PDA

View Full Version : латински



Water_lili
01-22-2008, 18:39
Здравейте , може ли да ми препорачате някой хубав речник и граматика по латински за самообучение. Мерси предварително

nina*
01-22-2008, 18:49
emi mislq 4e nqma v neta ama toz latinski e ujasen da ti kaja az u4a v medicinskiq i imam u4ebnik no samo u4im nqkakvi organi i skloneniq a ne da govori6

Water_lili
01-22-2008, 18:52
ами аз по принцип питам за някой който мога да си купя защото искам да уча право и ще ми трябват поне някви малки знания

ThunderGoddess
01-22-2008, 19:01
Латинския е чудесен език, направо съм влюбена в него - изключително звучен ... с изключително подредена граматика ... страхотен е. И аз от време навреме отварям учебника да понауча нещо, жалко, че нямам особено мн време. За твоите цели е най-добре да си вземеш еднин учебник - зелен такъв е - отпред с някакъв мъж и пише нещо от рода на IVS EST blala BONI. Този е спец. за юридически факултети, по него е учил брат ми и е написно на достъпен език ... отзад има речниче, където има доста думи ... има приложения разни, някакви речи на известниоратори на латински ... абе як е :)

chocoleptic
01-23-2008, 20:41
Аз също се занимавам с латински,въпреки и "аматьорско" за право ако в града ти има книжарница Хеликон можеш да си купиш книжката на Георги Христов Георгиев 7.00 лв е мисля,че ще ти свърши работа .. има и много други .. за по - напреднали и т.н .. :wink:

Water_lili
01-24-2008, 07:58
много благодаря за помоща :oops: