PDA

View Full Version : Помощ..Бременна съм



slav4et0o0o
10-26-2008, 18:56
Днеска разбрах че съм бременна. Страх ме е да кажа на наще защото те ще ме убият. Долкото до гаджето ми... той иска да запазим детето но аз не го искам за тва искам да попитам дали някой от вас незнае нещо дето мога да направя за да ми падне детето. Не ми предлагайте да утивам при гинеколог за аборт тай като за там ще ми трябватпари което значи че ще трябва да кажа всичко на мама и татко а мен ме е страх да им кажаа. За тва тарся друг изход. Моля да ми помогнете. Много е спешно. Благодаря предварително

_eLITO_
10-26-2008, 18:58
Na kolko godini si mila ?

slav4et0o0o
10-26-2008, 18:59
17

Yallama
10-26-2008, 19:01
Финансова подкрепа ли търсиш ? И да намериш, как ще обясниш на вашите отсъствието си навсякъде тъй като след аборта ще се възстановяваш ...

_eLITO_
10-26-2008, 19:03
Ne opira spored men vuprosa samo do finansova gledna tochka, pri polojenie che nqma 18 ti ne mojesh da napravish abort pri genekolog, no i ti kaza che ne iskash.. apuk az ne vijdam po kakuf dryg nachin moje.. :(

slav4et0o0o
10-26-2008, 19:03
Финансова подкрепа ли търсиш ? И да намериш, как ще обясниш на вашите отсъствието си навсякъде тъй като след аборта ще се възстановяваш ...

Ако някой знае нещо което мога да направя за да ми падне бебето нека ми каже.Това искам. Някой да ми каже начин да ми падне бебето

reni7o0o
10-26-2008, 19:04
Днеска разбрах че съм бременна. Страх ме е да кажа на наще защото те ще ме убият. Долкото до гаджето ми... той иска да запазим детето но аз не го искам за тва искам да попитам дали някой от вас незнае нещо дето мога да направя за да ми падне детето. Не ми предлагайте да утивам при гинеколог за аборт тай като за там ще ми трябватпари което значи че ще трябва да кажа всичко на мама и татко а мен ме е страх да им кажаа. За тва тарся друг изход. Моля да ми помогнете. Много е спешно. Благодаря предварително

:shock: :-o най-добре поговори с ваще колкото и да те е страх...просто няма как :( а друг начин който пък хич не е хбав някой да те обуха едно хубаво в корема...ама не го прави...По добре поговори с ваще.
btw...така става като не се земат предпазни мерки :? :-x

~SnOwDroP~
10-26-2008, 19:05
А приятелят ти на колко е?И как така очакваш да ти "падне" бебето?

slav4et0o0o
10-26-2008, 19:05
Ne opira spored men vuprosa samo do finansova gledna tochka, pri polojenie che nqma 18 ti ne mojesh da napravish abort pri genekolog, no i ti kaza che ne iskash.. apuk az ne vijdam po kakuf dryg nachin moje.. :(

Напротив мога.. но за целта трябва да кажа на родителите си че сам бременна а мен ме е страх да го направя за тва тарся друг изход

sexita
10-26-2008, 19:05
Помисли си добре...
Дали си струва да убиваш детето...и какви могат да бъдат последствията...
Ако с приятеля ви сте сериозни се замисли дали не можете да отгледате детето след като той го иска...
Иначе...само аборт може да махне детето.
Няма друг начин...
Попрочети за самата процедура и премисли хубаво нещата...това не е болест или нещастие...това е детето ти,което навярно вече има нокти на ръчичките....
И ако все пак решиш да го махаш говори с майка си,тя ще те разбере... и побързай,защото това нещо в теб расте с всеки изминал ден и става човек!

Yallama
10-26-2008, 19:07
В кой месец си бременна ? Мисля че в ранен стадий плода може да бъде премахнат без аборт :? не съм сигурен

Scrat
10-26-2008, 19:08
Не ползвахте ли чорап???

slav4et0o0o
10-26-2008, 19:09
Помисли си добре...
Дали си струва да убиваш детето...и какви могат да бъдат последствията...
Ако с приятеля ви сте сериозни се замисли дали не можете да отгледате детето след като той го иска...
Иначе...само аборт може да махне детето.
Няма друг начин...
Попрочети за самата процедура и премисли хубаво нещата...това не е болест или нещастие...това е детето ти,което навярно вече има нокти на ръчичките....
И ако все пак решиш да го махаш говори с майка си,тя ще те разбере... и побързай,защото това нещо в теб расте с всеки изминал ден и става човек!

Приятеля ми е на мойта вазраст и аз като него искамдетето но ме е страх да кажа на родителите си. Пак аз като им кажа че сам бременна те няма да ми дадат друг избор освен да махна детето и плюс тва те сигурно такав бои ще ми хварлят че няма да е нужно после да ходя при гинеколог за да правя аборт

slav4et0o0o
10-26-2008, 19:09
В кой месец си бременна ? Мисля че в ранен стадий плода може да бъде премахнат без аборт :? не съм сигурен

В парвия месец сам.. няма още месец

Yallama
10-26-2008, 19:12
В кой месец си бременна ? Мисля че в ранен стадий плода може да бъде премахнат без аборт :? не съм сигурен

В парвия месец сам.. няма още месецмай може да се махне плода, потърси из нета може да намериш нещо

Rofl4e
10-26-2008, 19:12
оле ужас как може да не искаш едно малко сладко бебенце :shock: аз че съм на 15 някои ден ако стане някоя беля с моя приятел въобще няма да помислим за аборт..(точно за това говорихме вчера) незнам как може да има такива момичета,апък приятеля ти е супер пич щом иска бебенцето :o

hottie
10-26-2008, 19:14
бебето не може да падне... искаш или не искаш трябва да говориш с вашите, най-малкото защото си непълнолетна.

sexita
10-26-2008, 19:16
Помисли си добре...
Дали си струва да убиваш детето...и какви могат да бъдат последствията...
Ако с приятеля ви сте сериозни се замисли дали не можете да отгледате детето след като той го иска...
Иначе...само аборт може да махне детето.
Няма друг начин...
Попрочети за самата процедура и премисли хубаво нещата...това не е болест или нещастие...това е детето ти,което навярно вече има нокти на ръчичките....
И ако все пак решиш да го махаш говори с майка си,тя ще те разбере... и побързай,защото това нещо в теб расте с всеки изминал ден и става човек!

Приятеля ми е на мойта вазраст и аз като него искамдетето но ме е страх да кажа на родителите си. Пак аз като им кажа че сам бременна те няма да ми дадат друг избор освен да махна детето и плюс тва те сигурно такав бои ще ми хварлят че няма да е нужно после да ходя при гинеколог за да правя аборт

Тогава говори с родителите на гаджето ти

reni7o0o
10-26-2008, 19:18
оле ужас как може да не искаш едно малко сладко бебенце :shock: аз че съм на 15 някои ден ако стане някоя беля с моя приятел въобще няма да помислим за аборт..(точно за това говорихме вчера) незнам как може да има такива момичета,апък приятеля ти е супер пич щом иска бебенцето :o

ти добре ли си...или се базикаш :x едно дете на такава възраст проваля целия ти живот... Аз например мисля първо да завърша, после пак да уча, да направя кариера да намеря човек който да обичам и чак тогава да правя деца. Някаде 24-25 годишна....Ама дете на 15 да ми каже че иска дете на тази възраст или се базика или не е добре :x
А на автора ще кажа...поговори с ваще

slav4et0o0o
10-26-2008, 19:19
Помисли си добре...
Дали си струва да убиваш детето...и какви могат да бъдат последствията...
Ако с приятеля ви сте сериозни се замисли дали не можете да отгледате детето след като той го иска...
Иначе...само аборт може да махне детето.
Няма друг начин...
Попрочети за самата процедура и премисли хубаво нещата...това не е болест или нещастие...това е детето ти,което навярно вече има нокти на ръчичките....
И ако все пак решиш да го махаш говори с майка си,тя ще те разбере... и побързай,защото това нещо в теб расте с всеки изминал ден и става човек!


Приятеля ми е на мойта вазраст и аз като него искамдетето но ме е страх да кажа на родителите си. Пак аз като им кажа че сам бременна те няма да ми дадат друг избор освен да махна детето и плюс тва те сигурно такав бои ще ми хварлят че няма да е нужно после да ходя при гинеколог за да правя аборт

Тогава говори с родителите на гаджето ти

Не се знае и те как ще го приемат... Но за всеки случай е сигурно че ще го приемат по-леко от мойте родители

slav4et0o0o
10-26-2008, 19:22
казаха ми че ако почна да пия противозачатачни докато сам бременна имало вазможност да ми падне детето.. някой знае ли дали е вярно

hottie
10-26-2008, 19:24
БЕБЕТО НЕ ПАДА !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Не - няма да убиеш плода по този начин, най-много да родиш дете с увреждания !

Naughty_
10-26-2008, 19:29
Страх те е да не ти се карат и да не те бият???
ми неможа ли да се страхуваш като правихте бебето???
ее какви неща се случват постоянно в този живот, възрастни жени немогат да забременеят а го искат от цялата си душа....а то се случва на млади момичета без да го искат :shock: :shock:

...Станалото - станало...гледай напред и мисли как ще се измъкнеш от това положение.Че си на 17 не е толкова страшно...страшното е че приятеля ти също е на 17 :shock: Ако беше по-голям може би нещата щяха да се развият по по-добър начин.Въпреки че и това е много относително.НО НАЙ-ВАЖНОТО от цялата история е че приятеля ти е до теб!!!!! покрай цялата суматоха да не забравиш да отбележиш факта,че той е отговорен човек, макар и едва на 17.
и в крайна сметка говори с вашите...това е моят съвет...след първоначалният шок, бой и т.н. те ще ти дадът най-адекватно мнение!!! НЕ забравяй, че те НЕ са ти врагове...и те са били на твоите години....


Направи си още един - два теста!!!! Понякога дават грешка!!!!!!!!

slav4et0o0o
10-26-2008, 19:31
дори и теста да греши на мен вече ми закаснява с цяла седмица... и досега никога не ми е закаснявало толкожа мн.. обикновенносамо ден-два

Biskfitka
10-26-2008, 19:35
БЕБЕТО НЕ ПАДА !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Не - няма да убиеш плода по този начин, най-много да родиш дете с увреждания !+1...във всички случай трябва да отидеш на гинеколог и да кажете или на твойте или на родителите на гаджето ти.....и стига с тва падане на бебето ,че чак звучи смешно...

splendour
10-26-2008, 19:36
poprincip ima momi4eta koito si zabivat ne6to ostro nav1tr no ne go pravi..... tova moje da dovede do ogromni kr1voizlivi i kakvo li o6te ne.......

Naughty_
10-26-2008, 19:37
абе ти си на 17...може този път да е различно...
на мой приятелки им се е случвало да им закъснее цял месец...а си имат редовен менсиз

послушай ме... купи си 2 шур чека ...

бъди 100% сигурна какво се случва и след това започвай да мислиш варианти как да се измъкнеш от положението...ДАНО теста да е сгрешил

Naughty_
10-26-2008, 19:39
poprincip ima momi4eta koito si zabivat ne6to ostro nav1tr no ne go pravi..... tova moje da dovede do ogromni kr1voizlivi i kakvo li o6te ne.......

има момичета,на които гаджетата им дават да пият бензин и ги ритат в корема...ама това е още по друга тема....

jad3d
10-26-2008, 19:49
Можеш да се сърдиш единствено на себе си за това.Единственият начин е да кажеш на родителите си.Няма дргуг :)

slav4et0o0o
10-26-2008, 19:51
Можеш да се сърдиш единствено на себе си за това.Единственият начин е да кажеш на родителите си.Няма дргуг :)

или просто мога да накарам някой да ме пребие

slav4et0o0o
10-26-2008, 19:54
Можеш да се сърдиш единствено на себе си за това.Единственият начин е да кажеш на родителите си.Няма дргуг :)

Няма смисал да ми казвате че аз сам си виновна. Аз тва си го знам много добре. Но истината е че не ме е страх само от родителите ми а и от самия аборт. Просто знам че няма да мога да го направя. Сазнавам че не е и правилно да раждам оше сега. Прекалено малка съм. И в този момент сам и много обаркана и незнам вече какво да правя.

Mirelchetoo14
10-26-2008, 20:05
ти добре ли си...или се базикаш :x едно дете на такава възраст проваля целия ти живот...

Ти май се бъзикаш :shock: За мен това е най- подходящата възраст да имаш дете... Защото организма физически е особено силен, защото образованието до 12ти клас, ако схващаш лесно е най- лекото и маловажното, защото когато тръгнеш да градиш кариера детето ти вече ще може да се оправя почти само, ако го възпиташ както трябва, защото след време и прапра баба може да доживееш да станеш. Разбира се, за това е нужно поне един от двамата да е с финансово стабило семейство, иначе всичко отпада.... Чудя ви се, ама много :? Допреди 100 години никой не е пищял, женели са се след първия цикъл, сега под 30 изведнъж децата са като проклятие едва ли не. :?

Naughty_
10-26-2008, 20:11
:lol: :razz: :lol:

LovelyGirl
10-26-2008, 20:18
ти добре ли си...или се базикаш :x едно дете на такава възраст проваля целия ти живот...

Ти май се бъзикаш :shock: За мен това е най- подходящата възраст да имаш дете... Защото организма физически е особено силен, защото образованието до 12ти клас, ако схващаш лесно е най- лекото и маловажното, защото когато тръгнеш да градиш кариера детето ти вече ще може да се оправя почти само, ако го възпиташ както трябва, защото след време и прапра баба може да доживееш да станеш. Разбира се, за това е нужно поне един от двамата да е с финансово стабило семейство, иначе всичко отпада.... Чудя ви се, ама много :? Допреди 100 години никой не е пищял, женели са се след първия цикъл, сега под 30 изведнъж децата са като проклятие едва ли не. :?


Абе ти добре ли си :shock: :-o
Как на 17 е идеалната възраст.Та тя е 11 клас най-вероятно,а ако роди няма да си завърши средното,ти за каква кариера говориш???
Кариера трудно се прави и с висше,а ти искаш ей така да станат нещата.Мислиш повърхностно и не се вглеждаш в нещата за да разбереш колко сериозни са всъщност.
Има още мн да ти се променя мисленето,не вярвам след 3 години да искаш да станеш майка..Мъжът ти ли ще те издържа,той само да блъска, евентуално и да си пре*бе образованието и това ще е цял живот..

MakeMeLaugh
10-26-2008, 20:24
Мъка, мъкааа..

Мирелче, това беше мега най-неподготвеното изказване.
Ако беше така както ти беше казала... мислиш ли че ти точно сега щеше да направиш това велико откритие.

Замисли се пак какво каза и колкое грешно то. ПЪЛНА противоположност.
По твоята логика момичето ще е добре и ще прави кариера, ама кой ще го гледа и изхранва тва бебе бе.. момчето дето няма 18 и няма работа ли? Ай сиктир, баси егоистката ;д

Mirelchetoo14
10-26-2008, 20:25
_Kristin_, не е повърхностно, просто ми се струва реално, защото съм попаднала все в компания с деца от млади майки, родили ги преди завършването на 12ти клас... И всички са си напънали дупеца и са успели да завършат, да изучат и да прокопсат, като им е било по- удобно с поотраснали деца в зародиша на кариерите им. Е, както вече казах, ако няма финансова стабилност от бабите и дядовците наистина няма смисъл да се пришпорват нещата толкова рано, де. И до 17 ми остава 1 година всъщност :-D Просто различни гледни точки... Единственото, което не харесвам на ранното майчинство е, че майката няма как да възпита детето особено добре поради оскъдния опит, а това си е голям минус.

hottie
10-26-2008, 20:29
Добре. Съвсем сериозно към авторката на темата :

Най-доброто нещо, което можеш да направиш като за начало е да отидеш на гинеколог, да те прегледа и да обсъдите множеството варианти. Не е нужно да отидеш с родител, нито да имаш разрешение. Прегледът ще си остане анонимен. Искрено те съветвам да послушаш моя съвет. Пожелавам ти успех и дано всичко се развие в добрата посока :)

Miimiinka
10-26-2008, 20:45
Помисли си добре...
Дали си струва да убиваш детето...и какви могат да бъдат последствията...
Ако с приятеля ви сте сериозни се замисли дали не можете да отгледате детето след като той го иска...
Иначе...само аборт може да махне детето.
Няма друг начин...
Попрочети за самата процедура и премисли хубаво нещата...това не е болест или нещастие...това е детето ти,което навярно вече има нокти на ръчичките....
И ако все пак решиш да го махаш говори с майка си,тя ще те разбере... и побързай,защото това нещо в теб расте с всеки изминал ден и става човек!

Приятеля ми е на мойта вазраст и аз като него искамдетето но ме е страх да кажа на родителите си. Пак аз като им кажа че сам бременна те няма да ми дадат друг избор освен да махна детето и плюс тва те сигурно такав бои ще ми хварлят че няма да е нужно после да ходя при гинеколог за да правя аборт

Мила сестра ми роди преди 2 месеца и тя е на 17 години.Като разбра,че ще има бебе веднага реши,че ще го гледа тя и приятеля и.Чудеше се и тя как ще каже но каза на наще ... да баща ми беше мн притеснен но сега,когато бебето е на бял свят ни дари такова щастие.Те са заедно 1 година и половина.Добре се грижат за малкия.Спокойно кажи на вашите и вземете решение.Аз съм против аборта попринцип,но ...

Miimiinka
10-26-2008, 20:49
Имам една приятелка,която беше забременяла и срещу 30 лв в аптеката си взе хапчета за аборт.Като изпи хапчето често ходеше до тоалетната и с ивинение пикаеше някакви бели парцали.Сега вече не е бременна.

Незнам обаче как се казват хапчетата.

Attila_The_Hun
10-26-2008, 20:51
Приятеля ми е на мойта вазраст и аз като него искамдетето но ме е страх да кажа на родителите си. Пак аз като им кажа че сам бременна те няма да ми дадат друг избор освен да махна детето и плюс тва те сигурно такав бои ще ми хварлят че няма да е нужно после да ходя при гинеколог за да правя аборт

Ами като искаш детето какъв е проблема? Страх те е да кажеш на ваште. Ами кажи им и им кажи, че искаш детето. Каквато и да им е първоначалната реакция, няма как след време да не се радват на внучето.

Wrathchild
10-27-2008, 05:12
Помисли си добре...
Дали си струва да убиваш детето...и какви могат да бъдат последствията...
Ако с приятеля ви сте сериозни се замисли дали не можете да отгледате детето след като той го иска...
Иначе...само аборт може да махне детето.
Няма друг начин...
Попрочети за самата процедура и премисли хубаво нещата...това не е болест или нещастие...това е детето ти,което навярно вече има нокти на ръчичките....
И ако все пак решиш да го махаш говори с майка си,тя ще те разбере... и побързай,защото това нещо в теб расте с всеки изминал ден и става човек!Та тя е на 17. Как ще роди детето като дори средно образование няма?
Славче, страх те е сега да кажеш на мама и тате, че си бременна, но не те е страх да правиш секс, така ли?

Native
10-27-2008, 05:38
Недейте да я обвинявате, от това тя няма нужда. Извадила си е поука.
Момиче, отивай до аптеката и взимай 2 теста.
Ако са положителни, веднага бягай на гинеколог.
Междувременно прочети в нета някакви статии. Живота не свършва до тук.
На ваще, така или иначе ще им кажеш някога, независимо какво решение ще вземеш.
Желая ти успех и вярвай, че ще избереш най-доброто за себе си!

LovelyGirl
10-27-2008, 06:23
_Kristin_, не е повърхностно, просто ми се струва реално, защото съм попаднала все в компания с деца от млади майки, родили ги преди завършването на 12ти клас... И всички са си напънали дупеца и са успели да завършат, да изучат и да прокопсат, като им е било по- удобно с поотраснали деца в зародиша на кариерите им. Е, както вече казах, ако няма финансова стабилност от бабите и дядовците наистина няма смисъл да се пришпорват нещата толкова рано, де. И до 17 ми остава 1 година всъщност :-D Просто различни гледни точки... Единственото, което не харесвам на ранното майчинство е, че майката няма как да възпита детето особено добре поради оскъдния опит, а това си е голям минус.

Защо сравняваш преди със сега?
Ами то по тая логика,дай да се женим за тоя който изберат мама и тате и на каквато възраст решат те,защото така е било преди.Не гледай миналото,гледай сега какво е.Нямаш представа какво е да гледаш дете на тая възраст(не,че аз имам),но знам,че е мн трудно.Та ти не знаеш нищо за живота на 17,а искаш да учиш едно дете..Не вярвам родители те ти да мислят по този начин,никой здравомислеш човек не би мислил така.Не искам да те обиждам и не го правя,но не мислиш ли,че едно дете заслужава най-доброто,а не да се роди пък тогава ще видим какво ще го правим.

darla
10-27-2008, 07:34
Помисли си добре...
Дали си струва да убиваш детето...и какви могат да бъдат последствията...
Ако с приятеля ви сте сериозни се замисли дали не можете да отгледате детето след като той го иска...
Иначе...само аборт може да махне детето.
Няма друг начин...
Попрочети за самата процедура и премисли хубаво нещата...това не е болест или нещастие...това е детето ти,което навярно вече има нокти на ръчичките....
И ако все пак решиш да го махаш говори с майка си,тя ще те разбере... и побързай,защото това нещо в теб расте с всеки изминал ден и става човек!
ti misi6,4e bebeto kato se napravi i hop-sled sedmica-dve ve4e ima nokti na ru4i4kite!!!Ta to ru4i4ki nqma o6te.....ne 4e momi4eto e kazalo v koi mesec e ama predpolagam 4e e suvseeeem rano!!!Nokti imalo!

la4ezara
10-27-2008, 07:52
Не можеш ли да кажеш, че някой те е изнасилил? :-o :-o :( :(

darla
10-27-2008, 08:03
po temata-Mila avtorke,az nqma da ti davam porednite suveti za ginekolozi,tesove,dali da kaje6 ili ne,nito puk 6te te ubejdavam dali da ostavi6 deteto ili ne.Prosto 6te ti kaja 4ast ot svoqta istoriq kato s tova ne celq da ti vtulpq nqkakvo re6enie,a prosto da spodelq i do nqkakva stepen da te uspokoq.

S nastoq6tiq mi saprug preminahme prez adski mnogo trudnosti,za da si izvouvame pravoto da sme zaedno.kato zapo4nem prez moite roditeli(koito se okazaha nai-malkata grija,minavame prez mqstoto,na koeto i dvamata rabotihme i sblusuka na interesi,koito suzdadohme varhu dr hora s na6ite otno6eniq,prez poboi6ta,gonitbi i kakvo li ne ot tezi lica,ta nakraq i do sud se stigna).kakto i da e,ne tova e vajnoto.bqhme ubedeni,4e TRQBVA da sme zaedno.az bqh na 16,a toi na 24-kogato vsi4ko zapo4na.na 17 i ne6to zabremenqh i tova se okaza edinstveniq variant nie da ostanem zakonno zaedno kato pone se oturvahme ot suda,no ne i ot drugite prepqdstviq.re6ih,4e iskam tova bebe,za6toto to be6e NA6ETO beb4e i na 18god rodih prekrasno mom4ence....nito za mig ne sujalih za izbora si.Da,fakt e,4e rodih predi da zavur6a 12klas,no sled kato bebeto se rodi,zavur6ih obrazovanieto si.proletta ne uspqh da se podgotvq za kandidat-studentskite izpiti,za6toto beb4o be6e mn maluk,no sledva6tata prolet opredeleno 6te kandidatstvam i opredeleno mislq,4e 6te me priemat.umna sum,v u4ili6te vinagi sum polu4avala nai-visokite ocenki,tova 4e rodih na 18 ne me pravi po-malko dostoen 4ovek.imam uspehi,razvivam karierata si makar i na tazi vuzrast.ot skoro se zanimavam i s nova profesiq.u4eneto ne e na zaden plan--naprotiv!Suzdadohme zdravo i stabilno semeistvo,6tastliva sum s muja si,sus sina si,s ne6tata,koito mi predstoqt.Nqma da spra da se razviva,opredeleno i detenceto ne e pre4ka-absolutno nikakva!Kogato ima6 hus i cel v jivota,namira6 na4i da q postigne6.Slava Bogu muja do men e stabileni dosta po-golqm ot men,4esto puti me "vkarva" v praviq put,kogato se izgubq i se po4uvstvam "ne4ovek" samo,za6toto sum napravila tozi izbor.Roditelite mi estestveno bqha susipani,no sega obojavat malkiq 4ovek i go bogotvorqt!
Ta tova e maaalka 4ast ot moqta-na6ata-istoriq.
Sega sum na 19 i 2meseca,sus saprug na 27 i mom4ence na 1god i 2meseca,s vuzmojnosti za razvitie,koito izpolzvam do dupka i opredeleno sum 6tastliva.Jivota mi ne e sprql,ne sum se li6ila ot priqteli,ot zabavleniq,ot emocii,ot izlizaniq,ot lubov,ne sum se li6ila i ot bude6teto si!
Znam,4e vurvq napred,sigurna sum v 4oveka do sebe si,znam,4e moga da psigurq na deteto si 6tastlivo detstvo,4e ima na kakvo dda go nau4a,4e moga da go vuzpitam.
NO ima edno golqmo NO-za da napravi6 ne6to podobno(v rolqta na mladata maika),trqbva da si sigurna v partniora si.ako togava,kogato zabremenqh,ne bqh sigurna,4e supruga mi 6te e s men,4e 6te pazi semeistvoto si,4e 6te obi4a i uvajava i sled kato rodq,a ne 4e 6te sum igra4ka v rucete mu,otdelno da mi osiguri nqkakva finansova stabilnost-ako ne bqh sig v tezi ne6ta,nqma6e da rodq.za6toto ne e stra6no da si mlada maika,stra6no e da si MLADA SAMOTNA maika!
Pojelavam ti uspeh i te podkrepqm vuv vsqko tvoe re6enie,za6toto tova re6enie-da rodq misslq,4e be6e po-trudno otkolkoto ako bqh re6ila da napravq abort.Budi silna i uverena,kakvoto i da re6i6-jivota e pred teb,vsi4ko 6te si doide na mqstoto! :-)

Sigrina
10-27-2008, 09:37
po temata-Mila avtorke,az nqma da ti davam porednite suveti za ginekolozi,tesove,dali da kaje6 ili ne,nito puk 6te te ubejdavam dali da ostavi6 deteto ili ne.Prosto 6te ti kaja 4ast ot svoqta istoriq kato s tova ne celq da ti vtulpq nqkakvo re6enie,a prosto da spodelq i do nqkakva stepen da te uspokoq.

S nastoq6tiq mi saprug preminahme prez adski mnogo trudnosti,za da si izvouvame pravoto da sme zaedno.kato zapo4nem prez moite roditeli(koito se okazaha nai-malkata grija,minavame prez mqstoto,na koeto i dvamata rabotihme i sblusuka na interesi,koito suzdadohme varhu dr hora s na6ite otno6eniq,prez poboi6ta,gonitbi i kakvo li ne ot tezi lica,ta nakraq i do sud se stigna).kakto i da e,ne tova e vajnoto.bqhme ubedeni,4e TRQBVA da sme zaedno.az bqh na 16,a toi na 24-kogato vsi4ko zapo4na.na 17 i ne6to zabremenqh i tova se okaza edinstveniq variant nie da ostanem zakonno zaedno kato pone se oturvahme ot suda,no ne i ot drugite prepqdstviq.re6ih,4e iskam tova bebe,za6toto to be6e NA6ETO beb4e i na 18god rodih prekrasno mom4ence....nito za mig ne sujalih za izbora si.Da,fakt e,4e rodih predi da zavur6a 12klas,no sled kato bebeto se rodi,zavur6ih obrazovanieto si.proletta ne uspqh da se podgotvq za kandidat-studentskite izpiti,za6toto beb4o be6e mn maluk,no sledva6tata prolet opredeleno 6te kandidatstvam i opredeleno mislq,4e 6te me priemat.umna sum,v u4ili6te vinagi sum polu4avala nai-visokite ocenki,tova 4e rodih na 18 ne me pravi po-malko dostoen 4ovek.imam uspehi,razvivam karierata si makar i na tazi vuzrast.ot skoro se zanimavam i s nova profesiq.u4eneto ne e na zaden plan--naprotiv!Suzdadohme zdravo i stabilno semeistvo,6tastliva sum s muja si,sus sina si,s ne6tata,koito mi predstoqt.Nqma da spra da se razviva,opredeleno i detenceto ne e pre4ka-absolutno nikakva!Kogato ima6 hus i cel v jivota,namira6 na4i da q postigne6.Slava Bogu muja do men e stabileni dosta po-golqm ot men,4esto puti me "vkarva" v praviq put,kogato se izgubq i se po4uvstvam "ne4ovek" samo,za6toto sum napravila tozi izbor.Roditelite mi estestveno bqha susipani,no sega obojavat malkiq 4ovek i go bogotvorqt!
Ta tova e maaalka 4ast ot moqta-na6ata-istoriq.
Sega sum na 19 i 2meseca,sus saprug na 27 i mom4ence na 1god i 2meseca,s vuzmojnosti za razvitie,koito izpolzvam do dupka i opredeleno sum 6tastliva.Jivota mi ne e sprql,ne sum se li6ila ot priqteli,ot zabavleniq,ot emocii,ot izlizaniq,ot lubov,ne sum se li6ila i ot bude6teto si!
Znam,4e vurvq napred,sigurna sum v 4oveka do sebe si,znam,4e moga da psigurq na deteto si 6tastlivo detstvo,4e ima na kakvo dda go nau4a,4e moga da go vuzpitam.
NO ima edno golqmo NO-za da napravi6 ne6to podobno(v rolqta na mladata maika),trqbva da si sigurna v partniora si.ako togava,kogato zabremenqh,ne bqh sigurna,4e supruga mi 6te e s men,4e 6te pazi semeistvoto si,4e 6te obi4a i uvajava i sled kato rodq,a ne 4e 6te sum igra4ka v rucete mu,otdelno da mi osiguri nqkakva finansova stabilnost-ako ne bqh sig v tezi ne6ta,nqma6e da rodq.za6toto ne e stra6no da si mlada maika,stra6no e da si MLADA SAMOTNA maika!
Pojelavam ti uspeh i te podkrepqm vuv vsqko tvoe re6enie,za6toto tova re6enie-da rodq misslq,4e be6e po-trudno otkolkoto ako bqh re6ila da napravq abort.Budi silna i uverena,kakvoto i da re6i6-jivota e pred teb,vsi4ko 6te si doide na mqstoto! :-)
Евала ти правя! \:D/ =D> :smt003

Neftochimic
10-27-2008, 11:00
kwo tolkowa strashno ima...
shte rodish bliznaci.... golqma rauta... haha
po temata - da ste mislili predi da go prawite bez? prezerwatiw.

Mirelchetoo14
10-27-2008, 12:08
_Kristin_, не е повърхностно, просто ми се струва реално, защото съм попаднала все в компания с деца от млади майки, родили ги преди завършването на 12ти клас... И всички са си напънали дупеца и са успели да завършат, да изучат и да прокопсат, като им е било по- удобно с поотраснали деца в зародиша на кариерите им. Е, както вече казах, ако няма финансова стабилност от бабите и дядовците наистина няма смисъл да се пришпорват нещата толкова рано, де. И до 17 ми остава 1 година всъщност :-D Просто различни гледни точки... Единственото, което не харесвам на ранното майчинство е, че майката няма как да възпита детето особено добре поради оскъдния опит, а това си е голям минус.

Защо сравняваш преди със сега?
Ами то по тая логика,дай да се женим за тоя който изберат мама и тате и на каквато възраст решат те,защото така е било преди.Не гледай миналото,гледай сега какво е.Нямаш представа какво е да гледаш дете на тая възраст(не,че аз имам),но знам,че е мн трудно.Та ти не знаеш нищо за живота на 17,а искаш да учиш едно дете..Не вярвам родители те ти да мислят по този начин,никой здравомислеш човек не би мислил така.Не искам да те обиждам и не го правя,но не мислиш ли,че едно дете заслужава най-доброто,а не да се роди пък тогава ще видим какво ще го правим.

Чакай, какво преди и сега?! За какво преди говорим, когато майките им още и 35 нямат?! Та това са хора 70ти набор макс! Обаче като го казваш се замислям дали това с женитбата не би било добре. Родителите най- често знаят по- добре от детето какво ще е хубаво за него в дългосрочен план, ама това е друга тема :D


Не искам да те обиждам и не го правя,но не мислиш ли,че едно дете заслужава най-доброто,а не да се роди пък тогава ще видим какво ще го правим.

Ъ, че аз точно това казах. Че цялата работи би могла да стане само с пълна финансова стабилност и подкрепа от близките. И истината е, че ние все чакаме живота ни да започне, да пораснем, да се събудим и да кажем : "Мисля, че вече съм зрял/а и готова за дете!". Това не става никога, ние сме си ние и преди 40, както са ми казвали сумати големи хора, хич не се усещаш по- различен от това, което си бил в 7ми клас примерно. Затова на 15 или на 30, да се отгледа едно детенце винаги е трудно. Но, моля, защо всички теоритици, които заклеймяват ранното раждане не се сетят, че не са постигнали нищо, независимо, че нямат дете, а Дари, която горе ви посвети в историята си има детенце, в нашата възрастова група е и все пак е постигнала толкова, колкото вие не сте и мечтали и продължава? Ако има любов и достатъчно пари поне за бебчо, той би могъл да носи само щастие и да нахъсва родителите за успех. Повечето хора просто са егоисти и ако са имали щастието да родят рано, поне са облекчени, че ще има с какво да оправдават неуспехите на ленивите си д- та след години.

ResPekT333
10-27-2008, 12:33
po temata-Mila avtorke,az nqma da ti davam porednite suveti za ginekolozi,tesove,dali da kaje6 ili ne,nito puk 6te te ubejdavam dali da ostavi6 deteto ili ne.Prosto 6te ti kaja 4ast ot svoqta istoriq kato s tova ne celq da ti vtulpq nqkakvo re6enie,a prosto da spodelq i do nqkakva stepen da te uspokoq.

S nastoq6tiq mi saprug preminahme prez adski mnogo trudnosti,za da si izvouvame pravoto da sme zaedno.kato zapo4nem prez moite roditeli(koito se okazaha nai-malkata grija,minavame prez mqstoto,na koeto i dvamata rabotihme i sblusuka na interesi,koito suzdadohme varhu dr hora s na6ite otno6eniq,prez poboi6ta,gonitbi i kakvo li ne ot tezi lica,ta nakraq i do sud se stigna).kakto i da e,ne tova e vajnoto.bqhme ubedeni,4e TRQBVA da sme zaedno.az bqh na 16,a toi na 24-kogato vsi4ko zapo4na.na 17 i ne6to zabremenqh i tova se okaza edinstveniq variant nie da ostanem zakonno zaedno kato pone se oturvahme ot suda,no ne i ot drugite prepqdstviq.re6ih,4e iskam tova bebe,za6toto to be6e NA6ETO beb4e i na 18god rodih prekrasno mom4ence....nito za mig ne sujalih za izbora si.Da,fakt e,4e rodih predi da zavur6a 12klas,no sled kato bebeto se rodi,zavur6ih obrazovanieto si.proletta ne uspqh da se podgotvq za kandidat-studentskite izpiti,za6toto beb4o be6e mn maluk,no sledva6tata prolet opredeleno 6te kandidatstvam i opredeleno mislq,4e 6te me priemat.umna sum,v u4ili6te vinagi sum polu4avala nai-visokite ocenki,tova 4e rodih na 18 ne me pravi po-malko dostoen 4ovek.imam uspehi,razvivam karierata si makar i na tazi vuzrast.ot skoro se zanimavam i s nova profesiq.u4eneto ne e na zaden plan--naprotiv!Suzdadohme zdravo i stabilno semeistvo,6tastliva sum s muja si,sus sina si,s ne6tata,koito mi predstoqt.Nqma da spra da se razviva,opredeleno i detenceto ne e pre4ka-absolutno nikakva!Kogato ima6 hus i cel v jivota,namira6 na4i da q postigne6.Slava Bogu muja do men e stabileni dosta po-golqm ot men,4esto puti me "vkarva" v praviq put,kogato se izgubq i se po4uvstvam "ne4ovek" samo,za6toto sum napravila tozi izbor.Roditelite mi estestveno bqha susipani,no sega obojavat malkiq 4ovek i go bogotvorqt!
Ta tova e maaalka 4ast ot moqta-na6ata-istoriq.
Sega sum na 19 i 2meseca,sus saprug na 27 i mom4ence na 1god i 2meseca,s vuzmojnosti za razvitie,koito izpolzvam do dupka i opredeleno sum 6tastliva.Jivota mi ne e sprql,ne sum se li6ila ot priqteli,ot zabavleniq,ot emocii,ot izlizaniq,ot lubov,ne sum se li6ila i ot bude6teto si!
Znam,4e vurvq napred,sigurna sum v 4oveka do sebe si,znam,4e moga da psigurq na deteto si 6tastlivo detstvo,4e ima na kakvo dda go nau4a,4e moga da go vuzpitam.
NO ima edno golqmo NO-za da napravi6 ne6to podobno(v rolqta na mladata maika),trqbva da si sigurna v partniora si.ako togava,kogato zabremenqh,ne bqh sigurna,4e supruga mi 6te e s men,4e 6te pazi semeistvoto si,4e 6te obi4a i uvajava i sled kato rodq,a ne 4e 6te sum igra4ka v rucete mu,otdelno da mi osiguri nqkakva finansova stabilnost-ako ne bqh sig v tezi ne6ta,nqma6e da rodq.za6toto ne e stra6no da si mlada maika,stra6no e da si MLADA SAMOTNA maika!
Pojelavam ti uspeh i te podkrepqm vuv vsqko tvoe re6enie,za6toto tova re6enie-da rodq misslq,4e be6e po-trudno otkolkoto ako bqh re6ila da napravq abort.Budi silna i uverena,kakvoto i da re6i6-jivota e pred teb,vsi4ko 6te si doide na mqstoto! :-)



Евала!!! :)

Miimiinka
10-27-2008, 12:43
po temata-Mila avtorke,az nqma da ti davam porednite suveti za ginekolozi,tesove,dali da kaje6 ili ne,nito puk 6te te ubejdavam dali da ostavi6 deteto ili ne.Prosto 6te ti kaja 4ast ot svoqta istoriq kato s tova ne celq da ti vtulpq nqkakvo re6enie,a prosto da spodelq i do nqkakva stepen da te uspokoq.

