PDA

View Full Version : Котенцето ми умря ;(((



goth6
01-09-2011, 12:36
//

Tiin
01-09-2011, 13:12
Миличкото то :( Нека почива в мир :( :(

CookieMonster
01-09-2011, 13:16
Леле, много съжалявам. Моите съболезнования. :(

mlakniwe2
01-09-2011, 13:17
Много е кофти и моя котарак умря през октомври, а го гледахме от 2006 тоест 4 години и стана много кофти, но кво да се прави

bebchoOoOoOo
01-09-2011, 14:28
Дам, много тежко се преживяват тези неща.. На мен кученцето ми изчезна преди няколко години. Така и не разбрахме дали избяга или някой го открадна, но и аз се чувствам адски виновна, че не излязох да го потърся още същия ден, защото си мислехме, че ще се върне.. Никога няма да забравя, като я видях за последен път.. беще толкова мъничка.. гледаше ме с тези очички, докато излизах.. И сега, години по-късно се сещам за нея понякога и си плача.. Моля се да е още жива и ако някой я е взел да се грижи добре за нея :cry: :cry:

poncho
01-09-2011, 15:43
Мойте съболезнования... много е гадно да! :( :( :(

3oPuTy
01-09-2011, 15:56
Котето е било възрастно,а тази операция е доста тежка.
И аз имах котка преди няколко години и получи възпаление на яйчниците заради тъпите хапчета,които подтискат разгонването :o
10 дена беше на инжекции - по 3 на ден.300лв. заминаха за тия 10 дена и нищо,дори малко не се подобри ... :? На края ветеринаря каза,че може да опита да я оперира и да й премахне яйчниците и матката (нещо такова),но било доста рисковано (а беше едва на 3 години).Другият вариант беше да я приспят :( Естествено избрахме операцията,но за жалост не издържа и почина преди края ... :(


Пиша всичко това,защото виждам,че се обвиняваш,а няма смисъл,защото и да бяхте я завели по-рано на лекар едва ли историята щеше да има по-различен край ... :(

Tihon4o
01-09-2011, 16:19
Ужас, много съжалявам. :cry: Но не обвинявай себе си.

radeberger
01-09-2011, 17:42
10 години са си доста за котка. Когато остареят повечето започват да боледуват, така че не се обвинявай. Нищо не си могла да направиш. ;)

babystar
01-09-2011, 17:48
Горкотоо :cry: :cry:

goth6
01-09-2011, 18:29
Да, но аз се чувствам много вновна за смъртта му :cry:
Преди 10дни,само преди 10дни беше много по-добре от сега.Ако го бяха оперирали тогава,може би сега щеше да е още живо :cry:. Много ми е тежко,никога до сега не съм изпитвала подобна вина :cry:
Вярно,че е само коте,но... :cry: Ветеринаря каза,че тази топка със гной е трупана със години,още от малко си е било така,но стреса,който преживя преди няколко дни го погуби.Организма му се стопи за по-мало от 10дни,температура му беше много ниска,опитахме се да го стоплим по някакъв начин,но не успяхме,защото беше анемично :cry: Ох,много ми е тежко хора,нямам думи.Днес го гушнах и целунах за последно,а то си отиваше.Когато го заведохме при ветеринаря,вече беше умряло, а ветеринаря е на 3-5мин. от вкъщи :cry: :cry::cry:

LipSy
01-09-2011, 18:48
Недей да се притесвямаш толкова. Всеки живее и късно или рано идва време за...смърта. Моите съболезнования! :( :( :(

No5
01-09-2011, 22:13
Гадно е, знам какво е чувството, старата ми котка умря на 18 години и трябваше да я погребвам. Вземи си нова след някой друг месец.

L0ST
01-09-2011, 23:29
Много е кофти, принципно и аз адски много обичам животните..

Но котето е на 10 години, нямало е да преживее подобна операция, няма да се събуди после... не се обвинявай, нищичко не си можела да направиш.

SmilezZz
01-10-2011, 08:47
Съжалявам адски много..

Но иначе не се обвинявай..Ти нямаш никаква вина..
Ти сама каза,че е било на 10 години и дори да я
бяха оперирали - надали щеше да има ефект..Просто
организма му е отслабнал..

Купи си друго коте..Погрижи се за него..
Но в никакъв случай не се обвинявай за тази случка..
Всеки го преживява - аз също съм го преживяла,преодолява
се..Аз също се чувствах виновна за смъртта му..Но след времето
се преодолява тази болка..

Хайде успех,горе гглавата !!!

Infection
01-10-2011, 14:45
Съжалявам адски много..

Но иначе не се обвинявай..Ти нямаш никаква вина..
Ти сама каза,че е било на 10 години и дори да я
бяха оперирали - надали щеше да има ефект..Просто
организма му е отслабнал..

Купи си друго коте..Погрижи се за него..
Но в никакъв случай не се обвинявай за тази случка..
Всеки го преживява - аз също съм го преживяла,преодолява
се..Аз също се чувствах виновна за смъртта му..Но след времето
се преодолява тази болка..

Хайде успех,горе гглавата !!!


Моите съболезнование

GirlYyYXD
01-10-2011, 15:30
Ужассс....Но вие сте по-добре от мен!!! :x Имала съм почти 10 котки и все умират за нула време,една не знам да е живяла поне 2 години!Умират малки и това е....Вие поне си имате приятел за по-дълго време...

sli73r
01-10-2011, 17:55
Спокойно щети мине ние имахме едно куче 12 години..... после наще го застреляха щото се е "мъчело" още ми липсва малко
:-#

des7royer
01-10-2011, 18:17
С извинение, но какви уроди трябва да са вашите, та да застрелят куче, няма значение на 12 или 100 години е или дали се мъчи или не :-x

xoxi
01-10-2011, 21:08
С извинение, но какви уроди трябва да са вашите, та да застрелят куче, няма значение на 12 или 100 години е или дали се мъчи или не :-x

Ако няма начин да се помогне на едно животно, а то се мъчи, то тогава най-доброто решение е точно това.
Всеки, който обича животното си ще предпочете той сам да го спаси от мъките, вместо да го гледа как страда пред очите му.
Не обвинявай, без да знаеш какво е станало.


По темата: Мога да си представя как се чувстваш в момента.
Знам, че ти е тежко и знам, че си мислиш, че никое друго коте не може да замести твоето. И да, права си!
Никое коте няма да успее да замести старото приятелство, но не е и нужно да го замества. След време, когато се оправиш и се успокоиш си вземи друго коте. Ще се грижиш за него, ще откриваш колко е различно от старото.. или колко прилича на него.
Просто си вземи ново приятелче, което да те откъсва от грижите и лошите мисли.

Лошо е това, че се обвиняваш. Не го прави!
На котето така му е било писано. Ти си направила, каквото си могла.
10 години не са малко за една котка, а тези операции, както споменаха и преди мен, са тежки.

Сега може и да не ги осъзнаваш тези неща, но след време, когато ще си способна да мислиш по-трезво, се надявам да можеш да осъзнаеш всичко, което ти казахме повечето тук.

goth6
01-11-2011, 11:35
Благодаря ви за подкрепата! Днес се чувствам по-добре за разлика от изминалите 2 дни. За сега не мислим за нов домашен любимец,много е рано,а и още скърбим по котето..Може би по-нататък ще си купим нов любимец на сем.,а може й да не си купуваме..май така ще е най-добре.. :(

des7royer
01-11-2011, 13:40
С извинение, но какви уроди трябва да са вашите, та да застрелят куче, няма значение на 12 или 100 години е или дали се мъчи или не :-x

Ако няма начин да се помогне на едно животно, а то се мъчи, то тогава най-доброто решение е точно това.
Всеки, който обича животното си ще предпочете той сам да го спаси от мъките, вместо да го гледа как страда пред очите му.
Не обвинявай, без да знаеш какво е станало.


По темата: Мога да си представя как се чувстваш в момента.
Знам, че ти е тежко и знам, че си мислиш, че никое друго коте не може да замести твоето. И да, права си!
Никое коте няма да успее да замести старото приятелство, но не е и нужно да го замества. След време, когато се оправиш и се успокоиш си вземи друго коте. Ще се грижиш за него, ще откриваш колко е различно от старото.. или колко прилича на него.
Просто си вземи ново приятелче, което да те откъсва от грижите и лошите мисли.

