PDA

View Full Version : Курсове по биология и химия



ShowMeHowToLie
01-09-2011, 15:30
Здравейтее ^^ По принцип аз искам да се занимавам с медицина, но не искам да виждам мъртви хора.. :X И за това се насочих към травматологията ^^ Ноо за да се кандидатства медицина трябва да си супер добър в химията и биологията, а майката на най-добрата ми приятелка е медицинска сестра и тя ми каза. че ако искам да вляза от първия път е по-добре да започна курсове, та ако някой го е прочел цялото би ли ми препоръчал курсове по химия и биология в София? :D

anonymous546178
01-09-2011, 15:43
Кой клас си, ще ти дам основни насоки :)

chemist9009
01-09-2011, 16:06
За да влезеш в МУ не са ти нужни знания....трябват ти парички за там :lol: :lol: плащаш и влизаш :shock: 8) 8)

ShowMeHowToLie
01-09-2011, 16:08
За да влезеш в МУ не са ти нужни знания....трябват ти парички за там :lol: :lol: плащаш и влизаш :shock: 8) 8)

В момента съм 9 клас и.. O.o защо? смисъл не може ли да стане по нормалният начин.. :/

anonymous546178
01-09-2011, 16:48
Разбира се, че става по нормален начин, това да не ти е УНСС :)
Значи, щом си 9 клас, чети много по биология от учебника, за изпита по биология всичко е от учебника, по химия ти трябват учебниците от всеки университет, по принцип (за химия става на въпрос)
По химия, решавай задачите, учи теорията, набави си учебниците и задачите от съответния университет :)
Започни частни уроци по химия от 11клас, по биология можеш и сама.


П.п. След като решиш в кой университет искаш да кандидатстваш, мога да ти предложа учебници по биология и химия за МУ София, МУ Варна, МУ Плевен, МФ към СУ почти нови, на по-ниска цена

П.п.п. В http://www.medfaculty.org/forum/ можеш да намериш по-подробна информация :)


едит: Отиди на курсовете на МУ софия, когато изядеш целия материал с кориците по няколко пъти.. инак казано 12 клас

mrtn
01-09-2011, 18:51
9 клас, все още си учи уроците за училище, но наблягай повечко на химията и биологията, за да имаш високи оценки в дипломата след това, че при момичетата конкуренцията е по-голяма.
Иначе курсове по химия и биология провеждат в Образователни технологии има ги в големите градове на България, разбира се има и други, но в София само тези знам. 8-)
Също можеш да почнеш при частен учител било то по химия или биология. Имаш време, все още ти е рано. :)

ShowMeHowToLie
01-09-2011, 19:19
Благодаря вии ^^

anonymous708973
01-10-2011, 11:54
Ти си втората днес, дето разсъждава сууупер нереално. "Не обичам да виждам мъртви хора, затова се насочих към травматологията" - знаеш ли колко много от хората умират именно от травми? Освен това, мила, не си насочила към нищо, първо се учи обща медицина и тогава се специализира. :)

elito0o0o0
01-10-2011, 12:51
Ти си втората днес, дето разсъждава сууупер нереално. "Не обичам да виждам мъртви хора, затова се насочих към травматологията" - знаеш ли колко много от хората умират именно от травми? Освен това, мила, не си насочила към нищо, първо се учи обща медицина и тогава се специализира. :) взе ми думите :shock: :shock:
1. Трява да си вземеш изпитите и да решиш къде да изучаваш медицина.
* Зависи каква искаш да ставаш обаче..
2. Влизаш в някой медицински университет.
3. Учиш 5 години и половина обща медицина.
4. Последната половин година учиш само неща за специалността, която си избрала.
5. После отиваш да се учиш в някоя болница като ти плащат минимална заплата.. ..... .... ..
Има много стъпки.. пък и + това като не искаш да гледаш мъртви хора, значи не си за никъде с медицина.. откажи се просто. :]

fifinkathefreak
01-10-2011, 15:59
Замисли се добре какво искаш.Едва 9.клас си.
Но и стоматологията и фармацията са вариант..макар че имаш ли анатомия - ще гледаш мъртви хора.

Лично за уроците - ако в 12.клас имаш да учиш за матури - почни уроците по химия от 11.клас.Ако ли не - 12. ще е достатъчно.

Ако искаш в МУ София и Варна - по биология можеш да се подготвиш и сама.
В СУ е малко кофти с тея тестове,трябва да знаеш мнннн по-добре материала,но обема е по-малък.

kalpazanka
01-11-2011, 05:07
4. Последната половин година учиш само неща за специалността, която си избрала.

Пълни глупости!!!!!!!!!!!!!!
Специализираш няколко години!

Doc7ora
02-21-2012, 17:10
За да влезеш в МУ не са ти нужни знания....трябват ти парички за там :lol: :lol: плащаш и влизаш :shock: 8) 8)
Някой ще ми го обясни ли това, ;ddd че тази година искам да кандидатствам пак хич не ми се учи. ;х Трябва да има някакъв начин, някаква схема ;дд

himika12
02-21-2012, 22:54
написано от chemist9009 Виж
За да влезеш в МУ не са ти нужни знания....трябват ти парички за там плащаш и влизаш


Някой ще ми го обясни ли това, ;ddd че тази година искам да кандидатствам пак хич не ми се учи. ;х Трябва да има някакъв начин, някаква схема ;дд

Мисля, че открих отговора защо разни хора измират от операции на сливици... Като гледам накъде върви БГ, скоро и кариеса ще води до фатален край.