PDA

View Full Version : Как изкарвате добри оценки?



MishaBabyy
06-08-2010, 11:43
Как изкарвате добри оценки?Учите ли,или се подмазвате?

и още нещо:гаднярката по химия иска да ме остаи да повтарям,ама не за друго,а щото ме мрази...как да изкарам добра оценкаа....

dan23
06-08-2010, 11:48
:D :D :D :razz:

Unendlich
06-08-2010, 11:54
Като цяло лесно си изкарвам оценките и изобщо не си давам зор. Може да се каже, че успехът ми е по-добър от половината, които се напъват доста. Как се изкарват лесни оценки :

1. Зависи какъв ти е учителят - ако е добър ще даде повече шансове на учениците като цяло, ако е решил да се заяжда - ще го направи.
2. Когато се дават доклади, проекти, презентации - участвай, това определено е един адски лесен начин да се изкара добра оценка.
3. Относно поведение - не е нужно да се мазниш, това чак е противно |( Дръж се нормално, а не постоянно да ти се прави забележка и т.н.
4. Можеш да взимаш и участие често - така в края на часа може да ти пише оценка (поне при нас става ;д)

като цяло за мен е това :)

cvetinka95
06-08-2010, 12:15
"гаднярката по химия".. :lol:
Не ти е виновна жената, че времето, с което разполагаш за учене, го прекарваш мацотейки се пред огледалото... :?
Като те "мрази", явно се държиш нагло, неуважително, и да учиш кво искаш.. И кви са тея подмазвания? Баси пропадналото трябва да е това училище, това да е методът..

Както и да е, аз уча само преди контролни / 8ми клас подготве не ми се налага повече, догодина друго../ Останалото - ми не пропускам часове, за да цупя устнички и правя "фотосесии".. Колкото и да е, винаги поне 4 се изкарва от слушане в час. Най-много да си погледнеш веднъж урока, деня, в който е взет, та да ти е "прясно" в главата. :?
Ако имаш някаква култура, би следвало да използваш някаква логика и да свързваш нещата..
Те се опитват да ни научат да мислим и да правим връзка, изобщо не е целта да се учат и декламират километрични уроци..

haxh
06-08-2010, 12:37
.....

haxh
06-08-2010, 12:38
еми аз не уча ама си изкарвам 5 и 6.На контролните мисля някви логически обяснения, сещам се от някъде неща свързани с това и така, иначе си знам.Просто в час слушай малко повече и така. нататък .. 8) :grin:

Crazytu
06-08-2010, 12:43
Честно казано най-важното според мен е да слушаш в час и ако се наложи да си водиш записки, защото повечето учители изпитват за това, което те са казали. В моето училище поне е така, дори някои учители въобще не харесват тези, които си зубрят уроците дума по дума и доста често им намаляват оценката само за това.

Callisto
06-08-2010, 12:50
Рядко се мяркам в училище, но когато отида, взимам тетрадката на някой да я прегледам за 5минутки и запомням всичко без проблеми. Имам фотографска памет и това ми помага да помня много лесно.

Изкарвам добри оценки, като се сприятелявам със всички било то ученици, учители или директорките. Като имам проблем с някой преподавател тичам при директорката, която вече ми е много добра приятелка и тя оправя всичко. Не може да си позволи да не съм доволна все пак и потдържам сайта и, ако иска да и е безплатно ще ме търпи няма как. :D

Иначето и мен миналата година господина по география искаше да ме остави на поправка. Това беше, понеже бях скъсала с най-добрия му приятел от училище (негов ученик). Искаше да ми го върне като ме остави на поправка и не признаваше шестиците ми и отказваше да ме испита, за да му докажа, че знам материала. Отидох при директорката и тя каза, че ще се погрижи и догодина господина няма да го има щом ми прави проблеми. Е следващия час по география ме испита, получих си шестицата, а на следващата година господина беше уволнен. :D

anonymous546178
06-08-2010, 12:57
За да си сигурна че ще изкараш добра оценка си сядаш на задника и четеш и четеш.. когато решиш че е време да пишеш във форума се отказваш и продължаваш да четеш... химията е лесна наука стига да имаш 3 стотинки акъл в главата и прибежанието да четеш теорията

ecstazy
06-08-2010, 12:59
Честно казано най-важното според мен е да слушаш в час и ако се наложи да си водиш записки, защото повечето учители изпитват за това, което те са казали. В моето училище поне е така, дори някои учители въобще не харесват тези, които си зубрят уроците дума по дума и доста често им намаляват оценката само за това.+

iiordanova
06-08-2010, 13:34
Щом иска да те оставя на поправителен .. седни и научи 2 урока , ама поне да са научени.
Иначе си изкарвам добрите оценки с доза учене и харизма , която си притежавам ..и естествено при някои учители малка доза подмазване 8-)
А за какво се заяжда учителката ти ? Защото , ако е основателна причина .. се оплачи на класната или на някой , който може да направи нещо ?

