PDA

View Full Version : Помогнете ми ,моля ви.



burmuni
11-12-2007, 20:32
Taka slagam q tazi tema zashtoto kakvo li ne 4etoh kakvo li ne 4uh i iskam da razbera nakraq kak stoqt neshtata. Pri pravene na sex bez prezervativ na edni mesta s prikazva 4e mom4eto ako ne svyrshi nqma opasnost ili taka poznatata ni fraza "nqma sperma-nqma bebe" oba4e v druga tema 4eta, 4e myjkiq sekret koito se otdelq po vreme na sex syshto sydyrjal (ili mojel) sperma i se pak imalo opasnost. V edna tema 4eta 4e spermata jivee nqkvi si sekundi v druga tema 4eta 4e ako adjeba nqkyv si svyrshi po vreme na oralen sex ili tam nz si kvoto i tq nedai si boje zabremene hop trop bebe stavalo. I taka zashtoto mnogo neshta iz4etoh i mi kazaha ve4e az zeh da se pozamislqm kakvo e i taka sega tuka Vi molq da me svetnete po tazi tema: Ako se pravi bez prezervativ ima li q opasnosta (est ako izobshto ne se svyrshva) i ako slu4aino se svyrshi no vyn ot momi4eto !? Blagodarq predvaritelno i vi umolqvam da ne otprqvate s kritiki kym men. Kakvo losho ima da pitam sled kato sym 4el i neshto ne sym razbral tezi koito sa po svestni shte me razberat, a za drugite pls ne si izbivaite kompleksite. Do skoro kysmet na vsi4ki. \:D/

T.7. by devil_girls_

WaKo
11-12-2007, 20:44
Гледай сега - опастност има - в тая течност дето ти казват МОЖЕ да има сперматозоиди, но не е задължително, но дори и да има те не могат да оплодят яйцеклетката - просто трябват доста хиляди, дори милиони сперматозоиди, за да достигнат до яйцеклетката 100-200, от които един да успее да направи нещо, а в предеякулационната течност може да има само единични сперматозоитди. Проблема идва от друго, че докато се прави така секс може да се изпусне леко момчето дори и без да усети, тоест да се изпразни леко и тогава вече си има сериозна опастност. Така че по-добре слагайте презерватив и да ви е мирна главата. Тъкмо и от повечето болести пази, което никак не е за пренебрегване

Ariena
11-12-2007, 20:47
Секса без презерватив е опасен, дори да не свършиш в нея. Един единствен сперматозоид е достатъчен. По време на акта се отделя секрет, който съдържа сперматозоиди. Макар те да са с по-малко подвижност са си реална заплаха за нежелана бременност. Използвайте презерватив и всичко ще е наред. Успех.

burmuni
11-12-2007, 20:51
Hahah eto za tova govorq v ediniq komentar se kazva 4e nqma opasnost 4e trqqt hilqdi milioni v drugiq 4e edin bil dostaty4en. :smt091 :?: :-x :-# Ina4e za prezervativa to qsno prosto mi se iska da probvame bez :neutral: pyk i ne samo interesno mi e da razbera i da si obogatq obshtata kultura :smt003

lucky`charm
11-12-2007, 20:51
презерватива му е майкат ! 8) иначе след 9 месеца е напълно възможно щъркела да кацне на комина и гледай как ще си прецакан заради спестени 3 лева за презервативи

lucky`charm
11-12-2007, 20:52
Hahah eto za tova govorq v ediniq komentar se kazva 4e nqma opasnost 4e trqqt hilqdi milioni v drugiq 4e edin bil dostaty4en. :smt091 :?: :-x :-#

чети внимателно ... 1 стига да налучка правилния път и работата е готова... стига този самотен вълк да не се загуби по пътя ... ест когато са хиляди милиони възможността 1 да стигне е мн по голяма и все пак само 1 свършва цялата работа

bebe_s_bazuka
11-12-2007, 20:53
Разбирам те напълно какво искаш да знаеш оважавам това,поне си си напровил труда да седнеш и да прочетеш,защото искаш да знаеш.Но тук в постовете можеш да прочетеш много верни неща,но и също толкова грешни и е нормално да не разбереш някои неща.Ако искаш мога да ти поизясня нещата като ти ги обесня,но не тук.Ако искаш пиши лично съобщение ако искаш помощ.

burmuni
11-12-2007, 20:55
презерватива му е майкат ! 8) иначе след 9 месеца е напълно възможно щъркела да кацне на комина и гледай как ще си прецакан заради спестени 3 лева за презервативи


