PDA

View Full Version : Фон дъо тен... до 30 лв и добре покривен... помощ!



freak.doll
11-22-2008, 13:15
Търся си фон дъо тен , за около 30 лева , добре покривен.
До сега съм ползвала различни, но най ми хареса на Max Factor , който моментално става течен , когато се нанесе на кожата ...
Но сега искам да изпробвам нещо добро ... та ако знаете кажете някои хубав ... принципно се чудех дали на Маx Factor - Natural Minerals ще е хубав , но не съм го пробвала и не знам колко струва ... ако някои има инфо и за него да каже ... сигурна съм , че темата се повтаря и се извинявам ... мерси за отговорите предварително ..

Andito0o
11-22-2008, 13:36
aз ползвам на Манхатън Кавър серията страшен фондьотен е много добре прикрива недостатъците и е само 10.40 снимка не успях да открия но е един оранжев има и син но сините са по тъмни нюанси а оранжевите са по светлите

krem4et0
11-22-2008, 13:43
А аз ползвам на Impala от 4 и нещо и съм супер доволна.......30 лв за фон дьо тен няма да дам НИКОГА. Че за 30 лв аз ще си взема толкова неща......

scoobydors
11-22-2008, 13:48
Аз преди ползвах на Манхатън, но не бях особенно доволна. Беше около 10-ина лева и козметичката ми бе гоше препоръчала, защото бил точно за младежка кожа.

Както и да е, сега ползвам (и то рядко) кремообразна пудра, добре прикрива и си я бях взела за около 6 лв, но марката не се сещам. Опаковката е златиста на цвят. Много съм доволна от нея. :)

LuCiFersAngeL
11-22-2008, 13:52
aз ползвам на Манхатън Кавър серията страшен фондьотен е много добре прикрива недостатъците и е само 10.40 снимка не успях да открия но е един оранжев има и син но сините са по тъмни нюанси а оранжевите са по светлите
Ммм.. не точно. Оранжавия е матиращ, а синия е антибактериален активен. Цветовете се определят от номера, като най-светлия от синята серия е 70 Ванилия.
Ето снимки:
http://images.ciao.com/ide/images/products/normal/109/product-1203109.jpg
http://beautycosmetic.biz/images/anti%20shine.jpg

bettersweet
11-22-2008, 14:02
Сега ползвам MAYBELLINE Affinitone http://www.nlcafe.hu/data/cikk/7/65511/5.jpg взех го за 13лв.Доволна съм!Мога да ти препоръчам на Sisley но е доста над 30лв. :?

Lolitaa
11-22-2008, 14:05
аз наскоро си взех на Max Factor Miracle Touch и съм мн доволна:) 23 лева е

freak.doll
11-22-2008, 14:12
Да и аз бях използвала точно този Miracle Touch ... хубав е !
Иначе на Импала съм използвала , доста добри са за цената си , но ми се ще да опитам нещо по добро ..
Мерси за отговорите , няма да откажа и още ...

bibi90
11-22-2008, 15:00
Не се лъжи с такива неща като Импала ( и аз съм ползвала и наистина стоят учудващо добре за цената си,но като качество са под всякаква критика)
Все пак не може да слагаш какво да е на лицето си,и да не мислиш за последствията...
Аз бих ти препоръчала Revlon-Colorstay много е покривен около 18-20 лв е.И също така Mix it up на Lumene,той е малко по-скъп към 26 лв мисля,че беше,но си заслужава.

Liar
11-22-2008, 15:09
Сега ползвам MAYBELLINE Affinitone http://www.nlcafe.hu/data/cikk/7/65511/5.jpg взех го за 13лв.Доволна съм!Мога да ти препоръчам на Sisley но е доста над 30лв. :?
Има ли за различни видове кожи?Покривен ли е?Като маска ли седи?

krem4et0
11-22-2008, 15:49
bibi90, и да имам заплата от 1000 лв, пак няма да дам 30 лв за фон дьо тен. Това са безбожно много пари. За 30 лв ще си взема сенки, спирала, червило, козметика за коса, маска за лице, молив за очи и фон дьо тен сигурно......То вие си решавате как да си харчите парите и като можете да си позволите за козметика месечно да ви отиват по 150-200 лв, аз и нормалните хора не можем. Ценете парите повече, де!

roadrunner
11-22-2008, 15:55
bibi90, и да имам заплата от 1000 лв, пак няма да дам 30 лв за фон дьо тен. Това са безбожно много пари. За 30 лв ще си взема сенки, спирала, червило, козметика за коса, маска за лице, молив за очи и фон дьо тен сигурно......То вие си решавате как да си харчите парите и като можете да си позволите за козметика месечно да ви отиват по 150-200 лв, аз и нормалните хора не можем. Ценете парите повече, де!

