PDA

View Full Version : Аборт



Shmahao
07-11-2010, 13:00
Как може да се достигне преждевременен аборт ?
Какво придставляват тези нелегални аборти ?
Колко време след зачеването се появат и симптомите ?
Това се нещата които ме интересуват . Мерси на отговорилите по темата .

Nadelina
07-11-2010, 13:08
Първо разбери дали си бременна, после питай за аборт, още повече нелегален.

0u7l1n3
07-11-2010, 13:08
На първия въпрос не мога да ти отговоря.

2. Това са аборти, извършвани от лице без медицинско образование и извън болнични заведения.
3. Първата-втората седмица след зачеването.

kradinero
07-11-2010, 13:11
Преждевременен НЕЖЕЛАН аборт може да бъде причинен от стрес, притеснение, падане и т.н.
Нелегалните аборти могат да се правят и след поставената дата за безопасен аборт.. тоест са опасни и за майката. До колкото знам стават без документи, но цените са високи, заради опастността на която се подлагат Гинеколозите и самата жена.
Около седмица-две след зачеването. Повръщане, прилошаване, подуване на корема и т.н.

Ако не съм помогнала , чичко Гугъл има информация влез и си потърси


П.П. : Боже колко се увеличиха темите свързани с аборти, противозачатъчни и т.н. :?

Shmahao
07-11-2010, 13:11
Толкова рано ли се проявават симптомите :shock: шикирана съм . Какви са те ??

kradinero
07-11-2010, 13:14
Изброих ги в предния пост.

+ ядеш повече, омаряш се по-бързо (все пак имаш втори човек в тебе )

Shmahao
07-11-2010, 13:14
Благодаря много за бързите отговори .

Shmahao
07-11-2010, 13:14
Разбирам . Благодаря . :)
А всъщност през първите 1-2 седмици бебето не е ли още безформено че за ми се яде повече?

0u7l1n3
07-11-2010, 13:15
Болки в кръста, напрежение в гърдите, болки в корема, гърдите, главата, гадене (особено сутрин), повръщане, потъмняване на ареолите, тъмна лента от пъппа до вагината... и липса на менструация, може да има и зацапване на мястото на цикъла, или още със самото зачеване...

GossipGirl89
07-11-2010, 13:16
Първият симптом е липса на цикъл. След това почват вече подуване и напрежение в гърдите, болки в кръста, главоболие, гадене, повръщане и т.н. Общо взето тия неща стават през първите няколко седмици - ако не се лъжа между третата и осмата беше...

За нелегалните аборти не съм много запозната, но не съм чувала добри неща. Общо взето май са доста опасни и за майката и не се препоръчват

0u7l1n3
07-11-2010, 13:19
А ти имаш ли някакви симтоми от изброените? За по-сигурно си направи тест, тук можем само да гадаем. Без презерватив ли го правихте?

Shmahao
07-11-2010, 13:23
Да стана голяма грешка и беше без презерватив . От тогава са изминали 15 дни и нямам никой от изброените симптоми за сега , но прочетох пост по - горе че те ще се прояват чак след 3тата седмица . :( Ако не е така значи май не съм бременна . Дано че направо си изгризах ноктите .

GossipGirl89
07-11-2010, 13:24
Направи си тест. Вече е минала седмица откакто сте правили секс, така че ще ти отчете с голяма точност

kradinero
07-11-2010, 13:25
Стават и такива грешки. Да знаеш вече да не ги повтаряш. Ами дано аз и 0u7l1n3 да грешим, че са за 1-2 седмици. Иначе мила избираш: аборт или количка :)

0u7l1n3
07-11-2010, 13:27
Направи си тест. Вече е минала седмица откакто сте правили секс, така че ще ти отчете с голяма точност

Попринцип тест се прави м/у 7-14 ден след акта :)
Но по-добре опитай, ако това ще те успокои. Възможно е да не ти се появят изобщо симптоми, освен липсата на цикъл, но все пак си наблюдавай тялото внимателно. Ако забележиш нещо нередно иди на гинеколог! :)

Shmahao
07-11-2010, 13:31
Много съм стерсната междо другото . :(
Знаете ли .... значи някъде 1 седмица след това ми се появи цистит (това е възпаление на пикочния мехур , нещо бях изстинала) и ходих на генеколог но не му казах за съмненията си понеже бях с майка ми . Той обаче ми гледа корема чрез видеозон мисля че беше . Дали щеше да забележи ако съм забременяла и да ми каже ? :(

0u7l1n3
07-11-2010, 13:35
Едно е да ти гледа пикочните пътища, друго е вътрешните полови органи. Иди пак, сама, за да не ти е притеснено и ако има проблем ЗАДЪЛЖИТЕЛНО го сподели с майка си, защото ние тук не можем да ти го решим, освен да ти даваме съвети... :)

Shmahao
07-11-2010, 13:36
Мда така е . Благодаря на всички . :) :)

YouAteMyHeart
07-11-2010, 13:37
Тест! 3-4лв. е един.Толкова ли е трудно да си вземеш и да видиш дали си бременна.Тогава питай за аборт. :?

