PDA

View Full Version : СТРИИТЕ!!! ВЕЧНИЯТ УЖАС ;(



ELFIQ
09-05-2008, 16:26
Тъй като не съм от най-слабите момичета се сдобих със стрии :cry: , заочнаха да се появяват когато бях някаде 4 клас защото тогава мн мощно напълнях до 70 килограма :shock: ,а после след години мн рязко отслабнах с 20 кг.Искам да ви попитам тъй като не намерих такава тема скоро да е пускана-вие имате ли?срамувате ли се от тях?и притеснявате ли се когато сте с къси блузки или когато се виждат,защото мен ме е срам не ги искам ,но когато бях малка не ми пукаше,а сега ме е срам от тях :cry: само на мен ли ми е кофти от тях :-o.....
а най-ужасното е,че не могат да се махнат :x

s3xy
09-05-2008, 17:22
em ako imax strii 6tqx da se sramuvam mn qsno, 6toto se pak... s qka bluzka i otdolu strii :shock: awe neznam, seki si precenqva

Lysit0
09-05-2008, 17:24
Стриите принципно могат да се махнат.
Но по темата....нямам стрий за щастие.

_wait_and_bleed_
09-05-2008, 17:37
Аз имам и не ми пука!Забележими са, но не се виждат от километри.

glupacheE
09-05-2008, 17:40
zdrasti mila
az otdavna imam striii i seriozno se borq s tqh
te Ne mogat da se mahnat- da se zali4at na palnoo
no na men nishtoo ne mi pre4i da sam uproritaa--- moje pak i da se polu4i
tova pravq az :

1. мажете се обилно 1-2 пъти дневно със свинска мас като оставяте да попие.Помага много за свиване и оцветяване на стриите.
2. Хранете се с храни богати на витамин А Е и С,както и цинк,защото те стимулират производството на колаген.Може да ги приемате допълнително и като хапчета.
3. купете си крем за стрии,препоръчвам ви маслото на Икаров,леокрема-би фаза,Галеник.Мажете се постоянно.Поне 5-6 месеца.
4. пийте много вода за да сте хидратирани.
5. правете масаж с коралова гъба(20лв. в аптеките) всеки ден под душа.
6. използвайте хубав ексфолиант в областта на стриите 2 пъти седмично за отмиване на старата кожа.
7. масажирайте с какаово масло или масло с витамин Е.
8. рецептата с бръшлян е много добра: литър и половина вода и 1ч.л. бръшлян се варят 10мин. и всеки ден се мажете с памуче в проблемните места.
Четох много и за мезо и лазелни терапии,както и терапии с ултразвук,но според мен все още не са достатъчно надеждни,като при лазера ефектът може дори да е обратен,както и при химичния пилинг.
Искам да те поправя --ELFIQ Пуснато на: Пет Сеп 05, 2008 7:26 pm Заглавие: СТРИИТЕ!!! ВЕЧНИЯТ УЖАС ;(

--------------------------------------------------------------------------------

Тъй като не съм от най-слабите момичета се сдобих със стрии
стриите се получават и на слаби момичета не е нужно да си пълен- те се появяват от разтягане кожата - могат да се получат и от бързо порасване на височина - както при мен :)

и да знаеш че няма да стане бързоо ако правиш процедурите редовно в продължение на 6-7 месеца ще има ефект ;) успехх.............а ти си и от клуба на дебелнките ( както и аз ) НАЛИ ?

