PDA

View Full Version : Чувствате ли се задушени от половинката и...



sexita
12-27-2008, 16:41
Чувствате ли се задушени от половинката и страхувате ли се да не задушавате своята...
Какво да правим при тези обстоятелства.
Понякога се получава така...страх ме е да не му омръзна,да би да прекалявам да му звъня, гледам да бъда по-сдържана... има неща,които спестявам да му кажа защото ме е страх да не се уплаши от тях...

Той също е сдържан с мен,понякога много добричък и мил,понякога мълчалив и загадъчен.
Като гръм от ясно небе ми казва някакви неща,които чувства към мен...които са хубави,но мен ме е страх и съм изненадана и само го гушкам без да кажа нищо.
Ако аз му кажа нещо,вътрешно...и той не ми отговори,може би ще бъда объркана и няма да разчета реакцията му...

До къде ще стигнем ако си прикриваме чувствата си от страх и играем с похвати?
Има ли смисъл от това? Дали и на мен ще ми писне,ако не е толкова загадъчен...


Как сте вие... страхувате ли се един от друг?

kralstfotoNaPilitata
12-27-2008, 16:46
миии .. не :P

MakeMeFeel
12-27-2008, 16:47
Понякога е хубаво и двамата да сте наясно какво чувствате един към друг .. Защото тая игра на недомлъвки може много скоро да ви омръзне.. или да се превърне в проблем .. казвам го от личен опит ; )

pandelka
12-27-2008, 16:48
Докато все още имах половинка - не ме задухаваше никога! Винаги съм искала да е с мен и да бъдем заедно ! :)

sexita
12-27-2008, 16:52
Просто се чудя дали наистина улавя моите сигнали...защото напоследък като си говорихме ми каза,че аз не съм била готова за сериозни отношения.
Идеше ми да изкрещя...аз ли бе,пикльо...умирам за тебе! Но пак си замълчах и само измрънках,че щом съм с него 3 месеца има защо...
Проблема не е че до сега съм "задушавала" някого,а за това,че на мен ми се е случвало много често да съм отегчена от интереса на гаджето ми към мен и за това не искам сега аз да съм на мястото на бившите ми.
Искам да си говорим директно за чувствата...и го правим,но постоянно премервам всяка своя дума...
Вманиячена???

MakeMeFeel
12-27-2008, 16:54
Еми значи трябва да намериш златната среда ((:

NiKoLaYa
12-27-2008, 16:54
понякога той прекалява с вниманието,загрижеността,о бичта..той си замълчава,задържа в себе си,а аз избухвам,казвам каквото ми е като чувства и мисли..
мразя,когато казва "добре" само за да не се скараме,дразня се като си премълчава чувствата...да,понякога се притеснявам дали не прекалявам с откровенността,дали не омръзвам с факта,че се нуждая от обсъждане на проблемите,или чисто и просто от спор ,а не от примиренческата позиция..
но говоря!той не е научен,не му е навик,не му е присъщо,но аз говоря,анализирам,обмислям ,обсъждам-просто защото се нуждая от това,дори да е фатално за връзката ни.и се оказа,че той предпочита това пред възможността да му мълча,да си мисля всички неща за връзката ни сама...и вече привиква и тоъ към това да говори за всичко,да не се притеснява..заедно сме 8 месеца..вниманието ни един към друг е било проблем тогава,когато ми звънеше по 9 пъти на ден за разговори от по 30-40 мин...което ме влудяваше..но сега всичко е в нормите и се чувствам по-добре с него,по-спокойна,по-уверена и по-влюбена.
:)

babity
12-27-2008, 16:55
Нормално е някои неща да е наложително да се кажат. Във всички останали случаи колкото по - малко искреност, толкова по - добре.

lookinisde
12-27-2008, 16:57
миии .. не :P
лъжии :D

kralstfotoNaPilitata
12-27-2008, 16:58
миии .. не :P
лъжии :D

теб никой не те пита
:D

NaNa_SladuRana
12-27-2008, 16:59
понякога,когато сме били заедно и после ми пиши по скайп,а после и ми праща смси как да не се задуша :?

assd
12-27-2008, 17:30
ми не, даже искам още внимание да ми обръща...