S nastoq6tiq mi saprug preminahme prez adski mnogo trudnosti,za da si izvouvame pravoto da sme zaedno.kato zapo4nem prez moite roditeli(koito se okazaha nai-malkata grija,minavame prez mqstoto,na koeto i dvamata rabotihme i sblusuka na interesi,koito suzdadohme varhu dr hora s na6ite otno6eniq,prez poboi6ta,gonitbi i kakvo li ne ot tezi lica,ta nakraq i do sud se stigna).kakto i da e,ne tova e vajnoto.bqhme ubedeni,4e TRQBVA da sme zaedno.az bqh na 16,a toi na 24-kogato vsi4ko zapo4na.na 17 i ne6to zabremenqh i tova se okaza edinstveniq variant nie da ostanem zakonno zaedno kato pone se oturvahme ot suda,no ne i ot drugite prepqdstviq.re6ih,4e iskam tova bebe,za6toto to be6e NA6ETO beb4e i na 18god rodih prekrasno mom4ence....nito za mig ne sujalih za izbora si.Da,fakt e,4e rodih predi da zavur6a 12klas,no sled kato bebeto se rodi,zavur6ih obrazovanieto si.proletta ne uspqh da se podgotvq za kandidat-studentskite izpiti,za6toto beb4o be6e mn maluk,no sledva6tata prolet opredeleno 6te kandidatstvam i opredeleno mislq,4e 6te me priemat.umna sum,v u4ili6te vinagi sum polu4avala nai-visokite ocenki,tova 4e rodih na 18 ne me pravi po-malko dostoen 4ovek.imam uspehi,razvivam karierata si makar i na tazi vuzrast.ot skoro se zanimavam i s nova profesiq.u4eneto ne e na zaden plan--naprotiv!Suzdadohme zdravo i stabilno semeistvo,6tastliva sum s muja si,sus sina si,s ne6tata,koito mi predstoqt.Nqma da spra da se razviva,opredeleno i detenceto ne e pre4ka-absolutno nikakva!Kogato ima6 hus i cel v jivota,namira6 na4i da q postigne6.Slava Bogu muja do men e stabileni dosta po-golqm ot men,4esto puti me "vkarva" v praviq put,kogato se izgubq i se po4uvstvam "ne4ovek" samo,za6toto sum napravila tozi izbor.Roditelite mi estestveno bqha susipani,no sega obojavat malkiq 4ovek i go bogotvorqt!
Ta tova e maaalka 4ast ot moqta-na6ata-istoriq.
Sega sum na 19 i 2meseca,sus saprug na 27 i mom4ence na 1god i 2meseca,s vuzmojnosti za razvitie,koito izpolzvam do dupka i opredeleno sum 6tastliva.Jivota mi ne e sprql,ne sum se li6ila ot priqteli,ot zabavleniq,ot emocii,ot izlizaniq,ot lubov,ne sum se li6ila i ot bude6teto si!
Znam,4e vurvq napred,sigurna sum v 4oveka do sebe si,znam,4e moga da psigurq na deteto si 6tastlivo detstvo,4e ima na kakvo dda go nau4a,4e moga da go vuzpitam.
NO ima edno golqmo NO-za da napravi6 ne6to podobno(v rolqta na mladata maika),trqbva da si sigurna v partniora si.ako togava,kogato zabremenqh,ne bqh sigurna,4e supruga mi 6te e s men,4e 6te pazi semeistvoto si,4e 6te obi4a i uvajava i sled kato rodq,a ne 4e 6te sum igra4ka v rucete mu,otdelno da mi osiguri nqkakva finansova stabilnost-ako ne bqh sig v tezi ne6ta,nqma6e da rodq.za6toto ne e stra6no da si mlada maika,stra6no e da si MLADA SAMOTNA maika!
Pojelavam ti uspeh i te podkrepqm vuv vsqko tvoe re6enie,za6toto tova re6enie-da rodq misslq,4e be6e po-trudno otkolkoto ako bqh re6ila da napravq abort.Budi silna i uverena,kakvoto i da re6i6-jivota e pred teb,vsi4ko 6te si doide na mqstoto! :-)

Да и моята сестра забременя на 17 и решиха с нейния приятел да го запазят.Нейния е на 24,тя още е на 17 но вече го роди.Роди се едно прекрасно момче преди 2 месеца и ни дари с голямо щастие.Всички му се радваме и обичаме.Макар преди това наще да се притесняваха за нея.Сега е 12 клас.Миналата година изкара,като частна ученичка и мина сега и остава само тази година и завършва.Сега си живеят заедно с малкия и са добре.

hottie
10-27-2008, 12:46
Браво на всички успяли мамчета :)

gia_sena_mono
10-27-2008, 12:52
Браво darla_f,но ти си имала подкрепата на съпруга ти и сама казваш: "Slava Bogu muja do men e stabileni dosta po-golqm ot men,4esto puti me "vkarva" v praviq put,kogato se izgubq i se po4uvstvam "ne4ovek" samo,za6toto sum napravila tozi izbor",а едно момче на 17 години какво може да осигури на едно дете,та самият той е още дете.Той още не знае накъде отива,какво ще прави с живота си,камо ли дете да отглежд, че и да възпитава.
А към авторката: Аз не ти давам съвет,просто това е моето мнение.Ти сама най-добре знаеш как да постъпиш.Успех! \:D/ :

slun4evo
10-27-2008, 13:14
Мила, според мен е най-добре да кажеш на вашите, много си млада за да родиш.Те предполагам не живеят в саксия и предполагат, че правиш секс.По-добре да ти се покарат малко, но ще ти помогнат, повярвай няма друг , който да ти помогне повече.Успех!

darla
10-27-2008, 13:16
Браво darla_f,но ти си имала подкрепата на съпруга ти и сама казваш: "Slava Bogu muja do men e stabileni dosta po-golqm ot men,4esto puti me "vkarva" v praviq put,kogato se izgubq i se po4uvstvam "ne4ovek" samo,za6toto sum napravila tozi izbor",а едно момче на 17 години какво може да осигури на едно дете,та самият той е още дете.Той още не знае накъде отива,какво ще прави с живота си,камо ли дете да отглежд, че и да възпитава.
А към авторката: Аз не ти давам съвет,просто това е моето мнение.Ти сама най-добре знаеш как да постъпиш.Успех! \:D/ :

da,naistina si prav/a.nikoga ne bih postupila taka ako tatkoto e na tazi vuzrast,za6toto kolkoto i zrql da e i ulegnal za vuzrastta si,na nego o6te mu se jivee,divee,sega mu e vremeto da zaglejda hubavi momi4eta,a ne da se 4uvstva zavurzan s momi4e i dete.ne,4e tova da e na 27-28-30god e garanciq za pravilno mislene i sigurnost,no vse pak...nz,otnositelno e.v neinata situaciq i az ne bih rodila.za tova kazah,4e s razkaza si ne q naso4vam kakvo da napravi,dori ne q i suvetvam,prosto spodelqm ako taka po nqkakuv na4in bi moglo da i olekne,4e i na drugi momi4eta se e slu4ilo da zabremeneqt kolkoto neq. :)

krem4et0
10-27-2008, 13:20
Дарла, разликата е огромна, защото момичето като му гледам изразяването е постъпило глупаво, а едва ли по любов. Да не говорим, че искат да имат дете, а нямат пари дори за аборт. Тук няма нито сигурност, нито стабилност......просто непредпазливост, завършила доста злополучно. В нейния случай детето ще е само пречка. Към авторката- в 1 от важните теми тук е описан медицинският аборт. Отиди на лекар и го питай за тази процедура и дали може да се приложи в твоя случай. Не чакай!!!! С всеки изминал ден усложняваш нещата. След това си вземи противозачатъчни и си карай с тях. Успех.

slav4et0o0o
10-27-2008, 13:26
Аз вече взех решение какво ще правя. Ще ида следмалко да си купя още един тест за бременост да видя и той какво
ще покаже и ако е полужителен просто ще седна и ще поговоря с мама.Тя най добре ще ме посаветва какжо да правя, а колкото до krem4et0 с приятеля ми сме от доста време заедно и много се обичаме... той се познава с родителите ми както и аз с неговите и по цял ден сме заедно. Времето вече ще покаже какво ще излезе от враската ни. Обмисля ме и вариант да си запазим детето.

MakeMeLaugh
10-27-2008, 13:36
Малее колко си заблудена и глупава.
Това, че се кефиш на някаква твоя позната единичен случай не значи, че са така нещата!

Я си помисли, защо да речем холивудските зяезди и т.н. дето има тооолкоа успелли и напред с материала хора, дето въртят света имат деца даже след 30...

Е като искаш нека вще да изберат мъжа ти.. после ти да си го траеш. Те затова и едно време като са ги избирали родителите после жената винаги е била бита и е имала страха от мъжа си.. щото е брак по сметка и изгода.

МНого си малка и незряла... Имаш грешни впечатления за света и живота. Тези слуачи, които описваш ти са редки даже доста. Повечето пропадат. Или лапето не е щастливо или майката. Глупава работа.

Как лапе дето е родило на 17 и като стане на 24-5 и има 6-7 год лапе и има доста разходи по даскало и т.н. би могла да си купи жилище или да просперира с нещо.. забрави, освен ако не е някоя скъпоплатена..

darla
10-27-2008, 13:40
Дарла, разликата е огромна, защото момичето като му гледам изразяването е постъпило глупаво, а едва ли по любов. Да не говорим, че искат да имат дете, а нямат пари дори за аборт. Тук няма нито сигурност, нито стабилност......просто непредпазливост, завършила доста злополучно. В нейния случай детето ще е само пречка. Към авторката- в 1 от важните теми тук е описан медицинският аборт. Отиди на лекар и го питай за тази процедура и дали може да се приложи в твоя случай. Не чакай!!!! С всеки изминал ден усложняваш нещата. След това си вземи противозачатъчни и си карай с тях. Успех.
e prava si,de,az ne6to drugo da sum kazala-ne6to use6tam izkazvaneto ti oprovergava6t ton,a az ni6to ne tvurdq po vuprosa,4e da go oprovergava6!!!Za izkaza na momi4eto sum suglasna,za4udih se dali izob6to da pi6a tazi istoriq,za6toto vijdam 4e rabotata ne e kakto trqbva,no vse pak spodelqm,puk ako tq moje da si pravi izvodi-da gi pravi sama!

slav4et0o0o
10-27-2008, 13:45
Малее колко си заблудена и глупава.
Това, че се кефиш на някаква твоя позната единичен случай не значи, че са така нещата!

Я си помисли, защо да речем холивудските зяезди и т.н. дето има тооолкоа успелли и напред с материала хора, дето въртят света имат деца даже след 30...

Е като искаш нека вще да изберат мъжа ти.. после ти да си го траеш. Те затова и едно време като са ги избирали родителите после жената винаги е била бита и е имала страха от мъжа си.. щото е брак по сметка и изгода.

МНого си малка и незряла... Имаш грешни впечатления за света и живота. Тези слуачи, които описваш ти са редки даже доста. Повечето пропадат. Или лапето не е щастливо или майката. Глупава работа.

Как лапе дето е родило на 17 и като стане на 24-5 и има 6-7 год лапе и има доста разходи по даскало и т.н. би могла да си купи жилище или да просперира с нещо.. забрави, освен ако не е някоя скъпоплатена..

Ако тука имаш предвид мен не наще са избрали приятеля ми а аз си го избирам. Мойте родители са против това което е било едно време родителите да изират мъжа на детето си за тва ме оставят аз да избирам. И се предполага че щом обмисляме да оставим детето значи имаме и добра финансова подкрепа. Щяхме ли в противен случай да обмисляме този вариант. Но преди всичко парво ще поговоря с мама. Според мен тя най добре ще знае как е по добре да постапя!

Ico_
10-27-2008, 13:48
Малее колко си заблудена и глупава.
Това, че се кефиш на някаква твоя позната единичен случай не значи, че са така нещата!

Я си помисли, защо да речем холивудските зяезди и т.н. дето има тооолкоа успелли и напред с материала хора, дето въртят света имат деца даже след 30...

Е като искаш нека вще да изберат мъжа ти.. после ти да си го траеш. Те затова и едно време като са ги избирали родителите после жената винаги е била бита и е имала страха от мъжа си.. щото е брак по сметка и изгода.

МНого си малка и незряла... Имаш грешни впечатления за света и живота. Тези слуачи, които описваш ти са редки даже доста. Повечето пропадат. Или лапето не е щастливо или майката. Глупава работа.

Как лапе дето е родило на 17 и като стане на 24-5 и има 6-7 год лапе и има доста разходи по даскало и т.н. би могла да си купи жилище или да просперира с нещо.. забрави, освен ако не е някоя скъпоплатена..
абе ти си умствено изостанал...

darla
10-27-2008, 13:50
mila,az samo ne razbrah na kolko e priqtelq ti.za6toto ako e na 17-18-za kakva finansova stabilnost govori6?edno e toi da izkarva nqkakvi pari,a semeistvata vi da vi pomagat kogato e nujno(kato mladi roditeli),suvsem drugo e roditelite vi da izdurjat i teb,i nego i deteto.razhodite po edno bebe sa toooolkova golemi,4e ideq si nqma6.sled kato rodi6 ti i da iska6 pone 1god nqma da moje6 da izkara6 nikakvi pari,a 6te siak6 novi dre6ki i poddrujka-nali si jena vse pak!Ot kude spored teb 6te doidat tezi pari?!?!?!da rodi6 dete i da 4akate nqkoi da izdurja i vas i nego e mn po-bezotgovorno, ot tova da napravi6 abort dori!

Miimiinka
10-27-2008, 13:53
mila,az samo ne razbrah na kolko e priqtelq ti.za6toto ako e na 17-18-za kakva finansova stabilnost govori6?edno e toi da izkarva nqkakvi pari,a semeistvata vi da vi pomagat kogato e nujno(kato mladi roditeli),suvsem drugo e roditelite vi da izdurjat i teb,i nego i deteto.razhodite po edno bebe sa toooolkova golemi,4e ideq si nqma6.sled kato rodi6 ti i da iska6 pone 1god nqma da moje6 da izkara6 nikakvi pari,a 6te siak6 novi dre6ki i poddrujka-nali si jena vse pak!Ot kude spored teb 6te doidat tezi pari?!?!?!da rodi6 dete i da 4akate nqkoi da izdurja i vas i nego e mn po-bezotgovorno, ot tova da napravi6 abort dori!

Поне преди това ако е работила някъде можеше да взима майчинство ама...

darla
10-27-2008, 13:54
^ tq taka ili ina4e 6te vzima 120lv ot durjavata(za6toto ne e rabotila),no tezi 120lv sa to4no 2 paketa pampersi i 2 kutii humana!

slav4et0o0o
10-27-2008, 13:58
mila,az samo ne razbrah na kolko e priqtelq ti.za6toto ako e na 17-18-za kakva finansova stabilnost govori6?edno e toi da izkarva nqkakvi pari,a semeistvata vi da vi pomagat kogato e nujno(kato mladi roditeli),suvsem drugo e roditelite vi da izdurjat i teb,i nego i deteto.razhodite po edno bebe sa toooolkova golemi,4e ideq si nqma6.sled kato rodi6 ti i da iska6 pone 1god nqma da moje6 da izkara6 nikakvi pari,a 6te siak6 novi dre6ki i poddrujka-nali si jena vse pak!Ot kude spored teb 6te doidat tezi pari?!?!?!da rodi6 dete i da 4akate nqkoi da izdurja i vas i nego e mn po-bezotgovorno, ot tova da napravi6 abort dori!

Има си варианти. Примерно можем и двамата да водим като частни ученици и той да работи и родителите ни да ни помагат. Сестра ми роди малка. Беше на 16. Сега вече е 20 годишна и е щастливо женена за бащата на детето си. Те сащо нямат голяма разлика в години. Само 2 години. И вапреки всички трудности пак оспяха. Нвиждам причина и ние да не осппем да се справим

darla
10-27-2008, 14:07
^aaaa to si vi e semeina tradiciq.e ok.No se opitva6 men da ubedi6,4e 6te se psravite.az ne se sumnqvam,vajnoto e ti da re6i6 kakvo da napravi6 :)

slav4et0o0o
10-27-2008, 14:11
^aaaa to si vi e semeina tradiciq.e ok.No se opitva6 men da ubedi6,4e 6te se psravite.az ne se sumnqvam,vajnoto e ti da re6i6 kakvo da napravi6 :)

По принцип когато кака забремення родителите ми го приеха мн дежко и я заключиха във вкащи и искаха да я приндут да направи аборт и може би тя от инат остави детето

Mirelchetoo14
10-27-2008, 14:13
Малее колко си заблудена и глупава.
Това, че се кефиш на някаква твоя позната единичен случай не значи, че са така нещата!

Я си помисли, защо да речем холивудските зяезди и т.н. дето има тооолкоа успелли и напред с материала хора, дето въртят света имат деца даже след 30...

Е като искаш нека вще да изберат мъжа ти.. после ти да си го траеш. Те затова и едно време като са ги избирали родителите после жената винаги е била бита и е имала страха от мъжа си.. щото е брак по сметка и изгода.

МНого си малка и незряла... Имаш грешни впечатления за света и живота. Тези слуачи, които описваш ти са редки даже доста. Повечето пропадат. Или лапето не е щастливо или майката. Глупава работа.

Как лапе дето е родило на 17 и като стане на 24-5 и има 6-7 год лапе и има доста разходи по даскало и т.н. би могла да си купи жилище или да просперира с нещо.. забрави, освен ако не е някоя скъпоплатена..

Добре бе, защо не приемеш, че може би има и друга гледна точка освен твоята?! Че има хора с различни харектер, убеждения...? Да си зрял не означава да гледаш само себе си, ако впечатленията ти са такива. Аз също в изказванията си по темата винаги подчертавам това,
че при масата хора не е така, както съм описала.

MakeMeLaugh
10-27-2008, 14:14
Ico_, предвид небивалиците тук, които мсе изписаха сметна, че аз съм изостанал, а...

Просто съм реалист ;)

Всеки има право на изор. Важнорто е избора да е правилен.

MakeMeLaugh
10-27-2008, 14:19
Малее колко си заблудена и глупава.
Това, че се кефиш на някаква твоя позната единичен случай не значи, че са така нещата!

Я си помисли, защо да речем холивудските зяезди и т.н. дето има тооолкоа успелли и напред с материала хора, дето въртят света имат деца даже след 30...

Е като искаш нека вще да изберат мъжа ти.. после ти да си го траеш. Те затова и едно време като са ги избирали родителите после жената винаги е била бита и е имала страха от мъжа си.. щото е брак по сметка и изгода.

МНого си малка и незряла... Имаш грешни впечатления за света и живота. Тези слуачи, които описваш ти са редки даже доста. Повечето пропадат. Или лапето не е щастливо или майката. Глупава работа.

Как лапе дето е родило на 17 и като стане на 24-5 и има 6-7 год лапе и има доста разходи по даскало и т.н. би могла да си купи жилище или да просперира с нещо.. забрави, освен ако не е някоя скъпоплатена..

Добре бе, защо не приемеш, че може би има и друга гледна точка освен твоята?! Че има хора с различни харектер, убеждения...? Да си зрял не означава да гледаш само себе си, ако впечатленията ти са такива. Аз също в изказванията си по темата винаги подчертавам това,
че при масата хора не е така, както съм описала.

Не бе не отричам, че има и други гледни точки. Казвам ти за 90% от случайте по света да речем в неизостаналите страни. Ти си знаеш кое е най-добро за теб, но това е по-трудния начин и роскован начин по принцип.
Пък и какво усещаш от най-яките тий години освен проблеми.

