PDA

View Full Version : Здравословно ли е ????



love_kiss_sex
06-08-2008, 08:57
Здравейте!!!
Искам да ви попитам дали следният режим е подходящ за добра фигура:
сутрин коремни преси около 50 и след всякаизминала седмица + 10 отгоре...след ставането се пие топла вода(чувала съм че убива мазнините) и 1-2 часа след това не се яде нищо...
след това за закуска някакъв плод може с кафе (без захар,със захарин) или мляко.
Обят салата(може от домати,крастевици,маруля и такива) със зехтин и в малко количество сол...може към салатата да се добави и варено яйце....(следващият ден може да не е салата а някакви плодове 2-3)
или вместо яйце млако парче пилешко месо на скара
и някъде към 17:30 плод или чаша мляко..
след това преди лягане тново чаша топла вода и коремни преси..
та според вас този режим здравословен ли е ????ако някой знае режим подобен на този нека да пише...Благодаря


P.S.Искам да ви попитам и още нещо...понеже много обичам шоколад и просто немога без сладко...и съм чувала че сутрин нагладно шоколада не се лепи (Млечен,съдържа по млако калории) и може ли да се похапла напримерно 2-3 пъти в седмицата...?????

Loshotia
06-08-2008, 09:11
Лично аз бих заменила млякото с нещо друго- сок или неподсладен чай.
Коремнтите преси бих ги увеличавала по- плавно- по този начин няма да се усещат.
Тази топла вода ... не е ли по- добре просто да пиеш много вода.
Солта задържа водата, така че по- добре напълно я изключи.
Нямаш вечеря! Недей да гладуваш- направи си една салата с повече чушки и домати и примерно някаква печена риба.

Спазвах преди седмица подобен режим( без пресите) и наистина кантара показа неочаквани резултати.

ell_ownz
06-08-2008, 09:34
saglasna sam sas santra, no ne isklu4vai mlqkoto polezno e za kostite

AutumnTears
06-08-2008, 10:10
Здравейте!!!
Искам да ви попитам дали следният режим е подходящ за добра фигура:
сутрин коремни преси около 50 и след всякаизминала седмица + 10 отгоре...след ставането се пие топла вода(чувала съм че убива мазнините) и 1-2 часа след това не се яде нищо...
след това за закуска някакъв плод може с кафе (без захар,със захарин) или мляко.
Обят салата(може от домати,крастевици,маруля и такива) със зехтин и в малко количество сол...може към салатата да се добави и варено яйце....(следващият ден може да не е салата а някакви плодове 2-3)
или вместо яйце млако парче пилешко месо на скара
и някъде към 17:30 плод или чаша мляко..
след това преди лягане тново чаша топла вода и коремни преси..
та според вас този режим здравословен ли е ????ако някой знае режим подобен на този нека да пише...Благодаря


P.S.Искам да ви попитам и още нещо...понеже много обичам шоколад и просто немога без сладко...и съм чувала че сутрин нагладно шоколада не се лепи (Млечен,съдържа по млако калории) и може ли да се похапла напримерно 2-3 пъти в седмицата...?????
na den trqbva da izqjdash pone 1 filiq hlqb

barbie_94
06-08-2008, 10:27
Без кафе защото то Е ЕДИН ОТ ПРИЧИНИТЕЛИТЕ НА ЦЕЛУЛИТ иначе другото е добре

comics
06-08-2008, 10:30
Ак0 искаш да си унищожиш организма, прави си тази програма. След няколко седмици ще се чувстваш супер отпаднала, няма да ти се иска да пипнеш нищо и др освен, че ще си неспособна да отидеш до спирката на автобуса ти сама, няма да се случи.
1во. Коремът е мн особен. Ак0 искаш да го стегнеш - прави си коремни преси, но не всеки ден, защото лесно ще привикнеш и ако ще и 1000 да ги правиш наведнъж, самият ти коремен мускул няма да им обръща внимание. 3 пъти седмично ти е идеално. Ак0 искаш да стопиш мазнините ти трябва кардио- бягане, скачане на въже- нещо свръхинтензивно, от което сърцето ти да се движи на границата на максимума си. Дали ще пиеш топла вода, дали ще си увиваш корема в найлон- все простотии са. Друго, освен да те хваша растрйство 0т топлаа вода и да се изпотяваш под т0я найлон, просто нищо няма да стане.
2ро. Диетата ти е пълен боклук! С нея ще се самоибиеш! Разкарай кафето от нея! Яж си шоколада- разпредели си един за една седмица да речем и си го яж или наведнъж или малко по малко- все същото е. Като искаш да отслабнеш ти трябва нисковъглехидтрадна диета- НВД. Ще рече изключваме ориза, сладките неща и наблягаме на белтъците - най-вече на пилешкото месо, рибата тон. Плодове и зеленчуци всеки ден задължително присъстват в храненията ти- по 3-4-5 пъти на ден. Зависи колко ядеш!
И ако искаш истински резултати, или се порови в нета за КАЧЕСТВЕНА ДИЕТА + ПРОГРАМА, или отиди в някой фитнес, където има инструктор, които РАЗБИРА от работата си и той да ти изготви гореспоменатите неща. Иначе рискуваш да се вкараш в болница!

