PDA

View Full Version : Пиърсинг на нослето...



AnChItOoOo
05-01-2008, 09:23
Аз имам и искам да питам тези които също имат как го поддържат :-P

miloto_girl_4e
05-01-2008, 10:14
Точно никак...
Като се пробих се мажех 2-3 пъти дневно с кислородна вода, за да си промивам дупчицата..
И вече нищо не правя за нослето си..
Обицата бих си я сменяла, но и това не правя за съжаление, защото всяко вадене на обицата ми прави възпаление за 2-3 дена..
Та си ходя с една и съща обичка :)

EnriqueIglesias
05-01-2008, 10:17
na men mi e silno antipatichno podobno neshto

Carmen_Kass
05-01-2008, 10:38
na men mi e silno antipatichno podobno neshto

+1 на мене също...и то не само на носа,ами и по другите части на тялото

AnChItOoOo
05-01-2008, 11:29
В темата се пита как се поддържа,а не на кого му харесва и на кого не :-x на когото не му харесва да не чете и да не си пробива (не исках да бъда груба,ама....)

AnChItOoOo
05-01-2008, 11:30
В темата се пита как се поддържа,а не на кого му харесва и на кого не :-x на когото не му харесва да не чете и да не си пробива (не исках да бъда груба,ама....)

plamka
05-01-2008, 15:15
Аз пък мисля, че на нослето е много сладко. 8) Чувала съм, че се промива известно време с кислородна вода. А да питам, тези които имат - болеше ли при пробиването? :-D

05-01-2008, 15:31
na men mi e silno antipatichno podobno neshto

+1 на мене също...и то не само на носа,ами и по другите части на тялото


и аз съм на тва мнение....

VilleBaby
05-01-2008, 17:28
оххх еми всеки си има различни вкусове , никой не ви е питал :-x а иначе за поддръжка само промиването с кислородна вода е май...и аз искам обичка на нослето :D таа някой по-опитен да сподели болеше ли, получавала ли му се е някаква инфекция имал ли е някакви проблеми след това...въобще всичко 8-) :-)

AnChItOoOo
05-01-2008, 19:55
Ами аз имам от ноември 2007 :-P и до сега съм нямала проблеми,само на няколко пъти ми е забирала(точно за това пуснах и темата да разбера само аз ли не я поддържам),но нищо особенно.Не боли изобщо.По скоро чуваш странен звук при пробиването.Сега искам и на устната,но ще видя какво ще направя по въпроса :oops: :P

plamka
05-01-2008, 20:08
Ама с игла ли пробиват или с някакво ъъъ устройство? :D

AnChItOoOo
05-01-2008, 20:15
На мен ми я пробиваха с пистолет.Пъхат ти една част по-точно две железца в нослето и така отгоре ти я пробива.Изобщо не боли,то преди това те пръскат с едно нещо от което изтръпваш и дори някъде 30мин. след това ти се стяга гърлото.Пък и аз си падам малко мазохистка :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Yuna
05-01-2008, 20:55
Амии аз точно като се пробих човека ми каза да си купя един спрей - Оксикорт се казваше ако не се лъжа.. ии да пръскам на памуче и така да си почиствам дупчицата докато се уформи добре :) Ако случайно някой си купи този спрей и прочете на листовката ,че пише да не се п ръска на лице.. не се страхувайте тва е написано за идиоти да внимават да не си пръснат в очите... :) Лично отидох с лекарството при този който ме продупчи да го попитам защо пише да не се пръска на лице.. Както и да е... И мен с пистолет ме пробиха,защото абоката ми изглеждаше супер страшен :) Иначе самото пробиване не болеше... :)

TheNewReligion
05-01-2008, 21:26
Ами щом имаш би трябвало да знаеш как се поддържа ... :?

AnChItOoOo
05-01-2008, 21:42
Питаш ли дали някой ми е казал като ми я пробиваха :razz: :razz: :razz: :razz:

burning
05-01-2008, 22:44
еми може да си го поддържаж с ракия или мастика :)

simonchety
05-02-2008, 08:02
..

AnChItOoOo
05-02-2008, 08:53
Амии я да питам аз още нещо....Можете ли да си я вадите???Защото аз моята мога,но много трудно и ме боли и после я вкарвам пак с големи болки...Така ли е и при вас?

rosencetooo
05-02-2008, 10:15
uff.. mnoy iskam da si sloja obi4ka na nosleto ama me e strah malko.. smisul dali 6te me boli i posle dali 6te se vazpali .. 6toto ddz moita koja e nekfa 4uvstvitelna i na u6ite imam 4 obici ama.. ponqkoga imam problem s 2-te smisul mi se vuzpalqvat :(( ii mnoy se 4udq ai pls teq koito imat obi4ki na nosleto da dat pove4e info :P :-) :oops:

simonchety
05-02-2008, 12:56
AnChItOoOo i pri men e taka,slaganeto e po-lesno,no wadeneto golqm zor i ogromna bolka :lol: dori wednyj se beshe nalojilo s nojica da reja edna obica,za da q mahna :grin: :smt022

AnChItOoOo
05-02-2008, 13:06
Уфф аз миналата нощ както спя и осетих как я закачих и ми остана в ръцете и станах да си я сложа...Чак се просълзих ама няма как :razz: Аз добре че осетих защото за сутринта едвали щеше да има още дупка :razz: :razz:

miloto_girl_4e
05-03-2008, 13:56
По принцип е хубаво като те пробиват да е с абокат, а не с пистолет (специално за носа говоря).. Не помня защо, но така бях чела в интернет..
Мен ме пробиваха с абокат, стори ми се доста страшничко, но нямах избор :D
Да ви кажа изобщо не ме боля, по-скоро яко сдухах и явно от страх не усетих нищо :)

Boot
05-03-2008, 14:07
Ако ви боли при изваждане на обицата, значи нещо не е съвсем в ред с дупката. Аз лично на носа нямам, но имам по хрущяла на ушите (все пак носът също има хрущял) и дупките са абсолютно здрави и изобщо не ме боли вадене, сменяне и т.н.

