PDA

View Full Version : Любовта през моя пречупен поглед ;D



Whyniser
01-01-2009, 22:31
Ех... отново съм аз, чак взе да ми става интересно :)... Разказвам за това как ще ми мине живота в правене на пари :). В скуката реших да погледна що е то Любов, фактически и реалистично погледнато, и защо не спохожда някои хора....

Може би най-доброто обяснение за любовта е дадено от Ерих Фром (посветил една от книгите си на любовта: Изкуството да обичаш). Той казва любовта не е само чувство, защото чувствата рано или късно умират, по своята същност тя е действена, тоест действие, изкуство което повечето хора си мислим че владеем, но не е така. Фром формулира тезата си за любовта като отговор на проблема за човешкото съществуване, любовта е единствения начин да се постигне единение на базата равенството и така да се спасим от непоносимото чувство за самота и безсилие. Бла, бла, бла :)

Най-голямото ми прозрение е че АКО си твърде интелигентен и просто знаеш кое какво е - любовта не може да те споходи, просто защото ума ти вече контролира всичко. Влюбване и Любов... две различни неща. Аз характеризирам влюбването като склонност за приписване на положителни качества върху негативните такива на обекта на влюбване. Любовта не мога да дефинирам понеже явно още не сме толкова умни като същества...

Добре, че го има този сайт за да има къде да понапиша нещо интелигентно, където все някой ще ме разбере.

За съжаление досегашното ми обкръжение не е високо интелигентно и просто ако изкоментирам нещо подобно и ще ме гледат все едно съм им казал нещо на хинди :))

И не забравяйте:

Страха от Любовта обикновено се формира на базата на предишен опит и по своята същност имат защитна функция.
Не се страхувайте от нея като мен :)..
Благодаря за вниманието и времето което отделихте да прочетете това.

П.П. Да ми е честит Рождения ден.

plmn
01-01-2009, 22:37
АКО си твърде интелигентен и просто знаеш кое какво е - любовта не може да те споходи, просто защото ума ти вече контролира всичко.

Ех, явно няма да ме споходи любов. (време за реклама) 8-)

Whyniser
01-01-2009, 22:40
АКО си твърде интелигентен и просто знаеш кое какво е - любовта не може да те споходи, просто защото ума ти вече контролира всичко.

Ех, явно няма да ме споходи любов. (време за реклама) 8-)
Остави това беше на една страна.Аз исках да се изфукам с РД-то :D

kukavshtica
01-01-2009, 22:40
мен пък ме беше страх не знам...или може би прекалено много мислих. Че той ме обича повече отколкото аз него...че не му давам това което заслужава. А може би чисто и просто не го обичах, но не исках и да го деля с никоя друга. Не се оставих да ме погалнат чувствата,прекалено студена казваха че съм била. Но сега всичко е в миналото. Май наистина в любовта не трябва да се мисли толкова.Тя не е за мислителите, а за мечтателите...

AFT
01-01-2009, 22:42
Най-голямото ми прозрение е че АКО си твърде интелигентен и просто знаеш кое какво е - любовта не може да те споходи, просто защото ума ти вече контролира всичко.


Не съм съгласна. Всеки може да се влюби, но тези твърде интелигентни хора (както ти ги наричаш) по-скоро ще отрекат, че е така, защото любовта те кара да правиш много безсмислени неща, а това за тях не е допустимо.

И ЧРД. ;]

glamouros
01-01-2009, 22:44
Ех... отново съм аз, чак взе да ми става интересно :)... Разказвам за това как ще ми мине живота в правене на пари :). В скуката реших да погледна що е то Любов, фактически и реалистично погледнато, и защо не спохожда някои хора....

Може би най-доброто обяснение за любовта е дадено от Ерих Фром (посветил една от книгите си на любовта: Изкуството да обичаш). Той казва любовта не е само чувство, защото чувствата рано или късно умират, по своята същност тя е действена, тоест действие, изкуство което повечето хора си мислим че владеем, но не е така. Фром формулира тезата си за любовта като отговор на проблема за човешкото съществуване, любовта е единствения начин да се постигне единение на базата равенството и така да се спасим от непоносимото чувство за самота и безсилие. Бла, бла, бла :)

Най-голямото ми прозрение е че АКО си твърде интелигентен и просто знаеш кое какво е - любовта не може да те споходи, просто защото ума ти вече контролира всичко. Влюбване и Любов... две различни неща. Аз характеризирам влюбването като склонност за приписване на положителни качества върху негативните такива на обекта на влюбване. Любовта не мога да дефинирам понеже явно още не сме толкова умни като същества...

