PDA

View Full Version : Анорексия - въпрос към момичетата



SHEMKOV
01-19-2009, 13:01
Здравейте пускам темата защото съм страшно загрижен за един човек който обичам!
Случвало ли се е на някой от вас ( към момичетата) от любовна мъка за 1 месец да свалите 8 кг. Да спрете да се храните и когато го правите в редките случеи да Ви се повръща, или пък да ви боли корема?
Човекът за когото пиша е момиче на 17г. Имаше дълга връзка от 2 години, по различни причите двамата се разделиха и сега момичето от това, че не и се яде (когато човек е в депресия не му се яде ) е свалила 8кг. Не може да се храни, постоянно е в депресия и тн.
Случвало ли ви се е на вас момичета и как се съвзехте от този проблем ?
Започвам да се плаша защото мисля, че момичето започва да се разболява от въпросната Анорекрия.

Re5peC7
01-19-2009, 13:21
Не съм момиче, но може би мога да ти помогна..Въпросната анорексия не се хваща така бързо за 1 месец.И аз съм свалял за 1 месец килограми дори 10кг поради подобни причини, нормално е и стомаха като не си получава храната или я получава не редовно да боли.Поговори с нея. Вдъхни и малко надежда поне за това да почне да се храни.Здравето не се продава и ако не се стегне поне за това за в бъдеще ще съжалява. Ето ти и една темичка която може би ще отговори по-точно на въпроса ти
>>> http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=121806&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=a1864689e25e9fb3998150bf5f33ef6c

NaNa_SladuRana
01-19-2009, 13:24
Моята любовна мъка се превръща в яраст,след време пак в мъка и после пак в яраст и така,не мога да ти помогна,но аз като не ям за 2 седмици и свалям 3 кг,нищо чудно за месец да се свалят по 7

SHEMKOV
01-19-2009, 13:24
И до ден днешен си ви боли за въпросните половинки нали така ?
Въпросът е най вече към "Re5peC7"

Re5peC7
01-19-2009, 13:36
И до ден днешен си ви боли за въпросните половинки нали така ?
Въпросът е най вече към "Re5peC7"
Моля? :-o

myNameIsImmortal
01-19-2009, 13:41
Еми можеби това не е толкова "фатална" болест, нямам достатъчна информация, но в момента в класа ни имаме една нова ученичка, която страда точно от тази болест. И от нейните разкази, понеже преди се не е ядяла много, понеже не искала да качва килограми и заради това заболяла от тази болест и сега си стои на 40 и няколко килограма.
Затова дори аз когато харесвах предишното момиче, понеже тя въобще не ядеше, ама въобще и се и повтарях да яде и т.н. че е здравословно, че закуската е най-важното ядене през деня и какво ли не за да я накарам да яде..
Затова трябва да се яде, за да не се стига до такива болести...

SHEMKOV
01-19-2009, 13:42
Ми в смисъл такъв.
Нали каза, че и ти си бил така заради момиче!
А моя въпрос е дали все още не можеш да го забравиш това момиче !
Карай ако не ме разбра нп ;)

Re5peC7
01-19-2009, 13:49
Ми в смисъл такъв.
Нали каза, че и ти си бил така заради момиче!
А моя въпрос е дали все още не можеш да го забравиш това момиче !
Карай ако не ме разбра нп ;)
То там беше сложна история..за една седмица ми се струпаха толкова разтърсващи неща, че заедно с яденето ми липсваше и съня...а момичето.. може би ще те разочаровам, но си е останала точно там при другите спомени..макар и още да изтръпвам след като я видя..не от любов, а от това което ми причини...ама бях още млад..навлизах в нещата все още :) и така...а ти отивай при твоята приятелка и я вкарвай в правия път, защото след това и да не иска цял живот ще я боли стомаха

sh3_1s_7h3_0n3
01-19-2009, 13:54
Aз така бях свалила 7кг. ;)
Намерих някой, който започна да ме цени повече и да ми вдъхне вяра в себе си и така се завърнах отново на сстарт линията. ;)
Трябва ти просто подкрепа, разбиране и щастливи обстоятелства. Всичко отминава. По едно време ти писва да ревеш, да страдаш и да се замоизмъчваш. Като се съвземе, ще стане много по-силна. Просто и трябва време и надъхващи приятели. При мен мина трая доста време, но все пак... резултатът е налице. ;)