И аз мисля така.Моят фон дьо тен е съвсем обикновен за 5-6 лв на някаква дори неизвестна марка.Прикрива идеално и досега не съм проблеми с кожата .. Не мисля,че има значение колко пари е фон дьо тена и на коя марка е.За мен по-важното е да прикрива добре :)

sweetsunshine
11-22-2008, 15:59
bibi90, и да имам заплата от 1000 лв, пак няма да дам 30 лв за фон дьо тен. Това са безбожно много пари. За 30 лв ще си взема сенки, спирала, червило, козметика за коса, маска за лице, молив за очи и фон дьо тен сигурно......То вие си решавате как да си харчите парите и като можете да си позволите за козметика месечно да ви отиват по 150-200 лв, аз и нормалните хора не можем. Ценете парите повече, де!Хубаво да ги ценим,но все пак това ти е лицето!Неможе да ползваш всичко най-ефтино за него,е освен ако не искаш след време кожата ти да прилича на нищо...Та продуктите които изброи,че можеш да си купиш за 30 лв излизат средно по 4,28 лв...а аз за 30 лв мога да си купя:коректор,спирала и молив за очи :wink: В крайна сметка въпрос на избор е човек каква козметика ще ползва,скъпа или евтина...

Nadelina
11-22-2008, 16:11
А аз ползвам на Impala от 4 и нещо и съм супер доволна.......30 лв за фон дьо тен няма да дам НИКОГА. Че за 30 лв аз ще си взема толкова неща......
Impala sym izpolzvala i naistina e pokriven, no ne moje da se sravni s kachestvoto na Bourjois, naprimer. Impala e fon dio ten, ot koito useshtah kak mi izlizat pypki i mi izsushavashe kojata mnogo gadno, che chak se liupeshe, no kakto e da e, mnenieto si e moe, che Impala e bokluk. Na avtorkata shte predloja imenno Bourjois, fon dio tena s chetkata.

bettersweet
11-22-2008, 16:14
Сега ползвам MAYBELLINE Affinitone http://www.nlcafe.hu/data/cikk/7/65511/5.jpg взех го за 13лв.Доволна съм!Мога да ти препоръчам на Sisley но е доста над 30лв. :?
Има ли за различни видове кожи?Покривен ли е?Като маска ли седи?
Незнам точно как до го определя :-o Аз имам нормална кожа-нито мазна нито суха нямам и пъпки и черни точки,но за сметка на това ми е адски ``прозрачна``!Когато го сложа седи перфектно,нанася си лесно,покрина всичко като се има предвид,че имам доста венички които се виждат!Заслужава си :)

.. DeViL mAy CrY ..
11-22-2008, 16:23
Този който ти е продложен по-горе на Мейбълин ми правеше кожата много жълта,независимо от номера-не съм доволна,но пудрата от същата серия е много добра пробвай я акоо искаш. около 12 лева е (спряях да използвам пудри и фон дъо тен-и и нз вече точните цени) Също останах много доволна от ФДТ на Виши страхотен е беше около 26 лева в стъклено шишенце.Сега използвам едно кремче от билки,което матира кожата и сякаш съм със фдт,но не съм :D

nicolesch
11-22-2008, 16:25
Мале защ0 така си говорите, че не ви интересува какъв е фон дю тена ?! Все пак тоа фон дю тен ще си го слагате на лицето а не на друго място .. Все пак кожата е за цял живот .. :x ! Сега ако си съсипем кожата на лицето .. после на къде ?! Как така не ви интересува не мога да си го обесна ! Хм .. :shock:

Иначе моя е на Манхатън Кавар .. и въ0бще не е скъп !

