PDA

View Full Version : Гласувайте против матурите !



bboy_bunker
10-10-2007, 08:14
http://www.bgpetition.com/maturi/index.html

Борат
10-10-2007, 08:58
аз съм ЗА

мога ли да гласувам ЗА???
НЕ! :!:

Momchence
10-10-2007, 12:53
:smt005 :smt005 :smt005
Ебаси смешната тема, ебаси смешната петиция, ебаси смешните хора! Така е като сте глупави, нямате доверие в себе си и собствените си знания и искате да минете тънко. Ако от една матура за обща култура ви е страх за къде сте тръгнали въобще..какви амбиции имате?
Аргументи:
1. Не може във единадесети клас да ти кажат , че ще държиш матура след дванадесети.
:arrow: Може, може и още как!
2. Оценявани сме пет години ( плюс текущата 2007/2008, която не е изтекла ) и сега е излишно и ненужно да държим матури и така да получаваме повторно външно оценяване.
:arrow: Напротив, много си е нужно, даже наложително. Все едно не съм ученик и не знам как ставя оценяването. Кого се опитват да заблудят тея хора?!
3. Всички знаем, че корупция в България има.Все някой ще си плати матурата и няма да е честно спрямо другите.
:arrow: По същата логина все някой си е платил оценките през последните 5 години. Даже не е задължително да е плащал..трябва само да си добър натегач..а пък и ако кихнеш малко ставаш отличник. Матура много много по-трудно би се платила от обикновенните оценки в средното образование. Не знам автора на тая петиция как има наглостта да говори за честност.
5. Учениците, които едва са изкарвали тройка да преминат и разчитайки на богати мама и татко ще си платят и пак ще вземат диплома на която пише " добър " , а защо не и "много добър".
:arrow: Ебаси железната логика. На някой му се въртят само пари в главата. Как точно ще си платиш независим изпит, след като дори не знаеш кой е проверяващия и т.н.




:smt005 :arrow:

DjBaloon
10-10-2007, 13:06
:smt005 :smt005 :smt005
Ебаси смешната тема, ебаси смешната петиция, ебаси смешните хора! Така е като сте глупави, нямате доверие в себе си и собствените си знания и искате да минете тънко. Ако от една матура за обща култура ви е страх за къде сте тръгнали въобще..какви амбиции имате?
Аргументи:
1. Не може във единадесети клас да ти кажат , че ще държиш матура след дванадесети.
:arrow: Може, може и още как!
2. Оценявани сме пет години ( плюс текущата 2007/2008, която не е изтекла ) и сега е излишно и ненужно да държим матури и така да получаваме повторно външно оценяване.
:arrow: Напротив, много си е нужно, даже наложително. Все едно не съм ученик и не знам как ставя оценяването. Кого се опитват да заблудят тея хора?!
3. Всички знаем, че корупция в България има.Все някой ще си плати матурата и няма да е честно спрямо другите.
:arrow: По същата логина все някой си е платил оценките през последните 5 години. Даже не е задължително да е плащал..трябва само да си добър натегач..а пък и ако кихнеш малко ставаш отличник. Матура много много по-трудно би се платила от обикновенните оценки в средното образование. Не знам автора на тая петиция как има наглостта да говори за честност.
5. Учениците, които едва са изкарвали тройка да преминат и разчитайки на богати мама и татко ще си платят и пак ще вземат диплома на която пише " добър " , а защо не и "много добър".
:arrow: Ебаси железната логика. На някой му се въртят само пари в главата. Как точно ще си платиш независим изпит, след като дори не знаеш кой е проверяващия и т.н.




:smt005 :arrow:

Da gi slojat po jelanie i ti si hodi ako iskash pitai dali moje da se qvish ne na 2,a na 3-4 maturi :wink:
Ima drugi hora,koito mislqt za drugi po prespektivni neshta ot tova da durjat 2 napulno bezsmisleni izpita,koito nqmat nikakvo prilojenie,a imaha da izmestqt povishitelnite i ministerstvoto da si prai proverka :smt005 :smt005 :smt005

AliceSw
10-10-2007, 13:11
абе точно аз много мрънках против тия матури, но Momchence е прав...матури трябва да има...ясно е, че все някой випуск трябва да е първи и че идеята ще се отхвърля...пък и петицията ви не може да бъде използвана за нищо 8-[

bboy_bunker
10-10-2007, 13:13
Матурата не се състои само на базата на знания от обща култура ;) Някой явно те е излъгал :)
За другото.. няма какво да коментирам. Бас държа, че вече си завършил и затова толкова много говориш... ако беше на дереджето на сегашните дванадесетокласници нямаше да си толкова смел.
:-D

