PDA

View Full Version : Къдрици



mirelinda
08-03-2008, 22:00
Здравейте,искам да ви помоля за съвет.
Така,искам да постигна този ефект http://picasaweb.google.com/amantesamentesbg/NicoleStankulova/photo#5122361844336971378 ако ми кажете как много ще ви обичам. Само че проблема е че косата ми е тежка и не издържа много на къдрене с маша,с преса долу-горе но искам по-дълго време да ми издържи.
П.С. Благодаря предварително :) :P :-)

Isabelle
08-03-2008, 22:40
пяна +ролки +лак или маша + лак

CuteBaby
08-03-2008, 22:45
пяна +ролки +лак или маша + лак
Мда ;)

Само че и моята коса е тежка и изобщо не държи...днес се къдрих с маша и имам чувството че си изпръсках целия лак..и като излязох след 3 часа вече си беше права :(

Isabelle
08-03-2008, 22:46
пяна +ролки +лак или маша + лак
Мда ;)

Само че и моята коса е тежка и изобщо не държи...днес се къдрих с маша и имам чувството че си изпръсках целия лак..и като излязох след 3 часа вече си беше права :(
мн кофти и мойта попринцип е така..

mirelinda
08-03-2008, 22:48
пяна +ролки +лак или маша + лак
Мда ;)

Само че и моята коса е тежка и изобщо не държи...днес се къдрих с маша и имам чувството че си изпръсках целия лак..и като излязох след 3 часа вече си беше права :(
мн кофти и мойта попринцип е така..

и мойта е такава а пък много ме кефи тая прическа а пък и придава обем а пък аз нямам е ако някой се сети за друго да пише :-)

Isabelle
08-03-2008, 22:50
пяна +ролки +лак или маша + лак
Мда ;)

Само че и моята коса е тежка и изобщо не държи...днес се къдрих с маша и имам чувството че си изпръсках целия лак..и като излязох след 3 часа вече си беше права :(
мн кофти и мойта попринцип е така..

и мойта е такава а пък много ме кефи тая прическа а пък и придава обем а пък аз нямам е ако някой се сети за друго да пише :-)

според мен пяна +ролки +лак е най-добрия вариант :)

GabisiTa
08-04-2008, 08:19
Хих точно така ми е косата в момента :P Аз си я правя с пяна и попринцип много лесно ми се къдри косата, а твоята щом не стои много пробвай да сложиш повече лак и да е по-силен... Иначе и с маша се получава добре :)

BrookeDavis
08-04-2008, 08:30
Няма да се получи същото нито с пяна нито с ролки.. На Никол косата й е къдрава и просто къдриците са оформени с пяна или крем..

mirelinda
08-04-2008, 13:15
Ще пробвам с бира дано се получи добре :), ако не стане ще пробвам и с ролки. Благодаря на всички за помоща :-) :-) :-)

albb
08-04-2008, 14:55
Аз много обичам когато си накъдря косата и открих един много лесен,ефикасен и дълготраен начим :) Вярно косата ми не е много тежка,но мисля,че и при теб ще се получи!Така взимаш някакъв плат и го нарязваш на лентички да речем ширина 3-4см и дължина 15см,вземаш кичур коса и с тази лентичка като започнеш отдолу нагоре навиваш и като стигнеш скалпа просто завързваш двата края на лентичката!И така си правиш останалата част от косата!Косата трябва да е влажна и след като се новиеш така спиш цялата нощ,а на сутринта като развържеш имаш разкошни къдрици почти без усилия :) :) :)После слагаш малко лак за коса,за да фиксираш и така цял ден,че и на следващия, ще се радваш на къдравата си коса :)
ВАЖНО!Големината на къдриците зависи от ширината на лентичките и кичура навита коса!За по-дребни къдрици си нарязваш по-тънки лентички и взимаш по-тънък кичур коса!И обратното-за по-едри къдрици-по-широки лентички и по-голям кичур коса! :) успех

LuCkY_YoU
08-04-2008, 15:22
Няма да се получи същото нито с пяна нито с ролки.. На Никол косата й е къдрава и просто къдриците са оформени с пяна или крем..
Всъщност всеки ден си я оформя с машата. Но да,ако не си естествено къдрава,няма как да постигнеш този ефект.

