PDA

View Full Version : Няколко думи за ревността



LizZz
08-28-2008, 17:47
Седя си вкъщи, слушам си Пинк Флойд и си мисля за едно бившо гадже и развоя на събитията след като скъсахме с нея..

Какво представлява ревността всъщност..
Страх от нещо? И ако е страх, от какво ни е страх? Защо ни е страх?
Можем ли да се противопоставим на ревността или тя е заложена във всеки един от нас на разлино ниво?

Мисля си, че ревността е човешки инстинкт пряко свързан с инстинкта за продължаване на поколението - да имаме партньор именно за да продължим поколението..

Не знам, това са някакви съчинение..

Я поразмишлявайте малко по тази тема.. :)

Bellatrix
08-28-2008, 17:54
Ревността е п1рвият сигурен знак че обичаш някого наистина. Затова според мен тя е по скоро страх да не загубиш човекът когото обичаш... Няма как да и се противопоставиш. Единственият начин да не ревнуваш е да не обичаш... Тя е страх че някой друг може да е по добър и да направи твоят човек по щастлив отколкото ти можеш...

sobieski_of
08-28-2008, 17:57
emi spored men revnostta e neshto normalno pri edna dvoika tq dokazva che dvamata partniori se jelaqt i mislqt edin za drg no ot dryga strana revnostta ne e mn priqtno chystvo ot lichen opit govorq mn revnyvam priqtelq si dori i ot malkite neshta opitvam se da se promenq obache nestava tlkova barzo. I staq golqma moq revnost taka i nego i mene si qdosvam.Emi spored men revnostta v umereni kolichesta e dobre taka poakzvash che mnogo darjish na otsreshniq chovek.Emi samo tova moga da kaja ot opit se pak sam na 16 godini :) neka i drygite da kajat

cherinka
08-28-2008, 18:01
Аз не му викам ревност.
Според мен всеки гледа как да защити територията си и да я опази... ;)

kiss me baby
08-28-2008, 18:02
ами освен че ревността която чувстваш към някой е първият сигурен знак за любов,също е и нещо като страх за превъзходството на другия... :(

LizZz
08-28-2008, 18:07
Да.. Опазване на територия..
Но не може да държиш другия човек само за да си опазваш територията.. Често се случва така, че точно този опит за опазване на територия я разбива..
Не знам кво ми става, нещо ме избива на размисли.. 8-)

Presley
08-28-2008, 18:17
Тоэ пък,ко са прайш на философ? :Д
Книга ли ше пишеш?

LizZz
08-28-2008, 18:19
Тоэ пък,ко са прайш на философ? :Д
Книга ли ше пишеш?
Нали ти казвам.. Опитвам се да мисля.. 8-)

Деба.. То се е видяло, че не става..

cherinka
08-28-2008, 18:24
lizzard_92 И да се говори, и да не се говори, никой няма да каже нищо по-различно от това, което е казано за ревността.
Тва, че просто всеки защитава различна теза е друг въпрос. 8-)

AnIcHkAtA
08-28-2008, 18:26
Голямата ревност я изпитват само слабите.Хората, които не вярват първо във себе си, второ в човека, когото ревнуват.Определено е ужасна.Всеки от нас я изпитва в опрделени количества, но когато започва да я показва, значи нещо във връзката куца.

MayKyTy
08-28-2008, 18:27
Няма как да избегнеш ревността, просто щом дърижиш на някого е неизбежно. Както каза cherinka това си е един вид опазване на територията ... Няма какво да му мислиш просто е така :D

miss_asi
08-28-2008, 18:41
И аз мисля че тва е един от знаците че държиш на някого.Колкото повече ревнуваш толкова харесването приминава в любов. :-)

devil_feel_f
08-28-2008, 19:02
Ревността е страх да не ти отнемат това, което смяташ за свое.В големи количества убива любовта.

zaraaa
08-28-2008, 19:05
Ревността е п1рвият сигурен знак че обичаш някого наистина. Затова според мен тя е по скоро страх да не загубиш човекът когото обичаш... Няма как да и се противопоставиш. Единственият начин да не ревнуваш е да не обичаш... Тя е страх че някой друг може да е по добър и да направи твоят човек по щастлив отколкото ти можеш...

