PDA

View Full Version : Разлях топла кола маска. Съвет, бързо!



jghgh
08-04-2008, 13:29
С какво се чисти това чудо?
Значи греех си кола маската, защото в указанията пишеше да я сложа на котлон (аз сложих на ниска температура), и когато почна да пуши (паралелно с това се и размириса отвратително гадно) реших да я махна от котлона и да я сложа на другия котлон, за да изстине по-бързо. Е да, ама не съобразих че формичката в която е кола маската (кола маската е на Jankar, стуудена, във една формичка която е като фолио) е нестабилна и разлях малко на печката. Много бързо засъхна и сега не знам с какво да го изчегъртам! За капак кърпата, с която държах формичката се изцапа и тя и просто не знам какво да правя. Баща ми ще ме убие като види какво се е случило. На всичкото отгоре всичко смърди отвратително. Иде ми да се самоубия.
В указанията пише че със спирт се почиствали отстатъците от кола маска, но няма нищо такова, поливах със спирт, но сео каза че трябва да чегъртам.. имате ли някакви идеи. О.о Не знам какво да правя, хем е смешно, хем ми е нелепо, просто не знам. Давайте някакви идеи че ще откача тука. Освен това кола маската е на дебел слой разлята, адски нелепо. Всичко е в кола маска, има и някакви други дребни поражения, но главно ме интересува как цялостно да почистя от печката. Пекчата даже не е наша (тя е няква oldschool бяла печка с черни котлони), защото с татко живеем на квартира. Направо.. :shock:


пп. кола маска вкъщи вече не! освен студена.

p0iSsOonN
08-04-2008, 13:35
Ми за смърденето - отвори прозорците и проветри и напръскай с дезодорант. :D А иначе пробвай кърпата да е изпереш на ръка, но не със сапун или прах за пране, а с тест или веро за чинии. При мене всичко така се изчиства и накрая я пусни у пералнята. А за котлона, незнам какво да ти препоръчам - опитай с телена четка да чегърташ. :(

Wrathchild
08-04-2008, 13:42
Бе тя топлата кола маска се слага в топла вода за да се затопли, а не я пльосваш на котлона...

jghgh
08-04-2008, 13:45
Бе тя топлата кола маска се слага в топла вода за да се затопли, а не я пльосваш на котлона...
Не съм я пльоснала! А и не знам кво е тва водна баня, в указанията пишеше че може и във формичката да си седи, докато е на котлона, не съм я вадила от формата о.0 Тъпото беше че разлях, иначе нямаше да имам проблеми, нещата си вървяха добре (поне така мислех)

Сега тва което е разлято е твърдо като камък. Направо.. не знам ><

А станалото станало де, ще се радвам на още съвети, то е ясно че в момента и аз си скубя главата о.0

mysterious93
08-04-2008, 13:47
ами ако полееш малко нещо мазно?олио или зехтин :-o но пък щом със спирт не е станало.. :-o

Wrathchild
08-04-2008, 13:54
Аз имам предвид, че все пак тя е в пластмасова опаковка, и е близко до ума, че не се слага направо на котлона, то нали ще се разтопи... иначе разбира се, че ще е във формичката, но не се слага направо на горещия котлон...

Forest_girl
08-04-2008, 13:59
Полей с гореща вода, може да стане...
Или чегъртай с нещо... Друго не знам какво ще помогне.

Isabelle
08-04-2008, 13:59
С какво се чисти това чудо?
Значи греех си кола маската, защото в указанията пишеше да я сложа на котлон (аз сложих на ниска температура), и когато почна да пуши (паралелно с това се и размириса отвратително гадно) реших да я махна от котлона и да я сложа на другия котлон, за да изстине по-бързо. Е да, ама не съобразих че формичката в която е кола маската (кола маската е на Jankar, стуудена, във една формичка която е като фолио) е нестабилна и разлях малко на печката. Много бързо засъхна и сега не знам с какво да го изчегъртам! За капак кърпата, с която държах формичката се изцапа и тя и просто не знам какво да правя. Баща ми ще ме убие като види какво се е случило. На всичкото отгоре всичко смърди отвратително. Иде ми да се самоубия.
В указанията пише че със спирт се почиствали отстатъците от кола маска, но няма нищо такова, поливах със спирт, но сео каза че трябва да чегъртам.. имате ли някакви идеи. О.о Не знам какво да правя, хем е смешно, хем ми е нелепо, просто не знам. Давайте някакви идеи че ще откача тука. Освен това кола маската е на дебел слой разлята, адски нелепо. Всичко е в кола маска, има и някакви други дребни поражения, но главно ме интересува как цялостно да почистя от печката. Пекчата даже не е наша (тя е няква oldschool бяла печка с черни котлони), защото с татко живеем на квартира. Направо.. :shock:


пп. кола маска вкъщи вече не! освен студена.