Добре, че го има този сайт за да има къде да понапиша нещо интелигентно, където все някой ще ме разбере.

За съжаление досегашното ми обкръжение не е високо интелигентно и просто ако изкоментирам нещо подобно и ще ме гледат все едно съм им казал нещо на хинди :))

И не забравяйте:

Страха от Любовта обикновено се формира на базата на предишен опит и по своята същност имат защитна функция.
Не се страхувайте от нея като мен :)..
Благодаря за вниманието и времето което отделихте да прочетете това.

П.П. Да ми е честит Рождения ден.
Няма как да бъда по-съгласна.
П.П Да ти е честит рождения ден (предполагам на патерица) 8-)

Whyniser
01-01-2009, 22:54
Ех... отново съм аз, чак взе да ми става интересно :)... Разказвам за това как ще ми мине живота в правене на пари :). В скуката реших да погледна що е то Любов, фактически и реалистично погледнато, и защо не спохожда някои хора....

Може би най-доброто обяснение за любовта е дадено от Ерих Фром (посветил една от книгите си на любовта: Изкуството да обичаш). Той казва любовта не е само чувство, защото чувствата рано или късно умират, по своята същност тя е действена, тоест действие, изкуство което повечето хора си мислим че владеем, но не е така. Фром формулира тезата си за любовта като отговор на проблема за човешкото съществуване, любовта е единствения начин да се постигне единение на базата равенството и така да се спасим от непоносимото чувство за самота и безсилие. Бла, бла, бла :)

Най-голямото ми прозрение е че АКО си твърде интелигентен и просто знаеш кое какво е - любовта не може да те споходи, просто защото ума ти вече контролира всичко. Влюбване и Любов... две различни неща. Аз характеризирам влюбването като склонност за приписване на положителни качества върху негативните такива на обекта на влюбване. Любовта не мога да дефинирам понеже явно още не сме толкова умни като същества...

Добре, че го има този сайт за да има къде да понапиша нещо интелигентно, където все някой ще ме разбере.

За съжаление досегашното ми обкръжение не е високо интелигентно и просто ако изкоментирам нещо подобно и ще ме гледат все едно съм им казал нещо на хинди :))

И не забравяйте:

Страха от Любовта обикновено се формира на базата на предишен опит и по своята същност имат защитна функция.
Не се страхувайте от нея като мен :)..
Благодаря за вниманието и времето което отделихте да прочетете това.

П.П. Да ми е честит Рождения ден.
Няма как да бъда по-съгласна.
П.П Да ти е честит рождения ден (предполагам на патерица) 8-)
Не започна официално преди почти 2 часа :D

SoAfraid
01-01-2009, 22:55
По темата няма кво да кажа но честит рожден ден и честита нова година. Жив здрав и сичко най-най.

sladur4etyYy
01-01-2009, 22:56
наистина интересна тема 8)

ЧНГ и ЧРД!!! 8-)

angelcheeee_93
01-01-2009, 22:57
[quote=Whyniser]АКО си твърде интелигентен и просто знаеш кое какво е - любовта не може да те споходи, просто защото ума ти вече контролира всичко.

ааауу глупости! :?
искаш да кажеш,че любовта и ума не ходят ръка за ръка.
Умните момичета могат да обичат.Всички имаме сърца,но малко са хората,които се обичат истински.А според твоите изчисления любов не съществува за някои.Или по-точно само глупаците се обичат истински.
:?

sladur4etyYy
01-01-2009, 22:59
наистина интересна тема 8)

ЧНГ и ЧРД!!! 8-)

бтв на колко ставаш? 8-)

Whyniser
01-01-2009, 23:09
[quote=Whyniser]АКО си твърде интелигентен и просто знаеш кое какво е - любовта не може да те споходи, просто защото ума ти вече контролира всичко.