_wait_and_bleed_
09-05-2008, 17:46
zdrasti mila
az otdavna imam striii i seriozno se borq s tqh
te Ne mogat da se mahnat- da se zali4at na palnoo
no na men nishtoo ne mi pre4i da sam uproritaa--- moje pak i da se polu4i
tova pravq az :

1. мажете се обилно 1-2 пъти дневно със свинска мас като оставяте да попие.Помага много за свиване и оцветяване на стриите.
2. Хранете се с храни богати на витамин А Е и С,както и цинк,защото те стимулират производството на колаген.Може да ги приемате допълнително и като хапчета.
3. купете си крем за стрии,препоръчвам ви маслото на Икаров,леокрема-би фаза,Галеник.Мажете се постоянно.Поне 5-6 месеца.
4. пийте много вода за да сте хидратирани.
5. правете масаж с коралова гъба(20лв. в аптеките) всеки ден под душа.
6. използвайте хубав ексфолиант в областта на стриите 2 пъти седмично за отмиване на старата кожа.
7. масажирайте с какаово масло или масло с витамин Е.
8. рецептата с бръшлян е много добра: литър и половина вода и 1ч.л. бръшлян се варят 10мин. и всеки ден се мажете с памуче в проблемните места.
Четох много и за мезо и лазелни терапии,както и терапии с ултразвук,но според мен все още не са достатъчно надеждни,като при лазера ефектът може дори да е обратен,както и при химичния пилинг.
Искам да те поправя --ELFIQ Пуснато на: Пет Сеп 05, 2008 7:26 pm Заглавие: СТРИИТЕ!!! ВЕЧНИЯТ УЖАС ;(

--------------------------------------------------------------------------------

Тъй като не съм от най-слабите момичета се сдобих със стрии
стриите се получават и на слаби момичета не е нужно да си пълен- те се появяват от разтягане кожата - могат да се получат и от бързо порасване на височина - както при мен :)

и да знаеш че няма да стане бързоо ако правиш процедурите редовно в продължение на 6-7 месеца ще има ефект ;) успехх.............а ти си и от клуба на дебелнките ( както и аз ) НАЛИ ?


Тези съвети действат ли при вече избледнели стрии?Аз съм чувала ,че само докато са лилави има смисъл от кремчета и тн.

glupacheE
09-05-2008, 17:54
da i az sam gi 4uvala tezi mnenia nqma smisall nqma smisalll
oba4e az imam strashna volq ii reshih 4e kakvoto i da mi kazvat az shte probvam i znaesh li kakvo ima smisal

xXxScreamxXx
09-05-2008, 18:08
Аааааааааа добре 4е съм си слаби4ка и нямам :D :D
НО ако имах .... щех да го према като края на света ... тъ аз се сдухвам кат имам един косъм пове4е на веждтаа :lol:

Плетеница
09-05-2008, 18:12
Ама само не разбрах - къде имаш стрии?И на корема ли?

А иначе по темата аз имам по дупето и бедрата и -да ужасни са,но да ти кажа не ми и пука! 8) 8)

glupacheE
09-05-2008, 18:36
Аааааааааа добре 4е съм си слаби4ка и нямам :D :D


kakato kazah ve4e tova 4e si slaba ne te zastrahova

~-Miracle-~
09-05-2008, 19:42
Аз слава Богу Нямам :grin: Но имам приятелка която има по краката,но от коляното надолу :(

ELFIQ
09-05-2008, 20:11
а ти си и от клуба на дебелнките ( както и аз ) НАЛИ ?

да :) , защо когато бях малка не се взех в раце а сега? :-x мн сам проста и мн ме е яд на мене :o

glupacheE
09-05-2008, 20:32
а ти си и от клуба на дебелнките ( както и аз ) НАЛИ ?

да :) , защо когато бях малка не се взех в раце а сега? :-x мн сам проста и мн ме е яд на мене :o
sega na kolko si na kazvash taka

EJI4eTy
09-05-2008, 20:38
А иначе по темата аз имам по дупето и бедрата и -да ужасни са,но да ти кажа не ми и пука! 8) 8)

и кфо .. гордееш ли се с това ... не ти пука ... или си кифла или си прекалила с кифлите !

Abigoria
09-05-2008, 20:58
Аз имам от вътрешната и външната страна на бедрата и не ме е*е особено...

ELFIQ
09-05-2008, 20:59
на 20 съм , мн късно се осъзнах

mimsiii
09-05-2008, 21:05
Ама само не разбрах - къде имаш стрии?И на корема ли?

А иначе по темата аз имам по дупето и бедрата и -да ужасни са,но да ти кажа не ми и пука! 8) 8)

+1

моите вече почти ги няма нз как изчезнаха :shock: :P :D

ELFIQ
09-05-2008, 21:23
ми да и по корема имам,и по бедрата почти навсякаде за жалост :cry:

ValzZi
09-05-2008, 21:33
аз имах преди малко по дупето но те се разкараха нз що и ся през лятото точно ми се появиха няколко по гърдите обаче предполагам това е защото напоследък..бюста ми наедря,,..нз,,те и без тфа след 1 месец някъде ми се махат иначе има масажно олио което е мн хубаво но ся не се сешам как се казваше :)

LiveFlower
09-05-2008, 21:57
Xmm... az imam samo v oblastta na korema po dve-tri ot vsqka strana. :?

glupacheE
09-06-2008, 08:07
на 20 съм , мн късно се осъзнах ако става въпрос ( че късно си се осъзнала ) за стриите - НИКОГА НЕ Е КЪСНо трябва ти само мнооогоооо търпение и воля виж първият ми пост описла съм какво правя аз и ти го препоръчвам( доста съм чела за стриите)

SINDEL
09-06-2008, 09:08
Имам някакви отстрани на ханша, но не се забелязват кой знае колко, а и не ми пука.

Плетеница
09-06-2008, 09:21
А иначе по темата аз имам по дупето и бедрата и -да ужасни са,но да ти кажа не ми и пука! 8) 8)

и кфо .. гордееш ли се с това ... не ти пука ... или си кифла или си прекалила с кифлите !
Ти пък намери на кой да кажеш кифла :lol: :lol: :lol: :razz:
Стриите ми се появиха от бързо израстване. И лятото като се понапека повечето не се забелязват...

Иначе много ли ти е кеф да се заяждаш?! :lol: :lol:

rnbbaby666
09-06-2008, 09:26
Тъй като не съм от най-слабите момичета се сдобих със стрии :cry: , заочнаха да се появяват когато бях някаде 4 клас защото тогава мн мощно напълнях до 70 килограма :shock: ,а после след години мн рязко отслабнах с 20 кг.Искам да ви попитам тъй като не намерих такава тема скоро да е пускана-вие имате ли?срамувате ли се от тях?и притеснявате ли се когато сте с къси блузки или когато се виждат,защото мен ме е срам не ги искам ,но когато бях малка не ми пукаше,а сега ме е срам от тях :cry: само на мен ли ми е кофти от тях :-o.....
а най-ужасното е,че не могат да се махнат :x

к0й ти каза че неможе???отиди в някоя аптека и питай за крем против стрии,да видим дали немогат се махнат ...

А по темата ..Имам по гъза и бедрата ..и честно казано срам ме е ..

Wrathchild
09-06-2008, 10:36
Имам и не ме е срам от тях. Не са чак толкова много.
И геловете помагат, но само докато ги използваш. Единственото ефикасно решение е да се отиде на дерматолог, работещ с лазер.

ill_fortune
09-06-2008, 10:40
и аз имам .. залъгвам се, че като нося по - широка блузка или панталон излгеждам по - добре.. но се лажа :lol:

Wrathchild
09-06-2008, 10:42
и аз имам .. залъгвам се, че като нося по - широка блузка или панталон излгеждам по - добре.. но се лажа :lol:И какво общо имат стриите с широките дрехи?

QuiCk_ChiCk
09-06-2008, 10:51
ima edno krem4e ot aptekata se kupuva (ok 40lv).Moq priqtelka go izpolzva i kaza 4e naistina pomaga Contractubex mislq 4e se kazva6e ;)

girl91
09-06-2008, 11:17
Аз съм слаба, не съм надебелявала, а също имам стрии. Взех си крем, но все забравям да се мажа с него.

dimanushka
09-06-2008, 11:27
А иначе по темата аз имам по дупето и бедрата и -да ужасни са,но да ти кажа не ми и пука! 8) 8)

и кфо .. гордееш ли се с това ... не ти пука ... или си кифла или си прекалила с кифлите !

