PDA

View Full Version : Как ви се стори изпитът по математика?



monttitty
06-25-2009, 17:02
:)

bebe7o
06-25-2009, 17:03
Пиши в темата за седми клас.. там вече коментираха надълго и нашироко.. :)

monttitty
06-25-2009, 17:05
Ок sry ;)

monttitty
06-25-2009, 17:16
Значи не съм единствена 8-) и времето не ми стигна.. :?

dorsichh
06-25-2009, 18:17
Значи не съм единствена 8-) и времето не ми стигна.. :?

dark_wings
06-25-2009, 18:36
Некъде чух,че ги е прайл тоа професор от миналата година
Значи ясно..

your_secret
06-25-2009, 18:48
труден 8-)

estellle
06-26-2009, 08:00
Ужасен .. забелязах,че почти всичко беше геометрия и логически ](*,) :smt076

FuCkInBuBbLeGuM
06-26-2009, 08:50
апф отврат :?

kotetokateto
06-26-2009, 09:38
Ужасно труден!

dupi
06-26-2009, 11:37
ujas be6e samo geometriq i logi4eski deto v na6ite u4ebnici gi nqma... :? ako me priemat 6te se kefq mn...

dupi
06-26-2009, 11:37
ujas be6e samo geometriq i logi4eski deto v na6ite u4ebnici gi nqma... :? ako me priemat 6te se kefq mn...

Cherryy
06-26-2009, 18:03
ТРАГЕДИЯ

teenems
06-26-2009, 18:56
НАЙ-ТРУДНИЯТ ТЕСТ ,КОЙТО БЯХ ПРАВИЛА В ЖИВОТА СИ !

therichbitch
06-27-2009, 09:45
Ужасно труден!

НА МЕН ЛЕСЕН МИ СЕ СТРУВА

cveti933
06-27-2009, 12:46
Аз съм деевети клас и нашия випуск бяхме първите, чиито изпити бяха тестове. Още тогава теста по математика беше страшно труден. Не одобрявам това, че половината тест е с логически задачи, защото в новите училища мн рядко се решават логически, пък и едва ли във всички училища до седми клас има достатъчно часове да се обърне внимание на логическите задачи... :-o видях и тазгодишния тест...... същата работа.... :x

irr3plac3able
06-27-2009, 13:38
ужасен бешее почти никой не се справи.. ако го мина ще умра от кеф :-s

NeverTheSame
06-27-2009, 14:09
не съм 7ми клас,но реших да погледна теста...ей така да вида дали още мога да ги решавам задачите :d:d

останах учудена от тфа че е доста лесен,а отзивите на седмокласниците бяха,че е супер гаден и труден...
за сравнение с миналогодишния тест,тоя просто си е елементарен.

puxi95
06-28-2009, 07:27
Толкова труден тест дории в кошмарите си не бях сънувала! :-x

teenems
06-28-2009, 07:55
не съм 7ми клас,но реших да погледна теста...ей така да вида дали още мога да ги решавам задачите :d:d

останах учудена от тфа че е доста лесен,а отзивите на седмокласниците бяха,че е супер гаден и труден...
за сравнение с миналогодишния тест,тоя просто си е елементарен.
абе вие ще спрете ли ?! на интересни ли се правите ? отиваш на изпит и мислиш само колко ще имаш .. и гледаш само логически задачи ? то всичко трябва да се мисли - и 5-6 за решаване ! правила съм и миналогодишният и е 100000000000 пъти по-лесен ! аз да не съм на тест за интелигентност !???

лесен бил , на баа ви гъза лесен :?

gabunnkaa
06-28-2009, 09:08
ОТВРАТИТЕЛЕН БЕШЕ!!! На 93 и 94 беше 99647979977356934673696356 пъти по - лесен .. :-x

Ако изкарам 3.00 ще съм много щастлива :grin:

john95
06-28-2009, 09:28
не съм 7ми клас,но реших да погледна теста...ей така да вида дали още мога да ги решавам задачите :d:d

останах учудена от тфа че е доста лесен,а отзивите на седмокласниците бяха,че е супер гаден и труден...
за сравнение с миналогодишния тест,тоя просто си е елементарен.


:lol: :lol: :lol: - Не сте интересни... Елементарен ти изглежда.. Я го реши.. да те видим..
да гледаш там някакви геометрични задачки дадени ъгли и си викаш - е тва по чертежа се решава - Е айде реши го де .. дето е с 5,6 допълнителни построения.. :x Някакви логически дето условието им ако го бяха написали още по - неразбираемо нямаше да се учудя...
Вашия миналогодишен тест БЕШЕ ПРОСТ... Шибаните задачи - които бяха около 4 геометрични.. Бяха наистина супер трудни за доказване, обаче по логика се вижда отговора и понеже не ти искат решение ... елементарно..


И сега ако ми кажеш - " Това че ти си се изложил и си изкарал некфи мижави точки"....

therichbitch
06-28-2009, 13:02
не съм 7ми клас,но реших да погледна теста...ей така да вида дали още мога да ги решавам задачите :d:d

останах учудена от тфа че е доста лесен,а отзивите на седмокласниците бяха,че е супер гаден и труден...
за сравнение с миналогодишния тест,тоя просто си е елементарен.


:lol: :lol: :lol: - Не сте интересни... Елементарен ти изглежда.. Я го реши.. да те видим..
да гледаш там някакви геометрични задачки дадени ъгли и си викаш - е тва по чертежа се решава - Е айде реши го де .. дето е с 5,6 допълнителни построения.. :x Някакви логически дето условието им ако го бяха написали още по - неразбираемо нямаше да се учудя...
Вашия миналогодишен тест БЕШЕ ПРОСТ... Шибаните задачи - които бяха около 4 геометрични.. Бяха наистина супер трудни за доказване, обаче по логика се вижда отговора и понеже не ти искат решение ... елементарно..


И сега ако ми кажеш - " Това че ти си се изложил и си изкарал некфи мижави точки"....

МИ ЕТО АЗ НАПРИМЕР МОГА ДА ЗАЯВЯ, ЧЕ НЕ САМО ГИ ГЛЕДАХ ЗАДАЧКИТЕ, АМИ ГИ И РЕШИХ ДО ЕДНА, А ОТСНОСНО ЛОГИЧЕСКИТЕ.... МАТЕМАТИКАТА Е ЗА МИСЛЕНЕ, НЕ СА САМО ТЕОРЕМИ ДЕТО СИ НАЗУБРИЛ И КАТО ТИ ПРАСНАТ В 10 ЗАДАЧИ ЪГЪЛ 30 ГРАДУСА ВЕЧЕ МОЖЕШ ДА ГИ РЕШИШ

mArMaLaDkA
06-28-2009, 16:11
^ Ти не беше ли на 17?

therichbitch
06-28-2009, 16:43
^ Ти не беше ли на 17?
още съм- до след 10 дни :)
и понеже знам какво ще кажеш, ще заявя, че мога да преценя дали задачите могат да бъдат решени от седмокласници и доколко могат ;)

mArMaLaDkA
06-28-2009, 18:46
Има как да се решат задачите от 7-класници, ако си хвърлил стотици левове и си на частни уроци във "ВЕДИ". Някои задачи от логическите и геометричните дори бяха елементарни, но пък другата част, по-голямата бяха по силите единствено на някой, който е ходил на бая частни уроци. Защото такива задачи в учебниците никога не е имало, нито във сборниците.

therichbitch
06-28-2009, 18:52
Има как да се решат задачите от 7-класници, ако си хвърлил стотици левове и си на частни уроци във "ВЕДИ". Някои задачи от логическите и геометричните дори бяха елементарни, но пък другата част, по-голямата бяха по силите единствено на някой, който е ходил на бая частни уроци. Защото такива задачи в учебниците никога не е имало, нито във сборниците.
аз когато бях 7-клас , не съм ходила на никакви уроци по математика и можех да решавам къде къде по трудни задачи,т.е. мисълта ми беше, че ако ти се отдава математиката, няма как да се прецакаш толкоав много, ок приемам че от мойта гледна точка на човек който владее мн добре математика може и да ми се среуват малко по-лесни, НО те както обясняват повечето нищо не са направили, НЕ МОЖЕ ПРОСТО НЕ СТАВА, АКО НАИСТИНА РАЗБИРАТ!!!

mArMaLaDkA
06-28-2009, 19:03
Математиката не се отдава на всички, така е, наистина. Особено пък, ако става дума за толкова трудни задачи. Тези, които преди са решавали такива, нямат проблем, но останалите.. И притеснението си казва думата в такъв момент, и незнанието.. понеже ако си решавал подобен тип задачи, го измисляш бързо, ама ако тепърва ти се падат такива, го умуваш дълго-дълго... Но няма как да не ти го кажа: ти си по-голяма, сума ти задачи са ти минали през ръцете, особено пък щом ти се отдава математиката, можеш бързо да обединяваш няколко решения в една задача, просто мозъкът ти бързо асимилира и евала правя на такива хора. Но математиката или ти се отдава, или не ти се. А на повечето ученици, математиката определено не е техният предмет.

therichbitch
06-28-2009, 19:29
Математиката не се отдава на всички, така е, наистина. Особено пък, ако става дума за толкова трудни задачи. Тези, които преди са решавали такива, нямат проблем, но останалите.. И притеснението си казва думата в такъв момент, и незнанието.. понеже ако си решавал подобен тип задачи, го измисляш бързо, ама ако тепърва ти се падат такива, го умуваш дълго-дълго... Но няма как да не ти го кажа: ти си по-голяма, сума ти задачи са ти минали през ръцете, особено пък щом ти се отдава математиката, можеш бързо да обединяваш няколко решения в една задача, просто мозъкът ти бързо асимилира и евала правя на такива хора. Но математиката или ти се отдава, или не ти се. А на повечето ученици, математиката определено не е техният предмет.
дойдохме си на думата, адски си права и аз точно затова се дразня че те само мрънкат колко са били добри в даскало, а всъщност изобщо не са щом не могат да решат такива задачи, т.е. те нека да не са ги решили ама да имат и претенции и то неоправдани- ей тва е най- дразнещото, не можеш да решаваш -ок двойа или тройка, а не да си мислиш, че представляваш нещо по тоя предмет

П.П. И повечето не проумяха ли не знам , че така и така като всички са се прецакали, всичко ще отиде надолу- вкл. и баловете на гимназиите и няма нужда от занижаване на критериите и промени в скалата ;)

D12Respect
06-28-2009, 19:30
Набори целия раздел оспамихте със тоя тест.... Математиката е логика... Абсолютно всеки тест е направен за да те преебе. За едни лесен за други труден :D С подписки по нета няя да направите нищо.... Геометричните задачи ги учихме почти цялата година и явно са решили повечето от теста да е от Геометрия. Който си е учил всеки урок,писал домашни съм убеден, че се е справил добре с тестовете

YouCantStopMe
06-28-2009, 19:31
Как ми се стори ли?
Ами..труден. О.О ;д

derbyyy
06-29-2009, 07:14
на някои по-''учени'' деца..може да им е бил лесен..но едвали..или пък някои на 17 да решава дали е лесен или труден теста..осъзнайте се бе хора.. беше много труден..и знаете ли има петиция.. няма смисъл да спорите тук..

http://bgpetition.com/matematika-skala-7-klas/index.html << петиция !

в четвъртак когато излизат резултатите..и ако са по-ниски оценките...ще се дават повече точки..ще се направи всичко възможно.. до такава степен да помогне към по висока оценка..

тряа да вярваме поне в тфа.. защото друг избор няма.. нищо не зависи от нас.. но ПЕТИЦИЯТА ще помогне до известа степен :)

pikLaA
06-29-2009, 10:24
пфф според мен няма да се направи нищо от страна на министъра.освен да приемат с по ниски балове, щото аз мога да ви кажа че в моя град(добрич) подщи всички, които познавам са се усрали - включително и аз 8-). Ама ще видим.. да не губим надежда :P

co0L_gIrL
06-29-2009, 10:36
логическа трудна задача- няма. тва е логика по дяволите..
геометричните и текстовите бяха трудни.

matty7
06-29-2009, 11:17
Абе хора, колкото и да си спорим, вече нищо не зависи от нас и това си е факт 8) . Ше си чакаме до 2-ри :booooomb: !!
Моето мнение е че задължително на такъв вид държавен изпит трябва да има и сложни задачи :!: ;-) . И ще се обоснова: как иначе смятате, че ще се разслоят учениците !? - имам предвид, че ако теста беше лесен всеки щеше да изкара 6-ца. Тогава как да се прецени, примерно от 500 кандидата за една елитна гимназия с оценки над 5.50, кое дете да влезе и кое не !?
Мисля, че при такова полужения щяхме май да цвъркаме повече :D :D . Ама това, тази година си беееешее ... ](*,) :smt013 :smt018 :smt066 :smt067 :smt068 :smt070 :smt119 ама какво да се прави :smt102

В интерес на истината аз също съм се оклепала адски зле на този тест :smt089 :smt088 :smt089 , можеше да ни дадът и по - лесен, ама то т'ва от нас не зависи. Най - ме е яд, че цяла година много се трудих. Не казвам, че съм топ математичката, ама мнооого труд положих и накрая !@#$%№&(()_+_ :D . На мен по принцип математика не ми се отдава, ама направих всичко възможно да имам 6-ца в училище и така бях въодушевена за този изпит, а ето на, че съм застрашена от СКЪСВАНЕ. Сама съм си виновна, защото се паникьосах много и съвсем се разконцентрирах. Ама съдба, вече всичко е свършено

ПП: Скъпи съученици, пожелавам ви да ви приемат там където искате, все си мисля, че има Бог, там горе и той няма да остави нещата така!
Успех на всички, защото твърде много се изтормозихме напоследък! :-o

therichbitch
06-29-2009, 12:20
на някои по-''учени'' деца..може да им е бил лесен..но едвали..или пък някои на 17 да решава дали е лесен или труден теста..осъзнайте се бе хора.. беше много труден..и знаете ли има петиция.. няма смисъл да спорите тук..

http://bgpetition.com/matematika-skala-7-klas/index.html << петиция !

в четвъртак когато излизат резултатите..и ако са по-ниски оценките...ще се дават повече точки..ще се направи всичко възможно.. до такава степен да помогне към по висока оценка..

тряа да вярваме поне в тфа.. защото друг избор няма.. нищо не зависи от нас.. но ПЕТИЦИЯТА ще помогне до известа степен :)

какъв е смисъслът само не разбрах да се променат оценките, представи си примерно ти има6 4.50 а някой друг има 3.50 и после след промяната на скалата и оценките имаш 5 а другия- 4 - пак ти ще влезнеш, а не другия, само дето няма да е с бал 30 и няколко ами с 28-9 например ;) Т.Е. ОШЕ ВЕДНЪЖ- КОГАТО СЕ ВДИГНАТ НА ВСИЧКИ ОЦЕНКИТЕ, НИЩО НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНИ, ПАК ТИЯ КОИТО ИМАТ ПО- СИЛНИ ЩЕ ВЛЯЗАТ А ДРУГИТЕ НЕ , НЕЗАВИСИМО ДАЛИ ПОД СИЛНО РАЗБИРАШ 4 (КОГАТО ДРУГИТЕ ИМАТ САМО 2КИ И 3КИ) ИЛИ 5.50 (КОГАТО ДРУГИТЕ ИМАТ 4-КИ)

teenems
06-29-2009, 13:32
matty7 защо тогава по БЕЛ беше толкова лесен и после хооп мега трудния - направо сякаш са искали да имаме 5,6 по БЕЛ и 2,3 по МАТ .. п-р-е-ц-а-к-а-н-и . !! съгласна съм теста да беше много труден ако кандидатстващите бяха повече от свободните места ,но то е обратното . и сега заради някакъв глупав изпит по мат ,много хора няма да успеят да учат това ,което искат .. всички сме учили през годината и колко пари са дали родителите ни за уроци .въобще нищо незнаете .ако бяхте на наше място едва ли щяхте да говорите така ,то е лесно на думи ..

matty7
06-29-2009, 20:32
Аме Teenems, нали и аз бях на изпита :D . Даже съм застрашена от скъсване на Математиката :-# :-# :-# ,, а по бел имам 63/75 точки. Прецакани сме и аз съм на това мнение! Ама к'во да се прави, вече нищо не зависи от нас. Съгласи се! И аз искам в елитна гимназия, и на мене хиляди мечти ми се разбиха, но това което се опитвам да направя е да успокоя малко нажеженото положение (колкото мога де..)


Малко черен хумор: ДА УБИЕМ МИНИСТЪРА, ОЩЕ ПРЕДИ ИЗБОРИТЕ! :razz: :razz:

А на теб специално ти желая успех :) !

teenems
06-30-2009, 07:44
аха ясно
ами по БЕЛ аз съм с 66 т. от теста
сега само се надявам да нямам 2 по мат.
Мерси ,успех и на теб :-)

Co0kIe
06-30-2009, 08:56
Каквото и да си говорим - прекалено беше ! Какви са тия задачи и от олимпияди бе?! Съгласна съм, че не трябва да са елементарни тестовете, но поне трябваше да има повече време!

Проверих си отговорите в сайта на МОН и ми се оформя около 4.10 - 4.15 и съм много недоволна!! При положение, че за математиката особено хвърлих толкова грижи... но какво да се прави - свършило...

Пожелавам на всички да влезнат там където искат, защото е ясно, че всички сме се трудили много и заслужаваме! :)

matty7
07-01-2009, 11:42
Вълчев е провал, не само като министър, ами и като човек! К'во му костваше да зарадва поне няколко деца..........за някой може да съм права, за други крива......имам много к'во да кажа по въпроса........
Знам, че не съм няква супер математичка, ама знам и че знанията ми не са 2-ка!

Нямам думи, това не е държава, това е бананова република!!!!
С риск да ме скандализирате го казвам най - искрено, това е момето мнение. Жал ми е за родината ни, че пропада толкова много и ако някой ме попита още веднъж, честно ще си кажа ПРИ ПЪРВА ВЪЗМОЖНОСТ СЕ МАХАМ ОТ БЪЛГАРИЯ, ТУК НЯМА БЪДЕЩЕ ЗА МЕН, ТА КАМОЛИ ЗА МОИТЕ ДЕЦА! Жалко за всичко... :-# :-# :-#

someonerandom
07-02-2009, 08:11
не съм 7ми клас,но реших да погледна теста...ей така да вида дали още мога да ги решавам задачите :d:d

останах учудена от тфа че е доста лесен,а отзивите на седмокласниците бяха,че е супер гаден и труден...
за сравнение с миналогодишния тест,тоя просто си е елементарен.
абе вие ще спрете ли ?! на интересни ли се правите ? отиваш на изпит и мислиш само колко ще имаш .. и гледаш само логически задачи ? то всичко трябва да се мисли - и 5-6 за решаване ! правила съм и миналогодишният и е 100000000000 пъти по-лесен ! аз да не съм на тест за интелигентност !???

лесен бил , на баа ви гъза лесен :?
ами те хората искат да видят и кой има мозък в главата не кой е зубрил най-много!Намери ми който и да е пробен изпит и изпити от минали години без логически задачи в тях и ще те призная просто...а за тея дето казаха,че не ги били готвили за логически задачи...е какво да ви готвят?То това опира до мислене,а вие искате да назубрите теоремите(е признавам не е малко но не е и достатъчно)и да изкарате поне 5 на изпита.Не може да не сте знаели,че ще има логически задачи

NeverTheSame
07-02-2009, 09:27
мдаммм напълно съм съгласна с горното мнение...
пък и нали някой мрънкаше да съм била напрайла теста и после да говоря...
еми да напрайх го...и имам точно 4 грешки... уау..да не повярваш направо..
и не аз се старая да се изкарам интересна а вие дето от 10 дена мрънкате и се прайте на мъченици заради няколко задачи,които не можете да решите за точно 5 минути :?
тфа е изпит се пак не задачи за упражнения ;)

teenems
07-02-2009, 10:14
ядосвам се ,че положихме толкова много труд и нищо не успяхме да постигнем .

petinkataaa
07-02-2009, 13:54
беше страшно труден,обаче пък хванах 3,46 ,, и ще ме приемат там,където исках.. :grin:

therichbitch
07-02-2009, 14:35
Каквото и да си говорим - прекалено беше ! Какви са тия задачи и от олимпияди бе?! Съгласна съм, че не трябва да са елементарни тестовете, но поне трябваше да има повече време!

Проверих си отговорите в сайта на МОН и ми се оформя около 4.10 - 4.15 и съм много недоволна!! При положение, че за математиката особено хвърлих толкова грижи... но какво да се прави - свършило...

