PDA

View Full Version : Довежда ли до любов едно приятелство..



JiMiTo
05-25-2007, 13:09
Или поне в моя случаи аз пак ще съм нещастника. Здравейте на всички. Когато ми потрябва важен съвет се сещам почти винаги за това място едно време бях много редовен ,но да мина към темата.

Аз съм абитюрент. Преди няколко дни ми мина балната вечер, мина и екскурзията, която беше планирана с класа ми за бала. там обаче се случи, нещо което не бях планирал :| . Аз уча в град на близо 70 км далече от родния ми град. Имам приятели и в двата града. На екскурзията на морето последната вечер доидоха абитюренти от родния ми град, естественно имах и познати сред тях, включително и една много добра приятелка, знам се с нея от около 2-3 години. И естественно звъннах й за да се видиме, защото и бях обещал. Видяхме се, поразходихме се из плажа, върнахме се до неиния хотел за да вземе апарата да си направиме някоя друга снимка, просто си изкарахме много хубави 2-3 часа. Сутринта се уговорихме да си направиме разходка по плажа даже. и това се стана. Но след като се разделихме, след като доиде време аз да си тръгвам осетих нещо, осетих ,че пак се бях влюбил....
Ще кажете добре какво толкова лошо има ? Да ама... :| едно, че тя си има приятел, а другото което е по странно в случая тя ми е казвала много пъти, че аз съм и като слабост, че ме обича и ,че като ме види и се стопля от вътре всичко, но ме има просто като приятел, и за това не съм й обръщал особенно внимания ,но този път просто незнам как се случи...
Това което ме мъчи сега е дали да си излея пред нея сърцето, за което предполагам ще й стане гадно ,защото ще я карам да избирам между мен и сегашния и приятел и може да си развалим приятелството, или просто да си поискам снимките ,които си направихме на морето да си намеря някаква тъпа причина ,за да се скарам с нея и да се опитам да я забравя по лесно, за да не застана между нея и приятеля й , за да не я наранявам излишно....


от няколко дена това ми е от вътре и ме дълбае много гадно ...даите съветче моля ви... много ми е объркано в главата в момента :|

HYPE
05-25-2007, 13:18
еми ти си решаваш, не мисля че някой може с точност да ти каже какво да правиш. Вариантите са ти ясни, сам трябва да избереш дали да рискуваш да изгубиш приятелката си. Лично аз бих изчакал със словоизлиянията и бих се опитал да разбера колко сериозна е връзката му двамата. Ако си сигурен че тя няма много да страда и кажи иначе губиш ;)

Успех ;)

hahahha
05-25-2007, 13:26
zdrasti.......ami vij sq kvo az sam momi4e i ako pita6 men az bih se trognala super mn ako doide6 i mi kaje6 (.....tam kvo 6e kazva6..) i 6tom tq ti e kazala 4e si i slabost i 4e tam i se stoplq sarceto i t.n. mi kvo 4aka6 o6te ....a kogato tvq ti go e kazala hodila li e s toqq pi4 deto e sq s nego....awe za da ne ti e kofti na tebe i da ne stane nqkva tapa situqciq napravi vsi4ko vazmojno da se vidite skoro i i kaji''awe mnogo hobavo si prekarah s tebe (tam kadeto ste bili) i mi se iska da prekaram o6te vreme s tebe (ili o6te mnogo takiva momenti s teb) kaji 4e ne si obra6tal vnimanie predi no ot togava ne moje6 da prestane6 da misli6 za neq......ne zabravqi da kaje6 tove''znam 4e sega moje da se po4uvstva6 kofti no trqbva6e da govorq s teb i da ti kaja kakvo izpitvam...neiskam da si razvalqme priqtelstvoto,no ako vse pak moje da se polu4i ne6tu mejdu nas iskam mn da si pomisli6''


i pri teq dumi ako ne se trogne na4i e mn bezsarde4na nz moi 4ovek ama ako sam az i 6e se raztopq
:smt007 :-({|=

JiMiTo
05-25-2007, 13:39
до колкото знам ходи с това момчето 2-3 месеца преди да се запознаем...бая време е 2 години и нещо. Преди ми разправяше, че не вървяло, няколко пъти късаха...някви такива истории..

