PDA

View Full Version : Окото ми..



Bianca
09-10-2008, 18:33
Здравейте, може да ви се стори странно и тъпо, ама на едното ми око отпред има нещо като гурелче, но не се маха, по-скоро е като пъпчица. :shock: Иии, виждам леко замъглено..
Не знам просто как да обясня, но е в средата на оня участък, дето си слагаме черен молив попринцип. ;д /Егати примера./
Иии, така от няколко дена, та взех, че се стреснах. Може ли да се махне това и заради него ли виждам по-замъглено? :shock: А възможно ли е да се е получило от висене на компа? :( Лелее, много се плаша. :( :(

Abigoria
09-10-2008, 18:34
Беги на лекар!

MissitY
09-10-2008, 18:36
От седене на компа?! Как пък го измисли?! Единственото, което можеш да получиш от компа е диоптер късогледство ;) .Но наистина не знам какво е станало?Кажи на родителите ти,иди на лекар...Наистина нямам идея :o :o :o

BlackWings
09-10-2008, 18:36
:shock: Има ли някакъв цвят това нещо - в смисъл зачервено ли е или си е в телесен тон , защото и на мен ми излизаха по едно време някакви такива подутинки , ама сами се махнаха. Иначе нямам представа какво може да е , брей :-o

Sensuality
09-10-2008, 18:36
да не е ечемичка ? :-o

taamara
09-10-2008, 18:38
Пъпчицата водна ли е, в смисъл - прозрачна няква ?

Abigoria
09-10-2008, 18:38
да не е ечемичка ? :-o
Надали, те обикновено са на клепача... :?

VilleBaby
09-10-2008, 18:38
оф я не плашете момичето! имах същото и на същото място...ечемик е ... мен ми мина след 2-3 дни само 8-)

Bianca
09-10-2008, 18:38
Ами не знам. Не е червено, а май и преди съм имала, но явно са се махали. :-o
Ечемика какво представлява?

Bianca
09-10-2008, 18:41
Абе мен не ми е толкова до тая пъпчица, колкото до самото зрение. :( :( :( :(
Според вас сега като тръгна на даскало и не вися толкова много на компа, ще се оправи ли? :(
Ии, има ли нещо общо тази пъпчица със зрението ми? :-o :(

taamara
09-10-2008, 18:42
Ами аз лятото имах ечемик.. и е някво подкожно такова, при мен поне беше много зле :( клепача ми се поду целия ..отдолу окото също .. направо цялото ми око се поду ужасно много.
Бибее, тва при теб няма да е ечемик, излизали са ми такива и по принцип за едно денонощие ми се махат. :)

lo0s3r
09-10-2008, 18:44
ечемика само на клепача :lol: 3-4 пъти съм имал и нито 1 път не е на клепача ... изобщо не се притеснявай ;) ечемик е 8)

Bianca
09-10-2008, 18:45
Да, ама я гледам вече няколко дена. :-o :(
А и една приятелка имаше ечемик-ужасно беше, клепача и се поду целият, а моето не е такова.

fall_out_girl
09-10-2008, 18:46
Аз пък имам на същото място,само че от горната страна...Седи едно такова малко като пъпчица и вече ми е от няколко месеца,а не се маха #-o

Bianca
09-10-2008, 18:48
Ама много се притуснявам за зрението мии. :( :( :(
Дали до някаква степен по-замъгленото виждане е предизвикано от тази пъпчица? :( :(

lo0s3r
09-10-2008, 18:51
еми, ако ти влиза в полезрението нормално е :D

taamara
09-10-2008, 18:52
Ехеее...то трябва да е доста масивно по този начин. . :shock:

krisiiiiito
09-10-2008, 18:52
да може би е ечемик .. изчакай малко и ако не се махне беги на лекар :)

taamara
09-10-2008, 18:54
Отиди при личния да те види и той ще прецени дали да ти даде направление за очен и така. Като ходих за ечемика - личната ми изписа капки и така, и на очен не ходих даже. Ама май трябваше :?

bla-bla-bla.bg
09-10-2008, 19:00
Споко ечимик е, не се плаши :-o Вземи нещо златно (пръстен например) и търкай окото си с него, ще се махне по-бързо!

6emet4e
09-10-2008, 19:04
е добре де само с тва око ли виждаш замъглено или и с двете?! :-o
едва ли има нещо общо с компютъра...
Ииии да не е нещо като...брадавичка? :-o

xXxScreamxXx
09-10-2008, 19:12
MissitY намерила си на кой да копираш авртара :?