Cif ще помогне сигурна съм :)

jghgh
08-04-2008, 14:02
Аз имам предвид, че все пак тя е в пластмасова опаковка, и е близко до ума, че не се слага направо на котлона, то нали ще се разтопи... иначе разбира се, че ще е във формичката, но не се слага направо на горещия котлон...

неее, не е пластмастова, но карай, мерси и за критиките, и те са полезни..
разля се течността във формичката когато се пробвах с една кърпя да преместя, но явно не ми беше много добре координацията че полях печката (и себе си даже леко опръсках) .. но както и да е!


аз да бягам да търся циф, а първо ще го разбия доколкото успея...

Punk_Princess9412
08-04-2008, 14:06
Би трябвало да се изчисти с Cif или обезмаслител..

Isabelle
08-04-2008, 14:06
Аз имам предвид, че все пак тя е в пластмасова опаковка, и е близко до ума, че не се слага направо на котлона, то нали ще се разтопи... иначе разбира се, че ще е във формичката, но не се слага направо на горещия котлон...

неее, не е пластмастова, но карай, мерси и за критиките, и те са полезни..

аз да бягам да търся циф, ама първо ще го разбия доколктоо успея...
Чакай ти накотлона и печката ли имаше впредвид че си разляла ако е на котлона и печката вземай Cif ама ако е на друго място кажи къде?

jghgh
08-04-2008, 14:09
Ми има и малко по котлона, но около него се разля, тва при преместването на формичката ... Беше нестабилно захваната, и аз с някъв пешкир там.. И се разля и сега има по печката. Междудругото преди малко успях да разбия донякъде и май циф няма дами е нужен, но все пак останаха някви малки шитз, ще видим как ще го оправя преди да се върне бащата. да не ме утрепи.
мерси много на всички :-)

ще ви държа в течение

Me4TaI_za_Me4ti
08-04-2008, 14:27
Пробвай с нещо силно концентрирано... купи от магазина някакъв силен препарат, който разгражда полепнали мазнини и бактерии... иначе може да пробваш със винен оцет, продължавай да търкаш със спирта... а за миризмата- проветри или купи ароматизатор, запали ароматни свещи... знам, че звучи банално, но нали не искаt да мирише на отвратително :)

emchooo
08-04-2008, 14:53
ем пробвай там къдет си заляла да го притоплиш някакси промерно с гореща кърпа ли нз и после циф или спирт според мен ще стане

Fx1
08-04-2008, 17:09
В зависимост каква е кола маската, се маха или с вода, или с нещо мазно (олио например)!
Спирт, Циф и други препарати няма да свършат работа!

TheGirlNextDoor
08-04-2008, 17:17
с препарат за чинии сиг ще се махне :)

...за следващия път 1 загрей водата и после слагай вътре кола маската :)

i'm so excited!
08-04-2008, 18:42
с мазнотия го изчегъртваш, с олио. и после вече с препарат.
и следващия път си купи готови ленти, ще се поохарчиш малко повече, ама поне няма да направиш мазало

NuggeT
08-04-2008, 22:52
с мазнотия го изчегъртваш, с олио. и после вече с препарат.
и следващия път си купи готови ленти, ще се поохарчиш малко повече, ама поне няма да направиш мазало

за олиото не се бях сетила... обаче погледни във шкафа където държите препаратите, дали няма нещо, с което почиствате печката? Нещо от сорта на Cif.. или има един препарат специално за печка, в лилава опаковка е, не мога да си спомня името, но е адски силен!Може да отидеш в някой магазин и да попиташ за нещо подобно. Може даже да го напръскаш или намажеш със съответния препарат и да изчакаш докато заряде горния слой. Във всеки случай бая търкане ще падне...

krem4et0
08-05-2008, 06:33
С "Зебра" се маха всичко. А и щом е кола маска, защо не пробва да я загрееш наново и да омекне? Все пак е на металното на печката. Като пуснеш котлона и наоколо се загрява.

KVI_SA_TEQ_TUPOTII_BE
08-05-2008, 07:13
ако не е късно просто виж от какво се прави коламаската и ще разбереш с кво взаимодеистват елементите и с кво да ги изчистиш :)

jghgh
08-05-2008, 18:39
изчегъртах, всичко е наред, татко не се ядоса много, мерси на всички, чудесни сте :]

KVI_SA_TEQ_TUPOTII_BE
08-05-2008, 19:35
БРАОООО :grin: :-)

westggirl
08-05-2008, 22:57
Брафос :) :-)

Seducti0n
08-06-2008, 00:18
изчегъртах, всичко е наред, татко не се ядоса много, мерси на всички, чудесни сте :]

Браво на теб.
Считам темата за приключена, и другият път по-внимателно. (: