PDA

View Full Version : Подкрепете българските учители



Jinno
09-23-2007, 16:38
http://nasheto-budeshte.free.bg/ - този сайт и форума към него имат за цел да покрепят българските учители в тяхната борба.
Влезте и напишете вашето мнение за проблема

bawarec
09-23-2007, 18:39
Лоши или не учителите заслужават поне 50% увеличение на заплатите!Неможе учител ,със заплата 250 лв да излезне пред некакви пикли и келеши с телефони за 500 лв да има самочувствие и да преподава!Нека стачкуват и получат поне 50% увеличение,100% ми се вижда малко нереално Министерството да го направи.
Но от друга страна ..........ще бъде несправедливо,защото в мойто училище в часовете по АЕ госпожата ни говореше за некакви сериали и нищо не учехме дори и да имахме желание :idea:
Като цяло подрепям исканията и се надявам да се отсеят добрите от гадните плакалници дето нищо не правят :-D

Kras4eto_lp
09-23-2007, 21:01
Ами според мен от една страна учителите са прави...как може хората да искат хубаво образование като хората които учат децата им получават една мизерна заплата.В днешно време с тези пари и сметките не можеш да си платиш камо ли да издържаш семсйство :!: И все пак 100% няма кой да им даде :wink: Да ги искат на части...както при пенсионерите.Увеличиха ги с 10% после с още 10%.На тях примерно може да е с по 20% или нещо от тоя сорт,но 100% просто няма как да получат :::

bqsna_teenagerka
09-23-2007, 21:34
аз напълно ги подкрепям! в тая държава няма никакво равновесие!
как може,министъра където не си върши изобщо работата не е направил нищо да взима по няколко хиляди! а учителите където всеки делник едни по половин ден други по цял...стоят и се занимават с по 20-30 пикли и пикльовци с извинение,всеки от който си прави каквото иска в часа,а те трябва да ги възпитат,да ги накарат да млъкнат,да ги слушат с двете уши и да попият всичко което казват! (в 4ислото с пиклите вклю4вам и себе си) :? да не си помислите 4е вси4ки други са съкс а аз съм изклю4ение! никой родител не може да отдели толкова време на детето си колкото у4ителите отделят за нас! и накрая какво...у4ителите със по 2,3 висши образования и трудов стаж взимат по 200-300лв????? е г-н министре,що не сравним вашата работа с тази на у4ителите? кой според вас трябва наистина да взима хиледарката? :-s а? вие може да сте най забутания селянин,който с връзки е успял....но тва не озна4ава 4е струвате нещо!
я и ние да помислим малко за нас саммите у4еници!>? по4ти вси4ки работят на по 2,3 места и на следващия ден у4етялят като дойде и като му е криво и като е изморен и неволно се разтовари в/у нас...нима това е добра обстановка за у4ене? не....да се замислим за вси4ко!

Blab
09-23-2007, 21:40
Да не забравяме, че г-н Министъра е и преподавател.(В Нов български, ако не се лъжа...)
Подкрепям учителите, няма да се горещя напразно.Дано до седмица има развитие по темата и то в тяхна полза.Подписах се, толкова от мен, имат пълната ми подкрепа.

sasha_90
09-24-2007, 06:06
Нека стачкуват.И те са хора.Имат нужда от пари.

ThunderGoddess
09-24-2007, 09:42
Да не забравяме, че г-н Министъра е и преподавател.(В Нов български, ако не се лъжа...)
Подкрепям учителите, няма да се горещя напразно.Дано до седмица има развитие по темата и то в тяхна полза.Подписах се, толкова от мен, имат пълната ми подкрепа.
Преподавател ли - ебати - той е адвокат по професия. Нищо не разбира от учителство. Горките студенти - нищо сигурно не научават при тоя гейтац.
Иначе подкрепям исканията на учителите и ги смятам за свъсем нормални и че може да се изпълнят. Нека вземат малко пари от соациалните помощи на циганите, които си лежат по цял ден и държавата им дава пари за това нещо. Относно постепенното увеличаване на заплатите, не съм съгласна, че трябва да стане така. Сега ще ви обадя защо. Живеем в държава, където ни упраляват корумпирани, лъжещи копеленца. Ако се съгласят на постепенно увеличаване на заплатата, ще си получат първите десет ли двайсет ли процента и толкоз. А 20-40 лева нищо не оправят.

Blab
09-24-2007, 11:42
Да не забравяме, че г-н Министъра е и преподавател.(В Нов български, ако не се лъжа...)
Подкрепям учителите, няма да се горещя напразно.Дано до седмица има развитие по темата и то в тяхна полза.Подписах се, толкова от мен, имат пълната ми подкрепа.
Преподавател ли - ебати - той е адвокат по професия. Нищо не разбира от учителство. Горките студенти - нищо сигурно не научават при тоя гейтац.
Иначе подкрепям исканията на учителите и ги смятам за свъсем нормални и че може да се изпълнят. Нека вземат малко пари от соациалните помощи на циганите, които си лежат по цял ден и държавата им дава пари за това нещо. Относно постепенното увеличаване на заплатите, не съм съгласна, че трябва да стане така. Сега ще ви обадя защо. Живеем в държава, където ни упраляват корумпирани, лъжещи копеленца. Ако се съгласят на постепенно увеличаване на заплатата, ще си получат първите десет ли двайсет ли процента и толкоз. А 20-40 лева нищо не оправят.
То НБУ и без това е "специално" заведение :lol:
Иначе, да, имаш право....к'ви са тея помощи за ци...така де, ромите....къщи им построиха, ама къщи ти казвам, както си трябва :smt011

ledenakrasota
09-24-2007, 11:45
Подкрепям ги :!: Не може една чистачка да взима 200 лв.,а учител малко над нея [-X На запад една от най-добре платените професии е преподавателската дейтост.В Гърция най-високи заплати взимат учителите ](*,) Като ще правим цените в страната по европейски образец,то и заплатите трябва да се вдигнат :smt019 :smt018 :smt012

Blab
09-24-2007, 11:48
Подкрепям ги :!: Не може една чистачка да взима 200 лв.,а учител малко над нея [-X На запад една от най-добре платените професии е преподавателската дейтост.В Гърция най-високи заплати взимат учителите ](*,) Като ще правим цените в страната по европейски образец,то и заплатите трябва да се вдигнат :smt019 :smt018 :smt012
хах, ама наистина ме разсмя...при нас никога не става както трябва :roll: Е, зат'ва има и матури с нулев смисъл, зат'ва въведохме тестова форма на изпита след 7-ми клас...както и да е...

ThunderGoddess
09-24-2007, 11:58
Подкрепям ги :!: Не може една чистачка да взима 200 лв.,а учител малко над нея [-X На запад една от най-добре платените професии е преподавателската дейтост.В Гърция най-високи заплати взимат учителите ](*,) Като ще правим цените в страната по европейски образец,то и заплатите трябва да се вдигнат :smt019 :smt018 :smt012
хах, ама наистина ме разсмя...при нас никога не става както трябва :roll: Е, зат'ва има и матури с нулев смисъл, зат'ва въведохме тестова форма на изпита след 7-ми клас...както и да е...
Матурите не ги е налагал гейтаца. Матурите са наложени според европейско правило, т.е наложени са от европейския съюз. На запад учениците от всички държави ги държат :) А че заплатата на българския учител е унизителна просто няма смисъл да го коментираме - то е очевадно...

sladkish_14
09-24-2007, 12:33
E,maй aз съм единствената,която няма да се подпише и да ги подкрепи!Причини:
1.ГОЛЯМА част от учителите НЕ заслужават увеличение,затова,че си клатат краката и някой ученици знаят повече и от тях!
2.Учителкия ден на учителя е понякога 45мин.Как може да искаш 100% увеличение,затова,че днеска си дошъл за един учебен час.
3.Да не говорим,че аз съм била свидетел и на пияни учители в часове..
4.В едно училище има поне 1 учител,които не си влиза редовно в часовете или само се отбива за малко и си тръгва(г-на ми по Физкултура)
4.Държавата ни е в преход,как Министерсвтото може да им даде 100% увеличение,да не са само те в тази държава,само те и медиците :smt011
5.Мойта майка работи от 5:00 сутринта и се прибира в 15:00-за този труд 10 часа на крак,тя също получава 300лв.


Не мисля,че трябва така да се напада Министерството и Държавата,първа година сме в Европейския Съюз и на всички им е ясно,че не сме една от НАЙ-богатите държави на земята,и е абсурдно една учителка да получава 800лв :smt011 Чакай те бе къде тръгнахте,по тази логика,още милиони хора трябва да стачкуват заради малките си заплати,НЕ е справедливо спрямо другите хора..Кой е учителят???За да иска толко много пари и от къде Министарът ще може да им дава толко много пари,на всичкото отгоре заради някакви прищявки на учителите ние ще отучваме през лятната ваканция :smt011 ...100% ще им даде,КОГАТО заслужат!Та един банкер не получава толко,а е заслужено та едни учители :smt012 ..20% са им достатъчни..

