PDA

View Full Version : Някой имал ли е ИТП? (Извънтелесно преживяване)



BlackEyedPeas
01-01-2011, 20:49
Тази вечер доста се ровех из нета за сънищата, как да имаме контрол над тях и тн. Но преди малко научих и за интересното явление ИТП. Поне половин час съм чела за това и ми стана много интересно. Има ли някой от тук, който да го е имал? Разкажете ако сте имали такова преживяване, ще е доста интересно на много хора. За тези, които не знаят какво е ИТП - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B7%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BB%D 0%B5%D1%81%D0%BD%D0%BE_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0 %B8%D0%B2%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5

mArMaLaDkA
01-01-2011, 21:19
Снощи цяла вечер имах такива. 8-)

bloodyF
01-01-2011, 22:12
доколкото разбрах от прочетеното е нещо като да наблюдаваш сам себе си без чужда помощ?!
имала съм такива преживявания, обикновено в по-тъжни моменти 8-)

CookieMonster
01-02-2011, 08:38
Нямала съм. :-o

marin4itu
01-02-2011, 09:38
Случвало ми се е това със сънната парализа. Бях сънувала мн гаден кошмар. Една жена дух ме хвана за ръката и искаше да ме вземе със себе си. Аз осъзнах, че сънувам и започнах да си повтарям, че искам да се събудя. И така се събудих, обаче тялото ми беше точно парализирано за няколко секунди..

Също съм сънувала, че се събуждам и чак тогава се събудих наистина..

О сънищата си можеш много да разбереш. То май не е точно това, за което се пише в темата ти..

scrooper
01-02-2011, 12:32
^често имам сънна парализа
но темата е за друго нещо:
само 2 пъти ми се случи и беше мнооого гадно. Една нощ,по незнайна причина се случи- аз бях над леглото, един вид извън тялото. Абе все едно "Духът" ми се беше вдигнал. Панирах се, но нищо не стана и трябваше да се отпусна, за да се "събудя", въпреки че бях будна. По това прилича на сънната парализа. А втория път беше същото, само че бях отстрани, доста извън леглото. Ами, не ви го пожелавам.

BlackEyedPeas
01-02-2011, 13:50
Всъщност това ще е много хубави ако Ви се случи. Хората, които са преживяли това приключение, казват, че това е едно от най-хубавите неща, който им се случвали. Чрез ИТП (Или още наричано OBE), можете да идете където си пойскате по света. ДА, това е вярно! Даже хората, които така са ходели с ИТП по светта, след няколко дена/месеца (Когато имат възможност) отиват да проверят дали е същото. И се оказва, че е същото! Дори (доколкото разбрах) някои са пробвали да отидат в известната "Зона 51", но няма много информация за това, което са видели. За тези, които искат да опитат ИТП, в началото може малко да се поуплашите. Когато започнете "да навлизате" в ИТП-то, тялото Ви започва да "трепери",а сърцето Ви да започне да бие много силно! Ако това Ви се получи - Това е добре! До тук можете да спрете. С това можете да проължите някой друг път (: Снощти цяла нощ се рових за такива неща и открих доста интересни случаи. По-късно може да постна тук няколко. Поне вече разбрах един метод, с който мога да си избера кога да сънувам и кога не.

vagarious
01-02-2011, 14:26
Поне вече разбрах един метод, с който мога да си избера кога да сънувам и кога не.

Разкажи ни за този метод, ако може. 8-)

xoxi
01-02-2011, 15:46
Поне вече разбрах един метод, с който мога да си избера кога да сънувам и кога не.

Разкажи ни за този метод, ако може. 8-)

Можем ли и да си избираме какво да сънуваме?? 8-)

Hush
01-02-2011, 16:59
Поне вече разбрах един метод, с който мога да си избера кога да сънувам и кога не.

Разкажи ни за този метод, ако може. 8-)

+ 1

BlackEyedPeas
01-02-2011, 16:59
Е, не може да си изберете, но пък действа. Може да Ви прозвучи много глупаво, но като си легнете повторете няколко пъти "Тази нощ ще сънувам/ Тази нощ искам да сънувам" няколко пъти. Знам, че звучи доста налудничево, но при мен действа. Изпробвах го 3 пъти и действаше винаги, а аз сънувам доста рядко. Само 'дето посления сън беше малко гадничък, попаднах в нещо като катастрофа, но успях да избягам. Но после нещо си играх с гръхляна на гърлото ми :shock: И нещо му направих с едно като нож и не можех да го махна, накрая го махнах и минаха се 2 минути и изведнъж ми казват, че кървя и само поглеждам и имах една огромна кървава рана :D :D :D Е, започнах да крещя от болка, но се събудих :D Иначе научих още един метод "Как да влезеш в съня си". Мисля, че не можеш да го контролираш, но пък можеш да влезеш там. Изисква се тренинг, но са ми казвали, че действа. Снощти имах възможността, но съвсем бях изключила за този метод. Значи преди да заспите щепете се леко по ръката, направете го няколко пъти (колкото се може повече). Така съзнанието Ви автоматично ще започне да го използва. Когато започнете да сънувате, съзнанието Ви така ще направи, че ще се ощипете без Вие да сте искали и така всъщност ще попаднете в сънят си :wink: А другия начин (Пак може да изисква практика) когато сънувате, опитайте се да погледнете дланите си в съня.

tarlyo
01-02-2011, 17:20
Все пак ако научиш как да си избираме сънищата, може да ни кажеш... :D

autista88
01-02-2011, 17:35
Е*ати науко-образнитенеща, дето ги говорите. Вие вЕрно ли си вЕрвате?
Ама от научна гледна точка, вЕрвате ли си?

Извънтелесно преживяване имат само сперматозойдите, майна! 8-)

FuckingFreak
01-02-2011, 19:21
Не знам дали сънувах, но един път мисля че направих нещо такова. Просто знаех, че е сън (явно не бях заспала още) и се 'управлявах' сама. Най-често сънувам сутрин, преди ставане. Тогава почти всеки път получавам онази парализа, даже вече ме е страх от нея. Постоянно си повтарям "сега ще мръдна,сега ще се събудя.. 3,2,1," и пак нищо и изведнъж правя някво резко движение.. А също така сутрешните ми сънища много често сънувам че очите ми се притворени и си ги отварям с пръсти.Също така един път сигурно не се бях събудила напълно, но сънувах и по едно време се усетих и даже не знаех какво правя, но се ощипах по пръста и се събудих. 8-)

Tempest
01-02-2011, 21:37
всичко е до психика...

Domad
01-02-2011, 23:02
Ето 5 различни метода.

1. 5-MeO-DMT
2. 4-HO-DMT
3. 2C-B
4. 2C-T-7
5. DOB

mitkoyyy
01-03-2011, 19:39
Когато бях малък леглото ми беше на два етажа и на пружини и аз бях от доло и една вечер сънувах, че от пружината ме тресе ток и като се сабудих скочих от леглото ;d
Иначе един приятел ми е разказвал как докато е спал и се е виждал как спи ;д

4efo
01-05-2011, 15:23
явно аз съм някакъв сбъркан тип защото често ми се случва да се наблюдавам в съня си забелязал съм също че мога да контролирам какво правя в сънищата си, :D случвало ми се е да сънувам места където не съм бил и след време съм ги виждал на живо досущ като в сънищата ми и най-дребните детайли си съвпадаха .....шантава работа почвам да се плаша от себе си :D

StolenBliss
01-06-2011, 12:08
Аз като бях по малка исках да се пробвам съня си да си кажа 'това е сън'. След няколко опита се получи, то не знам и аз как, но някак се намесих в съня съзнанието си и казах 'това е сън' :-o

mey_si
01-07-2011, 17:22
Доста интересна тема !!

fanpire
01-07-2011, 18:21
Наистина е интересна.На мене ми се е случвало нещо по-различно.Един път като бях в банята и си миех зъбите,се гледах в огледалото.И немога да ви го опиша точно с думи но имах чувството,че не съм в моето тяло! Омг... случва ми се няколко пъти в годината,не го пожелавам на никой!Със съзнанието съм си но като се гледам в огледалото и все едно гледам друг човек и не съм аз.Едната от най-добрите ми приятелки каза,че и на нея и се е случвало нещо подобно.А относно сънищата,помня че,това лято сънувах много странен сън.Не беше страшен но много исках да се събудя.И в самия сън казах на някой [не помня кой] който сънувах,адреса си и му казах да отиде до София [незнам защо] и да каже на някави хора,да дойдат до Плевен [аз живея в Плевен] и да кажат на майка ми и баща ми да ме събудят защото исках да се събудя. 8-)

Biskfitka
01-07-2011, 21:33
Аз като бях по малка исках да се пробвам съня си да си кажа 'това е сън'. След няколко опита се получи, то не знам и аз как, но някак се намесих в съня съзнанието си и казах 'това е сън' :-oИ аз веднъж го направих тоя номер,но не мисля,че е кой знае какво :D

guinessgirl
01-08-2011, 19:01
тва без наркотици,н знам дали ви е известно,обаче няма как да стане ;)

аз съм имала,хах,от сироп за кашлица е такова и психеделици

jeezloxxy
01-08-2011, 19:35
тва без наркотици,н знам дали ви е известно,обаче няма как да стане ;)

аз съм имала,хах,от сироп за кашлица е такова и психеделици


Вече е доказано...Тъкмо щях да пиша,че в тази тема няма кой да вмъкне "компетентното" мнение,че без да се надрусаш,не става тази магия,и ето..Правилата на Вселената :D :D

Както и да е,много интересна тема,трябва да призная.Непременно ще го пробвам след малко :D
Та някой да е чел по-повечко (по-повечко?! що за нова дума? :D ) и да разкаже,или да даде линк?Предварително благодаря

kokosety
01-09-2011, 08:44
Не ми се е случвало, но ми изглежда страшно!!! А , какво ще рече да се влезеш в съня или там каквото беше хД

alex11
07-18-2011, 21:31
Да имал съм. Когато знаеш за какво става въпрос и разбираш че не е толкова трудно или опасно доставя истинско удоволствие. Въпреки че сега не мога да го постигам когато си поискам. А само когато съм в сънна парализа. В такова състояние се средоточавам върху звук който си го чувам и като цяло всички хора го чуват, и главно само след дискотека. Когато тъпанчетата са свикнали на силни шумове и по лесно се чува твоя собствен. Когато се средоточаваш в будно състояние ако успееш да го усилиш (звука) започваш да се задъхваш. Но когато си в сънна пареза или там както се вика, не контролираш съзнателно дишането. Тогава е лесно да усилиш звука до край. Тогава се случва нещо по шокиращо но също толкова безвредно! Започваш целия да вибрираш, вибрираш е точната дума защото е по силно от треперене, но това е само в съзнанието ти, в действителност си неподвижен като труп дето се вика. Когато успееш да нормализираш трептенето така че да не го усещаш, си свободен от ограничението на тялото си. Можеш да летиш да докосваш да се движиш напред назад в времето. Но това е единствено пътуване с мисъл. Не се притеснявайте че ще умрете.

Ако ви трябва повече инфо, четете Робърт Монро, и Румен Чорбаджийски.
Всичко което ви трябва е там :)
Успех ;)

kuklichka_bg
07-19-2011, 09:19
Като бях малка се сещам,че веднъж си говорех с някой до мен на леглото...през ноща,беше толкова истинско ама не си спомням много много.. 8-)

DragonG
07-19-2011, 11:58
Да имал съм. Когато знаеш за какво става въпрос и разбираш че не е толкова трудно или опасно доставя истинско удоволствие. Въпреки че сега не мога да го постигам когато си поискам. А само когато съм в сънна парализа. В такова състояние се средоточавам върху звук който си го чувам и като цяло всички хора го чуват, и главно само след дискотека. Когато тъпанчетата са свикнали на силни шумове и по лесно се чува твоя собствен. Когато се средоточаваш в будно състояние ако успееш да го усилиш (звука) започваш да се задъхваш. Но когато си в сънна пареза или там както се вика, не контролираш съзнателно дишането. Тогава е лесно да усилиш звука до край. Тогава се случва нещо по шокиращо но също толкова безвредно! Започваш целия да вибрираш, вибрираш е точната дума защото е по силно от треперене, но това е само в съзнанието ти, в действителност си неподвижен като труп дето се вика. Когато успееш да нормализираш трептенето така че да не го усещаш, си свободен от ограничението на тялото си. Можеш да летиш да докосваш да се движиш напред назад в времето. Но това е единствено пътуване с мисъл. Не се притеснявайте че ще умрете.

Ако ви трябва повече инфо, четете Робърт Монро, и Румен Чорбаджийски.
Всичко което ви трябва е там :)
Успех ;)

На мен ми се е случвало това с увеличаването на звука през нощта, но някак си безсъзнателно. И се стряскам и тогава се оправям.. :shock:

alice13
07-20-2011, 21:40
мисля че само един път ми се е случвало. Но напоследък когато си затвоя очите замалко и се виждам... смис седя предмене си.. мн ми е объркано.Иначе много искам и аз да пробвам ама гледали ли сте филма : Insidious ???

DragonG
07-21-2011, 12:14
Ами вижте какво (http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/170869_700b.jpg) намерих съвсем случайно. Не съм го опитвал, щото изглежда малко страшничко. :D

alex11
07-21-2011, 16:25
Да действително има такива практики. Робърт Монро, описва сходен начин на въвеждане в пътуването извън тялото. Като това което беше описано е първата стъпка.
От състоянията на сзнанието може да се отделят няколко етапа според Румен Чорбаджийски:
Будно
Сън със сънища
Сън без сънища
Турия
Има още три
Като седмото е безспоменно, поради това че не е част от матерялни изживявания, и е извън времето. Лично аз не си представям как ще познаеш дали си бил в такова състояние. Хората постигнали го го оприличават на чувство.
Но това което се описва за сънната парализа не е кой знае колко плашещо.
Аз лично искам да постигна състоянието описано в предишния пост, за да продължа с следващите 2 стъпки които ви описах. Но засега съм успявал само 2-3 пъти. Искам да го правя когато си поискам но ...

