PDA

View Full Version : Могат ли да ме съдят?



graphicflower
12-22-2009, 15:30
Здравейте!
Наскоро разбрах от майката на гаджето ми, че той е едва на 14 години при полужение, че ми беше казал, че е много по-голям (и изгежда по-голям). Аз съм на 17 години. Въпросът ми е: Могат ли родителите му да ме съдят, че с него сме правили секс? Търсих из интернет, но не намерих почти нищо на тази тема. Намерих материали смо ако единия е непалнолетен, а другия пълнолетен...какво става, ако единия е малолетен, а другия непълнолетен?

SoulOfJustice
12-22-2009, 15:37
ми аз съм на 15 тя е на 18 и могат нея да съдят и често се ебаваме с това,
могат да те съдят ако си пълнолетна
:)

graphicflower
12-22-2009, 15:39
ми аз съм на 15 тя е на 18 и могат нея да съдят и често се ебаваме с това,
могат да те съдят ако си пълнолетна
:)

Супер! :D Това значи ли, че докато не навърша 18 не могат да ме съдят? :D

t0d1t0
12-22-2009, 15:44
ама ти нещо глупава ли се падаш?

graphicflower
12-22-2009, 15:51
ама ти нещо глупава ли се падаш?
Много мило...това пък защо беше? Попитах като нормален човек, за да се подсигуря, че съм разбрала правилно.

anichka12345678
12-22-2009, 15:56
Здравейте!
Наскоро разбрах от майката на гаджето ми, че той е едва на 14 години при полужение, че ми беше казал, че е много по-голям (и изгежда по-голям). Аз съм на 17 години. Въпросът ми е: Могат ли родителите му да ме съдят, че с него сме правили секс? Търсих из интернет, но не намерих почти нищо на тази тема. Намерих материали смо ако единия е непалнолетен, а другия пълнолетен...какво става, ако единия е малолетен, а другия непълнолетен? Като направиш 18 могад да те събят.Но едва ли.Ти не си го изнасилвала или поне така си мисля.Ако си го изнасилвала могад :D :D :D :D :D :D

Azgalor
12-22-2009, 15:57
Не разбира се :) Обратното ако е: Той ако е ПОНЕ НА 18 а ти си на 13-17 родителите ти могат да го съдят за педофилия :) ама в твоя случай НЕ.
Успкой се и пий чаша вода :)

graphicflower
12-22-2009, 16:21
Ми не съм го изнасилвала естествено :D Само това ми остава... :D

Violenza
12-22-2009, 16:29
Не разбира се :) Обратното ако е: Той ако е ПОНЕ НА 18 а ти си на 13-17 родителите ти могат да го съдят за педофилия :) ама в твоя случай НЕ.
Успкой се и пий чаша вода :)
Не. Ако момчето е над 18, а момичето под 14 тогава може да съдят за педофилия.
А в твоя случаи няма как.

graphicflower
12-22-2009, 16:30
Колко различни мнения.... :D

amk933
12-22-2009, 16:37
А какво правиш още с него като те лъже? Той след като за годините си лъже си представям в каква илюзия си живееш...(нищо лично).... :)

Biskfitka
12-22-2009, 16:45
:shock: е как не си разбрала? :lol:

golqmumnik
12-22-2009, 16:52
Аз затова карам братчеда дето е кука да им иска личните карти за проверка,за да не лъже годините.

LDto
12-22-2009, 17:01
МЪЖЕ !!! Нищо лично към мъжете. И по темата Споко няма как да стане.
Ако момчето е на 18 а момичето и под 14 може да го осъдят за педофилия. :-D

an0nimenn
12-22-2009, 17:07
не , щом си му пуснала си е твое решение и само родителите му могат да ти кажат нещо :)

elito0o0o0
12-22-2009, 17:33
А какво правиш още с него като те лъже? Той след като за годините си лъжи си представям в какво илюзия си живееш...(нищо лично).... :)

MiRaCuLiX
12-22-2009, 18:08
В крайна сметка ето резултата.
Може момичето да съди момчето ако момчето е над 18 а тя под 14(малолетна).Другият вариант е ако е изнасилен/а!Това е друг начин няма...

между другото на бас,че за това момче всеки ден е 1-ви април

bebkata
12-22-2009, 18:18
А какво правиш още с него като те лъже? Той след като за годините си лъже си представям в каква илюзия си живееш...(нищо лично).... :)

+1 :?

graphicflower
12-22-2009, 18:37
А какво правиш още с него като те лъже? Той след като за годините си лъжи си представям в какво илюзия си живееш...(нищо лично).... :)

Аз много добре знам, защо ме излъга за годините си, а именно защото като се запознахме се харесахме адски много(наши общи приятели ни запознаха в скайп и в една игра),5 години по-късно почнахме да си пишем по-често и решихме след месец да се видим. Като се видяхме много си паснахме (уникално еднаквите сме да не кажа, че рожденните ни дни имат разлика от 2 дена). :D Та много си паснахме общо взето си се влюбихме веднага и неговото обяснение беше, че ми е казал, че е на 159сиреч сега на 16), защото адски много ме е харесал и не е знаел как ще реагирам, ако ми каже, че е на 13 (сега 14)...
Иначето човека си е много сериозен и коректен принципно (като изключим случката с годините). Всеки ден сме си заедно (4 дена в седмицата спи у нас), понякога и по-често, ако си е изпуснал автобуса. Нз момчето е свестно и вечно иска да сме си заедно през целия ден (понякога това е малко досадно, понеже нямаш време за други неща), но го разбирам защо ме е излъгал.

Qamstel
12-22-2009, 18:38
Здравейте!
Наскоро разбрах от майката на гаджето ми, че той е едва на 14 години при полужение, че ми беше казал, че е много по-голям (и изгежда по-голям). Аз съм на 17 години. Въпросът ми е: Могат ли родителите му да ме съдят, че с него сме правили секс? Търсих из интернет, но не намерих почти нищо на тази тема. Намерих материали смо ако единия е непалнолетен, а другия пълнолетен...какво става, ако единия е малолетен, а другия непълнолетен? Е а стига бее :D :D :D куде успчвате все да си намерите по големи гаджета от вас аз сум на 17 и не мога и не мога да си намеря по голяма от мен :D :D

dakata123
12-22-2009, 18:49
Аз мисля, че дори и да навършиш, ако той не иска да те съди и да твърди, че си го изнасилила няма начин. Се пак той трябва да подаде обвинение, а не родителите му. (май е така, ама нз)

amk933
12-22-2009, 20:11
А какво правиш още с него като те лъже? Той след като за годините си лъжи си представям в какво илюзия си живееш...(нищо лично).... :)

Аз много добре знам, защо ме излъга за годините си, а именно защото като се запознахме се харесахме адски много(наши общи приятели ни запознаха в скайп и в една игра),5 години по-късно почнахме да си пишем по-често и решихме след месец да се видим. Като се видяхме много си паснахме (уникално еднаквите сме да не кажа, че рожденните ни дни имат разлика от 2 дена). :D Та много си паснахме общо взето си се влюбихме веднага и неговото обяснение беше, че ми е казал, че е на 159сиреч сега на 16), защото адски много ме е харесал и не е знаел как ще реагирам, ако ми каже, че е на 13 (сега 14)...
Иначето човека си е много сериозен и коректен принципно (като изключим случката с годините). Всеки ден сме си заедно (4 дена в седмицата спи у нас), понякога и по-често, ако си е изпуснал автобуса. Нз момчето е свестно и вечно иска да сме си заедно през целия ден (понякога това е малко досадно, понеже нямаш време за други неща), но го разбирам защо ме е излъгал.

Еми не знам...лъжата е нещото, което ненавиждам, това си е вид лицемерие...Иначе родителите му няма да те съдят споко. Нито им е право. Но, ако е имало една лъжа, ще има и втора, и трета и 5, и 20 а лъжите са началото на най-тежкия край за една връзка. Спри дотук според мен. И откъде знаеш, че не те лъже и за нещо друго? Ти щеше ли да разбереш за годините, ако майка му не ти беше казала? Не. ;)

vaseto0o
12-22-2009, 20:17
Няма да си правя труда да чета всичко :-D
Ако тои/тя има навършени 18 години и партньора няма 14 тогава може да се съди за педофилия... Това представяте ли си ако са съученици в един клас (да кацем че са 11ти) момчето да стане на 18, а момичето още да е на 17 и родителите на момичето да съдят момчето за педофилия баси майтапа :razz:

Shia
12-22-2009, 20:21
Защо ще те съдят изобщо?Той е излъгаl,харесвате се,правите секс.Няма смисъл да те съдят.

graphicflower
12-22-2009, 20:24
Еми не знам...лъжата е нещото, което ненавиждам, това си е вид лицемерие...Иначе родителите му няма да те съдят споко. Нито им е право. Но, ако е имало една лъжа, ще има и втора, и трета и 5, и 20 а лъжите са началото на най-тежкия край за една връзка. Спри дотук според мен. И откъде знаеш, че не те лъже и за нещо друго? Ти щеше ли да разбереш за годините, ако майка му не ти беше казала? Не. ;)

Всъщност щях да разбера-той ми призна един ден, че е на 14, но аз просто не му повярвах, понеже той много обича да се шегува, а и изобщо не изглежда на 14 годишен. Той ако изглеждаше аз щях да заподозра нещо.

vaseto0o
12-22-2009, 20:25
Защо ще те съдят изобщо?Той е излъгаl,харесвате се,правите секс.Няма смисъл да те съдят.

Имаше една серия на Али Магбийл където по нета намира некф пич, който и казва че е на 25, тя спи с него а после се оказва че е на 17, и понеье тя е доста по голяма от него, родителите му я съдиха :D

Bixel
12-22-2009, 20:25
егати простотията честно ти си на 17 а той на 14 О_О обикновенно е обратното и си има защо... вервам преди секс гледате сънчо :lol:

graphicflower
12-22-2009, 20:31
Защо ще те съдят изобщо?Той е излъгаl,харесвате се,правите секс.Няма смисъл да те съдят.


Защото напоследък той прави големи проблеми на родителите си и после тича при мен. По цял ден е с мен и не иска да ходи на училище. Родителите му ме помолиха да поговоря с него и уж се разбрахме да ходи на училище, той отиде за 1 ден и после като видя, че аз не ходя и той спря...От там родителите му казват, че му влиая зле и се настройват срещу мен покрай неговите грешки...аз какво да направя: говорих с него,говорих ма той не попива :D ...не мога да го оставя на улицата да спи. Естествено, че като каже скарах се с наще искам един ден почивка от тях, че ще го оставя да спи у нас.

graphicflower
12-22-2009, 20:34
егати простотията честно ти си на 17 а той на 14 О_О обикновенно е обратното и си има защо... вервам преди секс гледате сънчо :lol:

Тук не е мястото за подигравки...избивай си комплексите някъде другаде! Може да е малък на възраст, но ако се справяше в секса като някое друго хлапе на неговата възраст не смяташ ли, че щях да се усетя, че е на 14?

chukundurs
12-23-2009, 06:39
трябва да си голяма шматка да не се усетиш че маняка е на 14 дори и да изглежда и на 20 държание мържание то са усеща, иначе докато нямате 18ки 1 от двамата няма да има осъдени

daehuu
12-23-2009, 07:50
Дае няма да те съдят ама.. все пак 14.... т'ва кво е 7 клас... леле :) Нищо няма да казвам.. ама и аз бях в подобна ситуация.. аз бях на 15 тя на 17.. яката раота.. ся съм на 18 тя е на 20.. и никой няма да ни съдии :) Много ми е яко ся :)

bqsna_teenagerka
12-23-2009, 08:44
:D дишай бе мацка ти чуваш ли се да те съдят! 1во техните едвали ще се занимаят с подобна глупост и 2ро ти си непълнолетна,не могат ад те съдят

naigotiniq
12-23-2009, 09:01
По - скоро биха ти са смяли за дето те тъпчи 14 годишен..

ImmortalTechnique
12-23-2009, 10:22
Абе по принцип на теория може, но дефакто на практика никой няма да тръгне да те съди, пък камо ли да те осъдят. Мнение от професионалист. Не се притеснявай.

GunSnSteelflowers
12-29-2009, 19:20
Ти разправяй тука по форумите пък после ще се чудиш като дойдат ченгетата :D Шегата на страна ... За жалост живеем в много объркано общество и любовта бива съдена ,а не убийствата и насилието ... Така че на теория може ,но май само на теория .. Има още много двойки като вас :) А отделен въпрос е ,че той те е лъгал ,дай да не навлизаме в друг раздел :-D По-добре над това се замисли..

Jessie
12-29-2009, 20:00
ми аз съм на 15 тя е на 18 и могат нея да съдят и често се ебаваме с това,
могат да те съдят ако си пълнолетна
:)

Супер! :D Това значи ли, че докато не навърша 18 не могат да ме съдят? :D
охол :D

Странна ситуация... момичето е по-голямо и се притеснява да не е педофил..ка?! :lol: :P

BringYourOwnBeer
12-29-2009, 22:29
OFF TOPIC
хванах някъв филм към края как няква върза някъв за стола сабу му гащите надърви го и почна го ебе и му казваше как щом свърши ще го гръмне (няква зла кучка беше)
пък оня обичаше жена си много и не стааше се наслади кат хората
и накрая някъв дойде отзаде и и пръсна мозъка !
иначе ако бях полицай и някои каже подобно нещо - емии niceee

haritov
12-30-2009, 00:10
ми аз съм на 15 тя е на 18 и могат нея да съдят и често се ебаваме с това,
могат да те съдят ако си пълнолетна
:)

Супер! :D Това значи ли, че докато не навърша 18 не могат да ме съдят? :D

така си мислиш станеш ли на 16 вече носиш отговорност

все едно да те изнасили някой 17 годишен как мислиш

можеш ли да го съдиш?

graphicflower
12-30-2009, 00:26
Дае няма да те съдят ама.. все пак 14.... т'ва кво е 7 клас... леле :) Нищо няма да казвам.. ама и аз бях в подобна ситуация.. аз бях на 15 тя на 17.. яката раота.. ся съм на 18 тя е на 20.. и никой няма да ни съдии :) Много ми е яко ся :)

Всъщност 8ми! :D По-малък няма как да е, понеже училището му е от 8ми клас нагоре.
Защо все ми се случва да ходя с по-малки? Има нещо сбъркано в семейството ми...баба е с 1 година по-голяма от дядо, гаджето на татко е с 5 години по-голямо от него, братчет ми е на 23, а гаджето му на 26,аз съм с 3 годии по-голяма от мойто... :D ...то наследствено.
Догодина правя 18 и тогава ще му мисля,а за сега съм си добре. :P

stupid0boy
12-30-2009, 02:09
А какво правиш още с него като те лъже? Той след като за годините си лъже си представям в каква илюзия си живееш...(нищо лично).... :)

+1 :?
bebkata нищо лично ама си много сладка xDD

CliffordSmith90
12-30-2009, 02:13
абе кой ще тръгне да се разправя с адвокати и аз като съм бил на 14 съм ходил с 16 годишна и не ходих на училище и мога да ти кажа че просто не му се ходи на училище с тебе или без тебе пак няма да ходи според мене :?

GunSnSteelflowers
12-30-2009, 11:21
OFF TOPIC
хванах някъв филм към края как няква върза някъв за стола сабу му гащите надърви го и почна го е** и му казваше как щом свърши ще го гръмне (няква зла кучка беше)
пък оня обичаше жена си много и не стааше се наслади кат хората
и накрая някъв дойде отзаде и и пръсна мозъка !
иначе ако бях полицай и някои каже подобно нещо - емии niceee

Хах ,т'ва и аз съм го гледала . Малко спам ,ама съжалявам. иначе кво стана ,съдиха ли те ? :-D

pet_14
12-30-2009, 11:27
Първичната ми реакция - " Мама ви проста деа . . . "
Вие като се ебете да не викате и вашите . . ?
Ако някой от вас не им каже няма да има проблем . .
сама каза, че си малолетна !
Разлика правиш ли между малолетен и пълнолетен ?
. . . .
ей . . .

NewMaster
12-30-2009, 15:57
Здравейте!
Наскоро разбрах от майката на гаджето ми, че той е едва на 14 години при полужение, че ми беше казал, че е много по-голям (и изгежда по-голям). Аз съм на 17 години. Въпросът ми е: Могат ли родителите му да ме съдят, че с него сме правили секс? Търсих из интернет, но не намерих почти нищо на тази тема. Намерих материали смо ако единия е непалнолетен, а другия пълнолетен...какво става, ако единия е малолетен, а другия непълнолетен?
Споко бе, и да си пълнолетна (18) няма кой да те съди. Аз от две години съм пълнолетен и ако някой съдеше за секс с непълнолетна, досега да съм в затвора с 20-годишна присъда, а всъщност уча Право :grin:

Luscious_Heart
12-30-2009, 16:54
Не разбира се :) Обратното ако е: Той ако е ПОНЕ НА 18 а ти си на 13-17 родителите ти могат да го съдят за педофилия :) ама в твоя случай НЕ.
Успкой се и пий чаша вода :)
Аз не мисля, че ако мацката е на 17, а момчето на 18, е противозаконно.
Представи си - аз сега съм на 15, хващам някой на 16 и след 2 години за съд ли ще сме? :shock:
Мисля, че когато момчето е на 18, а момичето на 14, 13 и НАДОЛУ, тогава е незаконно!

NewMaster
12-30-2009, 17:07
Не разбира се :) Обратното ако е: Той ако е ПОНЕ НА 18 а ти си на 13-17 родителите ти могат да го съдят за педофилия :) ама в твоя случай НЕ.
Успкой се и пий чаша вода :)
Аз не мисля, че ако мацката е на 17, а момчето на 18, е противозаконно.
Представи си - аз сега съм на 15, хващам някой на 16 и след 2 години за съд ли ще сме? :shock:
Мисля, че когато момчето е на 18, а момичето на 14, 13 и НАДОЛУ, тогава е незаконно!
омг... пак е престъпление, на колкото и годони да сте тръгнали, ако единият не е пълнолетен... но това няма НИКАКВО занчение, защото на практика никой никого не съди. все пак сексът се прави за УДОВОЛСТВИЕ

woo
12-30-2009, 17:26
ти се притесняваш дали могат да те съдят при положение че нямаш 18 а не те интересува това че той те е лъгал за годините си ... ?

NewMaster
12-30-2009, 17:33
ти се притесняваш дали могат да те съдят при положение че нямаш 18 а не те интересува това че той те е лъгал за годините си ... ?
И какво, че я е лъгал за годините. И на мен ми се е случвало момичета да се представят за по-големи отколкото са, но тва си е част от свалката.

fire_magic
12-30-2009, 18:59
оле майна много си зле да ти кажа само кат прочетох това

"5 години по-късно почнахме да си пишем по-често и решихме след месец да се видим. "

5 години, че и повече сте си писали в скайпа и ти не си питала приятелите си той наколко е ??сега щом е на 14 преди кат сте си писали наколко е бил на 9?????баси умника на 8-9 години те е свалил майна !!!! :-D :grin:

fire_magic
12-30-2009, 19:02
а именно защото като се запознахме се харесахме адски много(наши общи приятели ни запознаха в скайп и в една игра),5 години по-късно почнахме да си пишем по-често и решихме след месец да се видим. Като се видяхме много си паснахме (уникално еднаквите сме да не кажа, че рожденните ни дни имат разлика от 2 дена). Very Happy Та много си паснахме общо взето си се влюбихме веднага


:lol: :razz: :lol: :razz: начи като е бил на 8-9 ти е изглеждал като на 15-16 :lol: :lol: :razz: :razz:

Dollystar
12-30-2009, 19:51
Момичето вече разбра, че не може да я съдят .... КЛЮЧ :D

DIVINE_TIME
12-30-2009, 21:12
Значи.. Първо ще те съдят при положение,че си на 18 години.. Ако партньорът ти е под 14 години, ще те осъдят за педофилия, най-вероятно. Ако е над 14 и е с негово съгласие, тогава няма проблем. Ако е над 14 и не е бил съгласен, се счита за изнасилване. Това е.

graphicflower
12-31-2009, 00:03
Значи.. Първо ще те съдят при положение,че си на 18 години.. Ако партньорът ти е под 14 години, ще те осъдят за педофилия, най-вероятно. Ако е над 14 и е с негово съгласие, тогава няма проблем. Ако е над 14 и не е бил съгласен, се счита за изнасилване. Това е.

:D Не съм на 18 години, а на 17 (точно навършени преди 1 месец), гаджето ми е на 14(пак навършени преди 1 месец) и е било с неговото съгласие...спокойно вече ми се изясниха нещата не са ми нужни повече отговори.
Мерси на всички, които ми помогнаха! :)

iLovePussyJuice
12-31-2009, 01:42
ама ти нещо глупава ли се падаш?
Много мило...това пък защо беше? Попитах като нормален човек, за да се подсигуря, че съм разбрала правилно.щото е малко злобно девствено лапе 8-)

Magic_Girl
12-31-2009, 12:43
По закон мисля, че могат...но няма кой да ви хване. :D Тъй че споко...правете си секс на воля. :P

MonsterM
12-31-2009, 14:52
Виж сега.Понеже изчетох много малоумни коментари от някакви деца на по 13 да ти обясня как стават нещата като студент по право,а не като специалист по научна фантастика,каквито има много тук.Не могат да те осъдят след като си непълнолетна/ен.Щом правите секс и нямате 18 никой не може да ви каже нищо.Друг е въпросът колко тъпи треа да сте за да го праите на 13.Ако си над 18 се изисква писмено разрешение от родителите,на непълнолетния член.И жена НЕ МОЖЕ да изнасили мъж.това е от мен.Все пак имаш късмет,че живеем в България,тъй като в САЩ сестрата на Бритни Спиърс роди на 17 и въпреки,че обича гаджето си,което е на 21,пак си го осъдиха,тъй като е нелегално да правиш секс с малолетен гражданин.

uBuTo
02-05-2010, 16:35
уат дъ фък?? :razz: .. много ясно че не могат !! :razz: :razz:

snake223071
02-05-2010, 22:09
о забога тоя е някаф супер късметлия маце на 17 да му пусне той на 14 я не се притеснявай изобщо и да си на 20 как ще те съди като му е кеф :)

Emilen
02-05-2010, 23:09
Само да ви поправя: законът не прави голяма разлика между половете. Както един мъж може да бъде съден за секс с малолетна, по същия начин и жена може да бъде съдена. Както не се прави разлика дали е мъж-момче или жена-момиче.
Различни са и видовете престъпления. Не е задължително да сте имали полов акт, за да се счита, че е осъществен противозаконен сексуален контакт.
Не съм много сигурен в дадената ситуация как е, защото според нашите закони и двамата сте непълнолетни, но при определени обстоятелства лицата над 16г. могат да бъдат съдени, като първоначално отиват в затвор за непълнолетни...

Ето и как изглеждат текстовете, които отговарят на въпросите:

Чл. 31. (1) Наказателноотговорно е пълнолетното лице - навършило 18-годишна възраст, което в състояние на вменяемост извърши престъпление.
(2) Непълнолетно лице - навършило 14 години, но ненавършило 18 години - е наказателноотговорно, ако е могло да разбира свойството и значението на деянието и да ръководи постъпките си.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г.) Непълнолетните, на които деянието не може да се вмени във вина, се настаняват по решение на съда във възпитателно училище-интернат или в друго подходящо заведение, ако това се налага от обстоятелствата на случая.

(4) По отношение на наказателната отговорност на непълнолетните се прилагат особените правила, предвидени в този кодекс.


Чл. 61. (1) (Изм. - ДВ, бр. 89 от 1986 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) По отношение на непълнолетен, извършил поради увлечение или лекомислие престъпление, което не представлява голяма обществена опасност, прокурорът може да реши да не се образува или да прекрати образуваното досъдебно производство, а съдът да реши да не бъде предаван за съдене или да не бъде осъден, ако спрямо него могат да се приложат успешно възпитателни мерки по Закона за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните.
(2) В тези случаи съдът може сам да наложи възпитателна мярка, като уведоми за това местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните или й изпрати преписката за налагане на такава мярка.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 89 от 1986 г., изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Когато прокурорът реши да не се образува досъдебно производство или да прекрати образуваното досъдебно производство, той изпраща преписката на комисията за налагане на възпитателна мярка.

Чл. 62. На непълнолетните могат да бъдат наложени само следните наказания:
1) лишаване от свобода;

1а) (нова - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) пробация;

2) обществено порицание;

3) (изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност по чл. 37, ал. 1, т. 7.

Чл. 64. (1) (Изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г.) Когато определеното наказание е лишаване от свобода по-малко от една година и неговото изпълнение не е отложено по чл. 66, непълнолетният се освобождава от изтърпяването му и съдът го настанява във възпитателно училище-интернат или му налага друга възпитателна мярка, предвидена в Закона за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г.) По предложение на прокурора или на съответната местна комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните съдът може и след постановяване на присъдата да замени настаняването във възпитателно училище-интернат с друга възпитателна мярка.

(3) Правилото на ал. 1 не се прилага:

а) когато непълнолетният е извършил престъпление по време на изтърпяване наказанието лишаване от свобода и

б) когато е осъден, след като е навършил пълнолетие.

(4) Правилото на ал. 1 не се прилага и в случаите на повторно осъждане, ако съдът намери, че за поправянето и превъзпитанието на дееца се налага той да изтърпи наказанието лишаване от свобода и когато:

а) неговият срок не е по-малък от шест месеца или

б) ако деецът вече е изтърпял наказание лишаване от свобода.


Чл. 65. (1) Непълнолетните до навършване на пълнолетие изтърпяват наказанието лишаване от свобода в поправителен дом.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) След навършване на пълнолетие те се преместват в затвор или в затворническо общежитие. За довършване на тяхното образование или квалификация по предложение на педагогическия съвет с разрешение на прокурора те могат да бъдат оставени в поправителния дом до навършване на двадесет години.


Чл. 149. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 89 от 1986 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Който извърши действие с цел да възбуди или удовлетвори полово желание без съвкупление по отношение на лице, ненавършило 14-годишна възраст, се наказва за блудство с лишаване от свобода от една до шест години.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г., доп. - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) Когато блудството е извършено чрез употреба на сила или заплашване, чрез използуване на безпомощното състояние на пострадалия или чрез привеждането му в такова състояние или чрез използване на положение на зависимост или надзор, наказанието е лишаване от свобода от две до осем години.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г., изм. - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Когато деянието по предходните алинеи е извършено повторно, наказанието е лишаване от свобода от три до десет години.

(4) (Нова - ДВ, бр. 107 от 1996 г.) За блудство наказанието е лишаване от свобода от три до петнадесет години:

1. ако е извършено от две или повече лица.

2. (отм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.)

3. (отм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.)

4. (отм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.)

(5) (Нова - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) За блудство наказанието е лишаване от свобода от пет до двадесет години:

1. ако е блудствано с две или повече малолетни лица;

2. ако е причинена тежка телесна повреда или е последвал опит за самоубийство;

3. ако представлява опасен рецидив;

4. (нова - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) ако представлява особено тежък случай.




Чл. 150. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 89 от 1986 г., изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г., предишен текст на чл. 150, изм. и доп. - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) Който извърши действие с цел да възбуди или удовлетвори полово желание без съвкупление по отношение на лице, навършило 14-годишна възраст, чрез употреба на сила или заплашване, чрез използуване на безпомощното му състояние или чрез привеждането му в такова състояние или чрез използване на положение на зависимост или надзор, се наказва с лишаване от свобода до шест години.
(2) (Нова - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) В особено тежки случаи наказанието е лишаване от свобода от две до осем години.




Чл. 151. (1) (Изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Който се съвъкупи с лице, ненавършило 14-годишна възраст, доколкото извършеното не съставлява престъпление по чл. 152, се наказва с лишаване от свобода от две до шест години.
(2) (Нова - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) Когато деянието по ал. 1 е извършено с непълнолетно лице чрез използване на положение на зависимост или надзор, наказанието е лишаване от свобода до пет години.

(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) Който се съвъкупи с лице, навършило 14-годишна възраст, което не разбира свойството или значението на извършеното, се наказва с лишаване от свобода до три години.

Чл. 152. (1) Който се съвъкупи с лице от женски пол:
1) лишено от възможност за самоотбрана, и то без негово съгласие;

2) като го принуди към това със сила или заплашване;

3) като го приведе в безпомощно състояние, се наказва за изнасилване с лишаване от свобода от две до осем години.

(2) За изнасилване наказанието е лишаване от свобода от три до десет години:

1) (изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) ако изнасилената не е навършила осемнадесет години;

2) ако тя е низходяща сродница;

3) (нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) ако е извършено повторно.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) За изнасилване наказанието е лишаване от свобода от три до петнадесет години:

1) ако е извършено от две или повече лица;

2) ако е причинена средна телесна повреда;

3) ако е последвал опит за самоубийство;

4) (нова - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) ако е извършено с цел въвличане в последващи развратни действия или проституция;

5) (предишна т. 4 - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) ако представлява опасен рецидив.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) За изнасилване наказанието е лишаване от свобода от десет до двадесет години:

1. ако изнасилената не е навършила четиринадесет години;

2. ако е причинена тежка телесна повреда;

3. ако е последвало самоубийство;

4. ако представлява особено тежък случай.