PDA

View Full Version : Контролно



daweda
10-17-2010, 13:24
Утре ще правя по мат 8 клас съм и ще го правим върху корените ама аз хабер си нямам от тях 3 ако изкарам добре ще бъде казват ми че не съм глупав но немога да ги разбера :cry: бахта тъпото татко уж щеше да ми обяснява ама почна мн да дрънка и аз излязох от стаята пък ся ме е срам да го помоля пак да ми обяснява щот съм ебаси тъпото копеле просто исках да споделя да ми олекне :cry: :cry: :cry: :cry:

chemist9009
10-17-2010, 13:53
хах.....Математиката е общ проблем за човечеството....човешката глупост е безкрайна и тази наука го потвърждава 8) :D

barovec93
10-17-2010, 14:48
Какво не ти е ясно за корените? Дай някаква задача и ще се опитам да помогна колкото мога! Между другото това е много лесен дяр- корените!

mlakniwe2
10-17-2010, 14:54
Аз съм 11 клас и като гледам преди нас 8-ми клас дето са прайли контролно на корени и аз нищо не чаткам как съм минал в 9 клас незнам, логаритмите са по-гадни и въобще по математика нищо не чаткам :(

elito0o0o0
10-17-2010, 14:55
Чакай да станеш 9 клас да видиш к`ви още по-големи глупости се учат, пък тогава се оплаквай от тия лесни корени..

chemist9009
10-17-2010, 15:36
хах това нищо не е....не подозирате кви чудеса ви чакат в 10-11-12 клас
:D :D

sp33der
10-17-2010, 15:51
Квадратният корен не е особенно труден,поне това което се учи в 8.клас.Отвори си учебника прочети св-вата,виж 1-2 решени задачи,опитай се сам да решиш няколко и най-вероятно ще го разбереш.

wali00
10-17-2010, 15:54
Чакай да станеш 9 клас да видиш к`ви още по-големи глупости се учат, пък тогава се оплаквай от тия лесни корени..

Ако си задължителна подготовка, не бих казал, че е особено трудна..

ImmortalSportFreak
10-17-2010, 16:48
хах.....Математиката е общ проблем за човечеството....човешката глупост е безкрайна и тази наука го потвърждава 8) :D
хаха така си е 8-)

anonymous546178
10-17-2010, 18:44
бе математиката, не е чак толкова трудна наука.. както всяка друга, четеш решаваш задачи и вече разбираш за кво става на въпрос... ако мислиш, че това е трудно да ти дам учебник за 12 клас профилирана подготовка ...

Extremescream
10-17-2010, 20:03
А,споко.Една тройка или двойка,голям праз.Аз завърших с 3.75 по математика в дипломата и съм си добре.По предметите,дето ти куцат,важното е да завършиш.

xoxi
10-17-2010, 20:23
Друг път като не можеш да разбереш нещо, питай госпожата за допълнителни часове или след часа я помоли да ти обясни, защото не си разбрал. Малко са учителите, които няма да обърнат внимание на такова искане. Ако ти откаже, говори с директора!
А сега срам, не срам, помоли баща ти да ти обясни отново. Ако ли не, късмет на контролното, пожелавам ти поне тройка 8-)

пп: най-лесното, което е, можеш да се специализираш в правенето на пищови :lol:

GossipGirl89
10-17-2010, 22:59
А ако има и "късметлии", които след това да запишат специалности в университет, в които се изучават висша математика, статистика и иконометрия - е повярвайте, тогава вече идва чудото на чудесата 8-)

nymphadora
10-18-2010, 07:57
На мен пък математиката ми харесва 8-) особено квадратните функции са ми много интересни.

chemist9009
10-18-2010, 11:43
А ако има и "късметлии", които след това да запишат специалности в университет, в които се изучават висша математика, статистика и иконометрия - е повярвайте, тогава вече идва чудото на чудесата 8-)


хах аз съм един от тея късметлиии....уча висша математика за сега разбирам материята...ама казват че 2 част на висшата е била трудна....а от колкото до иконометрия за пръв път чувам т'ва чудо?!?! кво представлява?!? :-o :-o

GossipGirl89
10-18-2010, 12:25
Ми иконометрията е разновидност между висшата математика и статистиката, но повече клони към статистика.
А статистиката...:

"Статистиката се занимава със събиране и анализ на данни. Данните се
получават в резултат от наблюдения на определен брой статистически единици, които в психологията обикновено представляват отделни индивиди. Групата от индивиди, над които е извършено наблюдението, се нарича извадка (sample), а броят на единиците в извадката се нарича обем на извадката (sample size). Извадката се разглежда като част
от по-голяма група, наречена генерална съвкупност или още популация (population)."

... като за част от увода :D :D Общо взето е свързана с много формули и много изчесления :)

Абе не е много трудно ако седнеш и схванеш начина на решаване, но е бая оплетено, защото за да изчислиш едно определено нещо преди това трябва да намериши минимум още 2-3 чрез дълги формули :)

Ssummerjam
10-25-2010, 15:00
Малко съм закъсняла с отговора ама... :-D Разгледай решените задачи в учебника и се опитай да вникнеш в принципа. После пробвай да решиш сам няколко. Ако толкова си блокирал и нищо не ти влиза в главата, започни да ходиш на частни уроци. :-)

chemist9009
10-25-2010, 15:53
Ми иконометрията е разновидност между висшата математика и статистиката, но повече клони към статистика.
А статистиката...:

"Статистиката се занимава със събиране и анализ на данни. Данните се
получават в резултат от наблюдения на определен брой статистически единици, които в психологията обикновено представляват отделни индивиди. Групата от индивиди, над които е извършено наблюдението, се нарича извадка (sample), а броят на единиците в извадката се нарича обем на извадката (sample size). Извадката се разглежда като част
от по-голяма група, наречена генерална съвкупност или още популация (population)."

... като за част от увода :D :D Общо взето е свързана с много формули и много изчесления :)

Абе не е много трудно ако седнеш и схванеш начина на решаване, но е бая оплетено, защото за да изчислиш едно определено нещо преди това трябва да намериши минимум още 2-3 чрез дълги формули :)


Ясно иконометрията е поредната човешка глупост :D