DjBaloon
10-10-2007, 13:14
абе точно аз много мрънках против тия матури, но Momchence е прав...матури трябва да има...ясно е, че все някой випуск трябва да е първи и че идеята ще се отхвърля...пък и петицията ви не може да бъде използвана за нищо 8-[
Razbira se trqbva da ima,no te da imat prilojenie,a nadali nqkoi bi mi obqsnil i zashtitil tezata si za takova :wink:

DjBaloon
10-10-2007, 13:15
Матурата не се състои само на базата на знания от обща култура ;) Някой явно те е излъгал :)
За другото.. няма какво да коментирам. Бас държа, че вече си завършил и затова толкова много говориш... ако беше на дереджето на сегашните дванадесетокласници нямаше да си толкова смел.
:-D

Ostavi poziorite da se pravqt na interesni i "inteligentni" :smt005

Momchence
10-10-2007, 13:29
Матурата не се състои само на базата на знания от обща култура ;) Някой явно те е излъгал :)
За другото.. няма какво да коментирам. Бас държа, че вече си завършил и затова толкова много говориш... ако беше на дереджето на сегашните дванадесетокласници нямаше да си толкова смел.
:-DЗависи ти какво имаш предвид под обща култура. Гледал съм примерни матури..за мен това е тест за обща култура с елементи на малко по-специфични познания но в никакъв случай не е нещо задълбочено.
На бас, че не съм завършил и че ще държа матура..макар и не първи.

Razbira se trqbva da ima,no te da imat prilojenie,a nadali nqkoi bi mi obqsnil i zashtitil tezata si za takova :wink:За мен приложението знаеш ли какво е. Именно това някои хора да се дразнят и да се страхуват. Писнало ми е от натегачи, подмазвачи, богаташчета и роднини в училище. Трябва да има независим изпит, който да ги отсее.

Това е лично мое мнение...аз казвам защо се кефа на матурите..вие се оправяйте..колкото повече ви е страх и се дразните толкова ми е по гот на мен ;)

RAWRRR
10-10-2007, 13:31
Аз минах между капките-като последният випуск без матури.. :twisted:
И съм ЗА матурите! :twisted:
Ако сте си учили през годините,а не сте преписвали само от зубърите и сте им говорили зад гърба колко са задръстени..не трябва да се притеснявате от резултата от матурата.
:P !

Shadow_Walker
10-10-2007, 13:33
Нямам мнение по въпроса...може би трябва да се пусне едно независимо външно оценяване, а може би няма смисъл от оценките на матурата...
Но едно е сигурно - доводите им са абсолютно глупави...
Някой можело да си плати...еми по тая логика да не се правят кандидат-студентски и кандидат-гимназиални изпити, така ли?Едва ли не въпроса с матурите е за пари :x

DjBaloon
10-10-2007, 15:35
Razbira se trqbva da ima,no te da imat prilojenie,a nadali nqkoi bi mi obqsnil i zashtitil tezata si za takova :wink:За мен приложението знаеш ли какво е. Именно това някои хора да се дразнят и да се страхуват. Писнало ми е от натегачи, подмазвачи, богаташчета и роднини в училище. Трябва да има независим изпит, който да ги отсее.

Това е лично мое мнение...аз казвам защо се кефа на матурите..вие се оправяйте..колкото повече ви е страх и се дразните толкова ми е по гот на мен ;)
I sa ako mi kajesh po kakuf nachin shte gi otsee!?!? :smt005 :smt005 :smt005
Tva na bas,che nekoi uchitel ti go e kazal!!!
Tiq maturi vuobshte znaesh li kvo stava s tqh!?!? da ne kandidatstvash s tqh?!!??! :-D xa-xa-xa
Dori po posledni svedenq ne ti zamestvat ocenkata ot 5-te godini,a si ti ostava,xa-xa-xa :-D
Taka shte te otsee,che chak te e zasqla....
Kazah che nemoje nikoi da obqsni smisula na maturite,uvi pak sum prav 8)

fake
10-10-2007, 15:40
аз пък искам матури.

protoss
10-10-2007, 16:47
аз пък искам матури.
ти си малоумна :|

DjBaloon
10-10-2007, 17:36
Na chujd drub i 100 toqgi sa malko,dokazahte go prosto perfectno
:smt005 :smt005 :smt005
Prekaleno dobre se vijda,che tuk se pishat komentari samo i samo zaradi spora da si go ima, da ne vi e skuchno,a nieki ne vlaga kakvato i da e misul :-D

Disrespect
10-10-2007, 17:45
бе само ми е някво тъпо че на сегашния 12-ти клас ще са по-лесни от нашите.. :roll: :smt012