Нямате представа колко яко преживяване е :) пожелавам ви го.

Все едно си матерялно някаде, даже не можех да позная че не съм там и си мислех че съм истински там... докосвах усещах... единстено температура не можех да усещам.

Поздрави ;)

alex11
07-22-2011, 18:25
Този звук за който говорим. Е открит доста отдавна.
http://en.wikipedia.org/wiki/Binaural_beats

Чрез него лесно се влиза в релаксация медитация и т.н.

alex11
07-22-2011, 18:26
Намерих доста матеряли за сънуването.. Доста е интересно
http://www.wikihow.com/Lucid-Dream

lili12
08-05-2011, 19:43
Често ми се случва..много е странно :-o

s0meb0dy
08-09-2011, 13:20
мисля, че един път имах подобно преживяване.
малко преди да се събудя видях как стоя до леглото си и гледах себе си.
малко след това се събудих и лежах в същата поза в която се бях видяла.
освен това в повечето случаи това което сънувам след това се случва
много странно

Mirage3
08-09-2011, 15:28
Може ли повечко информация за това как да сънуваме осъзнат сън? Понеже повечето са на английски.

Nqkuf
08-09-2011, 18:13
Разкажете още нещо за това ИТП, че ми е любопитно... :P

babylofzz
08-09-2011, 20:32
Интересно е,но ме плаши.Една приятелка ми е разказвала,че след като заспиш може духът ти да излезе от тялото без да се върне и да не се събудиш повече.Сега ме е страх да си легна. :shock:

Mirage3
08-09-2011, 20:38
Интересно е,но ме плаши.Една приятелка ми е разказвала,че след като заспиш може духът ти да излезе от тялото без да се върне и да не се събудиш повече.Сега ме е страх да си легна. :shock:
По принцип няма да имаш проблем. Само ако си в ИТП може да се случи, но затова има пощипвания по рамото и аларми. 8-)

babylofzz
08-09-2011, 21:15
Има,но дали има гаранция,че от алармата духът ще се върне..много е странно.То няма гаранция,че може да се случи де..не знам все пак.

Djenka
08-09-2011, 23:02
Леле, много интересна тема. Иначе аз досега не съм изпадала в такова нещо досега, но съм сънувала сън, в който се гледам отстрани. Не докато спя, а в самия сън не бях себе си, а някой друг. Изненада ме историята на онова момиче докато си миело зъбите :-o Искам да изпробвам това със сънната парализа... но ме е страх :oops:

Mirage3
08-10-2011, 09:01
Мен не ме е страх, просто се чудя как да го направя...

s0meb0dy
08-10-2011, 09:16
Мен не ме е страх, просто се чудя как да го направя...
:lol:

HiddenSmile
08-10-2011, 15:54
Разбрах за ИТП от една книга."Вероника решава да умре" на П. Коелю и на мен ми стана интересно, но не можах да открия кой знае какво инфо в нета дали е практически възможно, ако някой намери нещо интересно да споделя :) :P

ri41
08-10-2011, 21:06
сънната парализа ми се случи веднъж в детската градина но още я помня, очите ми бяха отворени сякаш и исках да се събудя но не можех а виждах как всички минават покрай мен :shock:

Requisition
08-10-2011, 21:50
От това (http://www.youtube.com/watch?v=0wSUnuq7HPM) ми се доспа адски много. Слушах го не повече от минута , ще пробвам и онова пренебрегването на импулсите, ама само 1 път, че не обичам много да сънувам.

Nqkuf
08-11-2011, 23:58
Айде и аз да разкажа разни мои случки :D

Няколко пъти ми се е случвало в съня си да си кажа "Това е сън" и след като кажа това всичко става ясно като бял ден, един вид аз решавам какво да правя в съня си. Мисля, че това е осъзнат сън, помниш го като реална случка, докато неосъзнатите сънища ги забравяме с времето.

Не знам как се нарича, но много често ми се случва като гледам филм и задремя малко и сънувам супер кратък сън (2-3 сек.), например засилвам се да ритна нещо и веднага се събуждам и ритам с крак :D или посягам в съня с ръка и се събуждам и действително посягам с ръка, нещо като рефлекс :D

И най-странната ми случка ( 2-3 пъти ми се е случвало)
Наричам си я спиране на времето :D

Докато гледам филм до късно и почнат рекламите си затварям очите, защото ми са изморени и ме болят... и нали слушам си рекламата и си мисля за нещо или си тананикам някаква песен... и в един момент както съм със затворени очи и звука на ТВ спира (и не само на тв) ... не чувам нищо, но продължавам да си въртя мисли в главата или си тананикам песен... и това съзнателно 5-10 мин и след това се чудя, защо не се чува ТВ-то, отварям си очите и започвам да чувам звука и рекламата продължава да си тече от момента, в който съм спрял да чувам, а часовника не е мръднал и с минута...
Не знам дали ме разбрахте, но много се плаша в такива моменти :X :D

punksss
08-12-2011, 20:57
Не знам дали някой го е споменал вече, но нещо подобно е и астралното пътуване. В нета има найстина интересни истории. Който се интересува може да се порови малко. :)

s0meb0dy
08-12-2011, 21:05
ако някой ми каже как да го предизвикам ще го направя и ще ви пиша след това 8)

jump897
08-17-2011, 19:33
Сега четох за това във уйки и се държа за главата.. Нямам кои знае каква представа за това обаче се чудя как става така че "духът ти напуска тялото и отива някъде другаде под твой контрол " :shock: :shock: :shock:

GossipGir1
08-18-2011, 02:26
При мен пък сънната парализа се случва много често... бях писала историята в друг раздел, така че направо я копирам и на който му е интересно да чете ( никак не е кратко :oops: ). Честно казано това е най-голямият ужас който съм изпитвала и от последният път спя на светнати лампи :(

-- Сънувам страшни сънища, които изглеждат напълно реални. Първият път се прибрах от доктор и понеже бях станала рано си легнах, беше около 13ч. Сънувах, че се събуждам защото усетих, че някой влезе в стаята и реших, че приятелят ми се е прибрал.. за това започнах да му говоря "Хей Алекс, рано си идваш... аз си легнах понеже нали ставах рано за доктор и много ми се спеше.. ела да те гушна.. защо не ми отговаряш ? Алекс ? Алекс ти ли си ? " и усещам нещото точно до мен застанало до леглото и да ме гледа.. обаче не мога да си отворя очите ,бях парализирана, и гласа започна да ми се променя като разбрах, че не е приятелят ми и започнах да питам кой е там. Започнах да говоря като демоните по филмите дето нищо не се разбира докато на края само си отварях устата без да издавам звук. Както бях парализирана единият ми крак започна да се отпуска и успях да стана както и да си отворя съвсем леко едното око. Реших да изляза колкото се може по-бързо от апартамента, а когато стигнах до вратата тя беше отворена, за това се върнах да видя дали има някой и отидох в кухнята. Видях едно момченце на около 7-8 годинки, голо до кръста, леко муграво да рови в хладилника и тогава се събудих. Забравих да спомена, че когато разбрах, че не е приятелят ми и става нещо нередно, в съня си реших че трябва да се събудя и се опитвах, обаче не можех, за това реших че всъщност не спя.
След това сънувах почти всяка вечер кошмари, с пожари и т.н. Но там чувството е друго, бих казала нормални кошмари.
Вторият път когато сънувах "нещото" - Беше преди около 10 дни, бях при майка ми, бяхме изкарали деня заедно и всичко беше много хубаво. Сутринта се събудих като тя тръгна за работа и след това се опитвах да заспя, но не можех, по-скоро си дремех и си помислих колко ще ми е удобно да си завъртя главата на другата страна и така най-вероятно ще заспя. Щом си обърнах главата на другата страна и веднага усетих как започвам да се парализирам на ново.. започна от дясната ми ръка за това бързо се обърнах и знаех , че нещото беше там до леглото, но не го виждах, за това се опитах да викам "какво искаш ? махай се от мен, остави ме намира" после гласа ми отново изчезна и след като ме "пусна" (вече не бях парализирана) се обърнах така както си бях легнала с обърната глава и си отворих очите .. така се събудих, ако мога да кажа, че изобщо съм заспивала.
И последният път беше тази вечер. Ще се опитам да го обясня колкото се може по-ясно защото наистина е объркано. Сънувам , че сънувам как съм имала кошмар , приятелят ми е заспал на дивана в хола (той наистина беше заспал там) и аз ставам да отида да го събидя защото съм сънувала нещо много лошо и ме е страх, тръгвам на там и се опитвам да светна лампите, обаче те не светят, нито една.. отивам при него и го събуждам казвам му, че ме е страх и искам да дойде да си легне до мен, а той се сърди, че го събуждам (понеже пие лекарства които го карат да се чувства уморен и го приспиват) и докато му обяснявам усещам, че има нещо друго което не е наред и някъде там се събудих от тоя сън, и ставам да отида до приятеля ми да му кажа, че имам кошмар и да го помоля да си легне до мен, та ставам и се опитвам да светна лампите а те не работят (точно както в съня преди малко) така отивам до приятеля ми и всичко е както го описах по-горе , обаче тои става , аз намирам фенер, на вън има буря и светвам към стената, виждам че стените са пребоядисани, след това към дивана - той претапициран, приятелят ми казва, че всичко това е станало докато спя (дошли са майстори и т.н) решаваме да отидем към стаята с компютрите, отваряме вратата и всичко е в пердата.. за това решихме, че ще бягаме към някоя черква и "нещото" не трябва да е много далече , защото като излязохме намерихме чадър и решихме , че е негов, тичахме по пътя и видяхме човек до една кола , питахме го дали е видял нещо нередно, а той се държеше, все едно не знае за какво става дума, за това продължихме, точно пресякохме улицата и видяхме друг мъж , Алекс направо му се нахвърли и докато го стискаше аз наблюдавах предишният който бяхме видяли, той вече не беше сам, имаше друг с него, мъж с бяла коса и очилца, гледаше как приятелят ми се бие и говореше по телефона, не знам как усетих , че е той и веднага казах на Алекс , че сме объркали, че лошият е от другата страна.. и така се събудих този път наистина, светнах лампата и се опитах да си доспя така, защото ме болеше супер много глава.Всеки път когато сънувам това "нещо" което ме парализира и променя гласа ми, ме боли ужасно глава.

Зная, че стана дълго, но съм разказала всичко, до най-малката подробност, защото знае ли човек къде е разковничето. Моля, ако някой е имал същият или подобен сън, да каже как се е отървал, или някой да ме посъветва как да се отърва аз, на какво се дължи и изобщо каквото знате за този вид сънища. Забравих да кажа, че преди това кошмари не съм сънувала, сънувала съм веднъж годишно, че може би и по-рядко, обикновено сънувах все хубави сънища, за това и много обичах да спя... а сега ме е страх да мигна. --

Ами това е то..

s0meb0dy
08-18-2011, 08:55
При мен пък сънната парализа се случва много често... бях писала историята в друг раздел, така че направо я копирам и на който му е интересно да чете ( никак не е кратко :oops: ). Честно казано това е най-голямият ужас който съм изпитвала и от последният път спя на светнати лампи :(

-- Сънувам страшни сънища, които изглеждат напълно реални. Първият път се прибрах от доктор и понеже бях станала рано си легнах, беше около 13ч. Сънувах, че се събуждам защото усетих, че някой влезе в стаята и реших, че приятелят ми се е прибрал.. за това започнах да му говоря "Хей Алекс, рано си идваш... аз си легнах понеже нали ставах рано за доктор и много ми се спеше.. ела да те гушна.. защо не ми отговаряш ? Алекс ? Алекс ти ли си ? " и усещам нещото точно до мен застанало до леглото и да ме гледа.. обаче не мога да си отворя очите ,бях парализирана, и гласа започна да ми се променя като разбрах, че не е приятелят ми и започнах да питам кой е там. Започнах да говоря като демоните по филмите дето нищо не се разбира докато на края само си отварях устата без да издавам звук. Както бях парализирана единият ми крак започна да се отпуска и успях да стана както и да си отворя съвсем леко едното око. Реших да изляза колкото се може по-бързо от апартамента, а когато стигнах до вратата тя беше отворена, за това се върнах да видя дали има някой и отидох в кухнята. Видях едно момченце на около 7-8 годинки, голо до кръста, леко муграво да рови в хладилника и тогава се събудих. Забравих да спомена, че когато разбрах, че не е приятелят ми и става нещо нередно, в съня си реших че трябва да се събудя и се опитвах, обаче не можех, за това реших че всъщност не спя.
След това сънувах почти всяка вечер кошмари, с пожари и т.н. Но там чувството е друго, бих казала нормални кошмари.
Вторият път когато сънувах "нещото" - Беше преди около 10 дни, бях при майка ми, бяхме изкарали деня заедно и всичко беше много хубаво. Сутринта се събудих като тя тръгна за работа и след това се опитвах да заспя, но не можех, по-скоро си дремех и си помислих колко ще ми е удобно да си завъртя главата на другата страна и така най-вероятно ще заспя. Щом си обърнах главата на другата страна и веднага усетих как започвам да се парализирам на ново.. започна от дясната ми ръка за това бързо се обърнах и знаех , че нещото беше там до леглото, но не го виждах, за това се опитах да викам "какво искаш ? махай се от мен, остави ме намира" после гласа ми отново изчезна и след като ме "пусна" (вече не бях парализирана) се обърнах така както си бях легнала с обърната глава и си отворих очите .. така се събудих, ако мога да кажа, че изобщо съм заспивала.
И последният път беше тази вечер. Ще се опитам да го обясня колкото се може по-ясно защото наистина е объркано. Сънувам , че сънувам как съм имала кошмар , приятелят ми е заспал на дивана в хола (той наистина беше заспал там) и аз ставам да отида да го събидя защото съм сънувала нещо много лошо и ме е страх, тръгвам на там и се опитвам да светна лампите, обаче те не светят, нито една.. отивам при него и го събуждам казвам му, че ме е страх и искам да дойде да си легне до мен, а той се сърди, че го събуждам (понеже пие лекарства които го карат да се чувства уморен и го приспиват) и докато му обяснявам усещам, че има нещо друго което не е наред и някъде там се събудих от тоя сън, и ставам да отида до приятеля ми да му кажа, че имам кошмар и да го помоля да си легне до мен, та ставам и се опитвам да светна лампите а те не работят (точно както в съня преди малко) така отивам до приятеля ми и всичко е както го описах по-горе , обаче тои става , аз намирам фенер, на вън има буря и светвам към стената, виждам че стените са пребоядисани, след това към дивана - той претапициран, приятелят ми казва, че всичко това е станало докато спя (дошли са майстори и т.н) решаваме да отидем към стаята с компютрите, отваряме вратата и всичко е в пердата.. за това решихме, че ще бягаме към някоя черква и "нещото" не трябва да е много далече , защото като излязохме намерихме чадър и решихме , че е негов, тичахме по пътя и видяхме човек до една кола , питахме го дали е видял нещо нередно, а той се държеше, все едно не знае за какво става дума, за това продължихме, точно пресякохме улицата и видяхме друг мъж , Алекс направо му се нахвърли и докато го стискаше аз наблюдавах предишният който бяхме видяли, той вече не беше сам, имаше друг с него, мъж с бяла коса и очилца, гледаше как приятелят ми се бие и говореше по телефона, не знам как усетих , че е той и веднага казах на Алекс , че сме объркали, че лошият е от другата страна.. и така се събудих този път наистина, светнах лампата и се опитах да си доспя така, защото ме болеше супер много глава.Всеки път когато сънувам това "нещо" което ме парализира и променя гласа ми, ме боли ужасно глава.

Зная, че стана дълго, но съм разказала всичко, до най-малката подробност, защото знае ли човек къде е разковничето. Моля, ако някой е имал същият или подобен сън, да каже как се е отървал, или някой да ме посъветва как да се отърва аз, на какво се дължи и изобщо каквото знате за този вид сънища. Забравих да кажа, че преди това кошмари не съм сънувала, сънувала съм веднъж годишно, че може би и по-рядко, обикновено сънувах все хубави сънища, за това и много обичах да спя... а сега ме е страх да мигна. --

Ами това е то.. имам само един въпрос от кога живееш с приятелят си и от кога си в този апартамент ?

kyon
08-18-2011, 09:07
Имала съм кратки кошмари мах 10сек., които са били като истински и от тях съм скачала доста изплашена. Ако в съня съм имала някакъв допир като се събуди още го чуствам. 8-) Яко луда работа :lol:

s0meb0dy
08-18-2011, 09:12
Имала съм кратки кошмари мах 10сек., които са били като истински и от тях съм скачала доста изплашена. Ако в съня съм имала някакъв допир като се събуди още го чуствам. 8-) Яко луда работа :lol:
доста познато и е едно от най-яките неща

sladkish_14
08-18-2011, 10:36
Не, не съм имала.

GossipGir1
08-18-2011, 14:51
имам само един въпрос от кога живееш с приятелят си и от кога си в този апартамент ?

От Април месец живеем заедно и от тогава съм в този апартамент. Защо ? :)

s0meb0dy
08-18-2011, 18:43
имам само един въпрос от кога живееш с приятелят си и от кога си в този апартамент ?

От Април месец живеем заедно и от тогава съм в този апартамент. Защо ? :)
ем просто исках да видя дали причината не е в апартамента или приятелят ти

GossipGir1
08-18-2011, 19:17
имам само един въпрос от кога живееш с приятелят си и от кога си в този апартамент ?

От Април месец живеем заедно и от тогава съм в този апартамент. Защо ? :)
ем просто исках да видя дали причината не е в апартамента или приятелят ти

Аз също си го мислех, но вторият път като се случи бях целият ден с майка си и останах да спя при нея.. друго ще да е :( И все пак на никого не го пожелавам.

vesito95
08-18-2011, 19:56
Много интересна тема и смятам да потърся литература по тоя въпрос ...
По - нагоре някой беше написал, че по време на рекламите на филм затваря очи и след време не ги чува ... Мисля, че тва е не толкова психически, колкото физиологически проблем... Ааа ... смисъл,организма ти иска да заспи и е изключил съзнанието за части от секундата,но после отново .... охх шантава работа :D :D

kitty02
08-19-2011, 07:07
Не

backlashforblow
08-19-2011, 08:55
звучит хорошо для меня :-)

StolenBliss
08-19-2011, 10:55
Аз това го знам като 'астрална проекция'. На мен ми се е случвало два пъти - 1вия беше когато припаднах. Бях със затворени очи и не можех да мръдна, но наблюдавах всичко което се случва отстрани.

Един от начините за постигане на астрална проекция е чрез осъзнатите сънища(така съм чела в нета) имала съм един такъв осъзнат сън, но тогава не знаех за какво иде реч и не се възползвах.
Някой път искам да изпробвам някой от другите начини и ще го направя, но по принцип с това трябва да се внимава, според мен.
На който му е интересно филма Insidious е свързан с това явление, препоръчвам го. Този филм ме накара да се поръчкам в нета за инфо за астралните пътешествия(още наричани).

sweet_bunny
08-19-2011, 14:17
На мен често ми се случва нещо,което не знам дали не е просто сън.Значи както съм на път да заспя и съм се унесла,изведнъж в съня си сякаш се подхлъзвам и падам от някъде,при което усещам наистина, а не в съня как тялото ми се разтреперва сякаш имам гърч - като един тласък нагоре с което си отварям очите.Сигурно е нормално :lol:

s0meb0dy
08-19-2011, 18:25
На мен често ми се случва нещо,което не знам дали не е просто сън.Значи както съм на път да заспя и съм се унесла,изведнъж в съня си сякаш се подхлъзвам и падам от някъде,при което усещам наистина, а не в съня как тялото ми се разтреперва сякаш имам гърч - като един тласък нагоре с което си отварям очите.Сигурно е нормално :lol:
познато, но не не знам дали е нормално

fayberry
08-19-2011, 18:44
На мен често ми се случва нещо,което не знам дали не е просто сън.Значи както съм на път да заспя и съм се унесла,изведнъж в съня си сякаш се подхлъзвам и падам от някъде,при което усещам наистина, а не в съня как тялото ми се разтреперва сякаш имам гърч - като един тласък нагоре с което си отварям очите.Сигурно е нормално :lol:
познато, но не не знам дали е нормално
И аз съм преживявала такива неща, даже днес говорих с една приятелка за това.

slynchicety98
08-19-2011, 19:13
На мен често ми се случва нещо,което не знам дали не е просто сън.Значи както съм на път да заспя и съм се унесла,изведнъж в съня си сякаш се подхлъзвам и падам от някъде,при което усещам наистина, а не в съня как тялото ми се разтреперва сякаш имам гърч - като един тласък нагоре с което си отварям очите.Сигурно е нормално :lol:
и на мен

AtinaPalada123
08-19-2011, 19:22
Гледай този филм (по темата), Waking Life се казвам
http://www.imdb.com/title/tt0243017/

Аз се бъгнах като го гледах, защото сестра ми заспа до мен
:-o

shamLess
08-20-2011, 12:52
И на мен ми се е случвало това, както се онасям и по едно време някак си в съня ми се появява как падам от скала или се подхлъзвам и не мога да спра и се стряскам и в момента, в който се събуждам скачам нещо такова.. много пъти ми се случва.. мисля, че това на всички се случва .. и на майка ми съм го казвала, и на нея се е случвало .. мисля, че е нормално да се случва на всеки.. :(

Requisition
08-20-2011, 13:05
Баси, само мойте сънища ли са рядки и скучни, никога съм нямал такива неща. :D

backlashforblow
08-22-2011, 11:22
it sounds good ,,great art

nadenceto981
08-22-2011, 16:21
на мен много често ми се случва да санувам как падам по стълбите в училище и изведнъж скачам в леглото и чак като скоча тогава се събуждам незнам защо но винаги става това когато сънувам даскалото :D

Frosty
08-22-2011, 17:06
Незнам дали е същото но някога докато спя виждам какво ще се случи (но не виждам кога) Пример: Преди лятната ваканция ходихме на лагер и там седнахме на една пицария и ми беше нещо като дежа вю И се сетих че преди бях го сънувал ... незнам дали ме разбрахте :D

s0meb0dy
08-22-2011, 18:55
Незнам дали е същото но някога докато спя виждам какво ще се случи (но не виждам кога) Пример: Преди лятната ваканция ходихме на лагер и там седнахме на една пицария и ми беше нещо като дежа вю И се сетих че преди бях го сънувал ... незнам дали ме разбрахте :D
разбирам те много добре знаеш, че не е дежа вю и е адски странно

Mirage3
08-22-2011, 20:11
Малко не е по темата, ама пак е за сънища... Не знам къде да питам.
В съня си винаги имам готово построен град... В смисъл във всеки сън откривам ново място от него, понякога съвсем малко по-различно от реалното.
-
Преди години 2-3 пъти сънувах един сън с нещо като площадка, ама не може да се каже точно така. Без люлки и такива глупости. Беше на едно място, където по онова време седях много. И някак си съм останала с представата, че и в реалния живот изглежда по този начин. И всеки път като мина от там си го представям, макар че не е.
Имали ли сте подобни случаи, иска ми се да разбера повече?

ccdesigns
08-22-2011, 20:11
Като сънувам понякога имам чувството, че се гледам отстрани, когато е нещо свързано с мен. Или си спомням преди време няколко пъти сънувах един и същи сън (като малък) и как аз съм вътре в няква сграда, а всъщност я виждам отвън. И т.н. Или понякога просто си представям как съм изглеждал в определена ситуация, която вече се е случила, ама това май не се брои.

UNITED2
08-22-2011, 21:53
И аз много се бях запалил на тая тема една вечер от 10 като започнах да чета та чак до сутринта 7-8,като зомби... :shock:
Много е интересно пробвах няколко пъти един метод за напускане на тялото но стигнах само до изтръпването,и от вълнението,че започва да се получава се разконцентрирам и всичко се раазваля.. :? 8-)

s0meb0dy
08-23-2011, 08:13
И аз много се бях запалил на тая тема една вечер от 10 като започнах да чета та чак до сутринта 7-8,като зомби... :shock:
Много е интересно пробвах няколко пъти един метод за напускане на тялото но стигнах само до изтръпването,и от вълнението,че започва да се получава се разконцентрирам и всичко се раазваля.. :? 8-)
може ли да ми кажеш метода ?
с удоволствие ще го пробвам

Victtorio
08-30-2011, 21:07
Значи за да го направите трябва да стане следното :


Преди да го направите имайте предвид че през този ден във който искате не трябва да сте били изнервени ,притеснени или тем подобни за да не се случват глупости които по добре да не казвам , че ще стигнете до тук със четенето :D .


1. Лягате по раничко към 9 - 10 за да не ви се спи хем много хем нито малко(просто да ви се спи).

2 - След като легнете не се завивайте а просто се разположете удобно на леглото и гледайте да няма нещо което да ви попречи да ви боцка или т.н.

3 - След като вече сте легнали и готови за астралното пътуване , почнете вътрешно(На ум ) както искайте го разбирайте да се въртите и движите във вашето тяло (Не да почнете да се въртите на леглото а просто мисленно) Правете го колкото се може по дълго и да не мислите за НИЩО ДРУГО!! Това е множо важно!!!

4- След като правите това постепенно ще почнете да се отпускате и онасяте ще усетите как звуковете утихват и всичко става някак много чудно.

5 - !! ВАЖНО !!! - Тялото ви ще почне леко да вибрира и да имате чуството че ви е гъдел ,гледайте да не се разконцентрирате защото после трудно ще го направите отново.

6- Задръжте се във положението което сте без да се стряскате или мислите или притеснявате. Ще усетите как тялото ви става на камък а вие излизате от него :) .

И хоп по едно време ще се видите как сте над вас .


За хората които се притесняват някой да не им влезе във тялото,преди да легнат , мисленно да направят кристална топка около вас и леглото така ще запазите духовното ви тяло.


Успех :D

SilverRain
08-30-2011, 21:59
вЕрно ли бе ^

Victtorio
08-31-2011, 08:34
Не ,просто се еб**м с теб :shock: :razz:

SilverRain
08-31-2011, 15:41
Мразя, когато съм сериозна да се еб*ват с мене : )

GGGXXX
09-01-2011, 10:43
Добре, а като отиват в други държави, на някакви острови и други такива, не влизат ли в тялото на други хора? И тези други хора да се гледат отстрани? Вие какво ще кажете по този въпрос?
По принцип абсолютно вярвам в тези неща, в прераждане, в духове (не тези от Скуби Ду)
Иначе много добре умея да си контролирам съня. Не какво ще сънувам. Просто когато мозъкът ми ме постави в дадена ситуация, се ориентирам какво да правя, представям си нещо и то става.
И главното нещо, което исках да кажа - не виждаме с очите, не чуваме с ушите. Нито пък усещаме със сетивата. Всичко това правим с мозъка. Затова чувстваме съня толкова истински, толкова реален. Сънят може да бъде контролиран от външни фактори, например звуци и докосвания.
Ето един нагледен пример: пуснете си порно. Не го гледайте, просто си сложете слушалките на ушите и се опитайте да заспите. Всички пъшкания и викове мозъкът ви ще възприеме като истински. 90% шанс за мокър сън. Сигурно ще се изпразниш - и това без никой да те докосва. Просто мозъкът възприема съня за истинско преживяване.
Заспете на филм (препоръчително озвучен на български, ако не можете да мислите на английски). Също ще сънувате. Какво - зависи от филма
Това е далеч от ИТП, но идеята ми е, че сън може да се контролира много лесно. :-D

BuBzzz
09-07-2011, 10:44
Аз съм нямала такова..но една моя приятелка е имала..била е в кома и се е озовала в някаква бяла стая с голяма врата от едната страна..и тя е стояла пред вратата и е чакала се отвори,но така и не се е отворила и тя се събудила от комата :) ..иначе аз 1 път сънувах Христос..беше невероятно..този сън никога няма да го забравя :!: ;-)

mrankoniiii
11-26-2011, 18:59
аз пък като сънувам доса често се събуждам в сънна парализа много е гадно може да е само да 2 3 секунди ное ужасно усещането

Savage14
11-26-2011, 20:14
http://www.youtube.com/watch?v=UlmFIUUP7eg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=_ZKcqFwzdoI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=APKRO85KtPM&feature=related :-P

kireca
01-12-2012, 12:10
Оле , темата е адски интересна , не знам защо така я зарязахте .. , надявам се да я съживя !