ааауу глупости! :?
искаш да кажеш,че любовта и ума не ходят ръка за ръка.
Умните момичета могат да обичат.Всички имаме сърца,но малко са хората,които се обичат истински.А според твоите изчисления любов не съществува за някои.Или по-точно само глупаците се обичат истински.
:?
Ами това е любовта през моя пречупен поглед. Просто представям това през мой някакви странни виждания.Иначе съм на принципа,че всичко е относително.А и сега се сетих.Да те питам да знаеш една истина.Защото нали има истинска любов.Но пак според мен не можеш да кажеш една абсолютна,константна истина.Защото през всеки човек може да каже,да така е,а при друг не е така.И пак се базирам на това (за константна истина) се наблюдава и при истинска любов.Защото за мен това е любов,без никакви проблеми,караници и всичко отрицателно. И пак може да се вярва,че съществува,но напрактика няма.
Числата не лъжат както казва Хаус.Примера е числото ПИ 8)

Whyniser
01-01-2009, 23:10
наистина интересна тема 8)

ЧНГ и ЧРД!!! 8-)

бтв на колко ставаш? 8-)
Бахти каръка 1000 коментар.Да ми е жив и здрав и да станат още толкоз.Ставам на 17 8)

sladur4etyYy
01-01-2009, 23:19
наистина интересна тема 8)

ЧНГ и ЧРД!!! 8-)

бтв на колко ставаш? 8-)
Бахти каръка 1000 коментар.Да ми е жив и здрав и да станат още толкоз.Ставам на 17 8)

яяяя и моите мнения са вече 1000. тва ми е 1001-то 8) да са ни честити 8-) 17 е хубава възраст.. :D

angelcheeee_93
01-01-2009, 23:22
[quote=Whyniser]АКО си твърде интелигентен и просто знаеш кое какво е - любовта не може да те споходи, просто защото ума ти вече контролира всичко.

ааауу глупости! :?
искаш да кажеш,че любовта и ума не ходят ръка за ръка.
Умните момичета могат да обичат.Всички имаме сърца,но малко са хората,които се обичат истински.А според твоите изчисления любов не съществува за някои.Или по-точно само глупаците се обичат истински.
:?
Ами това е любовта през моя пречупен поглед. Просто представям това през мой някакви странни виждания.Иначе съм на принципа,че всичко е относително.А и сега се сетих.Да те питам да знаеш една истина.Защото нали има истинска любов.Но пак според мен не можеш да кажеш една абсолютна,константна истина.Защото през всеки човек може да каже,да така е,а при друг не е така.И пак се базирам на това (за константна истина) се наблюдава и при истинска любов.Защото за мен това е любов,без никакви проблеми,караници и всичко отрицателно. И пак може да се вярва,че съществува,но напрактика няма.
Числата не лъжат както казва Хаус.Примера е числото ПИ 8)

Щом една любов е истинска,не значи че тя не съдържа караници или спорове.Ще дам пример във филмите,защото и те ни учат на нещо.Истинската любов преминава през много изпитаяния и препядствия и затова се нарича истинска.Именно,защото въпреки трудностите тя оцелява и се справя във всяка една ситуация.
Всяка една любов преминава през караници.То не е нормално да има такава връзка.Ако тя е без спорове и всичко върви гладко,то все единия от 2-мата ще ти се качи на главата (тоест ще злоупотреби с добрината на другия) и затова истинската любов не е тази,която е без караници и противоречия,а тази която прави от невъзможното-възможно ,за да се запази любовта.

sladur4etyYy
01-01-2009, 23:22
опааа чакай чакай моите мнения са повече, аз съм гледала твоя профил и съм мислела, че гледам моя :razz: :razz:

SunShinePearl
01-01-2009, 23:35
напълно съм съгласна с написаното ;) и честит рожден ден да си жив и здрав и всичко най-най :-)

assd
01-02-2009, 09:12
абее пълни глупости, ако си умен няма да се влюбиш - не е верно! ако си умен, няма да се влюбиш в неподходящата!
те така и аз, понеже съм много умен (за яй кю-то нема да ви разправям даже 8-) ) три пъти успявах да не се влюбя и да не ми е тъжно като се прецакат нещата, ама сега 4 път намерих подходящата и се влюбих даже много, така че не вервайте на тия долни инсинуации

PreciousDiamond
01-02-2009, 09:15
[quote=Whyniser]АКО си твърде интелигентен и просто знаеш кое какво е - любовта не може да те споходи, просто защото ума ти вече контролира всичко.

ааауу глупости! :?
искаш да кажеш,че любовта и ума не ходят ръка за ръка.
Умните момичета могат да обичат.Всички имаме сърца,но малко са хората,които се обичат истински.А според твоите изчисления любов не съществува за някои.Или по-точно само глупаците се обичат истински.
:?

Ако си умен , ше разбереш,. че любовта носи само и единствено болка и няма да се влюбиш ! 8-)

angelcheeee_93
01-02-2009, 09:25
[quote=Whyniser]АКО си твърде интелигентен и просто знаеш кое какво е - любовта не може да те споходи, просто защото ума ти вече контролира всичко.

ааауу глупости! :?
искаш да кажеш,че любовта и ума не ходят ръка за ръка.
Умните момичета могат да обичат.Всички имаме сърца,но малко са хората,които се обичат истински.А според твоите изчисления любов не съществува за някои.Или по-точно само глупаците се обичат истински.
:?

Ако си умен , ше разбереш,. че любовта носи само и единствено болка и няма да се влюбиш ! 8-)

не при всеки е така.
При мен не е така :? нито съм проста ,нито влюбена-загубена

slun4ice_90
01-02-2009, 16:59
Ех,любов...Доста неща са така.Не се страхувай и ти,само така. :)

Remini
01-02-2009, 18:14
Ъ?Ти к'во написа :smt017

pussycat_dolls15
01-02-2009, 18:19
ЧНг и Честит Рожден Ден.

evelinka1122
01-02-2009, 18:21
:) ЧРД

blood_dodo
01-02-2009, 18:26
Не само че сте дълбоко объркани, ами сте и неграмотни :D
Любовта не е през твоя пречупен поглед, а е пречупена през твоя поглед. ;)
А другата - каква е тая персонифицирана любов, дето сама се справя с всякакви пречки, за да, цитирам - се запази любовта. По-осукано надали може да стане.

И това за интелекта и любовта - м, не мисля, че е вярно.

ImmortalForever
01-03-2009, 11:44
Ами честит рожден ден на патерици.Много хубаво нещо си написал, но прдпочитам да си се страхувам от нея.По-удобно ми е някакси.

aka6a_vamp
01-03-2009, 11:58
ммм хубава тема...

mickelangelo
01-03-2009, 13:02
Изказването ти е много интересно ...:) да ти е честит рождения ден .. аз съм след 7 дни ... и определено ти щрака акъла ;) знам какво е да мислиш за всичко което се случва но по някога просто трябва да спрем да мислим и да действаме .... учи се трудно .. но ефекта е много интересен и приятен :)

Liar
01-03-2009, 16:48
Хепи бърдей ту ю,хепи бърдей диър Уини,хепи бърдей ту ю 8-)
Иначе темата ми хареса.Обаче ме интересува осносно извода,до него благодарение на книгата ли достигна?Иначе книгата ще я прочета,мерси.
В момента съм започнала "Мъжете са от Марс,а жените от Венера".В нея се обясняват разликите между половете.Авторът й казва,че благодарение на семинарите му хиляди двойки пред развод са спасили брака и изобщо отношенията си и години след това живеят в разбирателство.Ако приемем това за вярно,цялата теория за любов въпреки всичко и всеки се изпарява(въпреки че никак не ми се иска да е така).Но няма да прибързвам със заключенията,като прочета цялата книга,тогава ще дам мнение.Може между двойките да няма любов в пълния смисъл на думата,а да е само някой от видовете и,които психологията описва.Може просто да живеят в разбирателство,а самата искра да е угаснала.Да се спогаждат един към друг.А онази любов не предполага ли пълно съвпадане...
Но пък си мисля,че главно мислещите хора могат да я изпитат.Вярно,за тях(или може би трябва да кажа "нас"? 8-) ) е много по-трудно да намерят обекта на желанията си,защото имат изградени съществени ценности,подбират,анализир ат.Срещат трудности.Но пък кое е лесно?Да си хванеш първия/първата,която ти е грабнала окото-да,но каква е цената да живееш с такъв човек,с който не си съвпадате достатъчно?Точно разумният човек ще знае,ще е по-добре да имаш един човек,на когото да се посветиш,а не всеки ден да си прекарваш времето с различни,от които нямаш полза(не материална!).А в една друга книга(тя е малко "по-фантастична",ако мога така да се изразя...) се обяснява,че ние хората създаваме семейство с двама души,защото въглеродите били два,възглеодната връзка се състояла от две вещества или нещо друго се състоеше от две вещества.Някакво химично/физично обяснение беше,не мога да си го спомня,не искам и да чувам за тези предмети,така че,ако съм написала някоя глупост ще ме извинявате.Та,ако и това приемем за вярно,пак теорията за двама единствени души,родени един за друг остава на заден план...Много лошо.Но пък в същата тази книга основен мотив е и любовта,чистата любов.Изобщо.Но може би така сме устроени...Не знам...