darla
01-19-2009, 13:58
Еми можеби това не е толкова "фатална" болест, нямам достатъчна информация, но в момента в класа ни имаме една нова ученичка, която страда точно от тази болест. И от нейните разкази, понеже преди се не е ядяла много, понеже не искала да качва килограми и заради това заболяла от тази болест и сега си стои на 40 и няколко килограма.
Затова дори аз когато харесвах предишното момиче, понеже тя въобще не ядеше, ама въобще и се и повтарях да яде и т.н. че е здравословно, че закуската е най-важното ядене през деня и какво ли не за да я накарам да яде..
Затова трябва да се яде, за да не се стига до такива болести...
tq NE E anoreksi4ka...anoreksi4kite tejat po 20-25 kila i nai-vajnoto,koeto vi ubqgva na vsi4ki va-anoreksiqta e predi vsi4ko PSIHI4NO zabolqvane-ne t muka ili ne6to,a da se pogledne6 v ogledaloto i da vijda6 tam svinq,a ne normalno tqlo!

x3eme
01-19-2009, 14:01
анорексията е сериозна болест която почти няма лек,тежиш около 30 кг че даже и по малко и трябва да се предприемат спешни лечения защото болеста от ден на ден ства все по страшна
имало е случаи когато жени умират от анорексия.....така че не казвайте че болеста не е страшна а е много сериозна!!!

sladkotykate
01-19-2009, 14:27
na men mi se beshe sluchilo po-minaloto lqto.i ne za edin mesec bqh svalila 8 kg a za edna sedmica kolkoto i tranno da vi zvuchi i da kazvate che si izmilsqm bqh svalila 6kg i kogato otidoh na lekar mi predpisaha vitamini koito podtikvat kam qdene..da otide i tvoqta priqtelka na lekar da q vidqt kakvo i e

SHEMKOV
01-19-2009, 14:48
na men mi se beshe sluchilo po-minaloto lqto.i ne za edin mesec bqh svalila 8 kg a za edna sedmica kolkoto i tranno da vi zvuchi i da kazvate che si izmilsqm bqh svalila 6kg i kogato otidoh na lekar mi predpisaha vitamini koito podtikvat kam qdene..da otide i tvoqta priqtelka na lekar da q vidqt kakvo i e

При какъв лекар си била?

FiRe_LaDy
01-19-2009, 15:48
Ми аз нз за колкото време точно,ама мисля,че беше пак около месец и свалих 10кг .. че да не е и повече ... бях адски слаба и повръщаш всичко,което ядях ... но не съм била болна от анорексия.С времето почнах пак да си ям и да се съвземам .... сега всичко е ок.Не се разболява толкова лесно от анорексия :)

SHEMKOV
01-19-2009, 16:08
Ми аз нз за колкото време точно,ама мисля,че беше пак около месец и свалих 10кг .. че да не е и повече ... бях адски слаба и повръщаш всичко,което ядях ... но не съм била болна от анорексия.С времето почнах пак да си ям и да се съвземам .... сега всичко е ок.Не се разболява толкова лесно от анорексия :)

Наплашил съм се доста :(

aka6a_vamp
01-19-2009, 16:15
Тя не е анорексичка наистина!просто е в депресия,което винаги минава...и аз съм така в момента,ям мн малко и съм отслабнала много,но ме е страх да се премеря...всичко е в мозъка!

led_i_ogyn
01-19-2009, 16:18
Охх, който не е патил той не знае...Според мене трябва веднага да се отиде при лекари, защото може да е много сериозно и ако 1 месец не е яла могат да станат 2,3 и т.н....Аз също съм си патила от това и просто ако сега попадне в тоя ад трудно ще излезе...Много трудно.Веднага да отиде на лекар!Не е нормално и точно от такива депресии се изпада в анорексия, ако сега се храни рядко с времето може да откаже всякаква храна или да започне да повръща.Не искам да те плаша, но трябва да се вземат мерки!

Adwokat
01-19-2009, 16:19
Не мога да кажа, че точно от любов ми се е случвло това, но ми се е случвало като 2год подред ме оперираха за киста.. и спрях да ям както бях 75кг изведнъж паднах на 59кг... но и да се опитвах насила да ям пак неможех защото нямах апетит.... но сега вече се оправих... пак ям много рядко... мога и цял ден да не ям... и чак на другия ден да хапна 1 път... и пак не чуствам глад или нещо такова... но сегам съм 65/6кг :)

kobrichka
01-19-2009, 16:24
За момента определено не може да я наречем аорексичка. анорексиятае много опасна болест и овладее ли се навреме може да се предотварти.Нормално е да и се повръща поради факта,че корема и е свит поради липсата на ядене толкова време,но най-добре поговори с нея и нека хапва по малко,дори и да не и се яде.По малко но често.Не се ли храни има вероятност да заболее от анорексия,а тогава вече ще е късно.Помогни и с каквото можеш.