Shmahao
07-11-2010, 13:41
Умирам от стах да га направя и за това ми се иска да си изчакам цикъла . Не ви е било на главата просто ...... не мога да спя и да ям от притеснения .
Ако го направя тоя тест и той е полужителен ще припадна . Не мога ... не искам за знам :( :(

Extremescream
07-11-2010, 13:44
Направи го,поне ще знаеш.

Nadelina
07-11-2010, 13:49
Така от това притеснение, напрежение, гладуване и какво ли още не ти се случва в главата, може да ти закъснее и още повече ще се притесниш. По-добре си направи тест, да знаеш. Ако е станало нещо, по-добре да реагираш и да му мислиш от рано. Смисъл от това сега няма никакъв.

0u7l1n3
07-11-2010, 13:52
Умирам от стах да га направя и за това ми се иска да си изчакам цикъла . Не ви е било на главата просто ...... не мога да спя и да ям от притеснения .
Ако го направя тоя тест и той е полужителен ще припадна . Не мога ... не искам за знам :( :(

Ти така си мислиш, че не ни е идвало на главата. Повярвай... знам как е... А не е хубаво да не ядеш и спиш, успокой се, защото с тревоги нищо хубаво няма да си докараш. :)

kalpazanka
07-11-2010, 13:52
Дори и да си била бременна по това време, за една седмица след акта няма как зиготата да достигне до маточната кухина, да се вгнезди, че и да нарастне до степен да бъде видима с ултразвук.
Първо се убеди, че си бременна, а едва тогава мисли за аборт. Все пак един тест е 3 лв.

Пф, научете накрая що е то цикъл и що е то менструация! Излагате се вече!

ladykeisy
07-11-2010, 14:00
Умирам от стах да га направя и за това ми се иска да си изчакам цикъла . Не ви е било на главата просто ...... не мога да спя и да ям от притеснения .
Ако го направя тоя тест и той е полужителен ще припадна . Не мога ... не искам за знам :( :(

Знам какво е, но аз чакам положителен тест от месеци. Имаше един период, в който вътрешно ми се искаше да не е положителен, защото щях да си гледам бебето сама. Тогава мъката е ужасна, но ако не направиш тест, става все по-късно, а колкото по-рано - толкова по-добре.
Отиди и си купи, не е скъп, направи го, колкото и да ти е трудно или просто отиди на гинеколог.Ти рано или късно трябва да разбереш резултата, но по-добре рано.

astraboy
07-11-2010, 14:16
здравейте.помисли много добре ако си бремена разбйрасе дали е добро решенйе аборта.Имай в предвид че би могло след евентуален аборт да се появят усложненйя,сащо да не можеш да имаш повече деца.Успех и дано да е наред всичко :) :)

krem4et0
07-11-2010, 20:18
Дори и да си била бременна по това време, за една седмица след акта няма как зиготата да достигне до маточната кухина, да се вгнезди, че и да нарастне до степен да бъде видима с ултразвук.
Първо се убеди, че си бременна, а едва тогава мисли за аборт. Все пак един тест е 3 лв.

Пф, научете накрая що е то цикъл и що е то менструация! Излагате се вече!

Да допълня само, колежке - тест най-рано 14 дни след рисковия акт или на първия ден от закъснението!
P.S. Крайно време е да напишем няколко постулата, които да копираме във всяка тема, свързана с менструация, цикъл, тестове...Честно, втръсна ми да пиша това по 1000 пъти.

frozendeath
07-12-2010, 04:04
Направи си тест. Ако е положителен, тогава мисли. А защо нелегален аборт?
П.С. За ескапел не се ли сети, като знаеше, че е станал гафа?

Emilen
07-12-2010, 09:32
Рано или късно, все ще ти се наложи да се изправиш срещу проблема. Затова е по-добре да е възможно най-рано, за да имаш време да размислиш относно бъдещите действия. За нелегален аборт изобщо не си помисляй. Най-често се стига до стерилитет и после ще искаш, но няма да можеш да забременееш. До 2-3 седмици след забременяване не е възможно да се види бременността с ултразвук. Вече е време за тест. Разтрепери се, припадни от страх, но го направи. Мисля, че друг разумен избор НЯМАШ.

Trollneral
07-12-2010, 10:17
Толкова рано ли се проявават симптомите :shock: шикирана съм . Какви са те ??
сяка сутрин акаш стабилно...

