PDA

View Full Version : Някой имал ли е цистит?Съвети някакви?



kru6akru6ova
12-19-2010, 14:33
Изпитвам парене след уриниране,напрежение и дискомфорт.
До, колкото знам това е цистит :(
В момента съм болна и може би ,затова се появява по-често.
Това нещо ми се появи след първия секс.Беше около преди месец и понякога ме притеснява.За лекар и дума да не става.Не трябва да стигам до там,защото нашите може да усетят ,че това е заради първият ми път ,а те са много консервативни в това отношение и ще ме убият:О .А и да отида на лекар знам,че ще ми предпише антибиотици.
Преди дни ми споменаха за антибиотиците ''Ципрофлоксацин'' и всички са много доволни.Това май е единственото ми спасение.
Ако им кажа,че имам цистит,ще заподозрат ли от какво може да е ?
Нещо да ме посъветвате?Някой патил ли си е от този проблем?Споделете!
Момиче на 17г.

bitchwolf
12-19-2010, 15:10
Аз имах,заради плувен басейн. Появява се при замърсяване. Лекарката ми ми предписа мечо грозде и смрадлика. Купи си от аптеката-билки са и са много евтини. Мечото грозде го пиеш на чай,а със смрадликата правиш промивки. На опаковките е написано всичко по колко и как. Помага,не се притеснявай,до седмица максимум вече ще си го забравила :)

kiki1991
12-19-2010, 15:13
Здрасти мисля че и ти си като мен.Аз от края на миналата година започнах да правя секс с моя пиятел и от тогава почнах да имам цистит,не знам дали сам го хванала от него,но е факт че от тогава почнах да имам,при положение че и преди пак не се обличах и съм нямала никога.Чела съм че се предава и по полов път.Примерно ако той е бил с момиче което е имало,или той самия е имал.Но аз и до сега го имам защото е станал хорничен,само малко да застудее и ми се появява паренето,постоянното пишкане,дискомфорта,напреж ението отдолу,даже по време на секс се чувства напрежение и понякога не ми е хубаво,затова когато имаш симптомите на цистит е по-добре да не правиш секс за няколко дни докато се успокои,защото иначе се влушава допълнително.Найстина ципрофлоксацина помага,пих го и ми мина за няколко дни,но понеже сигорно 2-3 месеца от както ми се появи за първи път не му обарнах внимание и стана хроничен и няма как да ми мине,освен ако не ми се направят изследвания и не вляза в болница да ми го излекуват със системи,затова ти отиди на лекар да ти изпише антибиотик и почни да го пиеш да не стане хроничко щот дълго ще те мъчи.Пий повече чайове,течности,обличай се добре,мии се отдолу със колкото се може по-топла вода,когато правиш секс е хубаво да пишкаш веднага след секса и да се измиеш,и другото е антибиотик и прахчета изписани от лекар.

kiki1991
12-19-2010, 15:17
Забравих да ти кажа ако искаш да почетеш тези две теми,който скоро коментивах с 2 момичета пак със цистит като тебе и мене.

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=378461&highlight=

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=377984

TheBeliever
12-19-2010, 15:18
По-добре сподели с родителите си и отиди на лекар, за да не премине в хроничен цистит, от който няма спасение.

А щом в момента си болна родителите ти едва ли ще заподозрат нещо. Все пак една от най-честите причини за цистита е настинката.


Edit:

Kiki1991 - Циститът не се предава по полов път, той не е венерическа болест и не е заразен. Появява се, когато в уретрата попаднат бактерии, било то след секс, лоша хигиена, басейн/море и прочие, вследствие на което се възпалява лигавицата на пикучния мехур. При настинка имунната система е по-слаба и вероятността от възпаление е по-висока.

mOBSCENE
12-19-2010, 15:20
Цистит не се получава само от секс ами и от настинка.Аз имах на скоро нито на лекар казах,нито на никого..приятеля ми разпита какви лекарства се пият.Взе ми ги и до 3-4 дена нямаше и следа от цистита :-D

kiki1991
12-19-2010, 15:23
Цистит не се получава само от секс ами и от настинка.Аз имах на скоро нито на лекар казах,нито на никого..приятеля ми разпита какви лекарства се пият.Взе ми ги и до 3-4 дена нямаше и следа от цистита :-D

Да разбира се,най-вече от настиване.Но казвам че на мен както може би и на нея се е появил от човека с който е правила секс,тогава си по склонен към разболяване.

mOBSCENE
12-19-2010, 15:29
Цистит не се получава само от секс ами и от настинка.Аз имах на скоро нито на лекар казах,нито на никого..приятеля ми разпита какви лекарства се пият.Взе ми ги и до 3-4 дена нямаше и следа от цистита :-D

Да разбира се,най-вече от настиване.Но казвам че на мен както може би и на нея се е появил от човека с който е правила секс,тогава си по склонен към разболяване.

Да,но мисълта ми беше,че не е нужно да казва на никого.Просто да поразпита за лекарствата ,които се взимат..и ще отмине.
Цистита не е биг дийл ;д

MedSestrata
12-19-2010, 15:30
Така цистита идва от настинка, много е опасно да не стане хроничен. Няма значение дали си правила секс или не, пак може да го пипнеш. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е консултация с личния лекар, за да ти изпише хапчета. Няколко вида са. А ти от твоя страна освен тях, трябва да пиеш много вода и да стоиш на топло, да не ти премръзват краката , особено сега зимата. Много е опасно, момиче, не се дръж лекомислено. Кажи на майка си какви симптоми имаш, сма ще те заведе на лекар!!

TheBeliever
12-19-2010, 15:36
Цистит не се получава само от секс ами и от настинка.Аз имах на скоро нито на лекар казах,нито на никого..приятеля ми разпита какви лекарства се пият.Взе ми ги и до 3-4 дена нямаше и следа от цистита :-D

Да разбира се,най-вече от настиване.Но казвам че на мен както може би и на нея се е появил от човека с който е правила секс,тогава си по склонен към разболяване.

Да,но мисълта ми беше,че не е нужно да казва на никого.Просто да поразпита за лекарствата ,които се взимат..и ще отмине.
Цистита не е биг дийл ;д

Ей това е много лоша мисъл. Как така сама ще си изписва лекарства бе?? Тук не говорим за аспиринчета, а за антибиотици. Никога, ама никога не трябва да се взимат лекарства по съвет на приятел или някой друг. Не се знае нейното конкретно състояние какво е, може да пие медикаменти, несъвместими с даденото лекарство и да си навлече куп проблеми (алергични реакции, странични ефекти, натравяне). И това, че на теб примерно ти е помогнало дадено лечение, не значи, че и нея ще действа по същия начин.

mOBSCENE
12-19-2010, 15:37
Така цистита идва от настинка, много е опасно да не стане хроничен. Няма значение дали си правила секс или не, пак може да го пипнеш. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е консултация с личния лекар, за да ти изпише хапчета. Няколко вида са. А ти от твоя страна освен тях, трябва да пиеш много вода и да стоиш на топло, да не ти премръзват краката , особено сега зимата. Много е опасно, момиче, не се дръж лекомислено. Кажи на майка си какви симптоми имаш, сма ще те заведе на лекар!!

Според мен преувеличаваш.Родителите ми са лекари говорила съм с тях за това нещо.Супер леко го приеха..а и аз почнах да пия хапчета на втория ден след това `неудобство` ..

kru6akru6ova
12-19-2010, 16:35
Някой опитвал ли е ''Ципрофлоксацин'' ?
Ако след лечението с него ,след време отново усетя това парене тогава какво? :(
Благодаря на отговорилите до тук.

kalpazanka
12-19-2010, 16:41
Ако някой от тук пишещите дръзне да предписва антибиотик, ще си отнесе бана без предупреждение!
При цистит се прави изследване на урина, изпитва се чувствителността му на антибиотици и евентуално емпиричната терапия се сменя!
Ако рецидивира и е упорит, отиваш на гинеколог, за да се изследва влагалищната флора!

kiki1991
12-19-2010, 16:41
Някой опитвал ли е ''Ципрофлоксацин'' ?
Ако след лечението с него ,след време отново усетя това парене тогава какво? :(
Благодаря на отговорилите до тук.

нали ти казах на мен ми по могна,но по добре върви на лекар!!!ако пиеш лекарства той да ти ги изпише!

ThisIsMe
12-19-2010, 16:51
Чела съм,че чай от Мечо грозде е много ефикасен при хроничен цистит.

mArMaLaDkA
12-19-2010, 17:20
Адски безотговорни пишлемета сте обаче.
Почнала си полов живот и така или иначе ще ти се наложи отсега нататък поне веднъж годишно да ходиш на гинеколог.
Голямо момиче си, не си на 14 примерно, че да те е срам от родителите ти, че правиш секс. Не вярвам да са чак такива цербери и параноици, че да свързват и най-малкият ти дискомфорт с вероятността да е причинен от секс. Стегни се, говори с майка си и й кажи, че имаш неразположение.

Като не искаш с нея - направление от личната и отиваш сама.
Ако и тоя вариант не те устройва - на частен, около 20 лв. взимат.
Стегни се. Щом си достатъчно пораснала да правиш секс, значи си и достатъчно пораснала сама да се грижеш за здравето си.

kru6akru6ova
12-19-2010, 18:40
Мармаладке,права си,но не е изцяло моя вината.Престъпление ли е ,че съм го направила ,с човека с когото съм заедно повече от 3 години и когото обичам?Да,с родителите ми няма да намерим общ език на тази тема.Те сякаш живеят в миналия век.Аз си нося отговорност за действията,но по възможност не трябва да се стига до лекар,защото ако нещо се разбере,ще ме ''застрелят'' ;д И какво ще постигна ако им кажа?
Дори да опитам да им обясня,те си имат техни си разбирания,които не мога да променя.Доста консервативни са.Най-много положението да се влоши до нетърпимост.

dimdim
12-19-2010, 20:51
отиди на лекар,аз имах цистит от изстиване ;)
НО все пак ако не е точно цистит, а нещо друго, отново ще е по добрия вариант да отидеш на лекар.
Самолечението е най-тъпата алтернатива :)
Byez

MedSestrata
12-19-2010, 21:06
Мармаладке,права си,но не е изцяло моя вината.Престъпление ли е ,че съм го направила ,с човека с когото съм заедно повече от 3 години и когото обичам?Да,с родителите ми няма да намерим общ език на тази тема.Те сякаш живеят в миналия век.Аз си нося отговорност за действията,но по възможност не трябва да се стига до лекар,защото ако нещо се разбере,ще ме ''застрелят'' ;д И какво ще постигна ако им кажа?
Дори да опитам да им обясня,те си имат техни си разбирания,които не мога да променя.Доста консервативни са.Най-много положението да се влоши до нетърпимост.

Прочете ли всички мнения? Имала съм цистит , така че ме слушай. Никакво самолечение. Кажи на майка си, че те боли като ходиш да пишкаш и другите симптоми, които имаш и ще те заведе на лекар. изследвания за цистит не е задължително от гинеколог. Аз си ги правих при личния лекар, също и той ми предписа хапчетата, които се пият от 3 до 5 дни.

Циститът не може да се предаде от момчето :-D една от най-големите глупости, които прочетох.. както по-горе писаха- поличава се от замърсяване. Може да имаш цистит и на 14, без да си правила секс и даже помислила за това.

shugababe112
12-30-2010, 20:19
След секс ден-два имам парене и дискомфорт и аз ли имам цистит?