Momchence
10-10-2007, 17:49
I sa ako mi kajesh po kakuf nachin shte gi otsee!?!? :smt005 :smt005 :smt005
Tva na bas,che nekoi uchitel ti go e kazal!!!
Tiq maturi vuobshte znaesh li kvo stava s tqh!?!? da ne kandidatstvash s tqh?!!??! :-D xa-xa-xa
Dori po posledni svedenq ne ti zamestvat ocenkata ot 5-te godini,a si ti ostava,xa-xa-xa :-D
Taka shte te otsee,che chak te e zasqla....
Kazah che nemoje nikoi da obqsni smisula na maturite,uvi pak sum prav 8)Пак ти казвам...за мен е достатъчен факта, че накои хора (като protoss) ги е страх и им е искрено гадно :) Това мен ме прави искрено щастлив и доволен :) Толкова ли не допускаш, че може да имам собsтвено мнение?! Мислех те за някъф готин и интелигентен младеж но уви....
Аз смисъл намирам за мен си :) Да си проверя знанията от последните години в даскало, да се докажа ако щеш.

DjBaloon
10-10-2007, 17:54
Ами защо тогава не обориш с доводи нашите твърдения, ами караш на общо основание и се опитваш да дискредитираш позицията ни с някаква безпочвени твърдения???

Да не би годинките в гимназията да си ги изкарал като готин пич и сега... опаааааа ама аз трябва и някакви знания да имам? :shock:
Vsushnost vuobshte qvno ne si mi chel mneniqta v tazi tema
Az kazah,che ot tqh na tozi etap nqma smisul,zashtoto nqmat prilojenie
Taka che nikoi ne uspq da mi obqsni takova prilojenie i az obobshtih stavashtoto v temata,koeto e prekaleno vqrno;]
Qvno zashtitavate taq teza za maturite s cel da se pokajete"az sum za sledovatelno, az sum inteligenten" kolko plosko :-D
Neka da ima maturi,no neka sa s prilojenie,a ne az da durja osvem tqh oshte 6-7 izpita;]
Ako mi govorish,che e normalno da ima maturi ne moje da ima nekvi normalni maturi pri nenormalna sreda;]
Spora e izkluchitelno bezsmislen i pak shte kaja sushtoto vodi se samo i edinstveno zaradi spora.. realno nikoi ne misli :smt005
Daite da slojim na lainoto bqlo pero shte izglejda krasivo!??! ne i peroto shte se omaje
xa-xa-xa
Kolko nagleden primer;]

DjBaloon
10-10-2007, 17:57
I sa ako mi kajesh po kakuf nachin shte gi otsee!?!? :smt005 :smt005 :smt005
Tva na bas,che nekoi uchitel ti go e kazal!!!
Tiq maturi vuobshte znaesh li kvo stava s tqh!?!? da ne kandidatstvash s tqh?!!??! :-D xa-xa-xa
Dori po posledni svedenq ne ti zamestvat ocenkata ot 5-te godini,a si ti ostava,xa-xa-xa :-D
Taka shte te otsee,che chak te e zasqla....
Kazah che nemoje nikoi da obqsni smisula na maturite,uvi pak sum prav 8)Пак ти казвам...за мен е достатъчен факта, че накои хора (като protoss) ги е страх и им е искрено гадно :) Това мен ме прави искрено щастлив и доволен :) Толкова ли не допускаш, че може да имам собsтвено мнение?! Мислех те за някъф готин и интелигентен младеж но уви....
Got mi e zashtoto drug shte "strada"? :-D
Dobre togava da sloja az moito lichno mnenie q mi kaji normalno li e da durja 7 izpita durjavni(zashtoto lichno moite sa mi tolko) bez da se qvqvam na nito edin za priemane vuv VUZ.. s tqh stavat poveche.. veche zavisi na kolko mesta shte otida.. mai stavat na 10? Normalno e.. :-D
I kvo ochakvate da kaja"daite mi oshte 2"?!!? :-D

DjBaloon
10-10-2007, 18:04
I da izkaram 3 kvo shte stane?!?!?-nishto, shte mi poprechi li!?!?-ne,shte mi e plus li!?!?-ne
Nachi trqbva da se durji,za da si napravq proverka kvo sum nauchil.. tochno 12 klas,kogato vseki se podgotvq za VUZ,tochno togava si misli kak shte se qvi da vidi kvo znae po bulgarski.. dobre dobre.. aide da si govorim realni neshta :-D

DjBaloon
10-10-2007, 18:11
I da izkaram 3 kvo shte stane?!?!?-nishto, shte mi poprechi li!?!?-ne,shte mi e plus li!?!?-ne
Nachi trqbva da se durji,za da si napravq proverka kvo sum nauchil.. tochno 12 klas,kogato vseki se podgotvq za VUZ,tochno togava si misli kak shte se qvi da vidi kvo znae po bulgarski.. dobre dobre.. aide da si govorim realni neshta :-D

амииииии къде си тръгнал във ВУЗ, като не можеш една матура да изкараш...