sexita
12-27-2008, 17:34
То и аз искам той да ми обръща повече внимание...но и така като ми е мистерия ми е интересен и тичам бая към него...
За това и аз гледам да съм мистериозна и си има ефект,но дали е добър.
И това си има край все някога...
Вече 3 месеца сме така,достатъчно време за да се оценим,аз съм го направила,той също,предполагам.
Но май трябва да спрем и да я караме по-открито и спокойно..
Щото пък на мен понякога ми писва да се прави на интересен и...имаме проблеми...
Напоследък съм много объркана и за други работи.
Направо не знам

nVm
12-27-2008, 17:35
aми понякога..обаче не се оплаквам :-P

miss_asi
12-27-2008, 17:41
Понякога адски мноу :x

MoHuTo
12-27-2008, 17:52
Имахме такъв момент във взаимоотношенията ни, но поговорихме и нещата се оправиха...поне за тогава :)

SINDEL
12-27-2008, 18:56
Не знам какжо трябва да направи, за да се по4увствам задушена - аз оби4ам да ми обръща внимание, оби4ам да бъда с него и най-много ми харесва, когато видя, 4е той иска да бъде с мен. Нооо.. аз съм по-странна и по принцип нямам нужда от кой знае какво ли4но пространство, за да се 4увствам добре. Нямам и нужда от постоянни срещи с други хора :) И понеже знам, 4е при пове4ето хора не е същото, винаги се старая да не му се натрапвам излишно. Да, понякога прекалявам със смсите, които му пускам, особено ако не сме се виждали някакво време, но не се сърдя, ако реши да не ми отговори. Не му звъня и по 100 пъти на ден, гледам да го карам по-умерено :D

BuBiTy
12-27-2008, 19:09
Хей виж ти трябва да говориш открито за всичко което чустваш без да се замисляш как ще прозвучи защото примервайки думите си пропускаш епитетите и захаросаните обяснение без които неможе и убиваш "любовното ибяснение" нз отколко време сте заедно но мисля че тря да си му кажеш всико за да не съжаляваш после! пък и той ще се отпусне и ще си каже кво чуства просто отстрани изглежда че всеки гледа да не свали картите за да не му се видят козовете,в твоя случей да не остане наранен! тря да казваш всички неща които ти идват на главата защото само тва е начина да откриете един пред друг!

sladur4etyYy
12-27-2008, 19:15
когато имам половинка доста често чувствам, че ме задушава... :-o

Soy_tu_mujer
12-27-2008, 21:18
Заедно сме от толкова време... едва ли би се уплашил, ако му кажа нещо хубаво, което изпитвам към него :) както и аз... Почти винаги казваме и правим това, което ни се иска отвътре - било то целувка, да си кажем "Обичам те" или ... да започнем да се караме, както обикновено :)

А за задушаването... понякога ми идва в повечко.

kalpazanka
12-28-2008, 13:27
Имахме такъв период, но след сериозен разговор се вразуми. А сега като уча надалеч /от 2 години/, изобщо не чувствам липса на въздух. :P

Barbie
12-28-2008, 13:29
Хич не ме бива да си меря приказките и да си прикривам чувствата - ако обичам, обичам. Ако съм сигурна, че обичам - казвам го. Ако не съм - не го казвам ей така само за да си отварям устата. Ако ми се прииска да чуя гласа му - звъня, с риск да бъда малко досадна. Казвам каквото мисля и каквото чувствам. Ако се притеснявам да не би да досаждам - питам го. Говорим по въпроса. Не ме бива в игрите. Ако някой е с мен, то той иска да бъде наистина с мен с всичките ми плюсове и минуси...и иска да го обичам така, както умея. (Естествено, тук говоря за връзка. За отношения, в които и двамата партньори са наясно, че искат да са заедно.)

И аз обичам внимание. Трудно мога да се чувствам задушена от вниманието, което ми отделя партньорът ми. Искам да знам как точно се чувства човекът до мен. Вярвам, че заслужавам абсолютната му честност и искреност. Ако иска да ми звъни - нека звъни. Ако иска да е с мен - нека ми го показва. Ако пък нещо за него връзката ни не върви - държа да знам, държа да го обсъдим.