boje ujasni sa nqkoi hora... kakvo se durvite na momi4eto be... vseki si ima nqkakuv kosur. koi pove4e koi po malko... na nqkoi kosura moje da mu e vun6niq vid ama kogato kosura e vav haraktera kato pri tebe e mn po zle.. li4i ot kilometri... pf kvo li se obqsnqvam izob6to
a kolkoto do temata.... az nqmam no sum 4uvala 4e po vrem na bremennostta kogato se razpune kojata mn i na mnogo jeni im se poqvqvat. i su6to na hora koito se zanimavat s futnes ako izvednuj pak taka si napompat rucete. edin suu4enik ima.... ne e samo ot kilogramite.. na vseki moje da se poqvqt i nikoi ne e zastrahovan.... dano da se opravqt s tezi kremove iu proceduri koito bqha izpisani po-gore :)

SunShinePearl
09-06-2008, 11:37
аз имам отвътрешната страна на бедрата но не се забелязват мн мн и не са и мн де слава богу,и имма малко по гърдите на тях мн им се дразня макар 4е не се забелязват ме дразнят и най-накрая ще си взема някакъв крем

kill me whit a kiss
09-06-2008, 17:49
имам и е ужасно .. не знам вече какво да правя :cry: :cry:

xXxScreamxXx
09-06-2008, 17:58
Аааааааааа добре 4е съм си слаби4ка и нямам :D :D


kakato kazah ve4e tova 4e si slaba ne te zastrahova

Ее добре де тфа не се ли появява кат отслабваш и надебеляваш разко ... на мен не ми се е слу4вало и не дай си боже да ми се слу4и !!!!!!!!!!! :( :?

mysterious93
09-06-2008, 19:29
уф и аз имам от вътрешната страна набедрата,2-3 по дупето забелязах обаче си взех масло на Икаров и спортувам ..по бедрата ддз..сякаш някои малко се посвиха може би от маслото или пък щото ходих на море нз но..исках да попитам възможно ли е от маслото да ми се появят?щото аз се мазах и на места където нямах (по гърдите например)и след няколко дена и там ми се появиха а не са растяли поне от година...та..възможно ли да е от маслото?а исках да попитам за лазера може ли да маха бели стрий или само по новите?

AnOnImKa***
09-06-2008, 21:49
Аз попринцип винаги съм била мн слаба, но това, че си слаб не е никаква застраховка! Излезнаха ми отзад на згъвките на колената, но за щтастие не са много и не се забелязват. Все пак ако някои знае и е изпробвал нещто което наистина деиства, да пише!

ELFIQ
09-07-2008, 12:23
аз знам че на вече появили се ,нищо не помага :(
обаче ако искаш да не ти се появяват са тея кремове,бях си взела на AVON един-дадох 35 лв и без никакав резултат :-x

nejnaDROGA
09-07-2008, 13:18
Аааааааааа добре 4е съм си слаби4ка и нямам :D :D


kakato kazah ve4e tova 4e si slaba ne te zastrahova

Ее добре де тфа не се ли появява кат отслабваш и надебеляваш разко ... на мен не ми се е слу4вало и не дай си боже да ми се слу4и !!!!!!!!!!! :( :?
Появяват се и при бързо израстване,при носене на много тесни дрехи (както вскички знаем има много момичета,които носят дънки и джински с по 1-2 номера под техния за да изглеждат по-слаби :-x Така се нарушава кръвообръщението и също се появяват)