Carmen_Kass
11-22-2008, 16:36
VICHY-
струва около 25 лв.
много добре покривен е
дори съдържа термална вода
най-добрия фон дьо тен,който съм ползвала някога

http://www.monpharmacien.fr/catalog/images/vichy_area_fluide_35.jpg

krem4et0
11-22-2008, 16:41
Ползвам го от около 2 години и то само с цел да маскирам някоя червенинка или пъпка. По принцип не съм за това лицето да се мацоти със 100 неща. Едва напоследък го ползвам повече и то, защото го използвам като основа за грим. Предпочитам кожата ми да диша, а не да имам фон дьо тен, пудра, руж, основа за грим и какво ли още не. Гримирам се от 7-8 години и не виждам особени промени по кожата си, при все че не използвам маркова козметика(ако сестрата не ме поглези с Ейвън да кажем). Ти си слагай който и да е козметичен продукт непрекъснато-много ясно, че ще имаш проблеми!

Sensuality
11-22-2008, 16:46
А аз ползвам на Impala от 4 и нещо и съм супер доволна.......30 лв за фон дьо тен няма да дам НИКОГА. Че за 30 лв аз ще си взема толкова неща......
Impala sym izpolzvala i naistina e pokriven, no ne moje da se sravni s kachestvoto na Bourjois, naprimer. Impala e fon dio ten, ot koito useshtah kak mi izlizat pypki i mi izsushavashe kojata mnogo gadno, che chak se liupeshe, no kakto e da e, mnenieto si e moe, che Impala e bokluk. Na avtorkata shte predloja imenno Bourjois, fon dio tena s chetkata.

Nadelina,този на Bourjois,какъв е и колко струва? :)

Drebs
11-22-2008, 16:56
На Виши е най-добрия :) По-нагоре са го казали ;p

Len4etyYyy
11-22-2008, 17:04
Vichy i Seventeen.Polzvam 2-riq i go prepora4vam gore6to.Struva 12-13lv.

bibi90
11-22-2008, 17:09
bibi90, и да имам заплата от 1000 лв, пак няма да дам 30 лв за фон дьо тен. Това са безбожно много пари. За 30 лв ще си взема сенки, спирала, червило, козметика за коса, маска за лице, молив за очи и фон дьо тен сигурно......То вие си решавате как да си харчите парите и като можете да си позволите за козметика месечно да ви отиват по 150-200 лв, аз и нормалните хора не можем. Ценете парите повече, де!


Ценя парите,но ценя и лицето си! Ако имаш проблемна и чувствителна кожа ще знаеш за какво говоря.Патила съм си от евтини фон дьо тени и затова споделям опита си...
Да не говорим,че повечето от тея фон дьо тени стоят като "маска" на лицето и тогава каква е ползата за 30 лв. да си вземеш сенки,червило и другите неща,които изброи ако ако лицето ти няма да изглежда добре.А и аз съм дала 20 лв за фон дьо тен,който използвам ВСЕКИ ДЕН вече повече от 3 месеца и имам за още толкова...
мисля,че не е проблем 2 пъти в годината да даваш тея пари,но да знаеш,че инвестираш в нещо качествено...
Аз нямам много пари,но бих се лишила от нещо
друго заради това...въпрос на приоритети и нужди :wink:

gia_sena_mono
11-22-2008, 17:38
Коректорите на Манхатън са много добри.Аз съм много доволна от тях.Ако ще прикриваш пъпки по-добре го използвай и е антибактериален,което пък не значи,че ги лекува :( Струва около 7-8 лв.

jeni92_abc
11-22-2008, 18:05
хубав фон дьо тен можеш да си вземеш и за 5-6 лв.,1 приятелка си беше взела някакъв за 90 лв :shock: ...и вършеше същата работа като моя така че не си струва да даваш повече от 10 лв за фдт :-o

Nadelina
11-22-2008, 18:09
А аз ползвам на Impala от 4 и нещо и съм супер доволна.......30 лв за фон дьо тен няма да дам НИКОГА. Че за 30 лв аз ще си взема толкова неща......
Impala sym izpolzvala i naistina e pokriven, no ne moje da se sravni s kachestvoto na Bourjois, naprimer. Impala e fon dio ten, ot koito useshtah kak mi izlizat pypki i mi izsushavashe kojata mnogo gadno, che chak se liupeshe, no kakto e da e, mnenieto si e moe, che Impala e bokluk. Na avtorkata shte predloja imenno Bourjois, fon dio tena s chetkata.

Nadelina,този на Bourjois,какъв е и колко струва? :)
Snimka v neta ne moga da namerq, no fon dio ten, za koito ne e nujen tampon za raznasqne ili prysti (kakto pravqt povecheto), a otgore si ima chetka. I tuk struva 28 lv.