December
06-08-2010, 14:03
Оф ма патко накифлена,мислех си, че не можеш да станеш по-тъпа,но ето че попаднах на тази тема.Адски е тъпо да кажеш "този ме мрази".И какво?В живота ти много хора ще те мразят и ще се опитват да те прецакат,но ти трябва да си силна и да се бориш!!!Щом те мрази учи,ходи на консултации,частни уроци - така ще те сметне за човек и ще й се издигнеш в очите.И аз ако бях на учителката ти така щях да постъпва,че дори и 5 пъти по-зле :? С такива копелета като тебе не знам как се оправят учителите.Имам ги и аз такива в класа.Веднъж пиеха ракия по време на час :?

Как си изкарвам добрите оценки ли - подмазвам се на учителите като им копувам скъпи бонбони и им казвам,как новата им прическа е Уникална! :? :x :-x

SilverRain
06-08-2010, 17:13
Честно казано най-важното според мен е да слушаш в час и ако се наложи да си водиш записки, защото повечето учители изпитват за това, което те са казали. В моето училище поне е така, дори някои учители въобще не харесват тези, които си зубрят уроците дума по дума и доста често им намаляват оценката само за това.
повечето от информацията я запомням още в часа ... най-вече по предметите които са ми интересни

shakira96
06-08-2010, 17:27
Изкарвам добри оценки, като си седна на задника и започна да уча. А това не се случва много често. :lol:

mrtn
06-08-2010, 17:28
Химията се учи с разбиране, не се учи като други предмети като история, география, биология и т.н. Сядаш си на дупето и учиш, докато не запаметиш нещо. Най-важното е да се изолираш от всичко компютър, телефон, телевизор.
Изпозлвай въобразжението си! Представяш си като си слагаш гланц, как глицерола влиза в устните ти и ги прави по меки. Именно това е химия. :)
Айде успех и дано не те оставят. :)

Luscious_Heart
06-08-2010, 17:40
Как изкарвам ли? Еми.. почти не уча. даже сега уж трябва да преговарям по математика и т.н., но все отлагам. :oops: Мамка му, целият девети клас си пропилявам с неправене на нищо! :shock: :cry: :cry: Какво ми става, не знам!!!
По БЕЛ уча, като правим с класа пищови за тестовете (ужасни са), но и като пиша главозамайващо фрапиращи есета. :D :razz:
Математика - айляк... само домашни пиша.
Езиците - граматиката си я научавам лесно, но думите искат труд, да ги еба. :lol:
География и история - няма как, скука ми е, квото научиш - научиш, а ако ме мързи - пищов.
Физика - интересна ми е. Чета си за удоволствие. 8-)
Химия - нещо затъвам и ще трябва да си потърся учебника вече. :booooomb:
Психология - там не можеш да ме накараш да уча... А и господинът разрешава по време на писм. изпитвания да ровичкаш в тетрадката и учебника. 8-) Много е теорията.

Pwnmaster
06-08-2010, 17:53
Не съм пипал по БЕЛ и по математика, а имам над 30 бал :)
Слушаш в час и преговаряш за сигурност. По разказвателните предмети се изкарва оценката с обща култира.

blue_ice
06-08-2010, 17:58
майко и аз имам проблеми с тая по химия..абе изобщо самата химия е ад :booooomb: :booooomb: :booooomb: иначе аз си уча, а тва с подмазването става само с добрите даскали дет малко им тряа да се пречупят и да ти пишат по-високата оценка... не мисля, че ми се е налагало

casey
06-08-2010, 18:21
Ми изкарвам добри оценки с учене, четене, решаване на задачи и каквото изисква предметът. Рядко се стига до преписване или както ние му викаме "сверяване на отговори", т.е. другите преписват от мен, но аз няма от кого 8-) и така...

Molzinka
06-09-2010, 13:58
Уча, говоря си с учителите и съм си супер близка с почти всички, а с тези, които не съм се подмазвам 8-)

elito0o0o0
06-09-2010, 16:24
Изкарвам хубави оценки когато уча. ;)

Colouring
06-09-2010, 16:38
Ами,уча.Не прекалено,но не и малко.Нормално,за да изкарвам само 5ци и 6ци.
Не,че нещо,ама най-лесно е да казваш-'тя ме мрази'.И всички минават с това.Не казвам,че може и да не е така,но просто,помисли дали ти нямаш вина за това,че иска да те остави на поправителен.Естествено-имаш.Ако имаше хубави оценки(а те идват от учене) не би те оставила..

wartus
06-09-2010, 16:48
1:Преписвам
2:Имам един зубар дето ми е фр и той помага
Друг начин няма освен ако си нямаш личен живот и не учиш само

ПП по История имам 2 6тици а нямам учебник :lol: и в час не ходя 8-)

iwii
06-09-2010, 17:24
Преписвам :P Подсказват ми ..