Аз съм на това мнение. Повечето де :) Иначе успех в живота, ама мисля, че ще постъпиш по-правилно, ако мислиш по-различно.

Щото сега се получи нещо стил, че навиваш лапетата да раждат малки и млади, нещо против което има хиляди акции, презентации и т.н. да нсе предотврати това. Даже в училище ви учат да се пазите и ви раздават гуми да не ставате млади майка, а ти обратното.

Другото което е оргазнима не е особено готов физически на 17 да износва дете все още. До 18 год възраст, че някои и повече все още се развиват.
Няма какво да добавя по темата вече. Но за мен не е правилно мисленето ти.

Mirelchetoo14
10-27-2008, 14:29
Да, малко кофти, че прозвуча едва ли не като насърчаване от моя страна, но в крайна сметка като се замисля си е съдба. Ако правиш секс трябва да се пазиш, но при евентуално забременяване съм против абортите. За мен също в подобна ранна възраст е истинска лудост да пробваш да забременееш по собствено желание. Абе, една патка мислила мислила и умряла, оттеглям се да не стане и с мене така, че много взех да философствам :-D

krem4et0
10-27-2008, 14:49
Дарла, докато съм писала мнението си, ти си пуснала твоето. Така, че всъщност противоречие няма. А авторката като е толкова сигурна в момчето си, да се съберат тя, той и родителите ИМ и да решат какво да правят. Едва ли щом отношенията ви са сериозни ще те убият.

А сестра ти като е забременяла на 16, на теб не ти ли дръпнаха 1 лекция за безопасен секс? то се е видяло, че работата разпусната и родителите ти ще стават баба и дядо на по 37-8 нееднократно.

BurningDesire
10-27-2008, 15:52
Финансова подкрепа ли търсиш ? И да намериш, как ще обясниш на вашите отсъствието си навсякъде тъй като след аборта ще се възстановяваш ...
Пълни глупости!!! След аборт се възстановяваш около 1, най-мн 2 часа и след това си тръгваш. Целия престой в болницата ти е най-много 3 часа.
А за авторката - няма друг начин освен аборт.

snejana67
10-27-2008, 16:04
:? да обаче има опасност по късно когато вече иска дете да не може да забременее-аборта при първа бременност е опасен-може да остане бездетна :o

sextazy_baby
10-27-2008, 16:04
Да,ако реши може да направи аборт,като отиде с единия от родителите,но след това ако искаш да си имаш дете може да стане много трудно,понеже 1 аборт = 7 раждания,но пък от друга страна си само на 17 и живота е пред теб,както и приятелят ти и се съмнявам да се чувствате готови за дете

Funky_Jazzist
10-27-2008, 16:10
Най-добре е аборт, въпреки че при голям стрес жената може да помете.
А, бе най-добре е аборт - безопасно и по-малко психически травмиращо.

detekt
10-27-2008, 16:27
Най-добре е аборт, въпреки че при голям стрес жената може да помете.
А, бе най-добре е аборт - безопасно и по-малко психически травмиращо.

Казва се "пометне", но не това е важното.

На младата госпожица, която твърди че било добре да си роди детето ще задам следния въпрос:

Хипотетично погледнато решава да задържи детето.
После какво? Как си представяш 11 клас момиче да е бременно и да ходи на училище. Това автоматично значи да пропусне 1 година обучение минимум. Повечето хубави училища (например моето) не позволяват повтаряне на година (не мисля че някой ще направи изключение за бременност на 17 години). Следователно ще трябва да се премести в по-лошо училище. След това не знам кое по напред - да кърми, да учи или да гледа бебока. Да кажем че е минала 12 клас и кандидатства. Какво прави тя - ще учи за приемния изпит или ще сменя памперси и ще се грижи за постоянно плачещото бебо. Отново да предположим, че е кораво момиче и влезе. Отново питам, ще води малкия на ясла (после детска градина) или ще учи за сесии?

Хайде ми покажи къде в цялата система е голямата възможност в професионален план?!?!?!?!? Много обичам хора, които се осланят само на морала. Да той е важен, но понякога е необходимо да мислим с главата си а не да действаме според някакви световни норми "спрете абортите".

Предполагам повечето тук ще ме подкрепят.

MusicIsTheKey
10-27-2008, 16:28
Най-добре е да направиш аборт, въпреки проблемите, които могат/ще възникнат. Твърде си малка, за да гледаш дете, а и до голяма степен то ще съсипе живота и най-хубавите ти години. Детето е нещо прекрасно, но когато му дойде времето, а не когато става въпрос за 17 годишно момиче. Не съм чела цялата тема и не зная дали си казала на родителите ти, но независимо как ще го приемат, те трябва да знаят.
Следващият път внимавай повече.

bqsna_teenagerka
10-27-2008, 16:40
Ти си малоумна. Друг начин няма.. ти как предполагаш че ще махнеш зародиша освен ако не направиш аборТ? :?
Да си мислела на време...има6 на разположение 3 месеца след половия акт да убиеш зародиша иначе ще износваш бебето. Говори с ваще...по добре да ти се карат...но да оправите проблема иначе си обречена. :? Следващия път използвай и мозъка си като правиш секс.

glezan4e
10-27-2008, 17:03
Помисли си добре...
Дали си струва да убиваш детето...и какви могат да бъдат последствията...
Ако с приятеля ви сте сериозни се замисли дали не можете да отгледате детето след като той го иска...
Иначе...само аборт може да махне детето.
Няма друг начин...
Попрочети за самата процедура и премисли хубаво нещата...това не е болест или нещастие...това е детето ти,което навярно вече има нокти на ръчичките....
И ако все пак решиш да го махаш говори с майка си,тя ще те разбере... и побързай,защото това нещо в теб расте с всеки изминал ден и става човек!
+1

petervuto
10-27-2008, 17:53
В ранен стадий може да се бие инжекция ако не се лъжа, но не се сещам до коя седмица. А ако се стигне до аборт, няма как да го пазиш в тайна. Съмнявам се вашите да са такива чудовища, че да си струва да го криеш :?

Bellisima
10-27-2008, 18:19
Най-добре е аборт, въпреки че при голям стрес жената може да помете.
А, бе най-добре е аборт - безопасно и по-малко психически травмиращо.

Казва се "пометне", но не това е важното.

На младата госпожица, която твърди че било добре да си роди детето ще задам следния въпрос:

Хипотетично погледнато решава да задържи детето.
После какво? Как си представяш 11 клас момиче да е бременно и да ходи на училище. Това автоматично значи да пропусне 1 година обучение минимум. Повечето хубави училища (например моето) не позволяват повтаряне на година (не мисля че някой ще направи изключение за бременност на 17 години). Следователно ще трябва да се премести в по-лошо училище. След това не знам кое по напред - да кърми, да учи или да гледа бебока. Да кажем че е минала 12 клас и кандидатства. Какво прави тя - ще учи за приемния изпит или ще сменя памперси и ще се грижи за постоянно плачещото бебо. Отново да предположим, че е кораво момиче и влезе. Отново питам, ще води малкия на ясла (после детска градина) или ще учи за сесии?

Хайде ми покажи къде в цялата система е голямата възможност в професионален план?!?!?!?!? Много обичам хора, които се осланят само на морала. Да той е важен, но понякога е необходимо да мислим с главата си а не да действаме според някакви световни норми "спрете абортите".

Предполагам повечето тук ще ме подкрепят.

Абсолютно съм съгласна! Прекалено много "акО"-та има. Не мога да си представя да родя след 2 години. Категорично "ЗА" аборта съм в този случай. Защо трябва да си опропастяваш най-хубавите години от живота, когато вече не си дете, но и още не си възрастен? Детето е нещо прекрасно, дар, но не и когато си на 15-16-17.

lady_bibi
10-27-2008, 18:30
Най-добре кажи на родителите си, вярно ще викат, ще се сърдят, но те са хората които ще ти помогнат.Замисли се, че ти саматаси още дете, както и гаджето ти, как ще гледате още едно.Това да не е кукла, едно дете е отговорност.Но пък от друга страна помисли дали си готова да гледаш едно малко човече?Каквото и решение да вземеш, говори с вашите или поне с единия от тях.Успех

Naughty_
10-27-2008, 18:58
kakvo stana s testa??? nali shteshe pak da si pravish????

Rofl4e
10-27-2008, 19:51
Авторката да каже кфо става с теста казала ли е на тяхните и кфо са решили с приятеля и мн ми е инт... :)

Wrathchild
10-27-2008, 20:04
Най-добре е аборт, въпреки че при голям стрес жената може да помете.
А, бе най-добре е аборт - безопасно и по-малко психически травмиращо.

Казва се "пометне", но не това е важното.

На младата госпожица, която твърди че било добре да си роди детето ще задам следния въпрос:

Хипотетично погледнато решава да задържи детето.
После какво? Как си представяш 11 клас момиче да е бременно и да ходи на училище. Това автоматично значи да пропусне 1 година обучение минимум. Повечето хубави училища (например моето) не позволяват повтаряне на година (не мисля че някой ще направи изключение за бременност на 17 години). Следователно ще трябва да се премести в по-лошо училище. След това не знам кое по напред - да кърми, да учи или да гледа бебока. Да кажем че е минала 12 клас и кандидатства. Какво прави тя - ще учи за приемния изпит или ще сменя памперси и ще се грижи за постоянно плачещото бебо. Отново да предположим, че е кораво момиче и влезе. Отново питам, ще води малкия на ясла (после детска градина) или ще учи за сесии?

Хайде ми покажи къде в цялата система е голямата възможност в професионален план?!?!?!?!? Много обичам хора, които се осланят само на морала. Да той е важен, но понякога е необходимо да мислим с главата си а не да действаме според някакви световни норми "спрете абортите".

Предполагам повечето тук ще ме подкрепят.Първо, има вариант задочно. Говорим ако е завършила. Събота и неделя докато е на лекции може да го остави на баба или дядо. 2 дни за по няколко часа не е много. А и нали се сещаш, че много работодатели няма да те наемат, защото току-що си излязла от университета и може скоро да решиш, че искаш деца. Това са реални случаи, ако не вярваш - порови се в интернет в теми за работодатели по форумите.
Иначе съм напълно, ама напълно съгласна с теб.

babity
10-27-2008, 20:51
Аман от вашата пропаганда! Дарла_ф, евала, родила си го, гледаш си го, наредила си си живота, ама не така с тази пропаганда. Това, че ти си имала късмета да ти се подредят нещата и да имаш възможност да гледаш бебе на тези години си е твой избор и не мисля, че е уместно да го предлагаш като алтернатива на който и да било друг. Да, видях, че си посочила, че това е просто "споделяне", но този вид споделяне не ми харесва. И все пак не отричам правото ти на мнение, както и това на всички останали в този форум. Моето пък е, че бебе на 17 години е мъчение. Тя самата не е човек все още, а след няколко години друг ще трябва да изгради и да превърне в такъв. Самият и начин на изразяване, както и фразата "искам да ми падне бебето" смятам за достатъчно красноречиви в подкрепа на тезата ми. Да, възможно е да си го изгледа, възможно е и някоя 13-годишна да си го изгледа, но това не значи автоматично, че е препоръчително да го прави. Смятам, че най - удачно ще е да поговори с родителите си, да подбере възможно най - добрият гинеколог в населеното място и сериозно да се обмисли възможността за аборт.

Attila_The_Hun
10-28-2008, 05:51
po temata-Mila avtorke,az nqma da ti davam porednite suveti za ginekolozi,tesove,dali da kaje6 ili ne,nito puk 6te te ubejdavam dali da ostavi6 deteto ili ne.Prosto 6te ti kaja 4ast ot svoqta istoriq kato s tova ne celq da ti vtulpq nqkakvo re6enie,a prosto da spodelq i do nqkakva stepen da te uspokoq.
Вие нямате ли си кирилица?
Тук не е само и основно въпроса за твоя живот, а за този на детето ти. Ако не можеш да му осигуриш добри условия, а това става с пари, и то повече отколкото ти си мислиш, че са достатъчни (примерно на мен ми трябват минимум 2-3 бона месечно само за мен, без да работя, за да живея нормално), то ще страда. Нашите навремето са ме родили без да имат достатъчно пари и подготвеност, аз до 20-тата си година не съм си дояждал (без родителите ми да са смятали, че е така), караха ме да уча и работя непосилно под заплахата, че ще остана изобщо без какво да ям в бъдеще и т.н., малко след като навърших 18 те казаха, че не били длъжни да ме издържат и че трябвало да се оправям сам, изобщо неподготвена и супер гадна работа - винаги съм смятал, че за мен би било по-добре изобщо да не са ме раждали при тези условия. Ако ти нямаш достатъчно пари и в бъдеще, това значи, че ще караш детето ти да учи и работи здраво самото то, за да си осигурява бъдещето, с други думи ще му осигуриш един тежък живот. Ако ти можеш да си причиниш такъв живот на себе си, помисли и за детето си. И тук следва да припомня поговорката, че на чужд гръб и сто тояги са малко, та да е ясно какво имам предвид. Майка ми никога не осъзна какво ми е причинила, думата "искам" беше мръсна и забранена дума. Не казвам, че връстниците ми са живели по-добре, казвам, че на мен не ми е било добре. Като се започне от това, че ме пращаха на детска градина понеже трябваше да ходят на работа - това беше кошмар за мен като се започне от самото ранно будене и ставане и се мине през всичко останало. Повечето деца не помнят този си период, но аз си го спомням много добре, за да мога сега да им набивам канчетата. След това за задължителното училище да не говорим. Това беше ужас и кошмар за мен, особено след 4-ти клас и най вече след 7-8. Отделна тема е въпроса, че равносметката показва, че 85% от това, което съм учил в училище никога не ми е трябвало, но ми е трябвало бал, за да отървавам казармата. Ами това исках да кажа, че понякога абортът е по-добрия вариант за детето.
Затова моят съвет към момичето е аборт.
Ако нямаш пари за аборт, това е основателна причина да направиш такъв, защото това значи, че още по-малко имаш за издържане.
Ако нямаш пари за противозачатъчни, това е основателна причина за аборт. Отмъстете си на родителите си за това, че не са ви дали пари за противозачатъчни и направете аборт дори и да ви кажат да не правите. Родителите трябва да се научат след 11 годишна възраст да осигуряват пари на децата си за противозачатъчни, иначе цикълът се повтаря.
Викаш, пич, съжаляваш, че си се родил, а? Ами тогава можеш лесно да уредиш въпроса.

darla
10-28-2008, 07:07
Аман от вашата пропаганда! Дарла_ф, евала, родила си го, гледаш си го, наредила си си живота, ама не така с тази пропаганда. Това, че ти си имала късмета да ти се подредят нещата и да имаш възможност да гледаш бебе на тези години си е твой избор и не мисля, че е уместно да го предлагаш като алтернатива на който и да било друг. Да, видях, че си посочила, че това е просто "споделяне", но този вид споделяне не ми харесва. И все пак не отричам правото ти на мнение, както и това на всички останали в този форум. Моето пък е, че бебе на 17 години е мъчение. Тя самата не е човек все още, а след няколко години друг ще трябва да изгради и да превърне в такъв. Самият и начин на изразяване, както и фразата "искам да ми падне бебето" смятам за достатъчно красноречиви в подкрепа на тезата ми. Да, възможно е да си го изгледа, възможно е и някоя 13-годишна да си го изгледа, но това не значи автоматично, че е препоръчително да го прави. Смятам, че най - удачно ще е да поговори с родителите си, да подбере възможно най - добрият гинеколог в населеното място и сериозно да се обмисли възможността за аборт.
a ti maloumna li si ili moje bi ne moje6 da 4ete6???Az IZRI4NO kazah,4e prosto razkazvam istoriqta si,nito celq da naso4vam avtorkata kum nqkakuv izbor,nito predlagam alternativa,nito iskam da i vliqq,prosto spodelih kak se razviha ne6tata pri men.Napravi li si truda izob6to da pro4ete6 kakvo sum pisala ili si draska6 na fantaziq i celi6da se zaqde6?????i spored men e nai-dobre da napravi abort,nqkude da vidq da q karam da rajda na 17 godi6no mom4e???4eti i posle komentirai,ne se zaqjdai s koito ne trqbva
P.S.-i kakvo po to4no ne ti haresva v tozi tip "spodelqne",vseki ima pravo da razkaje prez kakvo e minal i ako avtora na dadena tema moje da napravi izvod za sebe si-super.az NE SLU4AINO nablegnah na tova,4e sapruga mi e stabilen i tova mi e pomognalo da vzema re6enie it.n i t.n IMENNO za da q naso4a,4e tq qvno nqma takuv 4ovek do sebe si(ima teenager do sebe si),za6toto ne iskah da i go kaja direktno i eventualno da q zasegna.

crazygirl13
10-28-2008, 07:59
по-добре говори с ваще друг начин няма

Ico_
10-28-2008, 08:11
Смятам, че най - удачно ще е да поговори с родителите си, да подбере възможно най - добрият гинеколог в населеното място и сериозно да се обмисли възможността за аборт.
На мен пък тази "пропаганда" не ми харесва.След като ти смяташ нещо за " най-удачно" и го споделяш и другите могат да сторят същото.Превърнали сте си живота в такава помия, че Ескапел и аборт са не само нормални, а и препоръчителни неща.Пиште колко отговорни трябва да сте, колко искате да просперирате, да се образовате...кариери това онова..., а не можете да поемете грам отговорност.Пишете "как може дете да има дете?".Ами не трябва, затова се дръще като деца.Ако пък ви слече друго-пораснете преждевременно.Не става когато ви изнася да сте деца, а да твърдите, че сте зрели.Някои нямате елементарна сексуална култура и задавете малоумни въпроси.Повечето, които отговаря те пък на тях, го правите по адски грешен начин с погрешни знания, или частични такива, от които си вадите лоши изводи и решения.
Да с фразата "искам да ми падне бебето" напълно се изчерпва тезата дали трябва да абортира.Това е просто поредното лишено от всякакъв акъл същество.
Отговорноста и желанието ви да сте оправни не се изчерпва с Ескапел и аборт.Те не са решение, а само последен изход от вече направена огромна безотговорност.
Не искам да обидя никой, наистина...обаче отстрани изглеждате страшно.

babity
10-28-2008, 12:53
Мисля, че достатъчно ясно казах в поста си, че нямам нищо против всеки да си изкаже мнението по въпроса. Изключение правят мненията с препоръки за разни отвари и бабешки методи за "падане на бебето". Просто едно такова споделяне за това как на 17 си си родила бебето и си си прецакала живота (грубо казано) може да накара девойката да вземе да си запази бебето и тя, мислейки че нещата винаги се нареждат така и, че само едното желание да се опълчиш на живота ще е достатъчно за да живееш в един розов свят.

Ицо_, не виждам какъв е проблемът детето да се махне, да, съгласна съм, че е плащещо това, че на аборта и ескапела се гледа като на нещо също толкова нормално, колкото и пиенето на натурално сокче. Аз поблеми нямам, защото мисля за тези неща предварително, въпреки че и аз се притеснявам - застраховани няма в крайна сметка. Щом смяташ, че аборта не е избор в случая какво предлагаш?

darla
10-28-2008, 13:40
Мисля, че достатъчно ясно казах в поста си, че нямам нищо против всеки да си изкаже мнението по въпроса. Изключение правят мненията с препоръки за разни отвари и бабешки методи за "падане на бебето". Просто едно такова споделяне за това как на 17 си си родила бебето и си си прецакала живота (грубо казано) може да накара девойката да вземе да си запази бебето и тя, мислейки че нещата винаги се нареждат така и, че само едното желание да се опълчиш на живота ще е достатъчно за да живееш в един розов свят.

Ицо_, не виждам какъв е проблемът детето да се махне, да, съгласна съм, че е плащещо това, че на аборта и ескапела се гледа като на нещо също толкова нормално, колкото и пиенето на натурално сокче. Аз поблеми нямам, защото мисля за тези неща предварително, въпреки че и аз се притеснявам - застраховани няма в крайна сметка. Щом смяташ, че аборта не е избор в случая какво предлагаш?
mila,opredeleno ne sum si precakala jivota-ako taka smqta6 ti,nito imam problem s vis6eto obrazovanie,nito s razvitieto na kariera,nito s kakvoto i da e.ako tq re6i da zapazi bebeto,re6enieto e li4no neino.idi da pozdravi6 i maika ti i ba6ta ti,4e sa si precakali jivota s teb(nali grubo kazano de!)KAK izob6to si pozvolqva6 da mi govori6 taka?!?!?!?

Ico_
10-28-2008, 14:07
Щом смяташ, че аборта не е избор в случая какво предлагаш?
Напротив, казах, че в този случай точно това е решението.., но в този!
Знаеш ли какъв е проблема.Мислите си, че имате план за живота(направи си планове да ти се смее Господ имаше една приказка).И взимате подобни решения(и момичета и момчета) не от здрав разум, а от страх..., че ще си провалите живота.., че няма да излизате на дискотеки, че не може да учите и т.н. подобни простотий.Всъщност идея си нямате кое как става.И Дарла го каза.Само че трябва или да си дете или възрастен.Ако си дете-на пясъчника с куклите.Ако си зрял и можеш да излизаш, да решаваш сам и да правиш секс...поемаш отговорност.На 15-16 год никога няма да разбереш, до какво води изпиването на 5-6 ескапела за 12-18месеца(защотооо е масова практика).До какво води за теб самата.Поемането на отговорност е разликата от детето до зрелия човек.Тук почти всички сте деца, за колкото и напреднали да се мислите.

darla
10-28-2008, 14:13
^nai-nakraq ne6to smisleno!

Attila_The_Hun
10-28-2008, 16:00
Щом смяташ, че аборта не е избор в случая какво предлагаш?
Напротив, казах, че в този случай точно това е решението.., но в този!
Знаеш ли какъв е проблема.Мислите си, че имате план за живота(направи си планове да ти се смее Господ имаше една приказка).И взимате подобни решения(и момичета и момчета) не от здрав разум, а от страх..., че ще си провалите живота.., че няма да излизате на дискотеки, че не може да учите и т.н. подобни простотий.Всъщност идея си нямате кое как става.И Дарла го каза.Само че трябва или да си дете или възрастен.Ако си дете-на пясъчника с куклите.Ако си зрял и можеш да излизаш, да решаваш сам и да правиш секс...поемаш отговорност.На 15-16 год никога няма да разбереш, до какво води изпиването на 5-6 ескапела за 12-18месеца(защотооо е масова практика).До какво води за теб самата.Поемането на отговорност е разликата от детето до зрелия човек.Тук почти всички сте деца, за колкото и напреднали да се мислите.

Евала! Най-накрая некой да каже нещата такива, каквито са. Аборта е просто бягство, а не поемане на отговорност!

darla
10-28-2008, 16:06
^Respect!
Ne agitiram malkite pikli da rajdat,no 6tom 6te pravite sex-poemete otgovornostta za sobstvenite si gre6ki!

mumiikataa
10-28-2008, 16:19
Виж мацка, не успях да изчета всички мнения,но моят съвет е да запазиш бебето независимо че си на 17.А начинът, по който да говориш с родителите си нека бъде по-заобиколен и ги предразположи.Аз бих постъпила по следния начин: Викаш ги и им казваш "Мамо,тате,така и така искам да ви кажа нещо, но ще ви помоля да не ми се карате и да не ме упреквате" Би трябвало да се усетят вече за какво става дума,но няма да им казваш нищо преди да ти обещаят, че няма да ти се карат. После им кажи "Така и така чакам дете.Не казвайте нищо!Няма да го махна. Искам го.Няма да го убия." Ще помрънкат,може да се опитат да те накарат да направиш аборт, но бъди твърда. Не мисля, че ще ти посегнат.Все пак детето ще е тяхно внуче. И ако вече стане по-нетърпимо им кажи "Радвайте се,че ви казах сега, а не да разберете от нарастващия ми корем(или нещо такова).
Стискам палци всичко да мине по вода и да нямаш проблеми с родителите си.Успех мила!

Rebellion_Angel
10-28-2008, 17:04
Мисля, че най-удачното, което може да направи авторката в момента е, вместо да пише по форумите, да си реши проблема по някакъв начин- а по какъв мисля, че е достатъчно голяма сама да прецени! Дали да бъде направен аборт или бебето да се роди зависи и от други фактори, с които ние не сме запознати и само гадаем "ами ако?". И накрая темата се превърна в спор "ЗА" или "ПРОТИВ" аборта. Как, по дяволите, ние можем да му помогнем на това момиче?! :? Какво да направим- да я заведем на гинеколог или да й дадем пари за аборт или какво? Защо вместо да говорят с най-близките си, повечето хора предпочитат да правят теми тук? Ако това момиче говорше с техните и си споделяше поне с майка си, едва ли щеше да се стигне до тук изобщо. :x А пък вие си давайте съвети. Мисля,че повече я объркваме от колкото да помагаме.

Ако това дете се роди си предтавям как авторката някой ден му казва: "Аз исках някой да ме пребие, за да пометна, ама писах в един форум и докато се чудех и то стана прекалено късно да те махна. Ама еди-кой си потребител от форума ме посъветва да обортирам, а някои даже ми казаха да се поровя и в интернет за начини." :?

Scouse
10-28-2008, 17:24
мн сте тапи майна... тц ц ц ц 8-)

darla
10-28-2008, 17:57
^a ti,"maina",ne razbra li 4e otdavna samo selskite guzari okolo plovdivsko govorqt na "maina"

po temata-spored men avtorkata otdavna sprq da se interesuva ot temata si

ImmortalForever
10-28-2008, 18:08
Честито!
Сега разкарай изчадието от себе си!

Biskfitka
10-28-2008, 18:13
po temata-spored men avtorkata otdavna sprq da se interesuva ot temata siили просто не и харесват отговорите ;)

The_iMMortal_f "Изчадие"?! :shock: :shock: :shock:

babity
10-28-2008, 18:32
Какво поемане на отговорност е отглеждането на едно дете когато си на 15/16/17? Понеже отдавна вече сме извън конкретният случай, а говорим по - общо практиката показва, че и при хората, които се пазят стават грешки. Това, че на някоя си и е подплътен гърба с парички и може да си позволи да отделя финанси за мъсолан (не обичам деца, не ме съдете за израза) не значи, че с всички е така. Още повече, както казах финансите не са единственото нещо, което е необходимо за отглеждането на дете. Дали след години, когато вече порастналата тийнейджърка, родила на 17 си направи равносметка и види от колко неща е лишила детето си (за това колко е ощетила себе си няма да коментирам) и колко точно грешки е допуснала във възпитанието му, защото е била дете, което е отглеждало друго дете, ще е толкова горда от това, че е поела отговорност?

Дарла_ф, аз имам правото да говоря на който си искам и както си иска, а ти със сигурност не си човека, който може да ми държи сметка за каквото и да е. А специално за твоето изказване:

^a ti,"maina",ne razbra li 4e otdavna samo selskite guzari okolo plovdivsko govorqt na "maina"

мога да кажа само: "Respect поздравява отворените: дръжте си тъпите коментари по форумите!!!"

darla
10-28-2008, 18:41
Честито!
Сега разкарай изчадието от себе си!
:shock: :-o

darla
10-28-2008, 18:44
babity,na vseki moje6 da govori6 kakto si iska6,tova e neusporim fakt,no na men NQMA6 PRAVO da mi kazva6,4e sum si provalila jivota,kato sum rodila i da dava6 ocenki za MEN!!!na tova opredeleno NQMA6 PRAVO,komentirai slu4aq s avtorkata,ne moq!Na svetlinni godini si ot poziciqta da izkazva6 adekvatno mnenie!

LofYou
10-28-2008, 19:21
Ако някой знае нещо което мога да направя за да ми падне бебето нека ми каже.Това искам. Някой да ми каже начин да ми падне бебето

Бебето не може да падне бе ... Леле не посещавате ли часове по биология бе .. Тва да не ти е круша да падне от дървото :-o

Scrat
10-28-2008, 19:22
ЧЕСТИТО! ДАНО СА БЛИЗНАЦИ!

kotora
10-28-2008, 19:24
ЧЕСТИТО! ДАНО СА БЛИЗНАЦИ!

От китайците най-малко да са 5 :d

Scrat
10-28-2008, 19:30
ЧЕСТИТО! ДАНО СА БЛИЗНАЦИ!

От китайците най-малко да са 5 :d

Те китайците с тея малки пишки нищо не правят. Всички са клонинги там, затова са толкова много...

kotora
10-28-2008, 19:35
ЧЕСТИТО! ДАНО СА БЛИЗНАЦИ!

От китайците най-малко да са 5 :d

Те китайците с тея малки пишки нищо не правят. Всички са клонинги там, затова са толкова много...
то като гледам всичко им е малко... може би дори толкова малки че целите могат да влязат в нечия вагина :D

Naughty_
10-28-2008, 19:37
издразних се покрай спора на darla_f и babity :-x
babity, Ти не одобряваш човек да роди на 17 - ми ОК, това си е твое мнение! ама защо подяволите трябва да го налагаш и на другите??!?!? ВСЕКИ ИМА ПРАВО ДА ЖИВЕЕ ЖИВОТА СИ КАКТО СИ ИСКА... има толкова много различни хора, с различни разбирания и различни характери ...научи се да приемаш и чуждото менение,което е различно от твоето...за теб,това е правилно, но за друг не е...

Rebirthing
10-28-2008, 19:45
Ако някой знае нещо което мога да направя за да ми падне бебето нека ми каже.Това искам. Някой да ми каже начин да ми падне бебето

Бебето не може да падне бе ... Леле не посещавате ли часове по биология бе .. Тва да не ти е круша да падне от дървото :-o

Гравитация :-o :lol:

babity
10-28-2008, 19:47
издразних се покрай спора на darla_f и babity :-x
babity, Ти не одобряваш човек да роди на 17 - ми ОК, това си е твое мнение! ама защо подяволите трябва да го налагаш и на другите??!?!? ВСЕКИ ИМА ПРАВО ДА ЖИВЕЕ ЖИВОТА СИ КАКТО СИ ИСКА... има толкова много различни хора, с различни разбирания и различни характери ...научи се да приемаш и чуждото менение,което е различно от твоето...за теб,това е правилно, но за друг не е...

Емоционалността ми много често се счита за опит за налагане на мнението, а един форум с начина на общуване, който ни предоставя, помага на моята емоционалност да изглежда иначе. Не мисля, че съм ограничила правото на някого да си изкаже мнението, нито мисля, че авторката чака на нисък старт за да разбере какво е моето мнение по въпроса, да го вземе присърце и да ме послуша. И все пак, мислиш ли, че авторката е готова за бебе?

Naughty_
10-28-2008, 19:55
издразних се покрай спора на darla_f и babity :-x
babity, Ти не одобряваш човек да роди на 17 - ми ОК, това си е твое мнение! ама защо подяволите трябва да го налагаш и на другите??!?!? ВСЕКИ ИМА ПРАВО ДА ЖИВЕЕ ЖИВОТА СИ КАКТО СИ ИСКА... има толкова много различни хора, с различни разбирания и различни характери ...научи се да приемаш и чуждото менение,което е различно от твоето...за теб,това е правилно, но за друг не е...

Емоционалността ми много често се счита за опит за налагане на мнението, а един форум с начина на общуване, който ни предоставя, помага на моята емоционалност да изглежда иначе. Не мисля, че съм ограничила правото на някого да си изкаже мнението, нито мисля, че авторката чака на нисък старт за да разбере какво е моето мнение по въпроса, да го вземе присърце и да ме послуша. И все пак, мислиш ли, че авторката е готова за бебе?
Очевидно авторката не е готова за бебе,защото :
1) пита във форум как бебето и да "изпадне" :shock: :shock: :shock:
2) приятеля и е на 17 :shock: :shock: :shock:


Емоциолността ти найстина изглежда като опит за налагане на мнение :?

Miimiinka
10-28-2008, 20:04
Не е толкова важна възрастта,колкото да можеш да поемеш отговорност и да вземеш решение.А,ако оставяш бебето да имаш възможността да му осигориш добър живот.Но естествено,че не е желателно на 17-18 години да забременее едно момиче.Та това са едни от най-хубавите да не кажа най-хубавите години на едно момиче или момче.

MartiSSima
10-28-2008, 23:51
Първо казвам: darla_f свалям ти шапка за това че си поела отговорността върху постъпките си.Второ съгласна съм навсякъде с мнението ти.Радввам се че си съумяла заедно с родителите ти и приятелят ти да вземете решение което е било правилно а 9 месеца по късно ви радва.
Не може на 15/16/17 да разждат все още са деца за мен.Въпреки че аз съм почти на 21 все още ме е страх от това да имам дете и да поема отговорността а незнам какво остава за това девойче което пусна темата.
Искам да направя само една забележка, не е тук мястото да си вадите кирливите ризи.Имам на предвид това че обърнахте всичко на спор.Живота не е игра, днес си на училище утре завършваш и докато се обърнеш живота те е грабнал а ти пък предварително си си направил план за него.Такова животно "план за живота" НЯМА ... Мислете с главата си колкото и грубо да звучи като си отваряш краката трябва и да мислиш че има вероятност да станеш мама...Много жени биха убили за да имат една рожба а тука чувам само АБОРТ...Девойко като си отваряш краката сега, сядаш и говориш с мама и тате това са хората който ще са винаги зад гърба ти и ще ти помагат!За това са родители ... Успех както на авторката така и на darla_f

Consequence
10-29-2008, 00:46
От нас кво се очаква-да изродим бебето ли?
Или да й хвърлим един бой за да й дойде акъла в главата ... И не само ...

darla
10-29-2008, 07:25
aLoNe`In`ThE`dArK`f, blagodarq ti :-)

xxXroshawkaXxx
10-29-2008, 07:38
Не убивай детето!
Поговори с ваще!
Замисли се кой е виновен за да стане това?! :?
Ако с приятелят ти сте щастливи заедно, това ще бъде една стъпка нагоре!

DevilWish
10-29-2008, 07:52
Мен ми се иска да прочета мнението на авторката.Интересно ми е какво е станало.И то не, за да разбера 'клюката' ,а защото искам да видя решението й.
Лично според мен 17 години е крехка възраст,в която не си сигурен какво искаш + това дали ще си с това момче и за напред?Той иска детето, но може ли да му усигорите добър живот?Ако да - давайте ,няма смисъл да го убивате ,но ако не сте сигурни ,че ще се справите, изобщо не пробвайте.
Успех ,каквото и да решиш =)
Успех и на Дарла =)

Scouse
10-29-2008, 08:09
samo selskite guzari okolo plovdivsko govorqt na "maina"

Say da GoD daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaamn man
:smt089 :smt019

darla
10-29-2008, 08:13
^ako ne si suglasen,moje6 spokoino da se izkaje6!

hottie
10-29-2008, 08:33
Хора няма какво да спорите, то не е само до години, ами и до характер и до зрялост и до какви ли не още не фактори!
darla_f е силна жена(смея да кажа жена :D ) и е отгледала едно прекрасно бебче и е имала нужната подкрепа. Друго пък едва ли ще се справят. То си е индивидуално.

Dark_Angel_F
10-29-2008, 12:00
Ами ако не искаш да научават и да не се получат излишни усложнения ( защот от ва кеото разбрах че искаш да направиш е много опасно ) намери от янкдъе пари и отиди на гинеколог ... друго решение няма поред мен.

Attila_The_Hun
10-29-2008, 20:07
Не убивай детето!
Поговори с ваще!
Замисли се кой е виновен за да стане това?! :?
Ако с приятелят ти сте щастливи заедно, това ще бъде една стъпка нагоре!

Стига с това "убиване", да плашите хората. Абортът е много по-добра алтернатива отколкото страдащо впоследствие дете ЦЯЛ ЖИВОТ, а даже тук става въпрос за два или три прецакани живота ако броим не само детето, но и майката.
Какво значи да страда за цял живот? Ти добре ли си? От къде знаеш как ще му се развие живота за напред? Толкова примери има за преуспяли хора, живели преди да се реализират дълги години в трудно материално положение. Как можеш да лишаваш новия живот от шанс, под предлог, че ще му е трудно? Какво разбираш под трудно? Навремето как българите под турско са имали по 9-10 деца. Да не би да са били по-богати? Други били времената. Да! Няма да може да ходи на дискотека, да се напива, да пуши и да ходи по курви, защото няма да има пари за прахосване. Майката също ще трябва да води скромен начин на живот. Основното, което ги е страх всички жени, и заради което правят аборти, е това, че трябва да променят начина си на живот и да се лишат от абсолютно ненужни и даже вредни неща - губене на време по дискотеки, пиене, пушене, екстри като кино напр., и маса други подобни. И за да си запазите илюзията която наричате "хубав живот",сте готови да отнемете живот... :-o

djssss
10-30-2008, 14:53
Днеска разбрах че съм бременна. Страх ме е да кажа на наще защото те ще ме убият. Долкото до гаджето ми... той иска да запазим детето но аз не го искам за тва искам да попитам дали някой от вас незнае нещо дето мога да направя за да ми падне детето. Не ми предлагайте да утивам при гинеколог за аборт тай като за там ще ми трябватпари което значи че ще трябва да кажа всичко на мама и татко а мен ме е страх да им кажаа. За тва тарся друг изход. Моля да ми помогнете. Много е спешно. Благодаря предварителноздравей,вижд м положението ти не е розово,но да ти кажа насочила си се към нещо което може да ти съсипе живота,мъжете да гледат на теб като на прокажена а ти самата може и да си посегнеш един ден заради това което си намислила
една позната,беше бремена и пометна след което не може да има деца никога през живота си заради помятането ,задари една детска глупост и един страш можеш да си съсипеш живота за цял живот да не кажа че можеш и да умреш,поради усложнения!
моя съвет е намери 400лв направи аборт вашите няма да узнаят нищо ако ти е насочен за сутринта след 30 мин ще си свободна и до вечерта ще си ок няма да имаш проблеми малко ще ти е лошо ще те боли глава но ще си наред другия варянт е раждане но помисли как ще живееш и как ще го гледаш

amerikanec
10-30-2008, 15:11
Сега не е момента за упреци но се замисли че си на 17 и от тук нататък ти свършва "младежкият" живот !!!!!Ти заслужаваш да признаеш на родителите си.А щом от едно забременяване не можеш да се предпазиш,за какво отглеждане може да става въпрос??

TEOAN99
10-30-2008, 17:17
Минах по същия път-няма нищо страшно.Не исках да си провалям живота още на 16г.Та аз бях още дете.Никакво раждане преди 28г.
Отидохме в съседен град-до 3-та седмица дори не се пише,че е аборт,а някакъв вакум.Цялата процедура трае около 5 мин.,никаква болка,без упойка.Вкарват ти една много тънка тръбичка,която изсмуква това,което се е захванало за маточната стена-видях нещо наподобяващо сополи.Няма кръв.Здравната каса не го покрива-платихме 70 лева.След около месец ми дойде малко по-обилно от обичайното.

Дано съм била полезна с инфото!
Успех!