Лично мнение :wink:

ArTanDra
09-24-2007, 13:08
Не го заслужават! Ако сега им вдигнат заплатите ще последват нови стачки от други сфери.

alkobalko
09-24-2007, 19:46
Съгласна съм, че някои учители заслужават увеличение на заплатата. Но има и такива, както каза sladkish_14 , които с нищо не са зслужили това увеличение. Приятелка ми е разказвала, че в едно училище (няма да споменавам кое) учителката им по английски, няма и бегла представа какво прави в часа и какъв предмет преподава. Само един пример давам.
Иначе на преподавателите, които заслужават да се вдигне заплатата.

woshata
09-24-2007, 20:00
не ги подкрепям :!: :!: :!: нима като получат повече пари ние ще получим по-добро образование :-k едва ли =; да настина някои заслужават защот си разбират от работата ноо в повечето случаи говорим за жени пиещи кафе и крещящи по учениците #-o а пък за тия по детските градини да не говоря :-# аа и също така как може да заплашват да провалят годината ](*,) на някои от тази година им зависи бъдещето .... бъдещи гимназисти или студенти :!: ако изпуснат материала после няма да го наваксат лесно [-X аа и после след стачката нали се сещате че ще си наваксат пропуснатите дни от наще ваканции :smt011 не подценявам учителската професия но не ги подкрепям [-X
П.П. а пък и 100% е нереално :!:

kakinka
09-25-2007, 06:26
me4tata mi e da stana u4itelka kolkoto i absyrdno da zvu4i v tova vreme! vseki e stalan ne6to vblagodarenie na svoite y4iteli! roditelite i y4itelite gradqt b1de6teto na naciqta! zatova zaplatite na vseki 4estno rabote6t 4ovek trqbva da se yveli4at! da si y4itel e edna ot nai otgovornite trydni i svqti profesii! dryg e v1prosa 4e dne6nite prepodavateli nqmat motiv da prepodavat ka4estveno a bezredioto gi ynijava! trqbva da se sprat y4ini4eskite svoevoliq! nujen e red!
moje bi zvy4a konservativno i seriozno no problem1t e seriozen!
za tezi kato men koito 6te polagat matyri dogodina a i tazi godina propusnatite 4asove igraqt lo6a 6ega! U4ENICI SME ZA DA U4IM A NE ZA DA VISIM PO KAFETATA!

namina
09-25-2007, 06:33
Нека стачкуват.И те са хора.Имат нужда от пари.

malko mace
09-25-2007, 10:59
Az napalno gi podkrepiam!!! :smt023

malko mace
09-25-2007, 11:10
E,maй aз съм единствената,която няма да се подпише и да ги подкрепи!Причини:
1.ГОЛЯМА част от учителите НЕ заслужават увеличение,затова,че си клатат краката и някой ученици знаят повече и от тях!
2.Учителкия ден на учителя е понякога 45мин.Как може да искаш 100% увеличение,затова,че днеска си дошъл за един учебен час.
3.Да не говорим,че аз съм била свидетел и на пияни учители в часове..
4.В едно училище има поне 1 учител,които не си влиза редовно в часовете или само се отбива за малко и си тръгва(г-на ми по Физкултура)
4.Държавата ни е в преход,как Министерсвтото може да им даде 100% увеличение,да не са само те в тази държава,само те и медиците :smt011
5.Мойта майка работи от 5:00 сутринта и се прибира в 15:00-за този труд 10 часа на крак,тя също получава 300лв.


Не мисля,че трябва така да се напада Министерството и Държавата,първа година сме в Европейския Съюз и на всички им е ясно,че не сме една от НАЙ-богатите държави на земята,и е абсурдно една учителка да получава 800лв :smt011 Чакай те бе къде тръгнахте,по тази логика,още милиони хора трябва да стачкуват заради малките си заплати,НЕ е справедливо спрямо другите хора..Кой е учителят???За да иска толко много пари и от къде Министарът ще може да им дава толко много пари,на всичкото отгоре заради някакви прищявки на учителите ние ще отучваме през лятната ваканция :smt011 ...100% ще им даде,КОГАТО заслужат!Та един банкер не получава толко,а е заслужено та едни учители :smt012 ..20% са им достатъчни..

Лично мнение :wink:
Bankerite poluchavali po-malko ot 800 leva li?!I si zaslujavali parite?! :shock: Moje li da popitam s kakvo po-tochno sa si gi zaslujili,a?Koi bili lekarite i uchitelite-ia da te pitam ako vsichki lekari se vdignat na stachka i prekratiat praktikata si kakvo chte pravich ti!Ili kak chte stanech"dostoen banker"bez pomochta na uchitelite!Znaech li kolko e ujasen lekarskiat trud?!I kak se bahtiat po dni i nochti(savsem bukvalno-imat nochtni dejurstva)zaradi mirizlivi babichki i glezeni dechurliga kato teb?!A nakraia da poluchich 300lv.-ebi mu maykata!Tova e obida!Chto ne stanech edin lekar ili uchitel kato e tolkova lesno?Bankerat cial den si stoi zad edno buro,pred komputar,v luksozna banka(zachtoto BG bankite sa luksozni,a bolnicite i povecheto uchilichta-DUPKI)i si podava parichkite,smiatka si...Eto za t'va chte se mahna ot taia darjava,zaradi hora kato teb!Za sajalenie politicite ni sa sachtite layna,che i po-zle!

sladkish_14
09-25-2007, 11:50
E,maй aз съм единствената,която няма да се подпише и да ги подкрепи!Причини:
1.ГОЛЯМА част от учителите НЕ заслужават увеличение,затова,че си клатат краката и някой ученици знаят повече и от тях!
2.Учителкия ден на учителя е понякога 45мин.Как може да искаш 100% увеличение,затова,че днеска си дошъл за един учебен час.
3.Да не говорим,че аз съм била свидетел и на пияни учители в часове..
4.В едно училище има поне 1 учител,които не си влиза редовно в часовете или само се отбива за малко и си тръгва(г-на ми по Физкултура)
4.Държавата ни е в преход,как Министерсвтото може да им даде 100% увеличение,да не са само те в тази държава,само те и медиците :smt011
5.Мойта майка работи от 5:00 сутринта и се прибира в 15:00-за този труд 10 часа на крак,тя също получава 300лв.


Не мисля,че трябва така да се напада Министерството и Държавата,първа година сме в Европейския Съюз и на всички им е ясно,че не сме една от НАЙ-богатите държави на земята,и е абсурдно една учителка да получава 800лв :smt011 Чакай те бе къде тръгнахте,по тази логика,още милиони хора трябва да стачкуват заради малките си заплати,НЕ е справедливо спрямо другите хора..Кой е учителят???За да иска толко много пари и от къде Министарът ще може да им дава толко много пари,на всичкото отгоре заради някакви прищявки на учителите ние ще отучваме през лятната ваканция :smt011 ...100% ще им даде,КОГАТО заслужат!Та един банкер не получава толко,а е заслужено та едни учители :smt012 ..20% са им достатъчни..

Лично мнение :wink:
Bankerite poluchavali po-malko ot 800 leva li?!I si zaslujavali parite?! :shock: Moje li da popitam s kakvo po-tochno sa si gi zaslujili,a?Koi bili lekarite i uchitelite-ia da te pitam ako vsichki lekari se vdignat na stachka i prekratiat praktikata si kakvo chte pravich ti!Ili kak chte stanech"dostoen banker"bez pomochta na uchitelite!Znaech li kolko e ujasen lekarskiat trud?!I kak se bahtiat po dni i nochti(savsem bukvalno-imat nochtni dejurstva)zaradi mirizlivi babichki i glezeni dechurliga kato teb?!A nakraia da poluchich 300lv.-ebi mu maykata!Tova e obida!Chto ne stanech edin lekar ili uchitel kato e tolkova lesno?Bankerat cial den si stoi zad edno buro,pred komputar,v luksozna banka(zachtoto BG bankite sa luksozni,a bolnicite i povecheto uchilichta-DUPKI)i si podava parichkite,smiatka si...Eto za t'va chte se mahna ot taia darjava,zaradi hora kato teb!Za sajalenie politicite ni sa sachtite layna,che i po-zle!


:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 Нищо друго няма да кажа :-# И пак НЕ заслужават(повечето)пък и кои е казал,че лекарите получават по 300лв :?: Я се усазнай малко,лекарите не получават по-толко! :!: И всеки учи за добра заплата,който си намери хубава работа я има,който не-я няма...Това си е негов проблем,пък ти ако искаш седи тук..все тая :D

Arr0gAnT
09-25-2007, 13:10
ми немога да ги подкрепя.Съгласна съм че трябва да се увеличат заплатите, но със 100 % [-X Някои учители и сегашната си заплата не заслужават. Но пък мисля че трябва да се увеличи заплатата на тези, които имат по-добра квалификация и учениците ги харесват

I'm crazy
09-25-2007, 13:42
Нопоследък цялата ни държава се вдига на стачка...таксиметрови шофьори...сега и учители...Мисля че 100% увеличение е повече от невъзможно!!!Безотговонра държава...и някои учители са безотговорни...както и учиниците де!!!Защо не стачкуваха ваканцията...А сега???Аз иам изпити и тн...Но ето, че всеки гледа себе си...така че...Да не би само учителите да имат заплата 300 лв...Някои учители преподават частни уроци и в други училища ходят...така че!!!Стачката ще повлияе единствено на нас,защото вместо сега да си градим бъдещето лично аз цял ден седя и нищо не правя...Всички стачкуват..всички са вечно недоволни...Всички обяснявате, че са с не знам колко си висши...Еми що са станали учители тогава...Може би щото обичат децата...Вярно е , че и децата им тровят нервите...Но всеки си избира пътя в живота...Това е моето мнение...Не ме нападайтЕ!!! :?

monityY
09-25-2007, 13:49
E,maй aз съм единствената,която няма да се подпише и да ги подкрепи!Причини:
1.ГОЛЯМА част от учителите НЕ заслужават увеличение,затова,че си клатат краката и някой ученици знаят повече и от тях!
2.Учителкия ден на учителя е понякога 45мин.Как може да искаш 100% увеличение,затова,че днеска си дошъл за един учебен час.
3.Да не говорим,че аз съм била свидетел и на пияни учители в часове..
4.В едно училище има поне 1 учител,които не си влиза редовно в часовете или само се отбива за малко и си тръгва(г-на ми по Физкултура)
4.Държавата ни е в преход,как Министерсвтото може да им даде 100% увеличение,да не са само те в тази държава,само те и медиците :smt011
5.Мойта майка работи от 5:00 сутринта и се прибира в 15:00-за този труд 10 часа на крак,тя също получава 300лв.


Не мисля,че трябва така да се напада Министерството и Държавата,първа година сме в Европейския Съюз и на всички им е ясно,че не сме една от НАЙ-богатите държави на земята,и е абсурдно една учителка да получава 800лв :smt011 Чакай те бе къде тръгнахте,по тази логика,още милиони хора трябва да стачкуват заради малките си заплати,НЕ е справедливо спрямо другите хора..Кой е учителят???За да иска толко много пари и от къде Министарът ще може да им дава толко много пари,на всичкото отгоре заради някакви прищявки на учителите ние ще отучваме през лятната ваканция :smt011 ...100% ще им даде,КОГАТО заслужат!Та един банкер не получава толко,а е заслужено та едни учители :smt012 ..20% са им достатъчни..

Лично мнение :wink: за някой не6та си права,но майка ти не ба4ка пове4е от пове4ето у4ители,пове4ето (с някои изклю4ения)ходят рано към 7:30 в у4или6те и свър6ват към 5-6 4аса... отделно всеки ден имат да си подготвят материала който трябва да предават следва6тия ден,макар 4е го знят,винаги един у4ител отделя по 2,3 4аса да по4ете...аз ли4но не съм сре6тала у4ителка/у4ител който да идва на у4или6те само за 1 у4ебен 4ас,няма у4ител с такава програма(поне в мойто у4или6те)не съм виждала пиян/пияна у4ител/ка ...така4е хора като у4ителите и лекарите са най важните,и именно те трябва да полу4ават най високите заплати в държавата,а не 6ибаните 6офиори!майка ти какво работи?има хора с мизерна заплата,но знае6 ли за6то им е такава заплтата?за6тото някои сиг нямат и основно образование,за какво да протестират тогава?у4ителите са у4или толкова години,а за лекарите да не говорим,това 300лв е направо мизерия,да не говорим 4е има у4ители (сега се се6там за госпожата ми по Бг)които имат 33 години стаж,как може такава заплата да зима? :shock: а хора като 6офиорите,на които не им се знае кфо е образованието да зимат 600-800лв (не помня коя от 2те суми бе6е)и да 4акам аз 40-50 мин рейс,и накрая да ми се стоварят 4-5 рейса,и на вси4кото отгоре 6офиора да има претенций да не му седим на вратата,за6тото сме пре4или...баси наглите съ6тества,ПОДКРЕПЯМ У4ИТЕЛИТЕ напълно :!: и sladkish|_14,ни6то ли4но,просто и аз изказвам мнение като вси4ки останали...

malko mace
09-28-2007, 09:11
E,maй aз съм единствената,която няма да се подпише и да ги подкрепи!Причини:
1.ГОЛЯМА част от учителите НЕ заслужават увеличение,затова,че си клатат краката и някой ученици знаят повече и от тях!
2.Учителкия ден на учителя е понякога 45мин.Как може да искаш 100% увеличение,затова,че днеска си дошъл за един учебен час.
3.Да не говорим,че аз съм била свидетел и на пияни учители в часове..
4.В едно училище има поне 1 учител,които не си влиза редовно в часовете или само се отбива за малко и си тръгва(г-на ми по Физкултура)
4.Държавата ни е в преход,как Министерсвтото може да им даде 100% увеличение,да не са само те в тази държава,само те и медиците :smt011
5.Мойта майка работи от 5:00 сутринта и се прибира в 15:00-за този труд 10 часа на крак,тя също получава 300лв.


Не мисля,че трябва така да се напада Министерството и Държавата,първа година сме в Европейския Съюз и на всички им е ясно,че не сме една от НАЙ-богатите държави на земята,и е абсурдно една учителка да получава 800лв :smt011 Чакай те бе къде тръгнахте,по тази логика,още милиони хора трябва да стачкуват заради малките си заплати,НЕ е справедливо спрямо другите хора..Кой е учителят???За да иска толко много пари и от къде Министарът ще може да им дава толко много пари,на всичкото отгоре заради някакви прищявки на учителите ние ще отучваме през лятната ваканция :smt011 ...100% ще им даде,КОГАТО заслужат!Та един банкер не получава толко,а е заслужено та едни учители :smt012 ..20% са им достатъчни..

Лично мнение :wink:
Bankerite poluchavali po-malko ot 800 leva li?!I si zaslujavali parite?! :shock: Moje li da popitam s kakvo po-tochno sa si gi zaslujili,a?Koi bili lekarite i uchitelite-ia da te pitam ako vsichki lekari se vdignat na stachka i prekratiat praktikata si kakvo chte pravich ti!Ili kak chte stanech"dostoen banker"bez pomochta na uchitelite!Znaech li kolko e ujasen lekarskiat trud?!I kak se bahtiat po dni i nochti(savsem bukvalno-imat nochtni dejurstva)zaradi mirizlivi babichki i glezeni dechurliga kato teb?!A nakraia da poluchich 300lv.-ebi mu maykata!Tova e obida!Chto ne stanech edin lekar ili uchitel kato e tolkova lesno?Bankerat cial den si stoi zad edno buro,pred komputar,v luksozna banka(zachtoto BG bankite sa luksozni,a bolnicite i povecheto uchilichta-DUPKI)i si podava parichkite,smiatka si...Eto za t'va chte se mahna ot taia darjava,zaradi hora kato teb!Za sajalenie politicite ni sa sachtite layna,che i po-zle!


:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 Нищо друго няма да кажа :-# И пак НЕ заслужават(повечето)пък и кои е казал,че лекарите получават по 300лв :?: Я се усазнай малко,лекарите не получават по-толко! :!: И всеки учи за добра заплата,който си намери хубава работа я има,който не-я няма...Това си е негов проблем,пък ти ако искаш седи тук..все тая :D
Da,naistina,mnogo interesno otkade li znam,che lekarite poluchavat po 300 leva,sled kato roditelite mi i diado mi sa lekari... :-k
Genialno izkazvane ot tvoia strana prosto! :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
:smt005 :smt005 :smt005 Nichto drugo niama da kaja :-# :lol: :lol: :lol: Hah-hah-SMEEEH na kvadrat!!! :D :-D

malko mace
09-28-2007, 09:15
E,maй aз съм единствената,която няма да се подпише и да ги подкрепи!Причини:
1.ГОЛЯМА част от учителите НЕ заслужават увеличение,затова,че си клатат краката и някой ученици знаят повече и от тях!
2.Учителкия ден на учителя е понякога 45мин.Как може да искаш 100% увеличение,затова,че днеска си дошъл за един учебен час.
3.Да не говорим,че аз съм била свидетел и на пияни учители в часове..
4.В едно училище има поне 1 учител,които не си влиза редовно в часовете или само се отбива за малко и си тръгва(г-на ми по Физкултура)
4.Държавата ни е в преход,как Министерсвтото може да им даде 100% увеличение,да не са само те в тази държава,само те и медиците :smt011
5.Мойта майка работи от 5:00 сутринта и се прибира в 15:00-за този труд 10 часа на крак,тя също получава 300лв.