Boot
11-22-2008, 20:28
. Ценете парите повече, де!
ти май трябва да си цениш кожата и косата повече. Щото от некачествена козметика след 5 години ще си бабичка ;)

sweetsunshine
11-22-2008, 20:42
хубав фон дьо тен можеш да си вземеш и за 5-6 лв.,1 приятелка си беше взела някакъв за 90 лв :shock: ...и вършеше същата работа като моя така че не си струва да даваш повече от 10 лв за фдт :-oНещо не си цениш кожата и лицето,която е за цял живот..След години като се сбръчкаш на 25 макс 30 и изглеждаш като 40 годишна лелка ще се питаш защо ли навремето не си използвала по-хубава козметика 8)

marin4itu
11-22-2008, 20:44
Не ползвам фдт, няма смисъл според мен, не че кожата ми е идеална, но така съм си решила..
А иначе съм чувала, че хубави са на Anew, за цената не мога да ти кажа, вземи от някой каталог на Avon и разгледай..

sweetsunshine
11-22-2008, 20:46
Този който ти е продложен по-горе на Мейбълин ми правеше кожата много жълта,независимо от номера-не съм доволна,но пудрата от същата серия е много добра пробвай я акоо искаш. около 12 лева е (спряях да използвам пудри и фон дъо тен-и и нз вече точните цени) Също останах много доволна от ФДТ на Виши страхотен е беше около 26 лева в стъклено шишенце.Сега използвам едно кремче от билки,което матира кожата и сякаш съм със фдт,но не съм :DКакво е това кремче,на каква цена,къде мога да го намеря(в аптеките ли или къде..)и на коя марка? :)

stop_looking_at_me
11-23-2008, 03:20
Maybelline Pure Makeup е хубав. Евтин е и изравнява кожата, но не покрива добре пъпки. Но пък за това си купи някакъв коректор. Става за горещо време. Има достатъчно но не много цветове от които да си избереш. Струва около 8 лв.

L'Oreal True Match Liquid Foundation покрива много добре и не наслоява. Според мен не става за топло време, но пък сега е зима така че няма значение. Шишенцето не е особено хубаво, но все пак. Важното е да избереш правилният цвят. Разделени са на warm, natural и cool undertones. Warm - кожата ти стой по жълта. Повечето хора имат такава. Май беше че вените ти изглеждат зелени под кожата или нещо такова. Cool - кожата ти е по-синя или розова. Тук вече знам че вените изглеждат сини. Natural по средата. Има също и тест със лист хартия който можеш да си направиш за да разбереш... защото така знаеш кой цветове сенки примерно най-много отиват на кожата ти... или руж примерно. Струва около хмм 18 лв или по-малко.

Clinique Superfit Foundation е доста добър фдт. Малко цветове, но винаги можеш да смесиш два цвята. Хмм, малко трудно се нанася, но пък покрива по-добре от двата по-горе, но не се забелязва. Разбира се че и цената е по-висока мисля че е около 30 лв.

Иначе аз съм на принципа че продукти от безизвестна марка в цял свят не си слагам на лицето... и пак не се знае дали ще е добре за лицето ми... така че предпочитам фдт, пудри, коректори и тн на Clinique и Lancome... като нещата на Lancome са ми любими... но това е над лимита ти за цена. Но ако решиш да изхарчиш още малко, определено пробвай Lancome не вярвам да зъжаляваш... но кой знае. Всяка кожа е различна.

krem4et0
11-23-2008, 06:32
. Ценете парите повече, де!
ти май трябва да си цениш кожата и косата повече. Щото от некачествена козметика след 5 години ще си бабичка ;)

Ползвам козметика(и то не скъпа) от много години........кожата и косата ми са прекрасни. Вече споменах, че фдт не ползвам всеки ден и не за цялото лице.
С косата пък проблем нямам - стои разкошно и със шампоан от 4 лв и маска от 5.
А след 5 години ще видим как ще изглеждам. Мацките на 15-16 с фдт по половин туба на лицето имат доста по-лоша кожа от моята, която оставям да си диша.