SHEMKOV
01-19-2009, 16:35
За момента определено не може да я наречем аорексичка. анорексиятае много опасна болест и овладее ли се навреме може да се предотварти.Нормално е да и се повръща поради факта,че корема и е свит поради липсата на ядене толкова време,но най-добре поговори с нея и нека хапва по малко,дори и да не и се яде.По малко но често.Не се ли храни има вероятност да заболее от анорексия,а тогава вече ще е късно.Помогни и с каквото можеш.

Правя каквото мога. Постоянно и взимам храна тази вечер ще и занеса мед и плодове та дано и дойде акъла

zaraaa
01-19-2009, 20:26
Не съм момиче, но може би мога да ти помогна..Въпросната анорексия не се хваща така бързо за 1 месец.И аз съм свалял за 1 месец килограми дори 10кг поради подобни причини, нормално е и стомаха като не си получава храната или я получава не редовно да боли.Поговори с нея. Вдъхни и малко надежда поне за това да почне да се храни.Здравето не се продава и ако не се стегне поне за това за в бъдеще ще съжалява. Ето ти и една темичка която може би ще отговори по-точно на въпроса ти
>>> http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=121806&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=a1864689e25e9fb3998150bf5f33ef6c

Отново напълно съгласна с Росен!!!!

Jumbie483
01-19-2009, 20:38
Изведи я на ресторант или някъде ей така..да хапнете. Не я оставяй да гладува, защото може да има сериозни последици след това...
Аз преди години за седмица свалих близо 7/8 килограма и ме приеха в болница. Тогава не знам какво беше станало с мен.. но в болницата не ми беше много приятно.. За това помогни на това момиче... Успех :)

Kostadin_682
01-19-2009, 21:16
Здравейте пускам темата защото съм страшно загрижен за един човек който обичам!
Случвало ли се е на някой от вас ( към момичетата) от любовна мъка за 1 месец да свалите 8 кг. Да спрете да се храните и когато го правите в редките случеи да Ви се повръща, или пък да ви боли корема?
Човекът за когото пиша е момиче на 17г. Имаше дълга връзка от 2 години, по различни причите двамата се разделиха и сега момичето от това, че не и се яде (когато човек е в депресия не му се яде ) е свалила 8кг. Не може да се храни, постоянно е в депресия и тн.
Случвало ли ви се е на вас момичета и как се съвзехте от този проблем ?
Започвам да се плаша защото мисля, че момичето започва да се разболява от въпросната Анорекрия.
Ами не съм момиче, но ми се е случвало за 1 месец да сваля и повече от 8 килограма... нормално е... все пак 2 години не са никак малко...
Ако искаш да и помогнеш, не я оставяй сама в къщи... хващаш я и отивате някъде на кафе ли на разходка ли... яжте пици и т.н... щото ако няма какво да прави... ще се сдуха тотално... :?

hottie
01-19-2009, 21:33
Не може да се говори за анорексия, може би по-скоро лека депресия, но не и анорексия.
Когато си преживее любовната мъка ще се оправи. НОрмално е да ти се повдига и да те боли корема, след като не ядеш много. Ето аз последните 10 дена почти нищо не съм яла и свалих директно 5кг и сега като ям ми става лошо. Но ще се нормализирам като се успокят нещата в работата. Случва се.

mili4ko
01-20-2009, 03:31
анорексия не се лекува!

SHEMKOV
01-20-2009, 20:19
Не мога да аз да я изведа на ресторант тъй като аз съм момчето за което страда :(
много ми е тъпо от този факт ........ и съм много загрижен за нея точно за това и пуснах тази тема

zaraaa
01-20-2009, 20:21
Не мога да аз да я изведа на ресторант тъй като аз съм момчето за което страда :(
много ми е тъпо от този факт ........ и съм много загрижен за нея точно за това и пуснах тази тема

Чакай, чакай я пак?????

SHEMKOV
01-20-2009, 20:40
Не мога да аз да я изведа на ресторант тъй като аз съм момчето за което страда :(
много ми е тъпо от този факт ........ и съм много загрижен за нея точно за това и пуснах тази тема

Чакай, чакай я пак?????