Glorious
01-03-2009, 16:57
Най-после някоя тема за разсъждения. Мислех, че няма да я доживея и ще чета цял живот теми от рода: "аз съм на 13 той на 40 но го обичам" или пък "аз му изневерих защо скъсахме?". По темата, това за интелигентността не мога да го потвърдя или отрека но все пак мисля, че по интелигентните хора действат по-практично. Аз се влюбвам много рядко защото като погледна момичето и начина по който се държи и веднага решавам колко време ще продължи връзката ни. Песимист ли съм или реалист незнам но винаги така става.

Liar
01-03-2009, 17:14
Реалист,защо песимист...Всъщност и при мен е така-дори не е нужно с другия да си говорим-достатъчни са ми да го гледам няколко минути и да видя как се държи и изобщо как изглежда.И аз разбирам и дали ще си допаднем(като приятели например) и доколко.Може пък хората да си общуват на някакво подсъзнателно ниво или с феромони или какви бяха там...Имаше някакво изследване,в което се казваше,че на човек са му нужни 5 мин,за да прецени другия.Но не помня дали ставаше въпрос за външен вид или нещо друго...

Re5peC7
01-03-2009, 17:43
значи всички хора са глупаци? Защото всички рано или късно срещат любовта :)

Mepuk
01-03-2009, 17:54
omg

Whyniser
01-03-2009, 18:00
Liar да ти кажа идеята за жалост,която ми се върти в главата е доста огромна за да напиша тук.Пък и не съм я подредил както трябва.За книгата тя е много хубава.Описани са нещата в различен ъгъл откъм интелигентноста,които имат хората.Смисъл всеки я разбира по различен начин.Книгата е прекрасна както също ти препоръчвам горещо "Подсъзнанието може всичко" от Джон Кехоу.Там също са описани много интересни неща.Как всичко идва от подсъзнанието.Учи ни да бъдем по-добри,разумни,отговорни и с повече положителни неща и още неща.Просто като прочетеш ще видиш каква ми основната идея.Иначе,ако седна да си пиша идеята ще е към 20+ страници само че късно ми светна идеята.Понеделник на даскало.

Glorious
01-03-2009, 19:47
Реалист,защо песимист...Всъщност и при мен е така-дори не е нужно с другия да си говорим-достатъчни са ми да го гледам няколко минути и да видя как се държи и изобщо как изглежда.И аз разбирам и дали ще си допаднем(като приятели например) и доколко.Може пък хората да си общуват на някакво подсъзнателно ниво или с феромони или какви бяха там...Имаше някакво изследване,в което се казваше,че на човек са му нужни 5 мин,за да прецени другия.Но не помня дали ставаше въпрос за външен вид или нещо друго...

Абсолютно по същия начин. Много често започвам на последък да се чудя дали съм прав, въпреки, че чуствам, че е така. :o

malone
01-03-2009, 22:32
Най-голямото ми прозрение е че АКО си твърде интелигентен и просто знаеш кое какво е - любовта не може да те споходи, просто защото ума ти вече контролира всичко.


Не съм съгласна. Всеки може да се влюби, но тези твърде интелигентни хора (както ти ги наричаш) по-скоро ще отрекат, че е така, защото любовта те кара да правиш много безсмислени неща, а това за тях не е допустимо.

И ЧРД. ;]Допустимо е и за тях,защото преди всичко са хора и те бъркат.Може би единствената разлика е в това,че тези хора ще започнат да обвиняват себе си,че примерно нещо във връзката не се е получило.Интелигентният човек е по-чувствителен,защото има някакви разумни представи за любовта,но които често не се препокриват с реалността.

Liar
01-08-2009, 12:07
Whyniser,благодаря ти за препоръката!И преди бях срещала това заглавие,но не се наемах да потърся информация.То и аз съм доста заета покрай училището...
malone,в кое отношение не се припоркриват с действителността?