PDA

View Full Version : ЛЮБОВ..



valko13
05-08-2010, 15:32
здрасти,аз съм мом4е на 15 от Варна имам проблем..Имам приятелка долу горе на мойте години..тя е от др.град.МН Я ОБИЧАМ!! но майка и не разбира тва.Неможем да си пишим в skype и нея пуска да се виждаме.До сега го правихме всяка седмица.Майка и е мн гадна жена бие е,малтретира я,а аз съм безсилен тук...Дайте някъф савет как да действам...Мс предварително..

п.с. Нейното семейство са от турски пройзход

IndependentGirl
05-08-2010, 15:44
Тцтц.. :shock:
Хвани си някоя българка от Варна и не се вкарвай във филмите.. :}

valko13
05-08-2010, 15:49
1во - НЕ ПОМАГАШ!!!
2ро - Не можеш да заповядваш на сърцето...

SuNsEt
05-08-2010, 15:57
Ето какво написах в една подобна тема преди малко:

Обаче да знаеш,че да поддържаш връзка от разстояние се изискват много нерви и постоянност,както и довение.Не е за всеки.Съветвам те да не си губиш времето с нея,както и тя с теб.Вие сте тийнейджъри все пак,не сте някви на по 40-50 години дето да се вържете един за друг и да нямате шансове с други хора.Разбирам,че много я обичаш и може би това е първата ти истинска любов,но надали ще е и единствената.Просто си останете приятели.Намери си гадже от твоя град,а тя нека си намери от нейния.След време ако е писано ще се съберете и ще живеете заедно,но това бъдеще е още далече.За сега просто се наслаждавайте на младите си години,защото някой ден ще разберете,че не можете да върнете времето назад. Посъветвай я да намери помощ от "Закрила на детето" или някоя друга такава институция за физическия и психическия тормоз.Няма смисъл да сте заедно,щом дори не можете да контактувате нормално.

valko13
05-08-2010, 16:03
sunset,точно тва и казах неска когато си писахме..а можеш ли да ми дадеш подробности как действа тая агенция..?

IndependentGirl
05-08-2010, 16:14
1во - НЕ ПОМАГАШ!!!
Как да ти помогна като ти на 15 години си решил да си усложняваш живота? - Това е твой избор..
Човек ако сам не си помогне и Бог не може да му помогне..


2ро - Не можеш да заповядваш на сърцето...

В някои случай трябва да се заслушаш и в разума, а не само в сърцето.. или в твоя случай не само в хормоните..

3-то - Не ми се дръвчи само, защото нито си ми на годините, нито си ми на акъла.. ;]
Искаш съвети - получаваш ги.. това, че не ти изнасят си е твой проблем..

SuNsEt
05-08-2010, 16:15
http://sacp.government.bg/ Държаваната агенция за закрила на детето
http://www.unicef.bg/about/unicef-bulgaria Уницеф,които също се грижат за правата на детето.
Основната цел на програмата на УНИЦЕФ за страната е да подкрепя визията децата да растат здрави, образовани, информирани, социално активни и отговорни. Да растат в безопасна в сигурна семейна и обществена среда, която ги подкрепя и им дава възможности за реализация, да се чувстват сигурни в развитието си като млади хора. Тази цел ще допринесе за реализиране правата на детето и приложението на Конвенцията за правата на детето.

Тя се обажда на някой от телефоните в сайта и разговаря с даден човек,разказва проблемите си и че е подложена на физически и психически тормоз.След това от там пращат хора,които да се срещнат с родителите й и да говорят с тях ,ако няма ефект и тя продължава да бъде малтретирана ,тогава има няколко варианта-или да заключат в затвора този,който я бие или да изведът момичето от дома й и да я настанят в друг дом,където ще е в безопасност.Със сигурност има и още неща,които трябва да се знаят ,за това се поинтересувай и кажи на момичето ако смята,че трябва да се обади на някоя такава агенция-да го направи.Но трябва да е абсолютно информирана с нещата за ангенцията и с какво най-точно се занимава тя.

valko13
05-08-2010, 16:28
1во - НЕ ПОМАГАШ!!!
Как да ти помогна като ти на 15 години си решил да си усложняваш живота? - Това е твой избор..
Човек ако сам не си помогне и Бог не може да му помогне..


2ро - Не можеш да заповядваш на сърцето...

В някои случай трябва да се заслушаш и в разума, а не само в сърцето.. или в твоя случай не само в хормоните..

3-то - Не ми се дръвчи само, защото нито си ми на годините, нито си ми на акъла.. ;]
Искаш съвети - получаваш ги.. това, че не ти изнасят си е твой проблем.. Аз няма да я оставя..Незнаеш кво е да имаш такава майка.Тя е луда...и ще си получи заслуженото..

buuu
05-08-2010, 16:46
1во - НЕ ПОМАГАШ!!!
Как да ти помогна като ти на 15 години си решил да си усложняваш живота? - Това е твой избор..
Човек ако сам не си помогне и Бог не може да му помогне..


2ро - Не можеш да заповядваш на сърцето...

В някои случай трябва да се заслушаш и в разума, а не само в сърцето.. или в твоя случай не само в хормоните..

3-то - Не ми се дръвчи само, защото нито си ми на годините, нито си ми на акъла.. ;]
Искаш съвети - получаваш ги.. това, че не ти изнасят си е твой проблем.. Аз няма да я оставя..Незнаеш кво е да имаш такава майка.Тя е луда...и ще си получи заслуженото..

и ко ше напраиш? :lol: ше сложиш чувал на главата й и ше я налагаш с думите: ' що така малтретираш дъщеря си ма сган мръсна " :razz:

valko13
05-08-2010, 16:53
и ко ше напраиш? :lol: ше сложиш чувал на главата й и ше я налагаш с думите: ' що така малтретираш дъщеря си ма сган мръсна " :razz:[/quote] абе я си мълчи ве..щот само тъпи коментари пишеш..мн смешно давайте смейте се всички.. :x молих за малко съдействие не за глупостите ти пффф...

GregoryHouse
05-08-2010, 16:55
1во - НЕ ПОМАГАШ!!!
Как да ти помогна като ти на 15 години си решил да си усложняваш живота? - Това е твой избор..
Човек ако сам не си помогне и Бог не може да му помогне..


2ро - Не можеш да заповядваш на сърцето...

В някои случай трябва да се заслушаш и в разума, а не само в сърцето.. или в твоя случай не само в хормоните..

3-то - Не ми се дръвчи само, защото нито си ми на годините, нито си ми на акъла.. ;]
Искаш съвети - получаваш ги.. това, че не ти изнасят си е твой проблем..

Offtopic: Пък ти да спреш расизмо нещо,а? Пък и арогантността покрай него...не са ни притрябвали...

Topic: Едва ли можеш да направиш каквото и да било. В България тази агенция е почти безполезна защото просто ще я прати в социален дом...а това не особено приятно място. Второ майка и има пълното право да и забранява, защото ...ъх и е майка? Няма значение, вероятно има добра причина. Вариянтът да продължите да се виждате, е просто майка и да и разреши. Да може да се виждате тайно, но ако се разбере...лошо.

valko13
05-08-2010, 17:01
Offtopic: Пък ти да спреш расизмо нещо,а? Пък и арогантността покрай него...не са ни притрябвали...

Topic: Едва ли можеш да направиш каквото и да било. В България тази агенция е почти безполезна защото просто ще я прати в социален дом...а това не особено приятно място. Второ майка и има пълното право да и забранява, защото ...ъх и е майка? Няма значение, вероятно има добра причина. Вариянтът да продължите да се виждате, е просто майка и да и разреши. Да може да се виждате тайно, но ако се разбере...лошо.[/quote] Ем виждахме се тайно..немога да разбера къф и е проблема срещу мен,а за агенцията могат да я заклучат..

vagarious
05-08-2010, 17:03
Offtopic: Пък ти да спреш расизмо нещо,а? Пък и арогантността покрай него...не са ни притрябвали...

Topic: Едва ли можеш да направиш каквото и да било. В България тази агенция е почти безполезна защото просто ще я прати в социален дом...а това не особено приятно място. Второ майка и има пълното право да и забранява, защото ...ъх и е майка? Няма значение, вероятно има добра причина. Вариянтът да продължите да се виждате, е просто майка и да и разреши. Да може да се виждате тайно, но ако се разбере...лошо. Ем виждахме се тайно..немога да разбера къф и е проблема срещу мен,а за агенцията могат да я заклучат..[/quote]

Може би, защото си българин.Знам ли. :-o

valko13
05-08-2010, 17:05
Може би, защото си българин.Знам ли. :-o [/quote] Ем то тя ше тря да се примири..просто няма да я оставя значи супер много за мен..лично аз познавам много хора който са от двата етноса и се обичат и техните са ги приемали..

GregoryHouse
05-08-2010, 17:08
Не приятелю не могат. Звъниш в полицията - идват предупреждение първия път. Чичко полицай казва - "Ама недейте да правите така повече". Окей. След тва един здрав бой да не се сетиш повече да го правиш. И въпроса е приключен. Или ако се обадиш 2ри път за 1 месец ВЗЕМАТ ДЕТЕТО и го настаняват или в дом за деца или в приемен дом(второто е едно на милион). И после го връяат обратно. И чааак на 3ия път вече ще им вземат родителските права и ще я оставят в някой мизерен дом за сираци...където ги бият и ебат. В буквалния смисъл. А и спомена, че са турци. Може майка и и тя да е расистка като тази по горе. Хора всякакви, пък и знае ли те какъв си...

Честно казано няма какво толкова да направиш по-въпроса...sad but true.

valko13
05-08-2010, 17:15
Да уточня нещо.Баща й е добър,но сляп човек за жалост.Той се води по акъла на майка й..имали някакъф начин как да му се въздейства явно той мн я обича...

GregoryHouse
05-08-2010, 17:25
Как да му въздействаш? Да бие шута на майка й може би? Едва ли... по скоро убеди майката, че не правиш нищо нередно и си сериозен. Ако е така разбира се. Гледам, че си се запалил, значи ти пука. Винаги можеш да се покажеш като мъж (не, че вече си де) и да отидеш и да говориш фейс то фейс със нея относно връзката ви. Относно това за малтретирането... не знам в каква степен е, нито пък системно ли е, имало ли е причина да я набие и т.н. Така, че не мога да дам особено компетентно мнение.

valko13
05-08-2010, 17:31
Мс за зайнтерсоваността..тка към въпроса..значи бие я,държи я като слугиня и когато баща й е на работа тя постоянно се заяжда с нея сега даже и е счупила мобилния телефон..А относно за срещата с майка й..и аз съм си го мислил,но какво да й кажа..

GregoryHouse
05-08-2010, 17:44
Истината. И бъди убедителен. Кажи и, че държиш на дъщеря и и връзката ви. Че си сериозен. Подкрепи с малко факти и доказателства, ако можеш. Абсолютно при никакви обстоятелства не я нападай, обиждай и т.н. Защото само ще утежниш положението на момичето най-вече.

А това с насилието е нетърпимо. Да да се обърне към полицията. Но само в краен случай и ако няма намерението да се върне в тази къща повече защото, ако се върне ще е дори по-зле. Но пак казвам това е много радикално решение и е добре да го приложи след по задълбочено мислене над ситуацията и само в краен случай.

Покажи и подкрепа и разбиране, тя вероятно има нужда от това.

vagarious
05-08-2010, 17:47
Ами точни думи не можем да ти дадем.Обесни чувствата си, сериозните си намерения към дъщеря й и наистина се постарай да си адски убедителен.Обаче обмисли хубаво какво се готвиш да направиш и дали си заслужава.Сигурен ли си, че НАИСТИНА имаш силни чувства към това момиче или е просто увлечение, което не можеш да получиш, защото някой ти пречи !? :)

valko13
05-08-2010, 17:49
Ами точни думи не можем да ти дадем.Обесни чувствата си, сериозните си намерения към дъщеря й и наистина се постарай да си адски убедителен.Обаче обмисли хубаво какво се готвиш да направиш и дали си заслужава.Сигурен ли си, че НАИСТИНА имаш силни чувства към това момиче или е просто увлечение, което не можеш да получиш, защото някой ти пречи !? :) Обеден съм в чувствата си..Обичам я истиснки..с нея съм повече от половин година..

vagarious
05-08-2010, 17:50
Тогава просто бъди много убедителен. :wink:

valko13
05-08-2010, 17:54
Но незнам как да я накарам да се видим с майкa й.Тя няма да се съгласи...

GregoryHouse
05-08-2010, 17:58
Ами отиди и убеди майка й...у тях...вземи си огнестрелно оръжие по-добре :D Това в кръга на шегата разбира се. Не знам убеди я, чее правилното нещо да се направи. Вкарай малко доводи и така.

valko13
05-08-2010, 18:05
добре говоря с майка й уж всичко минава добре..прибирам се в варна и пак прави тка с нея..тогава ко прайм??

GregoryHouse
05-08-2010, 18:30
Пораствате, тя става студентка във Варна. И заживели щастливо. Устройва ли те? Примерно казвам. Даа знам след много време е, ама имате ли избор?

valko13
05-08-2010, 18:33
Пораствате, тя става студентка във Варна. И заживели щастливо. Устройва ли те? Примерно казвам. Даа знам след много време е, ама имате ли избор? Точно тва сме планирали..но няма да се откажа от нея просто ще отида в града й РУСЕ..и ще говоря но незнам как ще се уговорим с приятелката ми...

vagarious
05-08-2010, 18:36
Според мен пък, сте безсилни.Да подчертая, че не съм прочела това, че сте от различни градове.Моя грешка.Откажете се, докато е време.Или ако се споразумеете по някакъв начин, няма да е за дълго.Просто няма смисъл.Но вие си знаете. :wink:

valko13
05-08-2010, 18:40
Според мен пък, сте безсилни.Да подчертая, че не съм прочела това, че сте от различни градове.Моя грешка.Откажете се, докато е време.Или ако се споразумеете по някакъв начин, няма да е за дълго.Просто няма смисъл.Но вие си знаете. :wink:

НЯМА ДА СЕ ОТКАЖА ОТ НЕЯ..ТЯ СЪЩО МИ КАЗА ЧЕ НЯМА ДА ГО НАПРАВИ..ще говоря с майка й ако не ще я помоля да се обърне към полицията...смисъл приятелката ми..

vagarious
05-08-2010, 18:43
:-o :-o :-o Вие си знаете ..

sadboy95
05-08-2010, 19:29
Щом толкова я обичаш, ще измислиш нещо .

П.П. Виж ми подписа :)

valko13
05-08-2010, 19:39
Имам номера на майка й да й звънна ли..и какво да й кажа..

DevilWish
05-08-2010, 19:44
Аз ходя с турчин и то истински турчин, а не от България, така че знам за какво говориш и аз съм минала през ад.Ако искаш да си поговорим пиши ми едно лично съобщение ;)

valko13
05-08-2010, 20:03
дай си skype там да приказваме и да ме посъветваш..

xNiKx
05-08-2010, 20:42
Тцтц.. :shock:
Хвани си някоя българка от Варна и не се вкарвай във филмите.. :}

WrongLife
05-08-2010, 20:48
1во - НЕ ПОМАГАШ!!!
2ро - Не можеш да заповядваш на сърцето...
3то - Не се прави на шеф
4то - Ние какво очакваш да ти кажем???!
Заведи я в полиция/защита на детето или режете вените и двамата

GregoryHouse
05-08-2010, 22:18
1во - НЕ ПОМАГАШ!!!
2ро - Не можеш да заповядваш на сърцето...
3то - Не се прави на шеф
4то - Ние какво очакваш да ти кажем???!
Заведи я в полиция/защита на детето или режете вените и двамата

5то не си давай безполезното мнение кретеноид?

HiM
05-09-2010, 07:36
Турците са фанатици, едва ли някога ще те приемат, е винаги си има изключение - при по-младите, възрастните са още по-зле. Колкото и да говориш на майката, нема смисъл, баце. Повечето са коне с капаци, следват някви си установени "норми" (да не кажа закостенели) и това е. До навършване на пълнолетие майката има права над нея, но не и над сърцето и разума й. Не знам к'во да ти кажа, ситуацията е много крива, ама както казват - за любовта няма граници.

Shady141
05-09-2010, 08:34
иибасси майката тая да я хванеш да я убиеш малко ше и е... :? :? :? пък и няя неща, които не могат да съществуват всичко е възможно.. :grin: :grin: :grin:

valko13
05-09-2010, 09:19
Днес говорих с приятелката ми и тя каза,че майка й мн искала да ми види характера..

vagarious
05-09-2010, 09:20
:shock: Сериоозно !?!? :D :D Доста добре се е погаврила. :D

justwondering
05-09-2010, 14:21
GregoryHouse e прав. Просто нищо не можеш да направиш. И да звъните, и да се оплаквате, все тая. Така е в България. Приеми, че нищо не можеш да направиш и се откажи. Виждайте си се тайно и ще чакаш да станете на 18, за да сте заедно (ако не са я оженили до тогава, повечето ги женят на 15). Или може да пробваш да се харесаш на майка й, макар че ако е расистка и някаква луда най-много да те погне с точилката.

ronzss
05-09-2010, 14:32
Според мен няма какво да направиш. Твоята ситуация е много сложна. Наистина можеш да се обадиш в "Закрила на детето", защото това си е чист тормоз над момичето. В никакъв случай не звъни на майка й, само ще влишиш нещата според мен.

SuNsEt
05-09-2010, 18:47
Днес говорих с приятелката ми и тя каза,че майка й мн искала да ми види характера.. Значи те смята за несериозен и че това,което е между теб и дъщеря й е моментно увлечение.Запознай се с нея на живо и се дръж нормално,но и се опитай да я впечатлиш.Рано или късно тя трябва да осъзнае,че не може да се бори срещу вас.

ПП:Само се надявам някой ден да не съжаляваш за пропиляното време по това момиче.