Loshotia
06-08-2008, 10:38
^ защо да е пълен боклук? Не е споменала месо или риба, но може би е вегетарианка...Една твърдо сварено яйце плюс 3 белтъка напълно заменя пилешкото или рибата. Плюс това мисля, че на всички им стана ясно, че оризът е вреден във всички случаи. Не виждам как ще се вкара в болница, стига да си внуши нещо относно количествата.

comics
06-08-2008, 10:59
^ защо да е пълен боклук? Не е споменала месо или риба, но може би е вегетарианка...Една твърдо сварено яйце плюс 3 белтъка напълно заменя пилешкото или рибата. Плюс това мисля, че на всички им стана ясно, че оризът е вреден във всички случаи. Не виждам как ще се вкара в болница, стига да си внуши нещо относно количествата.
На мен ми е ясно не само, че не виждаш, но и че не разбираш. Подлагала си се няколко пъти на диета и се мислиш за мн опитна. Освен това солта обезводнява тялото, а не задържа вода в него. Мислех да ти спестя това изречение, но тъй като се заяждаш... Личи си колко разбираш от хранене. Млякото как ще го замени със чай или сок? Добре ли си ? Та 1 кофичка кисело мляко съдържа 14 грама белтъци! Сокът и чаят колко съдържат? Или ще излезеш с номера, че в млякото има мазнини!? Е, какво като има? Нискомаслено мляко не съществува ли ? Ей ама правите се и вие на мн пекани, пък само 0бърквате хората

Canis_Dirus
06-08-2008, 11:40
Бе яко свински пържоли!

love_kiss_sex
06-08-2008, 13:47
А искам да ви попитам това за шоколада ако се яде на гладно наистина ли не се лепи ???

Loshotia
06-08-2008, 13:50
comics, единственият или единствената, не знам какъв род си, който се заяжда тук си ти- нито съм тръгнала да те обиждам(както ти мен), нито да те нападам. Може да не съм опитна в диети, но, когато се подлагам на такова нещо ходя или при инсткуктор да ми състави програма, или при диетолог. А това за млякото го казах, защото аз съм от онези хора, на които прясното мляко не им се отразява добре. За кисело нищо не съм казала, няма и да кажа...

Edit: :razz: откъде го измисли това за солта? Натриевият хлорид предизвиква задържане на водата. Това може да ти го каже всеки биолог, химик, диетолог, инструктор.

Canis_Dirus
06-08-2008, 13:52
А искам да ви попитам това за шоколада ако се яде на гладно наистина ли не се лепи ???
Не е вярно! Всякакъв бърз въглехидрат поет на гладно повишава много нивото на инсулина и се лепи. Ако не той - следващото изядено през деня.


А по страничния спор.

Процента нетолерантност към лактозата (млечната захар) е доста голям.
Лактоза има в прясното мляко, но не и в традиционното българско кисело мляко.

comics
06-08-2008, 16:08
comics, единственият или единствената, не знам какъв род си, който се заяжда тук си ти- нито съм тръгнала да те обиждам(както ти мен), нито да те нападам. Може да не съм опитна в диети, но, когато се подлагам на такова нещо ходя или при инсткуктор да ми състави програма, или при диетолог. А това за млякото го казах, защото аз съм от онези хора, на които прясното мляко не им се отразява добре. За кисело нищо не съм казала, няма и да кажа...

Edit: :razz: откъде го измисли това за солта? Натриевият хлорид предизвиква задържане на водата. Това може да ти го каже всеки биолог, химик, диетолог, инструктор.
1во- определено съм момче.
2ро- може и да ходиш при диетолог, но това не ти дава директно неговите знания и виждаш ли да получиш просветление.
3то- Натриевият хлорид се ползва от кулутистите, когато им предстои състезание, именно защото обезводнява организма. Когато организмът се обезводни, мускулите изпъкват ненормално много - за тези, които ги имат. Така че не ми знай много! Освен това 0т кисело до прясно мляко има цяааала българска бактерия растояние. За там, защото не е уточнено какво е, приемам си критиките =]

Loshotia
06-08-2008, 16:15
^ за солта ако не ми вярваш, прочети в интернет, купи си книжка, питай някой.....А и ако толкова обезводняваше, защо тогава всички диетолози препоръчват лишаване от сол, или поне натриева. Един от причинителите на целулит отново е солта- защото задържа вода...