Тръгнали ми висшисти да стават, а ги е страх от един зрелостен изпит...
Purvo sa 2
Vtoro tuka vie "inteligentnite"(xa-xa) se muchite da go izkarate strah... pf kazah az che ste ploski t.e nameknah go ma qvno ne razbrahte,ush ste inteligentni :roll:
Govorehme za prilojenie ti pa premina na strah xa-xa-xa,tup nachin da izbqgash ot temata :smt005
Aide stiga tolkova.. hodi spori prosto i samo za spora s drug;]
Znaeh si che ne trqbva da pochvam spor s nekompetentni po vuprosa hora.. ama reshili da zashtitavat poziciq,koqto dori ne znaqt za kvo ide rech kato tova kolko sa maturite i kvo prestavlqvat;]
Leka vecher

DjBaloon
10-10-2007, 18:14
Сетих се за едно реално приложение...

Когато кандидатстваш ще се сблъскаш с една явна несправедливост...

За балообразуване се взима оценка от диплома и идва Сульо от Долнохуйно, с отличната си диплома, защото всяка седмица е носел по 5 яйца на даскала си, който му е преподавал по математика, физика, литература и философия...

И тази отлична диплома равна ли е с една отлична диплома от елитна гимназия на човек, който са му съдрали г.ъза от учене???

;)
Zima se diplomata kato cqlo.. diplomata se sformira ot vsichki ocenki.. maturite sa 2 ocenki.. smetki kolko sa obshtite ocenki i kolko shte promenqt kato cqlo diplomata........
Ako se zimaha ocenkite ot maturite dobre,no te ne se zimat,a se zima cqlata diploma
A 2 ocenki na fona na drugite nishto nqma da napravqt.. zemi si diplomata za sredno pribavi dve troiki i pak smetni.. xa-xa
Uvi i tova nqma smisul
Kakto kazah v predniq post spiram do tuk;]
Ne uspq da kajesh neshto smisleno.. ;] ama az kazah,che en mislite,a prosto sporite taka che nishto koeto ne predvidih ne stana :-D :-D :-D

DjBaloon
10-10-2007, 18:24
При кандидатстване в университет се взимат оценки по определен предмет, а не на цялата диплома... ;)

в моя случай беше Литература и англ. ез. ;)

Малко и ти провери за какво става въпрос ;)
Stara ti e informaciqta.. pak v teb e greshkata;]

OtherDimension
10-10-2007, 18:27
При кандидатстване в университет се взимат оценки по определен предмет, а не на цялата диплома... ;)

в моя случай беше Литература и англ. ез. ;)

Малко и ти провери за какво става въпрос ;)
Stara ti e informaciqta.. pak v teb e greshkata;]

изобщо не му е стара информацията
балът се формира от оценките от изпитите и балообразуващите, които са 1-2 предмета, а не цялата диплома

RAWRRR
10-10-2007, 18:37
В ПУ даже не се взима дипломата,а само ошесторена по изпита,което е компромисно-справедливо.

Въпреки че за мен най-удачния вариант за изпит е тест върху знанията от 8-12 клас по всички предмети,като матура..защото е елеметарно да научиш 50 страници езикова култура и да изкараш 6 на кандидатстудентския изпит..а е много по-важно да имаш обща култура,кяото в голяма част от себеизграждането си се придобива от знанията от 8 до 12ти клас.

DjBaloon
10-10-2007, 18:41
При кандидатстване в университет се взимат оценки по определен предмет, а не на цялата диплома... ;)

в моя случай беше Литература и англ. ез. ;)

Малко и ти провери за какво става въпрос ;)
Stara ti e informaciqta.. pak v teb e greshkata;]

изобщо не му е стара информацията
балът се формира от оценките от изпитите и балообразуващите, които са 1-2 предмета, а не цялата диплома
Razpitai za UNSS 8)

OtherDimension
10-10-2007, 18:44
в УНСС се приема по .... банков път

DjBaloon
10-10-2007, 18:46
в УНСС се приема по .... банков път
Sporehme za drugo.. izmestvash spora,misleh che te biva v tova :wink:
A dali se i kak se priema v UNSS nqma da poemam toq spor.. az lichno si imam mnenie,no nqma da go spodelq,za da ne dovede do nov bezsmislen spor.. kakto qvno se okaza tozi do sega;]

OtherDimension
10-10-2007, 18:50
в УНСС се приема по .... банков път
Sporehme za drugo.. izmestvash spora,misleh che te biva v tova :wink:
A dali se i kak se priema v UNSS nqma da poemam toq spor.. az lichno si imam mnenie,no nqma da go spodelq,za da ne dovede do nov bezsmislen spor.. kakto qvno se okaza tozi do sega;]

не измествам спор, ти ми даваш конкретен пример, аз ти казвам как е по принцип

^Sam90^
10-10-2007, 18:53
Аз съм ЗА да има нещо такова, но при положение, че образователната система е добра. В момента повечето деца нямат нужните знания и единственото, което ще се постигне е да се провали живота на толкова много хора... това ли е целта?
А, някой горе беше разправял как се кефи, че на друтите им е гадно.... еми ти си тъп/а!

DjBaloon
10-10-2007, 18:54
Ne minalata godina se zimaha ocenkite ot izpitite tam,koito ako ne znaesh vkluchvat tri modula.. (tvoito informaciq kakto kazah e stara) modul 1-Bugarski(20 vuprosa) modul 2-matematika (20 vuprosa) Modul 3-izbiraem predmet(40 vuprosa);]
Zima se diplomata kato cqlo!!! Dali puk az ne znam.. deto hodih 3-pati minalata sedmica tam!?!?!? Aide stiga prostotii;]
Otidi pak v UNSS i popitai... to biva biva.. ama;]
Za takia neshta da sporish :smt005

fake
10-10-2007, 19:20
аз пък искам матури.
ти си малоумна :|
явно ти си малоумния, щом мислиш, че не можеш да ги вземеш ;)
пък аз мойто момче съм достатъчно умна, за да реша примерните матури в сайта на МОН по български и по английски почти без грешки :wink:
знам, въпреки това, че много, ама много малоумници няма да си вземат матурите
имайки предвид този факт, както и факта, че през 89 е имало демографски срив и родените деца са по-малко в сравнение с други години...очаквам по-малко кандидат-студенти
сещаш се, това за мен е добре.
айде, мойто момче, продължавай да висиш цял ден по гъзарските кафета и очаквай, че някой ще се смили над теб и ще ти махне матурите...

п.с. не се взима цялата диплома никъде...тъпаци.

DjBaloon
10-10-2007, 21:30
п.с. не се взима цялата диплома никъде...тъпаци.[/b]

Kaza go po-dobre ot mene :-D

shadow4e
10-10-2007, 22:12
DjBaloon, нещо си много далече от нещата. Точно за УНСС съм се запътила и аз, въпреки разубеждавенето от много хора. Та точно за там е важно каква ще ти е дипломата. Да, не е тя най-важната, но с диплома 6, имаш предимство пред другите. Ако изкараш 3-ки на матурите, дипломата ти става точно 5 /разбира се, ако ти е била пълно 6/ и ще ти трябват вече по-високи оценки на изпита. Сега ще кажеш, че разликата м/у 5,90 и 5,70 не е толкова голяма, но за там е огромна. Според мен се явява някъде на 10 грешки повече и вече шанс за специалностите с висок бал нямаш.


А това, че в УНСС се плаща повече отколкото на друго място, не го вярвам. Т.е. там има плащане, което си е на отделно "класиране" става си м/у 3-то и 4-то на истинското и то си се води законно, те не избутват никого и на мен не ми пречат, всеки да си гледа себе си- те не ми вредят на мен- аз на тях също. Разбира се, че отделно има и хора с връзки, но то къде няма. Но че там има много селяндури е вярно. :) Поне по мое наблюдение, но всеки си избира компанията :)







Относно матурите мен ме притеснява писането, вече съм го казвала. Моето мнение е, че при него със сигурност ще имат предимство хората, на които им върви литературата, а целта на матурата трябва да е друга - да показва обща култура, правопис, познаване на българската литература.
Но тест трябва да има. Моят правопис не е особено добър и сега ще го дооправя.

shadow4e
10-10-2007, 22:20
Точно.

Но DjBaloon е прав, от миналата година има ЕПИ /единен приемен изпит/. Оценката по четири и цялата диплома. Това го направиха, защото смятат, че чрез тест е най-справедливо и безпристрастно. Не може да ти напишат 2, а ти да кажеш "Бях за 6", но то пак имаше и такива хора :)

Blab
10-10-2007, 22:27
](*,) ](*,) ](*,)
е, де, не си блъскай главата, а обясни...

