PDA

View Full Version : English through Literature за 12-ти клас!!



impress
07-16-2006, 17:00
Има ли някой, който да учи по този учебник, плийс да метне някое съобщение или да отговори на темата...

impress
07-16-2006, 17:14
Егати.. тоя учебник да не би да го има само в бургаските английски ;) няма да се учудя де..

impress
07-17-2006, 12:47
Ее май сам си пиша в моята тема.. :(

ycMuBkaTa
07-18-2006, 22:00
Аз уча в Ловеч в Езиковата, аз съм немски обаче при нас английските паралелки в 11 и 12 клас учат по този учебник ( знам го, защото приятелят ми беше английски и в мен са неговите учебници ) Та, по мое мнение тоя учебник не е супер полезен, защото в крайна сметка би трябвало да имаш обща култура за литературата, която можеш да получиш и иначе. Като те карат да ги зубриш тия работи - полза никаква...че то повечето писатели никой никога не ги е чувал през живота си...Според мен е в пъти по-полезно да се учи граматика или упражнения или не знам и аз...Учебникът иначе е добре структуриран, ама все ми се струва, че това не е най-добрата подготовка :?

Boot
07-19-2006, 00:45
Еми зависи за какви знания говориш. Ако искаш да зацепиш граматиката (което в 12ти клас трябва да знаеш вече) - не е добър вариант.
Обаче, като литература е супер интересен (аз другата година ще уча по него, но знам за какво става въпрос) - ако искаш да имаш знания за литературата - повече от добър е. Освен това и лексика събираш. Зависи от учителя - моята даскала ги прави супер интересни, рови някфи яки факти за писателя или произведението, тълкува ни повечето неща и аз много се радвам на учебника (говоря за този за 11 клас, щото е почти същия)
Та... въпроса е, че е логично в 12 клас вече да знаеш граматиката и за това не се набляга толкова върху това.