Oh wait

melchetooo
07-12-2010, 16:34
И аз да попитам...
Цикъла ме пропусна този месец не бях забелязала дори защото е много нередовен(в смисъл закъснява но винаги идва не ме е пропускал месец),но изведнъж взе да ме боли корема,започнах да ям неща който мразя със страшен апетит и си направих тест..който беше отрицателен,но продължв да не ми дива и този апетит..и болките в корема и кръста... искам вашето мнение след което естествено ще отида на гинеколог не ви мисля за гадатели ..благодаря

FunkyBoy
07-12-2010, 22:35
Аз не съм компетентен по темата, ама ми е интересно: до колко месеца след зачеването е безопасно да се направи аборт? :-o

krem4et0
07-13-2010, 06:13
Законно е до 3-ти месец включително (12 г.с.). После може само по медицински причини и естествено по незаконен начин.

Nadelina
07-13-2010, 07:37
^Или спонтанно.

krem4et0
07-13-2010, 07:53
Е, мисля, че се попита за аборт по желание.

FunkyBoy
07-13-2010, 08:45
Законно е до 3-ти месец включително (12 г.с.). После може само по медицински причини и естествено по незаконен начин.

ясно, мерси за инфото :)

Sofff
07-13-2010, 09:10
След 1вия месец се появяват симптомите ... понякога може и по - късно ... а абортите на черно нали знаеш, че ако ти го направи някой некадърен както в повечето случаи става ... може да не можеш да забременееш след това .

kremen4eto
07-13-2010, 11:15
^ То и при законните може да стане.

Прочетох в темата, че незаконните били по-скъпи, а мислех, че са по-евтини. Как е всъщност? :-o

kalpazanka
07-13-2010, 14:52
Незаконните логично са по-скъпи. Кой АГ би си заложил репутацията за 100 лв заради някоя пикла, която не се е сетила, когато е било време?! :-o

kremen4eto
07-13-2010, 14:54
^ Не само 'пикли' правят аборти.

Shmahao
07-13-2010, 16:19
И аз да попитам...
Цикъла ме пропусна този месец не бях забелязала дори защото е много нередовен(в смисъл закъснява но винаги идва не ме е пропускал месец),но изведнъж взе да ме боли корема,започнах да ям неща който мразя със страшен апетит и си направих тест..който беше отрицателен,но продължв да не ми дива и този апетит..и болките в корема и кръста... искам вашето мнение след което естествено ще отида на гинеколог не ви мисля за гадатели ..благодаря
Доста притеснително впрочем.

Princessani
07-13-2010, 17:27
Първо разбери дали си бременна -после мисли за аборт.Едва ли е толкова страшно да си направиш тест или да отидеш на лекар.Дори и да си бременна според мен аборта не е решение.Помисли дали не е по-добре да го задържиш и да го отгледаш с помоща на родители си.Или да го дадеш за осиновяване на хора ,които ще се погрижат за бъдещето на дете ти.Има толкова майки ,които искат ,а не могад да имат свое дете.Има и двойки ,които позволяват на родната майка да идва и да вижда детето си.Аз лично съм за осиновяването пред аборта.Но да го дадеш директно на семейство,което познаваш ,а не в някой мирезен дом за сираци ,където децата имат тежко детсво.

gugenceto2
07-15-2010, 13:03
здравейте.помисли много добре ако си бремена разбйрасе дали е добро решенйе аборта.Имай в предвид че би могло след евентуален аборт да се появят усложненйя,сащо да не можеш да имаш повече деца.Успех и дано да е наред всичко :) :)
това се случва много рядко при легален аборт (преди четвъртия месец май че беше той) а при нелегалният аборт след 4 месец могат да се появат големи усложнения

Gri6a
07-16-2010, 01:26
Умирам от стах да га направя и за това ми се иска да си изчакам цикъла . Не ви е било на главата просто ...... не мога да спя и да ям от притеснения .
Ако го направя тоя тест и той е полужителен ще припадна . Не мога ... не искам за знам :( :(


Значи те е страх да погледнеш истината в очите за това ще се мъчиш в продължение на месец докато накрая тази среща стане неизбежна? Жени... Никога няма да ги разбера.
Още едно въпросче. След гафа защо аджеба не си купи едни хапчета за след секс?До колкото съм запознат струват към 30-40 лева, но може и да греша. Зимаш си сичките джобни и тея на пича, който те е напомпал и ако не стигат почвате да молите приятелите си за по 5 лева под предтекс, че е на живот и смърт(ще ме прощаваш за иронията). Вярно, че е унизително да просиш, но аз предпочитам да ме мислят за просяк от колкото да имам дете, за което не мога да се грижа.
А може би пък не знаеше, че тези хапчета действат до 24 часа след секс? :?
Вярно не са особено полезни но пък 1 няма да те убие.

KidCudi
07-16-2010, 04:49
Здравейте .. За да не пускам нова тема, ще питам тук. Вчера беше 14 ден от МЦ, т.е. бях в овулация. С приятеля ми правихме секс - както винаги с презерватив. (Не искам да си мислите, че съм някоя глупава малка пикла. Напротив, на 17 съм и винаги здравето ми е било на първо място и определено съм наясно с организма си и как да се предпазвам...) Та както и да е. Преди да започнем той си го вкара без да сме сложили презерватива .. но беше съвсем за мъничко .. и беше 2 - 3 пъти .. След 1 - 2 минутки като му слагах презерватива видях, че има предеякулационна течност, съвсем малко, но все пак имаше. Но предполагам е излязла след като го е извадил. За жалост чак след като свършихме видях, че съм в овулация.. :( Въпроса ми е трябва ли да взимам хапче .. изобщо не ми се иска, знам колко е вредно. Но ако няма друг вариант.. Не знам..според мен за 2 - 3 вкарвания няма шанс да е станал гаф .. но все пак искам вашето мнение. Благодаря предварително ..

Gri6a
07-16-2010, 05:39
Здравейте .. За да не пускам нова тема, ще питам тук. Вчера беше 14 ден от МЦ, т.е. бях в овулация. С приятеля ми правихме секс - както винаги с презерватив. (Не искам да си мислите, че съм някоя глупава малка пикла. Напротив, на 17 съм и винаги здравето ми е било на първо място и определено съм наясно с организма си и как да се предпазвам...) Та както и да е. Преди да започнем той си го вкара без да сме сложили презерватива .. но беше съвсем за мъничко .. и беше 2 - 3 пъти .. След 1 - 2 минутки като му слагах презерватива видях, че има предеякулационна течност, съвсем малко, но все пак имаше. Но предполагам е излязла след като го е извадил. За жалост чак след като свършихме видях, че съм в овулация.. :( Въпроса ми е трябва ли да взимам хапче .. изобщо не ми се иска, знам колко е вредно. Но ако няма друг вариант.. Не знам..според мен за 2 - 3 вкарвания няма шанс да е станал гаф .. но все пак искам вашето мнение. Благодаря предварително ..


Еми ако си сигурна, че предеякулационната течност не е попаднала в теб може да си спокойна а и да е попаднала шансът е супер малък.

pamii
07-16-2010, 07:41
И направи ли си теста най - после?

fortvilelse
07-16-2010, 07:51
И направи ли си теста най - после?

И аз тва се чудя.. и ако си бременна, по-добре роди детето.. ако направиш аборт, тва си е чисто убийство.. един ден като пораснеш и като ти дойде акъла може и да съжаляваш.. колко мангали са се родили, а ти ако си бременна мислиш да прибягваш до аборт.. не си струва..може да го дадеш на някое семейство като участваш активно в живота на детето, то един ден ще те разбере..

pamii
07-16-2010, 14:38
И направи ли си теста най - после?

И аз тва се чудя.. и ако си бременна, по-добре роди детето.. ако направиш аборт, тва си е чисто убийство.. един ден като пораснеш и като ти дойде акъла може и да съжаляваш.. колко мангали са се родили, а ти ако си бременна мислиш да прибягваш до аборт.. не си струва..може да го дадеш на някое семейство като участваш активно в живота на детето, то един ден ще те разбере..

зависи на колко години е ..

KidCudi
07-16-2010, 16:22
Gri6a, благодаря за бързия отговор. Въпроса обаче е, че не мога да знам със сигурност дали е попаднала предеякулационна течност в мен или не е ... затова се чудя да пия ли хапче . :( :neutral:

Shmahao
07-18-2010, 11:46
ЕЙ ХОРААА ТОКУ ЩО МИ ДОЙДЕ :grin: :grin: :grin:
Лелеее това беше най-дългия почти месец в живота ми и сега съм супел щастлива :) :grin:
Беше ми много важен урок който няма да забравя ! Добре че се разминах този път :-) :) :)

takemybreathaway
07-18-2010, 12:42
Толкова много народ учи и специализира в областта на медицината, та как може на някой да му хрумне да прави незаконен аборт!? За какво са построени тези болници, нали предназначението им е в тях да лекува и подпомага здравословното състояние на народа!? офффф :-x

kalpazanka
07-18-2010, 15:31
^А тогава кой нормален медик в коя болница би се съгласил да направи аборт след 12 г. с. /който всъщност е подсъдим/? Къде чели, къде недочели/недоразбрали, важното е да цопнете мнение. Дали ще е по темата, не е важно.
Слагам катинар. На авторката й е дошло. Дано нейната история е обеца на ухото на останалите.