Имал съм от всичко което беше споменато , но не и това ИТП..
Значи , онова което някой беше казал за удара , спъването и т.н. много често ми се случва , както заспивам , сякаш падам от някаде или се спъвам , дори крак съм си чупил и се събуждам и ме боли същото място мн е странно и едновременно яко.

Друго бяха казали , за влияние от звукове и от филми , точно като гледах властелинът на пръстените , сънувах как съм на село и 100000 орка започват да ме гонят там с 1 приятели , че се скрихме у нас те минават покрай къщата поглеждат през прозореца и така нататък.

Имал съм и още едно споменато - Еднакви сънища. Значи в разстояние от 1 седмица мисля , че беше сънувах 1 и същи сън всяка нощ. Как съм на 1 планина , връх , хълм и аз не знам как да го нарека , или по точно съм под нея , но и виждам върха и изведнъж излиза една огромна оса колкото планината и пуска 5327567326578326587325623 оси да ме гонят аз съм със 1 възрастен човек и 2-3 връстници и ние бягаме по някаква пътека , някакви храсти треви скали глупости и изведнъж се събуждам...
Друг подобен , но малко по-странен сън. Значи сънувам примерно 10 различни съня , но края винаги е 1 и същ.. примерно сънувам как съм в някаква джунгла и по едно време се озовавам на най-високия небостъргач , след време седмица примерно сънувам как съм еди къде си и по едно време пак на тоя небостъргач с и така мисля , че съм сънувал 3-4 пъти , интересното обаче е , че като отида на този небостъргач , аз скачам от него и в същото време хвърлят атомна бомба , тя пада на земята първа и се взривява , след това виждам оранжева и бяла светлина чувам УЖАСНО силен гръм , после някакъв 3000hz-ов звук и се събуждам подскачам и все едно аз съм гръмнал , не мога точно да ви го обясня ...

А това за парализата или квото беше там дори снощи 2 пъти се опита да ми се случи , но аз се го махах , щото чувството е ужасно.. 1 път сънувам нещо и се събуждам изведнъж , не мога да си мръдна тялото , целия треперя , сърцето ми бие адски силно и нищо не усещах , целият бях изтръпнал и виждах какво става и адски се уплаших , но след около 10 сек затворих пак очи , отворих ги и вече можех да се мърдам , но още чувствах подобно чувство.. Снощи започнах да треперя + сърцето да ми бие , но се мъчих да се мръдна и излязох от това състояние.

Дежа Вю сънят за който се разправяше не съм сигурен дали е точно това , но ми се е случвало , като видя разни неща да изглежда сякаш съм ги виждал и преди , но да знам , че не е така много е объркващо.

А за контрол над съня винаги съм можел да го контролирам , не знам как става , просто решавам , ще направя така и го правя.. много пъти съм си казвал , това е просто сън и аз трябва да се събудя и отварям очи.. МНОГО Е ЯКО :D най-често го правя при кошмари , ако се стресна много от тях и казвам , стига съм сънувал или нещо от сорта и се събуждам. Мога да разкажа и 1 мой сън който още помня а беше от преди 4 години , но не мисля , че има смисъл , но беше доста страшен за мен..

lad
01-12-2012, 15:13
Случвало ми се е много пъти.

smilelady
01-13-2012, 17:55
Нещо и аз реших да се поразровя в нета и попаднах на това: "Множество хора по целия свят са изпитвали състояние на събуденост, но с парализирано тяло, и дори усещане на чуждо присъствие. Някои хора усещат как с тях се съвокуплява друго създание, други хора - присъствие на много наблюдаващи ги създания в стаята им." Тази вечер няма да спя :D

По темата: Не ми се е случвало да имам ИТП, но приятелки са ми споделяли, че са преживявали нещо подобно...Малко може луда да изляза, но понякога като се замисля сериозно, и осъзнавам, че съм като две различни личности...не мога да го обясня...понякога все едно не съм аз...Мисля, че вече е време да спра да пиша, за да не се излагам още :D

princesk1
01-13-2012, 18:57
На мен често ми се случва нещо,което не знам дали не е просто сън.Значи както съм на път да заспя и съм се унесла,изведнъж в съня си сякаш се подхлъзвам и падам от някъде,при което усещам наистина, а не в съня как тялото ми се разтреперва сякаш имам гърч - като един тласък нагоре с което си отварям очите.Сигурно е нормално :lol:

и на мен ми се е случвало.. стряскам се и веднага се събуждам ;д

ex7azy
01-17-2012, 13:28
Значи за да го направите трябва да стане следното :


Преди да го направите имайте предвид че през този ден във който искате не трябва да сте били изнервени ,притеснени или тем подобни за да не се случват глупости които по добре да не казвам , че ще стигнете до тук със четенето :D .


1. Лягате по раничко към 9 - 10 за да не ви се спи хем много хем нито малко(просто да ви се спи).

2 - След като легнете не се завивайте а просто се разположете удобно на леглото и гледайте да няма нещо което да ви попречи да ви боцка или т.н.

3 - След като вече сте легнали и готови за астралното пътуване , почнете вътрешно(На ум ) както искайте го разбирайте да се въртите и движите във вашето тяло (Не да почнете да се въртите на леглото а просто мисленно) Правете го колкото се може по дълго и да не мислите за НИЩО ДРУГО!! Това е множо важно!!!

4- След като правите това постепенно ще почнете да се отпускате и онасяте ще усетите как звуковете утихват и всичко става някак много чудно.

5 - !! ВАЖНО !!! - Тялото ви ще почне леко да вибрира и да имате чуството че ви е гъдел ,гледайте да не се разконцентрирате защото после трудно ще го направите отново.

6- Задръжте се във положението което сте без да се стряскате или мислите или притеснявате. Ще усетите как тялото ви става на камък а вие излизате от него :) .

И хоп по едно време ще се видите как сте над вас .


За хората които се притесняват някой да не им влезе във тялото,преди да легнат , мисленно да направят кристална топка около вас и леглото така ще запазите духовното ви тяло.


Успех :D

Имам няколко въпроса ..
Трябва ли ръцете ми да са до тялото или няма значение?
След като почна да треперя трябва ли да си отварям очите?
Това за кълбото вярно ли е?

RunningBlind
01-17-2012, 19:35
Не знам как се нарича, но много често ми се случва като гледам филм и задремя малко и сънувам супер кратък сън (2-3 сек.), например засилвам се да ритна нещо и веднага се събуждам и ритам с крак или посягам в съня с ръка и се събуждам и действително посягам с ръка, нещо като рефлекс

Докато гледам филм до късно и почнат рекламите си затварям очите, защото ми са изморени и ме болят... и нали слушам си рекламата и си мисля за нещо или си тананикам някаква песен... и в един момент както съм със затворени очи и звука на ТВ спира (и не само на тв) ... не чувам нищо, но продължавам да си въртя мисли в главата или си тананикам песен... и това съзнателно 5-10 мин и след това се чудя, защо не се чува ТВ-то, отварям си очите и започвам да чувам звука и рекламата продължава да си тече от момента, в който съм спрял да чувам, а часовника не е мръднал и с минута...

Ето това ми се е случвало и на мен + няколко deja vu-та :)

Бих искал да попитам за повече информация относно първото за ритане с крак, случва ми се 1 път на месец !

ROFLWTF
01-17-2012, 20:27
Оооо боже.... аз съм имала такова... но не на сън, ами наистина... беше на погребението на баба ми и аз тогава бях наистина малка и явно не съм разбирала какво е станало всъщшност. Та около ковчега се бяха наредили приятелки на баба ми и мои близки и аз (.... не мога да си го простя, но... малка съм била) помня, че се усмихвах и че махах на всички (понеже и аз бях мн близка с приятелките на баба ми)... Просто не мог ада си го простя... и в един момент ей така докато си махах, усещах, че нещо излиза от мен и отива до тавана (мога да си кажа честно, че това бях самата аз, душата ми) и ей така... аз си бях горе и гледам долу как весело махам... и сигурно час след това осъзнах какво става и се разревах..

dani24
01-19-2012, 12:10
според мен е въпрос на самовнушение, иначе преди съм имал разни случки, които съм мислил за мнооого странни, но по-скоро съм си внушавал и съм изопачавал нещата

kibagirl
01-19-2012, 19:33
fanpire и на мен ми се е слу4вало подобно нещо. Стоя пред огледалото и все едно не съм там в момента, се едно не гледам себе а някой друг.
За сънища значи като бях на осем сънувах някакъв кошмар, на 10 същия, ама абсолютно същия кошмар сънувам и така няколко години поред все го сънувам, но ми се случва веднъж в годината и ето снощи пак го сънувах и винаги свър6ва по едно и също време. И плюс това този кошмар се развива на двора на къщата ни на село и действието в кошмара се развива до някакъв кактос :д аз този кактос не го помня някога да е бил там където го сънувам, но питах баба си дали някога е имало кактос на това място и тя ми каза че е имало, но аз съм била много малка на около 4,5 години. Не мога да си го обясня. Може би тогава съм преживяла нещо :д :д

punksss
01-23-2012, 17:45
Няколко пъти съм имала осъзнати сънища, но само до там. Имам чувството, че тялото ми иска да има ИТП, но аз всеки път се стряскам. :D Имам предвид, че много пъти ми се е случвало да се събудя през нощта, към 2/3 примерно и още сънена се обръщам и се опитвам отново да заспя. След по-малко от 5мин усещам как почвам да се унасям, въпреки че трескаво си мисля за какво ли не и в момента, в който мислите ми се поуспокоят сякаш усещам, че заспивам.. и аз не мога да го обясня, чувството е като леко, постепенно пропадане, обаче съм още будна нали и всичко го осъзнавам. Тялото ми изтръпва... и до там... :D Стряскам се, събуждам се, ако си отворя очите ми се вие свят малко.
Един път бях пробвала след като се събудя от първото стряскане, да се концентрирам и да пробвам още веднъж. Успокоих се, спрях да мисля изобщо :D и след малко усетих как пропадам. Представих си една ситуация, озовах се там и контролирах движенията си и т.н., но още имам някакви съмнения, че това не е било сън, а просто съм си представяла... Не знам...

koshtramba
01-24-2012, 14:05
Ооо, аз съм ГИД в сънуването. Сънувам ВСЯКА НОЩ, като съм достигала до 6 съня на нощ. Общо взето, колкото пъти съм се будила и заспивала, е следвал нов сън.

Веднъж дори имах сън, в сън, в сън, в сън... Може би най-ужасното нещо, което никога няма да забравя. Помня, че лежах в хола у дома на дивана, и сънувам как съм точно там, ставам, тръгвам да паля лампата, но се случи нещо странно (някаква сила/същество ме изплашваше), след което сънувам, че се събуждам от същото място, на което реално спя (и виждам същите неща, които бих могла да видя от това място, на което спя), и така 4 пъти, и в нито един от пътите не бях реално будна. Също се опитвах да си отворя очите, но не се получваше, мисля, че това е парализара, за която пишете. Не знам дали съм излизала от тялото си, но определено това, че сънувах как се бъдя 4 пъти поред беше гадно.

А, иначе, аз постоянно сънувам осъзнато. Много ми харесва и почти постоянно го правя. Вървиш, летиш, каквото пожелаеш, сякаш си в друга реалност.
Също така в повечето случай освен, че знам, че сънувам, ако ми харесва знам как да се концентрирам така, че сънят да продължи от само себе си (без да го контролирам, а просто да видя какво ще се случи). Понякога имам чувството, че в сънищата живея повече и ми е по-интересно. :)

Един съвет, за тези, които не сънуват. Ако искате да сънувате - легнете да спите, когато НЕ ви се спи. Когато съм адски уморена рядко сънувам, но когато съм спала почти цял ден и вечерта пак легна да спя - сънищата потичат и не можеш да ги спреш :)

EDIT : GossipGir1, сега вижам, че ти имаш абсолютно подобен сън. Тоест, няколко пъти сънуваш, че се будиш на реалното място, на което си заспал и тръгваш да светваш лампата... Много е странно, наистина...

koshtramba
01-24-2012, 14:43
Ето най-точното описание на сънната парализа, това, което аз наричам "сън, в сън, в сън", и което сме преживяли с Gossipgirl1.

Сънна парализа/нереално събуждане (Sleep Paralysis/False Awakening)

Множество хора по целия свят са изпитвали състояние на събуденост, но с парализирано тяло, и дори усещане на чуждо присъствие. Някои хора усещат как с тях се съвокуплява друго създание, други хора - присъствие на много наблюдаващи ги създания в стаята им. В предмодерни времена, тези феномени са се тълкували като явяване на сескуални демони "сукуба" и "сукубус", а в модерни времена, от хора склонни да вярват в такива неща - присъствие на извънземни, създания от други измерения, чужди астрални тела и т.н. Сънната парализа е естествено състояние на тялото по време на сън. Нейната функция е да не позволява тялото да се движи по време на сън (за да не се движи тялото заедно с поведението в съня – да се рита и да се маха с ръце, ходене по време на сън, и др.). Понякога хората стават съзнателни докато тялото им е още в сънна парализа. Обикновено това преживяване се нарича фалшиво събуждане, защото изглежда сякаш че са се събудили, но тялото остава „спящо“ за определен кратък период от време. Тези преживявания обикновено са доста плашещи за хора, които не знаят какво се случва. Обикновено те обезумяло се опитват да помръднат или „да се събудят“, но изглежда, че нищо не помага. Понякога се получава, като че ли са се събудили, но след няколко минути разбират, че все още спят и сънуват и се опитват „да се събудят“ отново. Възможно е този цикъл на фалшиви събуждания да се повтори няколко пъти. В това състояние страховете са явни (за реалността в това състояние), често хората съобщават, че са видели същества или старици които се опитват да ги атакуват (по някакъв начин ги плашат). Дължи се на това, че страхът обзема съзнанието на индивида и той е създател на собствените си страхове. Когато човек знае какво се случва, може да управлява емоциите си и да има по позитивни преживявания.

xXxAngerfisTxXx
01-24-2012, 16:42
имал съм... даже съм бил, гледам съм се докато съм в такова състояние... уж спя, а съм станал и си гледам тялото. В началото е малко гадно :D и тва е много лесно да се направи без да се мъчиш да спиш

scrooper
01-24-2012, 18:41
Ето най-точното описание на сънната парализа, това, което аз наричам "сън, в сън, в сън", и което сме преживяли с Gossipgirl1.

Сънна парализа/нереално събуждане (Sleep Paralysis/False Awakening)

Множество хора по целия свят са изпитвали състояние на събуденост, но с парализирано тяло...

И аз съм имала сън в сън в сън и т.н., но това не е сънна парализа, просто се "събуждаш" на сън с и убеждението, че наистина си буден, след което цикълът продължава до момент, в който се чудиш дали си буден или не :D

Относно ИТП- не се притеснявайте, само ще си дойде :Р

koshtramba
01-24-2012, 19:08
При мен като се замисля си беше сънна парализа. След всеки от сънищата, изпадах в такава, виждах полилея над мен, но не се събуждах. Не можех да мръдна и пак заспивах и сънувах отново.

А осъзнатото сънуване може ли да се смята за извънтелесно преживяване?

xXxAngerfisTxXx
01-24-2012, 19:46
При мен като се замисля си беше сънна парализа. След всеки от сънищата, изпадах в такава, виждах полилея над мен, но не се събуждах. Не можех да мръдна и пак заспивах и сънувах отново.

А осъзнатото сънуване може ли да се смята за извънтелесно преживяване?
различни са... при съзнателното сънуване съм имал случай когато съм с отворени очи, гледам но съня върви. Извънтелесното е буквално да си извън тялото. Виждаш всичко около теб, включително и как спи тялото. Чел съм че като излезеш не трябва много да се отдалечаваш от тялото, понеже ако го изгубиш изпадаш в кома.

koshtramba
01-24-2012, 20:19
Хммм, това значи не ми се е случвало, но скоро ще опитам. Пак ли става на сън? Или в полу-будно състояние? Защото четох, че може в и двете. :) Дори е най-добре да се изпробва веднага щом си се събудил, докато си бил във фаза, така да се каже. :)

PullMeCloser
01-25-2012, 11:17
В последно време сънувам постоянно, ама постоянно. Няколко съня за 1 вечер, за 2-3 часа сън пак няколко. И супер ярки,реални, помня ги до най-малкия детайл. И просто ...усещам емоциите, които усещам в съня, отдавна не ми се беше случвало.

kireca
01-28-2012, 20:35
Такам , гледам тук говорите пълните глупости за сънната парализа :D Сънната парализа не е сън в сън в сън в т.н.... Сънната парализа е когато спиш , но си буден , тоест тялото ти спи , но ти виждаш всичко около теб... Не можеш да се мърдаш (от там идва парализа) , можеш само да гледаш! По принцип,когато един човек е в сънна парализа , тялото му е изтръпнало и чува силен шум в ушите и сърцето му бие като реактивен двигател. Сънната парализа трае секунди , но ако си силен (психически) и се успокоиш и започнеш да я контролираш ще можеш да издържиш по дълго , ако не се лъжа , това е една от фазите към ИТП-то. А ако някой ми каже , как да направя това ИТП , ще съм му мн благодарен , щото ще ми е много приятно да гледам момичето което харесвам , как спи :D

thespring97
01-29-2012, 06:47
Такам , гледам тук говорите пълните глупости за сънната парализа :D Сънната парализа не е сън в сън в сън в т.н.... Сънната парализа е когато спиш , но си буден , тоест тялото ти спи , но ти виждаш всичко около теб... Не можеш да се мърдаш (от там идва парализа) , можеш само да гледаш! По принцип,когато един човек е в сънна парализа , тялото му е изтръпнало и чува силен шум в ушите и сърцето му бие като реактивен двигател. Сънната парализа трае секунди , но ако си силен (психически) и се успокоиш и започнеш да я контролираш ще можеш да издържиш по дълго , ако не се лъжа , това е една от фазите към ИТП-то. А ако някой ми каже , как да направя това ИТП , ще съм му мн благодарен , щото ще ми е много приятно да гледам момичето което харесвам , как спи :D
Да, и аз бих искал да знам как точно се постига.. Пробвах преди няколко дни но не се получи :/

Bukuuu
02-01-2012, 05:09
В последно време сънувам постоянно, ама постоянно. Няколко съня за 1 вечер, за 2-3 часа сън пак няколко. И супер ярки,реални, помня ги до най-малкия детайл. И просто ...усещам емоциите, които усещам в съня, отдавна не ми се беше случвало.

Това с емоциите и на мен ми се случва често.
Иначе снощи прочетох всички страници и имаше на една картинка описан метод как да изпаднеш в сънна парализа и аз понеже съм много любопитна и всичко трябва да опитам и го пробвах като си легнах. Направих точно както е описано, но в началото не усещах нищо. След около 10-15мин вече започнах да усещам напрежение в мускулите си по цялото тяло, все едно нещо от мен се опитва да се откъсне, но само до там. Бях решила по едно време, че няма да се получи и точно тогава усетих тези вибрации, за които говорите. Много се стреснах и реших, че ще се случи, но вибрациите отминаха и нищо отново. След това не знам колко точно време е минало и отново същите вибрации, но много по силни. Цялото ми тяло изтръпна и имах чувството, че сърцето ми ще изскочи всеки миг. Имах чувството, че цялата се треса и тогава помислих, че се събудих и застанах в седнало положение на леглото. Когато сведох глава се видях как все още спя?!?! Аз се панирах и започнах да си повтарям "Събуди се, събуди се" и накрая се събудих. След това обаче сънувах друго, което не помня.
И така.. не знам дали наистина се е случили или просто мозъка ми е запечатал случките на останалите, които прочетох и си го е измислил това. Странна работа.

02-04-2012, 10:58
Много искам да го направя, но тъкмо когато мускулите ми почнат да изтръпват чувам много странни звуци, имам чувството, че има някой в стаята и си отварям очите!
Гледах филма (Insidious) и ме е страх да не се случи и с мен, защото точно за това не искам да продължа, защото си мисля, че има някакъв дух в стаята и ако аз се отделя от тялото си той ще влезе .. :D
Знам, че звучи много тъпо, но аз съм голям филмар на тема паранормални неща!
Колкото до осъзнати сънища.. никога не съм имала, дори не помня да съм имала сънища!

scar.ss
02-04-2012, 20:37
Не успях да изчета всички мнения, тъй като не съм малко и се извинявам, ако повтарям казаното от някой друг до сега.

Първото с което свързвам ИТП е друг феномен наречен сомати. Соматито е висша фирма на медитация, при която духът напуска тялото. Тялото се втвърдява ("вкаменява") и може да престои така много време десетки, хиляди години, най-общо казано тялото един вид се самосъхранява. Духът, напуснал тялото, след известно време се връща обратно и животът на човек си продължава съвсем нормално. Но през времето, когато човек е във сомати духът му събира информация (която в нормално състояние не е достъпна), преживява различни неща. Но понякога духът може и да не се върне в тялото и то остава така "вкаменено". И това ИТП ми звучи по същия начин, но явно се случва най-често по случайност. Аз лично не мога да си го обясня точно, но това нещо се случва в моменти с по-голямо емоционалност от обикновено.
Аз лично не съм преживявала ИТП, но и ми се струва малко страшничко, тъй като както вече казах, го свързвам със сомати, при което духът не винаги се завръща в тялото. Но съм сънувала, че преживявам такова нещо. (сън във сън:) Сънувам, че спя и се събуждам и гледам отгоре собственото си тяло. Беше наистина много страшничко и като се наплаших наистина много вече се събудих наистина!

summerxtime
02-05-2012, 13:14
Незнам дали е сънна прализа ама ми се случвало такова странно нещо.
Един ден си бях легнала на леглото (изморена) и по едно време усетих как не можех да си мърдам тялото.Нито крака,нито ръце нищо.Изведнъж направих опит да си вдигна ръката и рязко я пуснах на долу.Като ми удари крака се стреснах си и сякаш си отворих очите.Което е странно защото през цялото време ми бяха отворени.Все едно съм си отворила отворените очи. :D Абе много беше странно ....

ZeroPoinT
02-08-2012, 07:19
Wow! Май само моят живот е толкова скучен

Между другото, тея дето са имали ИТП я да кажат имало ли е "черни същества от низш астрален произход", които ви нападат, щото като се порових ето какво открих:

http://indigota.com/index.php?topic=2283.0

Особено това: http://indigota.com/index.php?topic=1229.0 :Д

Звучи ми напълно измишльотина

scrooper
02-08-2012, 21:08
Wow! Май само моят живот е толкова скучен

Между другото, тея дето са имали ИТП я да кажат имало ли е "черни същества от низш астрален произход", които ви нападат, щото като се порових ето какво открих:

http://indigota.com/index.php?topic=2283.0

Особено това: http://indigota.com/index.php?topic=1229.0 :Д

Звучи ми напълно измишльотина


Много благодаря за линковете!!

Уф, аз съм голяма патка. Пак ми се случи, тъкмо се събуждах и изведнъж се възнесох на себе си и напред, като за щастие не се видях как спя :Х но малко преди краката ми да стигнат прозореца, се изплаших, че ще падна от 8ми етаж, стреснах се и отново прекратих ИТП. -.- Дано като пак ми се случи, съм по- смела. Или пък наистина е опасно?

Иначе, по мое мнение, "черни същества от низш астрален произход" е напълно възможно да изскочат отнякъде, все пак по време на ИТП не се намираме във физическия свят. Може би за това ме хваща шубето.

И друго, чак сега забелязвам от колко много източници ни заливат с информация и догадки за ИТП, астрали, др. светове и т.н. Списание 'Уич', играта "Супер Марио" ( в която междувпрочем са намесени и халюциогенни) и множество филми... Сякаш изпускат по малко инфо, но с каква цел : ?

Heartwork
02-08-2012, 21:46
Веднъж ми се случи в съня си да осъзная ,че това не е реално и правех каквото си поискам, но това беше едва когато бях на 9 годинки :D не съм имал оттогава такива случаи

PullMeCloser
02-08-2012, 23:10
ИТП-тата са ми интересни доста и съм искала и аз да имам, опитвала съм дори, обаче ме хваща страх :Д
А сънна парализа дано никога не ми се случва,защото се ужасявам.

И между другото, можете да се научите да контролирате сънищата си. Доста е интересно. Аз още не съм се решила да го напарвя, но имам намерение.

scrooper
02-09-2012, 09:05
Аз пък съм на мнение, че не е нужно "да се учим" да контролираме сънищата си или да предизвикваме ИТП и т.н.
Тези неща се случват по естествен начин, т.ч. защо да ги насилваме? :)

Mirage3
02-09-2012, 09:34
Аз пък вчера се събудих с адски силно сърцебиене... Сърцето ми подскачаше като лудо направо. :X В съня ми ме гонеха някви турци. xDD Ама мен обикновенно ме гонят в сънищата ми, тъй че не беше нищо особенно. Просто единственото, което чувах в съня ми беше сърцебиенето, сякаш сърцето ми щеше да изскочи. Реших да го укротя малко и се събудих. xDD

kireca
02-09-2012, 17:38
Bukuu , става ли да обясниш как точно си постигнала ИТП и там другите , как сте го направили ?
И още нещо , на някой случвало ли му се е това : Сънувах някакъв много дълъг сън , накрая на този сън отидох във някакъв квартал и застанах пред някакъв блок и след това натиснах звънеца и чух как звъни , точно в този момент се събудих и някой звънеше на нашият звънец... и друг път ми се е случвало , как мозъкът разбира кога точно ще бъде издаден някакъв звук и тогава във съня да натиснем звънеца или да ни звънне телефона , много ми е интересно :)

scrooper
02-09-2012, 19:25
^ами аз си мисля, че ние чуваме звука и за части от секундата ни се присънва нещо "в тон", след което веднага се събуждаме изненадани.

kireca
02-09-2012, 22:49
не смисъл ... случките се нареждат предварително , ето както примерно в съня ми , обикалях колко време тоя град и застанах пред вратата натиснах звънеца и точно тогава звънна и нашия звънец , така беше и 1 път с 1 аларма , сънувам че спя и алармата звъни точно тогава звънна телефона на баща ми ... мн ми е странно това..

webmast3rche
02-10-2012, 00:38
Е аз венъж сутринта, преди да се събудя, бях нещо супер много ядосан на сън, карах се с някой и на сън хващам нещо и го троша и в следващия момент се събуждам и дистанционното ми за климатика е на 3 парчета строшено... направо несъзнателно го счупих и после ме беше супер яд.. такова нещо не ми се беше случвало ама ето.. :D И после баща ми като ме пита как го строши - ходи му обяснявай..

shmatarok
02-10-2012, 00:39
Аз пък вчера се събудих с адски силно сърцебиене... Сърцето ми подскачаше като лудо направо. :X В съня ми ме гонеха някви турци. xDD Ама мен обикновенно ме гонят в сънищата ми, тъй че не беше нищо особенно. Просто единственото, което чувах в съня ми беше сърцебиенето, сякаш сърцето ми щеше да изскочи. Реших да го укротя малко и се събудих. xDD

Хм, сънувах и аз, че ме гониха турци :Д само че не се разминах със сърцебиене, ми донякъде пострадах и насън, и наяве 8-)

Иначе темата ми е много интересна и я следя, опитвам се от много време да стигна до такова състояние, но засега най-големите ми подвизи са били осъзнато сънуване до някаква степен. Иначе имам изтеглени аудио записи и ги слушам понякога, ама... нъц. 8-) И аз ще помоля онези, които са го постигнали да обяснят малко по-подробно цялата процедура. И им завиждам благородно 8-)

scrooper
02-10-2012, 20:38
kireca
Е да, това му е особеното. Не вярвам да предвиждаме насън какво ще звънне след малко, просто явно са ни такива възприятията, че в момента, когато действа външния дразнител, веднага ни се навръзва подходящ сън и като се събудим ни се струва, че той е бил "пророчески", а всъщност просто всичко се е случило супер супер бързо.

Bukuuu
02-10-2012, 22:27
Bukuu , става ли да обясниш как точно си постигнала ИТП и там другите , как сте го направили ?
И още нещо , на някой случвало ли му се е това : Сънувах някакъв много дълъг сън , накрая на този сън отидох във някакъв квартал и застанах пред някакъв блок и след това натиснах звънеца и чух как звъни , точно в този момент се събудих и някой звънеше на нашият звънец... и друг път ми се е случвало , как мозъкът разбира кога точно ще бъде издаден някакъв звук и тогава във съня да натиснем звънеца или да ни звънне телефона , много ми е интересно :)

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/170869_700b.jpg Мисля, че това ще ти свърши работа. :) Пак казвам по-скоро мисля, че моето беше сън, че изпадам в сънна парализа, но ти пак опитай. :)

scrooper
02-11-2012, 00:25
^ Ужас, не опитвай! :D За чий ти е да предизвикваш сънна парализа? Тя няма нищо общо с ИТП и докато последното може да бъде много приятно преживяване, сънната парализа е просто гадна.

siss_kiss
02-11-2012, 06:47
Няма смисъл да се плашиш от себе си, защото може да се случи на всеки.

siss_kiss
02-11-2012, 06:58
Аз съм имала сънища за по 2-3 сек.
Един път сънувах как прегръщам кученце и странното е, че когато се събудих гушках юргана си :0

А една вечер /скоро беше/ бях си затворила очите, и започнах да сънувам как се плъзгам на лед, странното беше, че не бях заспала :0

siss_kiss
02-11-2012, 07:26
А също така една вечер/сутрин 3 часа /отдавна още бях на 15/ сънувах как майка ми ме буди /беше лятото отивахме на море/
и започва да ми говори, че трябва да ставам, да се обличам..нали се сещате. И когато се събудих беше съвсем същото.
и тя ми каза:
-Разбра ли?
И аз се чудих как това стана
Смисъл сънувам това което се случва

supersonic0
02-11-2012, 07:43
Не си сънувала, просто все още не си била будна напълно и си чула това, което ти е говорила ;д

kireca
02-12-2012, 12:26
Сънна парализа знам какво е и е много гадно наистина , аз искам ИТП , да мога да си обикааааалям през нощта :D

Nqkuf
02-21-2012, 18:30
Днес ми се случи ... много гадно беше...

Легнах след обяд и си гледам ТВ... и по едно време съм заспал.
Сънувах разни неща някакъв ме гонише да ме убива и т.н.
Накрая ми просветна, че това е сън и реших да се събудя. По принцип, както споменах в някоя от страниците на тази тема, когато искам да се събудя се самоубивам в съня си :D (странен метод, но действа) И така реших да се събудя и се хвърлих от една висока тераса... Летя надолу към земята и към края АЗ останах във въздуха и гледам как тялото ми пада и се разпльоква на земята :D WTF ... Ами сега как ще се събудя... 5-10 мин. си стоя във въздуха и си мисля как да се събудя... Почнах да се опитвам да отворя очи по някакъв начин и аз не знам как... и ми се отвори само едното око... виждах стаята и чувах телевизора съвсем ясно (даваха някакъв филм) не можех да си мърдам ръце, крака, цялото тяло и едното ми отворено око... гледах в една точка и ръкомахах с ръце (но не с моите). Окото ми бавно почна да се затваря, а аз се опитвах да го държа отворено, но не ставаше... Накрая се затвори напълно и стоях 1 мин, може би със затворени очи и обездвижен, но въпреки това чувах телевизора (съвсем ясно). Отвориха ми се очите и вече можех да си движа тялото нормално....
Супер странно беше... не знам как ще спа тази вечер :D


Много дълго стана... ама подробностите са важни.

От какво може да се получава това? Не съм заспивал с нагласата за ИТП или нещо подобно, а и от месец не съм мислил за това... а то просто се случи... пффф много гадно... страх ме е да не мога да се събудя :(

koshtramba
02-21-2012, 18:46
^ Да, много добре си го описал. Същото е, особено с отварянето на едното око и като се затвори само, а не можеш да го удържиш. :D

Nqkuf
02-21-2012, 19:00
ох, успокоих се малко :D

А това, че не можах да се събудя опасно ли е :X

пф :X

Една приятелка пък разправя, че докато опитвала да излезе от тялото си и повреме на акта си отворила очите и видяла някви хора в стаята (а точно тя не вярваше в такива неща) :D

02-25-2012, 19:57
Имам един въпрос към преживялите ИТП!
Ако в стаята е тъмно и ви се получи .. виждате ли нещо в тъмното? :D
Или трябва да е светло?

02-25-2012, 20:07
Е аз венъж сутринта, преди да се събудя, бях нещо супер много ядосан на сън, карах се с някой и на сън хващам нещо и го троша и в следващия момент се събуждам и дистанционното ми за климатика е на 3 парчета строшено... направо несъзнателно го счупих и после ме беше супер яд.. такова нещо не ми се беше случвало ама ето.. :D И после баща ми като ме пита как го строши - ходи му обяснявай..
Не искам да съм на мястото на момичето/момчето което лежи до теб ... :D

xXxAngerfisTxXx
02-25-2012, 20:08
Имам един въпрос към преживялите ИТП!
Ако в стаята е тъмно и ви се получи .. виждате ли нещо в тъмното? :D
Или трябва да е светло?
не... виждаш всичко както си виждаш нормално, дори виждаш тялото ти... преживяването е супер реално и яко, от 4 месеца не съм имал, а и не мога да се изкарам извън тялото... става при случайност когато се опитам не става

02-25-2012, 20:10
не... виждаш всичко както си виждаш нормално, дори виждаш тялото ти... преживяването е супер реално и яко, от 4 месеца не съм имал, а и не мога да се изкарам извън тялото... става при случайност когато се опитам не става

Значи ако е тъмно го виждаш както си е .. тъмнo? :D

xXxAngerfisTxXx
02-25-2012, 20:13
мхм... да видиш тялото ти - безценно

02-25-2012, 20:15
Ама ако е мноого тъмно .. виждаш ли нещо?
Сру за тъпите въпроси .. (решила съм тази вечер да се пробвам пак) :D

xXxAngerfisTxXx
02-25-2012, 20:24
ти в много тъмно виждаш ли ? да се пробваш... пробвай... лягай си без за ти се спи, лягаш по гръб и стискаш очи. По едно време ще усетиш как се отделяш от тялото, ще изтръпнеш цялата, не се мъчи да се събудиш, просто стани и се обърни - ще видиш как спиш. И не ходи много далеч че изгубиш ли тялото ти - кома... ;)

02-25-2012, 20:27
Да де .. това го разбрах!
Ама юргана? Ако съм завита ще има ли някакъв проблем при ставането?

xXxAngerfisTxXx
02-25-2012, 20:30
не... ти си в безтегловност, аз първия път се чудих как да стъпя някъде... просто се хвани за нещо и стъпи на земята. ;) като искаш да се съединиш с тялото и да се събудиш просто легни върхо тялото и почни да шаваш и да викаш - никой няма да те чуе споко, и ще се събудиш... ;)

02-25-2012, 20:32
Оке .. мерси много (hug) :D

xXxAngerfisTxXx
02-25-2012, 20:37
първия път е мн гадно отлепянето да знайш... ще се събудиш след 10 секунди със 180 пулс ;d

Razor93
02-26-2012, 19:26
ти в много тъмно виждаш ли ? да се пробваш... пробвай... лягай си без за ти се спи, лягаш по гръб и стискаш очи. По едно време ще усетиш как се отделяш от тялото, ще изтръпнеш цялата, не се мъчи да се събудиш, просто стани и се обърни - ще видиш как спиш. И не ходи много далеч че изгубиш ли тялото ти - кома... ;)

Последното за комата е глупост. Не съм имал ИТП, но съм чел много за този феномен и категорично се посочва, че опасност от него няма. Даже някои хора, които са го преживели, твърдят, че имало някаква златна нишка, която ги свързвала с тялото им и по този начин нямало как да се "изгубиш".

CherryBell13
02-26-2012, 20:04
Много интересна тема! Не съм имала такива неща, а и ме е страх. Четох много за ИТП и също не е споменато нищо за кома. Има сребърна нишка която свързва астралното тяло с физическото и с отдалечаването тя изтънява. Това прочетох, а до колко е вярно не знам :D Сега мисля да почна да си водя сънен дневник, че много си забравям сънищата :D

xXxAngerfisTxXx
02-26-2012, 20:06
не съм виждал такава нишка...

Mirage3
02-29-2012, 13:07
ти в много тъмно виждаш ли ? да се пробваш... пробвай... лягай си без за ти се спи, лягаш по гръб и стискаш очи. По едно време ще усетиш как се отделяш от тялото, ще изтръпнеш цялата, не се мъчи да се събудиш, просто стани и се обърни - ще видиш как спиш. И не ходи много далеч че изгубиш ли тялото ти - кома... ;)
Колко време отнема това?
И може ли да обясниш общо взето как да се подготвя за него.

SunT
02-29-2012, 17:03
А добре де.. ти като си излезеш от тялото нали сърцето ти бие много бързо?После (преди да се прибереш обратно) пулса дали се успокоява?Не е ли вредно за тялото пулса ти да е толкова бърз, да кажем часове наред (ако си решил да обикаляш някъде)?

rosy_99
02-29-2012, 17:37
аз пък когато се унеса за малко и после като се стресна и се събудя ми се завива свят и някак си се вкопчвам в леглото и ми трябват няколко секунди за да се оправя

xXxAngerfisTxXx
02-29-2012, 20:08
А добре де.. ти като си излезеш от тялото нали сърцето ти бие много бързо?После (преди да се прибереш обратно) пулса дали се успокоява?Не е ли вредно за тялото пулса ти да е толкова бърз, да кажем часове наред (ако си решил да обикаляш някъде)?

няма такова нещо... самото отделяне си е зор... ако не знаеш какво правиш ще се мъчиш да се събудиш което си е зор... като се събудиш около 1 минута няма да можеш са мръднеш, само ще гледаш. Цаката е да си отпуснат и като почнеш да изтръпваш да не се мъчиш да се събудиш. След минута две ще усетиш как краката ти са във въздуха и след още една ще си станал вече. И аз бях чел че имало нишка към тялото, но не съм виждал такава :D а и аз съм обикалял из стаята не съм ходил далеч. Най лесния начин за свързване е като почнеш да скачаш и да се мърдаш. Пак ще усетиш изтръпване и като влезеш пак в тялото 1 минута няма да можеш да мърдаш. След това всичко си е нормално.

SunT
02-29-2012, 20:18
А кога беше учестеният пулс?Аз и една приятелка се опитваме да се навием, но мен ме е шубе нещо :D Ти виждал ли си някакви от тези други обитатели на астралния свят?Духове, други души..?
А пробвал ли си да докоснеш някой или себе си?Самата душа как изглежда - прозрачна или..?Наистина всичко това ми е много странно. :D

xXxAngerfisTxXx
03-01-2012, 06:52
не :lol: само съм вървял наоколо и съм се виждал заспал :D ускорения пулс е като се събудиш напълно

kireca
03-01-2012, 11:19
Е пич , разкажи по-подробно как го правиш , щото аз винаги само съм в тая парализа дето главата ми пищи целия изтръпвам и не мога да се мърдам и съм с ускорен пулс , ама не мога да изляза от тялото си ... Снощи ми се стори , че успях щото , сунвах , че падам от леглото и се събуждам и пак пробвах , пак изтръпнах и пак паднах от леглото и така няколко пъти , накрая викам , оф стига вече и заспах... ама тая сутрин като се събудих останових , че не съм паднал от същата страна от която спя... смисъл аз спя със глава към прозореца , а при падането краката ми бяха към прозореца ... :О тоест сигурно съм го направил това , обаче не съм могъл да стъпя на крака и така....

ub3rman
03-01-2012, 11:43
Направих си акаунт само защото видях, че много от вас въобще не знаят какво говорят...
Lucid Dreaming (Осъзнато Сънуване) е научно доказано...
Това е обикновен сън, в който сънуващия разбира (осъзнава), че сънува и поема контрол над заобикалящият го свят...
Можете да правите всичко - от това да пасете трева, до това да летите в космоса, да имате хиляди мацки, да говорите с хората в съня ви, да направите (един вид) контакт със подсъзнанието си :)
Занимавам се с това от около година и до сега съм имал доста (да не кажа много) осъзнати сънища... Нека ви обясня как е доказано от учените за да спра спора дали съществува или не !
Значи, има специален университет за осъзнато сънуване... Доказан е от най-известния ("откривателя" на осъзнатото сънуване, на когото му забравих името xD) учен занимаващ се с осъзнато сънуване...
Той се е усъвършенствал и е искал да докаже, че съществува... Чудил се как и накрая направил откритие - във съня, накъдето погледнеш и истинските ти очи се движат докато спиш ! Също така, ако някой ти свети със лампички към очите и те пресвяткат, ти ще видиш светлината в съня си !
Така направили изследвания в стая където той спал и имало машина, която засича движенията на очите му... Така когато влизал в осъзнат сън, той започвал да си движи очите по специфичен начин, за да покаже, че сънува... Дори можел да се събуди когато си поиска !
Това сънуване е НАПЪЛНО БЕЗОПАСТНО... Сънната парализа, пък, се случва всеки път когато спим... Не разбираме за нея, по простата причина, че спим... Тя ни предпазва от движения извън съня, така, че да не тръгнем да се движим извън съня си... Ако се събудите по време на нея, ще забележите, че няма да можете да говорите, движите и ще имате усещането, че сте наблюдавани... Това е обяснимо... През това време, ако отворите очите си ще видите... Еми как да го кажа... Не искам да ви плаша, защото ми говореха какво някои хора са виждали като са си отваряли очите, но аз видях просто едно човече... Това е хипнагогна (не знам дали така се казваше точно :D ) и е "прожектирана" от мозъка ви... Можете да чуете, че някой говори, вратите се отварят и затварят, че някой ви докосва - всичко това е BULLSHIT, няма никой около вас - само умът ви ви кара да халюцинирате :D. Просто се опитайте да си кажете "Това не е истина" и се посмейте на халюцинациите... Това се случва за секунди и според мен това е обяснението на тези твърдения, че някой е виждал "духове", "демони" и т.н....