MissIndependent
08-04-2008, 15:42
albb, как точно се навива, че не разбрах. Моля те кажи, че ми стана интересно! :-)

mirelinda
08-04-2008, 16:16
Аз много обичам когато си накъдря косата и открих един много лесен,ефикасен и дълготраен начим :) Вярно косата ми не е много тежка,но мисля,че и при теб ще се получи!Така взимаш някакъв плат и го нарязваш на лентички да речем ширина 3-4см и дължина 15см,вземаш кичур коса и с тази лентичка като започнеш отдолу нагоре навиваш и като стигнеш скалпа просто завързваш двата края на лентичката!И така си правиш останалата част от косата!Косата трябва да е влажна и след като се новиеш така спиш цялата нощ,а на сутринта като развържеш имаш разкошни къдрици почти без усилия :) :) :)После слагаш малко лак за коса,за да фиксираш и така цял ден,че и на следващия, ще се радваш на къдравата си коса :)
ВАЖНО!Големината на къдриците зависи от дебелината на лентичките и кичура навита коса!За по-дречни къдрици си нарязваш по-тънки лентички и взимаш по-тънък кичур коса!И обратното-за по-едри къдрици-по-широки лентички и по-голям кичур коса! :) успех

И това ще пробвам Благодаря ти :-)

EJI4eTy
08-04-2008, 16:43
Аз много обичам когато си накъдря косата и открих един много лесен,ефикасен и дълготраен начим :) Вярно косата ми не е много тежка,но мисля,че и при теб ще се получи!Така взимаш някакъв плат и го нарязваш на лентички да речем ширина 3-4см и дължина 15см,вземаш кичур коса и с тази лентичка като започнеш отдолу нагоре навиваш и като стигнеш скалпа просто завързваш двата края на лентичката!И така си правиш останалата част от косата!Косата трябва да е влажна и след като се новиеш така спиш цялата нощ,а на сутринта като развържеш имаш разкошни къдрици почти без усилия :) :) :)После слагаш малко лак за коса,за да фиксираш и така цял ден,че и на следващия, ще се радваш на къдравата си коса :)
ВАЖНО!Големината на къдриците зависи от дебелината на лентичките и кичура навита коса!За по-дречни къдрици си нарязваш по-тънки лентички и взимаш по-тънък кичур коса!И обратното-за по-едри къдрици-по-широки лентички и по-голям кичур коса! :) успех

И това ще пробвам Благодаря ти :-)

йеа ! къдрене с парцали (доколкото знам) наистина действа ;]]

dare_93
08-04-2008, 17:04
albb, как точно се навива, че не разбрах. Моля те кажи, че ми стана интересно! :-)

unfaithful1234
08-04-2008, 19:41
a за дефузер да сте чували?Моята коса е адски права и става така,ама ми я прави фризиор с някаква професионална пяна за коса...Иначе вкъщи не мога да го направя така сама...ама ти опитай! :)

Sensuality
08-04-2008, 20:38
Това къдрене на снимката незнам сигурно с пяна и дифузер,аз лично сама постигам такъф ефект http://www.prikachi.com/files/246972j.jpg :grin:

stealthyGirl
08-04-2008, 22:10
Според мен тая на снимката се е накъдрила перманентно при фризьор... и има пяна, за да изглежда така блестяща и влажна.

cLaDyRcHe
08-05-2008, 08:34
emi moita kosa si e takava i samo s difyzera kat q izsy6a i stava super :-)

albb
08-08-2008, 10:35
albb, как точно се навива, че не разбрах. Моля те кажи, че ми стана интересно! :-)
значи взимаш си кичура коса и парцалчето като го поставяш в края на кичура,после започваш да навиваш косата на"руло" заедно с парцалчето така че косата да го обвие и така навиваш докато стигнеш до скалпа и просто завиваш двете края на парцалчето и си готова!така правиш цялата коса и на сутринта и готова :) Ефекта е страхотен и държи за цял ден :)