PDA

View Full Version : Как реагирате, когато видите ТЪЖЕН-непознат за вас човек ..



Castaway
03-13-2008, 18:10
Искам да ви попитам .. примерно как ще реагирате, ако видите непознат за вас човек.. че е самотен, че е тъжен .. че нещо му е криво?

Питам, щот днеска с една фр седяхме на една пейка около 30 минути...и на една пейка по надолу от нашата (бяхме в градската градина - пълно с пейки) .. и гледаме на по надолната пейка, седи момче .. смао .. младо..и се чудим кво ппрай момче, младо, хубаво .. само на пейка в четръртак вечер с бира до него ...

и половин час го гледахме, и отидохме при него,..питахме го нещо случило ли се е, иска ли д апоговори с някой ..

да ви кажа, помогна .. седнахме там при него .. почнахме да си лафиме, добро момче се оказа ... разбрахме какъв бил проблема, заради мацка нещо .. ама после като си тръгнахме с мойта фр, искам да ви кажа .. ТОЙ СЕ УСМИХНА .. може да ни е сметнал, за пълни откачалки.. за пълни хаховки, ама поне за 20 минути, беше се отпуснал и се усмихна накрая ..

Незнам, вие бихте ли го направили ..

MindYourMind
03-13-2008, 18:29
Да се намираха повече такива като вас. Наистина понякога човек се чувства сякаш цялата вселена е забравила за него, сякаш е призрак и нищо не може да му помогне, за да се усмихне. А колко малко е достатъчно, за да се зарадва някой!

trittico
03-13-2008, 18:45
на мен лично би ми помогнало ако съм тъжна и някой дойде при мен да ме развесели :) .......да определено......

hottie
03-13-2008, 18:50
Евала !! Само това мога да кажа !

Castaway
03-13-2008, 20:36
.. Радвам се, че мислите така..но вие,бихте ли го направили или правили ли сте го?

Seducti0n
03-13-2008, 21:50
Браво за постъпката.Важното е да бъдем преди всичко хора и да си помагаме взаимно.За мен няма значение дали даден човек е непознат или не, когато виждам тъгата и болката в очите всичко друго остава на заден план.
В подобни ситуации, като по-горе описаната трябва са се подходи много предпазливо и внимателно.Трябва да успеем да предразположим отсрещната страна към това да сподели проблемите си.
Може да не си давате сметка, но всъщност сте направили много за това момче, самото внимание което се обърнали, в тежък за него момент, му е показало, че въпреки неприятностите не е сам.Това по никакъв начин, не ще промени обстоятелствата, но при всички положения, ще притъпи за малко породия се душевен дискомфорт.
Още вендъж браво за стореното добро! :)

Slave4You
03-14-2008, 08:58
Браво на вас! Наистина има хора, които биха казали "Къв е тоя дето се прави на интересен" но е мн важно да имаш подкрепа. По принцип не бих го направила, защото няма да смея така да заговоря непознат, но ако съм с някой друг определено бих. Важно е някой да ти каже нещо мило в такъв момент.. няма значение кой;)

sanch0
03-14-2008, 09:24
Евала! Е такива хора да има...

BeBsItO
03-14-2008, 09:35
bravoo!!!

mon4eto
03-14-2008, 09:39
Obiknovenno podminavam :( Osven ako nqmam rabota i si tarsa zanimanie bih go zagovorila ama ne mi se e slu4valo...

Mono_Blok
03-14-2008, 11:16
am ako nekoi go e nakaral da se po4ustva taka 6e ida i 6e go sritam :o :o az sam imala takav slu4ai na skoro ama me sprqxa da neida da go nabahta :o 8) 8)

taffy
03-14-2008, 11:39
Амии...на мен май не ми се е случвало досега..Иначе бих постъпила като вас само ако не съм сама..Иначе няма да мога да заговоря непознат...Нали съм такова..стеснително...

Rebellion_Angel
03-14-2008, 14:21
am ako nekoi go e nakaral da se po4ustva taka 6e ida i 6e go sritam :o :o az sam imala takav slu4ai na skoro ama me sprqxa da neida da go nabahta :o 8) 8)
Като видя тъжен човек просто го оставям да си тъгува... А ако е непознат, може и да го заговоря, ако ми се струва безопасен.

П.П. Mono_Blok, кой така и не си получи боя? :D Вътрешностите и на пилона за знамето на училището! :grin:

Mono_Blok
03-14-2008, 14:27
ima edin mario v 7a klas koito 6e mu spukam buzite v ponedelnik za6toto za qkite i stabilni fr 6e si dam i jivota 8)

cba
03-14-2008, 14:57
Браво браво.... Добрината ще ти се върне няколкократно :grin: Аз също бих го направила

Mono_Blok
03-14-2008, 15:00
mn qsno nqma sa izlagam da bqgam kat malko dete pak moq fr tam da se bori sam da da ako tva go napravq sled tva 6e me e sram da pogledna sekigo v o4ite

inSane_baby
03-14-2008, 16:25
Естествено, че бих! И съм го правила мн често, не точно по този начин. Питаала съм непознати Случило ли се е нещо или добре ли си. И не от любопитство, просто е добър начин за запознанство а и е истина че всяко добро се връща

radoslava
03-14-2008, 16:26
mi bravo,no az nz dali go bih napravila...strah me,az ako sam mn qdosana 6te si go izkaram na nego,abe nzz ne mi se e slu4valo za sq

Qnchety
03-14-2008, 16:34
Мн хубаво нещо сте направили. На мене ако ми се случи някой непознат да седне при мене и да ме пита кфо ми има 100% ше си помисля, че го прави или от подигравка или с друга някфа цел :( . То ся сякфи ги има и затфа... Но иначе не мисля, че ше имам достатъчно смелост да ида да седна при някой непознат и да го питам кфо му има, въпреки че ако видя някой доста тъжен ше ми стане гадно, макар и да не го познавам.

freaky_angel
03-14-2008, 16:50
аз самата много често съм тъжна,но никой не забелязва защото винаги съм искала да помагам на другите , гледам поне докато съм навън с приятели за малко да се поотпусна и да ми е яко,винаги съм била и ще бъда леко откачено оптимистче и ще се старая да помагам на хората които са в трудно положение или просто не са на кеф.. може да ме сметнете за смахната, но това съм аз :)

PaChanGa_GiRl
03-14-2008, 18:50
Боже, правила съм го милион пъти :) Дори в мойто даскало, в началото на учебната година, имаше едно момче, което все беше само, не общуваше с никой, беше затворен в себе си. Заговорих го, запознах се с него, поразпитах го.. след всеки ден ходех да видя ко праи (беше от зайците). След да видиш как му се повдигна самочувствието. :) По принцип съм общитетелна и обичам да помагам на хората ;)
Ии браво на вас :) :grin:

Pedigree
03-14-2008, 19:12
Какво е лошото?Аз давам всичко да съм сама в парка,с бира в ръка. :)
Какво ще направя или ще си помисля,честно казано,нищо.Това е непознат,а аз съм добрия никой,който не си вре носа в чуждата паничка. :)
Инак...браво. :)

love_enrique
03-15-2008, 06:40
на мен лично би ми помогнало ако съм тъжна и някой дойде при мен да ме развесели :) .......да определено......
На мен също,но май не ми се е случвало :(

evelinka1122
03-15-2008, 09:50
Ами ако съм сама и вида непознат който е тъжен и самотен, едва ли бих набрала смелост да отида и да го попитам какво му има... иначе с приятелка по може :) Аз лично бих се зарадвала много ако някой непознат се интересува от мен какво ми е... :)

scene_lady
03-15-2008, 10:58
Malko hora biha ob1rnali vnimanie na t1jen nepoznat 4ovek...vseki e tolkova pog1lnat ot problemite si,4e rqdko se vpe4atlqva ot takiva ne6ta.A az bih pomognala razbira se... az s16to s1m bila t1jna,oba4e ni6to podobno ne mi se e slu4valo...no e xubavo,4e vse pak vse o6te ima hora,koito ne se v1lnuvat samo ot sebe si!Bravo!

Castaway
03-17-2008, 13:54
хм .. видях доста положителни коментари .. аз лично, незнам длаи това,което напраихме е било чак толкова похвално .. и смятам,че това да се интересуваш как се чувстват околните (било то познати или не) би трябвало да не е рядкост.. Трябва да не мислим само за себе си и за това, как ние се чувстваме .. за някой хора и малкото е достатъчно .. едно 'добре ли си?' казано с чувсто, а не просто 'ей така..' си личи .. и е достатъчно за да те направи малко по щастлив .. :) :) :)

ThunderGoddess
03-17-2008, 16:32
Ъми ... нищо лично, но нищо не бих направила, защото никой не го е правел за мен. Живеем в отвратителен свят, където хората нямат нито морал, гледат как да смажат другите, за да постигнат низките си цели и аз като всички съм жертва на това. Имам си собствени проблеми, имам си проблемите на познатите и на приятелите ми - достатъчно са - повече не ми трябват.

MartyParty
03-17-2008, 16:35
Че аз за какво влиза в тоя форум :grin: Да не ви гледам,да ми тъжите по улиците.

MartyParty
03-17-2008, 16:37
Ъми ... нищо лично, но нищо не бих направила, защото никой не го е правел за мен. Живеем в отвратителен свят, където хората нямат нито морал, гледат как да смажат другите, за да постигнат низките си цели и аз като всички съм жертва на това. Имам си собствени проблеми, имам си проблемите на познатите и на приятелите ми - достатъчно са - повече не ми трябват.
Животът е ,като огледало.Усмихни му се-и после той ще се усмихне на теб :)

ThunderGoddess
03-17-2008, 18:25
Хубава мисъл. Бях философставала на нещо подобно. Моето отношение на хората попринцип си е като огледало - не давам и не спеставям на никой нещо, което си е заслужил. Но винаги тръгвам с апатаия и чакам другия да направи първата стъпка - психологически си ми е заложено. Имам апатия и към непознати. Не антипатия - апатия - нищо не чувствам.

