PDA

View Full Version : Към момичетата



притесненичка
01-04-2007, 10:56
Здравейте!Знам,че може би темата не е за тук,но не знаех къде да я пусна!Въпроса и саветите са само към и от момичетата!Значи проблема е следния:Не водя полов живот!Девствена съм,а от ноември миналата година не ми е дошло!Много се притеснявам!Преди време пак ми се беше случило подобно нещо,но се оправих!Кажете какво да правя?А на лекар ...срам ме е да отида...дори и на майка ми не съм казала! :( Много съм притеснена какво ми ства?Моля Ви момичета помогайте!

radito
01-04-2007, 11:12
на колко години си?

Alex_f
01-04-2007, 11:14
tova sa gore-dolu 3 meseca!6tom kazva6 4e ne vodi6 polov jivot,zna4i ne e tolkova seriozno!ot kolko vreme imam cikal?normalno e v na4aloto da ti popresko4i nqkoi mesec!ppo dobre pitai maika si i tq nai-veroqtno 6te te zavede na lekar!spoko,nqma da te gleda otdolu,a 6te ti gleda korema.edna pritelka ima6e takav problem i se okaza,4e o6te ne i se e normaliziralo i i izpisaxa nqkakvi xap4eta!no za nai-sigurno parvo maika ti i posle lekar!

ninsy
01-04-2007, 11:17
tova sa gore-dolu 3 meseca!6tom kazva6 4e ne vodi6 polov jivot,zna4i ne e tolkova seriozno!ot kolko vreme imam cikal?normalno e v na4aloto da ti popresko4i nqkoi mesec!ppo dobre pitai maika si i tq nai-veroqtno 6te te zavede na lekar!spoko,nqma da te gleda otdolu,a 6te ti gleda korema.edna pritelka ima6e takav problem i se okaza,4e o6te ne i se e normaliziralo i i izpisaxa nqkakvi xap4eta!no za nai-sigurno parvo maika ti i posle lekar!
Kak da ne e seriozno..
Po-dobre kaji na maika si i otidi na lekyr

01-04-2007, 11:19
ima si lekari za taq raota to taka koito go zasurbi da po4ne da pi6e po forumite pa da 4aka da sa opravi ili da sa mre

притесненичка
01-04-2007, 11:23
От 3 години ми идва и то по-принцип редовно!До 30 ден ми е до6ло на100%,оба4е сега какво става? :smt010

Sladko_dqvol4e
01-04-2007, 12:26
Skapa,po-dobre se posavetvai s lekar :?
Razbiram da be6e 1 mesec/kakto i pri men se e slu4valo/,no 3??????

притесненичка
01-04-2007, 12:46
И то ноември ми дойде на 22! Много съм притеснена!Срам ме е да ходя на лекар и да ме гледат! :smt010

Heartbreaker
01-04-2007, 12:58
Е как ще те е срам от какво?По добре отиди, защото нещата може да се усложнят и тогава не само един лекар да те гледа!

YouR_PoisoN
01-04-2007, 13:05
Пфффф кви 3 месеца ве, куца ви матаматиката. 22 ноември... има-няма месец и половина... сигурна съм, че не е сериозно. Тези "аномалии" може да се дължат на здравословното ти състояние или стрес. :wink:

притесненичка
01-04-2007, 13:08
Е да,така е,но много ме е срам!Не сам и запозната каде трябва да отида,а и сам само на 14 :cry: уфф може ли това да е от стрес понеже наскоро загубих един приятел в катастрофа или да е от смяната на сезоните или нещо такова?!?!

YouR_PoisoN
01-04-2007, 13:12
Е да,така е,но много ме е срам!Не сам и запозната каде трябва да отида,а и сам само на 14 :cry: уфф може ли това да е от стрес понеже наскоро загубих един приятел в катастрофа или да е от смяната на сезоните или нещо такова?!?!
Както вече споменах... може. Все пак това не са 3 месеца, а месец и половина. Ето значи това е от стреса, не се шашкай толкова :)

01-04-2007, 13:18
YouR_PoisoN,благодаря ти!Дано е така!Значи за сега ще изчакам и нищо няма да казвам на майка ми!Ще видя как ще е този месец,защото ги имам признаците...корем,кръст и т.н.,но не ми идва и все пак ще изчакам да видя какво ще стане!

ultra
01-04-2007, 13:29
въъъъ днеска бях на гинеколог и като чета как се притесняват момичетата от докторите ми става смешно.И аз така бях,ама само първия път.От там нататък...хаха разкарвам се по шунда и не ми пука.Даже днес падна голям смях,аз се притеснявам за едни работи на оная ми работа :mrgreen: и и викам на докторицата...."ейй там е,на входа на влагалището..." и тя.."ми няма нищо беее",а аз..."е как да няма,дай едно огледало да ти покажа.."...а тя "ми нямаммм,дай ти..."..слизам от магарето и си вадя огледалото от чантата,качвам се пак,разкрачвам се и и викам "Ейййй туууйй"...ахахах тя почна да се хили,заедно с нея и сестрата вътре,аз се хиля също и общо взето излязох доволна и спокойна,че нищо ми няма... :mrgreen:
Тъй,че момичета..да не ви ПУКА.Те дуди виждали,виждали...

bulgarche
01-04-2007, 13:30
мено пауза

koalka
01-04-2007, 13:57
Срам, не срам трябва да посетиш гинеколог.Отнася се за здравето ти!Не си играй с него.

panterata
01-04-2007, 14:08
нищо няма от един път! ако продалжава все да ти закъснява с по много тогава на лекар , защото 1во и на мен ми е закъснявало с месец и на мн други момичета.. 2ро ти си на 14 може да не ти е регулиран още 3 то може от притеснение ( че не ти идва или за нещо друго ) , от недоспиване и т.н.. така че спокойно.. поизчакай малко и не се тревожи ако продължава да не ти идва ще кажеш на майка ти и 2те ще се справите.. а и лекарите не ядат хора :)

shizzle
01-04-2007, 14:50
"Аз съм българче", ти май за секунда си изпаднал в мозъчна пауза, докато си писал мнението си, а? :twisted:

pampers
01-04-2007, 15:00
вси4ко е под въздействието на стрес по4акай ако не ти дойде до края на месеца..се консултирай с гинеколог по-добре 6те е за теб е преди това сподели с майка си спокойно няма6 само ти цикъл... :lol:

alkobalko
01-04-2007, 15:02
Казваш на майка ти и отивате на лекар. Няма от какво да се срамуваш. Няма нищо срамно, че се грижиш за здравето си.

притесненичка
01-04-2007, 15:44
Някой беше споменал за "мену пауза".....та каква "мену пауза" е хора аз съм на 14 се пак! А на всички останали благодаря!Дано не е нещо сериозно!

BloodSoul
01-04-2007, 15:45
Как не е сериозно?! Кажи на майка си и върви на лекар! Може да правиш някаква аномалия...

01-04-2007, 17:29
Как не е сериозно?! Кажи на майка си и върви на лекар! Може да правиш някаква аномалия...
Е сега вече яко ме наплаши :smt010 Божееее какво да правя :cry:

deidiy
01-04-2007, 17:31
по-добре сподели на майка си и ходи на лекар че това е сериозно :?

bungle
01-04-2007, 17:33
Пффф, не я шашкайте чак толкова!
Само на 14 е. Нормално е.На мен като бях малка по същия начин ми прескачаше по 2-3 месеца и както виждате съм си в отлично здраве.
Но миличка, най-добре сподели с майка си.Няма нищо страшно. Тя ще те разбере. А на гинеколога няма да си нито първата,нито последната с подобни оплаквания.Стискам палци. :smt008

krem4et0
01-04-2007, 18:09
Върви на лекар-вероятно имаш проблем на хормонално ниво. Друг вариянт е ако си много слаба или ако напоследък си отслабнала много. Лекарствата също оказват влияние,особено антибиотиците. Върви на гинеколог. Няма да те кара да се разкрачваш и събличаш-просто ще те прегледа на видеозона и евентуално ще ти направи хормонален тест.

притесненичка
01-04-2007, 18:17
bungle,благодаря ти!Дано всичко да е наред!Аз повечето се притеснявам,защото от 3 години ми е редовен ,а сега изведнъж нещо стана и нямам,а както казах не водя полов живот!!

bungle
01-04-2007, 18:20
Да кажеш на майка си,ей!
Нещо хормоните ти явно са се бъгнали,ще ти изпишат хапчета и това е.Няма нищо страшно или срамно.А и научете се да споделяте с майките си. И те са били на нашата възраст. ;) Да кажеш как е минало. И не си прави оглушки за лекаря!Ако до 3 дена не ти дойде....отивай.Всичко ще е наред. :)

притесненичка
01-04-2007, 18:31
bungle,аз по-принцип споделям и си говоря с майка ми на тази тема..просто сега ме е страх да не е нещо страшно,нещо лошо,а и ако отида на лекар да не ме накара дасе събличам или незнам и аз,ама съм много изплашена!Ще изчакам още малко да видя ,ако не ми дойде ще се наложи вече да и кажа и май ще се ходи на лекар! :cry:

bungle
01-04-2007, 18:34
Спокойно,миличка. :)
Това му е работата на доктора. Ще трябва да се пресрамиш,а и това е здравето ти все пак,не забравяй.
Както ти казаха по-горе,няма да те кара да се събличаш-преглед на видеозон и хормонални изследвания.Така, че спокойно. Ще пиеш хапчета и всичко ще е ОК. :smt008

England
01-04-2007, 18:45
Spokojno mili4ka,az 6te ti dam edin primer s men-ot 20 godini ne mi e idvalo i o6te ne sum umrql,taka 4e spokojno-dosta hora sa kato teb... :-D

ista
01-04-2007, 18:53
[quote="притесненичка"]Е да,така е,но много ме е срам!Не сам и запозната каде трябва да отида,а и сам само на 14 :cry: уфф може ли това да е от стрес понеже наскоро загубих един приятел в катастрофа или да е от смяната на сезоните или нещо такова?!?![/quote

от всичко може да е... но трябва да отидеш на лекар... това пък е най-тъпото - да се срамуваш! отгоре на всичкото той/тя ще ти гледат корема... пък и да гледаше между краката ти, ти какво си мислиш - че до сега не е виждал?

притесненичка
01-04-2007, 19:00
England, базика ти беше неуместен в случея!Не ми е много весело!

England
01-04-2007, 19:02
England, базика ти беше неуместен в случея!Не ми е много весело!

Mi prosto edinstvenoto,koeto moje da e e da ne mogat da te uplodqt i da nqma6 deca!No v slu4aq situaciqta e takava,4e ti preska4e s 1 mesec,za6toto si o6te malka i ne ti e redoven,a dori da ti e bil pak se slu4va da propusne 1-2 meseca!Kato stane6 na 18 nqma da ima6 takiva problemi!

притесненичка
01-04-2007, 21:15
Хора,вижте...реших да изчакам до 22.01 понеже ноември тогава ми дойде и после ще ходя по лекари!Незнам дали е правилно,но съм много стресната и притеснена!

eternity
01-04-2007, 21:34
mene ne mi se e slu4valo takova ne6to,slava bogu,no edna priqtelka iam6e 6u6tiq problem,daje ne 3 a 6 meseca i tq e devstvena. Nai nakraq se prestra6i da ide na lekar,ne sa q gledali na magare a samo s videozon i sa i napravili izsledvaniq. Ni6to nqma da ti stane ako otide6 na lekar,znam 4e e stra6no ,no e neobhodimo. Idi dokato mu e vremeto,4e ne se znae znae li se

01-05-2007, 04:44
Здравейте!Знам,че може би темата не е за тук,но не знаех къде да я пусна!Въпроса и саветите са само към и от момичетата!Значи проблема е следния:Не водя полов живот!Девствена съм,а от ноември миналата година не ми е дошло!Много се притеснявам!Преди време пак ми се беше случило подобно нещо,но се оправих!Кажете какво да правя?А на лекар ...срам ме е да отида...дори и на майка ми не съм казала! :( Много съм притеснена какво ми ства?Моля Ви момичета помогайте!

Бременна си

01-05-2007, 12:41
[quote=притесненичка]Здравейте!Знам,че може би темата не е за тук,но не знаех къде да я пусна!Въпроса и саветите са само към и от момичетата!Значи проблема е следния:Не водя полов живот!Девствена съм,а от ноември миналата година не ми е дошло!Много се притеснявам!Преди време пак ми се беше случило подобно нещо,но се оправих!Кажете какво да правя?А на лекар ...срам ме е да отида...дори и на майка ми не съм казала! :( Много съм притеснена какво ми ства?Моля Ви момичета помогайте!

Бременна си[/quote
ти чуваш ли се?!?!?

pristrastenata
01-05-2007, 13:00
Ми всъшност си е доста страшно,защото до сега ти е бил редовен,а сега почва да ти прескача 1 месец.Тва значи,че единия яйчник не ти е в ред,една причтелка имаше този проблем.Не искам да те плаша,не е гаранция,че е така.За това отиди да се прегледаш по-скоро и не оставяй нещата така,защото може да стане по-лошо.

Allthatshewant
01-05-2007, 13:01
mislq 4e trqbva da se konsultirash s lekar... :-k

Shaly
01-05-2007, 13:04
Няма страшно,отиди на личния лекар-най-много да те гледат на ехограф-и една моя приятелка беше така :wink:

01-05-2007, 13:22
mi macka spoko nz ot kvo to4no se polu4ava no sestra mi tq ot mart mart ne i be6e idvalo pak i tq e devstvena no avgust i doide i ve4e redovno spoko ne se pritesnqvai no za vseki slu4ai vari na lekar

01-05-2007, 13:28
Колко се радвам, че някой е пуснал такава тема!! Аз имам същия проблем, ако не и по-сериозен. На 15 съм, на 3 септември ми дойде за 1ви път - без болки, без притеснения, нищо, съвсем безболезнено. Но оттогава не ми е едвало повече, което адски ме плаши, щот тва са си 4 месеца. Какво да правя? :oops: ](*,)

bungle
01-05-2007, 13:32
ХОДИ НА ЛЕКАР.
СПОДЕЛИ НА МАЙКА СИ.
Или нещо в този дух.
](*,)