PDA

View Full Version : Супер книжка за маски: само кажете от какво се нуждаете!



darkflower
02-16-2010, 10:51
Здравейте! :)
Днес се рових из книгите ми с цел да махна ненужните и се натъкнах на една книга на майка ми за маски от плодове, полезни сокове, всякакви рецепти, терапии и тн.
Книгата се казва " Плодовете- лечение и козметика" от Веселин Денков и Румяна Денкова.
Има много полезни и интересни неща и искрено ви я препоръчвам. :) Намерих я в интернет струва близо 9лв. Не мога да публикувам линк към сайта, понеже съм нов потребител, но просто я потърсете в Гугъл.
Резюме:
Книгата е предназначена за всички, които се интересуват от безценните дарове на природата - плодовете. Разгледани са над 60 растителни вида, чиито плодове от древни времена са използвани за храна, лечение и средство за разкрасяване.

Данните за ботаническите особености и калорийната стойност на плодовете ще обогатят вашите познания за тези жизнено важни витаминни и минерални концентрати.

Изданието дава богата информация за целебното въздействиена плодовете, предлага рецепти за разнообразни козметични маски и начини за приготвяне на лечебни напитки.

Ако се нуждаете от някаква маска просто питайте!

Inn0cenCe
02-16-2010, 16:54
Не разбирам смисъла на темата :?

magicfairy
02-16-2010, 17:25
Всъщност темата си е много полезна. ;)
Половината теми тук са свързани с някаква маска, а момичето даже книга ни предоставя.
Даже ако може да препишеш някоя късичка и ефикасна маска ще съм много благодарна. :)

Axel_f
02-16-2010, 17:27
Пффф, мила, наистина ли смяташ, че някой ще даде 9 лв за книга в която пише да си наклепаш лицето с банан? Това го има във всеки сайт :D

Inn0cenCe
02-16-2010, 18:28
Всъщност темата си е много полезна. ;)
Половината теми тук са свързани с някаква маска, а момичето даже книга ни предоставя.
Даже ако може да препишеш някоя късичка и ефикасна маска ще съм много благодарна. :)

Хубаво е, че разполага с такава книга, но (според мен) е по-добре просто да коментира темите на други момичета/момчета които питат за маски за лице и да споделя прочетеното от книгата : ).

darkflower
02-17-2010, 11:40
Всъщност темата си е много полезна. ;)
Половината теми тук са свързани с някаква маска, а момичето даже книга ни предоставя.
Даже ако може да препишеш някоя късичка и ефикасна маска ще съм много благодарна. :)

Ами, ако се нуждаеш от конкретна маска просто кажи и ще ти я набера и публикувам! :) Освен това в книгата няма само маски. Има много видове техники за масажи, устна хигиена,ароматни вани, техники за искарване на екстракти от плодовете и тн. Пълно е със всякакви хитринки, които уверявам ви няма ги в интернет повечето, а са много ефикасни. Също така има и таблици например от кой продукти да си набавяш нужните витамини и това за решаването на какъв проблем помага. Хубавото е че има всичко и то накуп и не трябва да се ровиш с часове в интернет, за да намериш нещо.

iiordanova
02-17-2010, 11:51
Според мен темата е полезна! :wink:
Хубаво е , че си правиш труда.
Аз ще те помоля за някаква маска за младежки пъпки. Все пак да имам впредвид за какво става дума.

cherinka
02-17-2010, 11:57
Сподели нещо за устна хигиена. 8-)

darkflower
02-17-2010, 12:07
Според мен темата е полезна! :wink:
Хубаво е , че си правиш труда.
Аз ще те помоля за някаква маска за младежки пъпки. Все пак да имам впредвид за какво става дума.
Ами пише, че можеш да си правиш компреси или промивки с орехово масло. То се приготвя така: Вземат се 15 грама изсушени и счукани орехови листа и се заливат с 100 милилитра олио и зехтин.След това се прибавя 15г пчелен восък и сместа се бърка до изстудяване. Получената смес се вари 3 часа във водна баня. Прецеждаш сместта, чакаш да истине и промиваш. Тзи смес хем ще промие кожата ти хем ще я подхрани много добре! :) Хубавото при тези маски е, че ползваш природни продукти и не прецакваш кожата с разни химии и тн.

rockin
02-17-2010, 12:09
Можеш ли да ми кажеш маска или нещо подобно против черни точки? Ще съм ти много благодарна! :-)

darkflower
02-17-2010, 12:23
Можеш ли да ми кажеш маска или нещо подобно против черни точки? Ще съм ти много благодарна! :-)

Маска против черни точки трудно бих могла да ти дам, понеже те се образуват поради замърсяването на кожата. Мий лицето си редовно, но не прекалявай, понеже и то се нуждае от влага. Опитай да си направиш парна баня на лицето и след това истискай черните точки и ги промивай след това със спирт. :) След тази процедура не би трябвало да имаш подобен проблем известно време. Пробвай и да приемаш повече витамин А.
Каква е ролята на витамин А за кожата ?
В и т а м и н А (каротин) участвува в регулиране функциите на кожата и кожните жлези, ускорява и улеснява усвояването на хранителните вещества, доставени от кръвта, и чрез подобряване на обмяната на веществата в кожните клетки нормализира образуването на кератина, растежа на космите и ноктите и дейността на мастните и потните жлези .

rockin
02-17-2010, 12:36
Благодаря за съветите! :-)

iiordanova
02-17-2010, 12:50
Мерси ! :-)

ledenakrasota
02-17-2010, 18:11
А има ли маска за разширени пори или поне за стегната кожа и чиста :)

darkflower
02-17-2010, 18:18
А има ли маска за разширени пори или поне за стегната кожа и чиста :)
Пробвай маска от моркови. Те са адски полезни за кожата и подчертават тена!
Морковите (пресни) са чудесна маска за лицето. Настъргват се на ренде два моркова (по-светли, за да не боядисват кожата). В морковите се слагат няколко капки лимонов сок, един жълтък и няколко капки зехтин. Тази маска се поставя на лицето за 20-25 минути и след това се маха леко с тампон от памук натопен в топла вода.
Ако искаш хубаво почистване, хидратиране и стягане бих могла да ти препоръчам да си направиш маска с мед и розова вода. Меда изважда всички вредни токсини от кожата ти, прави я уникално мека и нежна и я стяга. :)

Ambrosia
02-17-2010, 19:40
Сподели нещо за устна хигиена. 8-)

sHaDy_sOuL
02-18-2010, 15:05
Да питам за тази маска с меда и розовата вода - в какви количества да са ?

Neopitom3na
02-18-2010, 17:36
Аз пък смятам, че е готино да имаш цяла книга за такива мацотини.. аз много обичам да правя такива бабини работи.. може да я потърся :)

siskaaaaa
02-18-2010, 18:24
Пффф, мила, наистина ли смяташ, че някой ще даде 9 лв за книга в която пише да си наклепаш лицето с банан? Това го има във всеки сайт :D

Да ш даде ;]]]]]]]]

darkflower
02-18-2010, 18:29
Да питам за тази маска с меда и розовата вода - в какви количества да са ?
Ми не много 1 лъжичка мед е пре достатъчна за цялото ти лице-пробвай 2/3 от лъжичката да е пълна с мед и 1/3 с розова вода.

art
02-18-2010, 19:20
Ако намериш и публикуваш нещо за напукани и чупливи нокти ще съм ти много благодарна. :)

darkflower
02-19-2010, 20:15
Ако намериш и публикуваш нещо за напукани и чупливи нокти ще съм ти много благодарна. :)

За да са здрави ноктите, то ти се нуждаеш от витамин B2.Източници: гъби, черен дроб, соя, спанак и други листни зеленчуци, банани, мая, мляко и сирене, бадеми, яйца, бира и други;

Витамин В2, известен и като рибофлавин, е от групата на В витамините, които са особено важни за правилното функциониране на организма ни. Понеже е водно разтворим (излишните количества от тялото се изхвърлят с водата), трябва да си го набавяме ежедневно.

Хубаво е да ползваш и заздравител за нокти. Досега ползвах на Deborah и им е много хубав, но струва 13лв. Последно си купих на Perfect за 3лв и на Nail Care на Seventeen, който ти препоръчвам. прави ноктите много хубаво и здрави и съдържа калций и витамин B

maybeline
02-20-2010, 09:27
ами има ли някаква проста маска поне за изсветляване на белези от пъпки :)

darkflower
02-20-2010, 10:33
ами има ли някаква проста маска поне за изсветляване на белези от пъпки :)
Пробвай да ги намажеш със сок от лимон-винаги помага :) ,а ако нямаш лимон под ръка пробвай със крем Здраве. струва към 1 лев и е против кожни раздразнения. перфектен е за твоята цел. От него ми минаха всички червени петанца от пъпки и от както го ползвам нямам нито една. :)

darkflower
02-20-2010, 10:42
Нещо за косопад? :?

Косопада най-често се предизвиква от стрес или липса на нужните витамини. И аз навремето имах този проблем, но почнах стриктно да следвам съветите на книжката и сега се чувствам перфектно. Редовно си правя ароматни вани с масло от лавандула, за да се отпусна и да забравя за стреса, а докато съм във ваната си масажирам скалпа с бадемово масло, което стимулира растежа на косата и е просто уникално. Подхранва косата ми, прави я по мека, с блясък и расте много бързо. :) И трябва да ограничиш лаковете за коса, изправянето, боядисването с трайни бои и тн, за да ти се заздрави поне малко косата и да се оттърве от целия този стрес. :)

vampireee
02-20-2010, 11:15
ами нещо за мазна кожа ?
btw много полезна тема :smt003

darkflower
02-20-2010, 11:20
ами нещо за мазна кожа ?
btw много полезна тема :smt003

Дейността на мастните жлези се засилва от храни, богати на мазнини и въглехидрати.
Препоръчва се в насапунисаните ръце да се разтрие 1/2 чаена лъжичка хлебна сода (натриев бикарбонат) и сапунът да се разтърка по мазната кожа на лицето. След това се измива първо с топла вода, а после се изплаква с хладка подкиселена вода (1 чаена лъжичка оцет в 1 литър вода). Изплакването на мазната кожа може да стане и с хладка вода, в която има прибавени няколко капки лимонов сок.

billytalent
02-20-2010, 11:31
Маската с меда и розовата вода по-един път в седмицата ли се прави???

darkflower
02-21-2010, 17:38
Маската с меда и розовата вода по-един път в седмицата ли се прави???

Хубаво е меда да не се исползва много често. Най-често може да се ползва през ден. Аз лично ти препоръчвам да я правиш 1 или 2 пъти в седмицата най-много, а през останалото време преди да си легнеш всяка нощ да нанасяш розова вода в/у лицето си. Прави кожата адски мека и красива. :)

darkflower
02-21-2010, 17:43
душа, я кажи няква маска за косата и нещо за мазна кожа?.. :-o :)

п.п. темата е супер добра!

За мазна кожа, вече написах. :) За коса: пробвай маска с яйце и бадемово масло. Бадемовото масло подхранва косъма и го прави здрав и блестящ, а косата расте по-бързо. Изчакай маската да засъхне и я отмий. Гадното е, че яйцето се отмива малко трудно, но трай бабо за хубост. :)

billytalent
02-21-2010, 17:47
Маската с меда и розовата вода по-един път в седмицата ли се прави???

Хубаво е меда да не се исползва много често. Най-често може да се ползва през ден. Аз лично ти препоръчвам да я правиш 1 или 2 пъти в седмицата най-много, а през останалото време преди да си легнеш всяка нощ да нанасяш розова вода в/у лицето си. Прави кожата адски мека и красива. :)

Мерси,вчера си я направих и кожата ми стана много мека,иначе от години си почиствам редовно лицето с розова вода :)

darkflower
02-21-2010, 18:44
Маската с меда и розовата вода по-един път в седмицата ли се прави???

Хубаво е меда да не се исползва много често. Най-често може да се ползва през ден. Аз лично ти препоръчвам да я правиш 1 или 2 пъти в седмицата най-много, а през останалото време преди да си легнеш всяка нощ да нанасяш розова вода в/у лицето си. Прави кожата адски мека и красива. :)

Мерси,вчера си я направих и кожата ми стана много мека,иначе от години си почиствам редовно лицето с розова вода :)

Радвам се, че съм помогнала. :)
Аз много обичам кожата и тялото си и винаги се грижа много добре за тях. Гледам да им огаждам с всевъзможни неща от типа на вана с ароматни масла (вътре можете да разредите и мед и мляко и резултата е вълшебен).
Винаги като съм в лошо настроение и от това самочувствието ми рязко е спаднало си правя следните неща, за да се почувствам и , за да изглеждам красива: Приготвям си вана със хладка вода (номера е да е студена, но аз не бих могла да издържа),докато ваната се напълни си мажа тялото с мед (не го втреивайте в кожата-най-много можете да си направите анти целулитен масаж ) :) Сипвате във ваната полувин литър мляко и масло от лавандула. Докато сте във водата меда ще се размие, но действието му ще се запази, а кожата ви ще е уникално подхранена. Нищо чудно, че и Клеопатра, известа със хубавата си кожа си е взимала същата вана. Докато сте във водата нанесете някаква маска на лицето си. Може да е пак от мед или друга(зависи каквъв ефект искате). Сложете кръгчета от краставица на очите,ледени кубчета или пакетчета чай, за да нямате отоци под очите. :) След тази процедура ви гарантирам, че ще се чувствате като едно малко,сладко,нежно,чисто и красиво бебе. :)

magiiito
02-21-2010, 18:49
Нуждая се от маска за тъмните кръгове... Благодаря предварително. :-)

darkflower
02-21-2010, 18:52
Нуждая се от маска за тъмните кръгове... Благодаря предварително. :-)

Пробвай да си направиш маска от кашичка от краставица и ледени кубчета (всичко това натрошено) и го сложи на очите си. Имай предвид, че понякога тъмните кръгове са наследствени и каквото и да правите няма да се махнат.