Нищо нищо

bogzfaggot
01-20-2009, 21:37
za kakvo se razdelihte?

SHEMKOV
01-20-2009, 22:00
ами за това, че тя не показваше чувствата си, не ми отделяше никакво време винаги ме е поставяла на второ място и тн.

bogzfaggot
01-20-2009, 22:04
ами за това, че тя не показваше чувствата си, не ми отделяше никакво време винаги ме е поставяла на второ място и тн.Демек не ти е давала това от което имаш нужда....
Ем нз според мен траа да поговорите дори и да сте скъсали няма значение щом нещо те притеснява траа да говориш с нея,няа начин

SHEMKOV
01-20-2009, 22:35
опитвал съм много пъти но без резултат :(

ifkataAa
01-21-2009, 19:47
Ами аз имах същия случай.Преди година скъсах с приятеля ми.Бях много зле,спрях да се храня и отслабнах много.Все още не мога да въстановя колограмите си.приятели ми са по 55 кг а аз съм 44,което не е нормално за възраста ми...Бях в същата депресия.Много е важна подкрепата на приятелите.Сега отново ходя с това момче,но последствията от онази раздяла наистина имаше сериозни последствия.имам предвид здравословно...

Incubus793
01-22-2009, 06:13
Spored men tfa sustoqnie e za psiholog.. i da anoreksiqa ne moje da se razwie za 1 mesec no ako produljawa taka 6te stane ujasno ! Tfa si e dosta seriozen problem ddz nameri slu4ai na anoreksiq w neta ili kudeto iska6 i i go pokaji da se stresne malko... tfa e wupros na wolq i trqbwa da si sillen 4owek za da go nadjiwee6 .. Jiwota ne e rozow i 6te trqbwa da se sprawq zanapred s mn po tejki problemi ..budi do neq i i pomogni.. Uspeh! :-)

Wrathchild
01-22-2009, 06:23
Случвало ми се е, да. Бях малка и загубена...
Съветвам разговор с психолог и задължително да се отиде на лекар. Аз и без психолог се справих, но все пак психики различни.
На мен ми го хванаха в начален стадий, пак беше трудно. ТАКА ЧЕ ОБЕЗАТЕЛНО ЛЕКАР!!!

darla
01-22-2009, 07:58
i vsi4ki tezi va6i "terzaniq" s partnirote nqmat ni6to ob6to s ANOREKSIQ-ta.kak da vi go obqsnq?ednoto i dr nqmat ni6to ob6to!

cherinka
01-22-2009, 08:09
аз пък що качвам кила като се разделя с някого :shock:

PreciousDiamond
01-22-2009, 08:10
аз пък що качвам кила като се разделя с някого :shock:

И аз съм така . Убивам мъката с хранааа .. ама наистина МНОГО храна . Най-вече шоколад . 8-)

Kostadin_682
01-22-2009, 08:23
аз пък що качвам кила като се разделя с някого :shock:

И аз съм така . Убивам мъката с хранааа .. ама наистина МНОГО храна . Най-вече шоколад . 8-)
Ти винаги ядеш 8-)

Wrathchild
01-22-2009, 08:31
i vsi4ki tezi va6i "terzaniq" s partnirote nqmat ni6to ob6to s ANOREKSIQ-ta.kak da vi go obqsnq?ednoto i dr nqmat ni6to ob6to!Всъщност грешиш.
Анорексията е когато след ядене повръщаш, когато започваш да приличаш на абсолютен скелет, отказваш да се храниш и т.н. и т.н. Знаеш какво правят анорексичките.
АНОРЕКСИЯ НЕВРОЗА вече е заболяването, когато постоянно се виждаш дебела и повръщаш умишлено.

slun4ice_90
01-24-2009, 16:24
Не съм момиче, но може би мога да ти помогна..Въпросната анорексия не се хваща така бързо за 1 месец.И аз съм свалял за 1 месец килограми дори 10кг поради подобни причини, нормално е и стомаха като не си получава храната или я получава не редовно да боли.Поговори с нея. Вдъхни и малко надежда поне за това да почне да се храни.Здравето не се продава и ако не се стегне поне за това за в бъдеще ще съжалява. Ето ти и една темичка която може би ще отговори по-точно на въпроса ти
>>> http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=121806&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=a1864689e25e9fb3998150bf5f33ef6c =D>