PDA

View Full Version : формули по физика 7 клас



lookatme
09-25-2007, 13:58
хора,много ще съм ви благодарна ако ми кажете някоя,защото утре имаме контролно по физика ,а аз съм си продала учебника от миналата година и нямам спомен от формулите.търсех в интернет,обаче всички ,който са дадени там са за по-големи ,а аз съм таз година зайче и....

мерси предварително

Iria
09-25-2007, 14:11
закон на Ом I=U:R
работа на ел. ток А=qU
мощност на ел.ток P=W:t
съпротивление R=p{ro}L:S
големина на тока I=q:t
напрежение U=W:q

айде късмет

UnKn0wN_
09-25-2007, 14:14
Ем,правихме преговор и ни дадоха някви...нз дали е тва.Значи давам ти няколко формули,но без величината,ако не се сещаш кое какво е кажи,за да не ги пиша напразно,ако ги знаеш

S=v.t
V=S/t
t=S/v
m=p.V (ро трябва да е първото,но нз как да го изкарам тук)
V=m/p (po)
p(po) m/V
A=F.S
p=F/S
I=U/R
U=I.R
A=P.t

Ем тези съм написала,дано тях имаш предвид 8-[

^t_a_n_i_a^
09-25-2007, 14:15
az moga da ti dam samo mi kaji koi to4no ti trqbvat

lookatme
09-25-2007, 14:19
мммм мерси,но мисля че тези са ми достатъчни!а другите за лост и наклонена равнина ги знам.все пак ще ги зубря...пък каквото стане утре,стане.ако изкарам повече от 5,ще се дължи на вас!мерси

sexy_for_you
09-25-2007, 17:18
Сила

G=mg
P=mg
N=pS
m=pV(ro)

Прости механизми:

лост:F1*l1=F2*l2
подвижна макара:F1=1/2F2
неподвижна макара:F1=F2
наклонена равнина:F/P=h/l
златно правило на механиката:Fl=const

Налягане:
p=N/S
Fa=p(ro)gV
p(хидростатично):p(ro)gh
pa=p(ro)gh=const

Ток:
I=q/t
A=FS
I=U/R(Οм)
R=p(ro)l/s
U=W/q;E=W/q
p=A/t=W/t=E/t=IU
Q=IIRt=IUT=U*U/R*t

Май са това.Успех!

Ludmil Tanchev
11-04-2013, 17:44
Zdraveite moje li da mi dadete suvet kak da naucha formulite za 7-mi klas i ako nqkoi ima nervi moje li da mi gi napishe i da mi kaje kakvi sa...Primerno I=U/R - Zakon na Om da mi napishete zakon na Om li sa kakvi sa shtoto si zagubih uchebnika a nqmam vuzmojnost da si kupq nov trqbva da si subera pari...Molq vi pomognete mi po nqkakav nachin zashtoto imam kontrolno v Chetvurtuk...

petar_valchev
06-13-2014, 18:47
Ние тези формули ги учихме миналата година. Спомням си някои от тях: l=U/R , Q=l2RT , S=V.T и другите бяха: лост:F1*l1=F2*l2 , подвижна макара:F1=1/2F2 , неподвижна макара:F1=F2 , наклонена равнина:F/P=h/l ,
златно правило на механиката:Fl=const