Forever_love_
03-18-2008, 04:17
аз бих го направила но ми се иска да имаше повече такива хора и на мен като ми стане тъжно да има кой да дойде... но пожелавам на всички да няма тъжни за да не се налага да идвам :)

Cerealkiller
03-18-2008, 06:24
Хубаво :)
но аз не бих го направила.Винаги попадам на някви откачалки, ми ако беше просто друсалка>?

Nadelina
03-18-2008, 09:41
Na men mi se e sluchvalo mnogo pyti da sym s systoqnieto na momcheto koeto ste nakarali da se usmihne. I za jalost na nikoi ne mu e napravilo vpechatlenie che sym tyjna ... che sym samotna... che placha ... De da se namiraha poveche hora kato vas koito bez da iskat i neprinudeno da vdyhvat jivot v dushata na chovek. A az ot svoq strana sashto bih se otzovala zashtoto znam kakvo e useshtaneto da minavat pokrai teb hora i da se chudish dali si nevidim kato vijdash che nqmat nikakvo izrajenie licata im poglejdaiki te.

KaKaShI
03-18-2008, 11:04
Най-вероятно ще ми стане хубаво... Кой знае, а може и да ми стане гадно (в което се съмнавам).

reni7o0o
03-18-2008, 13:33
da :)
spored men se e usmihnal za6toto mu e stanalo hubavo 4e e spodelil s nqkoi evala vi praq i na tebe i na averkata ti \:D/

mickelangelo
03-18-2008, 14:51
Браво ... това е много хубава постъпка :smt038 :smt038 :smt038

Diggity
03-18-2008, 14:59
Ше му бутна бирата и ще избягам.

Co0kIe
03-22-2008, 20:12
Браво на вас! Наистина има хора, които биха казали "Къв е тоя дето се прави на интересен" но е мн важно да имаш подкрепа. По принцип не бих го направила, защото няма да смея така да заговоря непознат, но ако съм с някой друг определено бих. Важно е някой да ти каже нещо мило в такъв момент.. няма значение кой;)

Dundy
03-22-2008, 20:26
ако трябва да съм откровена,зависи от обстоятелствата.Ако излезе някой пияница ще се окаже доста гадно,но от друга страна стане така винаги е хубаво да помогнеш на човек в труден момент

madlena15
03-26-2008, 11:07
mi ako mi e poznat se opitvam da pomogna i da mu vlezna v polojenieto ... no ako e nepoznat prosto si go podminavam s ugrijen pogled :-D

mila_pila
03-26-2008, 13:15
Хмм когато ми е тъжно и стоя сама в парка на някоя скамейка, обикновено не искам помощ, още повече от непознати. Даже много мразя да ме заговарят разни хора, да ме питат кво ми било и т.н. и обикновено се държа доста отвратително с тях с цел да ги разкарам, щото до известна степен самото заговаряне ми прилича на отчаян опит за свалка... Веднъж си слушам Кълн, увеличила съм до дупка и се взирам в дъното на единственото празно езеро в парка, когато усещам ръка върху рамото си. Някъв непознат ми предлага бира. Стана ми смешно и се замислих толкова нещастна ли изглеждам бе... И това хич не е единичен случай...
Та, аз определено не искам да бъда забелязвана като ми е сдухано, не ми дреме за минувачите, даже бих била много щастлива ако можеха да изчезнат и да си останем само аз и болката :D
При вас на момчето явно му е харесало, тъй че добре сте направили.

LeAv3 m3 Al0n3
03-26-2008, 17:13
Браво на вас! Наистина има хора, които биха казали "Къв е тоя дето се прави на интересен" но е мн важно да имаш подкрепа. По принцип не бих го направила, защото няма да смея така да заговоря непознат, но ако съм с някой друг определено бих. Важно е някой да ти каже нещо мило в такъв момент.. няма значение кой;)

дамз ... :)

PepiDesigns
03-27-2008, 20:27
Еми .. какво правя , като вида тъжен човек ..
Ако наистина видя такъв .. мога съвсем с цел , да го заговоря , и да пусна някоя шега ...

По някой път се правя и на шут .. така карам не само човека който съм видял , че е тъжен , ами и другите да се усмихнат ..
В смисъл , на мен си ми е в природата да карам хората да се усмихват .. мисля , че го мога :)

Един вид се правя , че развеселявам само човека с мен , а го правя с цел , да развеселя друг човек .. просто приятеля/приятелката ми е извинението ;)

snowgirl
03-28-2008, 19:05
=D> Браво!

thefreakykid
03-31-2008, 12:47
Ами, естествено, че би ми помогнало, но мисля, че не бих го направила.. Не знам дали от срам или от нещо друго...

SexYLipS
03-31-2008, 15:31
Браво на вас.Трябва да се подкрепяме взаимно.И аз не веднъж, като съм била на разходка, съм спирала.Като видя тъжен човек на някоя пейка и ми става супер кофти и това ме подтиква да отида и да я/го попитам какво е станало. :) Като си го кажеш, няма значение нали на познат или непознат, винаги малко или много ти става по-добре.Още веднъж браво =D>