П.С.Всеки си има право на избор как да си харчи парите и какви да са му приоритетите. Не мога да оценя фдт на цената на чифт свестни дънки. Още повече, че няма как и евтината и скъпата марка да не слагат идентични неща. Защо непременно скъпо значи хубаво? От дългогодишният ми опит с ползването на козметика, мога да кажа, че най-евтините продукти са ми действали най-добре. Още си спомням с умиление 1 лосион за акне, от който всичко изчезваше като с магическа пръчка, а беше малко над лев. разбира се има изключения. А моят съвет е, че ако имаш проблемна кожа, трябва да си я ЛЕКУВАШ, а не да я замаскираш със скъпи продукти, а отдолу да стоят пъпките и петната.

На 23 години съм и продавачката в лафката на работа едва миналата седмица научи, че не съм ученичка!? Майка ми ползва идентична козметика и на 54 изглежда в пъти по-добре от някои 40 годишни.... Всичко си е до кожа, поносимост и мярка в използването на козметични продукти. В крайна сметка всичко е химия. Аз лично обичам за маски и ексфолианти да използвам продукти от хладилника.......почти нищо не ми струва да смеся утайка от кафе с малко зехтин, но по-нежна кожа след ексфолирането с това, не съм имала!

pOiSoN_kIsS_94
11-23-2008, 07:03
bibi90, и да имам заплата от 1000 лв, пак няма да дам 30 лв за фон дьо тен. Това са безбожно много пари. За 30 лв ще си взема сенки, спирала, червило, козметика за коса, маска за лице, молив за очи и фон дьо тен сигурно......То вие си решавате как да си харчите парите и като можете да си позволите за козметика месечно да ви отиват по 150-200 лв, аз и нормалните хора не можем. Ценете парите повече, де!
Да ,но сенките,спиралата,червилот о,козметиката за коса,маската за лице,молива за очи и фдт ще бъдат на много ниско качество :wink:

bibi90
11-23-2008, 07:12
Последиците от ниско качествената козметика не се забелязват веднага... а още по-вече ако нямаш чувствителна кожа.
Моята е много капризна и евтините продукти не ми понасят.
От един подобен фон дьо тен бях получила обрив и като ходих на лекар и й казах какво съм ползвала,тя ми каза че доста момичета ходят при нея с подобни проблеми от такива продукти на такива цени...
А фон дьо тена беше към 8-10 лв.Е разбира се винаги има изключения,но не съм съгласна че са идентични съставки във фон дьо тен от 5 лв и такъв от 30 лв :?
Просто се замисли какво може да се сложи във фон дьо тен от 4-5 лв?

LovelyGirl
11-23-2008, 08:06
Аз пък ползвам не Eveline Cosmetics(около 5лв)и съм много доволна от него.
Хем е идеално покривен,хем стои много естествено :)

На импала ползвах няколко месеца и ми харесваше,но лицето много лъщи от него,все едно е мазно и това не ми харесва :?

Аз също не съм съгласна да се дават по 30лв само за фон дьо тен :?
Има доста хубави,за които ще дадеш 10 максимум 15лв. ;)

krem4et0
11-23-2008, 08:09
Марка моето момиче, марка. Само защото даден продукт е марков, цената му се качва с 40-60% - реклама, опаковка, остри, стелажи и прочие.....

bibi90
11-23-2008, 08:19
Съгласна съм,че марката продава,но не можеш да ме убедиш,че лицето ми изглежда по един и същ начин с фон дьо тен от 5 и такъв от 20 лв.Аз лично съм видяла разликата и на себе си и на мои приятелки и тя е ОГРОМНА!Не отричай нещо,което не си пробвала.И марка не марка състава е различен.Не винаги цената означава качество,не казвам че няма скъпи продукти,които да са ментета,но пък евтините 90 % са такива

krem4et0
11-23-2008, 08:23
Давай си парите за каквото прецениш. Аз за фдт на цената на дънки или на 2 блузи няма да ги дам. Просто не ползвам този продукт толкова често, за да го оценя. виж 30 лв за хубава палитра сенки бих дала, но знам, че ще ги ползвам всеки ден и ще си ги слагам година и нещо......Ползвала съм и доста скъпи сенки, ама си робувам на Руби роуз. Не защото не съм склонна да дам повече, а защото абсолютно задоволяват потребностите ми.

Boot
11-23-2008, 08:38
Кремче, виж сега. Аз също не си слагам фон дьо тен всеки ден. Най-вече през зимата, останалите сезони ааадски рядко.
Окей, съгласна съм, че с твоя фон дьо тен лицето ти изглежда добре. Обаче има ли той SP фактор, който особено през зимата е сууууууууупер важен?