Не мисля,че трябва така да се напада Министерството и Държавата,първа година сме в Европейския Съюз и на всички им е ясно,че не сме една от НАЙ-богатите държави на земята,и е абсурдно една учителка да получава 800лв :smt011 Чакай те бе къде тръгнахте,по тази логика,още милиони хора трябва да стачкуват заради малките си заплати,НЕ е справедливо спрямо другите хора..Кой е учителят???За да иска толко много пари и от къде Министарът ще може да им дава толко много пари,на всичкото отгоре заради някакви прищявки на учителите ние ще отучваме през лятната ваканция :smt011 ...100% ще им даде,КОГАТО заслужат!Та един банкер не получава толко,а е заслужено та едни учители :smt012 ..20% са им достатъчни..

Лично мнение :wink: за някой не6та си права,но майка ти не ба4ка пове4е от пове4ето у4ители,пове4ето (с някои изклю4ения)ходят рано към 7:30 в у4или6те и свър6ват към 5-6 4аса... отделно всеки ден имат да си подготвят материала който трябва да предават следва6тия ден,макар 4е го знят,винаги един у4ител отделя по 2,3 4аса да по4ете...аз ли4но не съм сре6тала у4ителка/у4ител който да идва на у4или6те само за 1 у4ебен 4ас,няма у4ител с такава програма(поне в мойто у4или6те)не съм виждала пиян/пияна у4ител/ка ...така4е хора като у4ителите и лекарите са най важните,и именно те трябва да полу4ават най високите заплати в държавата,а не 6ибаните 6офиори!майка ти какво работи?има хора с мизерна заплата,но знае6 ли за6то им е такава заплтата?за6тото някои сиг нямат и основно образование,за какво да протестират тогава?у4ителите са у4или толкова години,а за лекарите да не говорим,това 300лв е направо мизерия,да не говорим 4е има у4ители (сега се се6там за госпожата ми по Бг)които имат 33 години стаж,как може такава заплата да зима? :shock: а хора като 6офиорите,на които не им се знае кфо е образованието да зимат 600-800лв (не помня коя от 2те суми бе6е)и да 4акам аз 40-50 мин рейс,и накрая да ми се стоварят 4-5 рейса,и на вси4кото отгоре 6офиора да има претенций да не му седим на вратата,за6тото сме пре4или...баси наглите съ6тества,ПОДКРЕПЯМ У4ИТЕЛИТЕ напълно :!: и sladkish|_14,ни6то ли4но,просто и аз изказвам мнение като вси4ки останали...
Podkrepiam kazanoto ot teb,monityY! =D>

bloodfrozen
09-28-2007, 10:20
Mдобре, мой е ред е да си кажа мнението и без нападки ако може =; Та така.. не подкрепям стачката на учителите! Това мое мнение е провокирано най-вече от лични наблюдения. Защо? По-голямата част от учителите преподават частни уроци, от което взимат не малко пари.. В моето училище доста голям брой учители не могат да намерят подходящия начин да си предадат материала. Значи всеки ден учителите идват с различни тоалети на училище - за да си купуват различни дрехи, следователно имат финансови средства. А колко учители работят и на друго място?! Не мисля, че тея 100%, дето искат увеличение, са заслужени(все пак има и малки изключения). Кой работник не иска да получава по-висока заплата?! Айде тогава всеки да тръгне да стачкува, че да се сетят да му я увеличат? Има толкова по-малко платени длъжности, на които се работи по 10-12 часа.
:-s :-s

protoss
09-28-2007, 12:27
БРАВО УЧИТЕЛИ! С ВАС СМЕ ЗАВИНАГИ!!!!!! =D>
ДОЛУ БСП!

sladkish_14
09-28-2007, 14:26
Даааа бе! :smt005 Ако бяха учили толко,щяха да станат професори,доценти или нещо от сорта и щяха да получават голяма заплата :!: Доброто образование-получава много пари,малкото образование-малко пари :wink: На който не му понася,да се изнася..и да приме:мойта учителка по математика на ден има по 5 часа,часни уроци по 7лв....едва ли на края на месеца и се отчитат 300лв...ама и вие сте заблудени :?

sladkish_14
09-28-2007, 14:27
А и майка ми е с висше :!: :!: :!:

kasiopea
09-28-2007, 14:54
Az napalno gi podkrepiam!!! :smt023

Jack_Sparrow
09-28-2007, 15:20
Даааа бе! :smt005 Ако бяха учили толко,щяха да станат професори,доценти или нещо от сорта и щяха да получават голяма заплата :!: Доброто образование-получава много пари,малкото образование-малко пари :wink: На който не му понася,да се изнася..и да приме:мойта учителка по математика на ден има по 5 часа,часни уроци по 7лв....едва ли на края на месеца и се отчитат 300лв...ама и вие сте заблудени :?
Добре де,само учителките по литература и математика имат частни,само защото се влиза във ВУЗ-овете с тия предмети.Я кажи за другите учители нещо! smt011 Един професор получава по 1000 лева месечно.Това много ли е за град като София?500 лева отиват за наем на апартамент,200-300 за сметки, и какво остава-един гъз накрая за храна.Ако човека има деца,още по-зле.Представи си само с 300 лева какво е!!!!
Аз подкепям напълно тази част от учителите,които заслужават увеличението-а именно 60-70%,вършещи своята работа компетентно.
П.П.Какво като е с висше образование,нима професия като международни финансови отношения или туризъм е по-трудна и важна от учителската или лекарската.Аман от разбирачи! :smt012

glezan4e
09-28-2007, 16:01
podkrepqm gi, no ne napylno.... iskat prekaleno golqmo uveli4enie.... i da vi kaja ne mislq 4e kato im se uveli4at zaplatite ( sys kolkoto i da bilo procenta ) te 6te si vyr6at rabotata po-dobre....za6toto neka si priznaem 4e daskalite ne se scepvat mn mn ot rabta ..osobeno nqkoi ot tqh
spored men .. trqbva da im se vdignat zaplatite s maksimum 50%

monityY
09-28-2007, 18:08
А и майка ми е с висше :!: :!: :!: майка ми е с вис6е и е лекарка..полу4ава 300лв заплата,тфа да ти говори не6то? ](*,)

sladkish_14
09-29-2007, 07:52
А и майка ми е с висше :!: :!: :!: майка ми е с вис6е и е лекарка..полу4ава 300лв заплата,тфа да ти говори не6то? ](*,)


Къде съм казала,че е лекарка? :roll:

bawarec
10-02-2007, 18:18
Даааа бе! :smt005 Ако бяха учили толко,щяха да станат професори,доценти или нещо от сорта и щяха да получават голяма заплата :!: Доброто образование-получава много пари,малкото образование-малко пари :wink: На който не му понася,да се изнася..и да приме:мойта учителка по математика на ден има по 5 часа,часни уроци по 7лв....едва ли на края на месеца и се отчитат 300лв...ама и вие сте заблудени :?


Маааа много си отворена лелелелел страшна работа цъцъцъ
За да станеш професор,доцент или доктор мойто момиче знаеш ли ,че след като станеш магистър отиваш да работиш като асистент с 300-400-500 макс лв заплата,пишеш трудове десертации и тн а това хич не е лесно за да се изгради един професор е нужно много труд време ,пари желание и тн.
Така,че не всеки може да стане професор.Щете питам тебе след години друга песен ще пееш за изнасянето :idea: И се земи замисли малко,защото е дразнещо да се изказваш непотготвена

otherworldly
10-02-2007, 18:44
Подкрепям го, но както казаха вече не всички учители заслужават да им увеличат заплатите. Аз имам две учителки, които абсолютно нищо, ама нищо не правят в часовете. Целия час ни говори някви глупости, та един път даже се занимавахме с гаджето и по телефона :lol: (мн дълга история за обяснение), и накрая на часа ти казва "да си научите урока за другия път".. просто така си го казва де, не че ще изпитва на него. Първата година ми се виждаше яко.. не правим нищо в часовете, ама сега осъзнавам, че си е доста гадно като знам цели 4 урока от Географията миналата година, а пък по Философия нищоо. :lol: :lol:

FelisDirus
10-02-2007, 19:22
Даааа бе! :smt005 Ако бяха учили толко,щяха да станат професори,доценти или нещо от сорта и щяха да получават голяма заплата :!: Доброто образование-получава много пари,малкото образование-малко пари :wink: На който не му понася,да се изнася..и да приме:мойта учителка по математика на ден има по 5 часа,часни уроци по 7лв....едва ли на края на месеца и се отчитат 300лв...ама и вие сте заблудени :?


хаха, колко си глупава.. направо не е истина! :lol:

1. Ако всички учители ставаха професори, доценти, доктори и т.н. кой щеше да ни учи нас? Не се ли замисляш, че те са ИСКАЛИ да станат учители в начален курс/прогимназия/гимназия. И що за определение е "малко образование"? :-s Би ли ми го дефинирала, ако обичаш?

