PDA

View Full Version : Здравословно ?



zoreto
05-25-2010, 09:50
Здравейте ,та само преди 5 минути ми попадна пакетче 'Зайо Байо с лук'
http://i41.tinypic.com/e8okzb.jpg
и реших да прочета съдуржанието:
Пшеничен грис, царевичен грис, растителна мазнина, лук, сол, оцветители (E 102, E 110) и хранителни добавки.Енергийна стойност на 100 гр: 442 Kсal
(Това,което ме изуми) Продуктът се препоръчва при здравословно хранене


Какво ще рече това?
- Че е здравословна храна
- Или при поддържане на здравословен хранителен режим може да се яде това?

ledenakrasota
05-25-2010, 09:54
Не е пържено.Както са чипсовете.

Все пак е царевично.Аз го обожавам.Дори баба и дядо правят домашни пръчици :-D

hahavteen
05-25-2010, 09:55
Да бе! С тия Е-та и оцветители е от най-здравословните :? Пък и 442 калории са ти едно хранене! Ти мислиш ли че със 100гр Зайо Байо ще се заситиш? Боклук е.

zoreto
05-25-2010, 09:57
Да бе! С тия Е-та и оцветители е от най-здравословните :? Пък и 442 калории са ти едно хранене! Ти мислиш ли че със 100гр Зайо Байо ще се заситиш? Боклук е.

дори не казвам ,че ще го изям.Прочетой етикета и ......... Как за бога се яде тва нещо ? :-o

Molzinka
05-25-2010, 10:18
Една приятелка, която се хранеше само здравословно ми беше казала, че ако нещо ми се дояде да си взема Зайо Байо, защото и то влизало в здравословните. :-o

darka1
05-25-2010, 12:16
Уникално е това зрънчо ... обожавам гооо :grin:

Ewok
05-25-2010, 12:18
мамка му, дояде ми се 8-)

Zarity
05-25-2010, 12:21
Ой,мамо,ям по 2 от тея 8-)

zoreto
05-25-2010, 12:25
мамка му, дояде ми се 8-)
ПОДАРЯВАМ ТИ ГО

MaLty
05-25-2010, 12:56
Уникално е това зрънчо ... обожавам гооо :grin:

yakuza_
05-25-2010, 12:58
Четох, че Америка е най - големия износител на царевица/соя, тъй като техните семена са обработвани с глупости, не се разболяват, етц. и съответно нямат почти никакви загуби на продукция и могат да си позволят да изнасят дори за страни от 3-тия свят, така, че ако е с царевица внос едва ли ще са полезни. А оцветителите който са написани, не са от забранените.

Aniiiii
05-25-2010, 14:32
Всъщност то е 50 грама, което прави около 220 калории. Е това не е много.
Но аз не мисля че е много много здравословно, защото е мазно. Царевично брашно е, но не е за всеки ден според мен.

foreverr
05-25-2010, 15:14
Да бе! С тия Е-та и оцветители е от най-здравословните :? Пък и 442 калории са ти едно хранене! Ти мислиш ли че със 100гр Зайо Байо ще се заситиш? Боклук е.
+1 , тва кроки е пълната измишльотина.

fire_magic
05-25-2010, 16:01
а аз да не отварям нова тема ще си позволя да попитам тук.Какъв хляб е по добре да се яде? бял или типов? и от коя марка 8) аз ям типов на "Заря" ама скоро разбрах че нещо са го развалили?

ledenakrasota
05-25-2010, 16:03
а аз да не отварям нова тема ще си позволя да попитам тук.Какъв хляб е по добре да се яде? бял или типов? и от коя марка 8) аз ям типов на "Заря" ама скоро разбрах че нещо са го развалили?


пълнозърнест или черен.Няма значение каква марка.Аз съм всеядна стига да е един от двата типа 8-)

Glamour92
05-25-2010, 16:11
за тоя "Зайо Байо"-последното,което може да се каже за него е,че е здравословен... :?
съчетава големи количества въглехидрати с мазнини...и като цяло си е изкуствена история(и калорийна бомба :-D )
за хляба-пълнозърнестият винаги е по-добрия вариант...друг е въпросът,че повечето от "черните" са всъщност бели с оцветители
според мен "Бонус" си е пълнозърнест,също има един хляб "Mestemacher" и той май,на "Нилана" също
"Тонус" и "Вита" са от бяло брашно с добавка от трици-така,че не са от най-пълнозърнестите 8-)

fire_magic
05-25-2010, 16:16
за тоя "Зайо Байо"-последното,което може да се каже за него е,че е здравословен... :?
съчетава големи количества въглехидрати с мазнини...и като цяло си е изкуствена история(и калорийна бомба :-D )
за хляба-пълнозърнестият винаги е по-добрия вариант...друг е въпросът,че повечето от "черните" са всъщност бели с оцветители
според мен "Бонус" си е пълнозърнест,също има един хляб "Mestemacher" и той май,на "Нилана" също
"Тонус" и "Вита" са от бяло брашно с добавка от трици-така,че не са от най-пълнозърнестите 8-)

Значи на тая "Заря" неможе да и се има доверие викаш.Пълнозърнестия е 3-4 лева за 500 грама тва е нечовешко :lol:

Glamour92
05-25-2010, 16:50
за тоя "Зайо Байо"-последното,което може да се каже за него е,че е здравословен... :?
съчетава големи количества въглехидрати с мазнини...и като цяло си е изкуствена история(и калорийна бомба :-D )
за хляба-пълнозърнестият винаги е по-добрия вариант...друг е въпросът,че повечето от "черните" са всъщност бели с оцветители
според мен "Бонус" си е пълнозърнест,също има един хляб "Mestemacher" и той май,на "Нилана" също
"Тонус" и "Вита" са от бяло брашно с добавка от трици-така,че не са от най-пълнозърнестите 8-)

Значи на тая "Заря" неможе да и се има доверие викаш.Пълнозърнестия е 3-4 лева за 500 грама тва е нечовешко :lol:
не я знам "Заря"-та,мога да те посъветвам да погледнеш коричката-ако е равна и гладка си е просто боядисан бял хляб,също и самата вътрешност-трябва да се виждат частички от самото зърно :D и вкусът,който е леко(съвсем леко) киселеещ
а сега се сетих,че в Кауфланд също продават фирмен хляб,който струва 1,80 за 500гр и си е абсолютно пълнозърнест( и дори е под 200 калории за 100гр) ;)

yakuza_
05-25-2010, 17:19
В България има около 10% пълнозърнест хляб, останалото е бял хляб с оцветители.

Flopper
05-25-2010, 17:25
оффф, по-скоро, че не е вредно! Обаче със сигурност не е здравословно.. Имаше един бисквитки с фибри Хогаренас - ето това е полезно, а не Заю Баю :D

tonie__
05-25-2010, 17:29
не забравяйте как казват на крокитата и другите им производни-Лапваш нещо,гълташ нищо ;)