За сега това ще ви кажа... Ако имате въпроси - питайте !
Мога да ви кажа и методите !
Също така, ако искате да сънувате осъзнато, почнете от сега да си записвате сънищата в дневник, тетрадка, таблет, каквото имате, и след няколко дена ще сте готови за "обучението си" !

Вече можете да ме питате каквото ви хрумне :)

kireca
03-01-2012, 18:25
Здравей братле , мисля че ти пратих съобщение , но май нещо е бъгнало , значи исках да те питам дали имаш скайп и ако обичаш да ме намериш на моя kiretooo_96 защото моят е бъгав и докато те add-на ще минат 10 мин. Искам да те питам няколко въпросчета относно ИТП , Осъзнато сънуване и други такива , ако може и имаш време ме добави , благодаря предварително :)

ZeroPoinT
03-03-2012, 17:09
Днеска реших да направя ИТП и почнах да си повтарям " днес ще имам осъзнати сънища" и по - късно ръцете ми изтръпнаха и тялото ми сякаш започваше да се вкаменява с пулс 180 и след една секунда си казвам аре вече си на тавана отварям окото и що да видя - чаршафа си, изобщо не бях постигнал нищо :Д ФЕЙЛ

Скоро ще се пробвам пак, надявам се с по - голям успех

03-12-2012, 16:08
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/3299346_700b.jpg

Victtorio
07-15-2012, 00:00
Ето ми мнението за тези от вас които не са го прочели а се интересуват качествен начин със който да пробват !


Значи за да го направите трябва да стане следното :


Преди да го направите имайте предвид че през този ден във който искате не трябва да сте били изнервени ,притеснени или тем подобни за да не се случват глупости които по добре да не казвам , че ще стигнете до тук със четенето .


1. Лягате по раничко към 9 - 10 за да не ви се спи хем много хем нито малко(просто да ви се спи).

2 - След като легнете не се завивайте а просто се разположете удобно на леглото и гледайте да няма нещо което да ви попречи да ви боцка или т.н.

3 - След като вече сте легнали и готови за астралното пътуване , почнете вътрешно(На ум ) както искайте го разбирайте да се въртите и движите във вашето тяло (Не да почнете да се въртите на леглото а просто мисленно) Правете го колкото се може по дълго и да не мислите за НИЩО ДРУГО!! Това е множо важно!!!

4- След като правите това постепенно ще почнете да се отпускате и онасяте ще усетите как звуковете утихват и всичко става някак много чудно.

5 - !! ВАЖНО !!! - Тялото ви ще почне леко да вибрира и да имате чуството че ви е гъдел ,гледайте да не се разконцентрирате защото после трудно ще го направите отново.

6- Задръжте се във положението което сте без да се стряскате или мислите или притеснявате. Ще усетите как тялото ви става на камък а вие излизате от него .

И хоп по едно време ще се видите как сте над вас .


За хората които се притесняват някой да не им влезе във тялото,преди да легнат , мисленно да направят кристална топка около вас и леглото така ще запазите духовното ви тяло.

Victtorio
07-15-2012, 00:05
Не успях да изчета всички мнения, тъй като не съм малко и се извинявам, ако повтарям казаното от някой друг до сега.

Първото с което свързвам ИТП е друг феномен наречен сомати. Соматито е висша фирма на медитация, при която духът напуска тялото. Тялото се втвърдява ("вкаменява") и може да престои така много време десетки, хиляди години, най-общо казано тялото един вид се самосъхранява. Духът, напуснал тялото, след известно време се връща обратно и животът на човек си продължава съвсем нормално. Но през времето, когато човек е във сомати духът му събира информация (която в нормално състояние не е достъпна), преживява различни неща. Но понякога духът може и да не се върне в тялото и то остава така "вкаменено". И това ИТП ми звучи по същия начин, но явно се случва най-често по случайност. Аз лично не мога да си го обясня точно, но това нещо се случва в моменти с по-голямо емоционалност от обикновено.
Аз лично не съм преживявала ИТП, но и ми се струва малко страшничко, тъй като както вече казах, го свързвам със сомати, при което духът не винаги се завръща в тялото. Но съм сънувала, че преживявам такова нещо. (сън във сън:) Сънувам, че спя и се събуждам и гледам отгоре собственото си тяло. Беше наистина много страшничко и като се наплаших наистина много вече се събудих наистина!


Напротив преживявала си ИТП след като си си виждала тялото от горе но просто не си го разбрала и си се върнала във тялото и си останала със впечетлението че е сън ... Но грешиш :) я се замисли малко като сънуваш нещо го забравяш почти веднага а ИТП-то не се забравя защото е част от физическо състояние на тялото :)

betty-dimitrova
07-15-2012, 08:51
http://www.bulgaria.obe4u.com/ Ето тук е описан един метод.

MagicSmiles23
07-15-2012, 09:06
явно аз съм някакъв сбъркан тип защото често ми се случва да се наблюдавам в съня си забелязал съм също че мога да контролирам какво правя в сънищата си, :D случвало ми се е да сънувам места където не съм бил и след време съм ги виждал на живо досущ като в сънищата ми и най-дребните детайли си съвпадаха .....шантава работа почвам да се плаша от себе си :D the same.... >.<

polssa
07-15-2012, 22:12
е.ало си е мамата как ще заспя след 10 мин :D

DennisCobain
07-16-2012, 09:38
Еми при мен се случва от само себе си, през ден-два се осъзнавам, че спя :D Последния път се запознах с Кърт Кобейн и си направихме банда 8-)

Usein
07-16-2012, 22:31
Много яка тема не мисля че съм имал ИТП изобщо но следях темата до бвеки коментар и реших да пусна 1 коментар днем мисля да пробвам ИТП пък дали ще успея е друг вапрос е дано темата не спре сега ... :) хайде да я по-саживим

Angel^^
07-20-2012, 14:30
http://www.beinsadouno.com/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/_/%D1%81%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D1%89%D0%B0/%D0%B8%D0%B7%D0%BA%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D 1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D1%81%D1%8A%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D 1%82%D0%BE-%D1%81%D1%8A%D0%BD%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-1-r48

за всички, които се интересуват от подобни теми за сънищата - Изкуството на осъзнатото сънуване. Много полезна книжка.

kalito126
07-20-2012, 18:04
http://www.beinsadouno.com/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/_/%D1%81%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D1%89%D0%B0/%D0%B8%D0%B7%D0%BA%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D 1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D1%81%D1%8A%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D 1%82%D0%BE-%D1%81%D1%8A%D0%BD%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-1-r48

за всички, които се интересуват от подобни теми за сънищата - Изкуството на осъзнатото сънуване. Много полезна книжка.

Мда...интересно е.Аз последните дни само за такива неща си мисля,особено откакто четох тази тема.

Clown
07-21-2012, 11:05
Майка ми преди 1-2 години беше сънувала , че лежала на легло и се гледала отстрани.

mrankoniiii
08-29-2012, 19:23
Не знам но аз за първи път чувам за това нещо , но като чета...

Ето какво ми се случи преди около 2 г. Значи беше светло вече около 6 ч. сутринта . Както спях видях тялото си как спях краката ми изтръпнаха първата ми мисъл беше АЗ СЪМ МЪРТВА , но това беше за коло 1 2 минути . После се събудих и в интетер на истината се чуствах много добре

allafifie
11-20-2012, 22:39
Здравейте! Аз мога да кажа, че съм имала ИТП, а не бях чела нищо преди това за такъв феномен. По принцип съм скептично настроена към такива неща, но когато ми се случи бях изключително стресирана и не знаех на кого да го кажа, особено като знам, че всички биха ме помислили за побъркана. Та... Бях учила до късно една вечер и загасих лампата си. Убедена съм, че не бях заспала, защото само за 1-2 минути си бях затворила очите и знаех, че съм будна. Изведнъж усетих супер силна болка в гръдния кош и в главата и сякаш ми се изтръгна душата от тялото (знам, че звучи налудничаво). Гледах доста време тялото си, стаята си от различни ъгли. Безтегловна бях и летях. Накрая нещо силно ме издърпа и влязох в нещо като тунел, който преминаваше отвъд едната стена. Минах през стената обикалях къщата, след това отидох към Южния парк и отидох при един приятел. По време на пътя опитвах да докосна нещата около себе си, но се озовах в стъклен тунел, изпитах дори клаустрофобия. След като влязох в тялото си в другото пространство или друга реалност (не знам и аз) виждах ръцете си, виждах тялото си. Сякаш всичко, което се случва е абсолютно адекватно, но не беше. Дори приятелят ми каза, че се държа странно и ми говореше как трябва да побързам (в последствие се оказа, че е сънувал същото пространство и сме бързали, защото са ни гонили кучета). След това се изплаших от това пространство/реалност и отидох на друго място. Отново всички около мен обясняваха, че съм неадекватна, но усещах предметите абсолютно съзнателно. Преминах през няколко места и след това стигнах отново до нас. Бях изключително стресирана, опитах се да събудя майка си, но не успях, защото бях енергия и след това се върнах в стаята си, където виждах как си мърдам ръцете безпомощно, майка ми се появи от никъде и хвана ръцете ми, всичко наблюдавах, докато не погледна към мен (тоест към духа ми). След това се оказа, че котката ми е събудила майка ми, мяукала е твърде силно и когато мама влезе в стаята бях неподвижна, виждах, бях в тялото си, болеше когато влязох, бях изтръпнала, не си чувствах задната част на главата, едва проговорих и я извиках. Ужасно беше. Имах силно сърцебиене и ми трябваше доста време да се успокоя. Не знам точно на какво се дължи това, защото никога не съм медитирала или не съм чела за такива неща, просто съм убедена, че се случи и че има нещо много по-сериозно от реалността, в която живеем. Надявам се, че ако ми се случи друг път ще съм по-спокойна и ще мога да му се насладя, но определено не успях да го направя, когато се случи. Надявам се не съм Ви стресирала много и ако някой знае нещо, да пише :) П.с. не бях използвала никакви наркотици! ;д

heartshapedbox
11-22-2012, 20:08
^ Звучи много интересно преживяване!
Аз от месеци опитвам да предизвикам ИТП, но все не успявам. Започнах да водя дневник на сънищата си и вече ги помня много по-подробно. Докато спя, осъзнавам, че сънувам и понякога мога да контролирам съня си, но ИТП няма и няма.
Някой ако може да ми даде някакви съвети как да успея, ще съм много благодарна.

Nam3less3
11-22-2012, 20:20
Има сънни парализи, много реалистични сънища и осъзнато сънуване и какво ли още не, със сигурност е някое от тях, и са научно обяснени.

Ако си мислите, че не е това ами че е извънтелесно преживяване, значи излизате от границата на науката и автоматично приемате за факт, че имате душа с която сте преживели нещо извън вашият мозък(т.е. в друго измерение/астрала/етера или нещо такова), а това са неща с които се занимава окултизма и религията, т.е. автоматично приемате и съществуване на Бог и т.н.

Според мене си изяснете понятията, щото повечето от вас със сигурност са атеисти, пък тука говорите за дълбокорелигиозни/окултни/духовни явления, които нарушават физичните закони или са извън техният контрол.

heartshapedbox
11-23-2012, 17:37
^Не мисля, че това изобщо има общо с религиите.

Nam3less3
11-23-2012, 21:49
^Не мисля, че това изобщо има общо с религиите.Това което сте преживяли е сънна парализа, осъзнато сънуване и разни такива, няма общо с религията и са известни на науката неща, но ако имаш предвид извънтелесно преживяване звучи смешно, първо че може изобщо да не съществува такова нещо, второ то е предназначено за духовни хора в смисъл окултисти/религиозни и такива работи, и въобще тия знания и литературата по въпроса не са за младите.

heartshapedbox
11-24-2012, 18:54
Има разлика между духовно/окултно, както и между вярващи/религиозни хора, мисля, че не я долавяш.
И в горния си коментар имах предвид точно ИТП, а не сънната парализа или осъзнатото сънуване.

iceto20
11-24-2012, 19:52
Айде и аз да разкажа разни мои случки :D

Няколко пъти ми се е случвало в съня си да си кажа "Това е сън" и след като кажа това всичко става ясно като бял ден, един вид аз решавам какво да правя в съня си. Мисля, че това е осъзнат сън, помниш го като реална случка, докато неосъзнатите сънища ги забравяме с времето.