2. За милионен път ще кажа, че НЕ всички учители имат възможността да дават частни уроци. Тези, които преподават рисуване, музика, физкултура? Те кво.. да мрат ли?

Не може пикла като теб да дава оценка за такива сериозни неща предвид това, че дори трите си имена не може да напише, без да направи поне 2 правописни грешки. Ама и за това ще обвиним учителите... все те са виновни, че вие сте елементарни!

И само като ти гледам правописа си ми ясна... Съвет - мълчи си, свивай се и не се излагай. :lol:

hforce
10-02-2007, 22:55
250lv na mene mi stigat za:
1. smetka za telefon - 50 lv
2. cigari (moita mi pu6i ot cigarite) - 100lv
3. bira - min 60lv
4. 40lv ostatuk s koito koe po-napred, ne6to za hapvane ili nekoq dre6ka ili ne6to drugo?

eto zimata na 1 u4itel koito raspolaga s 250 leva na mesec
parno - 300lv
ostatuk - -50lv

izvod, na mene mi stigat tamun 250lv na mesec pri polojenie 4e imam si4ko osigureno i si pla6tam samo gsm-a i to ne si gi osigurqvam az teq pari, a na6te...

az sum za da sta4kuvame o6te izvesno vreme, no da ne se anulira godinata... za zaplatite na u4itelite ne mi dreme... nqkoi zaslujavat pove4e pari, nqkoi po-malko... a i nali ne gi zimam az teq pari... vuob6te ne mi dreme kolko zimat... gadno e 4e go kazvam, no si e taka... a i ne mi se vqrva nqkoi ot vas da go gree nqkoi drug kolko pari zima

ne znam ama az si prava smetkata s 1 vis6e i 2 ezika (3 angliiski i ruski) da zimam nad 1500lv zaplata...
ne e vuprosa do vis6eto... vuprosa e do vruzkite i da znae6 kakvo iska6... ne mi dreme 4e ne znam koq e stolicata na nekva durjava na guza na geografiqta... nito puk na 6efa mi 6te mu dreme 4e ne znam himi4nata formula na benzina, nito puk na priqtelkata mi i dreme 4e ne moga da napi6a 1 su4inenie razsujdenie i 4e nqmam nikva ideq kakvo e tva... 6tom moga da q naprava programata kakto trqbva i 6efa da e dovolen ot programata i az da si polu4a zaplatata ne vijdam kade e problema... (tva e pri polojenie 4e sum programist, a o6te se kolebaq mejdu programist i sys admin) kakto i da e... misulta mi be6e 4e daskalite nqma da me nau4at na ni6to koeto 6te mi trqbva sled vreme (iskliu4vam matematikata i bulgarskiq do 6-7mi klas (ne iskliu4vam informatikata 6tot znam pove4e pt zadrustenata daskalka koqto ne moje da mahne nekvi tupi strelki4ki na shortcutovetei mi rasprqva 4e bilo nevuzmojno))
ta na kratko - vis6eto i parite nqmat mnogo ob6to
(prost rabotnik sus sredno obrazovanie vuv firmata zima pove4e pari ot u4itelite sus po neznam si kolko fis6i)

find_m3
10-03-2007, 05:55
аабе вие луди ли сте бе ,колкото повече подкрепа имат толкова повече ни се скъсява ваканцийката.отгоре на всичко на мн малко свестни учители съм попаднала ,а и дори за тях тия исканя са ъпсурдни.увеличение да определено са йм малки заплатите ама 100%....200 не искат ли?

tItEufFf
10-03-2007, 07:25
Подкрепям ги :!: 300 лева тряя да взема един пенсионер, не учител!!! Учителите се грижат за образованието на тая държава, и колкото и да ги псуваме и мразим, без тях не можем да постигнем нищо в тоя живот!!!

Suny
10-03-2007, 14:58
E,maй aз съм единствената,която няма да се подпише и да ги подкрепи!Причини:
1.ГОЛЯМА част от учителите НЕ заслужават увеличение,затова,че си клатат краката и някой ученици знаят повече и от тях!
2.Учителкия ден на учителя е понякога 45мин.Как може да искаш 100% увеличение,затова,че днеска си дошъл за един учебен час.
3.Да не говорим,че аз съм била свидетел и на пияни учители в часове..
4.В едно училище има поне 1 учител,които не си влиза редовно в часовете или само се отбива за малко и си тръгва(г-на ми по Физкултура)
4.Държавата ни е в преход,как Министерсвтото може да им даде 100% увеличение,да не са само те в тази държава,само те и медиците :smt011
5.Мойта майка работи от 5:00 сутринта и се прибира в 15:00-за този труд 10 часа на крак,тя също получава 300лв.


Не мисля,че трябва така да се напада Министерството и Държавата,първа година сме в Европейския Съюз и на всички им е ясно,че не сме една от НАЙ-богатите държави на земята,и е абсурдно една учителка да получава 800лв :smt011 Чакай те бе къде тръгнахте,по тази логика,още милиони хора трябва да стачкуват заради малките си заплати,НЕ е справедливо спрямо другите хора..Кой е учителят???За да иска толко много пари и от къде Министарът ще може да им дава толко много пари,на всичкото отгоре заради някакви прищявки на учителите ние ще отучваме през лятната ваканция :smt011 ...100% ще им даде,КОГАТО заслужат!Та един банкер не получава толко,а е заслужено та едни учители :smt012 ..20% са им достатъчни..

Лично мнение :wink:


Absoliutno sam saglasna-absurdno e da vzimat po 800 leva!Tolkova vzimat direktori,koito sa za6titili profesorska stepen (ne sam sigurna dali taka mu se kazva ma nqma zna4enie) i sa stanali i profesori,za6toto poznavam takiva i ne vijdam s kakvo u4itelite sa zaslujili takava zaplata.Razbiram da sa ni nau4ili mnogo na ne6to,no te ne-pove4eto ot tqh stoqt v 4as i 4etat uroka,koito trqbva da ni prepodavat, napisan na tetradka,mrankaiki si pod nosa!Sega ostava samo godinata da ni anulirat zaradi tqhnata sta4ka i prosto 6te bade varha!



PP:Tova si e moe mnenie,koito ne e saglasen s men da ne mi se sardi-vseki ima pravo na svoe mnenie :wink:

bawarec
10-03-2007, 16:28
E,maй aз съм единствената,която няма да се подпише и да ги подкрепи!Причини:
1.ГОЛЯМА част от учителите НЕ заслужават увеличение,затова,че си клатат краката и някой ученици знаят повече и от тях!
2.Учителкия ден на учителя е понякога 45мин.Как може да искаш 100% увеличение,затова,че днеска си дошъл за един учебен час.
3.Да не говорим,че аз съм била свидетел и на пияни учители в часове..
4.В едно училище има поне 1 учител,които не си влиза редовно в часовете или само се отбива за малко и си тръгва(г-на ми по Физкултура)
4.Държавата ни е в преход,как Министерсвтото може да им даде 100% увеличение,да не са само те в тази държава,само те и медиците :smt011
5.Мойта майка работи от 5:00 сутринта и се прибира в 15:00-за този труд 10 часа на крак,тя също получава 300лв.


Не мисля,че трябва така да се напада Министерството и Държавата,първа година сме в Европейския Съюз и на всички им е ясно,че не сме една от НАЙ-богатите държави на земята,и е абсурдно една учителка да получава 800лв :smt011 Чакай те бе къде тръгнахте,по тази логика,още милиони хора трябва да стачкуват заради малките си заплати,НЕ е справедливо спрямо другите хора..Кой е учителят???За да иска толко много пари и от къде Министарът ще може да им дава толко много пари,на всичкото отгоре заради някакви прищявки на учителите ние ще отучваме през лятната ваканция :smt011 ...100% ще им даде,КОГАТО заслужат!Та един банкер не получава толко,а е заслужено та едни учители :smt012 ..20% са им достатъчни..

Лично мнение :wink:


Absoliutno sam saglasna-absurdno e da vzimat po 800 leva!Tolkova vzimat direktori,koito sa za6titili profesorska stepen (ne sam sigurna dali taka mu se kazva ma nqma zna4enie) i sa stanali i profesori,za6toto poznavam takiva i ne vijdam s kakvo u4itelite sa zaslujili takava zaplata.Razbiram da sa ni nau4ili mnogo na ne6to,no te ne-pove4eto ot tqh stoqt v 4as i 4etat uroka,koito trqbva da ni prepodavat, napisan na tetradka,mrankaiki si pod nosa!Sega ostava samo godinata da ni anulirat zaradi tqhnata sta4ka i prosto 6te bade varha!