VerryBerry
05-25-2007, 13:40
zavisi,no v pove4eto slu4ai-da

hahahha
05-25-2007, 13:45
emm 6tom e taka nz 4ovek kvo 4aka6 6to ne sa varvqli ne6tata i sa kasali nqkolko pati spored men tq e s nego ei taka 6toto nqq s koi drug a i e sviknala i po navik ve4e ...no bez 4uvstva...ima vpredvid 4e ako vednaj ne6tata tragnat zle i edin pat skasat li ve4e taka 6e varvi i za napred a 6tom pri tqh ve4e e navik na4i nqq ot kakvo da se pritesnqva6 pone opitai da ne ta e qd sled tva 4e ni6tu ne si napravil

JiMiTo
05-25-2007, 14:26
ми ще я изчакам да си доиде от бала и ша я навия накак да се видим по тъмно на бързо па ша видим квото стане..

koalka
05-25-2007, 14:35
Сам казваш, че имаш място в сързето й.Може би пък трябва да опиташ.Още по-гадно е да го криеш в себе си и да мълчиш.По-добре й сподели, пък каквото стане.А и вероятно ще си останете приятели.

BAYO
05-25-2007, 15:27
Еми може и да и се разкриеш , ама дали пък тва няма да доведе до нейното отдръпване и с приятелството ви да се свърши. Има и друг момент. Ако понечиш да се скарате ей така, за да я забравиш, пак губиш приятелството й. Не можеш ли няк'в компромисен вариант да измислиш. Ммм то пък не, ти си влюбен, ш'ти е гадно, ако се виждате от вр. на вр. Не се знае, дали приятеля и е ревнив, дали няма да и забрани да се виждате, което пък ше е хубаво за тебе, защото ако тя чувства тва към теб, което казва, би могло да е удобен вариант да я отдалечиш от него. Ма знае ли се, тя дали го обича много, та да не може да живее без него дет се вика? Заплетено, дай помисля още малко и пак ш' драсна 2 изречения ... :-k

Presley
05-25-2007, 15:35
Ами мое би е най-добре да и кажеш,эащото иначе ще се иэмъчваш...!Ако и кажеш най-вероятно ще и стане кофти, най-вече эаради приятеля и!Но пък ти сам каэа,че си и слабост,така че току виж иэбере да е с теб!А эа приятелството ви не се притеснявай,эащото една връэка може да е основана на приятелство,дори това е много добър вариянт!Щом между вас има доверие ,эначи връэката ви би могла да бъде сероэна.Кажи и,пък каквото стане,поне ще си опитал.Мисля,че и да не иска да е с теб ,това няма да повлияе на приятелските ви отношения. :)!Не намирай повод эа караница,эащото ще эагубиш и приателствотои,след време ще съжаляваш ...!

HYPE
05-25-2007, 15:52
Ами мое би е най-добре да и кажеш,эащото иначе ще се иэмъчваш...!Ако и кажеш най-вероятно ще и стане кофти, най-вече эаради приятеля и!Но пък ти сам каэа,че си и слабост,така че току виж иэбере да е с теб!А эа приятелството ви не се притеснявай,эащото една връэка може да е основана на приятелство,дори това е много добър вариянт!Щом между вас има доверие ,эначи връэката ви би могла да бъде сероэна.Кажи и,пък каквото стане,поне ще си опитал.Мисля,че и да не иска да е с теб ,това няма да повлияе на приятелските ви отношения. :)!Не намирай повод эа караница,эащото ще эагубиш и приателствотои,след време ще съжаляваш ...!

