PDA

View Full Version : Ако обичаш истински



vls
03-05-2011, 16:33
Един въпрос към всички - Ако обичате истински, ще направите ли абсолютно всичко, за да сте с любимия човек, без значение какво? Или просто бихте се отказали с думите "Ще си по-щастлив/а без мен - Сигурен/ на съм" .. ?[/code]

VaMpiRKaTaaa
03-05-2011, 16:37
Ако човекът си струва,може би бих.
Но нали знаеш,че всеки човек си пада малко егоист.
И,ако му е по-лесно да се предаде,той ще го направи.

K_O_L_E_V
03-05-2011, 16:37
Това е най-тъпото нещо , което може да кажеш. "Ще си по-щастлив/а без мен" .

tanch3t093
03-05-2011, 16:39
Ако си заслужава - да, бих направила всичко. Но ако той не ме иска - какъв е смисъла?

xXcvetityXx
03-05-2011, 16:41
Ако той също ме обича и би направил всичко за мен и аз бих направила същото и много повече но ако е по щастлив с други гора разбира се че ще го оставя :)

DevilWish
03-05-2011, 16:46
Това е най-тъпото нещо , което може да кажеш. "Ще си по-щастлив/а без мен" .
Определено не е така.Да вземем бившия ми за пример, обичаше ме ужасно ама ужасно много и аз него го обичах, но техните ме мразеха /защото са турци/, караха се с него бяха го изгонили 1 път.Тогава му казах по-добре е за теб.И си беше така.И пак се задържахме заедно и сега той работите нон-стоп от сутрин до вечер, нямаше НИКАКВО време за мен дори един смс да пише, и аз постоянно се измъчвах и плачех, защото каква връзка е това.И той също ми каза наистина е най-добре да приключим вместо да се измъчваме.И е така.Сега съм с друго момче, което има много повече време за мен и от първия ден /стана случайно/ се познавам с родителите му и той с мойте.Има огромна разлика. ;)

ivcheto0o
03-05-2011, 17:14
Ако си заслужава - да, бих направила всичко. Но ако той не ме иска - какъв е смисъла?

Pa3yMeH
03-05-2011, 17:19
Ако ми каже да си метна Wii-то и PSP-то, директно out. Иначе всичко друго - да.

SmilezZz
03-05-2011, 17:28
Бих казала "Ще си по-щастлив и без мен",правила съм го,де.. Защото наистина нямаше смисъл да се боря..
А в момента мога да направя всичко за момчето,което обичам..

TranceMusic
03-05-2011, 17:50
Един въпрос към всички - Ако обичате истински, ще направите ли абсолютно всичко, за да сте с любимия човек, без значение какво? Или просто бихте се отказали с думите "Ще си по-щастлив/а без мен - Сигурен/ на съм" .. ?[/code]
да,бих направил всичко за човека който обичам истински

adidas
03-05-2011, 17:55
ще направя всичко по силите си, за човека които обичам ... :)

againstyou
03-05-2011, 18:33
Ако си заслужава - да, бих направила всичко. Но ако той не ме иска - какъв е смисъла?

sunman
03-05-2011, 18:42
Това е най-тъпото нещо , което може да кажеш. "Ще си по-щастлив/а без мен" .
+1
btw подписа ти ми харесва :P :D

BlueFace
03-05-2011, 18:44
Понякога точно защото обичаш истински трябва да ги кажеш тези думи ;)

XxNymphetaminexX
03-05-2011, 18:48
Има само един човек,за който бих го направила.. И той е до мен .... Правила съм много жертви итнт.. и пак бих направила ако е нужно.. защото знам,че и той би го наравил за мен.. най-главно ..защото го обичам!

mrazqkindergarten
03-05-2011, 18:59
Да, в момента го правя, давам всичко от себе си.. Но не знам вече колко се оценява, разбера ли, че няма смисъл, няма какво да направя.

MaLkaTa_LaDy
03-05-2011, 19:46
Ако знам, че ще е по-щастлив с мен, бих направила всичко, за да сме заедно.

Biiiitch
03-05-2011, 19:54
Ако си заслужава - да, бих направила всичко. Но ако той не ме иска - какъв е смисъла?

gabri3lla
03-06-2011, 07:01
Ако обичам истински да,разбира се,че ще направя всичко по силите си,но ако не виждам същото и в неговите очи - няма смисъл.