Нямам нужда от почти никакво лично пространство. Ако съм с някого, то съм готова винаги да съм с него...и винаги да съм до него, когато той има нужда. Единствено не обичам да ми се поставят забрани или да ми се налага нещо...да ми се казва какво точно да правя...твърде вироглава съм за това. Склонна съм да се съобразявам, ако партньорът ми ми даде смислени доводи и обяснения за това, което иска от мен.

darla
12-28-2008, 13:34
ne!Moga da govorq s nego na ABSOLUTNo vsqkakvi temi i sum otkrita na 100% pred nego,ponqkoga mi se iska da sum po-prikrita i zagadu4na,no nemoga.

Sexita,ti kolko dni moje6 da izdurji6 bez da pusne6 tema za lubovnoto si sustoqnie?

TheBestFriends
12-28-2008, 14:20
Лично казах на гаджето да ми казва ако започна да досаждам или задушавам. До сега не е имало никакви оплаквания. И двамата се стараем да сме наясно какво задушава другия и какво му идва в повече.

sexita
12-28-2008, 14:35
Тази тема не я пускам за мен...а за да видя как е при другите!!!
Това че изразих моя опит не означава,че искам помощ или мнение...казвам как е при нас. И питам как е при вас???
Ако не ти харесват темите ми защо влизаш в тях? Не мога да разбера,заяждаш ли се или какво! Аз не търся спорове,но защо ти не го караш по тактично някой път.
Пиша тук от 3 години и може да си пускам теми когато имам нужда.
Тази е просто една нормална тема в която всеки да изрази взаимоотношенията си с половинката!

shell
12-28-2008, 14:41
Ако имах възможност бих била с него по 24 часа и няма да ми у неприятно или да се чувствам ограничена по някакъв начим :)

CfEtii
12-28-2008, 16:37
Понякога аз си се чудя дали не го задушавам по някакъв начин..Иначе той мен-не. :P

OpenedSky
12-28-2008, 16:58
Еми питай го дали той има чуството че ти го задушаваш 8-)

vikito1994
12-28-2008, 17:03
лично аз не :grin:

Master_88
12-28-2008, 20:06
Случва се приятелката ми да ме задушава със звънене,смс-и,целувки дори. Пробвах да и го кажа,но последствията хич не бяха розови - сърди ми се 2 дни че не съм и бил давал да ме целува. Въпреки хилядите ми обяснения и пояснения така и не ме разбра. Знае си нейното

Kostadin_682
12-28-2008, 20:10
NE :-)

MakeMeFeel
12-28-2008, 20:12
А не не не .. в никакъв случай ! Даже ми се иска да ме задушава 8-)

Kostadin_682
12-28-2008, 20:14
А не не не .. в никакъв случай ! Даже ми се иска да ме задушава 8-)
с какво да бъде миличкото ми ... възглавница.. наелонова торбичка ? 8-) ... шегувкам се... еми добре.. ще ти се обажвам пред 3 мин 8-) :-)

sLadkaTa_LoRi
12-28-2008, 20:17
Хмм не съм се замисляла, нооо при всеки стои въпроса: "Дали го задушавам.. Дали съм му все още интересен/а?".. винаги има въпроса "ДАЛИ?", но може би точно заради това не си омръзваме.. защото никога не си отговаряме на тези въпроси :-)

Lyubeto
12-28-2008, 21:42
Da , v nachaloto na vryzkata mi BQH zadushavana. No s techenie na vremeto uspqh da si izvoiuvam pravoto tova da se promeni.A az ne , ne sym zadushavala do sega, zashtoto sym go izpitvala kakto v minali taka i v segashnata vryzka.

hottie
12-29-2008, 00:41
При нас всичко стана много бързо - любов от пръв поглед бих казала. Първо си разкрихме чувствата чрез действия и дела и после (2 -3 седмици по-късно) и с думи и откровения. Винаги сме си казвали абсолютно всичко, заедно сме непрекъснато и ако не сме(например когато сме на работа) си звъним през един час. Но това не ни задушава. Може би сме като СИНДЕЛ. Нямам нужда от особено лично пространство. Той ми е достатъчен, както аз на него. ОСвен, че ми е гадже ми е и най-добрия приятел. Просто си паснахме още от самото начало и нямаме задръжки.

Но смятам, че за тези неща не трябва да се подхожда насилствено, а мисля че всичко си идва от само себе си , стига разбира се двамата да са един за друг.

krem4et0
12-30-2008, 12:39
Не знам какжо трябва да направи, за да се по4увствам задушена - аз оби4ам да ми обръща внимание, оби4ам да бъда с него и най-много ми харесва, когато видя, 4е той иска да бъде с мен. Нооо.. аз съм по-странна и по принцип нямам нужда от кой знае какво ли4но пространство, за да се 4увствам добре. Нямам и нужда от постоянни срещи с други хора :) И понеже знам, 4е при пове4ето хора не е същото, винаги се старая да не му се натрапвам излишно. Да, понякога прекалявам със смсите, които му пускам, особено ако не сме се виждали някакво време, но не се сърдя, ако реши да не ми отговори. Не му звъня и по 100 пъти на ден, гледам да го карам по-умерено :D

И аз съм така. Старая се да не го задушавам, ама просто не мога. Искам да е все с мен, да му е най-хубаво с мен, да предпочита мен пред всеки друг. Последният ни спор беше за това, че съм се намусила, когато навръх Бъдни вечер е играл игри с приятели, а не се е сетил да ми се обади.....Довечера пак ще правят "мрежа" и гледам да не се нервя, защото преди това поне ще сме заедно...ама защо с момчетата прекарва времето си до 4 сутринта, а ние сме заедно максимум до 11?

Трябва да му оставям повече лично пространство. Знам, че трябва, но ми е много трудно, защото го искам винаги до мен.

Не може да ме задуши, напротив. По-скоро винаги съм страдала от липсата на внимание......но той просто е такъв. Не е емоционален и не смята за нужно да ми се обади без причина, просто да ме чуе......

sexita
12-30-2008, 12:45
Не знам какжо трябва да направи, за да се по4увствам задушена - аз оби4ам да ми обръща внимание, оби4ам да бъда с него и най-много ми харесва, когато видя, 4е той иска да бъде с мен. Нооо.. аз съм по-странна и по принцип нямам нужда от кой знае какво ли4но пространство, за да се 4увствам добре. Нямам и нужда от постоянни срещи с други хора :) И понеже знам, 4е при пове4ето хора не е същото, винаги се старая да не му се натрапвам излишно. Да, понякога прекалявам със смсите, които му пускам, особено ако не сме се виждали някакво време, но не се сърдя, ако реши да не ми отговори. Не му звъня и по 100 пъти на ден, гледам да го карам по-умерено :D

И аз съм така. Старая се да не го задушавам, ама просто не мога. Искам да е все с мен, да му е най-хубаво с мен, да предпочита мен пред всеки друг. Последният ни спор беше за това, че съм се намусила, когато навръх Бъдни вечер е играл игри с приятели, а не се е сетил да ми се обади.....Довечера пак ще правят "мрежа" и гледам да не се нервя, защото преди това поне ще сме заедно...ама защо с момчетата прекарва времето си до 4 сутринта, а ние сме заедно максимум до 11?

Трябва да му оставям повече лично пространство. Знам, че трябва, но ми е много трудно, защото го искам винаги до мен.

Не може да ме задуши, напротив. По-скоро винаги съм страдала от липсата на внимание......но той просто е такъв. Не е емоционален и не смята за нужно да ми се обади без причина, просто да ме чуе......

същата работа като и с мен...
Може би просто мъжете са си такива...

Вие защо не живеете заедно?

hottie
12-30-2008, 13:16
Откакто сме заедно моя не му се излиза с приятели без мен. Навсякъде ме влачи или не излиза. Аз съм против ама какво да го правя 8-) От друга страна съм си свикнала в мъжка компания от малка, така че на никой не му рпави впечатление че съм там, напротив радват се :) явно съм от късметлийките

sexita
12-30-2008, 13:21
hottie...евала на мъжа ти!
Ние пък с моя не знам защо сме си решили и винаги се виждаме по план през 2 дена! Абсолютно винаги :D
И ако има нещо с приятелите му в деня,който ми се полага ме влачи и мен,но и аз не обичам да ходя много много,защото те си говорят само на гръцки и аз нищо не разбирам и ми е супер скучно. Дават ми дистанционното на телевизора,ма то и тлевизията им само гръцка...филми на двд...с гръцки субтитри...абе...ужас :lol:

krem4et0
12-30-2008, 13:35
sexita, и аз го питам същото. Сега оправданията са 2 -той има да учи още около година и половина. Иска поне бакалавърска степен да завърши. Другата по-сериозна причина е, защото нямаме пари. Имаме още едно семейно жилище, но там е сестра ми. Трябва да сме на квартира и с много стискане ще са ни нужни поне 700 лв месечно. А аз реално съм на работа до 30-ти юни. Не се знае ще ми удържат и договора, колко, откога..... Той пък е на надник-днес има работа, има и пари. Може после цял месец нищо да не изкара....