By_YoUr_SiDe
09-10-2008, 19:13
На мене ми излезна преди около 15-17 дена от вътрешната страна. Но нито ме болеше, нито имах проблем със зрението. Ходих на лекар и това се оказа, че е вътрешен ечемик. Предписа ми едни капки и ми каза да си правя топли компреси. Загряваш вода, слагаш пакетче чай от лайка и като стане топло го изваждаш. Когато можеш да си го държиш на окото, но гредай да е топличко, колкото по-топло, толкова по-хубаво, го слагаш на затворено око и седиш така 10 минути. Това може да го правиш 2-3 пъти на ден. Но по-добре иди и на лекар, защото и капки някакви може да ти предпише :? Аз го лекувам вече 14 дена и има ефект, наистина доста намаля :grin:

TheGirlNextDoor
09-10-2008, 20:42
Споко ечимик е, не се плаши :-o Вземи нещо златно (пръстен например) и търкай окото си с него, ще се махне по-бързо!

+1
и с пръстена от вътрешната страна на окото към външната :)

а тва,че излзиа само на клепача- глупости ...преди мн ми излизаха и не само на клепача... :?

а за замъгляването...от ечемика е сиг и на мен така ми е ставало...

обаче ако не се махне до няколко дни вече иди на лекар (но според мен няма да има нужда) :) :) :)

vikitu
09-10-2008, 20:47
и на мен ми е излизало такова подобно нещо което ми замаглява зрението но само изчезва..ако не се махне отиди на очен :)

lisi4ety
09-13-2008, 16:17
да не е ечемичка ? :-o
Надали, те обикновено са на клепача... :?

Мне бих казала! На всичките ми приятели са излизали само от долу :shock:

HatebeeD
09-13-2008, 16:26
Като се притесняваш толкова много,защо не си отишла на лекар..?

BlackWings
09-13-2008, 20:46
:shock: Кви пръстени кви 5 лева бе хора? :razz: :razz:
Ааа да , забравих че и като си болен от шарка не трябва да носиш червено .
Ааа , и като си в мензис не трябва да ядеш .. кво беше там...кисело мляко.
Ии , друг изпитан метод , за който дори тема имаше , ако си натъркаш цялото тяло с прилеп , няма да имаш косми.
Та .. да ... златен пръстен :razz: :lol: :D :lol:

А какво в крайна сметка стана с окото?

InnchetO
09-14-2008, 15:55
ечемик е . Преди много ми излизаха и на отдолу и от горе .. един седя около месец и аз отидох на лекар .. НЕ ХОДИ ! .. искаха да ми обръщат клепача от което после окото ти седи затворено леко .. и то не за семица-2 .. изчакай - с времето ще се махне а ако почне да те боли слагай топли компреси или като излезе като пъпчица с връхче се опитай да го спукаш , то ще изтече и на другия ден няма да си личи :)

i'm so excited!
09-18-2008, 08:49
ечемик е, няма страшно.
на мен ми се беше получило веднъж под клепача и така се беше надул, че ходех като бушонирана. отделно че супер ми беше гадно като мигам, все едно ми 'дере' окото, абе мани, кошмар е.
получавало ми се е от настинка, от пипане на окото с мръсни ръце ... такива неща..

Lady_B_
09-18-2008, 09:52
На ечемик ми прилича, ама по-добре бягай на лекар ...

velma
09-18-2008, 11:28
Ечемичката се намира под клепача(може и на долния,може и на горния).Обикновено сърби доста и се зачервява и подува.Имала съм 2 пъти.Първия път седеше с месеци,с надеждата да се пукне,но в крайна сметка отидох на лекар и ми го махнаха оперативно.После бях малко замаяна от упойката,но иначе ми мина на същия ден и махнах превръзката.Втория път се пукна за около седмица-две.Слагах си капки и един мехлем.Мисля,че твоето не е ечемичка,но все пак отиди на лекар.

Fantomche
09-18-2008, 12:42
ечемик е . Преди много ми излизаха и на отдолу и от горе .. един седя около месец и аз отидох на лекар .. НЕ ХОДИ ! .. искаха да ми обръщат клепача от което после окото ти седи затворено леко .. и то не за семица-2 .. изчакай - с времето ще се махне а ако почне да те боли слагай топли компреси или като излезе като пъпчица с връхче се опитай да го спукаш , то ще изтече и на другия ден няма да си личи :) vuzmojno nai lo6iq suvet spored men be6e tva

ta taka de macka na men kato malka mi izliah dosta po dobre idi na lekar maika mi s topla durvena lujica mi durje6e na okoto i posle puka6 ako moje6e no i kapki ima6e vse o6te imam boleznen spomen ot edin kak maika mi bqsno me iztezava6e za da go spuka :lol: :lol: :lol:

ger4e7y
09-18-2008, 18:47
оф "беги на лекар" къв лекар за един ечемик кажи на майка ти тя може и да знае някоя бабина рецепта за ечемик :-o