Лошо е това, че се обвиняваш. Не го прави!
На котето така му е било писано. Ти си направила, каквото си могла.
10 години не са малко за една котка, а тези операции, както споменаха и преди мен, са тежки.

Сега може и да не ги осъзнаваш тези неща, но след време, когато ще си способна да мислиш по-трезво, се надявам да можеш да осъзнаеш всичко, което ти казахме повечето тук.


Съгласен съм, явно не си ме разбрала.. Има далеч по-хуманен начин да се приспи животинка, наречен евтаназия. Малко е първобитно и грубо(меко казано), да се застреля животното, не мислиш ли ?

BlackEyedPeas
01-13-2011, 12:08
Ужассс....Но вие сте по-добре от мен!!! :x Имала съм почти 10 котки и все умират за нула време,една не знам да е живяла поне 2 години!Умират малки и това е....Вие поне си имате приятел за по-дълго време...

Апф.. направо не ми се мисли колко се грижиш за тях :lol: :lol:

Иначе и аз имам котка и понякога си мисля точно за този момент :(

zlatit0o
01-14-2011, 15:24
Много е гадно :( като бях по-малка котенцето ми беше избягало навън и вечерта валеше, на следващата сутрин беше на улицата едно такова мокро и неподвижно :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: преживях го много тежко, от тогава не съм си взимала никакво животно у нас.

MegiBoOm
01-14-2011, 15:51
Моите съболезнования. Знам колко е ужасно да ти умре домашния любимец! :(

Bonbonchencetyy
01-14-2011, 16:13
БОЖЕ,БОЖЕ! :-# :-# :cry: :cry: Ако моят Ченко умре аз ще получа удар! :cry: :cry: Ох,милата,разбирам те!Все едно да загубиш любимеца си,който е живял с теб близо 10-11 г. ! :-# :-# :cry: :cry: :cry:
Но все пак горе главата!Не се забравя,но пробвай да го преживееш! :) :-)

VampireLover3
01-14-2011, 18:20
Моите съболезнования :(

И аз така преди няколко години изгубих първото си куче .. адси,адски много го обичах .. и все още го обичам и след него колкото и животни да съм имала не могат да го заместят по никакъв начин .. и всъщност аз съм напълно виновна ако не бях отишла на един концерт нямаше да изчезне сега щеше да бъде при мен и да му се радвам .. Вчера отново се сетих за него и се разплаках ..
Така е, винаги най-хубавите неща в живота си отиват тогава когато най-малко желаеш .. :cry:

nepowtorima
01-14-2011, 18:49
Милата, дано скоро да ти мине... да не е чак такава болката, недей да се обвиняваш, радвай се, сега то е на небето... и вече е добре не се мъчи, а ти си спомняй за най-хубавите ви моменти :)

Дано скоро да го
превъзмогнеш...
Успех...!!!

И моите съболезнования... !!!! :-)

gerilovedani
01-15-2011, 08:45
Съжалявам...Мойте съболезнования :(

goth6
01-15-2011, 10:41
Благодаря ви!
Ох,от както е умряло,почти всяка вечер сънувам кошмари,и сънища свързани с него :( :o . Например снощи сънувах,че го намирам живо навън,и го прибирам вкъщи като се опитвам да го спася :(

StolenBliss
01-15-2011, 11:37
Моите съболезнования. Знам колко е ужасно да ти умре домашния любимец! :(

:( :( :(

Fatique
01-15-2011, 12:42
Проблема е че 98% са абсолютно същите стопани като тебе. Вие хора не разбирате ли че за домашните любимци човек трябва да се грижи както за детето си ? Това е създание не толкова по различно от нас самите и то като нас има право да живее а щом вие сте поели грижата да го отгледате не трябва да го испускате от окото си защото и то като детето може да се раболее и то може.....да умре :(.

Съжалявам за котката ти, скоро ще забравиш за това, времето лекува .

katy1997
01-25-2011, 15:22
Моят котарак бе не 2 години и вчера го прегази кола.Цял ден не идваше,но аз си мислех че ще доиде.Вечерта го намерихме под снега на пътя :smt022 Много ми е мъчно.Все си мисля ,че е било сън

midget
01-26-2011, 08:23
Не мога да ви опиша как се чувствам..много тежко го преживявам.Тази сутрин го погребахме :cry: милото,цял месец се мъчеше,а едва преди седмица разбрахме какво му е.Организма му бече заслабнал,беше се стопило за 10 дни(буквално). Имаше голяма топка гной в матката,трябваше да се пукне от инжекциите,но не се пукна.Ако беше поне малко добре трябваше да го кастрират и да му отстранят оперативно топката със гной,за да живее..но уви,умря тази сутрин в ръцете ми :cry: :cry: :-# Преди 10дни беше много по-добре,трябваше още тогава да го заведем на ветеринар,но не не можахме със точност да разберем какво му е.Един друг ветеринар му изписа едни хапчета и каза,че плешките му били подути,не знам си какво..абе колкото да ни вземе парите. :cry: Ох,ще се побъркам..чувствам ,че си убих животинчето :cry:
Ако не му беше заслабнал организма за толкова кратко време,можеше да направят нещо
Мама и татко го погребаха във двора на къщата ни,но аз не можах да се сбогувам със него.. много ме боли :cry: 10 години беше със нас.Никога вече няма да е същото,дори да си взема друго коте,никога няма да замести предишното..Толкова ми липсва още от сега :cry: :cry:
Толкова ми е тежко,и мъчно..чувствам вина за загубата му.Можех да направя нещо :cry:.Ако не му беше толкова заслабнал организма,можеше да го спасят,но то се беше предало,и вече беше късно :cry:

Моите съболезнования.Аз също гледам котка и неискам и да си представям какво е...Тези неща трудно могат да се заменят щом 10 години е било сред вас...но се случват такива неща живота продължава и пак моите съболезнования :cry

Zar4e
01-27-2011, 15:49
Съболезнования! И нашата котка имаше същият проблем. Пиометра е възпаление на матката- в нея се събира гной. За радост нашата Джей- джей си е при нас. Така че, хора кастрирайте си животинките!

Nakadah
01-28-2011, 03:04
Тези неща стават... Плаченето няма да доведе до никъде...

Lian4ety
01-28-2011, 11:37
Много съжалявам :cry: Моите съболезнования.
Не се обвинявай ти не си виновна,знам че се преповтарям всичко го казаха,но наистина ти не си виновна. Всеки се ражда и умира,няма вечност :cry: Горе главата

Pamaa
01-28-2011, 16:33
И аз имах женска котка, ама живееше на двора и нали си обикаляше. Няколко дена не се беше прибирала и като се прибра беше страшна гледка :( Бяха я стреляли с въздушна пушка / за жалост я бяха уцелили /, беше бита, каишката й беше открадната / беше розова с едно висящо сърчице :P /... отидохме на ветеринар и там й предписаха някакви мазила и хапчета, ама мн трудно се оправи. Веднага след като беше позаякнала пак я пребиха и баща ми я занесе на неговата работа :)

mitzubi6i
02-05-2011, 06:24
Знам как се чувстваш. Наистина е гадно. И моето коте почина миналата година и за да е още по-гадно се случи точно навръх Коледа. Сега всеки път като стане дума за котки се сещам за нея и ми е много мъчно. Още не мога да свикна, че вече я няма, а мина година :cry:

jdzanev
02-06-2011, 15:31
Моите съболезнования. Надявам се скоро да не изпитам подобно нещо с моя сладур.

blondyy121
02-08-2011, 13:05
Мила не се обвинявай.. и аз загубих 2 хамстера..единия умря в ръцете ми.. :-k :cry:

betunka
02-10-2011, 19:33
хеей спокойно.. н гадно че е починало но не се обвинявай :(

bebzgirl
02-11-2011, 20:40
Моите съболезнования ...
Нека да почива в мир !
Наскоро хамстерът мир почина и аз много се обвинявах за това ... Гледах я как умира но нищо не можех да направя =( Но в последствие разбрах че тези неща просто се случват и няма как да ги спреш...

unstoppable01
02-11-2011, 21:12
Гадно е... но се случват такива неща. Ти за нищо не си виновна, ще ти мине с времето :)

Nakadah
02-12-2011, 01:05
Котки по улицата колкото искаш

GD
02-12-2011, 20:22
Моите съболезнования, наистина много кофти да загубиш нещо което си го отгледала с любов.Незнам ако моя красавец си отиде аз какво ще правя.. ;(

SceneGirl
02-13-2011, 09:20
много съжелявам ...знам какво ти е и аз имах коте което умря ..(беше одавна) ... сега си бях намерила едно полу мъртво навън и го взех да си го гледам ...гледах го 5 месеца и баща ми каза че не го иска ....и след това ходи каде ли не ии накрая е при баба ми мисля ,че пак ще си го вземем (незнам) ..мисълта ми е,че и на мен с котето ми беше много по-добре и сега като не е при мен не е същото.... :(

anonymous708973
02-13-2011, 09:35
Миличката животинка...

Моето морско свинче го приспахме май месец 2009. Супер много се мъчеше миличкият. Зъбките му растяха накриво и не можеше да ги изпилява с гранули, както по принцип трябва, защото го болеше. Беше затворен кръг. Адски много време се мъчихме с него, водихме го на инжекции, правиха му 4 операции за изпиляване на зъбите, но те растат главоломно, а такива малки животинки трудно се справят с упойката от операцията. Имаше и туморче на главата, пълно с гной. Махнахме го, грижихме се супер много за него, но... накрая го приспахме. Нямаше друг начин.
Много ми беше трудно. Супер сладка и нахална животинка беше.

Сега имам кученце, което не е изместило Прасчо от сърцето ми. Обичам си ги и двете. Еднакво сладки, любвеобилни и нахални са :)

shanell1
02-21-2011, 16:18
Такива загуби се преживяват тежко.. Винаги съм обичала животните, на село имаме кучета, но не са породисти и всички ми се надсмиват над това - как може да се грижа за помяри, но това няма значение.. Вкъщи си имах зайче - 4 години се грижех за него и то умря.. Дори сега не искам да си взимам нов любимец, защото не мога да си представя, че ще преживея загубата му, която ще се случи все някога !


Моите съболезнования, отлично знам как се чувстваш, но знаеш ли трябва да се радваш, че 10 години си имала толкова близко същество до себе си ! :-k :cry: :-# :-k :cry: :-# :-k :cry: :-# :-k :cry: :-#

Dannue
02-21-2011, 18:11
:-k :cry: :-s .. Не знам какво да кажа. Съжелявам, миличка ! :shock:

И аз съм загубвала коте, намерихме го мъртво нашето ! :cry: Погребахме го в градината на вилата и стана нещо много странно, там след няколко месеца порастна дърво. Май беше трън. Но аз редовно си го посещавам гробчето, като ходя там .. :-k

Друго, което не мога още да преживея .. Минаха 6 години откакто кучето ми отиде на разходка и така и не се върна .. Винаги плача, когато се сетя. :(

vampire_girl_
02-21-2011, 18:43
Горкичкото,знам какво е да загубиш любимо животно ;( Никога не се забравя ;(
Не се обвинявай,не си виновна.Котето е било възрастно,а и болестта му не е била лека.Много жалко за животинчето и за теб ;( Гледай да не мислиш много за това.Вземи си друго котенце и му дай цялата си любов...няма да забравиш старото коте,но поне малко ще облекчиш страданието си,а и ще помогнеш на друго живо същество - особено,ако е някое бездомно.Даваш му шанс за по-добър живот.Докато породистите,рядко остават без любовта на стопаните и храна.Ако решиш - виж тук (http://www.facebook.com/photos.php?id=108482009173242) или просто пиши на стената,какво търсиш.

Hub
02-24-2011, 18:52
Моите съболезнования. Не е лесно да загубиш нещо толкова близко. Ние имахме зайче, но горкичкото избяга да се лута из градината и го нападна една сова. Не виня нито едно от вдете животинки. Много ми липсваше, но се превъзмогва.

SmAllViILee
02-27-2011, 12:47
ами това е кръговрата на живота - раждане , живот, смърт... и аз се чувствах така като почина моето коте.. вие пък само плачете тука много го окуражавате момичето .. не казвам да се смеем , но поне да се радваме че е на по- хубаво място и не се мъчи вече (: да почива в мир ..