Ооо да съгласна съм ,адски добре казано! 8) Еххх Bellatrix даваш много добри съвети и много хубави мнения :) :grin:

Summer_Spirit
08-28-2008, 19:12
Вярно е, че ревността е страх да не изгубиш човека до себе си, но тя е и желанието той да е Само твой, да е Само с теб и т.н. Не е хубаво нещо ревността..но пък е и нормално да я изпитваш.

NaNa_SladuRana
08-28-2008, 19:38
по-скоро страх,че някой те превъзхожда и заради това може да вземе "плячката" ти,чустраш се застрашен и гледаш да си опазиш своето :D

258
08-28-2008, 19:53
Ревността е п1рвият сигурен знак че обичаш някого наистина. Затова според мен тя е по скоро страх да не загубиш човекът когото обичаш... Няма как да и се противопоставиш. Единственият начин да не ревнуваш е да не обичаш... Тя е страх че някой друг може да е по добър и да направи твоят човек по щастлив отколкото ти можеш...
Азк ато малка ревнувах,че майка ми защитаваше брачед ми,а не мен.И сега като не ревнувам,не значи,че вече не я обичам... :?

Erica
08-28-2008, 20:06
Ревността в малки количества не е пагубна за една връзка...Но не мога да се съглася,че ревността е признак за любов...
Искате да ми кажете,че ако приятелят/ката ви страда от болестта ревност...и ви ревнуват дори от вятърът...,значи че вие ще сте спокойни,че те обичат много...Ревността в голямо количество освен...да провали една връзка - друго неможе да направи...Силно изразената ревност си е чиста проба...чувство за собственост...,а това едва ли е любов...Любовта е доверие...Точно ревността може да подтикне половинката ви към изневяра...,вечното недоверие и съмнение - убива всички чувства...
Аз също ревнувам...,но не показвам това си чувство,ако нямам наистина основателна причина...

Sissy90
08-28-2008, 20:10
За мен ревността в умерени количества е нещо нормално, просто страх, че можеш да изгубиш човека до теб и в някакво количество чувство за притежание. Прекалената ревност вече се поражда от друго - например прекалено ниска самооценка и комплекси - за да вярваш на човека до теб, трябва първо да вярваш в себе си.

SabrinaAa
08-28-2008, 20:49
Ревността е п1рвият сигурен знак че обичаш някого наистина. Затова според мен тя е по скоро страх да не загубиш човекът когото обичаш... Няма как да и се противопоставиш. Единственият начин да не ревнуваш е да не обичаш... Тя е страх че някой друг може да е по добър и да направи твоят човек по щастлив отколкото ти можеш...+1

Bellatrix
08-28-2008, 20:49
Ревността е п1рвият сигурен знак че обичаш някого наистина. Затова според мен тя е по скоро страх да не загубиш човекът когото обичаш... Няма как да и се противопоставиш. Единственият начин да не ревнуваш е да не обичаш... Тя е страх че някой друг може да е по добър и да направи твоят човек по щастлив отколкото ти можеш...

Ооо да съгласна съм ,адски добре казано! 8) Еххх Bellatrix даваш много добри съвети и много хубави мнения :) :grin:
Мерси :oops: :)

waaaagh
08-28-2008, 20:51
Ревността е п1рвият сигурен знак че обичаш някого наистина. Затова според мен тя е по скоро страх да не загубиш човекът когото обичаш... Няма как да и се противопоставиш. Единственият начин да не ревнуваш е да не обичаш... Тя е страх че някой друг може да е по добър и да направи твоят човек по щастлив отколкото ти можеш...
Браво мило-мъдри мисли :smt008