Пожелавам на всички да влезнат там където искат, защото е ясно, че всички сме се трудили много и заслужаваме! :)

ако математиката ти е толкова добра колкото българският, значи няма защо да си НЕдоволна, аре престанете да се оплаквате, като даже не знаете правописа на елементарни думи като олимпиАда!!!!!!!
:-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x
Т'ВА СА ПРЕТЕНЦИИ БЕЗ НИКАКВО ПОКРИТИЕ!

petinkataaa
07-03-2009, 10:30
Каквото и да си говорим - прекалено беше ! Какви са тия задачи и от олимпияди бе?! Съгласна съм, че не трябва да са елементарни тестовете, но поне трябваше да има повече време!

Проверих си отговорите в сайта на МОН и ми се оформя около 4.10 - 4.15 и съм много недоволна!! При положение, че за математиката особено хвърлих толкова грижи... но какво да се прави - свършило...

Пожелавам на всички да влезнат там където искат, защото е ясно, че всички сме се трудили много и заслужаваме! :)

ако математиката ти е толкова добра колкото българският, значи няма защо да си НЕдоволна, аре престанете да се оплаквате, като даже не знаете правописа на елементарни думи като олимпиАда!!!!!!!
:-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x
Т'ВА СА ПРЕТЕНЦИИ БЕЗ НИКАКВО ПОКРИТИЕ!






ммм не че нещо,обаче наистина си беше труден, а и не го казваме само ние...от МОН са потвърдили,че са се постарали за трудността :)

masal
07-03-2009, 11:12
^ще се постараят разбира се,който иска елитни гимназии да е учил.

LiRRRa
07-03-2009, 11:27
Беше мнооого гаден, прецакаха ни, но прецакаха мнозинството.Демек няма значение дали щеше да е лесен и много шестици.Или труден и много двойки... Съотношението е еднакво, добрите излизат напред и в двата случая.Но то цаката е, че трябва общия бал да ти е по-висок, смисъл ти по математика може да имаш 4, а по български да си минал 5.50 :) ...

faststep
07-03-2009, 12:09
ако математиката ти е толкова добра колкото българският, значи няма защо да си НЕдоволна, аре престанете да се оплаквате, като даже не знаете правописа на елементарни думи като олимпиАда!!!!!!!
:-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x
Т'ВА СА ПРЕТЕНЦИИ БЕЗ НИКАКВО ПОКРИТИЕ!
Какво се палиш бе, тестът не беше детска игра, както ти го описваш! :?

a1a2b3v
07-03-2009, 12:21
Математиката не се отдава на всички, така е, наистина. Особено пък, ако става дума за толкова трудни задачи. Тези, които преди са решавали такива, нямат проблем, но останалите.. И притеснението си казва думата в такъв момент, и незнанието.. понеже ако си решавал подобен тип задачи, го измисляш бързо, ама ако тепърва ти се падат такива, го умуваш дълго-дълго... Но няма как да не ти го кажа: ти си по-голяма, сума ти задачи са ти минали през ръцете, особено пък щом ти се отдава математиката, можеш бързо да обединяваш няколко решения в една задача, просто мозъкът ти бързо асимилира и евала правя на такива хора. Но математиката или ти се отдава, или не ти се. А на повечето ученици, математиката определено не е техният предмет.

Много правилно...Аз през годината никакви тестове не бях решавала и последвата седмица преди изпита всеки ден решавах задачи ... но не беше достатъчно :? имам едва 3,929 :-o

metalcheto
07-03-2009, 12:23
лесен :grin:

tArIkAt
07-03-2009, 14:18
Аз без да решавам и да уча цяла година изкарах 3.82 :grin:

therichbitch
07-03-2009, 16:15
ако математиката ти е толкова добра колкото българският, значи няма защо да си НЕдоволна, аре престанете да се оплаквате, като даже не знаете правописа на елементарни думи като олимпиАда!!!!!!!
:-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x
Т'ВА СА ПРЕТЕНЦИИ БЕЗ НИКАКВО ПОКРИТИЕ!
Какво се палиш бе, тестът не беше детска игра, както ти го описваш! :?
ми напротив, не съм казала, че е детска игра, защото много добре знам реалното ниво на повечето ученици по математика, но статистиката че оценките са г/д колкото миналата година, говори сама за себе си, няма какво да мрънкате
относно едно от по- горните мнения- от МОН казаха ,че само една или 2 задачи са предстявлявали някаква трудност за средностатистически седмокласник, но не и за такъв, който наистина разбира математика , просто приемете факта, че математиката не е за вас :>