ше стане мазало ми са струва ;)
кофти край има смесицата м/у приятелство и любов

JiMiTo
05-25-2007, 16:44
Ами мое би е най-добре да и кажеш,эащото иначе ще се иэмъчваш...!Ако и кажеш най-вероятно ще и стане кофти, най-вече эаради приятеля и!Но пък ти сам каэа,че си и слабост,така че току виж иэбере да е с теб!А эа приятелството ви не се притеснявай,эащото една връэка може да е основана на приятелство,дори това е много добър вариянт!Щом между вас има доверие ,эначи връэката ви би могла да бъде сероэна.Кажи и,пък каквото стане,поне ще си опитал.Мисля,че и да не иска да е с теб ,това няма да повлияе на приятелските ви отношения. :)!Не намирай повод эа караница,эащото ще эагубиш и приателствотои,след време ще съжаляваш ...!

ше стане мазало ми са струва ;)
кофти край има смесицата м/у приятелство и любов

в смисъл ?

HYPE
05-25-2007, 17:30
Ами мое би е най-добре да и кажеш,эащото иначе ще се иэмъчваш...!Ако и кажеш най-вероятно ще и стане кофти, най-вече эаради приятеля и!Но пък ти сам каэа,че си и слабост,така че току виж иэбере да е с теб!А эа приятелството ви не се притеснявай,эащото една връэка може да е основана на приятелство,дори това е много добър вариянт!Щом между вас има доверие ,эначи връэката ви би могла да бъде сероэна.Кажи и,пък каквото стане,поне ще си опитал.Мисля,че и да не иска да е с теб ,това няма да повлияе на приятелските ви отношения. :)!Не намирай повод эа караница,эащото ще эагубиш и приателствотои,след време ще съжаляваш ...!

ше стане мазало ми са струва ;)
кофти край има смесицата м/у приятелство и любов

в смисъл ?

еми връзка основана на приятелство не е най- доброто което може да му се случи на човек. Ппатил съм точно от такива връзки и съм си губил истински приятелки заради любовта. За това ти казах че ти трябва да решиш сам.

JiMiTo
05-25-2007, 20:32
като се замисля наистина мога да я загубя дори и да се получи нещо... бахти гадната ситуация ](*,)

Presley
05-25-2007, 20:51
Ами мое би е най-добре да и кажеш,эащото иначе ще се иэмъчваш...!Ако и кажеш най-вероятно ще и стане кофти, най-вече эаради приятеля и!Но пък ти сам каэа,че си и слабост,така че току виж иэбере да е с теб!А эа приятелството ви не се притеснявай,эащото една връэка може да е основана на приятелство,дори това е много добър вариянт!Щом между вас има доверие ,эначи връэката ви би могла да бъде сероэна.Кажи и,пък каквото стане,поне ще си опитал.Мисля,че и да не иска да е с теб ,това няма да повлияе на приятелските ви отношения. :)!Не намирай повод эа караница,эащото ще эагубиш и приателствотои,след време ще съжаляваш ...!

ше стане мазало ми са струва ;)
кофти край има смесицата м/у приятелство и любов
Не е вярно! :)

JiMiTo
05-25-2007, 21:06
зависи ...от много работи ...

HYPE
05-26-2007, 05:22
Ами мое би е най-добре да и кажеш,эащото иначе ще се иэмъчваш...!Ако и кажеш най-вероятно ще и стане кофти, най-вече эаради приятеля и!Но пък ти сам каэа,че си и слабост,така че току виж иэбере да е с теб!А эа приятелството ви не се притеснявай,эащото една връэка може да е основана на приятелство,дори това е много добър вариянт!Щом между вас има доверие ,эначи връэката ви би могла да бъде сероэна.Кажи и,пък каквото стане,поне ще си опитал.Мисля,че и да не иска да е с теб ,това няма да повлияе на приятелските ви отношения. :)!Не намирай повод эа караница,эащото ще эагубиш и приателствотои,след време ще съжаляваш ...!