И изобщо замисляла ли си се, че марката е известна и хората я купуват, защото е по-добра от друга?
И след като не ползваш толкова често фон дьо тен, защо си мислиш, че няма да го ползваш 1 година, например? За да вложиш пари в такава покупка. Но май ти си тази, която се хвърля на шаренкото (сенки), а не ние (на марки )?


П.П. А това за маските от хладилника не ми го пробутвай, защото всички го правят. ;)

krem4et0
11-23-2008, 08:56
Не го пробутвам. Имам 3-4 книги за козметика и поддържане с природни продукти и си правя доста неща от там. И все пак всеки се простира според желанията и възможностите си. сега моите се увеличиха и на заплата може да си купя нещо по-скъпичко. Ще видим след седмица колко пари ще оставя в парфюмерията :D

DiScOnEcTeD
11-23-2008, 09:12
aз ползвам на Манхатън Кавър серията страшен фондьотен е много добре прикрива недостатъците и е само 10.40 снимка не успях да открия но е един оранжев има и син но сините са по тъмни нюанси а оранжевите са по светлите
Ммм.. не точно. Оранжавия е матиращ, а синия е антибактериален активен. Цветовете се определят от номера, като най-светлия от синята серия е 70 Ванилия.
Ето снимки:
http://images.ciao.com/ide/images/products/normal/109/product-1203109.jpg
http://beautycosmetic.biz/images/anti%20shine.jpg

аз полвам коректора и съм мн доволна

bibi90
11-23-2008, 09:21
Авторката на темата е писала,че иска хубав фон дьо тен до 30 лв (значи държи да е качествен и може да си го позволи) затова и й препоръчах такива.Иначе е ясно,че всеки ще си харчи парите за каквото реши.Ти предпочиташ за 30 лв да си купиш дънки или две блузи, а аз пред това винаги ще предпочета да си купя хубав фон дьо тен например.Затова казах че е въпрос на приоритети :)
а и не говорим за някакви космически цени.Аз един фон дьо тен от 19 лв го ползвам 6 месеца,което прави по 3 и нещо на месец...
но всеки си преценява на кое държи повече

chelsea
11-23-2008, 09:43
Ценете парите повече, де!

а ти си цени малко повече тялото.!!
30 лв. наистина са малко множко, имайки се предвид, че тук абсолютно всички козметични продукти са боклуци, но все пак някои неща са малко по-малко боклуци от други.
а и не е важно само да изглеждаш добре, ами и да не вредиш на тялото си, все пак.

krem4et0
11-23-2008, 09:47
bibi, тук си права. Съжалявам, че се отклоних.

chelsea, ценя си тялото, ти за мен не се тревожи.

Sensuality
11-23-2008, 11:08
До скоро използвах Impala и мога да кажа,че е супер покривен,но за качество малко се съмнявам да е кой знае колко високо.Сега съм с един на Rimel Recover,хубав е има блестящи частици,но не е толкова покривен,май ще търся друг :(

zvezdichkaaa
11-23-2008, 11:10
Този на MaxFactor-Natural Minerals,който го рекламират сигурно е хубав и е към 26-7лв четох в едно списание...

Lysit0
11-23-2008, 11:18
Само Max faktors

Sintya
11-23-2008, 11:29
А иначе съм чувала, че хубави са на Anew, за цената не мога да ти кажа, вземи от някой каталог на Avon и разгледай..

о.О
Тези на Anew са за след 25 + и не мисля, че ще подейства на кожата ни... пък и надали ние сме на толкова =Д
Иначе аз съм с Miracle Touch на Макс Фактор, 25.00 лева и е много хубав.
Нормално покривен е, което е добре и не седи като маска. =)

sweetsunshine
11-23-2008, 17:16
Според мен е по-добре да си купиш минерална пудра :) Не запушва порите,издържа във вода около 90 минути без да се отмие,предотвратяват потенето на лицето през лятото ето някои примери за такива пудри Borghese-Hydro Mineral Dual Effetto Powder Makeup и е на цена $25. http://us.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=52043&goChar=B това е другото ми предпожение(може да се използва като пудра за лице(тяло) сенки и руж стига цвета да пасне ;) ) тази е на цена $19.Има и една друга но тя е на цена от $41 а и със доставката ще излезе още повече.Доколкото разбрах има и минерална пудра на Л'Ореал,но незнам точното име...Ако все пак мислиш,че може да не си купиш ФДТ а тази пудра няма да сбъркаш. :)

Pliok0019
11-23-2008, 17:25
Виши.