PP:Tova si e moe mnenie,koito ne e saglasen s men da ne mi se sardi-vseki ima pravo na svoe mnenie :wink:

До някаде съм съгласен с теб,защото съм си патил от учители които не ги е грижа за нас.Като пример мога да кажа,че учителката ми по АЕ в -ти клас ни пишеше оценките ей така а не взехме нито една дума нито нищо.
В крайна сметка трябва да се избере някавко средно положение,за да бдат всички доволни не 100% а поне 50% а след 6 или 12 месеца пак увеличение.А се надяавам лошите и некадърни учители които не си вършат рааботата да се отсеят и да има нормализиране в училищата от учителите :D

Axel_f
10-03-2007, 16:58
....и е абсурдно една учителка да получава 800лв ....
..Кой е учителят???За да иска толко много пари и от къде Министарът ще може да им дава толко много пари,на всичкото отгоре заради някакви прищявки на учителите ние ще отучваме през лятната ваканция ....
Лично мнение :wink:

Дааа не е абсурдно един прост ватман или шофЬор на рейс с мозък колкото тебе да взима 900 лв заплата,а един преподавател,който си съсипва нервната система (всички знаем при какви условия работят даскалите)само и само, за да ни научи на нещо да взима 250?!?!Кой е учителят?!?!Да наистина, кой е този презрян, нещастен човечец, който има толкова голяма роля и носи толкова отговорна задача - да бъде пример за подръжание,да бъде възпитател и педагог, да ни кара да мислим, да ни помогне да се изградим като пълноценни личности....Той за съжаление е едно нищожество,поради простата причина, че в прекрасната ни държава в продължение на години се набиваше мнението,че "от някого нищо не става,затова е станал учител"....Е как ще стане-то трябва да си излкючителен патриот,за да се съгласиш да работиш при такива условия и да получаваш толкова малко в замяна!!!!!И въпреки това има страшно много добри преподаватели,на които аз се възхищавам-за търпението,за мотивацията,за всичко, на което са подложени и въпреки това си вършат перфектно работата!

Аз лично подкрепям изцяло кадърните български учители,те заслужават не само увеличение на заплатите, но и повече уважение и признание...А това вече можем да им го дадем и ние,учениците :!:

bawarec
10-03-2007, 17:20
Дааа не е абсурдно един прост ватман или шофЬор на рейс с мозък колкото .............

Говориш на изуст да не мислиш,че им е толкова лесно на ватманите да карат тези престарели и потенциално опасни превозни сресства!??Те си заслужават парите по-няколко причини и те са:
Първо работят под голям стрес в това движение което си е АД!
Второ бяха с ниски заплати ,НО са единни като бакшишите и си постигнаха исканията.
Трето заслужават си заплатите!

А за учителите съм съгласен :D

Suny
10-03-2007, 17:52
E,maй aз съм единствената,която няма да се подпише и да ги подкрепи!Причини:
1.ГОЛЯМА част от учителите НЕ заслужават увеличение,затова,че си клатат краката и някой ученици знаят повече и от тях!
2.Учителкия ден на учителя е понякога 45мин.Как може да искаш 100% увеличение,затова,че днеска си дошъл за един учебен час.
3.Да не говорим,че аз съм била свидетел и на пияни учители в часове..
4.В едно училище има поне 1 учител,които не си влиза редовно в часовете или само се отбива за малко и си тръгва(г-на ми по Физкултура)
4.Държавата ни е в преход,как Министерсвтото може да им даде 100% увеличение,да не са само те в тази държава,само те и медиците :smt011
5.Мойта майка работи от 5:00 сутринта и се прибира в 15:00-за този труд 10 часа на крак,тя също получава 300лв.


Не мисля,че трябва така да се напада Министерството и Държавата,първа година сме в Европейския Съюз и на всички им е ясно,че не сме една от НАЙ-богатите държави на земята,и е абсурдно една учителка да получава 800лв :smt011 Чакай те бе къде тръгнахте,по тази логика,още милиони хора трябва да стачкуват заради малките си заплати,НЕ е справедливо спрямо другите хора..Кой е учителят???За да иска толко много пари и от къде Министарът ще може да им дава толко много пари,на всичкото отгоре заради някакви прищявки на учителите ние ще отучваме през лятната ваканция :smt011 ...100% ще им даде,КОГАТО заслужат!Та един банкер не получава толко,а е заслужено та едни учители :smt012 ..20% са им достатъчни..

Лично мнение :wink:


Absoliutno sam saglasna-absurdno e da vzimat po 800 leva!Tolkova vzimat direktori,koito sa za6titili profesorska stepen (ne sam sigurna dali taka mu se kazva ma nqma zna4enie) i sa stanali i profesori,za6toto poznavam takiva i ne vijdam s kakvo u4itelite sa zaslujili takava zaplata.Razbiram da sa ni nau4ili mnogo na ne6to,no te ne-pove4eto ot tqh stoqt v 4as i 4etat uroka,koito trqbva da ni prepodavat, napisan na tetradka,mrankaiki si pod nosa!Sega ostava samo godinata da ni anulirat zaradi tqhnata sta4ka i prosto 6te bade varha!



PP:Tova si e moe mnenie,koito ne e saglasen s men da ne mi se sardi-vseki ima pravo na svoe mnenie :wink:

До някаде съм съгласен с теб,защото съм си патил от учители които не ги е грижа за нас.Като пример мога да кажа,че учителката ми по АЕ в -ти клас ни пишеше оценките ей така а не взехме нито една дума нито нищо.
В крайна сметка трябва да се избере някавко средно положение,за да бдат всички доволни не 100% а поне 50% а след 6 или 12 месеца пак увеличение.А се надяавам лошите и некадърни учители които не си вършат рааботата да се отсеят и да има нормализиране в училищата от учителите :D

Da i az sa6to se nadqvam i sam saglasna za kadarnite u4iteli 4e zaslujavat uvajenie i priznanie

FelisDirus
10-03-2007, 17:53
Дааа не е абсурдно един прост ватман или шофЬор на рейс с мозък колкото .............

Говориш на изуст да не мислиш,че им е толкова лесно на ватманите да карат тези престарели и потенциално опасни превозни сресства!??Те си заслужават парите по-няколко причини и те са:
Първо работят под голям стрес в това движение което си е АД!
Второ бяха с ниски заплати ,НО са единни като бакшишите и си постигнаха исканията.
Трето заслужават си заплатите!

А за учителите съм съгласен :D


Значи един тъп шофьор, който е с основно, получава увеличение, а учителите с висше (които са ИСКАЛИ да станат учители) - кучета ги яли?!
И кво ми говорите, че има такива, които не си изпълняват задълженията. Във всяко стадо има мърша - има толкова много банкери, адвокати, професори, работници и не знам си какви още, които също не работят качествено, ама вие не го забелязвате, нали?

Я се чуйте какво приказвате.
Учителите не работят ли под стрес, бе?! То да не е лесно да се опитват по цял ден да усмиряват малки полуидиоти, които не знаят за какво живеят, камо ли пък за какво са в училище. И на всичкото отгоре да ви възпитават, щото родителите ви и това не са направили.
Я не ми говорете глупости... ако някой си правеше труда да ми чете постовете, нямаше да мелите едно и също.

Ама защо ли въобще пиша... като ви гледам нямате повече от 15, така че смисълът е нулев. :smt011

bawarec
10-03-2007, 18:19
Дааа не е абсурдно един прост ватман или шофЬор на рейс с мозък колкото .............

Говориш на изуст да не мислиш,че им е толкова лесно на ватманите да карат тези престарели и потенциално опасни превозни сресства!??Те си заслужават парите по-няколко причини и те са:
Първо работят под голям стрес в това движение което си е АД!
Второ бяха с ниски заплати ,НО са единни като бакшишите и си постигнаха исканията.
Трето заслужават си заплатите!

А за учителите съм съгласен :D


Значи един тъп шофьор, който е с основно, получава увеличение, а учителите с висше (които са ИСКАЛИ да станат учители) - кучета ги яли?!
И кво ми говорите, че има такива, които не си изпълняват задълженията. Във всяко стадо има мърша - има толкова много банкери, адвокати, професори, работници и не знам си какви още, които също не работят качествено, ама вие не го забелязвате, нали?

Я се чуйте какво приказвате.
Учителите не работят ли под стрес, бе?! То да не е лесно да се опитват по цял ден да усмиряват малки полуидиоти, които не знаят за какво живеят, камо ли пък за какво са в училище. И на всичкото отгоре да ви възпитават, щото родителите ви и това не са направили.
Я не ми говорете глупости... ако някой си правеше труда да ми чете постовете, нямаше да мелите едно и също.