WaterLilly
06-09-2010, 17:54
Как изкарвате добри оценки?Учите ли,или се подмазвате?

и още нещо:гаднярката по химия иска да ме остаи да повтарям,ама не за друго,а щото ме мрази...как да изкарам добра оценкаа....
Аха, вярвам ти.

Изкарвам си оценките като уча и понякога преписвам (но никога това не ми изкарва цялата оценка). Никога не се подмазвам на учител, не съм такава.

Mar7i
06-09-2010, 17:59
С учене

diksi
06-09-2010, 18:10
С учене
Още щом видях заглавието на темата щях да напиша това :-o

AutomatiC
06-09-2010, 18:19
нямам добри,а отлично оценки..как ги изкарвам?.... .. отг:с учене,мразя подмазването.

maks
06-09-2010, 18:21
s u4ene
dabeda :lol: :lol:
priatel slusa6 ima dvametoda za dobri otchenki
parvi metod
1.v 4as vinagi si vodi6 mnogo podroben plan tam s si4kite mu opredeleniq i gluposti
2.v sledva6tia 4as poneje pitat varhu stariat urok,diga6 raka i vzema6 u4astie kat lud
3.na kraq na 4asat ima6 otchenka 6+
vtori metod
(ve4e e s u4ene)
1.v na4aloto na sroka pak si vodi6 stra6no podrobni planove na urochite
2.poneche si v na4aloto na sroka u4itelite pitat i digat po jelanie
3. poneche ste zeli samo 1 ili dva uroka,materiala e adski malko
4.diga6 parvite tri 4asa raka po daden predmet po jelanie i si izkarva6 6-tichite
5.do kraq na sroka si spi6 v chasovete i ne u4i6,dokato drugite se potyt nad materiala

emi tova e ot men a i sori za kirilichata nesto mi se prechaka

Nakadah
06-09-2010, 21:32
МНОГО ЛЕСНО!!! АЗ СЛУШАМ В ЧАС/ЛЕКЦИЯТА/УПРАЖНЕНИЕТО/ЛАБОРАТОРИЯТА...
НЕ СИ ГОВОРА С ПРИЯТЕЛКАТА ОТ СЪСЕДНИЯ ЧИН И НЕ СИ СЛУШАМ IPODA

iLovePussyJuice
06-09-2010, 23:19
не уча, нито се подмазвам

Djenka
06-11-2010, 19:24
С учене! :x Няма смисъл да чакаш тоз и оня да ти подсказва. :?


А за това с мразенето.. И аз имах учителка, за която мислех, че ме мрази, ама не е вярно. :? Как да не ме изкарва на дъската всеки час, като не си затварям устата точно пред носа й.. И като спрях да говоря, хоп! - разбрах че е много добра учителка, която поне се стреми да ни научи, а не ходи на училище само за да отмине номера... :?

wwww
06-11-2010, 19:28
Вземи и купи един скъп подарък, за 30-40 лева и може да се размекне. Това обаче не става при всяка личност.
Също така може преди часа да кажеш на учителката - госпожо, моля ви изпитайте ме и да си изкараш 3 ако имаш нужните знания.

Annn-Maryyy
05-10-2017, 15:56
Ето няколко съвета и от мен:
Пишете си домашните дори и да е грешно е по-хубаво да имаш домашно от колкото забележка или още по-лошо 2-ка
Участваите​ в проекти и презентации
Прочетете си уроците поне 1 път
Не пропускайте часовете
Ако изпитвате трудности по-добре отделете малко време, за да отидете на консултации
, уроци или просто може да попитате учител или родител
При мен това долу-горе работи това защото учителите ми са доста странни.....Учителя по математика не знае колко е 1+2, учителя по химия и биология говори много бързо и тихо и прави доста отклонения от урока, учителя по история и география постоянно ни вика, учителката по български е много добра, но строга и винаги когато влезе в стаята краката ми треперят :Д , а за другите учители няма да коментирам..... Също така и учебниците​ ни са отвратителни.... Много са разбъркани и нищо не се научава от тях ;-;

