PDA

View Full Version : Ето и моят проблем...



varnen4e
10-26-2008, 09:59
Значи историята е следната. С мойта любов се запознахме от обща приятелка. Той още на първия ден ме забелчза, аз него също. Аз обаче тогава си имах приятел. Скъсах с моя приятел и тръгнах с него. Проблемът обаче се появи бързо. Той е с 10 години по- голчм от мен, болен е от диабет и постоянно му е зле и в момента има много проблеми.
Нашият проблем е, че напоследък много се караме, а сме отскоро заедно. Не знам какво да направя. Искам да се разбираме. Винаги като се скараме той ме изкарва мен виновна, макар и аз да съм се опитала да му обясня, че нещо ме дразни или не наранява. Аз съм прекалено чувствителна и настроението ми може да се скапе за секунди, макар и да не искам да го тревожа.
Той наистина ме обича.. постоянно повтарч и показва, че ме обича.. и двамата се измъчваме взаймно.
Например на мен ми е много неприятно, че все още е много близък с бившата си, с която са ходили 6 години. Даже вчера ми предложи да сме излизали заедно.. имам чувството, че умишлено иска да ме дразни и да ме наранява, уж не е такъв. Казах му, че това ме е наранило и той каза, че повече няма да говори с нея.
Не знам защо трябва или той да прави жертви или аз да страдам.. не знам какво да правим, но повече така не може да продължава.. не знам как да прекратя тези неща.

Blab
10-26-2008, 10:04
Ако си прекарал 6 години с някого, какво очакваш? После да не си говорите? Хаха, компромисите ("жертви") не са само от едната страна, душе! Финк ъбаут ит;

mynichka
10-26-2008, 10:04
еми или и двамата ще трябва да правите компромиси и да внимавате да не се карате постоянно ..единствения начин да закрепите връзката си :)

varnen4e
10-26-2008, 10:07
Ако си прекарал 6 години с някого, какво очакваш? После да не си говорите? Хаха, компромисите ("жертви") не са само от едната страна, душе! Финк ъбаут ит;

Ясно ми е, но не е приятно той да живее постоянно със споменът за бившата си. И не може ли да разбере, че ме наранява като говори постоянно за нея. Или е с нея, или с мен.. не е ли така?

Lysit0
10-26-2008, 10:08
Най- разумното решение е ,ако усещаш,че неможеш повече с него по този начин да го скъсаш.Помисли си пак добре,дали още седиш с него от любов,или от съжаление,че има диабет.Не трябва да седиш с него само от съжаление,защото и той така ще се чувства много гадно.

varnen4e
10-26-2008, 10:09
еми или и двамата ще трябва да правите компромиси и да внимавате да не се карате постоянно ..единствения начин да закрепите връзката си :)

Да, знам че е така, но не знам как да го постигнем...

varnen4e
10-26-2008, 10:10
Най- разумното решение е ,ако усещаш,че неможеш повече с него по този начин да го скъсаш.Помисли си пак добре,дали още седиш с него от любов,или от съжаление,че има диабет.Не трябва да седиш с него само от съжаление,защото и той така ще се чувства много гадно.

И той постоянно ме пита дали не съм с него от съжаление. Как да му докажа, че не е така и че наистина имам чувства.

SuNsEt
10-26-2008, 10:13
Проведете един задълбочен разговор на тая тема,за да няма недоизказани думи между вас.Бъдете открити един към друг и искрени. :)

mynichka
10-26-2008, 10:17
еми или и двамата ще трябва да правите компромиси и да внимавате да не се карате постоянно ..единствения начин да закрепите връзката си :)

Да, знам че е така, но не знам как да го постигнем...
и аз си мислех , че не знам ...но се постарах да не се заяждам за всяка простотия :lol: и вече 2 дена не сме се карали ..рекорд :)

varnen4e
10-26-2008, 10:17
Проведете един задълбочен разговор на тая тема,за да няма недоизказани думи между вас.Бъдете открити един към друг и искрени. :)

Да.. аз по принцип гледам да му казвам всичко, но ме е страх да не го разочаровам. Въпреки, че е по- добре всичко да се знае и да ме познава, но не знам.. вече не знам какво да мисля.
Дали може да е така, защото сме от скоро и още почти не се познаваме?

varnen4e
10-26-2008, 10:18
еми или и двамата ще трябва да правите компромиси и да внимавате да не се карате постоянно ..единствения начин да закрепите връзката си :)

Да, знам че е така, но не знам как да го постигнем...
и аз си мислех , че не знам ...но се постарах да не се заяждам за всяка простотия :lol: и вече 2 дена не сме се карали ..рекорд :)

Знаеш ли, може и да си права.. И аз като се замисля нашите караници тръгват от нищото. Няма кой знае колко сериозни причини да се караме, но ние пак го правим.

mynichka
10-26-2008, 10:20
еми или и двамата ще трябва да правите компромиси и да внимавате да не се карате постоянно ..единствения начин да закрепите връзката си :)

Да, знам че е така, но не знам как да го постигнем...
и аз си мислех , че не знам ...но се постарах да не се заяждам за всяка простотия :lol: и вече 2 дена не сме се карали ..рекорд :)

Знаеш ли, може и да си права.. И аз като се замисля нашите караници тръгват от нищото. Няма кой знае колко сериозни причини да се караме, но ние пак го правим.
така е ...

SuNsEt
10-26-2008, 10:22
Проведете един задълбочен разговор на тая тема,за да няма недоизказани думи между вас.Бъдете открити един към друг и искрени. :)

Да.. аз по принцип гледам да му казвам всичко, но ме е страх да не го разочаровам. Въпреки, че е по- добре всичко да се знае и да ме познава, но не знам.. вече не знам какво да мисля.
Дали може да е така, защото сме от скоро и още почти не се познаваме? Може би това е причината.Но,както казах,не трябва да се спестява нищо.Трябва да сте наясно какво искате един към друг и...да се научите да не се притеснявате от това,какво ще каже другия и т.н. Ако нещата не се получат,ко приеми спокойно.Просто не сте били един за друг.

Пожелавам ти успех и дано сте щастливи заедно!

varnen4e
10-26-2008, 10:23
еми или и двамата ще трябва да правите компромиси и да внимавате да не се карате постоянно ..единствения начин да закрепите връзката си :)

Да, знам че е така, но не знам как да го постигнем...
и аз си мислех , че не знам ...но се постарах да не се заяждам за всяка простотия :lol: и вече 2 дена не сме се карали ..рекорд :)

Знаеш ли, може и да си права.. И аз като се замисля нашите караници тръгват от нищото. Няма кой знае колко сериозни причини да се караме, но ние пак го правим.
така е ...

Мерси много мацка. :)

mynichka
10-26-2008, 10:24
еми или и двамата ще трябва да правите компромиси и да внимавате да не се карате постоянно ..единствения начин да закрепите връзката си :)

Да, знам че е така, но не знам как да го постигнем...
и аз си мислех , че не знам ...но се постарах да не се заяждам за всяка простотия :lol: и вече 2 дена не сме се карали ..рекорд :)

Знаеш ли, може и да си права.. И аз като се замисля нашите караници тръгват от нищото. Няма кой знае колко сериозни причини да се караме, но ние пак го правим.
така е ...

Мерси много мацка. :)
е няма защо ..нали затова пишеш ..за да ти отговаряме ..а и аз си имам доста проблеми ..подобни на твоите ..свързани се с караници

varnen4e
10-26-2008, 10:25
Проведете един задълбочен разговор на тая тема,за да няма недоизказани думи между вас.Бъдете открити един към друг и искрени. :)

Да.. аз по принцип гледам да му казвам всичко, но ме е страх да не го разочаровам. Въпреки, че е по- добре всичко да се знае и да ме познава, но не знам.. вече не знам какво да мисля.
Дали може да е така, защото сме от скоро и още почти не се познаваме? Може би това е причината.Но,както казах,не трябва да се спестява нищо.Трябва да сте наясно какво искате един към друг и...да се научите да не се притеснявате от това,какво ще каже другия и т.н. Ако нещата не се получат,ко приеми спокойно.Просто не сте били един за друг.

Пожелавам ти успех и дано сте щастливи заедно!

Мерси много. Ще започнем малко по малко да си говорим и да сме искрени надявам се. Мисля, че много се обичаме, за да се разделим. Ще видим какво ще стане, като мине още малко време.