AliceSw
06-08-2008, 16:27
бтв, едно от най-гнусните мъчения в миналото е било да не се дава на човека никаква сол...той се подува и умира

comics
06-08-2008, 16:38
^ за солта ако не ми вярваш, прочети в интернет, купи си книжка, питай някой.....А и ако толкова обезводняваше, защо тогава всички диетолози препоръчват лишаване от сол, или поне натриева. Един от причинителите на целулит отново е солта- защото задържа вода... Меко казано ме изнервяш с "остроумието" си. Прочети ти в нета! Аз не си говоря просто ей така, за да има! Не съм много навътре в тоя бизнес, но достатъчно за да ми е ясно какво как се прави и защо се прави. Говоря ти от гледна точна на професионалните състезатели! Освен това аз не съм жена и целулит нямам! И хайде щом толкова мн знаеш, пробвай един ден да пиеш само солена вода. Да видим дали ще се чувстваш жадна или чак препила с вода ? Освен това в домашни условия, определено се задържа вода със солта- за това не споря. Но задържането на вода е при нормално до леко завишено количество на натриев хлорид.
Това за културистите го казвам, но там те го правят под строг контрол на лекари.
Иначе определено и двамата сме прави, само че говорим от различни гледни точки...

Loshotia
06-08-2008, 16:50
Не се ядосвай за глупости- няма смисъл!
http://www.kak-da.com/%D0%BC%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D0%BE-%D0%B8-%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8-(%D0%B8%D0%B7%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B5.html (за сиренето: На второ място - то съдържа и доста сол, която натоварва обмяната на веществата.)
http://muje.tialoto.bg/article.php?id=5499 (професионалистът казва: Няколко дни преди състезание окончателно спирам солта и водата и започвам да ям въглехидрати)
http://www.bb-team.org/forums/viewthread/2052/ (Сол: Задържа водата в организма)
http://dieti.rozali.com/populiarni-dieti/p7767.html

Поразрових се в нета, но в защита на твоето становище не открих нищо(или съм платила на гугъл :lol: )

comics
06-08-2008, 16:56
и аз се поразрових и определено бяха в твоя полза всички статии :) но за културистите поддържам тезата =] Иначе по принцип се информирам от сайта www.bb-team.org тук има невероятно интересни статии. Ак0 искаш- хвърли им едно око ;)

H8_mE
06-08-2008, 16:58
Това е просто част от порочния кръг! :? :(

Loshotia
06-08-2008, 17:00
Ами да, благодаря ти за сайта- ще попрочета и за солта ще потърся :P (и без това съм болна и няма какво да правя=/) Знам, че няма логика солта да задържа вода, защото ожадняваш като ядеш нещо солено, но явно е от вкусовите рецептори.

paola_Rey
06-08-2008, 17:01
Лично аз бих заменила млякото с нещо друго- сок или неподсладен чай.
Коремнтите преси бих ги увеличавала по- плавно- по този начин няма да се усещат.
Тази топла вода ... не е ли по- добре просто да пиеш много вода.
Солта задържа водата, така че по- добре напълно я изключи.
Нямаш вечеря! Недей да гладуваш- направи си една салата с повече чушки и домати и примерно някаква печена риба.

Спазвах преди седмица подобен режим( без пресите) и наистина кантара показа неочаквани резултати. +1 i uspex :grin: :grin: :grin: mislq i az da go probvam tozi rejim

comics
06-08-2008, 17:06
Ами да, благодаря ти за сайта- ще попрочета и за солта ще потърся :P (и без това съм болна и няма какво да правя=/) Знам, че няма логика солта да задържа вода, защото ожадняваш като ядеш нещо солено, но явно е от вкусовите рецептори.
Желая ти бързо оздравяване, въпреки че спорът с теб определено е интересен ;)

Loshotia
06-08-2008, 17:10
Благодаря, ако толкова ти се спори с мен- дай ще си намерим друга тема ;)

Fx1
06-09-2008, 14:26
Не, не е здравословна тази "диета", това си е чисто и просто гладуване, което няма да издържиш дълго. А върнеш ли се към нормалното хранене, всичко ще ти се върне.

Loshotia
06-09-2008, 14:27
Не, не е здравословна тази "диета", това си е чисто и просто гладуване, което няма да издържиш дълго. А върнеш ли се към нормалното хранене, всичко ще ти се върне.

:razz: :razz: nice one :razz: :razz: