PDA

View Full Version : Какво да правя..



Ver4encety
04-26-2010, 18:35
Ами.. доста дълго време се чудех дали да споделя с вас. Дори да знам,че може би ще ми струва доста подигравки. Аз съм момиче на 12 и живея в София с родителите си. Живеем в един малък апартамен буквално в една стая. Там заедно със родителите ми аз спя,ям,пиша домашни,играя на компютъра и изобщо всичко.. :( Освен тази стая имаме само една малка кухня баня и коридор.. повярвайте наистина малки.. Живея тук от както се помня,но както всички се досещате не ми е особено приятно.. все пак и аз искам малко лично пространство. Одвратително се чуствам. Баща ми работи,а майка ми седи по цял ден в нас.. Не може да се намери работа а и е болна,което не и позволява всяка работа + това е и на не малко години.. Когато заговоря с майка ми и баща ми на тема.. какво ще правим като порастна още малко майка ми ми казва,че не знае,а баща ми гради своите "планове" за живот на село.. :( това обаче,не ми се вижда никак добре.. От София да се връщам в някакво пропаднало село.. Където на всеки метър има само наркомани и пияници. Изглежда,че баща ми има особено желание да живее там,но никога не помисля за мен.. Майка ми е доста против,но ако се поговори много може да промени мнението си. [трябва да кажа че "селото" вече е град и дори се брои за квартал на София,но за мен е просто село и затова така го наричам] Там имаме къща на два етажа. Първият етаж е обзаведен.. ии.. не особено добре. Може да се каже,че дори мноого зле. През зимата е невероятно студено и имаш чуството,че ако излезеш навън гол ще ти е по топло. Печката не работи.. Баща ми иска да оправя горният етаж... Но се кани не от 1-2 години,а от доста повече и изглежда,че няма да направи нищо въпреки,че самия той работи като строителен техник. Не знам какво ще правя.. :( Не виждам бъдещето си и дори ме е страх да говоря за него. Дори не знам какво ще правя след 7 клас.. Постоянно се карам с нашите,намалих успеха си доста значително,след като се имаше напредвид,че бях една от най-добрите.. Нямате идея колко мечтая за собствена стая с мои собствени неща.. Какво да правя моля помогнете ми.. :(

Everytime
04-26-2010, 18:47
Майка ти не работи,баща ти ви издържа с заплатата си и кое да е по-напред ?

Строителен техник е да,ама си тряя и пара :)

nIkEnCeTy_bE
04-26-2010, 18:50
Виж, колкото и да е зле положението, винаги има решение. Както опистваш двете места, незнам къде ще ти е по добре. От една страна къща на 2 етажа, обаче не е обзаведена, първо - ако не работи печка, ще изтинеш и вместо парите да се спестяват за ремонт, ще отидат за лекарства. Неможеш да живееш постоянно така. От друга страна апартамента в София е твърде тесен за вас явно. Винаги съм казвала, че има къде къде по зле живеещи хора. Така че спокойно. Според мен си останете в София, колкото и да е тясно, засега мисля че така ще ти е по добре. Ще имате възможност и време и за къщата на село, спокойно. Но трябва сериозно да поговорите какво ще правиш след 7 клас, защото годините след това са важни, докато се установиш сама. На селото /или вече града/ незнам точно как ще можеш да се реализираш.

danibebi
04-26-2010, 19:23
Наистина неприятен проблем. :-o Според мен също,както описваш,ще е по-добре да си останете да живеете в София.Можеш да поговориш с вашите на тази тема,къде ще живеете и за бъдещето ти.Но недей да се страхуваш,винаги може и по-зле.Засега се задоволявай с толкова,не забравяй,че някои хора и това нямат. :)

mimsssssss
04-26-2010, 20:09
Седни си на гъза да учиш, работи през лятото някъде, ходи по често в приятелки, баби, ели на гости, разнообразявай живтоа си и спри да мрънкаш. Радвай се, че не стоите гладни има и такива хора.

lubomirky
04-26-2010, 20:13
Седни си на гъза да учиш, работи през лятото някъде, ходи по често в приятелки, баби, ели на гости, разнообразявай живтоа си и спри да мрънкаш. Радвай се, че не стоите гладни има и такива хора.

на 12 години да работи през лятото? ае вие нещо си изгубихте акъла напоследък.. единствените спасения са след 7ми клас да влезе в хубаво училище и да взима стипендии, друг начин не се сещам за момента.

vanesa0pld
04-26-2010, 20:59
Седни си на гъза да учиш, работи през лятото някъде, ходи по често в приятелки, баби, ели на гости, разнообразявай живтоа си и спри да мрънкаш. Радвай се, че не стоите гладни има и такива хора.

на 12 години да работи през лятото? ае вие нещо си изгубихте акъла напоследък.. единствените спасения са след 7ми клас да влезе в хубаво училище и да взима стипендии, друг начин не се сещам за момента.

Bianc0
04-26-2010, 22:07
Седни си на гъза да учиш, работи през лятото някъде, ходи по често в приятелки, баби, ели на гости, разнообразявай живтоа си и спри да мрънкаш. Радвай се, че не стоите гладни има и такива хора.


Да работи на 12?Осъзнай се! :?

Nakadah
04-27-2010, 07:00
Ами.. доста дълго време се чудех дали да споделя с вас. Дори да знам,че може би ще ми струва доста подигравки. Аз съм момиче на 12 и живея в София с родителите си. Живеем в един малък апартамен буквално в една стая. Там заедно със родителите ми аз спя,ям,пиша домашни,играя на компютъра и изобщо всичко.. :( Освен тази стая имаме само една малка кухня баня и коридор.. повярвайте наистина малки.. Живея тук от както се помня,но както всички се досещате не ми е особено приятно.. все пак и аз искам малко лично пространство. Одвратително се чуствам. Баща ми работи,а майка ми седи по цял ден в нас.. Не може да се намери работа а и е болна,което не и позволява всяка работа + това е и на не малко години.. Когато заговоря с майка ми и баща ми на тема.. какво ще правим като порастна още малко майка ми ми казва,че не знае,а баща ми гради своите "планове" за живот на село.. :( това обаче,не ми се вижда никак добре.. От София да се връщам в някакво пропаднало село.. Където на всеки метър има само наркомани и пияници. Изглежда,че баща ми има особено желание да живее там,но никога не помисля за мен.. Майка ми е доста против,но ако се поговори много може да промени мнението си. [трябва да кажа че "селото" вече е град и дори се брои за квартал на София,но за мен е просто село и затова така го наричам] Там имаме къща на два етажа. Първият етаж е обзаведен.. ии.. не особено добре. Може да се каже,че дори мноого зле. През зимата е невероятно студено и имаш чуството,че ако излезеш навън гол ще ти е по топло. Печката не работи.. Баща ми иска да оправя горният етаж... Но се кани не от 1-2 години,а от доста повече и изглежда,че няма да направи нищо въпреки,че самия той работи като строителен техник. Не знам какво ще правя.. :( Не виждам бъдещето си и дори ме е страх да говоря за него. Дори не знам какво ще правя след 7 клас.. Постоянно се карам с нашите,намалих успеха си доста значително,след като се имаше напредвид,че бях една от най-добрите.. Нямате идея колко мечтая за собствена стая с мои собствени неща.. Какво да правя моля помогнете ми.. :(

кажи в кой "КВ" е тая къща

britzy
04-27-2010, 12:09
тъз пък да работи -абеее аз като бях на 16 не ме вземаха,ко остана за 12годишните.Пък и не е сега времето-после цял живот т'ва я чака
Авторката да спре да мрънка-не можеш да се месиш в работите на родителите си -както те решат така ще е.Да не би ти да носиш пари и да издържаш семейството.Правят всичко възможно по силите си.Какво повече искаш?

LoveLetter
04-27-2010, 13:14
По-добре отидете в "селото".
Какво се притесняваш от наркомани и подобни, като навсякъде ги има. Пък и не ми се вярва баща ти да не направи нещо по въпроса с отоплението, а и след време ще можете да обзаведете добре дома си. Поне ще ви е по-комфортно в по-голяма къща.

SmilezZz
04-27-2010, 14:51
Авторке,най-добре е да започнеш да приемаш нещата,такива каквито са..
Малка си и не можеш с нищо да помогнеш на родителите си..+..няма и да ти кажа кое да избереш,това е ваша работа..Но сега Най-добре е да седнеш и да учиш..

А и както ти казаха по-горе:
има много хора,с много лошо положение..Така,че приемай нещата такива..

sladurka122
04-27-2010, 14:55
Незнам. И за двете си трябват пари, а в тази криза няма много. Но когато си свикнала в софия и изведнъж на село е доста трудно да се привържеш. Аз бих казала, че баща ти прави всичко възможна за семейството ти, така чее незнам.

mimsssssss
04-27-2010, 17:16
За тези които казаха, че на 12 няма работа, ще им кажа: тва че вие не сте търсили усилено не значи че няма. И флаери да продава по 10лв на ден, пак е нещо.Аз работя от доста малка, при роднини започнах в един дърводелски цех. Може да пише домашни на малки ученици и да събира по левче, може да гледа някво комшийско дете, може да разнася пощата, да сане дистрибутор на нещо, да плете у тях (надомна работа)... айде сега нямаме пари, искаме пари, ама няма да работим... който иска - намира!