Ама защо ли въобще пиша... като ви гледам нямате повече от 15, така че смисълът е нулев. :smt011

Хей нито те знам ,но не мми говори на "бе" защото нито си ми нагодините нито на нивото да ми говориш така ЯСНО? :evil:
Имам така да се каже малко акъл и сега ще ти разясна ,защото явно говорш глупости!
Шофьорите които наричаш тъпи със средно образование те карат всеки ден до училище ползваш ги нали,и се кефиш когато стигнеш на време,но питаш ли ги е какво им е ?АЕ ела на семинарията всеки ден да видиш какво правят шофьорите за да закарат хоарата колкото се може с по-малко закъснение заеради трафика?Второ получиха увеличение на заплатите защото са ЕДИННИИ Тая дума можеш ли да е проумешш,учителите НЕ СА ЕДИННИ!Погледни едни учат други не пример:
ДАден човек си ходи вишжда едно училище всичко около него си е наред учи се няма стачка,след няколко дена минава покрай друго училище вижда СТАЧКА какво е това няма единнист!ВЗеми се стегни малко защото не расъждаваш правилно.ДА учителите работят също под стрес ,но и шофьорите не са под по-малък айде отиди ти да въртиш геврека за 900 по 8 часа на ден и после ще те питам!Айде карай трамвай на 20 години който е потенциално опасен за 900 и тогава!!!!!
И не съм 15-годишен пубер!

А и като толкова не ти се занимава,защо въобще пишеш :smt005

FelisDirus
10-03-2007, 18:41
Първо, ти откъде знаеш на колко години съм? А като ти гледам правописа и пунктуацията страх ме хваща - явно нивото ти не е особено високо.

Второ, пиша, защото се отвращавам от бълвочите, които чета и съответно се аргументирам за разлика от повечето хлапаци тук. А "бе" е породено от афект.

Трето, как всички да стачкуват при положение, че има семейства от двама учители или самотни майки? Известно ли ти е, че повреме на стачка нямат право на дневното си възнаграждение? Това означа, че за 1 седмица стачка губят от 100 до 150 лева. Е, вече знаеш. Как ще си поемат тези хорица сметките, как ще си гледат децата, като им е заминала половината заплата? Отговори ми, като си толкова умен.

Четвърто, шофьор всеки може да стане, но твоите деца кой ще ги учи?
Мисля, че е малко по-трудно да завършиш висше, да работиш всеки ден с деца и на всичкото отгоре да ги възпитаваш във време, лишено от ценности, защото техните родители са твърде заети, за да се занимават с тях.

bawarec
10-03-2007, 18:47
ДА правописа и пункуацията ми е ужасна не защото ме е мързял ода уча ,а защото такова образование ми е предоставено!
Второ не обичам да ми говорят на "бе" ,защото това ме побърква можеш да ме напусваш,но да ми говориш на "бе " е изклчено .
Така за шофьорите айде като всеки може да стане стани ти шофьорка за 1 година,тогава ще те питам толкова ли лесно се става "ТЪП ШОФЬОР" както ти самата се изрази няколко пъти.
Трето аз също подкрепям стачката,но не одобрявам как говориш за другите професии !

FelisDirus
10-03-2007, 18:51
ДА правописа и пункуацията ми е ужасна не защото ме е мързял ода уча ,а защото такова образование ми е предоставено!
Второ не обичам да ми говорят на "бе" ,защото това ме побърква можеш да ме напусваш,но да ми говориш на "бе " е изклчено .
Така за шофьорите айде като всеки може да стане стани ти шофьорка за 1 година,тогава ще те питам толкова ли лесно се става "ТЪП ШОФЬОР" както ти самата се изрази няколко пъти.
Трето аз също подкрепям стачката,но не одобрявам как говориш за другите професии !


Не, аз не смятам да стана шофьорка, защото, както вече бях писала в една тема, предпочитам да ходя на високи токчета и да съм облечена в скъп костюм, отколкото от касетофона да се лее чалга, а наоколо ми да има плакати на голи труженички, които палаво се усмихват.

НЕ на посредствеността!

И не смятам, че учителите имат вина за твоята неграмотност.

bawarec
10-03-2007, 18:56
ДА правописа и пункуацията ми е ужасна не защото ме е мързял ода уча ,а защото такова образование ми е предоставено!
Второ не обичам да ми говорят на "бе" ,защото това ме побърква можеш да ме напусваш,но да ми говориш на "бе " е изклчено .
Така за шофьорите айде като всеки може да стане стани ти шофьорка за 1 година,тогава ще те питам толкова ли лесно се става "ТЪП ШОФЬОР" както ти самата се изрази няколко пъти.
Трето аз също подкрепям стачката,но не одобрявам как говориш за другите професии !


Не, аз не смятам да стана шофьорка, защото, както вече бях писала в една тема, предпочитам да ходя на високи токчета и да съм облечена в скъп костюм, отколкото от касетофона да се лее чалга, а наоколо ми да има плакати на голи труженички, които палаво се усмихват.

НЕ на посредствеността!

И не смятам, че учителите имат вина за твоята неграмотност.

ДА ясно аз съм виновен за лошият си правопис :roll:
Да има стачка и това http://deviloid.net/jscripts2.1/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-happy2.gif
А да явно се оправдавам,но когато учителката ти си взима "болнични" за да преподва частни уроци и да си изкарва по 900-1000 лв от частните уроци и идва и казва на учениците си,че учителската заплати и е ей таказа между другото и нея грижа ще те питам с какво желание ще учиш ,но явно затова аз съм виновен.
Но има и страхотни преподаватели като учителя ми по математика ,който оставаше след часовете и ни показваше допълнително задачи само и само да ги разберем ,така беше и по техническите дисциплини.

Axel_f
10-03-2007, 19:14
Дааа не е абсурдно един прост ватман или шофЬор на рейс с мозък колкото .............

Говориш на изуст да не мислиш,че им е толкова лесно на ватманите да карат тези престарели и потенциално опасни превозни сресства!??Те си заслужават парите по-няколко причини и те са:
Първо работят под голям стрес в това движение което си е АД!
Второ бяха с ниски заплати ,НО са единни като бакшишите и си постигнаха исканията.
Трето заслужават си заплатите!


Не,изобщо не говоря на изуст и не си въобразявам,че им е лесно,НО е просто нелепо в една държава учителите да взимат 3 пъти по-малки заплати от служителите в градския транспорт...Най-малкото за да бъдеш шофър ти трябва едната книжка,а за да бъдеш учител?! Не съм особено наясно, но предполагам,че освен висше по дадения предмет се изисква и педагогика, а в едно съвременно общество по-образованите и по-интелигентни хора би трябвало да са по-високо в обществената "скала",следователно да получават подобаващи заплати...Е да ама не!

Колкото по въпроса за единството на учителите, съм напълно съгласна с експлодит.Едно е да няма транспорт в такъв град като София,съвсем друго е някакви си там институции да не функционират.Парите са също проблем за повечето даскали,но както коментира една учителка,обявила гладна стачка,те и без друго гладуват....
А има и още един фактор.Повечето даскали са с гъвкаво работно време-например един ден имат само 2 часа,на следващия 8 и тн. А даже и да стачкуват те са длъжни да се явяват на работа,макар и да не влизат в час :arrow: 9 часа в бездействие,а хората си имат и друга работа все пак (например да гледат малките си деца или болните си родители).Казвам това,защото моята учителка по английски точно поради тази причина не стачкува....

bawarec
10-03-2007, 19:27
Лелелел баси всички какво скочихте срещу мен егати все едно съм протв стачките и учителите.Просто изразих мнение и защитих шофьорите,които са "Тъпи и имат средно образование",явно за НЯКОЙ хора е важна тъпията ,а не това което имат вътре в себе си хората.........но не виня никой за това.
Да жалко е ,че заплатата на учителите е толкова ниска при положение,че тяхната професия също е толкова отговорна :)

а в едно съвременно общество по-образованите и по-интелигентни хора би трябвало да са по-високо в обществената "скала",следователно да получават подобаващи заплати

Ехееееееее дано и тук стане така някога!


Едно е да няма транспорт в такъв град като София,съвсем друго е някакви си там институции да не функционират
Като стане учебната година нулева тогаава ще се усетат ,но ще е много късно както за 12-то класниците така и за всички !