По темата - и аз имам :( Появиха ми се миналата година,когато си счупих крака и 2 месеца спрях с тренировките и почти не излизах (беше ми гадно да ходя с патерици) ... Тогава качих доста килограми и хоп - стрии по дупето :o Много се бях комплексирана тогава и дори мислех това лято да пропусна морето с компанията :( Нооо нали съм талисманчето на компанията (защото съм най-малката там :D ) и всички много си ме обичат и успяха да ме накарат да отида :) В началото не исках да се съблека по бански и 1-я ден стоях с къси гащета :D Но като се загледах в момичетата около мен и ми минаха комплексите :P Имаше момичета на моята възраст (17-18 годишни),които бяха направо ужасни :shock: (стрии по стомаха,краката,ръцете,гър ите...целулит,който се забелязва от няколко метра... :shock: и като за капак само по прашки :shock: ).Казах си "Щом на тия не им пука,защо трябва на мен да ми пука от някакви стрии по дупето,които не се забелязват чак толкова" ... И вече не ми дреме :-D
Не мисля,че момичетата трябва да се комплексират от това :-) Все пак не всеки може да е перфектен :-) А и винаги ще има някой,който е по-зле от вас :-D

pampers
09-07-2008, 15:39
аз имам в горната част на бедрото, там до таза еми... ко да напрая не мога да ги премахна да не съм ги искала да се появяват.. нищо не помога да се премахнат :? :? :?

tonitoo
09-07-2008, 20:24
i az imam stii :( ni 4etsno kazano ne mi puka :P

mysterious93
09-08-2008, 08:38
за да не отварям нова тема..вуйна ми ползвала някакъв крем(преди година) и каза че бил хубав само че не се сещала името му..бил български,в зелена опаковка и струвал около 2-3 лева...та някакви идеи кой може да е този крем?знам че щ е емалко да търся като игла в сено ама..някой ако се сети да каже :P

rachel_billson
09-08-2008, 08:44
аз също имам стрии :?

Madness
09-08-2008, 08:54
А аз имам едни отзад на прасеца към коляното о.О

DYNAMIC
09-08-2008, 16:50
и аз имам..малко по дупето,те са избледнели вече..малко ме притесняват ,проимерноза плаж и такива,ма кво да направя.а съм 50 кг и съм 170 см,така,че кг нямат особено значение.На мен ми се появиха някъде 6-7 клас,щото порастнах изведнъж,бързо и поцле качвах и свалях рязко кг,ама примерно по 2-3 кг само,но ето,че и аз имам

Lysit0
09-08-2008, 17:03
Пробвайте със свинска мас.Но тя е само,когато нямаш стрий,а е за да се предпаэиш от тях (: ....иначе спасение от стрийте ,до сега за такова не съм чула.

fuckingwhore
09-09-2008, 01:01
Стриите са кошмар.
На мене започнаха да ми се появяват от миналата година,ама изобщо не се забелязваха,а и тогава не бях толкова запозната.

И хоп сега се появяват нови и нови и все пак имам надежда.
Почнала съм с Контратубекс(20 гр,около 12 лева..не свършва бързо,защото се маже по дължината на стрията),ще видим какво ще стане,защото някои жени са много доволни от него,а други изобщо.

Туко що разбрах за метода със восък и мас.
Ето по-подробно:
"Не знам вече,дали тук е точното място на тази тема,но виждам,че доста хора се борят със стриите и темите се посрещат с интерес,така,че ми се иска ако мога да помогна .Наскоро бях меко казано заинтригувана от стара и проста рецепта за която писахте-1 част восък и 3 части мас,които се разтапят и се получава"нещо като крем"с което можем ежедневно да се мажем,а очакваният ефект е силно избледняване и заглаждане на гадините .Веднага се поразпитах насам натам и разбрах следното-восъкът и маста е по-добре да се разтапят на водна баня,тъи като от високата температура губят някои от качествата си;восъкът е добре да бъде бял-той също е пчелен,но е специално обработен и в този случай восъкът на пити закупен от пчелари не е най-добрия вариант-оказа се,че и в този бранш се злоупотребява (добре дошли в БГ )и често в него има недотам полезни примеси.Говорих с близка аптекарка и тя ми каза,че белия восък именно се използва за направата за кремове и помади и е наи-добрият за случая.Можете да го намерите обаче само в аптеки,които приготвят лекарства и във всеки град има поне една такава.Цената му е около 0.18лв за грам.Ако пък вече сте си купили жълт пчелен восък от някои пазар и искате да го използвате,то ето как може да го направите годен за употреба:


В парфюмерията, козметиката и др. отрасли се използва избелен восък. Избелването се постига по два начина:

на слънце - постига се, като восъкът във вид на малки стружки се излага на слънчева светлина в продължение на 10-60 дни. Ако восъкът е разтопен избелването протича по-бързо.