orlandojustin
02-27-2011, 13:43
Не мога да ви опиша как се чувствам..много тежко го преживявам.Тази сутрин го погребахме :cry: милото,цял месец се мъчеше,а едва преди седмица разбрахме какво му е.Организма му бече заслабнал,беше се стопило за 10 дни(буквално). Имаше голяма топка гной в матката,трябваше да се пукне от инжекциите,но не се пукна.Ако беше поне малко добре трябваше да го кастрират и да му отстранят оперативно топката със гной,за да живее..но уви,умря тази сутрин в ръцете ми :cry: :cry: :-# Преди 10дни беше много по-добре,трябваше още тогава да го заведем на ветеринар,но не не можахме със точност да разберем какво му е.Един друг ветеринар му изписа едни хапчета и каза,че плешките му били подути,не знам си какво..абе колкото да ни вземе парите. :cry: Ох,ще се побъркам..чувствам ,че си убих животинчето :cry:
Ако не му беше заслабнал организма за толкова кратко време,можеше да направят нещо
Мама и татко го погребаха във двора на къщата ни,но аз не можах да се сбогувам със него.. много ме боли :cry: 10 години беше със нас.Никога вече няма да е същото,дори да си взема друго коте,никога няма да замести предишното..Толкова ми липсва още от сега :cry: :cry:
Толкова ми е тежко,и мъчно..чувствам вина за загубата му.Можех да направя нещо :cry:.Ако не му беше толкова заслабнал организма,можеше да го спасят,но то се беше предало,и вече беше късно :cry: :D :D :D :D :D :D :D :D
Пукнала некаква тъпа котка много важно.Сега червейте си лапват от твоята вмирисана мачка.Кажи къде живееш да намина да пусна една вода на гроба да покажа почит :lol: .

Nakadah
03-01-2011, 00:35
Леле колко време обсъждате тази тема... Голем прас.. Котки по улицата колко искаш...

SmAllViILee
03-03-2011, 14:57
Не мога да ви опиша как се чувствам..много тежко го преживявам.Тази сутрин го погребахме :cry: милото,цял месец се мъчеше,а едва преди седмица разбрахме какво му е.Организма му бече заслабнал,беше се стопило за 10 дни(буквално). Имаше голяма топка гной в матката,трябваше да се пукне от инжекциите,но не се пукна.Ако беше поне малко добре трябваше да го кастрират и да му отстранят оперативно топката със гной,за да живее..но уви,умря тази сутрин в ръцете ми :cry: :cry: :-# Преди 10дни беше много по-добре,трябваше още тогава да го заведем на ветеринар,но не не можахме със точност да разберем какво му е.Един друг ветеринар му изписа едни хапчета и каза,че плешките му били подути,не знам си какво..абе колкото да ни вземе парите. :cry: Ох,ще се побъркам..чувствам ,че си убих животинчето :cry:
Ако не му беше заслабнал организма за толкова кратко време,можеше да направят нещо
Мама и татко го погребаха във двора на къщата ни,но аз не можах да се сбогувам със него.. много ме боли :cry: 10 години беше със нас.Никога вече няма да е същото,дори да си взема друго коте,никога няма да замести предишното..Толкова ми липсва още от сега :cry: :cry:
Толкова ми е тежко,и мъчно..чувствам вина за загубата му.Можех да направя нещо :cry:.Ако не му беше толкова заслабнал организма,можеше да го спасят,но то се беше предало,и вече беше късно :cry: :D :D :D :D :D :D :D :D
Пукнала некаква тъпа котка много важно.Сега червейте си лапват от твоята вмирисана мачка.Кажи къде живееш да намина да пусна една вода на гроба да покажа почит :lol: .
няма да си хабя думите да те оплювам щото мисля че се знае какво искам да кажа .. :-x

Supernaturalfan
03-27-2011, 12:05
Така...минало е доста време но все пак...
Ако си решила да си взимаш животинка, по-добре да не е котка, защото прекалено много ще ти е мъчно за тази, която е починала.

___mimity___
03-27-2011, 14:53
Наистина не се обвинявай. Аз имам котка,която е на около 4 години .. Един път си роди малки котенца .. толкова сладки,а те на 2 ден умряха .. бяха 4 .. и също ужасно красиви .. След тази случка котката ми беше оперирана,поради тази причина. Повече няма да ражда,защото след тяхната смърт тя също мяукаше и ги търсеше из цялта къща .. Много беше тъжно,но все пак ти не се обвинявай и си вземи ново коте :)

mayaaa
03-27-2011, 16:08
:( :( :( Не знам аз какво бих правила без моите пухчета! Много съжалявам! :( :( :(