PDA

View Full Version : Толерантност



simba007
10-28-2009, 16:40
Spored vas ima li q tolerantnosta edin kam srug? I kakvo razbirate pod tolerantnost?

amk933
10-28-2009, 17:08
КИРИЛИЦА!

Да има я естествено, но за съжаление има и разни псевдо националисти, фашисти и нацисти, които си мислят, че като мразят всичко живо, България ще се оправи. Да не говорим, че лежат на стари лаври и история от преди 1000 години, а в момента нещата далеч не са толкова за горделивост. Та по темата. Да има толерантност. Аз не уча в българско училище и имам познати от 40 - 50 държава. Все ми е едно дали човек, с когото говоря е зелен, червен, розов или бял. Също не ме интересува дали е християнин, будист и т.н. стига да не ми влиза в личното пространство на такива теми. Да, толерантен съм. А толерантността е умението да бъдеш отворен и еднакво отзивчив към всеки човек без значение от пол, раса, религия, етнос и т.н. стига пак казвам и той да не е радикален на тези теми и да се държи с резерви към теб заради някой от тези показатели. Така мисля аз. :)

Unendlich
10-29-2009, 12:16
Зависи за каква толерантност говорим - дали етническа, религиозна или просто един към друг. Трябваше да се уточниш по-добре. :) Етническата толерантност - тук зависи според човека, както каза amk933 много хора лежат на стара история. При религиозната - пак зависи, защото много хора плюят по различни религии от тяхната. А вече за един към друг - определено липсва, защото всеки си знае своето и не се съобразява с другия. Общо взето - много зависи от човека, ако човек е толерантен, на него няма да му пречи нито религията, нито едноса на другия, а вече за характера също зависи. Едни са избухливи, други търпеливи.. при различните ситуации,различни проявления на толерантността. ;) За мен аз лично - да, проявявам толерантност, след като на мен никой не ми пречи, няма нужда аз да преча на някой. ;)

Proudly1912
10-30-2009, 14:49
Толерантност значи сякви утайки да ти се качат на главата и да правят квото си искат с теб щото трябва да си "толерантен".

montana6
10-30-2009, 15:35
Толерантност значи сякви утайки да ти се качат на главата и да правят квото си искат с теб щото трябва да си "толерантен".

Жалко, че не правиш разлика между толерантност и наивност...

CrAzYanDlaZy
10-30-2009, 16:48
Толерантност има ... обаче са малко толерантните хора. :? Да си толерантен означава да прояваш разбиране.

psychopath
10-30-2009, 19:01
Толерантност значи сякви утайки да ти се качат на главата и да правят квото си искат с теб щото трябва да си "толерантен".

Жалко, че не правиш разлика между толерантност и наивност...Обаче на практика, се получава това, което е написал канарчето :)

montana6
10-30-2009, 19:10
Толерантност значи сякви утайки да ти се качат на главата и да правят квото си искат с теб щото трябва да си "толерантен".

Жалко, че не правиш разлика между толерантност и наивност...Обаче на практика, се получава това, което е написал канарчето :)

То, че се получава, получава се, спор няма, обаче това не е следствие от толерантността. Тая дума се тълкува много често погрешно и се използва неправилно. Като се каже "бъдете толерантни", това не значи "оставяйте се да ви се качват на главата". Толерантност има, когато се наблюдава и от двете страни. Когато видиш, че ти се качват на главата, тогава вече толерантността се превръща в наивност (или малодушие). Толерантността не е никакво оправдание.

psychopath
10-30-2009, 19:14
Толерантност значи сякви утайки да ти се качат на главата и да правят квото си искат с теб щото трябва да си "толерантен".

Жалко, че не правиш разлика между толерантност и наивност...Обаче на практика, се получава това, което е написал канарчето :)

То, че се получава, получава се, спор няма, обаче това не е следствие от толерантността. Тая дума се тълкува много често погрешно и се използва неправилно. Като се каже "бъдете толерантни", това не значи "оставяйте се да ви се качват на главата". Толерантност има, когато се наблюдава и от двете страни. Когато видиш, че ти се качват на главата, тогава вече толерантността се превръща в наивност (или малодушие). Толерантността не е никакво оправдание.Затова казвам на практика ;)
Иначе реалността е толкова изкривена, че понятията (на практика) имат коренно различен смисъл от, този който си мислим, че имат 8-)

Затова за да не ти се качват на главата, никаква толерантост към различните, яко предрасъдъци на расова, полова...и т.н основи :D

montana6
10-30-2009, 23:15
Затова казвам на практика ;)
Иначе реалността е толкова изкривена, че понятията (на практика) имат коренно различен смисъл от, този който си мислим, че имат 8-)


Така е. Съгласен съм тук вече. :)