Той ми казва, че ще направи всичко за мен, но не знам защо аз се чувствам или длъжна или виновна за това.. просто не знам какво се случва.

varnen4e
10-26-2008, 10:27
е няма защо ..нали затова пишеш ..за да ти отговаряме ..а и аз си имам доста проблеми ..подобни на твоите ..свързани се с караници

Еми и аз, ако мога с нещо да помогна съм насреща, да знаеш.. че като се замисля винаги съм се справяла и съм преценявала добре всички проблеми, само не и моите.

mynichka
10-26-2008, 10:29
е няма защо ..нали затова пишеш ..за да ти отговаряме ..а и аз си имам доста проблеми ..подобни на твоите ..свързани се с караници

Еми и аз, ако мога с нещо да помогна съм насреща, да знаеш.. че като се замисля винаги съм се справяла и съм преценявала добре всички проблеми, само не и моите.
супер ..ако ми се наложи ..веднага пиша на лично :P

varnen4e
10-26-2008, 10:34
е няма защо ..нали затова пишеш ..за да ти отговаряме ..а и аз си имам доста проблеми ..подобни на твоите ..свързани се с караници

Еми и аз, ако мога с нещо да помогна съм насреща, да знаеш.. че като се замисля винаги съм се справяла и съм преценявала добре всички проблеми, само не и моите.
супер ..ако ми се наложи ..веднага пиша на лично :P

Ще се радвам да помогна.
:)

soul1199
10-26-2008, 10:50
Най- разумното решение е ,ако усещаш,че неможеш повече с него по този начин да го скъсаш.Помисли си пак добре,дали още седиш с него от любов,или от съжаление,че има диабет.Не трябва да седиш с него само от съжаление,защото и той така ще се чувства много гадно.+1

varnen4e
10-26-2008, 10:56
Казах, че го обичам.. не съм с него от съжаление и не го съжалявам.

varnen4e
10-26-2008, 20:24
Днес уж не сме се карали.. но все пак много се карахме снощи.. сигурно, защото още ни е гузно и на двамата.. не знам.. Днес всичко мевду нас беше ок.. но надявам се, това да не се дължи на това, че имаме проблеми, които ни сплотяват. А ако е така, се молч те наистина да ни сплотят...
:?

Wrathchild
10-26-2008, 20:30
И за какво се мъчиш с него?
Обаче и той е един шаран... бил е 6 години с някоя, това не е малко време. За това време те са се опознали, изградили са едно приятелство, което са продължили и след раздялата. Защото това, че не си допадат като гаджета не значи, че не си допадат като приятели. Така че не мисли, че го прави, за да те наранява. Може наистина да му е близка ПРИЯТЕЛКА. Но изведнъж се появява някаква си (с това не искам да те обиждам по никакъв начин), която познава от месец и малко и изведнъж зарязва приятелството си... понеже на поредната му не й отърва (нали знаеш - всеки, който не е последния е просто пореден...).
Говоря ти, че само тази негова постъпка може да ти е показателна след време как ще се държи той с теб самата.

varnen4e
10-27-2008, 05:36
Според мен го прави, защото наистина ме обича.

varnen4e
10-27-2008, 20:52
Днес също не сме се карали, но започвам да установявам, че наистина не можем да се разберем като си говорим.. говорим едно, а разбираме и правим съвсем друго..
Не знам дали може да е, защото за много кратко време много се привързахме и свикнахме един с друг, но си говорим малко за нещата..

varnen4e
10-27-2008, 20:53
Говоря ти, че само тази негова постъпка може да ти е показателна след време как ще се държи той с теб самата.

И как ще се държи?

varnen4e
10-30-2008, 05:56
Нещо не ни бива.. продължаваме с глупостите. Всеки път, когато аз се опитам да поговоря с него и той ме изкарва виновна, че се опитвам да направя скандал и тн.. Малко по- малко вече осъзнавам, че не мога да споделчм нчкои неща с него, а не искам да е така и не знам какво да правя...

varnen4e
10-30-2008, 19:27
Днес отново се скарахме, но след сдобряването ни всичко е много добре.. Проблемът е, че този път беше сериозно и караницата малко промени нещата. Не знам какво да направя, за да ни е по- добре и за да се караме по- рядко.
Решила съм да правя повече компромиси и за абсолютно нищо да не се заяждам. Това е, което мога да направя от моя страна.
Може би проблемът при мен е, че съм много ревнива и винаги ме избива на заяждане, когато се подразня.