Така е 3 лв са ми непосилно много ?! WTF ?! Това беше излишно според мен... ама мерси за сопвашия коментар.

lucky`charm
11-12-2007, 20:58
не се сопкам ... просто казвам ... щото някои си мислят че ще спестят от тва

niksy_bub
11-12-2007, 21:04
като ви е по яко без презерватив пиите хапчета :P

i'm so excited!
11-12-2007, 21:12
просто използвай капут.
толкова голям проблем ли е ?!

burmuni
11-12-2007, 21:14
Някои хора не разбраха първоначалния ми въпрос струва ми се. Не питам: да използвам ли презерватив или не. Въпроса ми е предимно да си обогатя общата култура с неща които не са ми ясни иначе мерси за съветите за презервативите.

krem4et0
11-13-2007, 11:26
Фертилизация (оплождане)

При половият акт спермата се излива предимно в задния влагалищен свод. Моторната активност на матката при полово сношение е особено силно изразена през времето на оргазма, когато се забелязва съкращение на целия полов апарат. В резултат на тези съкращения се отделя секрет от цервикалните жлези и става навлизането на сперматозоидите в матката, а от там в тръбите, където те живеят приблизително 2 дни (установено е обаче, че оплождане може да стане и без оргазъм). Смята се, че концепционният оптимум е по времато на овулацията: 14 - 16-ят ден, а концепционният минимум: преди, по време на и след менструацията. По изключение освен правилен овулационен цикъл има и патациклични овулации, поради които оплождането е възможно по всяко време.

Овулация настъпва когато граафовият фоликул, достигнал размери 10-12 см., се пукне и се отдели яйцеклетка, която попада в коремната кухина. Яйцеклетката не притежава способност да се придвижва сама. За да попадне в маточните тръби тя бива заловена от техните фимбри. Яйцеклетката може да биде оплодена в срок от 8-12 часа. Перисталтичните движения на тръбите осигуряват контакта на яйцеклетката и сперматозоида и помагат за оплождането (от значение е и психичното състояние на жената - стрес от неврогенен произход може да доведе до спазъм и да затрудни придвижването в маточните тръби). Оплождането се извършва от един от милионите сперматозоиди, отделени при еякулация. Останалите достигнали до яйцеклетклетката, улесняват по ензимен път пенетрацията на оплождащия сперматозоид. По повърхноста на яйцеклетката, срещу главичката на сперматозоида се образува издутина – възприемащо хълмче - през която сперматозоида навлиза. Обвивките на яйцеклетката: corona radiate и zona pellucid, представляват последното препятствие, което най-жизнеспособният сперматозоид трябва да преодолее. Това става благодарение на хиалунидазата, която разтваря хиалуроновата киселина, съдържаща се в клетките на обивките. След като навлезе в протоплазмата на зрялата яицеклетка, полуядрото на сперматозоида (

renito
11-13-2007, 13:38
И аз се обърках вече :shock: :D Ужас незнам, но познавам една двойка които вече са заедно приблизително 2 години и нито един път не са го правели с презерватив или с някакви други предпазни средства. Незнам 8-) ](*,) :smt003 ](*,)

burmuni
11-13-2007, 19:00
Именно защото и аз познавам такава двойка, даже не една.
krem4et0 мерси за изчерпателния отговор, но се пак остана една питанка за мен. От секрета който мъжа отделя по време на секс има ли го минималния шанс или го няма, защото ако съдя от пост-а ти такъв няма. Мерси отново за помоща :smt008 . Късмет :smt003

krem4et0
11-14-2007, 12:17
по принцип няма как да има риск. НО при прекъснат полов акт има риск не от предеякулационната течност, а от това, че понякога без да се усети момчето се семеизпразва. Не много, но напълно достатъчно предвид концентрацията на сперматозоиди в 1 милилитър. А да не говорим, че не винаги можеш навреме. И все пак ще кажа-моите родители водят(или поне са водили) по думите на майка ми редовен полов живот. Тя казва поне 2 пъти седмично. Никога не са ползвали презервативи или друга контрацепция, а са се доверявали само на прекъснатия полов акт. Имат 2 деца от 2 бременности на майка ми. Тя аборт не е правила, а е правила секс над 30 години по този начин...............прави си сметка в действителност колко сигурен е метода. Е, като са решили да имат мен са се "трудили" почти 2 години, а сестра ми е станала доста бързичко.

burmuni
11-14-2007, 19:35
Ок мерси за отговорите вече ми стана по-ясно, надявам се тази тема да е помогнала и на други хора не само на мен. Благодаря ти много. Късмет на всички и умната! =D>