Не знам как се нарича, но много често ми се случва като гледам филм и задремя малко и сънувам супер кратък сън (2-3 сек.), например засилвам се да ритна нещо и веднага се събуждам и ритам с крак :D или посягам в съня с ръка и се събуждам и действително посягам с ръка, нещо като рефлекс :D

И най-странната ми случка ( 2-3 пъти ми се е случвало)
Наричам си я спиране на времето :D

Докато гледам филм до късно и почнат рекламите си затварям очите, защото ми са изморени и ме болят... и нали слушам си рекламата и си мисля за нещо или си тананикам някаква песен... и в един момент както съм със затворени очи и звука на ТВ спира (и не само на тв) ... не чувам нищо, но продължавам да си въртя мисли в главата или си тананикам песен... и това съзнателно 5-10 мин и след това се чудя, защо не се чува ТВ-то, отварям си очите и започвам да чувам звука и рекламата продължава да си тече от момента, в който съм спрял да чувам, а часовника не е мръднал и с минута...
Не знам дали ме разбрахте, но много се плаша в такива моменти :X :D
Това е доста старо, но ще ти отговоря каквото мисля. Значи това може и да е от губене на съзнание или заспиване и губене на мисълта... Като си затвориш очите, защото те болят може да заспиш ... Нали знаеш че е доказано че сън не може да продължи повече от 30 мин ... средно 2-5 минути продължава сънят, но хората си мислят че са сънували цяла нощ. Е това може и да се случва с теб, губиш съзнание но си запазваш мисълта и ти се върти в ума и като си ги отворил имаш чувството че са минали 10 минути, а всъщност не са минали и 10 секунди ... Така си го убяснявам аз :)

NqkfaNikakva21
11-25-2012, 14:51
Такааа, довечера ще предизвикам ИТП! Е, ще се пробвам де :Д
Само кажете докъде мога да се разхождам? Само в стаята ли? :Д



И още веднъж ... по методът на Викторио ли става? Много хора описаха, че са имали,а много малко казаха как реално да го предизвикаме..

allafifie
11-25-2012, 19:58
Смятам, че ми се е случило точно ИТП, защото не бях чела преди това за нещо подобно, не съм се интересувала, винаги съм била скептично настроена към медитации и никога не съм си помисляла да предизвикам нещо, което на пръв поглед изглежда абсолютно неадекватно и иреално. Бях си затворила очите, не съм сънувала и съм сигурна, че няма общо със съня. Не съм мислила за това, как да се изнеса от тялото си и да се наблюдавам, бях спокойна и единственото, което ме плаши е, че четох, че става само при силен стрес или на границата между живота и смъртта. Вярваща съм и ИТП-то е в разрез с религията, защото по-скоро преминава към демоничния свят на свръхестественото. Тоест, такива неща явно се случват понякога, научно доказани са. Въпросът е кое го е предизвикало. Не мисля, че би станало нарочно, не мисля, че има има точно определен модел, по който да се водите, за да го направите, а ако има, то той е свързан с разбирането в дълбочина на някакви медитации. Много е странно, интересно, но и опасно, няма нужда според мен да го предизвиквате, пък и ако това "стане", по-скоро ще бъде следствие от втълпяване. :)

Nam3less3
11-26-2012, 10:55
Научно доказано ли? За науката това са глупости, освен за някой теории на квантовата физика/метафизика и такива неща.
Ако не си вярващ в Бог или окултист не може да имаш ИТП ако изобщо съществуват тези неща.
Пък да предизвикваш такива неща без да си изчел един тон литература по въпроса(която не трябва да се чете изобщо) е шега(според самите книги които описват ИТП).
А и според единствените източници по въпроса това се прави с цел духовно посвещение, а не от любопиство, забава и т.н.
Останалото са или измислици, или сънна парализа/осъзнат сън.

mimsssssss
11-29-2012, 01:00
Следя темичката от както е пусната и я намирам за много интересна.
Мога сама да си предизвиквам това вкочаняване на тялото, не знам има ли си име/термин. Тъй като ми се налага да медитирам и да се успокоявам, накрая открих и тази парализа. Веднъж по време на нея опитах да мръдна и беше адски болезнено, което много ме изненада. Не знаех, че е така, ако не си излезнал.
А същност само веднъж ми се случи ИТП или поне аз така си мисля, защото има вероятност да е било сън. Бях горе на тавана и толкова се стреснах като погледнах към леглото си, че паднах. Но като че ли паднах много бързо/силно и се събудих изпаднала в паника.
Та това е скромният ми опит. Като имам повечко свободно време си правя експерименти със себе си, до където ми се простират възможностите.

az97
12-05-2012, 13:05
Не ми се е случвало нещо като пътуване в други държави и т.н., но са ми се случвали някои интересни неща:
1- Случвало ми се е 2-3 пъти да сънувам, че се бия с някой или с нещо и примерно искам да го ритна, и в същия момент чувам алармата ми да звъни, че трябва да ставам за даскало и ритам по леглото, все едно искам да питна тоя, с когото се бия... Правя го без да мисля, просто рефлекс. Може би и на Вас ви се е случвало.
2- Един ден, като се събудих исках да стана, но не можах. Това беше само за 2-3 секунди, но беше много странно. Очите ми бяха отворени, но не можех да се мръдна. Не съм правил никакви глупости като въртене наляво, надясно... Просто се случи.
3- Ако гледам някой филм на ужасите и след това ме е страх, сънувам някакви страхотии, които искат да ме убият или да ме мъчат, абе все такива глупости. Та, един път някакво зомби ли беше, орк ли беше, не знам, обаче почна да ме души, и усетих как почва да ме стяга врата и почвах да дишам по-трудно. Много е гадно... Обаче след 7-8 секунди се събудих, всичко си беше наред и пак заспах спокойно. :D
4- Понякога сънувам някакви несвързани неща. Примерно - първо някакъв ресторант, после някаква гора и т.н. Обаче тия места, които ги сънувам, ги виждам до, да кажем една седмица. Примерно с нашите и брат ми пътуваме някъде и спираме да ядем на някоя бензиностанция, да кажем, и виждам някое място, което съм сънувал... Имаш чувството, че е Дежа Вю, но всъщност не е...

emona_love
12-14-2012, 15:58
Имала съм, най-често когато спя. Странно е, сънувала съм нещо преди това и после спирам да сънувам, имам усещането, че падам и после се поглеждам отстрани как съм паднала върху леглото и после някак си се тресе всичко и се събуждам...

Kaena Smith
12-14-2012, 18:59
Никога не съм имала ИТП(или поне не мисля...),но понякога ми се случва нещо много странно.Ще се радвам,ако някой има обяснение...
Докато спя,усещам как падам.В началото сякаш за кратко се рея из въздуха,след което бързо се приземявам.Същевременно имам странното чувство,че падам по стълби и усещам,че ритам с крака.(Съжалявам,малко ми е трудно да го обясня.)
Снощи ми се случи отново,след което цялото ми тяло се тресеше(,не знам дали беше истина или страшно усещане).Беше много болезнено,макар да не изпитвах физическа болка.По-скоро някаква паника...
Дали е от стрес или ....?

sofityoy
12-14-2012, 19:09
Случвало ми се е това със сънната парализа. Бях сънувала мн гаден кошмар. Една жена дух ме хвана за ръката и искаше да ме вземе със себе си. Аз осъзнах, че сънувам и започнах да си повтарям, че искам да се събудя. И така се събудих, обаче тялото ми беше точно парализирано за няколко секунди..
.

И на мен ми се е случвало нещо подобно. Преди около година имах много кошмари: Сънувах една жена от градчето ми която беше шизофреничка и аз изпитвах ужас от нея. В сънищата ми тя ме пребиваше или преследваше,а като дойдеше моментът в който аз се крия от нея в съня си спомнях,че докато сънувам заяочвам в самия сън да си повтарям: събуди се сега събуди се!
и после се събуждам ;x не знам дали е точно това,но ми се вижда странно.

sofityoy
12-14-2012, 19:11
Никога не съм имала ИТП(или поне не мисля...),но понякога ми се случва нещо много странно.Ще се радвам,ако някой има обяснение...
Докато спя,усещам как падам.В началото сякаш за кратко се рея из въздуха,след което бързо се приземявам.Същевременно имам странното чувство,че падам по стълби и усещам,че ритам с крака.(Съжалявам,малко ми е трудно да го обясня.)
Снощи ми се случи отново,след което цялото ми тяло се тресеше(,не знам дали беше истина или страшно усещане).Беше много болезнено,макар да не изпитвах физическа болка.По-скоро някаква паника...
Дали е от стрес или ....?
Аз имам този да го наречем проблем и знам,че това е в следствие на прекалено въздействие на съня върху тялото: .т.е. влагаш много енергия в съня си,ако можеш да ме разбереш. :)

lionheartz99
04-03-2014, 09:38
Така , и аз да кажа моята история - Един ден дочух брат си докато говори с приятелят си и те говореха именно по тази тема и ми стана интересно . След това четох повечко за практикуването и. Цял ден мислех за това и бях много развълнуван и дойде вечерта ; загасени лампите ( стаята трябва да е тъмна ) и да си легнал по гръб, ръцете отстрани, главата нагоре и да се опиташ да не мислиш за нищо и така и направих , но не мисля, че се получи.Все пак се изисква практика.Но само един път се опитах след това не ми достигаше време за практика и да ви кажа какво се случи : Беше нещо като сън.Сън в който сънувах, че излизам от тялото си , но не бях във стаята си а на някакво странно място , не продължи дълго време ,но беше страшничко.Беше като сън, но не точно ,защото бях в полусъзнание. Предполагам , че ( ако мога да нарека) сънувах това от вълнение.Някой, който се е опитвал да практикува ?

hristo99
04-05-2014, 19:57
Някои от нещата, които пишете, според мен, са пълен абсурд. Смятам, че такова нещо като "душа" в телата ни няма, има мозък. Как така ще пътуваме където си искаме по света и ще виждаме уж реални неща, които в будно състояние никога не сме виждали? И отгоре на всичкото някой демон ще влезе в тялото ни докато нас ни няма...или душата ни да се изгуби и да изпаднем в кома... Ако вярвате на тези неща, значи гледате твърде много филми. В телата ни има мозък и докато сънуваме, той ни представя неща, които някога някъде сме виждали. Всички хора, и обстановката сме ги виждали ако не на живо, то поне в някой филм или в някоя книга. Понякога мозъкът се обърква и напълно вярвам, че съществуват състояния, подобни на сънната парализа. Аз преди няколко месеца, в края на ноември и началото на декември, съм бил в точно противоположното състояние - сомнамбулствал съм. Тялото си работи, съзнанието никакво го няма :D Даже тема писах тука :D Случваше ми се в продължение на 2 или 3 седмици, по 2-3 пъти на всяка и след това спря. Странното е, че тогава ми е и рождения ден, но както и да е, съвпадение. :D Супер често ми се случва да сънувам нещо и секундите или минутите след като се събудя да имам чувството, че съм го сънувал и преди, но след това осъзнавам, че не е така и се чувствам доста объркан. Някакво дежа-вю насън. Много пъти ми се е случвало и да се унеса и изведнъж нещо да се препъна или да падна, да речем от стълбите, и точно преди да се ударя да подскоча в леглото, даже не знам дали в действителност подскачам. Мисля, че съм имал осъзнат сън. Озовах се, отивайки на урок по английски и знаех, че това е осъзнат сън и се опитах да полетя и успях и се уплаших и се събудих. Но като се замисля може и да е било внушение.

Bukuuu
04-05-2014, 20:56
Смятам, че такова нещо като "душа" в телата ни няма, има мозък.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_lh380kODNu1qhutv6o1_400.jpg

Lelwut
04-06-2014, 06:27
sleep paralysis съм имал.
Доста страшно е , отваряш очи и не можеш да помръднеш а усещаш чуждо присъствие. Случвало ми се е да усещам тежест на гърдите и краката , а когато си отворих очите видях някакво чудовище,демон , подобно на тая от екзорсиста. Четох , че това май може да се предизвика като си легнеш много късно по гръб с опънати ръце и крака и не си мърдаш абсолютно нищо дори да те сърби. Преди това си пускаш телевизора щото звука от него ще е се едно връзката ти със външния свят. И докато слушате звука и не се мърдате се опитвате да не заспите. При някой хора може и да се получи.

skatew
04-06-2014, 08:50
ха! една позната ми беше разказала как е преживяла такова нещо... отишла е в стаята на един друг познат докато той си е там, на сутринта го е питала дали в еди колко си часа е правил еди какво си (каквото тя го е видяла да прави) и той е казал, че наистина е било така. говорила е и с майка си за това и тя е споделяла, че редовно и се случвало и на нея... интересно е. На мен не ми се е случвало такова, но съм се научил как да си контролирам сънищата, около 2 години вече съм се интересувал от това и вече всеки път като опитам ми се получава. Като си легнете трябва да си 'мислите' как да не мислите за нищо, след определено време започвате да виждате странни сменящи се картини и може просто да ги наблюдавате, но не трябва да фокусирате вниманието си върху тях. Наблюдавате ги без да мислите за каквото и да било и след време стават по-реални. Колкото повече се задълбава самия 'сън' в толкова по-странно състояние изпадате, разсъждавате по същия начин както като сте будни, но реално спите. Вие ще си усетите кога вече реално сънувате и тогава имате цяла нощ да правите каквото си пожелаете хаха :D Но за да стане трябва да си легнете към 9-10 часа и да не сте мега уморени защото иначе просто заспивате дълбоко и не помните абсолютно нищо на сутринта

stunkaaaaa
06-21-2015, 00:18
Случвали ми са се много подобни неща. Понякога, напоследък доста често, може би от страх, ми се случва. Значи докато заспивам , така да кажа, започвам да виждам някакви образи, най-често хора. В същия момент много се стряскам. Имах един случай същото, видях една маса и съм напълно осъзнат , че в момента съм буден , продължавам да гледам масата , постепенно стана много ярка. Абе , все едно не спа , а халюцинирам, но знам че спя и знам , че съм буден, не мога да го опиша. Напоследък много често ми се случват такива неща и много се филмирам. Случва ми се също в момента , в който ще се събудя докато сънувам си казвам еисега ще се събудя и се събуждам. И много често сънувам нещо много подобно на това , което ще се случи. Може да е след месеци, обаче е пряко свързано с това, което ще се случи. Примерно преди 5-6 месеца сънувах една приятелка на мйка ми дето не са се виждали години. Скоро се бяха видяли. Случвало ми се и за същия ден така. Иначе винаги след като сънувам нещо по-интересно винаги оставам като се събудя с чувството за това , даже последния път няколко дни , тва е много готино, особено , ако съня е бил хубав. Допреди малко пробвах това , дето се предизвиква ИТП и стана. Значи докато четох там как трябва да мислиш , че обикаляш из тялото си. След една две секунди сърцето ми почна да бие, плочките до мивката ги виждах далеч, бяха арки , с жълти оттенъци. Много се стреснай тогава.