ше стане мазало ми са струва ;)
кофти край има смесицата м/у приятелство и любов
Не е вярно! :)

само така си мислиш ;)

JiMiTo
05-26-2007, 16:50
като се замисля...в това положение с нея сме от около половин година, в смисъл дето станахме толкова близки приятели, и сега нещо ми казва да не правя това, да изчакам още... баси аз в шизофреник ли се превръщам или какво..
](*,) :smt012

HYPE
05-26-2007, 16:56
като се замисля...в това положение с нея сме от около половин година, в смисъл дето станахме толкова близки приятели, и сега нещо ми казва да не правя това, да изчакам още... баси аз в шизофреник ли се превръщам или какво..
](*,) :smt012

почваш да мислиш разумно \\:D/

6o6kotooo
05-26-2007, 16:57
амии при мен е имало някфи такифа историики маа......по скоро е няква силна привързаност а не лубов...нинам

JiMiTo
05-26-2007, 17:01
силна привързаност към някого , това какво е според теб ?!?

hahahha
05-26-2007, 17:37
ludost e :mrgreen: :smt005 :shock:

BAYO
05-26-2007, 17:50
Довежда ли до любов едно приятелство..?

А защо не?

Just_say_no
05-26-2007, 18:04
Priqtelstvoto moje da dovede do lubov ... no lubovta do priqtelstvo ... nikoga !!!!
pone spored men ....

AliceSw
05-26-2007, 18:06
как да го кажа - ако ти е толкова добра приятелка и те познава толкова добре мислиш ли, че ще е нужно да й го казваш, не мислиш ли че тя ще се усети сама промяна в отношението ти към нея...аз не знам, но тва да се смесват любов и приятелство някакси не ми допада като идея, пък и тя има приятел, абе после ще ви бъде гадно и на двамата, и да стане нещо и да не стане

JiMiTo
05-26-2007, 23:20
как да го кажа - ако ти е толкова добра приятелка и те познава толкова добре мислиш ли, че ще е нужно да й го казваш, не мислиш ли че тя ще се усети сама промяна в отношението ти към нея...аз не знам, но тва да се смесват любов и приятелство някакси не ми допада като идея, пък и тя има приятел, абе после ще ви бъде гадно и на двамата, и да стане нещо и да не стане

макар да не искам да го призная намирам много смисъл във твоите думи..за жалост. Може да опитам да поттисна това във себе си и без това друго пак не ми остава на там е тръгнало...


благодаря на всички за приятелските съветчета

05-27-2007, 06:42
Какво е една любов без да има приятелство, още повече много добро? :-)

JiMiTo
05-27-2007, 09:49
терябва да я накарам да избира между мен и сегашния си приятел...ако се поставите примерно на нейно място как бихте постъпили ?

BAYO
05-27-2007, 11:40
терябва да я накарам да избира между мен и сегашния си приятел...ако се поставите примерно на нейно място как бихте постъпили ?

Тфа е най-тъпото нещо, което можеш да сътвориш. Напрао невероятно ще е да видиш реакцията й, и тва как те зарязва =D>

sinful`girl
05-27-2007, 11:40
терябва да я накарам да избира между мен и сегашния си приятел...ако се поставите примерно на нейно място как бихте постъпили ?

Виж сега човече..тва момиче ходи с приятела си вече 2 год нали така ?? ако ти сега и кажеш кво става в душичката ти мн ще я объркаш...ако избере тебе пред приятеля си и в един момент се осъзнаете,че нищо не може да се получи между вас и е било само моментно привличане(а,поварвай ми тва се случва много често ;) ) не само ще си развалите приятелството,ами и тя ще те обвинява,че заради тебе е провалила дългата си връзка. Така че най-умното,което мога да те посъветвам,е да изчакаш известно време и ако продължаваш да имаш такива чувства,тогава иди и й кажи ;)

JiMiTo
05-28-2007, 12:18
@sinful`girl
единствения правилен избор от тази ситуация е този...

