PDA

View Full Version : Драйфяне след ядене



pochti
06-03-2010, 15:41
Абе добре , като се издрайфаш след като си се наял след нова не си ли пак гладен щом си изхвърлил храната ?

HexGirl
06-03-2010, 15:43
Абе добре , като се издрайфаш след като си се наял след нова не си ли пак гладен щом си изхвърлил храната ?
:shock:
а защо ти е да повръщаш храната ....

billytalent
06-03-2010, 15:46
Не го прави.
Минала съм през този кошмар и от тогава си докарах доста проблеми със стомаха и като цяло със здравето.

pochti
06-03-2010, 15:46
аз не бих си съсипвала така организма но се зачудих хората които драйфат след ядене след тва не са ли пак гладни ... смисъл какъв е смисъла да се наплюскат и да се издрайфат ако след тва все едно не са яли и пак мислят да се наплюскат

magicfairy
06-03-2010, 15:47
По селски едва ли можеше да го напишеш.......

pochti
06-03-2010, 15:49
товаа няма значени сега

HexGirl
06-03-2010, 15:50
смисъла е , че имат психическо разтроиство :)
Булимията е една доста страшна болест , самия факт че приемат храната като нещо лошо е доста гаден. Имам човек страдащ от булимия в семеиството , виждала съм какво е . В началото го правиш нарочно но после стомаха ти свиква и когато се наядеш автоматично почва да ти се гади .
Баба ми е вече на 70 години и още не може да се отърси от това че на млади години е започнала да повръща след ядене .
ЧОвек не трябва да е гузен от това , че се храни ....
Това е се едно да си гузен че дишаш

pochti
06-03-2010, 15:52
разбира се , много си права ... но питах след това пак си гладен ? :)

YakUZa777
06-03-2010, 16:04
Такива само хабят храната :x В страните от "третия" свят хората умират от глад :-o

brokeninside13
06-03-2010, 16:44
ЧОвек не трябва да е гузен от това , че се храни ....
Това е се едно да си гузен че дишаш

pochti
06-03-2010, 17:19
Само че още нико не е отговорил на въпрса ми . Хайде де ! :)

hahavteen
06-03-2010, 17:23
Виж сега то въпроса не е в огладняването. По-принцип булимията върви ръка за ръка с анорексията. Булимиците се опитват се да ядат максимално малко, да се ограничават, бла бла. В един момент обаче се случва нещо и мозъка им почва да крещи "ХРАНА" при което се натъпкват едно хубаво и то не от глад а от лакомия. В такива моменти нямаш нито воля, нито нищо. Повечето не осъзнават какво правят и нямат спомен какво са изяли. Поемат количества храна! (Това състояние го има и в друго хранително разстройство което се казва binge eating но след него не се повръща. Хората страдащи от него са си дебели и нито те нито околните разбират че имат хранитело разстройство защото не изглеждат болни) В момента в който се осъзнаят им става гузно а и лошо от поетата храна която е твърде много за несвикналите им стомаси и отиват да повърнат. След това вече е лесно. Виждат че явно така ще отслабнат и почват да повръщат след всяко по-обилно ядене. Докато естествено не загубят контрол над ситуацията и стомаха им не може да задържи поетата храна. Така че булимиците ядат не от глад а от лакомия и защото мозъка им е гладен (като спреш въглехидратите и мозъка изпада в шок).

foreverr
06-03-2010, 18:02
Еми след повръщане по принцип не съм гласна, защото след като повърна примерно и ми става едно кофти и нямам апетит и не ми се яде.Но по принцип би трябвало човек след повръщане да е гладен, все пак е изпразнил стомаха си.