Scrat
10-30-2008, 17:21
А стига бе :shock:. Не мое си бременна.. АЗ съм бременен :shock:.

Attila_The_Hun
10-30-2008, 18:12
Те и сега циганите имат по 10 деца. Дай по твоята логика и ние да сме като тях. Но питаш ли ги как живеят? Ами тежко живеят.

Живот аз мога да ти създам, колко искаш. Мога да спя с по няколко момичета на ден - скоро би имало животи, колкото искаш. Какъв е проблема тогава с "отнемането" на живот преди такъв още да е започнал, след като такъв може да се създаде в неограничено количество? Човек още не се е родил, няма съзнание, просто нищо - това е като да откъснеш клон от дърво - много важно - ще поникне нов. Това не е като да отнемеш живота на човек, който е живял поне една-две години и е започнало да се оформя съзнание.

Ти за пример ли ми даваш, че българите под турско имали по 10 деца? Какъв е смисъла на това? Нито е имало съвременни предпазни средства тогава, нито култура е била на съответното ниво и също организацията на семействата е била такава, че е трябвала работна ръка. Ако няма деца, тогава пък на вече родените-старите им става тежко. И на тях им е по-лесно да си направят деца, та да им работят и да ги гледат на старини. Ама това, че щяло да им бъде тежко, това родителите не ги интересува - най-малкото, защото и техният живот е бил тежък и все още е, а те за по-лек не са и чували, че може да има. Моят баща, а и майка ми също, са имали тежко и трудно детство от днешна гледна точка. Изкараха си го на мен - баща ми прехвърли всичкия си товар върху мен и ме постави нарочно в същите условия, в които е бил той - искаха да ме изселят от нас, да ме накарат да работя непосилно. Идваше ми да го/ги убия, но не го направих, защото щеше да ми стане още по-тежко. Те пък знаеха за тази дилема и това им даваше увереност, че може да продължават в същия дух колкото си искат. В момента, в който престана да имам полза от тях, ще ги убия. Лошото е, че няма да си вземат поука, но за принципа. Принципът е като в казармата - старите юркат младите, а след това младите като станат стари и няма на кого да си го върнат, юркат следващите. Прави ли са да постъпват така - не знам, но те имаха пари, но предпочетоха да си ги харчат за себе си, а аз да съм в трудните условия, в които те са били. Това също е разбираемо - блъскали са здраво по времето на тежкия комунизъм и е нормално да искат да имат награда за това и компенсация за тежкото им минало и принципът беше "на мен кой ми е дал, та аз да ти давам на теб". Но все си мисля, че някак си този цикъл трябва да се прекъсне. И ние го направихме. Днес тийнейджърите живеят свободно и правят секс от момента, в който им се прииска, казармата доколкото знам също е отменена. Те и представа си нямат какво беше само преди 20 години. А ти с твоите предложения искаш да се върне старото време - хората да не си живеят живота, а да се мъчат цял живот, главно в бачкане и трудности как да свържат двата края.

Така, какво става с някой, който има трудно детство - превръща се в лузър и неудачник, той няма пари, а другите имат, другите имат гаджета, той няма, евентуално получава и психологически проблеми от това, което пък води до нови усложнения и неудачия. Ако успее да се измъкне някой ден от това положение САМ, то това става чак след 30-тата година най-рано. Евентуално на 40 може да е "щастлив" - ама какво щастие е това, след като най-хубавите години от живота ти ги няма и само ти си знаеш какво ти е коствало, за да преминеш през тях. Затова аз казах "цял живот". Колко пък много са преуспелите хора, които са имали лошо детство? И този успех само външен ли е за пред хората или е истински? Е, не е истински. Ето го Трифонов от телевизията - типичен пример - комплексарщина на макс. Сега си го изкарва на всички за това, че до 30-тата си година не е правил секс и е нямал пари, и понеже всичко това става в ефир, последствията са за целия народ.

Искаш да не ходят по дискотеки, да водят скромен начин на живот. А защо, какъв е смисъла? А мюсюлмани или поне религиозни християни не искаш ли да станат, та да им е още по-гадно? Дай им да четат библията - там пише всичко - и да не правят секс и да не мислят за това, и да не онанират, първо да се женят и след това секс само със същия човек, ама тогава пък идват децата и пак няма щастие... мъка, мъка. Ами не са се сетили да пишат в най-великата книга за психологическите проблеми, които стават вследствие на всичко това - е, на кой му пука, важното е да няма щастливи хора.

Голямо отклонение за този "малък" въпрос.

Зависи какво разбираш под щастлив. Да се боцкаш и да пушиш трева прави ли те щастлив? Съжалявам, че си имал тежко детство и с оглед на това е логично да имаш такава позиция. Противник съм на религиите, по причини, които бих изразил в раздел Философия, а не тук. Имам само един въпрос към тебе: В крайна сметка съжаляваш ли, че си се родил?

darla
10-30-2008, 18:44
Минах по същия път-няма нищо страшно.Не исках да си провалям живота още на 16г.Та аз бях още дете.Никакво раждане преди 28г.
Отидохме в съседен град-до 3-та седмица дори не се пише,че е аборт,а някакъв вакум.Цялата процедура трае около 5 мин.,никаква болка,без упойка.Вкарват ти една много тънка тръбичка,която изсмуква това,което се е захванало за маточната стена-видях нещо наподобяващо сополи.Няма кръв.Здравната каса не го покрива-платихме 70 лева.След около месец ми дойде малко по-обилно от обичайното.

Дано съм била полезна с инфото!
Успех!
da,procedurata e to4no takava.no po-4esto se pravi s upoika

hottie
10-30-2008, 20:00
Те и сега циганите имат по 10 деца. Дай по твоята логика и ние да сме като тях. Но питаш ли ги как живеят? Ами тежко живеят.

Живот аз мога да ти създам, колко искаш. Мога да спя с по няколко момичета на ден - скоро би имало животи, колкото искаш. Какъв е проблема тогава с "отнемането" на живот преди такъв още да е започнал, след като такъв може да се създаде в неограничено количество? Човек още не се е родил, няма съзнание, просто нищо - това е като да откъснеш клон от дърво - много важно - ще поникне нов. Това не е като да отнемеш живота на човек, който е живял поне една-две години и е започнало да се оформя съзнание.

Ти за пример ли ми даваш, че българите под турско имали по 10 деца? Какъв е смисъла на това? Нито е имало съвременни предпазни средства тогава, нито култура е била на съответното ниво и също организацията на семействата е била такава, че е трябвала работна ръка. Ако няма деца, тогава пък на вече родените-старите им става тежко. И на тях им е по-лесно да си направят деца, та да им работят и да ги гледат на старини. Ама това, че щяло да им бъде тежко, това родителите не ги интересува - най-малкото, защото и техният живот е бил тежък и все още е, а те за по-лек не са и чували, че може да има. Моят баща, а и майка ми също, са имали тежко и трудно детство от днешна гледна точка. Изкараха си го на мен - баща ми прехвърли всичкия си товар върху мен и ме постави нарочно в същите условия, в които е бил той - искаха да ме изселят от нас, да ме накарат да работя непосилно. Идваше ми да го/ги убия, но не го направих, защото щеше да ми стане още по-тежко. Те пък знаеха за тази дилема и това им даваше увереност, че може да продължават в същия дух колкото си искат. В момента, в който престана да имам полза от тях, ще ги убия. Лошото е, че няма да си вземат поука, но за принципа. Принципът е като в казармата - старите юркат младите, а след това младите като станат стари и няма на кого да си го върнат, юркат следващите. Прави ли са да постъпват така - не знам, но те имаха пари, но предпочетоха да си ги харчат за себе си, а аз да съм в трудните условия, в които те са били. Това също е разбираемо - блъскали са здраво по времето на тежкия комунизъм и е нормално да искат да имат награда за това и компенсация за тежкото им минало и принципът беше "на мен кой ми е дал, та аз да ти давам на теб". Но все си мисля, че някак си този цикъл трябва да се прекъсне. И ние го направихме. Днес тийнейджърите живеят свободно и правят секс от момента, в който им се прииска, казармата доколкото знам също е отменена. Те и представа си нямат какво беше само преди 20 години. А ти с твоите предложения искаш да се върне старото време - хората да не си живеят живота, а да се мъчат цял живот, главно в бачкане и трудности как да свържат двата края.

Така, какво става с някой, който има трудно детство - превръща се в лузър и неудачник, той няма пари, а другите имат, другите имат гаджета, той няма, евентуално получава и психологически проблеми от това, което пък води до нови усложнения и неудачия. Ако успее да се измъкне някой ден от това положение САМ, то това става чак след 30-тата година най-рано. Евентуално на 40 може да е "щастлив" - ама какво щастие е това, след като най-хубавите години от живота ти ги няма и само ти си знаеш какво ти е коствало, за да преминеш през тях. Затова аз казах "цял живот". Колко пък много са преуспелите хора, които са имали лошо детство? И този успех само външен ли е за пред хората или е истински? Е, не е истински. Ето го Трифонов от телевизията - типичен пример - комплексарщина на макс. Сега си го изкарва на всички за това, че до 30-тата си година не е правил секс и е нямал пари, и понеже всичко това става в ефир, последствията са за целия народ.

Искаш да не ходят по дискотеки, да водят скромен начин на живот. А защо, какъв е смисъла? А мюсюлмани или поне религиозни християни не искаш ли да станат, та да им е още по-гадно? Дай им да четат библията - там пише всичко - и да не правят секс и да не мислят за това, и да не онанират, първо да се женят и след това секс само със същия човек, ама тогава пък идват децата и пак няма щастие... мъка, мъка. Ами не са се сетили да пишат в най-великата книга за психологическите проблеми, които стават вследствие на всичко това - е, на кой му пука, важното е да няма щастливи хора.

Голямо отклонение за този "малък" въпрос.
Циганите имат 10 деца??Моляяя??? Последната статистика показва, че на семейство циганите имат по 2,2 деца ! Което ще рече по 2-3 на семейство. Раждаемостта в цяла България е страшно ниска.

MakeMeLaugh
10-30-2008, 20:07
Повярвай ми.. не вярвай на всичко, което се казва...

Всеки ден виждам цели цигански семейства, които определено не са от 4.2 членно семесйтво... а х2, а не сме града с най-много цигани.

hottie
10-30-2008, 20:38
Винаги има изключения, но статистиката е вярна. Може в едно семейство да има 7 деца, но в другото 0. Говорим за средно статистическа оценка.

Както и да е. Отклоняваме се :oops: спирам :oops:

kalinka2
10-31-2008, 09:08
[/quote]

има момичета,на които гаджетата им дават да пият бензин и ги ритат в корема...ама това е още по друга тема....[/quote]

Ужас! Как е възможна подобна диващина! Вие в кой век живеете, бе сексоправещи? Много сте отворени, ама такава ниска сексуална култура едва ли има другаде, освен при мангалите! :shock: Вие замисляте ли се какви съвети давате? Огромният процент от възрастни жени, които не могат да имат деца са с история като на това момиче - забременяване в ранна възраст, аборт (по един или друг начин), после неистови усилия за бебе, ама нъц! Който няма акъл, има яка гърбина да си носи последствията.
А към момичето: щом се страхуваш от вашите, моят съвет е да отидеш при добър гинеколог (за целта трябва да си направиш собствено проучване) и с него да поговориш какви са ти вариантите, и ако той също те посъветва все пак да кажеш на родителите си, го направи! Но гледай гинекологът да не е само добър лекар, но и да е човек, с когото можеш спокойно да поговориш, без да се притесняваш. Рисковете от пиене на бензин, ритници в корема, пъхане на нещо остро и всякакви дивотии, та даже и от един нормален аборт, са огромни. Вероятността да се лишиш ЗАВИНАГИ от щастието да имаш деца е огромна! ЗАПОМНИ ТОВА! Казвам ти го с най-добри чувства. Ако предприемеш нещо, нека все пак да е аборт по всички правила на медицината. Разбирам, че на 17 години човек не е готов да отглежда дете, но и това е различно при всеки.
И още нещо (в случай, че тръгнеш на аборт): задължително си направете (и ти и приятеля ти) изследване за кръвна група и резус фактор! Ако резус факторът ти е отрицателен, а този на приятеля ти положителен (за обратния случай няма проблем, т.е. ти да си "+", а той "-"), след аборта до 72 часа най-късно трябва да ти поставят ваксина "Анти Д гама глобулин". Тя се покрива от Здравната каса, но бъди сигурна, че няма да я получиш, затова трябва да си я набавиш предварително! Няма да ти обяснявам защо се бие (страшно е, ако не го направиш. При една бъдеща бременност нещата за бебето стават много опасни), т.к. може изобщо да не се стигне до това. Казвам го това, защото лекарите дори не уведомяват жената за това. Аз съм с отрицателен и ако не се бях интересувала, никой нямаше да ми каже. Така че съдбата на давещия се е само и единствено в негови ръце. Ако се намери добър човек да ти подаде ръка, това е само една щастлива случайност.

FeelMe
10-31-2008, 09:19
не мога да ти кажа дали да направиш аборт или не...има някои ,които и на 17 могат да бъдат отговорни родители,а други са си просто деца.това си е твоят живот.от една страна детето може много да ти обърка плановете ,но от друга... www.antiabort.free.bg

sexita
10-31-2008, 14:23
Помисли си добре...
Дали си струва да убиваш детето...и какви могат да бъдат последствията...
Ако с приятеля ви сте сериозни се замисли дали не можете да отгледате детето след като той го иска...
Иначе...само аборт може да махне детето.
Няма друг начин...
Попрочети за самата процедура и премисли хубаво нещата...това не е болест или нещастие...това е детето ти,което навярно вече има нокти на ръчичките....
И ако все пак решиш да го махаш говори с майка си,тя ще те разбере... и побързай,защото това нещо в теб расте с всеки изминал ден и става човек!
ti misi6,4e bebeto kato se napravi i hop-sled sedmica-dve ve4e ima nokti na ru4i4kite!!!Ta to ru4i4ki nqma o6te.....ne 4e momi4eto e kazalo v koi mesec e ama predpolagam 4e e suvseeeem rano!!!Nokti imalo!

Абе...ти ли ще ми разправяш!
Знаеш ли колко се дразня на такива малоумни и необмислени мнения...въобще...преди да ми противоречиш...земи та провери.
:-x

В началните месеци ембрионът се развива много бързо, поради което възрастта се изчислява от деня на оплождането (концепция). Това е т. нар. концепционна възраст на ембриона.

Яйце: Продукцията на концепцията през първите две седмици след оплождането се означава като яйце. Този период обхваща момента от оплождането до вгнездването на яйцеклетката в маточната стена. През по-голяма част от времето оплодената яйцеклетка е свободно подвижна в маточните тръби и в матката. Изхранването на яйцето става за сметка на хранителните материали, намиращи се в самата клетка.

Ембрион: Този пероид продължава от 3 г. с. до 8 г. с., смятано от деня на овулацията, или 5 до 10 г. с. от първия ден на последната менструация. Ембрионът е с дължина 4 – 5 мм. Сърцето е пропорционално по-голямо, отколкото съответства на размера на тялото. При ултарзвуково изследване може да се открият сърдечните пулсации. Налице е начален стадий на развитие на горните и долните крайници. Започва оформянето на пъпната връв. Ембрионът е с дължина около 22 – 24 мм. Главата му е значително по-голяма в сравнение с размерите на тялото. В този период са оформени ушите и пръстите на крайниците.

Плод: Периодът започва от 9 г. с. считано деня на овулацията. Характерно за този период е, че в плода вече не се оформят нови тъкани, а съществуващите до тогава структури нарастват и узряват.

III лунарен месец: 9 -12 г. с. (считано от първия ден на последната менструация). Дължината на плода е 7 - 9 см. В костите се откриват огнища на вкостяване. Пръстите на крайниците са ясно оформени и личат нокти Изявени са различията във външните полови белези.


http://4.bp.blogspot.com/_Zg5tMkJ8gdw/SKHtRl-S4JI/AAAAAAAAAE4/hIRrNx9LsRA/s1600-h/day48-hand.gif

http://3.bp.blogspot.com/_Zg5tMkJ8gdw/SKHtfRE2JSI/AAAAAAAAAFA/MinTyGNPVcE/s1600-h/day51-hand.gif



Скъпа моя...вече втора година се занимавам с проект свързан с абортите...
www.antiabort.free.bg Този сайт е мой и го правих миналата година.
За да направя такова нещо мислиш ли,че не съм чела нищо...не...нямаш си на идея колко съм прочела и колко съм се интересувала и интересувам...защото продължавам да работя над това и не съм сама!
Само не искам да ми спориш...

darla
10-31-2008, 14:44
Az ne iskam da sporq s teb,za6toto ti si edin ot malkoto zdravomisle6ti hora v tozi forum,no zarodi6 na dve sedmici ne moje6 da me ubedi6,4e ima nokti>Primerno na dve sedmici,o6te ru4i4ki nqma oformeni,ti i nokti mu sloji!a po temata-to mina tolkova mn vreme ot kakto temata be6e pusnata,4e kakvoto i da e re6ilo momi4eto,po-dobre da se e orientirala ve4e,za da budat riskovete pri eventualen abort svedeni do minimum.
P.S.-i smek4i tona si ako obi4a6,tova,4e si napravila nqkakva stranica sre6tu abortite i ima6 nqkakva ideq v tazi nasoka,ne ozna4ava,4e si izjivqla ne6to podobno i imenno tova ne ti dava pravo da mi durji6 takuv ton!

sexita
10-31-2008, 15:01
Хубаво...sry,ама много се ядосах...щот...да чета толко много за нещо,което е супер интересно и после някой да ми се изсмее на фактите...малко е кофти...

Тааа...
Ембрион на 2 седмици няма как да го хванеш...
Виж сега..първо чакаш да ти закъснее...което може да отнеме...3-4-5 седмици...дори 2 месеца за по-недосетливи "мами"
После тест...ок...бременна съм.
Докато се вайкам и пиша по форумите минава още време..поне 4-5 дена докато поразпитам за абортите.
Да кажем,че вече има 2 месеца от забременяването...напълно нормалното време за да сме разбрали вече...
Сега следва чичо доктор и назначаване на изследвания и после излизане на резултатите,назначаване на дата...
Поне още седмица бавене...

Е смятай ти ;)

MakeMeLaugh
10-31-2008, 15:23
Кво се карате като фусти, като в google и wikipedia всичко си го пише... :?

darla
10-31-2008, 15:38
spored men samo nai-nedosetlivata ovca(bez izvinenie) bi razbrala 4AK na vtoriq mesec 4e e bremenna,da ne govorim,4e togava ve4e opsanostite sled aborta sa mnogo po-golemi.abe spored men momi4eto otdavna zarqza temata si,a nie tuk o6te obsujdame

sexita
10-31-2008, 15:56
E така е...и само да кажа,че примерно майка ми е правила аборт малко след мен в 3-тия месец..едва са разрешили... за сметка на това е стерилна сега :? А майката на най-добрата ми приятелка е искала да прави аборт с нея,но на път за вкъщи е изгубила изследванията и после е било много късно за да правят нови и е оставила бебето и сега имам най-добра приятелка :D
А майка и казва,че това е било божа работа и дори да е родила млада не съжалява...и че още настръхва като си помисли,че е могла да остане без дъщеря си...

та...и други познати и приятелки имам,които разбират за бременноста си по тва време...

FeelMe
10-31-2008, 17:19
Скъпа моя...вече втора година се занимавам с проект свързан с абортите...
www.antiabort.free.bg Този сайт е мой и го правих миналата година.
За да направя такова нещо мислиш ли,че не съм чела нищо...не...нямаш си на идея колко съм прочела и колко съм се интересувала и интересувам...защото продължавам да работя над това и не съм сама!
[/b]
moite pozdravleniq...saitut ,koito si napravila naistina kara horata da se zamislqt ,zaslujava li si da se pravi abort...moga da kaja samo Bravo! :)

folkmaniq
10-31-2008, 18:01
МАЛЕ КАКВА ИСТОРИЯ...

Xrisinka
10-31-2008, 20:21
oo mila mn kofti taka no az ne sam chuvala za drug nachin osven abort i ne mislish li che oshte ti e ranichko za dete sig li si che shte poemesh tazi otgovornost vse pak i dvamata ste na 17 ne iskam da te uprekvam ama zashto ne ste izpolvali predpazni merki .. :S trqbva da se kosultirash s nqkoi blizak no shtom kazvash che vashte shte te prebiqt s edna duma nz bi trqbvalo da proqvat razbirane .. i da ne te uprekvat a da ti pomognat

titinkaa
10-31-2008, 20:40
има хапчета които ако си в първите дни на бременността може да се премахне детето ама не ги знам как им беше името

n3_m3_k3f16
11-04-2008, 16:56
В кой ден (седмица) си, защото ако е станало скоро (до 7/8/ дни) можеш да пиеш противозачатъчни....поне така съм чувала, опитай :)

Vesk0u
11-04-2008, 17:00
Ами според мен ще е най-разумно да кажеш на ваще, да ти дадат пари за аборт, защото ако го родиш без те въобще да са знаели, че си бременна нещата ще станат много по-лоши...

Punisherrr
11-04-2008, 17:03
То ние тука си пишеемм....разнищтваме....
то момичето вече роди братче....
Стига толкоз....

SK0RP10N
11-04-2008, 17:07
Ето защо трябва да внимавате, какво правите.
Ако можете - запазете детето, ако ли не - аборт

LadyDy
11-05-2008, 13:08
Аборт!!! С инжекция!

LadyDy
11-05-2008, 13:12
Имам една приятелка,която беше забременяла и срещу 30 лв в аптеката си взе хапчета за аборт.Като изпи хапчето често ходеше до тоалетната и с ивинение пикаеше някакви бели парцали.Сега вече не е бременна.

Незнам обаче как се казват хапчетата.

КАКЪВ Е ТОЗИ МЕТОД?! ДА НЯМАШ В ПРЕДВИД ЕСКАПЕЛЕ!??

sextazy_baby
11-05-2008, 13:59
Аз съм твърдо ПРОТИВ абортите,но пък и знам как да се предпазвам от нежелана бременност

sexita
11-05-2008, 14:49
Скъпа моя...вече втора година се занимавам с проект свързан с абортите...
Моето мнение е, че тези видеа и снимки имат за цел да ужасят хората, но истината е, че по подобен начин изглежда всеки човек като умре - независимо дали още при аборт или на години и това е неизбежно, т.е. ако се избере да не се абортира, това не спестява нищо. За мен основният въпрос е дали зародишът, а не само момичето чувства болка - но не съм медицински компетентен, за да знам. Има започната тема по въпроса тук:
http://edno.info/f/showthread.php?t=1114
Може би вариантът с пълна упойка ще е по-добър, защото това ще е безболезнено и за зародиша, но не знам.
Смисълът на твоя сайт по-скоро трябва да е да насърчи сексуалното ограмотяване и употребата на противозачатъчни.

Много интересно мислене...
Това,че снимките са ужасни,не значи,че са с такава цел. Целта им е реално представяне на процедурата,наречена- Аборт.
Всеки човек изглеждал ужасно като умре нали...все тая е кога ще ритне топа...еми не е! Човек умира добре,когато остарее и умре по естествен начин. Все едно на теб ти е все едно дали ще умреш утре или след 60 години...все едно не заслужаваш да изживееш хубавите моменти,които животът ти крои ако оцелееш в него.

А че ембрионът изпитва болка е доказано!

Не знам как бих се чувствала аз ако сама пожелая смъртта на нероденото си дете но със сигурност няма да съм същия човек.Няма да мога да спра да мисля за това и да се обвинявам постоянно,да плача и денем и нощем но няма да мога да върна времето.Сигурно когато видя малки деца винаги ще си мисля как ли щеше да изглежда моето.Дали ще е приятно...
Никога не бих лишила това което съм създала и е МОЕ от живот...никога няма да отнема шанса на детето ми да порасне. Никога няма да отнема шанса на детето ми да може да ме прегърне, да се притиска до мен и да ме целува. Аз никога няма да отнема шанса на детето ми да отиде в детската градина и в училище и никога няма да отнема МОЕТО право да видя първите крачки и да чуя първите думи на сина или дъщеричката си.

AnnitoOo
11-05-2008, 15:06
nai dobriq izhod e da pogovorish s maika ti .... ako izmislite reshenie zaedno shte bude po dobre ..... ohhh nedei da mislish za abort ... nz moje da nqmash izbor i vazmojnost da za4enesh otnovo sled abort .... ama to zavisi i ot drygi neshta nz dosta e slojnoo :( :( :( milata ..

foreverr
11-05-2008, 16:11
Мила не прави аборт-с него ще обиеш едно невинно дете, което няма право на избор дали да живее или не-това зависи само от тебе, но се замисли, че ако направиш аборт ще убиеш един човек!!!Кажи на ваще по някъв начин!!!

reychal69
11-05-2008, 20:45
6tom si v parviq mesec estestveno 4e moje da padne..porovi4kai se v neta..na nqkoi jeni im pada bez da sa iskali..nevqrvam oba4e tyk da ima takiva i da ti dadat konkretni i polezni saveti..v kraen slu4ei sabirai pari ot priqteli i priqtelq si i otivai da za abort 6otty tva ne e etka edna 6ega..

ani00770088
11-06-2008, 06:38
Има един друг метод близък до аборта но е много по безопасен,безболезнен, ефтин и не е толкова жесток спрямо плода.Прави се докато плода още е съвсем малък, в начален стадий.Поставя се една тръба във влагалището и плода се изсмуква със вакуум.Методът е много ефикасен но е приложим само докато плода е още съвсем малък.Трябва да се отиде още в началото.Процедурата е много бърза и не изисква кой знае какви приготовления.Провери за това в интернет :)

Wrathchild
11-06-2008, 07:51
Сексита, като цяло си права, да. Обаче нека си представим следната ситуация, дано не ти се случва никога.
Вървиш си късно сама по улицата, хваща те някакъв и те изнасилва. След няколко седмици идва диагноза бременна. Точно от този луд. А ти нито си готова за дете, нито имаш финансовата, нито психическата възможност, нищо. Е, тогава кажи ми - ще го задържиш ли?

darla
11-06-2008, 07:57
^abe nali znae6,na prikazki sme veliki,a defakto opita u4i,ne izmislenite saitove i statistiki

SomeGirl
11-06-2008, 10:17
Има един друг метод близък до аборта но е много по безопасен,безболезнен, ефтин и не е толкова жесток спрямо плода.Прави се докато плода още е съвсем малък, в начален стадий.Поставя се една тръба във влагалището и плода се изсмуква със вакуум.Методът е много ефикасен но е приложим само докато плода е още съвсем малък.Трябва да се отиде още в началото.Процедурата е много бърза и не изисква кой знае какви приготовления.Провери за това в интернет :)

ako ne znae6 ima razli4ni metodi na abort (pone v normalnite darjavi) tova s vakyym se pravi sled 9ta sedmica (pone v nqkoi darjavi) kato predi tova ima vazmojnost za medikamentozen abort. ne pomnq do koq sedmica be6e tova s vakyyma, mislq 4e specialnov Angliq ima6e medikamentozen pak v po-kasen stadii na bremennosta i 4ak sled tova kam 5-6 mesec (do kagato v angliq e legalno da se napravi abort) se pristapva kam operaciq.
i o6te ne6to medikamentozniq abort se s4ita za nai-blizak do estestveniq!

kolkoto do v BG az li4no znaq 4e se pravi samo s vakyym.

zai4eto_s_kariranite_ushi
11-06-2008, 10:20
Един куп глупави словоизлияния се изписаха ... а нека да чуем авторката как и се е развил животеца!?

Alderis
11-06-2008, 10:35
Един куп глупави словоизлияния се изписаха ... а нека да чуем авторката как и се е развил животеца!?
Е айде пък и ти...тая тема е на 12 дни. Те сега нали се развиват бързо днешната младеж, почват на 13 да се е**т, сигурно и сроковете за износване са им съкратени. Най-вероятно вече е родила, че сигурно и чака да става баба...

zai4eto_s_kariranite_ushi
11-06-2008, 10:38
Ах, Алдерис, колко си прав! Роди ли го? Я го доведи тука да го тренираме за нинджа ... пък може и малко акъл да му насадим, личност да му изградим ... не като майка си простакесата да ходи и да се чепати при некадърници и после да реве "Бременна съм, как да накарам бебето да падне" ... срамота!

Biskfitka
11-06-2008, 11:09
6tom si v parviq mesec estestveno 4e moje da padne..porovi4kai se v neta..na nqkoi jeni im pada bez da sa iskali.. :shock: :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

alksndr
11-06-2008, 11:12
Днеска разбрах че съм бременна. Страх ме е да кажа на наще защото те ще ме убият. Долкото до гаджето ми... той иска да запазим детето но аз не го искам за тва искам да попитам дали някой от вас незнае нещо дето мога да направя за да ми падне детето. Не ми предлагайте да утивам при гинеколог за аборт тай като за там ще ми трябватпари което значи че ще трябва да кажа всичко на мама и татко а мен ме е страх да им кажаа. За тва тарся друг изход. Моля да ми помогнете. Много е спешно. Благодаря предварително

Поискай от няколко приятели пари не от майкати....

TohiZbulev
11-06-2008, 11:29
Ми прекарай комшията и кажи че да е клецал насила

slav4et0o0o
11-07-2008, 07:55
Мисля, че момичето е направило аборт, но не иска да си каже.
да наистина направих аборт но не сам писала тук защото бях забравила малко за темата... говорих с мама и тя ми помогна.. сичко мина добре... но тай като бях с мама ми беше неудобно да питам лекаря кога отново мога да водя полов.. ако някой тук знае моля да ми каже.. и още нещо... какви усложнения може да имам след аборта... тай като и след като се сабудих от упойката лекаря си беше заминал и пак нямаше как да го питам

SomeGirl
11-07-2008, 12:11
Мисля, че момичето е направило аборт, но не иска да си каже.
да наистина направих аборт но не сам писала тук защото бях забравила малко за темата... говорих с мама и тя ми помогна.. сичко мина добре... но тай като бях с мама ми беше неудобно да питам лекаря кога отново мога да водя полов.. ако някой тук знае моля да ми каже.. и още нещо... какви усложнения може да имам след аборта... тай като и след като се сабудих от упойката лекаря си беше заминал и пак нямаше как да го питам


sex moje da pravi6 sled kato spre6 da karvi6 ili sled kato ti doide cikala pak, ti si preceni. yslojneniq 6te ima6 edistveno ako napravi6 infekciq kato simptomite sa-mnogo silno karvene, golemi sasireci krav, temperatyra ili ako eventyalno lekarq e nanesal nqkakva vreda na matkata ti, koeto edva li e stanalo. sa6to kogato az pravix abort mi kazaxa da ne izpolzvam kozmetika s parfum kato dy6 gelove i t.n. dokato karveneto ne spre, mojeli da predizvikat infekciq.
sega nablegni na zdravoslovnite ne6ta za qdene-plodove, zelen4yci i t.n. ne vdigai tejki ne6ta, pazi se pove4e pone nqkolko sedmici.

slav4et0o0o
11-07-2008, 12:27
sex moje da pravi6 sled kato spre6 da karvi6 ili sled kato ti doide cikala pak, ti si preceni. yslojneniq 6te ima6 edistveno ako napravi6 infekciq kato simptomite sa-mnogo silno karvene, golemi sasireci krav, temperatyra ili ako eventyalno lekarq e nanesal nqkakva vreda na matkata ti, koeto edva li e stanalo. sa6to kogato az pravix abort mi kazaxa da ne izpolzvam kozmetika s parfum kato dy6 gelove i t.n. dokato karveneto ne spre, mojeli da predizvikat infekciq.
sega nablegni na zdravoslovnite ne6ta za qdene-plodove, zelen4yci i t.n. ne vdigai tejki ne6ta, pazi se pove4e pone nqkolko sedmici.

Незнаех че немога да ползвам душ гел.. дали сега може да е станала инфекция? Нямам обилно течене.. просто малко карвя но то е савсем леко... мина точно 1 седмица от както направих аборта а на мен ми каза че само 2-3 дни ще карвя а аз ве4е карвя цяла седмица и днеска се усили карвенето.. май ще се наложи да ходя на лекар :( :( :( :(

SomeGirl
11-07-2008, 14:25
sex moje da pravi6 sled kato spre6 da karvi6 ili sled kato ti doide cikala pak, ti si preceni. yslojneniq 6te ima6 edistveno ako napravi6 infekciq kato simptomite sa-mnogo silno karvene, golemi sasireci krav, temperatyra ili ako eventyalno lekarq e nanesal nqkakva vreda na matkata ti, koeto edva li e stanalo. sa6to kogato az pravix abort mi kazaxa da ne izpolzvam kozmetika s parfum kato dy6 gelove i t.n. dokato karveneto ne spre, mojeli da predizvikat infekciq.
sega nablegni na zdravoslovnite ne6ta za qdene-plodove, zelen4yci i t.n. ne vdigai tejki ne6ta, pazi se pove4e pone nqkolko sedmici.

Незнаех че немога да ползвам душ гел.. дали сега може да е станала инфекция? Нямам обилно течене.. просто малко карвя но то е савсем леко... мина точно 1 седмица от както направих аборта а на мен ми каза че само 2-3 дни ще карвя а аз ве4е карвя цяла седмица и днеска се усили карвенето.. май ще се наложи да ходя на лекар :( :( :( :(

edva li e infekciq, nali znae6 4e kato si v cikal ponqkoga to4no na kraq po4va da ti te4e pove4e i t.n. primerno ot topla voda, sled dy6 i o6te kyp ne6ta. ne e kazano izob6to da ne izpolzva6 dy6 gel, no ne i s tonove, az li4no gi izbqgvax, ne polzvax. nabludavai dali ima6 temperatyra, ako e infekciq 100% 6te ima6. kolkoto do karveneto moje da i nqkolko sedmici, prigotvi se za o6te 1, pri vseki e strogo individyalno. az li4no karvqx nqkolko sedmici mai moje bi 2-3 ne pomnq ve4e posle 1-2 dni sprq i pak po4na mnogo malko nqkakvo kafenikavo mai, to ne be6e to4no i karvene, za6toto be6e savsem malko. kazaxa mi 4e moje da prodalji dokato ne mi doide i mai to4no taka i stana, prodalji, doide mi i posle vsi4ko se normalizira. vij edna bremennost makar i za nqkolko sedmici samo e razbarkvane s xormonite ti, a edin abort o6te pove4e gi obarkva. prosto tqloto ti izpitva nqkakav 6ok spored men, za6toto to se podgotvq za tazi bremennost i t.n. i izvednaj tova se spira, taka 4e minava vreme dokato tqloto ti osaznae kakvo stava i dokato xormonite se normalizirat. men mi kazaxa da si napravq 1 test kato sprqx da karvq za da proverq dali sam se iz4istila ot GGH mislq 4e be6e xormona na razsteja, koito go ima pri bremennost v jenite.
po4ivai si pove4e, tqloto ti ima nyjda ot tova.

darla
11-07-2008, 15:09
obiknoven du6-gel ne moje6 da polzva6,no suvsem spokoino moje6 da izpolzva6 INTIMEN du6-gel

slav4et0o0o
11-07-2008, 15:29
obiknoven du6-gel ne moje6 da polzva6,no suvsem spokoino moje6 da izpolzva6 INTIMEN du6-gel

mi predi polzvah dush gel .. no se okaza che imam alergiq kam nego i ima dosta nepriqtna rekaciq ot tova.. ne iskam da kazvam kakvo e no e ujasno i za tva ne polzvam intimen dush gel

darla
11-07-2008, 15:47
:shock: kum intimen du6-gle ima6 alergiq,a kum obiknoveniq-ne?! :shock: stranno

slav4et0o0o
11-07-2008, 18:14
:shock: kum intimen du6-gle ima6 alergiq,a kum obiknoveniq-ne?! :shock: stranno

Незнам защо ти се вижда толкова невероятно тай като това че и двете се наричат душ гел не значи че садаржат едно и също нещо.. се имат няква разлика... и именно лекаря ми каза че развивам алергия от интимния душ гел

SomeGirl
11-07-2008, 18:24
:shock: kum intimen du6-gle ima6 alergiq,a kum obiknoveniq-ne?! :shock: stranno

Незнам защо ти се вижда толкова невероятно тай като това че и двете се наричат душ гел не значи че садаржат едно и също нещо.. се имат няква разлика... и именно лекаря ми каза че развивам алергия от интимния душ гел

to4no p1k intimen NE mislq 4e trqbva da polzva6 sega, dori i da nqma6 alergiq.

darla
11-07-2008, 19:31
:shock: kum intimen du6-gle ima6 alergiq,a kum obiknoveniq-ne?! :shock: stranno

Незнам защо ти се вижда толкова невероятно тай като това че и двете се наричат душ гел не значи че садаржат едно и също нещо.. се имат няква разлика... и именно лекаря ми каза че развивам алергия от интимния душ гел

Ne,mila,ne 4e go kazah s lo6o 4uvstsvo,prosto mi stana 4udno,za6toto intimniq ne sudirja tezi aromati i kiselini kato obiknoveniq,ni6to pove4e

P.S.-Some Girl za6to ne misli6,4e e dobre da izpolzva intimen sega?az mislq,4e poo zle 6te e ako izpolzva obiknoven(ne samo sled abort a i po princip!!!) makar,4e sled kato na neq intimnite ne i ponasqt,to e qsno 4e ne e dobre da gi izpolzva.az sum pravila abort i sled nego ne sum imala problem s intimniq si du6-gel.a obiknoven nikoga ne sum izpolzvala za tezi 4asti-e ot kakto napravih 13 vsu6tnost

SomeGirl
11-07-2008, 20:29
:shock: kum intimen du6-gle ima6 alergiq,a kum obiknoveniq-ne?! :shock: stranno

Незнам защо ти се вижда толкова невероятно тай като това че и двете се наричат душ гел не значи че садаржат едно и също нещо.. се имат няква разлика... и именно лекаря ми каза че развивам алергия от интимния душ гел

Ne,mila,ne 4e go kazah s lo6o 4uvstsvo,prosto mi stana 4udno,za6toto intimniq ne sudirja tezi aromati i kiselini kato obiknoveniq,ni6to pove4e

P.S.-Some Girl za6to ne misli6,4e e dobre da izpolzva intimen sega?az mislq,4e poo zle 6te e ako izpolzva obiknoven(ne samo sled abort a i po princip!!!) makar,4e sled kato na neq intimnite ne i ponasqt,to e qsno 4e ne e dobre da gi izpolzva.az sum pravila abort i sled nego ne sum imala problem s intimniq si du6-gel.a obiknoven nikoga ne sum izpolzvala za tezi 4asti-e ot kakto napravih 13 vsu6tnost

za6toto e kozmetika-sadarja edin kyp ximikali. i naprotiv intimnite dy6 gelove sa kiseli tai kato estestvenata sreda na vlagali6teto e kisela s cel da ybiva bakterii.

darla
11-07-2008, 21:48
^est,4e sa kiseli!!!nqmah v predvid,4e nqmat kiselina-nali tova im eintimnoto-dapoddurjat estestvenata sreda,kiselinata navlagali6teto.imah v predvid,4eobikn du6-gelove sudurjat kiselini,vredni zaintimnite 4asti,kaktoi kupi6ta izkustveni aromati i himii.tova,4eintimnitedu6-gelove bili "golqmata"himiq e absolutna glupost!Nadqvam seneginekolog ti q e kazal i ne toi ti e kazal4e e VREDNO da izpolzva6 intimen du6gelza intimnite si 4ast,za6toto v takuv slu4ai mojedase vurne v 1vi klas!6to zasuvur6enna prostotiq.Ponena tazi tema sme govorili dosta ob6irnosginekologa mi i NIKOGA tvurdenieto ti nemoje da bude vqrno! :lol:

krem4et0
11-08-2008, 10:37
Дарла, аз от интимните душ-гелове получавам ужасни течения. Само и единствено този на Bilka ми понася. И да, не 1 гинеколог ми е казал, че не трябва да прекалявам с миенето на интимните си части с душ-гел, било то и интимен. Чистата вода е напълно достатъчна в повечето случаи.

van4encetyYyY
11-08-2008, 16:00
Добре бе хора вие май наистина не мислите!Казваш да знам,че трябваше да използвам презерватив да знам,че трябваше повече да внимавам ама като стане дума защо не го направихте?!Когато хората казкат предпазвайте никой не слуша- всички тръгват влечени от своите емоции,безотговорност и после искат помощ (след дъжд качулка).Може някой да каже ,че това всички го знаем но и може да кажем колко много в последните години се увеличил броят на младите майки... 8-) Ако трябва да дам съвет на авторката не мисля,че повторният тест много ще ти помогне.По добре посети генеколог.Може да те успокои,че теста е сбъркал или да те хвърли в тревога като потвърди бременоста.Във вторият случай искаш или не искаш ще трябва да кажеш на вашите,защото без аборт няма как" бебето да падне"! :D

MELON
11-08-2008, 16:01
няма какво да те е страх казавай да не ти пука

slav4et0o0o
11-09-2008, 06:25
Добре бе хора вие май наистина не мислите!Казваш да знам,че трябваше да използвам презерватив да знам,че трябваше повече да внимавам ама като стане дума защо не го направихте?!Когато хората казкат предпазвайте никой не слуша- всички тръгват влечени от своите емоции,безотговорност и после искат помощ (след дъжд качулка).Може някой да каже ,че това всички го знаем но и може да кажем колко много в последните години се увеличил броят на младите майки... 8-) Ако трябва да дам съвет на авторката не мисля,че повторният тест много ще ти помогне.По добре посети генеколог.Може да те успокои,че теста е сбъркал или да те хвърли в тревога като потвърди бременоста.Във вторият случай искаш или не искаш ще трябва да кажеш на вашите,защото без аборт няма как" бебето да падне"! :D

ti mai ne si chela vsi4ki komentari.. ako gi beshe chela shteshe da razberesh che tozi problem ve4e sam go reshila i ve4e obsajdame drugo neshto... sashtoto vaji i za MELON

MakeMeLaugh
11-09-2008, 10:14
Иииууу

Това да се измиеш х*у или п*нтата само с вода си е жива ебавка с партньора.. блах

Квото и да си говорим само вода нищо не прави, пък и не дезинфикцира напълно.

6o6kotooo
11-09-2008, 13:31
Плати на някой да те удря мноо силноо в коремаа 8-)

Kurosava
11-09-2008, 13:40
Ако знаеш каква бухалка имам...

LadyDy
11-09-2008, 15:02
s.p_girl, Kurosava, оригинални сте просто.... :x

Nefarian
11-09-2008, 15:33
На печелившите, Честито!

samsung_sgh950
11-09-2008, 17:23
nqma smisal da ubivash deteto zaradi va6ta glupost eto 4e vie ste vinovni ne to a i ne govori s ba6ta si a s maika si pyrvo osta vi na neq da govori s bashtati kaji i nqkoi den mamo taka i taka s priqtelq mi pravihme sex i razbrah 4e sam bremenna NE UBIVAI BEBE ZARADI VA6ATA GLUPOST

sevenhill
11-09-2008, 19:15
:grin: искам аз да съм му кръсник :)

crazy_girl_4ever
11-09-2008, 19:30
iskai pari ot priqtelq ti za abort ,za6toto vse pak toi ti go e napravil ako ne ti dade kaji na va6te posle da ne s1jalqva6 [-o<

SomeGirl
11-09-2008, 21:38
ne razbiram za6to vse o6te ima xora koito kazvat mnenie koeto ne e validno ve4e, pro4etete nqkoi predni mneniq predi da pi6ete.



^est,4e sa kiseli!!!nqmah v predvid,4e nqmat kiselina-nali tova im eintimnoto-dapoddurjat estestvenata sreda,kiselinata navlagali6teto.imah v predvid,4eobikn du6-gelove sudurjat kiselini,vredni zaintimnite 4asti,kaktoi kupi6ta izkustveni aromati i himii.tova,4eintimnitedu6-gelove bili "golqmata"himiq e absolutna glupost!Nadqvam seneginekolog ti q e kazal i ne toi ti e kazal4e e VREDNO da izpolzva6 intimen du6gelza intimnite si 4ast,za6toto v takuv slu4ai mojedase vurne v 1vi klas!6to zasuvur6enna prostotiq.Ponena tazi tema sme govorili dosta ob6irnosginekologa mi i NIKOGA tvurdenieto ti nemoje da bude vqrno! :lol:

mislq 4e malko promenq6 dymite mi, ne sam kazala 4e e vredno da se izpolzva intimen dy6 gel ili kakavto i da e dy6 gel, kazax 4e na men mi kazaxa sled kato napravix abort da izbqgvam parfumirana kozmetika-kato dy6 gelove primerno, 6tom sa mi go kazali zna4i ima za6to. kolkoto do ginekologa ti...ako e nqkoi ot tiq "lekari" v BG, izob6to ne priemam mnenieto na koito i da e ot tqx za validno, dostata4no glyposti sam 4yla i vidqla ot BG lekari.
obiknoveniq dy6 gel izsy6ava intimnite 4asti, i kolkoto za tvardenieto, to ne e moe i ne kazvai 4e nikoga ne moje da e vqrno, sled kato ne si proverila!

sexita
11-29-2008, 09:03
Мисля, че момичето е направило аборт, но не иска да си каже.
да наистина направих аборт но не сам писала тук защото бях забравила малко за темата... говорих с мама и тя ми помогна.. сичко мина добре... но тай като бях с мама ми беше неудобно да питам лекаря кога отново мога да водя полов.. ако някой тук знае моля да ми каже.. и още нещо... какви усложнения може да имам след аборта... тай като и след като се сабудих от упойката лекаря си беше заминал и пак нямаше как да го питам

Поздравления...да...честита ти съвест!
а мнението на global сега го видях и не ми се занимава да и пиша като на някое малоумно същество...щото супер се ядосах.
Бийте си главите и се избивайте !
Като изгубиш нещо важно,ще разбереш за какво ти говора...но първо съзрей! Лек ви ден :x

darla
11-29-2008, 09:17
ne razbiram za6to vse o6te ima xora koito kazvat mnenie koeto ne e validno ve4e, pro4etete nqkoi predni mneniq predi da pi6ete.



^est,4e sa kiseli!!!nqmah v predvid,4e nqmat kiselina-nali tova im eintimnoto-dapoddurjat estestvenata sreda,kiselinata navlagali6teto.imah v predvid,4eobikn du6-gelove sudurjat kiselini,vredni zaintimnite 4asti,kaktoi kupi6ta izkustveni aromati i himii.tova,4eintimnitedu6-gelove bili "golqmata"himiq e absolutna glupost!Nadqvam seneginekolog ti q e kazal i ne toi ti e kazal4e e VREDNO da izpolzva6 intimen du6gelza intimnite si 4ast,za6toto v takuv slu4ai mojedase vurne v 1vi klas!6to zasuvur6enna prostotiq.Ponena tazi tema sme govorili dosta ob6irnosginekologa mi i NIKOGA tvurdenieto ti nemoje da bude vqrno! :lol:

mislq 4e malko promenq6 dymite mi, ne sam kazala 4e e vredno da se izpolzva intimen dy6 gel ili kakavto i da e dy6 gel, kazax 4e na men mi kazaxa sled kato napravix abort da izbqgvam parfumirana kozmetika-kato dy6 gelove primerno, 6tom sa mi go kazali zna4i ima za6to. kolkoto do ginekologa ti...ako e nqkoi ot tiq "lekari" v BG, izob6to ne priemam mnenieto na koito i da e ot tqx za validno, dostata4no glyposti sam 4yla i vidqla ot BG lekari.
obiknoveniq dy6 gel izsy6ava intimnite 4asti, i kolkoto za tvardenieto, to ne e moe i ne kazvai 4e nikoga ne moje da e vqrno, sled kato ne si proverila!
imenno za6toto obiknoveniq du6 gel izsu6ava,se izpolzva intimen,osven tova toi ne e parfumiran!!!

macka_1912
11-29-2008, 11:21
S nastoq6tiq mi saprug preminahme prez adski mnogo trudnosti,za da si izvouvame pravoto da sme zaedno.kato zapo4nem prez moite roditeli(koito se okazaha nai-malkata grija,minavame prez mqstoto,na koeto i dvamata rabotihme i sblusuka na interesi,koito suzdadohme varhu dr hora s na6ite otno6eniq,prez poboi6ta,gonitbi i kakvo li ne ot tezi lica,ta nakraq i do sud se stigna).kakto i da e,ne tova e vajnoto.bqhme ubedeni,4e TRQBVA da sme zaedno.az bqh na 16,a toi na 24-kogato vsi4ko zapo4na.na 17 i ne6to zabremenqh i tova se okaza edinstveniq variant nie da ostanem zakonno zaedno kato pone se oturvahme ot suda,no ne i ot drugite prepqdstviq.re6ih,4e iskam tova bebe,za6toto to be6e NA6ETO beb4e i na 18god rodih prekrasno mom4ence....nito za mig ne sujalih za izbora si.Da,fakt e,4e rodih predi da zavur6a 12klas,no sled kato bebeto se rodi,zavur6ih obrazovanieto si.proletta ne uspqh da se podgotvq za kandidat-studentskite izpiti,za6toto beb4o be6e mn maluk,no sledva6tata prolet opredeleno 6te kandidatstvam i opredeleno mislq,4e 6te me priemat.umna sum,v u4ili6te vinagi sum polu4avala nai-visokite ocenki,tova 4e rodih na 18 ne me pravi po-malko dostoen 4ovek.imam uspehi,razvivam karierata si makar i na tazi vuzrast.ot skoro se zanimavam i s nova profesiq.u4eneto ne e na zaden plan--naprotiv!Suzdadohme zdravo i stabilno semeistvo,6tastliva sum s muja si,sus sina si,s ne6tata,koito mi predstoqt.Nqma da spra da se razviva,opredeleno i detenceto ne e pre4ka-absolutno nikakva!Kogato ima6 hus i cel v jivota,namira6 na4i da q postigne6.Slava Bogu muja do men e stabileni dosta po-golqm ot men,4esto puti me "vkarva" v praviq put,kogato se izgubq i se po4uvstvam "ne4ovek" samo,za6toto sum napravila tozi izbor.Roditelite mi estestveno bqha susipani,no sega obojavat malkiq 4ovek i go bogotvorqt!
Ta tova e maaalka 4ast ot moqta-na6ata-istoriq.
Sega sum na 19 i 2meseca,sus saprug na 27 i mom4ence na 1god i 2meseca,s vuzmojnosti za razvitie,koito izpolzvam do dupka i opredeleno sum 6tastliva.Jivota mi ne e sprql,ne sum se li6ila ot priqteli,ot zabavleniq,ot emocii,ot izlizaniq,ot lubov,ne sum se li6ila i ot bude6teto si!
Znam,4e vurvq napred,sigurna sum v 4oveka do sebe si,znam,4e moga da psigurq na deteto si 6tastlivo detstvo,4e ima na kakvo dda go nau4a,4e moga da go vuzpitam.
NO ima edno golqmo NO-za da napravi6 ne6to podobno(v rolqta na mladata maika),trqbva da si sigurna v partniora si.ako togava,kogato zabremenqh,ne bqh sigurna,4e supruga mi 6te e s men,4e 6te pazi semeistvoto si,4e 6te obi4a i uvajava i sled kato rodq,a ne 4e 6te sum igra4ka v rucete mu,otdelno da mi osiguri nqkakva finansova stabilnost-ako ne bqh sig v tezi ne6ta,nqma6e da rodq.za6toto ne e stra6no da si mlada maika,stra6no e da si MLADA SAMOTNA maika!


Wows Darla! Evalata Mila Postypila sui mnogo smelo vyzhi6tavam ti se i se radvam 4e si 6tastliva makar da ne te poznavam znam 4e s tfoq ssyprug ste prekrasni hora a malkoto mom4ence e strahotno ! za syjalenie mnogo drugi momi4eta kogato razberat 4e sa bremenni i se depresirat i edinstvenoto reshenie koeto vzimat e abort ! toi ne e mnogo polezen hi4 daje nai dobrata priqtelka na mama napravi abort sega nemoje da za4ene noo vseki s organizma si

a po temata i az sym syglasna s mnogo hora ot foruma kaji na maika ti za towa tq moje da go prieme po spokoino ot ba6ta ti vse pak e jena ! aide mila i uspehcheta :-) :-) :-) :-) :-)
a darla na tebe ti se vyzhi6tavam za smelata postypka to e kazano 4e 4ovek s um v glavata i psihi4eska sila moje da si napravi jivota ponosim ponqkoga prekrasen :-) :-) :-)

sapa91
11-29-2008, 14:36
не съм чел дугите кво са казали но имаш време до 3тия месец няма как ще раждаш и до колкото знам има май някви хапчета нз но както и да го погледниш ПАРИ ще ти тряат

sexita
11-29-2008, 14:44
S nastoq6tiq mi saprug preminahme prez adski mnogo trudnosti,za da si izvouvame pravoto da sme zaedno.kato zapo4nem prez moite roditeli(koito se okazaha nai-malkata grija,minavame prez mqstoto,na koeto i dvamata rabotihme i sblusuka na interesi,koito suzdadohme varhu dr hora s na6ite otno6eniq,prez poboi6ta,gonitbi i kakvo li ne ot tezi lica,ta nakraq i do sud se stigna).kakto i da e,ne tova e vajnoto.bqhme ubedeni,4e TRQBVA da sme zaedno.az bqh na 16,a toi na 24-kogato vsi4ko zapo4na.na 17 i ne6to zabremenqh i tova se okaza edinstveniq variant nie da ostanem zakonno zaedno kato pone se oturvahme ot suda,no ne i ot drugite prepqdstviq.re6ih,4e iskam tova bebe,za6toto to be6e NA6ETO beb4e i na 18god rodih prekrasno mom4ence....nito za mig ne sujalih za izbora si.Da,fakt e,4e rodih predi da zavur6a 12klas,no sled kato bebeto se rodi,zavur6ih obrazovanieto si.proletta ne uspqh da se podgotvq za kandidat-studentskite izpiti,za6toto beb4o be6e mn maluk,no sledva6tata prolet opredeleno 6te kandidatstvam i opredeleno mislq,4e 6te me priemat.umna sum,v u4ili6te vinagi sum polu4avala nai-visokite ocenki,tova 4e rodih na 18 ne me pravi po-malko dostoen 4ovek.imam uspehi,razvivam karierata si makar i na tazi vuzrast.ot skoro se zanimavam i s nova profesiq.u4eneto ne e na zaden plan--naprotiv!Suzdadohme zdravo i stabilno semeistvo,6tastliva sum s muja si,sus sina si,s ne6tata,koito mi predstoqt.Nqma da spra da se razviva,opredeleno i detenceto ne e pre4ka-absolutno nikakva!Kogato ima6 hus i cel v jivota,namira6 na4i da q postigne6.Slava Bogu muja do men e stabileni dosta po-golqm ot men,4esto puti me "vkarva" v praviq put,kogato se izgubq i se po4uvstvam "ne4ovek" samo,za6toto sum napravila tozi izbor.Roditelite mi estestveno bqha susipani,no sega obojavat malkiq 4ovek i go bogotvorqt!
Ta tova e maaalka 4ast ot moqta-na6ata-istoriq.
Sega sum na 19 i 2meseca,sus saprug na 27 i mom4ence na 1god i 2meseca,s vuzmojnosti za razvitie,koito izpolzvam do dupka i opredeleno sum 6tastliva.Jivota mi ne e sprql,ne sum se li6ila ot priqteli,ot zabavleniq,ot emocii,ot izlizaniq,ot lubov,ne sum se li6ila i ot bude6teto si!
Znam,4e vurvq napred,sigurna sum v 4oveka do sebe si,znam,4e moga da psigurq na deteto si 6tastlivo detstvo,4e ima na kakvo dda go nau4a,4e moga da go vuzpitam.
NO ima edno golqmo NO-za da napravi6 ne6to podobno(v rolqta na mladata maika),trqbva da si sigurna v partniora si.ako togava,kogato zabremenqh,ne bqh sigurna,4e supruga mi 6te e s men,4e 6te pazi semeistvoto si,4e 6te obi4a i uvajava i sled kato rodq,a ne 4e 6te sum igra4ka v rucete mu,otdelno da mi osiguri nqkakva finansova stabilnost-ako ne bqh sig v tezi ne6ta,nqma6e da rodq.za6toto ne e stra6no da si mlada maika,stra6no e da si MLADA SAMOTNA maika!


Wows Darla! Evalata Mila Postypila sui mnogo smelo vyzhi6tavam ti se i se radvam 4e si 6tastliva makar da ne te poznavam znam 4e s tfoq ssyprug ste prekrasni hora a malkoto mom4ence e strahotno ! za syjalenie mnogo drugi momi4eta kogato razberat 4e sa bremenni i se depresirat i edinstvenoto reshenie koeto vzimat e abort ! toi ne e mnogo polezen hi4 daje nai dobrata priqtelka na mama napravi abort sega nemoje da za4ene noo vseki s organizma si

a po temata i az sym syglasna s mnogo hora ot foruma kaji na maika ti za towa tq moje da go prieme po spokoino ot ba6ta ti vse pak e jena ! aide mila i uspehcheta :-) :-) :-) :-) :-)
a darla na tebe ti se vyzhi6tavam za smelata postypka to e kazano 4e 4ovek s um v glavata i psihi4eska sila moje da si napravi jivota ponosim ponqkoga prekrasen :-) :-) :-)

аз се възхищавам на теб. Имаше още една съфорумничка,кояо беше бременна и сигурно вече дундурка бебчо,но се изгуби... ти,тя и малко хора от форума са достойни за едно искренно "Браво!"

LovelyGirl
11-29-2008, 14:46
Четете,преди да отговаряте.

Момичето отдавна направи аборт..

pandelka
11-29-2008, 15:40
ДА МИ ПАДНЕ ДЕТЕТО 8-) :lol: 8-) :lol: майко милаа.... тая тема ако не е ебавкаа...

macka_1912
11-29-2008, 16:48
polaskana sym sexita :-) :-) :-) :-)

yCheniChkaTa
11-29-2008, 21:02
:shock: :shock: :-#