Пак ви благодаря за съветите.

slyn4iceto
05-28-2007, 15:31
преживях подобна случка - добър приятел на гаджето ми ми казва че ме обича че е влубен в мен това става в време когато бяхме скарани с моя но приятелят му знаеше че това няма да приключи м/у нас защото знаеше че обичам приятеля си.аз го приемах за мн добар приятел които може да ми даде савет и прочиее но след като ми каза какво изпитва кам мен всичко се промени немога да го гледам сас същите очи приятелството ни се развали.според мен това ще се получи и при вас но нз решението си е твое трябва да решиш сам.УСПЕХ!!! [-o<

JiMiTo
05-29-2007, 10:03
тя ме излъга.... :(

имахме снимки с неиния цифров апарат...бяхме се снимали прегърнати на няколко пъти по плажа разни други работи.... излъга ме...каза, че неината приятелка искала да изтрие своите снимки от апарата и в бързината си изтрила и наще, и то баш тези дето сме били заедно, и най-интересното е, че за да изтриеш една снимка трябва да я избереш, неможе да не я видиш, няма начин на сляпо да триеш снимки ](*,) ..... даеба....жените са..... нямам думи просто , всеки ме разочарова напоследак... малко са истинските приятели..... :( :( :(

nasty_f
05-29-2007, 10:09
Ами,кофти ситуация.Аз на твое място бих отишла да звема снимките и да я поканя да излезнеме на разходка в някой парк,а ако не може на момента друг ден.И там да и призная всичко.От опит глава не боли.Може пък това да се окаже най-щастливия ти ден и да се получи нещо :wink: .

Sevt
05-29-2007, 10:14
Аз бих се пробвал, иначе бих съжалявал. А и връзка, която няколко пъти са късали и подновявали няма реален шанс, абсолютно съм сигурен в това.
А относно цифровия фотоапарат....работил съм с десетина различни модели и всички имат опция " Erase All " , демек изтрива всички снимки накуп без да се налага една по една да ги избираш...такаче освен ако този не е някакъв много долнопробен вероятно не те е излъгала. Мятай се с главата напред пък каквото стане, иначе повече ще съжаляваш и ще се чудиш какво е можело да бъде ;)

JiMiTo
05-29-2007, 10:41
ама тя не е изтрила всички снимки има останали от плажа ама сме по отделно,а не заедно, тв'а говори, че не иска приятеля и да ги види... и тя не ме лъже за пръв път ...
поканих я за рождения си ден - излезе с тъпо оправдание, че неможела да доида, даже после измисли друго...
поканих я на балът ми - тя разбрала ,че бил в следвашата неделя когато бил и неиния, аз много добре помня, че като и звъннах в четвъртък (3 дена преди неделя, моя бал) и казах "свободна ли си тази неделя...тя: за какво.. и т.н." после се оказа, че ме била разбрала погрешно ................. въобще си сменям отношението към нея натрупа достатъчно черни точки... къф е смисъла да се пробвам, освен заради няколко въчери с нея ... ? и после..чао чао

koalka
05-29-2007, 10:48
При това положение си прав....

sinful`girl
05-29-2007, 11:15
JiMiTo...след като така е изтрила снимките и така кофти те е излъгала,значи не мисля,че си заслужава да й казваш каквото и да било...оставате си на фазата приятели и нищо повече :)

{Kiss`My`Lips}
05-29-2007, 11:27
am kaji i.az sam momi4e bih bila trognata ako nqkoi mi priznae obi4ta si:))))))))))))))

Sevt
05-29-2007, 12:16
При тва положение си прав, да :(

_[LiFe-StiLe]_F
05-29-2007, 12:35
понякога приятелството наистина се превъща в любов... както при мен :roll: но зависи много от хората и обстоятелствата

sinful`girl
05-29-2007, 12:39
_F]понякога приятелството наистина се превъща в любов... както при мен :roll: но зависи много от хората и обстоятелствата

Зависи и от колко време ви е приятелството ;) С най-добрият ми приятел сме отрасли заедно,т.е знаеме се от 18 години и между нас никога нищо не може да стане,защото аз го чуствам като брат и той мене като сестра :) За тва много е важно от колко време сте приятели и колко сте близки :)