А даже и да стачкуват те са длъжни да се явяват на работа,макар и да не влизат в ча
Верно ли интересно тогава защо в моето старо училище няма движение и никой не ходи нито учители нито ученици?
Айде със здравеhttp://deviloid.net/jscripts2.1/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-happy2.gif

freedom
10-04-2007, 07:29
К'во да им подкрепям на шибаните даскали... Сега щели да ни взимат от ваканциите... Да отучваме искат пе*ерасите.... Извинявам се,ама ние ли сме виновни,че те искат повече пари... Идиоти пълни са това ако питате мен... Изобщо не искам да говоря по темата щото много се изнервям...Ще ми излязат бръчки ХАХхаХАХхаххХххаХ

FelisDirus
10-04-2007, 07:42
К'во да им подкрепям на шибаните даскали... Сега щели да ни взимат от ваканциите... Да отучваме искат пе*ерасите.... Извинявам се,ама ние ли сме виновни,че те искат повече пари... Идиоти пълни са това ако питате мен... Изобщо не искам да говоря по темата щото много се изнервям...Ще ми излязат бръчки ХАХхаХАХхаххХххаХ
+1 :D
Даскалите са тъпи :)


а ти си гений?
съвет - напусни училище
след осми клас вече не е задължително да ходиш

freedom
10-04-2007, 07:49
К'во да им подкрепям на шибаните даскали... Сега щели да ни взимат от ваканциите... Да отучваме искат пе*ерасите.... Извинявам се,ама ние ли сме виновни,че те искат повече пари... Идиоти пълни са това ако питате мен... Изобщо не искам да говоря по темата щото много се изнервям...Ще ми излязат бръчки ХАХхаХАХхаххХххаХ
+1 :D
Даскалите са тъпи :)


а ти си гении?
съвет - напусни училище
след осми клас вече не е задължително да ходиш

Чакай малко! Кой е казал,че съм гений... Просто си казвам мнението по темата.Теб кой те кара веднага да започваш да противоречиш?! Какво.. ти не се ли дразниш,че ще вземат от твоята ваканция (ако все още учиш де),защото те така са решили.На тях ще има дадат повече пари(най-вероятно) - не на нас... Това,че те са решили да стачкуват и да искат повече пари...Нас кво ни бърка?! Защо ние трябва да си даваме от ваканциите,заради тях...Ние не сме виновни!

FelisDirus
10-04-2007, 07:59
Нали ще си вземем бележка и пак ще си върнем драгоценните ваканции - кого залъгваме... айде, моля те. А и учителите заслужават увеличение.

FelisDirus
10-04-2007, 08:09
Нали ще си вземем бележка и пак ще си върнем драгоценните ваканции - кого залъгваме... айде, моля те. А и учителите заслужават увеличение.
А тези увеличения знаеш ли откъде ще дойдат?От заплатата на мама и тати :)
Ако не вярваш погледни фишовете на вашите ;)


интересно... мноооого интересно
значи даскалите да мрат, за да не вземем от на мама и тати заплатката ли?
ами, ако мама е учителка, кво правим? :-s
и не, спокойно, няма да вземат от парите на родителите ти..

OnFire
10-04-2007, 08:11
за кво да ги подкрепям? тея бастуни от нащо даскало не заслужават да им се увеличава заплатата (освен на някои) почти секи ден има некой който се е напил и е дошъл на даскало :) а другите са некви педофили

FelisDirus
10-04-2007, 08:12
за кво да ги подкрепям? тея бастуни от нащо даскало не заслужават да им се увеличава заплатата (освен на някои) почти секи ден има некой който се е напил и е дошъл на даскало :) а другите са некви педофили


напускай училище тогава и всичко е 6

ти ще се оттървеш от алкохолици и педофили, а в училището ще има един тъпанар по-малко - всички са доволни :mrgreen:

Tangerine
10-04-2007, 08:15
Моля ви се... има някои учители дето и 1 стотинка увеличение не заслужават!!! Не ми го побира акъла, как някой дето влиза в час само, за да си изпее урока (макар, че в повечето случаи даже и не влиза в час) да иска наравно пари с другите преподаватели?
Има много несъвестни учители, които ще оберат лаврите покрай съвестните преподаватели заради стачката.
Не трябва на всички даскали заплатите да се увеличават на 100 %, а да се въведе диференцирано заплащане. :!:
Не става така. Някои по цял ден да си клатят краката, даже да не влизат в час и да искат заплати наравно с другите.
Защото всички много добре знаем какво представлява един лош преподавател и такъв, който си разбира от работата.
Категорично съм против, човек който идва на работа от дъжд на вятър и се отнася с неуважение към професията, да взема 800 лв!!! Това е абсурдно направо. Ама те и за диференцираното плащане ще писнат, защото на некоректните преподаватели и това няма да им изнася. ](*,)

OnFire
10-04-2007, 08:19
за кво да ги подкрепям? тея бастуни от нащо даскало не заслужават да им се увеличава заплатата (освен на някои) почти секи ден има некой който се е напил и е дошъл на даскало :) а другите са некви педофили


напускай училище тогава и всичко е 6

ти ще се оттървеш от алкохолици и педофили, а в училището ще има един тъпанар по-малко - всички са доволни :mrgreen:

няма да се занимавам с някакъв форумен дришльо. просто не си ми на нивото така че ще си замълча NERD

FelisDirus
10-04-2007, 08:29
за кво да ги подкрепям? тея бастуни от нащо даскало не заслужават да им се увеличава заплатата (освен на някои) почти секи ден има некой който се е напил и е дошъл на даскало :) а другите са некви педофили


напускай училище тогава и всичко е 6

ти ще се оттървеш от алкохолици и педофили, а в училището ще има един тъпанар по-малко - всички са доволни :mrgreen:

няма да се занимавам с някакъв форумен дришльо. просто не си ми на нивото така че ще си замълча NERD

Така е. Истината е, че съм много над нивото ти, съкровище. Не си мисли, че с една наизустена фраза си особено велик.
Приятен ден ти желая.

OnFire
10-04-2007, 08:35
за кво да ги подкрепям? тея бастуни от нащо даскало не заслужават да им се увеличава заплатата (освен на някои) почти секи ден има некой който се е напил и е дошъл на даскало :) а другите са некви педофили


напускай училище тогава и всичко е 6

ти ще се оттървеш от алкохолици и педофили, а в училището ще има един тъпанар по-малко - всички са доволни :mrgreen:

няма да се занимавам с някакъв форумен дришльо. просто не си ми на нивото така че ще си замълча NERD

Така е. Истината е, че съм много над нивото ти, съкровище. Не си мисли, че с една наизустена фраза си особено велик.
Приятен ден ти желая.

преди малко тъпанар, са съкровище, след малко кво ?

FelisDirus
10-04-2007, 08:46
За ирония чувал ли си? :lol:

Виж, нищо лично наистина, просто не ми допада грубото ти изказване.

Пък и е най-лесно да ревнеш и да ги опсуваш, че не заслужават, но никой не се замисля как всъщност стоят нещата. Както и да е. Ако отвориш темите за учителите и разгърнеш 1-2 страници назад, ще видиш постовете ми.
Ти вероятно няма да го направиш, но не желая отново да пиша неща, които вече съм казала.

CuRly_Doll
10-04-2007, 08:55
Нали ще си вземем бележка и пак ще си върнем драгоценните ваканции - кого залъгваме... айде, моля те. А и учителите заслужават увеличение.
А тези увеличения знаеш ли откъде ще дойдат?От заплатата на мама и тати :)
Ако не вярваш погледни фишовете на вашите ;)


интересно... мноооого интересно
значи даскалите да мрат, за да не вземем от на мама и тати заплатката ли?
ами, ако мама е учителка, кво правим? :-s
и не, спокойно, няма да вземат от парите на родителите ти..
pove4eto daskali davat 4asni uroci..ako vseki daskal kato zeme po 20 lv na urok i ako izkara edno kasovo bon4e 6e se vidi kolko pe4eli...vqrno,ima i takiva koito ne davat uroci,ama da davat koi im e vinoven :?:

OnFire
10-04-2007, 08:57
За ирония чувал ли си? :lol:

Виж, нищо лично наистина, просто не ми допада грубото ти изказване.

Пък и е най-лесно да ревнеш и да ги опсуваш, че не заслужават, но никой не се замисля как всъщност стоят нещата. Както и да е. Ако отвориш темите за учителите и разгърнеш 1-2 страници назад, ще видиш постовете ми.
Ти вероятно няма да го направиш, но не желая отново да пиша неща, които вече съм казала.

то май ти не четеш кой кво пише ами нападаш ей така за спорта ? аз писах, че има и учители които заслужават увеличение и то не 100% ами 200%, но има и такива които си седат в кръчмата и заплатата им стига само за 1-2 дена и после като нямат пари да пият, реват за увеличение.

FelisDirus
10-04-2007, 09:00
Нали ще си вземем бележка и пак ще си върнем драгоценните ваканции - кого залъгваме... айде, моля те. А и учителите заслужават увеличение.
А тези увеличения знаеш ли откъде ще дойдат?От заплатата на мама и тати :)
Ако не вярваш погледни фишовете на вашите ;)


интересно... мноооого интересно
значи даскалите да мрат, за да не вземем от на мама и тати заплатката ли?
ами, ако мама е учителка, кво правим? :-s
и не, спокойно, няма да вземат от парите на родителите ти..
pove4eto daskali davat 4asni uroci..ako vseki daskal kato zeme po 20 lv na urok i ako izkara edno kasovo bon4e 6e se vidi kolko pe4eli...vqrno,ima i takiva koito ne davat uroci,ama da davat koi im e vinoven :?:


Хайде, къдрокоса кукло, отговори какво правят в такъв случай учителите по музика, физическо, рисуване и т.н.? И да не говорим, че от един колектив най-много 10-15 човека да дават. А другите 130?
:-s

Democrat
10-04-2007, 10:21
exploitedteen
Точно така е! =D> =D> =D>