и в моя справочник пише, че се взема оценката от състезателните изпити(колкото наброй са те за специалността) и "среден успех от дипломата за средно образование"(аз не разбирам какво имат в предвид - оценките по предметите, свързани с кандидатстването по специалността, или цялата диплома(включваща физкултура, примерно)?)

shadow4e
10-10-2007, 22:33
За съжаление, частта с кандидат-студентите в сайта не работи от доста време вече и това не съм си го запаметила, за да ви го покажа. Но имам изпитите от миналата година /не само ЕПИ математика, а и по история и тн/, минимални балове от първо, второ и трето класиране, информация за броя на щестици и тн, най-посочвани специалностти, най-желани също. Ако на някого му трябва нещо, да свирка и ще му ги пратя.

експлойтед, не става само с късмет, защото доколкото схванах от грешен отговор вадят от точките, а при неотгорен просто не ти прибавя. Всъщност никъде не съм го видяла това написано, но миналата година всички си казваха колко неотговорени и колко грешни имат. Но лесно се преписва, защото има лист, който е само с отговорите и те ти дават тънкописци, с които 100% се виждат доста ясно от другарчето. Е, аз ще си го правя сама с моите -4 диоптъра. :lol:

DjBaloon
10-11-2007, 05:44
DjBaloon, нещо си много далече от нещата. Точно за УНСС съм се запътила и аз, въпреки разубеждавенето от много хора. Та точно за там е важно каква ще ти е дипломата. Да, не е тя най-важната, но с диплома 6, имаш предимство пред другите. Ако изкараш 3-ки на матурите, дипломата ти става точно 5 /разбира се, ако ти е била пълно 6/ и ще ти трябват вече по-високи оценки на изпита. Сега ще кажеш, че разликата м/у 5,90 и 5,70 не е толкова голяма, но за там е огромна. Според мен се явява някъде на 10 грешки повече и вече шанс за специалностите с висок бал нямаш.


А това, че в УНСС се плаща повече отколкото на друго място, не го вярвам. Т.е. там има плащане, което си е на отделно "класиране" става си м/у 3-то и 4-то на истинското и то си се води законно, те не избутват никого и на мен не ми пречат, всеки да си гледа себе си- те не ми вредят на мен- аз на тях също. Разбира се, че отделно има и хора с връзки, но то къде няма. Но че там има много селяндури е вярно. :) Поне по мое наблюдение, но всеки си избира компанията :)







Относно матурите мен ме притеснява писането, вече съм го казвала. Моето мнение е, че при него със сигурност ще имат предимство хората, на които им върви литературата, а целта на матурата трябва да е друга - да показва обща култура, правопис, познаване на българската литература.
Но тест трябва да има. Моят правопис не е особено добър и сега ще го дооправя.
I az tova kazah,che se vzema diplomata... no neshto si oburkala smetkite... az osvem vsichki osnovni predmeti do sa gi broih(sigorno sum izpusnal nqkoi) imam dopulnitelno 20 ikonomicheski predmeta... pri pravene na novo smqtane tiq maturi ne promenqt koi znae kakvo...
Az ne zashtitavam tezata,che trqbva da se izkarzvat 3-ki..a prosto obesnqvah,che nqma nikakvo prilojenie tazi maturi.. dori i v toq sluchei;]

bboy_bunker
10-11-2007, 05:58
Ъъ.. в УНСС се взима цялата диплома при балообразуването? :shock:

amarok
03-20-2008, 21:34
Няма НЕ ве4е са задължителни за6тото сме във Европейския Саюз

Ина4е аз сьм против :-|

NSDAP
03-20-2008, 22:16
А каде да гласувам ЗА :shock:

bungle
03-21-2008, 06:24
Аааа относно УНСС, аз тази година ще пробвам пак там, нищо, че миналата година ОЧЕВИДНО много народ си беше платил, защото аз с оценка 5,40 ( по история имах 5,75) и с диплома 5,43 не влезнах. :D :lol:
Отделно, че се знаеха отговорите на тестовете. ;)
Някакви хора, които не могат да вържат 2 изречения сега са студенти там, а аз се чудя " Боже, не може да съм толкова тъпа..!". 8-)

Ако и тази година изкарам хубава оценка и не влезна ще им еба мамичката. :o :D

Аз съм ЗА матурите. Държах пробни ( използваха ни като лабораторни мишки) и не беше никак трудно. К'во толкова сте се стреснали не знам. Ако сте учили редовно и не сте проспивали часовете, нямате никакви грижи. :-o