_[LiFe-StiLe]_F
05-29-2007, 12:40
_F]понякога приятелството наистина се превъща в любов... както при мен :roll: но зависи много от хората и обстоятелствата

Зависи и от колко време ви е приятелството ;) С най-добрият ми приятел сме отрасли заедно,т.е знаеме се от 18 години и между нас никога нищо не може да стане,защото аз го чуствам като брат и той мене като сестра :) За тва много е важно от колко време сте приятели и колко сте близки :)

затова казах, че зависи от хората и обстоятелствата! ;)
иначе с приятеля ми бяхме в един клас 4 години, от 9ти до 12ти ;)

Krem4eto
05-29-2007, 13:41
Или поне в моя случаи аз пак ще съм нещастника. Здравейте на всички. Когато ми потрябва важен съвет се сещам почти винаги за това място едно време бях много редовен ,но да мина към темата.

Аз съм абитюрент. Преди няколко дни ми мина балната вечер, мина и екскурзията, която беше планирана с класа ми за бала. там обаче се случи, нещо което не бях планирал :| . Аз уча в град на близо 70 км далече от родния ми град. Имам приятели и в двата града. На екскурзията на морето последната вечер доидоха абитюренти от родния ми град, естественно имах и познати сред тях, включително и една много добра приятелка, знам се с нея от около 2-3 години. И естественно звъннах й за да се видиме, защото и бях обещал. Видяхме се, поразходихме се из плажа, върнахме се до неиния хотел за да вземе апарата да си направиме някоя друга снимка, просто си изкарахме много хубави 2-3 часа. Сутринта се уговорихме да си направиме разходка по плажа даже. и това се стана. Но след като се разделихме, след като доиде време аз да си тръгвам осетих нещо, осетих ,че пак се бях влюбил....
Ще кажете добре какво толкова лошо има ? Да ама... :| едно, че тя си има приятел, а другото което е по странно в случая тя ми е казвала много пъти, че аз съм и като слабост, че ме обича и ,че като ме види и се стопля от вътре всичко, но ме има просто като приятел, и за това не съм й обръщал особенно внимания ,но този път просто незнам как се случи...
Това което ме мъчи сега е дали да си излея пред нея сърцето, за което предполагам ще й стане гадно ,защото ще я карам да избирам между мен и сегашния и приятел и може да си развалим приятелството, или просто да си поискам снимките ,които си направихме на морето да си намеря някаква тъпа причина ,за да се скарам с нея и да се опитам да я забравя по лесно, за да не застана между нея и приятеля й , за да не я наранявам излишно....


от няколко дена това ми е от вътре и ме дълбае много гадно ...даите съветче моля ви... много ми е объркано в главата в момента :|

В края на краищата просто и кажи!Каквото и да се случи ти вече не я чувстваш само като приятелка...УСПЕХ!

05-29-2007, 14:05
кажи й бе глупчо...най-много да ти откаже,поне няма да съжеляваш след време ...

She-Devi!
05-29-2007, 14:13
Пък аз си мисля че след като тя ходи с това момче от толкова дълго време и ако ти си добър приятел както казваш не би допуснал грешката да си изливаш чувствата.Нима щастието на приятелите не е над твоето спокоествие!
Ако...те скъсат ти си на ход...,но да разваляш отношенията м/у тях..си е предателство,а не искрено ПРИЯТЕЛСТВО!
Представи си как би се почувствал ти , ако някой на теб това ти направи!ПРЕДИ ДА ДЕЙСТВАШ ...брой до 10...!Успех

05-30-2007, 22:25
Ти си нещастника.Ти като видиш някой твой приятел да ти се стопля всичко отвътре?

JiMiTo
05-31-2007, 07:34
Ти си нещастника.Ти като видиш някой твой приятел да ти се стопля всичко отвътре?

Вярно е, в случая аз съм нещастника, и като видя някой приятел не ми се стопля всичко от вътре, чак такава тръпка не изпитвам към приятелите си. Виж сега, ако е някое момиче към което имам чувства ,тогава може...