А това да си пробиеш с пистолет хрущял е нааааааай-тъпото нещо, което човек може да направи. Ама най-тъпото. Някой ако иска мога и да обясня защо така... :-o

foreverr
05-03-2008, 15:08
Ако ви боли при изваждане на обицата, значи нещо не е съвсем в ред с дупката. Аз лично на носа нямам, но имам по хрущяла на ушите (все пак носът също има хрущял) и дупките са абсолютно здрави и изобщо не ме боли вадене, сменяне и т.н.

А това да си пробиеш с пистолет хрущял е нааааааай-тъпото нещо, което човек може да направи. Ама най-тъпото. Някой ако иска мога и да обясня защо така... :-oЗАЩО?

Boot
05-03-2008, 16:42
Защото абокатът е игла. Една мнооооого остра игла, с която пробиването става по-бавно, но гладко и прецизно.
А пистолетът пробива със самата обица. А обиците никак не са остри,а по-скоро тъпи. И пистолетът залага на силата. От което се получават невероятни разкъсвания и гадости.
Друг е върпоса, че обикновено обиците, които се използват при този тип пробиване са тенекия или дори сребро, което няма значение, защото се използва медицинска стомана. И е абсолютно задължително, поне в началото.

Пък и съм чувала (това вече не го казвам със сигурност), че може да ти се счупи хрущяла от силата на пробиването.

Като цяло просто си представете - един хирург реже хората със тъп нож, но с ебати силата или просто с едно елегантно малко адски остро скалпелче, с минимални усилия??

Jamalska
05-03-2008, 17:29
Пък и съм чувала (това вече не го казвам със сигурност), че може да ти се счупи хрущяла от силата на пробиването.


Taка е.
С поредното сравнение-ако забиеш със сила(чук) кол в леда,то ледът най-вероятно ще се разцепи и наоколо,няма само дупчица да има.

simonchety
05-03-2008, 18:02
az imam i na nosa i na hrushtqla i ima ogromna razlika i ne e wqrno,che kato boli znachi ima problem v dupkata,prosto obicata za nosa se zadurja s edno topche,koeto e na samata obica i e trudno da se izwadi i wkara zaradi towa topche,a na hrushtqla e s wint .....

Boot
05-03-2008, 21:04
Аз на хрущяла имам и такива, които не са с винт ;)
Адски добре знам какво представлява обица за нос, но при пиърсите си е така - боли ли те - има проблем (говорим след като е минал периода на зарастване)

miloto_girl_4e
05-04-2008, 20:44
АЗ също имам обички на ушите и там не ме боли, като ги махам, но те все пак не са с топче накрая и няма и как да си ме болят...
Не мисля, че е едно и също, но не ми се спори..
Повечето(да не кажа всички), когато си махат и слагат обичка ги боли и нослето им се възпалява за 1-2 дена..

djudjulinkaa
04-09-2009, 19:13
Аз се пробих преди има няма 3 месеца..първия месец някъде я мажех с кислородна вода и още едно кремче, но вече спрях :)

sweetG
04-10-2009, 06:26
az absolutno nishto ne sym si pravila na nosa spec dori sq razbiram za tazi kislorodna voda i nikoga ne sym imala problemi , samo vednyj na moreto ot vodata se beshe zamyrsila shtoto edna vylna me iznenada :D

raia338
04-10-2009, 08:56
Ами когато ти я пробиват ,нали ти слагат по-голяма обичка (медицинска), а сега когато си я сменил вече и носиш по-малка обица с топче наистина ваденето и слагането на обицата е трудно..И аз понякога се просълзявам докато си я извадя,не мислих че ще е така ама съм се объркала :(

rauwkost
04-10-2009, 10:08
Cosmo Съвети: Ето нещо, което трябва да запомниш добре - никога не използвай пистолет за пробиване! Той е предназначен само за меката част на ушите, но дори там е по-добре да се използва абокат. Силата, с която пробива пистолетът засяга сериозно деликатната област на хрущяла на ухото и при някои хора се налага дори хирургическа намеса след това.
За да провериш предварително дали имаш алергия към даден материал за изработка на пиърсинг, можеш да избереш бижуто и да го поносиш около 1-2 седмици на ухото например. Ако нямаш проблем с ухото, най-вероятно няма да проявиш алергична реакция след поставянето на новата обичка. Недей да подминаваш този съвет, а добре го запомни, защото наличието на алергия може да доведе до миграция на обицата и съответно до чисто нов ужасяващ белег.
При инфекция задължително се свържи с професионалист!

Извадка от Cosmopolitan.

POLLINA
05-01-2009, 21:57
и аз имам обеца от година и нещо... пробивах се с пистолет, макар 4е е по-добре с абокат.. Пробиването с абокат изглежда доста страшничко, но .. само изглежда така... При пробиването с пистолет то става прекалено бързо и има опастност да бъде защипан нерв или нещо подобно..
за грижите... още когато се пробих ми казаха да стоя 1- 2 седмици с медицинска обеца, ест казах че сам разбрала и в момента в който излезнах от студиото махнах медицинското огромно копче (което дори пре4еше на нормалното ми зрение) и сложих друга обеца :-P
мазах го точно 2-3 дни с гентамицин и това беше ... :P