PDA

View Full Version : Контрацептиви...няколко въпроса



SwEeT_pAiN_F
09-29-2008, 14:18
ЗДравеите,
От около 1 седмици взимам Ясмин,пу6а по 4-5 цигари на ден (толкова успях да ги намаля).4удя се цигарите могат ли да повлияят не6то на хап4етата и от кога мога да правя секс без презерватив?
Благодаря ви много за отговорите предварително.

Schnitzer
09-29-2008, 14:20
Звънни на гинеколога си и готово.Тва дето питаш си е доста сложно според мен.

BaBy_bS
09-29-2008, 14:37
уф хапчетата нямат ли листовка,а на теб кой ти ги изписа?
надали е някой от форума

SpOrTs_GiRl
09-29-2008, 18:07
1. Как може да си вземеш хапчета без да прочетеш листовката.. :-o
2. Тези въпроси са за гинеколога/жлата ти!

DevilWish
09-29-2008, 19:23
Спокойно ,предпазена си.Не трябва да се пуши ,защото е по-лесно да се разболееш от рак в комбинация с хапчетата ,а не ,че няма да те пазят =)

SwEeT_pAiN_F
09-29-2008, 19:58
{SeXy_BaBy} благодаря ти за отговора. Все пак за първи път пия такива хапчета а гинекологът ми е извън страната и няма как да се свържа с него. На листовката на хапчетата пише че не трябва да се пуши,но не е обяснено защо... а за това от кога съм предпазена... също го няма,или аз съм сляпа или наистина го няма. Естествено гинекологът,при които ходя ми го изписа...никога не бих си ги взела без лекарско предписание.
Добре а вие момичета,които ползвате контрацептиви, момчетата изпразват ли се във вас или извън? Все пак нали не дава 100% сигурност... благодаря ви че ми отговаряте на тъпите ми въпроси. :)

DevilWish
09-29-2008, 20:08
{SeXy_BaBy} благодаря ти за отговора. Все пак за първи път пия такива хапчета а гинекологът ми е извън страната и няма как да се свържа с него. На листовката на хапчетата пише че не трябва да се пуши,но не е обяснено защо... а за това от кога съм предпазена... също го няма,или аз съм сляпа или наистина го няма. Естествено гинекологът,при които ходя ми го изписа...никога не бих си ги взела без лекарско предписание.
Добре а вие момичета,които ползвате контрацептиви, момчетата изпразват ли се във вас или извън? Все пак нали не дава 100% сигурност... благодаря ви че ми отговаряте на тъпите ми въпроси. :)
Въпросите ти изобщо не са тъпи мила =) Никой не се е родил научен =)
Аз от 3 месеца ползвам хапчета и съм доволна.Правим го винаги без презерватив ,но той не свършва в мен.И не че мен ме е страх или че не искам ,той просто иска да е 100% сигурен и не свършва в мен.
Но по принцип за това са хапчетата ,да свършва в теб и да не забременяваш ,така че не се притеснявай ;)
На мен ми бяха казали ,че след първият месец ,в който ги пиеш /значи като си свършил една опаковка/ са най-ефикасни =)
Друго какво да ти кажа . . не забравяй само ,че предпазване от бебе ,не значи предпазване от болести ,така че добре гледай с кой го правиш ;) =)
Питай ако има още нещо =)
ПС - Относно менструацията ти = ще ти идва винаги след като изпиеш всичките хапчета 2-3 дни след като са свършили и ако си имала дълга менструация ,то сега ще намалее до 4-5 дни ;) А след 7мия ден от паузата между свършилата опаковка се почва с новата ;)
Успех =)

SwEeT_pAiN_F
09-29-2008, 20:14
Благодаря ти миличка за бързият отговор. Аз все още не съм свършила с първата опаковка и го правим с презерватив все още. Единственото притеснение е че много не успявам да спазвам часа в които го взимам и 4-5 пъти съм закъснявала с час два най-много.
Иначе за това с кого го правя, само с един и си му имам доверие..така че няма проблеми, мерси да предупреждението мила.

DevilWish
09-29-2008, 20:21
Благодаря ти миличка за бързият отговор. Аз все още не съм свършила с първата опаковка и го правим с презерватив все още. Единственото притеснение е че много не успявам да спазвам часа в които го взимам и 4-5 пъти съм закъснявала с час два най-много.
Иначе за това с кого го правя, само с един и си му имам доверие..така че няма проблеми, мерси да предупреждението мила.
Няма проблеми ,и на мен ми се е случвало да закъснявам ,даже да ги взимам с ден закъснение /1 път/ и аз всеки път се паникьосвах, докато не попитах майка ми и тя каза, че през цялото време докато е пиела хапчета ги е пиела ,когато се сети /тоест в коренно различни часове на деня/ и все пак никога не е имало проблем /като се има в предвит ,че го е правила без презерватив/ ;) Така че не се притеснявай =)

SwEeT_pAiN_F
09-29-2008, 20:25
Пффф добре че си ти да ме успокоиш че аз по едно време се бях панирала ужасно,че и няма кой да питам /майка ми не е пила такива хапчета/. Добре че мога тук да споделя че тая дебела книжка дето я дават с Ясмина,тя дебела ама нищо важно и конкретно няма в нея... само дето главата ме заболя докато прочета нежеланите странични действия.

