PDA

View Full Version : Презерватив vs противозачатъчниi..или и двете?!?



Ch0c0la73
03-26-2008, 13:33
znam 4e s prezervativ e nai bezopasno,no mn 4esto sam 4uvala 4e se kasat..a za protivoza4ata4nite 4e ne predpazvat ot bolestite..aide po opitnite da kajat koe e nai-bezopasno i ot bremenost i ot bolesti.. ? i nqkoi mi kaza 4e ako piish protivoza4ata4ni i praite seks s prezervativ si e bilo nai dobre... ?

т.7
krem4et0

hottie
03-26-2008, 13:36
znam 4e s prezervativ e nai bezopasno,no mn 4esto sam 4uvala 4e se kasat..a za protivoza4ata4nite 4e ne predpazvat ot bolestite..aide po opitnite da kajat koe e nai-bezopasno i ot bremenost i ot bolesti.. ? i nqkoi mi kaza 4e ako piish protivoza4ata4ni i praite seks s prezervativ si e bilo nai dobre... ?

Ако си в сериозна връзка с противозачатъчни само. Ако си с непостоянни партньори презервативи.

Аз правя секс САМО с хапчета и мъжа ми свършва в мен и не съм бременна.

Basketball
03-26-2008, 13:40
най-доброто решение на проблема завинаги ще си остане Кондома.. Не си купувай някой от 20 ст, а от лев, два.. :-o

aanitogb
03-26-2008, 13:43
az predpo4itam samo prezervativi i v kraem sly4ai,ako se skasa protivoza4ata4no

krem4et0
03-26-2008, 13:46
То това не е противозачатъчно, а спешна контрацепция.

Лично аз пия хапчета, а когато правя пауза - ползваме кондоми.

Бтв. няма особена разлика между Дюрекс и тези от 30 стотинки. Все не се е късал. Дюрекс са ми леко прехвалени, а и за 1 секс като ти отиде 1 кутийка-по-добре да си бях взела блуза от безмитния за тия пари :D

Ако имаш постоянен и сигурен партньор и си над 18 години, посъветвай се с гинеколог за хапчета. В противен случай не си помисляй.

confused_d
03-26-2008, 14:09
САМО презервативите предпазват от болести предавани по полов път. Но ако си с някой дълго време и двамата сте сигурни един в друг,че нямате болести може да ползвате противозачатъчни, които задължително се изписват от гинеколог и се пият редовно! :)

comics
03-26-2008, 14:22
az predpo4itam samo prezervativi i v kraem sly4ai,ako se skasa protivoza4ata4no
Ти никога ли няма да се научиш да пишеш 8-)

-=SonIchka=-
03-26-2008, 20:03
чувала съм,че ако пиеш противозачатъчни и ги спреш почти в 80% от случаите се забременява...нз не искам да пробвам :D презерватива си е класика :P

Mnogo_Losh
03-26-2008, 20:06
Еми презерватив, така се чуствам по-спокоен отколкото със противозачатачни като пият мацките ;)

beb4ence7o
03-27-2008, 07:59
презерватив :)

hottie
03-27-2008, 08:02
az predpo4itam samo prezervativi i v kraem sly4ai,ako se skasa protivoza4ata4no
Ти никога ли няма да се научиш да пишеш 8-)

Не, тя никога няма да разбере, че ескапеле не е противозачатъчно в смисъла на думата, я който го използва. Че не е безобидно...а че е много вредно.

TheBlackStranger
03-27-2008, 08:38
Презерватив.

Siseetoo
03-27-2008, 08:45
чувала съм,че ако пиеш противозачатъчни и ги спреш почти в 80% от случаите се забременява...нз не искам да пробвам :D презерватива си е класика :P

Тва пък изобщо не е верно ! Презервативи по-добре,според мен !

petervuto
03-27-2008, 09:08
Както вече казаха, с презерватив е по - удобно в началото на връзката. Когато вече стане сериозно, вие си се знаете дали сте здрави или не, и може да се мине на планирана контрацепция :o

WhiteWolF
03-27-2008, 09:23
ем аз по принцип не харесвам секса с презарватив ама по добре сега от колкото никога и все ще доиди време без.Сега например приятелката ми ползва противозачатъчни,в началото на връзката ползвахме кондоми. Та когата връзката е на сериозни начела и имате доверие един в друг няма лошо от тава да пиеш хапчета стига да не злоопотребяваш с тях.Надявам се да знаете и последствията от тях

sh3_1s_7h3_0n3
03-27-2008, 09:26
Трябва ти презерватив и кадърен партньор, който да знае как да си го сложи и да не се скъса.

Аз съм против противозачатъчните, когато не са предписани от гинеколог за специална нужда, а просто за 'предпазване от бременност'.
Да пиеш противозачатъчни, когато имаш един-единствен постоянен партньор. Аз на 19 (баси написах го ;/...а някога бях на 18 ;\) не знам колко 'постоянни' мога да имам примерно. Презервативът е най-сигурното нещо на тая възраст според мен. Предпазва и от болести, и от бременност. Ако стане фал - винаги можеш да вземеш нещо за спешна контрацепция, стига да не ви става навик да късате презервативи...

krem4et0
03-27-2008, 11:31
чувала съм,че ако пиеш противозачатъчни и ги спреш почти в 80% от случаите се забременява...нз не искам да пробвам :D презерватива си е класика :P
Пих над 1 година, спрях ги за 3 месеца, ама не забременях, защото си ползвахме презерватив. Рискът е по-голям, защото докато се регулира от самосебе си цикъла е можеш да си изчислиш овулацията като хората.