Black_JAG_Bundy
03-21-2008, 07:52
Ако сте учили редовно и не сте проспивали часовете, нямате никакви грижи. :-o
Тук е разковничето, НЕ СМЕ 8)

bungle
03-21-2008, 07:57
Значи сега ще си скъсате задниците от учене. :D

SINDEL
03-21-2008, 08:00
:D Ауу.. как не ме вълнуват мен тези неща ве4еее!.. Оправяйте се, пийпъл :)

hottie
03-21-2008, 08:49
:D Ауу.. как не ме вълнуват мен тези неща ве4еее!.. Оправяйте се, пийпъл :)

:D и мен

bboy_bunker
03-21-2008, 09:13
Заключвайте темата :) Вече няма смисъл от нея. Матури така или иначе ЩЕ ИМА ;)

shadow4e
03-21-2008, 11:16
Аааа относно УНСС, аз тази година ще пробвам пак там, нищо, че миналата година ОЧЕВИДНО много народ си беше платил, защото аз с оценка 5,40 ( по история имах 5,75) и с диплома 5,43 не влезнах. :D :lol:
Отделно, че се знаеха отговорите на тестовете. ;)
Някакви хора, които не могат да вържат 2 изречения сега са студенти там, а аз се чудя " Боже, не може да съм толкова тъпа..!". 8-)

Ако и тази година изкарам хубава оценка и не влезна ще им еба мамичката. :o :D

Аз съм ЗА матурите. Държах пробни ( използваха ни като лабораторни мишки) и не беше никак трудно. К'во толкова сте се стреснали не знам. Ако сте учили редовно и не сте проспивали часовете, нямате никакви грижи. :-o


Не, че нещо, ама 5,40 хич не е добра оценка. :) Това означава, че си имала около 15, ако не и повече грешки, а и ти нали каза, че не си попълнила математиката въобще.

Просто с 5,97 бяха с по 3 грешки и 3 непопълнени, аз ти се чудех още като си каза оценката мин. година във форума на УНСС как беше толкова сигурна, че ще влезнеш.

Знаеш, че не се заяждам, защото си ме кефиш, ама просто 5,40 не е висока оценка за тем, а аз не знам дали ще успея да вържа 5,40. :D

Disrespect
03-22-2008, 06:45
Заключвайте темата :) Вече няма смисъл от нея. Матури така или иначе ЩЕ ИМА ;)

и е хубаво, че ще има

bboy_bunker
03-22-2008, 06:50
Заключвайте темата :) Вече няма смисъл от нея. Матури така или иначе ЩЕ ИМА ;)

и е хубаво, че ще има Спорно е. Аз например съм си учил през всичките години и съм се старал да имам добра диплома винаги и в един момент ми казват, че целият ми труд зависи от някакви си 2 отникъде дошли изпита. Ще кажете, че ако съм си учил, ще мога да ги мина, но не това е въпросът...

Blab
03-22-2008, 08:45
^баш в това е :)
В моето училище не е от най-възможните неща да имаш 6.00, и е леко нечестно другите дечица с дипломи да ни минат. И така. :)

bboy_bunker
03-22-2008, 09:02
^ Значи смяташ, че ще имаш по-висока оценка на матурата, отколкото тази в дипломата ?

Blab
03-22-2008, 09:12
^ не, но същата(6-ца) :) По простата причина, че съм избрала най-силните си предмети.

bboy_bunker
03-22-2008, 11:17
Доста смело изказване. Пожелавам ти успех :)

Disrespect
03-23-2008, 08:02
Матурите ще са елементарни, казва ви се за стотен път. А ако наистина беше учил нямаше да пискаш толкова против тях.
Аз примерно изкарах 5.57 на една пробна матура по Български език, а нито съм сядал да уча, нито нищо...
Плюс това вече са вход към страшно много ВУЗ-ове и специалности.
Така че аз съм щастлив, че ще има матури.

bboy_bunker
03-23-2008, 09:48
Кой писка бе ? Като не знаеш - мълчи ! Кой ти каза, че ще са лесни ?! Интересно ми е как го разбра ? Баща ти е министър на образованието ли ?!

аман от такива като тебе, които се мислят за велики.. и какво ми се хвалиш, че си изкарал 5.50 на някакъв елементарен тест? Нали точно такива като тебе (убедени колко са "умни" и "можещи") отиват на матурата и се осират здраво..

Disrespect
03-23-2008, 09:52
знам, защото съм правил десетки пробни матури по БЕЛ, които са в специални сборници, създадени точно за това

струват 8 кинта мисля, може и ти да си купиш и ще спреш да ревеш

bboy_bunker
03-23-2008, 10:10
ауу.. наистина ли има сборници с пробни матури ???? не знаех :shock:

а сега сериозно... аз не рева против матурите. През оная ми работа е дали ще има, или няма да има.. единственото, което ме дразни, е, че един вид тия копеленца ми поставят труда през годините под въпрос.