petinkataaa
07-06-2009, 15:50
ако математиката ти е толкова добра колкото българският, значи няма защо да си НЕдоволна, аре престанете да се оплаквате, като даже не знаете правописа на елементарни думи като олимпиАда!!!!!!!
:-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x
Т'ВА СА ПРЕТЕНЦИИ БЕЗ НИКАКВО ПОКРИТИЕ!
Какво се палиш бе, тестът не беше детска игра, както ти го описваш! :?
ми напротив, не съм казала, че е детска игра, защото много добре знам реалното ниво на повечето ученици по математика, но статистиката че оценките са г/д колкото миналата година, говори сама за себе си, няма какво да мрънкате
относно едно от по- горните мнения- от МОН казаха ,че само една или 2 задачи са предстявлявали някаква трудност за средностатистически седмокласник, но не и за такъв, който наистина разбира математика , просто приемете факта, че математиката не е за вас :>



каквото и да говорим 2-3-10 задачи да са били трудни аз не виждам дете,което е правило въпросния изпит да казва,че му е било лесно..или ако има са много малко и са някакви супер генийчета :D

angelkata_dqvolkata
07-06-2009, 16:25
^ Ти не беше ли на 17?
още съм- до след 10 дни :)
и понеже знам какво ще кажеш, ще заявя, че мога да преценя дали задачите могат да бъдат решени от седмокласници и доколко могат ;)

значи ти на 17 се караш на нас на по 14 еее сиг и ние след 3-4 години ще можем да ги решаваме обаче теста беше ОТВРАТИТЕЛЕН и изкарах 3 и 90 на него..и нямаше нищо общо с материала от училище!!!! :-x :-x :-x :-x

fr3aks7er
07-06-2009, 19:52
@therichbitch резултатите от тази и миналата година са еднакви ,защото просто и тази и миналата година хората ,които не са учили, а те са мнозинството, просто решават някакви си 10-15 задачи и другото е тото!Това е напълно достатъчно ,за да изкараш 3.50 ,поне според мен.

adizitk1
07-06-2009, 22:25
Ми теста определено си беше доста гаднярски,обаче нали успях да вържа 3.321... :-o

shakalqka
07-07-2009, 11:37
Леле ама много сте ми интересни направо кво само се оплаквате бе... Резултатите са същите като миналогодишните,така че няма кво да се правите на многострадални геновеви.... И на нас не ни беше никак лесен тестът и също така пак имаше много геометрични и логически задачи. Нямате никакво основание да се тръшкате - като сте си изкарали слабите оценки сега ще си търпите последствията. Не стига че преразказите ви бяха и 3те варианта на познат текст... ПФФФФ... Никого не го интересуват вашите драми. Успех на всички и я се успокойте малко, като сте изкарали слаби оценки да не би да е дошъл краят на света?!?! Я по-спокойно :) :)

plmn
07-07-2009, 12:10
УЖАСЕН
(стаа въпрос за тоя пред 4 години)
АМА И ТОЯ БЕШЕ гаденннн

BaBsYyY_SeXyYy
07-07-2009, 12:20
беше супер, супер, супер, ужасно гаден !! :?

therichbitch
07-07-2009, 15:11
^ Ти не беше ли на 17?
още съм- до след 10 дни :)
и понеже знам какво ще кажеш, ще заявя, че мога да преценя дали задачите могат да бъдат решени от седмокласници и доколко могат ;)

значи ти на 17 се караш на нас на по 14 еее сиг и ние след 3-4 години ще можем да ги решаваме обаче теста беше ОТВРАТИТЕЛЕН и изкарах 3 и 90 на него..и нямаше нищо общо с материала от училище!!!! :-x :-x :-x :-x

казвам го защото на тия години съм решавала и по- трудни задачи, а повечето от тия, които мрънкат, няма да могат да ги решат и след 20 години зубрене :>

amk933
07-07-2009, 15:15
^ Ти не беше ли на 17?
още съм- до след 10 дни :)
и понеже знам какво ще кажеш, ще заявя, че мога да преценя дали задачите могат да бъдат решени от седмокласници и доколко могат ;)

значи ти на 17 се караш на нас на по 14 еее сиг и ние след 3-4 години ще можем да ги решаваме обаче теста беше ОТВРАТИТЕЛЕН и изкарах 3 и 90 на него..и нямаше нищо общо с материала от училище!!!! :-x :-x :-x :-x

казвам го защото на тия години съм решавала и по- трудни задачи, а повечето от тия, които мрънкат, няма да могат да ги решат и след 20 години зубрене :>

+1. Писна ми от петиции, хленчене и не знам си кво. Ако бяхте вложили тая енергия в учене нямаше сега да мрънкате тука. Ми нашия тест пък изобщо не беше по-лесен. (2007 г.) Пак имаше логически задачи, пак беше бъкано с геометрия, но никой не рева срещу скали, експерти, министри и т.н. Айде спрете се вече, защото ставате адски досадни. Много добре ви го каза therichbitch. Все вие сте най-прецакани. Еми не сте. ;)

kombarka
07-07-2009, 15:43
Труден беше ама все пак това си е изпит... Вие какво очаквате? :?

therichbitch
07-07-2009, 20:50
ООО, ЗА БОГА, КОЛКО ЩЕ СЪМ ДОВОЛНА АКО НЯКОЙ ЗАКЛЮЧИ ТЕМАТА И БЕЗ ТОВА ИЗПИТИТЕ ВЕЧЕ МИНАХА, КОЛКОТО И ДА СЕ ЖАЛВАТЕ, СМИСЪЛ НИКАКЪВ, ПРОСТО МРАЗЯ ХОРА, КОИТО СИ НЯМАТ И ПОНЯТИЕ ОТ МАТЕМАТИКА, А САМО ЗА ЗУБРИЛИ ЦЯЛА ГОДИНА ТЕОРЕМИ, ДА ИМАТ ПРЕТЕНЦИИ И ДА СЕ ОБЕСНЯВАТ... :-x :-x :-x

fr3aks7er
07-07-2009, 21:50
@amk993 изобщо не ми говори за теста 2007 година, с него успях да се справя доста по-добре отколкото с този.

amk933
07-07-2009, 22:05
@amk993 изобщо не ми говори за теста 2007 година, с него успях да се справя доста по-добре отколкото с този.

Ами естествено, че ще се справиш доста по-добре след като си го правил колкото време си искаш и без напрежение от време, резултати и т.н. Изобщо не беше по-лесно. Пък и в крайна сметка резултати говорят достатъчно ясно - и тогава балът се срути. ;)

kati1912
07-17-2009, 16:56
пффф не можаха ли да ни дадат по гаден ужасссс :-x :razz: :x :?

sunset_light
07-17-2009, 19:03
Пф ,всички мрънкат!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Не беше лесен,беше си труден.
А вие...,браво на вас радвайте се,че можете да го решите,но си пазете мнението за вас.
Тази тема мисля,че беше само за хора,които са БИЛИ тази година на изпита!Да го изкоментираме и да си кажем колко сме изкарали.

martito0o95
07-19-2009, 13:18
Ами според мен изпитът не беше чак толкова труден. Е имаше задачи, които ,разбира се, бяха наистина доста трудни, но пък без тях не може. Аз изкарах 4.321 и влязох в 1ва ЕГ с немски във Варна и съм доволна от себе си, но и госпожата от урока ми беше просто невероятна. Та относно изпита няма как всичко да бъде лесно. В началото доста задачи бяха много лесни до едно време после изведнъж започнаха да стават сложни, но пък си напрегнахме мозъците малко :D :D Изпитът беше хем мозъкоизтисквачка, хем забавен, хем лесен. Аз съм доволна :D :D :D 8-) :-P

dessko
07-19-2009, 16:47
да, може изпитът да е бил труден и какво от това? Всяка година изпитите са трудни... но не помня някой да се е оплаквал толкова много :?

r0r0
07-19-2009, 20:23
НАЙ-ТРУДНИЯТ ТЕСТ ,КОЙТО БЯХ ПРАВИЛА В ЖИВОТА СИ !

+

sunyty
07-19-2009, 20:43
``

epss
07-19-2009, 22:27
апф отврат :?
Сългасна ! :x :-x

deschinci
07-20-2009, 18:19
отвратителееееееееен :-x

bebkata
07-20-2009, 18:30
Ужасно труден!

+1