при химичното избелване се разрушават страничните вещества, емулгаторите и пигментите. Като избелващи средства се използват следните реактиви:

0,01 % р-р на калиев- или натриев бихромат. В кисела среда процеса процесът протича при ниска температура за 7 дни.

0,01 % р-р на калиев перманганат в кисела среда, поддърха се температура 75 °С за 30 минути, след което се промива.

20 % алкален р-р от водороден прекис. След избелването по този начин не е необходимо допълнително пречистване на восъка.

Стопяване на восъка в гореща вода с добавяне на 0,6 гр алкохолен р-р на калиева основа на 1 кг восък, и след това продухване с въглероден двуокис.


Ако не можете да се справите сами,мисля че ще ви помогнат във всяка аптека,където както казах вече приготвят лекарства.Предполагам сме доста тези,които сме потрошили луди пари за всякакви кремчета и щуротии,за да се борим със стриите,така,че още един опит ако не ни помогне,то поне няма да ни умъртви Аз поне мисля да пробвам,дано съм ви била полезна..УСПЕХ

http://abiconic.dir.bg/bees/p4elen_vosak.htm
"
копирано от tialoto.bg

Също съм чувала,че жените са доволни от масла против стрии на Дева и на Икаров.


Знам,че стриите са ужас за всяка една жена и,че не могат да изчезнат напълно,но могат да се заличат,ако са още в начален стадий.
Така,че почвайте,докато са 2-3,че после забравете - няма отърване. :>

Ko_ti_PuKa
09-09-2008, 01:10
аз също имам по бедрата но не се виждат мн просто и аз в 4 клас за 2 години 20 кила качих по същия начин и сега имам по бедрата но поне не са от тези които се виждат много но гадното е че от 1 година съм качила 2-3 кг и са почнали да ми излизат и от коляното надоло което вече ме притеснява защото там са доста лилави и се виждат

Ko_ti_PuKa
09-09-2008, 01:12
и междодругто тези които нямат да не си мислят че не могат да имат и да внимават кво праят щото не като мен докато разбереш кво е тва да си нацепена вече то може от 5 килца да ти се появат така че внимавайте :-x

fuckingwhore
09-09-2008, 01:16
червено-лилавите стрии - значи,че са в начален стадии и още има надежда да се свият и да не се забелязват,стига да ги мажеш с нещо.
върви в някоя аптека,попитай за масла против стрии на дева,икаров.. :)

Ko_ti_PuKa
09-09-2008, 01:25
мерси да наистина са точно лилаво червени особенно доло под коляното

fuckingwhore
09-09-2008, 01:28
можеш ако искаш,след като си вземеш некакво мазило да ги мажеш и със контратубекс(то е за белези)..ако не те свидят 12 лв за 20 гр..в по-предния ми пост пишеше,че се маже по дължината на стрията,за това не свръшва бързо..

:)

HatebeeD
09-13-2008, 17:04
И аз имам,но почти се махна.В момента се мажа с крем Perkutalfa.25лева и е много ефикасен...Пробвай... :)

Vincitore
09-13-2008, 17:38
i az imam :( o6te utre otivam ii 6te si kupq tova maslo na ikarov det go kazvate i kontratubeks ! a po kolko puti na den se majete?

HatebeeD
09-14-2008, 09:54
i az imam :( o6te utre otivam ii 6te si kupq tova maslo na ikarov det go kazvate i kontratubeks ! a po kolko puti na den se majete?
Ами ако си вземеш перкуталфа по 2 пъти дневно.Сутрин и вереч... :)

HardcoreSyndrome
09-14-2008, 10:02
Не трябва чак толкова да се впрягаш! Имаш ги и това е факт. Поддържай си кожата и гледай да не се стига до нови :)