prosto_chovek
05-14-2017, 19:05
Едно кратко ръководство от бай ви Сашо, вече даже дипломиран от университета. Първо, да се подмазваш на учител е душевна проституция за мен. Би ме било срам да търча като откачен да купувам на госпожа леля гица вафли, че да ми пише шестица. По принцип в училище се държах премерено арогантно с преподавателите, когато нещо не ми харесваше и някак си успявах да ги убедя, че съм прав (или се правеха, че са убедени). Оценките съм си изкарал или с учене по предметите, които съм смятал, че ще ми вършат работа, или с преписване. Човек не може да знае всичко и всичко да му е интересно. Примерно по история системно играеха прозрачните пищови на тиксо, но по физика си бях бетон. След това в университета си взех физиките от първи път и това действително ми помогна и по другите дисциплини. Ако исках да уча УНСС, щях да си налягам пак на математиките, на географията и да чета за икономика, а да преписвам по физика примерно. По химия в 9ти клас щяха да ме оставят на поправка, понеже не съм бил знаел за окислително-редукционните процеси. До ден днешен продължавам да не ги знам, тогава минах на магия с малко нетипично за мен зубрене. А за домашните - какво ще ти кажат, че не си сметнал на маке си ако са й кафеви очите, на уйча ти какви трябва да са му в 10 клас по биология? Ще ти пишат 2-ка, там ще викнат майка ти и какво? Пишете си домашните, от които има смисъл за вас (минимум 2 предмета трябва да имат смисъл, ако искате да се занимавате с нещо законно).

Съвет от мен - решете какво искате да учите и с какво да се занимавате към 8-9-10 клас и учете по нужните ви предмети. Никой не знае всичко, каквото ви дъни го преписвайте или го зубрете, няма незавършил училище. Мислете в перспектива. Аз в 11 клас не знаех за ахелой (освен, че на времето имаше такава водка), ама знаех да изчислявам електрически вериги. Сега това работя даже и продължавам да имам хуеобразна болка за ахелой.

Егати подробния отговор :D

gabby218
05-15-2017, 11:31
За да изкарвате добри оценки, трябва да полагате повече усилия вкъщи и да внимавате в час. Всичко зависи от това ти какъв начин на живот си избрал за себе си,но ако искаш да имаш по-добри оценки, трябва и да спиш повече, за да си бодър в училище и да помниш повече.

rendezvous
05-19-2017, 08:34
Микрослушалката (https://spy.bg/mikroslushalka/) е неразделен аксесоар от мен по време на изпит :D винаги е много добър нагоре :)

prosto_chovek
05-21-2017, 10:04
^^и заради такава слушалка, дето един колега си изкара цялото следване с нея, сега не може да си намери работа, не знае откъде се пускат офис програмите, не може да реши квадратно уравнение, не си знае името на специалността и храни, че няма работа по специалността.

Chrysothemis
05-23-2017, 13:59
Едно кратко ръководство от бай ви Сашо, вече даже дипломиран от университета. Първо, да се подмазваш на учител е душевна проституция за мен. Би ме било срам да търча като откачен да купувам на госпожа леля гица вафли, че да ми пише шестица. По принцип в училище се държах премерено арогантно с преподавателите, когато нещо не ми харесваше и някак си успявах да ги убедя, че съм прав (или се правеха, че са убедени). Оценките съм си изкарал или с учене по предметите, които съм смятал, че ще ми вършат работа, или с преписване. Човек не може да знае всичко и всичко да му е интересно. Примерно по история системно играеха прозрачните пищови на тиксо, но по физика си бях бетон. След това в университета си взех физиките от първи път и това действително ми помогна и по другите дисциплини. Ако исках да уча УНСС, щях да си налягам пак на математиките, на географията и да чета за икономика, а да преписвам по физика примерно. По химия в 9ти клас щяха да ме оставят на поправка, понеже не съм бил знаел за окислително-редукционните процеси. До ден днешен продължавам да не ги знам, тогава минах на магия с малко нетипично за мен зубрене. А за домашните - какво ще ти кажат, че не си сметнал на маке си ако са й кафеви очите, на уйча ти какви трябва да са му в 10 клас по биология? Ще ти пишат 2-ка, там ще викнат майка ти и какво? Пишете си домашните, от които има смисъл за вас (минимум 2 предмета трябва да имат смисъл, ако искате да се занимавате с нещо законно).

Съвет от мен - решете какво искате да учите и с какво да се занимавате към 8-9-10 клас и учете по нужните ви предмети. Никой не знае всичко, каквото ви дъни го преписвайте или го зубрете, няма незавършил училище. Мислете в перспектива. Аз в 11 клас не знаех за ахелой (освен, че на времето имаше такава водка), ама знаех да изчислявам електрически вериги. Сега това работя даже и продължавам да имам хуеобразна болка за ахелой.

Егати подробния отговор :D

'nuff said

NomNomNom
05-23-2017, 14:52
По интересните и важни предмети за теб - тр да учиш съзнателно и всичко. За останалите:
- доклад
- взимане на участие в час и внимателно слушане (по-лесно се учи като слушаш внимателно)
- прочети допълните каренца в учебника
- потърси в нета нещо дапълнително
- задавай въпроси - и ако не ти е ясно, и ако има възможност по някоя тема да се разкаже повече