Liar
11-23-2008, 20:41
Според мен е по-добре да си купиш минерална пудра :) Не запушва порите,издържа във вода около 90 минути без да се отмие,предотвратяват потенето на лицето през лятото ето някои примери за такива пудри Borghese-Hydro Mineral Dual Effetto Powder Makeup и е на цена $25. http://us.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=52043&goChar=B това е другото ми предпожение(може да се използва като пудра за лице(тяло) сенки и руж стига цвета да пасне ;) ) тази е на цена $19.Има и една друга но тя е на цена от $41 а и със доставката ще излезе още повече.Доколкото разбрах има и минерална пудра на Л'Ореал,но незнам точното име...Ако все пак мислиш,че може да не си купиш ФДТ а тази пудра няма да сбъркаш. :)
Loreal True Match Minerals,което е фон дьо тен на прах,не пудра.

r3al_l0ff
11-23-2008, 22:47
За мене най-хубавия фдт който съм ползвала е на Max Factor- Miracle Touch .. От него не ми се появяват пъпки , а кожата ми е чуствителна по пр и от др пак скъпи са ми се появявали.. :)

Shushu11
11-24-2008, 17:10
Може да си купиш оцветен крем,по полезно е за кожата и прикрива добре недостатъците.Все едно си с фон-дьо тен.

Sensuality
11-24-2008, 17:38
Може да си купиш оцветен крем,по полезно е за кожата и прикрива добре недостатъците.Все едно си с фон-дьо тен.

Какъв например ? Стана ми интересно .. :)

sweetsunshine
11-25-2008, 18:14
Може да си купиш оцветен крем,по полезно е за кожата и прикрива добре недостатъците.Все едно си с фон-дьо тен.

Какъв например ? Стана ми интересно .. :)
И на мен :)

masal
11-25-2008, 19:08
Може да си купиш оцветен крем,по полезно е за кожата и прикрива добре недостатъците.Все едно си с фон-дьо тен.

Какъв например ? Стана ми интересно .. :)
И на мен :) крем+фдт=лека(понякога много малка)покривност.Общо взето за изравняване на тена.Марки-лед,биодерма и др.

the_slayer93
11-26-2008, 19:44
bibi90, и да имам заплата от 1000 лв, пак няма да дам 30 лв за фон дьо тен. Това са безбожно много пари. За 30 лв ще си взема сенки, спирала, червило, козметика за коса, маска за лице, молив за очи и фон дьо тен сигурно......То вие си решавате как да си харчите парите и като можете да си позволите за козметика месечно да ви отиват по 150-200 лв, аз и нормалните хора не можем. Ценете парите повече, де!

Аз като представител на нормалните хора да се изкажа по-въпроса за скъпата козметика.Който може да си я позволи да си я ползва "със здраве".Аз не мога да си позволя скъпа козметика и ползвам фон дьо тен на Орифлейм(пак ми се вижда скъп).Не е иделно покривен ,ама върши някаква работа ...

stop_looking_at_me
11-26-2008, 22:54
Може да си купиш оцветен крем,по полезно е за кожата и прикрива добре недостатъците.Все едно си с фон-дьо тен.

Какъв например ? Стана ми интересно .. :)
И на мен :) крем+фдт=лека(понякога много малка)покривност.Общо взето за изравняване на тена.Марки-лед,биодерма и др.

мда, тези са хубави, но определено не покриват добре. Cover Girl имат голям избор от най-различни tinted moisturizers, а и не се скъпи. И имат добре качество.

varnen4e
11-27-2008, 05:49
Сега ползвам MAYBELLINE Affinitone http://www.nlcafe.hu/data/cikk/7/65511/5.jpg взех го за 13лв.Доволна съм!Мога да ти препоръчам на Sisley но е доста над 30лв. :?

Този наистина е готин. Една моя приятелка го ползва. Аз лично спрях да ползвам такива неща и я карам само на спирала и от време на време на червило.

tedibear
11-27-2008, 08:38
Аз ползвах на Ейвън един много странно се нанасяше,беше около 20лв.Сега си поръчах един на Estee Lauder от нета и чакам да пристигне и се надявам да е хубав.Обаче е около 40лв.Иначе ти препоръчвам на Мейбълин или на Ейвън.Зависи от типа ти кожа! :)