DevilWish
09-30-2008, 05:44
Пффф добре че си ти да ме успокоиш че аз по едно време се бях панирала ужасно,че и няма кой да питам /майка ми не е пила такива хапчета/. Добре че мога тук да споделя че тая дебела книжка дето я дават с Ясмина,тя дебела ама нищо важно и конкретно няма в нея... само дето главата ме заболя докато прочета нежеланите странични действия.
Taka e. Ако има още нещо питай :)

ra4ence
09-30-2008, 07:35
Тези хапчета се взимат в ТОЧНИЯ ЧАС!!! Без никакво закъснение, защото нямат никакъв ефект!!!!

hottie
09-30-2008, 10:27
И аз ги взимам когато се сетя. Няма никакъв проблем. А за 2-3 часа изобщо да не те притеснява. Въобще не е задължително да ги пиеш в точен час :)

SwEeT_pAiN_F
09-30-2008, 11:33
Благодаря ви за отговорите.
Само не мога да разбера защо трябва да се взимат в точно определен час и защо има противоположни мнения относно това дали действат ако не се вземат в точно определения час...това е странно.

krem4et0
09-30-2008, 11:37
Аз ги пия като стана сутрин. Може да е в 7, а може и в 10 часа. Цигари+противозачатъчни=по вишен риск за тромбози обаче....Спри ги!

Трябва да се вземат в разстояние не по-малко от 12 и не повече от 36 часа 1 от друго. Защо се казва в определен час-за да ти е по-удобно и лесно, да го имаш като изграден навик. Можеш да си правиш напомняне, можеш да се регистрираш за услуга, при която ти пращат смс, когато трябва да го пиеш. Когато обаче го правиш по режим, тогава грешиш по-малко. Да 1-2 часа не се фрапиращи. Това все пак не е антибиотик. Но 12 вече са с доста по-сериозни последствия. И за де не се чдиш взех ли днес хапче? Кога да взема другото? и прочие....за това е по-добре да се пият в точен (или най-близък) час.

BurningDesire
09-30-2008, 12:42
Спокойно ,предпазена си.Не трябва да се пуши ,защото е по-лесно да се разболееш от рак в комбинация с хапчетата ,а не ,че няма да те пазят =)
Не е вярно. Аз пия Ясмин вече трети месец и затова отказах напълно цигарите още преди да почна хапчетата. Мога да ти кажа, че в листовката пише, че ЦИГАРИТЕ НАМАЛЯВАТ ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИЯ ЕФЕКТ НА ХАПЧЕТО.
Освен това хапчетата имат ефект още от първото погълнато, но за по-сигурно можете да спрете другите предпазни мерки след една седмица редовен прием. Аз откакто почнах да ги пия не съм се пазила по друг начин, приятелят ми свършва вътре и няма никакви гафове.
ПП. Пиша конкретно за Ясмин и нещата, които ти казвам, са конкретно от листовката и съм убедена, че са верни, чела съм я над 5 пъти.

SwEeT_pAiN_F
09-30-2008, 14:22
Janeta_ току що прочетох 2 пъти листовката на Ясмин и там нямаше нищо подобно че намаляват действието на контрацептивите. Вредни са само за жени над 30-35 години и го защото е по-вероятно да се получи тромбоза или инсулт.
Странно все различни мнения...

snejana67
09-30-2008, 14:30
не мисля,че секс без презерватив е добра идея :shock: :shock: :shock:

SwEeT_pAiN_F
09-30-2008, 15:05
Ама аз от близо 3 седмици пия Ясмин пък и той не свършва в мен....

wintersun
10-01-2008, 07:25
Доколкото знам цигарите влияят негативно при приемане на противозачатачни. Но като спреш едновременно цигарите а продължиш с противозачатачните варианта да напълнееш е голям. А и надявам се че тези противозачатачни са ти били изписани от генеколог а не ги пиеш на своя глава. :-D

SwEeT_pAiN_F
10-01-2008, 12:00
Доколкото знам цигарите влияят негативно при приемане на противозачатачни. Но като спреш едновременно цигарите а продължиш с противозачатачните варианта да напълнееш е голям. А и надявам се че тези противозачатачни са ти били изписани от генеколог а не ги пиеш на своя глава. :-D
Еми естествено че са ми изписани от гинеколог,въпроса е че немога да го питам него защото го няма в страната.... :(