И ако са действително супер елементарни - честно ли ще е някой да си е учил редовно през годините, да е полагал немалко труд и усилия и да дойде някой идиот, който не е пипал учебник и да изкара 6 като учещия..

Disrespect
03-23-2008, 10:18
тва е европейски стандарт...сори

Пък и естествено че ще го поставят...министерството случайно да стои у вас и да следи дали учиш? Не...а и да имаш отличен успех пак не е сигурно, щото и най-големите кретени имат отлични оценки днес...копи-пейст и ааайде.

И недей се притеснява, че ще я вземат всички...точно за това са направени - да проверят кой наистина е учил и кой - не. Неграмотниците ще го духат, останалите ще се кефят. Предполагам си грамотен, няма от какво да се притесняваш. Пък и да я вземат, пак няма кво да те засяга.

AliceSw
03-23-2008, 10:27
само спорите за глупости...

_SL_ матурата по БЕЛ ще е тотален шит, ние също правихме няква смешна от Търновския направена, но пак имаше неправомерно зададени въпроси, неучени неща и изключения от правилата...за оценяването да не говорим...на всеки 12-ти клас е проверявал 1 от 7-те учители по БЕЛ в училище резултатът е много забавен...в някои класове има оценки 5,60 - 5,80, а в други като нашия дори хората, които ще кандидатстват с БЕЛ не са изкарали повече от 5,24...просто защото госпожата, проверявала нашите матури е имала ебати стандарта и не е писала повече от 16точки от 30 на интерпретация....а схемата за оценяване също беше различна, от тази която ще е

но пък за сметка на това матурите по езиците са ужасно лесни - ниво подготво езикова гимназия

но пък математиката е адски скапана

абе цялото това е жалка история...няма да ме сбъркат матурите, ама защо да са ми и те на главата...

DisciplineAndOrder
03-23-2008, 10:27
аз съм ЗА.

матурата хем стимулира неучещите,хем проверява знанията на тези с добрите оценки.

а някои ученици имат висок успех защото:
1. карат си на късмет
2. разни учители имат симпатии към тях
3. вдигат ръка само когато са учили

Disrespect
03-23-2008, 10:40
само спорите за глупости...

_SL_ матурата по БЕЛ ще е тотален шит, ние също правихме няква смешна от Търновския направена, но пак имаше неправомерно зададени въпроси, неучени неща и изключения от правилата...за оценяването да не говорим...на всеки 12-ти клас е проверявал 1 от 7-те учители по БЕЛ в училище резултатът е много забавен...в някои класове има оценки 5,60 - 5,80, а в други като нашия дори хората, които ще кандидатстват с БЕЛ не са изкарали повече от 5,24...просто защото госпожата, проверявала нашите матури е имала ебати стандарта и не е писала повече от 16точки от 30 на интерпретация....а схемата за оценяване също беше различна, от тази която ще е

но пък за сметка на това матурите по езиците са ужасно лесни - ниво подготво езикова гимназия

но пък математиката е адски скапана

абе цялото това е жалка история...няма да ме сбъркат матурите, ама защо да са ми и те на главата...

еми...късмет

дали са ви кофти матура и имате кофти даскали... :)

има една хубава формула, по която се изчисляваха тея неща, обаче нещо не се сещам...

(броя на верни отговори върху броя на въпросите+4)2 ли беше...или +2.4...уф, нещо такова...

аз ще съм с втора матура Английски...

AliceSw
03-23-2008, 12:03
абе при нас беше при 0 т - 2.00, при 100т - 6.00 от там за всяка точка - 0.04...но се надявам да го смъкнат малко тоя критерии


хм, аз в момента почти съжалявам, че написах немски, не английски...бтв ти моя випуск ли си всъщност т.е. тая година завършваш :-o

Disrespect
03-23-2008, 12:09
догодина :)

AliceSw
03-23-2008, 12:23
значи си моя набор а не си моя випуск 8-)


ся ако някой разгадае какво съм искала да напиша 8-) 8-) 8-)

bboy_bunker
03-23-2008, 12:36
^ тръгнала си на 6 години на у-ще :)

danito_sm
03-23-2008, 12:58
аз пък искам матури.
ти си малоумна :|

:D :D :D така си е

enrique_fenka
03-27-2008, 11:52
Не искам матури :lol:

alek200
03-27-2008, 11:57
Не искам матури :lol:

+1