PDA

View Full Version : Проблемите на родителите отразяват ли ми се?



tonie__
05-16-2010, 09:13
така,въпросът ми е следния:
баща ми има проблем алкохола,майка ми пуши откакто се помня;аз пия болезнено много и пуша,когато имам пари за цигари :D .заради проблемите на родителите си ли съм такава?заради това,че от малка виждам,че го правят и мисля,че е нормално?

nIkEnCeTy_bE
05-16-2010, 11:08
Ами според мен това влияе доста до някаква степен, а и заобикалящите около теб хора. Може би компанията с която се събираш и това влияе. А и самата ти възможно да се промениш докато израстнеш съвсем. След време може и да се откажеш от тези пороци, ако мога така да ги нарека.

SmilezZz
05-16-2010, 11:08
Може би е така..
Не знам..Но мисля,че проблемите на родителите,малко или много влияят и на децата..

Rounder
05-16-2010, 14:55
Може и да е от това,че просто го смяташ за нормално,но ако не прекаляваш с алкохола защо не,от кога търся такова момиче,да пийва и да пуши :grin: хах

Stellsy
05-16-2010, 17:03
Майка ми и баща ми пушат и доста често ми се е искало и аз да пуша. Пуших един ден но не ми достави удоволствие.Може би пушуш и пиеш, защото си ги гледала цял живот.

alex4et0y
05-16-2010, 17:13
Може би проблема не е в това, че си свикнала да ги гледаш, а в това че не сте си говорили по този въпрос. мое мнение.

someonerandom
05-16-2010, 17:42
Може би по някакъв начин чрез поведението на родителите,особено като по-малки,в нас се изгражда образът на средностатистическия възрастен и като оп-големи неволно се стремим към това.А може би просто го има и това,че приличаме на нашите(аз точно в това отношение
не,е пийвам си от време на време(в компания) обаче цигара през живота си в уста не съм слагал.Но пък съм взел други отрицателни черти на характера,което в крайна сметка си е нормално.

Luscious_Heart
05-16-2010, 19:01
Да, оттам идва явно.
Добре че не прихванах цигарите от майка. :D А баща ми нит пуши, нит пие (само по поводи дига чаша, ама рядко).

Ambrosia
05-16-2010, 21:21
Възможно е .
Аз не пуша и не пия, но въпреки това доста зле ми се отразяват семейните проблеми.

mArMaLaDkA
05-16-2010, 21:36
по-скоро от келешлък е това твоето, не толкова заради проблемите на родителите ти.

DqVoLsKoJeLaNiE
05-17-2010, 17:15
Тук нещата зависят от два фактора: как възприемат родителите ти идеята и ти да пушиш и пиеш и до колко те подкрепят.
(давай положителен и отрицателен отговор)
-Първия фактор: Родителите ти смятат ли, че те могат да си трошат главите, но ти си детето, което трябва да опазят от тези пороци или мислят, че са водили с години такъв живот и нищо не пречи и ти-детето да тръгнеш по техния път...?

-Втория фактор: Ако решиш да отказваш цигарите и акохола, родителите ти до теб ли ще са?
--------------------------------------------------------------------------------------
Два положителни отговора: Може би родителите ти са помогнали..., но съвсем малко. По-добре вземи неката в ръце, докато можеш, щом имаш тяхната подкрепа, си силна и готова да намалиш или откажеш пушенето и пиенето.Помисли дали именно забраните не те накараха да искаш да опиташ и да пушиш, и да пиеш.

Един положителен отговор:Тук приносът на родителите ти е значително по-голям. Ако нямат нищо против да пушиш и пиеш, просто ти отварят вратата към един друг свят, съставен от сладка отрова, тя доставя удоволствие за момент, ала после-съжаление до живот. Няма забрани, които карат забранените неща да изгеждат мечтани, просто свобода.А ако си сигурна, че няма да са до теб, ако решиш да се откажеш, това те обезнадеждава.

Нито един положителен отговор:Приносът от страна на родителите ти е огромен...тук също имаме свобода, но и липса на подкрепа. Започнала си и ако нямаш силна воля, няма измъкване. :)

Sintya
05-17-2010, 17:22
Има някакво влияние, няма как, но ти сама избираш какво да правиш. Дали да пушиш или не - никой не може да те накара противното (:

WaterLilly
05-17-2010, 19:17
Не. Това са оправдания. И майка ми, и баща ми са пушачи - аз не пия и не пуша (и нямам намерение да стане).

titinkaa
05-17-2010, 19:37
И наще пушат ама аз не пуша и не пия.Ама понякога проблемите в къщи ми действат гадно,но всичко се преживява.

sian4eto
05-18-2010, 10:00
Може би е така..
Не знам..Но мисля,че проблемите на родителите,малко или много влияят и на децата..