А у дома и у тях няма да живеем......
Много ми се иска и това ми е огромното желание за идващата година. Мисля, че ни е време, но не и той...Най-вероятно ще си караме така още много време, а аз честно казано не издържам вече. Просто не мога да понасям сбогуванията всяка вечер, миговете без него, фактът че не е до мен, а че се виждам толкова малко.....Да не говорим, че у дома едва издържам. Той обаче няма подобни проблеми. Честно казано мисля, че му е добре у тях и н иска да спре да бъде глезен.....

sexita
12-30-2008, 13:41
Много кофти така...с тея пари :?
Като си представя само какви късметлии сме,че имаме покрив над главите ни и мама и тати бдят над нас,а ако трябва да се справяме сами е трудно.
Да...при теб нещата ще потръгнат ;) Спокойно,а той сигурно...при него може би е трудно да си намери по-добра и сигурна работа...все пак живеете в малък град.
Леля ми е от Мездра и ми разказва как цял живот е била учителка и как и е писнало от мизерната заплата и неуважението на учениците,но просто няма друг избор. А взима по-малко пари от мен...
Предполагам,обаче,че след като стъпите на краката си няма какво да ви пречи да делите един дом :)

krem4et0
12-30-2008, 13:46
^Като за човек, живеещ с родителите си, учителската заплата ме устройва перфектно. Нещо повече 2/3 от заплатите си до сега съм спестила.....

Иначе работа за мъже в града има и то с нелоши пари, но това означава да се връща грохнал, да работи 6 дни седмично и общо взето няма смисъл да се трепе за общ дом, при положение, че ще се виждаме и по-малко от сега.....Сега изкарва добри пари, но пролетта и лятото. В момента има по 2-3 монтажа седмично.....

FiRe_LaDy
12-30-2008, 13:50
Ами понякога наистина толкова ме задушава,че ми идва да му изкрещя,че не искам да го виждам.Друг път пък искам да ми обръща повече внимание.И аз незнам какво точно искам и кое ми е по-добре - да ме задушава с вниманието си или да не ми обръща достатъчно?Може би нещо средно,но то пък се постига по-трудно.Иначе за ме е страх - НЕ!Всичко си му казвам,както и той на мен....дали по телефона,на живо или по skype ... така си имаме и повече доверие и съмненията в нас изчезват.

hottie
12-30-2008, 13:54
Това с живеенето заедно си е сериозно. Трябва да имаш стабилна начална сума и постоянна заплата, защото не се знае какво ще излезне. Излезеш ли от вкъщи няма връщане назад освен по наистина неблагоприятни причини.
Това е храна, отопление, вода, ток, наем, лекарства, грижи, интернет и кабел(щеш не щеш това си е потребност, поне едно от двете), пари заделени за ремонт(всичко се случва), пари за транспорт, излизане и т.н.
Иначе като заживеете заедно вече ще се видите в нова светлина и ще разберете дали си допадате и под един покрив, защото не винаги е лесно.

sexita
12-30-2008, 14:25
Ама си е яко да знаеш че ще-неще ще се прибере у вас да си спинкате заедно :P

krem4et0
12-30-2008, 14:26
Не ми се подхваща темата...ще се разстроя и ще се скараме пак, а не искам. Решила съм(по-скоро съм му обещала), че ще имам повече търпение в тази насока... Каквото стане, стане....Аз междувременно си кътам по-голямата част от заплатата за черни дни.

А иначе по темата. Както той ми се оплака, че се муся за малкото моменти, прекарани с приятели, така аз му казах, че ми е неприятно като не ми се обажда поне да чуе жива ли съм още или съм пукнала...за отбелязване е, че 2 поредни дни той ми се обади без причина, повод, просто да ме чуе как съм, при все че ще се видим вечерта...

Сега на свой ред няма да му мърморя излизането...След като той изпълнява моите желания, значи и аз трябва :-)

D0ll
12-30-2008, 14:26
Докато все още имах половинка - не ме задухаваше никога! Винаги съм искала да е с мен и да бъдем заедно ! :)

nicolepcd
12-30-2008, 14:38
Определено не ме задушава. 8-)