ShtrudeL
03-06-2011, 09:07
Всичко ми звучи прекалено много, извън човешките възможности - така че - не.

balu4ka
03-06-2011, 09:25
Ако наистина обичам човека до мен...
Но,не съм готова за такива жертви.Поне не на този етап отново...

Jumbie483
03-06-2011, 11:47
Ако той иска да бъде с мен, значи ще бъде. Ако не иска, няма да бъде.
Не бих се молила на никой, не бих се пазарила как ще му е по-добре и т.н. След като го обичам, ще оставя решението в неговите ръце, защото според мен човек сам може да прецени как ще му е по-добре, къде и с кой.

autumn666
03-06-2011, 13:05
Ако си заслужава - да, бих направила всичко. Но ако той не ме иска - какъв е смисъла?

Hilary_
03-06-2011, 14:03
Зависи какво се разбира по "всичко".. но на този етап НЯМА момче, което да си заслужава!! 8)

bbbbPleasure
03-12-2011, 15:14
не 8) ;p

babity
03-12-2011, 15:19
Преди съм правила адски много неща за човека до мен. С времето се опознах по - добре и осъзнах, че не познавам човек около мен, който да заслужава усилията ми. На този етап единственото, което бих направила е да позволя на някого да има. Моментно, докато и на мен ми харесва. После си казвам какво не ми харесва и ако не получа това, от което имам нужда... вратата. Има и други.

nepowtorima
03-12-2011, 16:51
Преди съм правила адски много неща за човека до мен. С времето се опознах по - добре и осъзнах, че не познавам човек около мен, който да заслужава усилията ми. На този етап единственото, което бих направила е да позволя на някого да има. Моментно, докато и на мен ми харесва. После си казвам какво не ми харесва и ако не получа това, от което имам нужда... вратата. Има и други.

dydinka11
03-12-2011, 20:07
И що за любов ще е да му кажа да си върви или казано с ваши думи ЩЕ БЪДЕ ПО-ЩАСТЛИВ БЕЗ МЕН ! Е това всъщност звучи като : НЕ те обичам иди си намери някоя , която ще те обича ! СУПЕР глупаво звучи ! Бих направила наистина ВСИЧКО , за да задържа човека до себе си !

Taam
03-12-2011, 20:35
Значи... Много елементарни ги мислите нещата, мисля пък аз.
Бих направила ужасно много неща, които ,примерно, 70-80 % от жените не биха направили. Бих търпяла почти всички съществуващи простотии на един мъж, дори да ме нараняват сериозно и да пренебрегвам себе си за сметка на другия в почи всяка ситуация (като ,разбира се, не е нужно той да разбира) и т.н.
Обаче в момента, в който виждаш, че човекът до теб е много далеч от щастието, което е изпитвал в началото, според мен, е най-добре да се замислиш сериозно накъде отива работата. Някак нечестно е. И често той не го осъзнава, но то има влияние цялостно върху връзката и причинителя дори.
Само по себе си тогава "Обичам те" е обстоятелство. То не е причина да си или да не си с някого. Защото любовта реално ръководи всяко твое дейстие, обаче криворазбраната "любов н авсяка цена" за мен е пълен егоизъм.

jghgh
03-12-2011, 20:57
^
Ще ме извиняваш, ама тия 70-80% от жените, които не биха направили ония простотии по-горе са нормални, за разлика от тия които биха изтърпяли простотиите. Това не е обич, а самоунижение. И мъжът който ще те обича, не би те наранявал сериозно, не и умишлено. А ако му се оплачеш ще престане и т.н.

И какво ако не "Обичам те" кара хората да са заедно? Интереса ли?

Когато другия не е щастлив с теб както в началото правиш нещо по въпроса да върнете хармонията, ако е възможно. Ако не е, биете отбой и двамата и тва'й. Не става дума за пришпорване ако човекът не те обича вече ти да го юркаш, защото ти си влюбената страна и т.н.


По темата... не знам вече. Изгубих себе си, не знам как се обича. Не знам как да си мил с някого :( Понякога искам да изпитам това да направя всичко за някого, но никаква жертвоготовност не се измъква от мен. Чувството е много гадно, но както и да е. Вярвам, че ще ми мине и ще намеря човек, в когото да се влюбя .. ако трябва дори до глупост :?

SolemnityOfDeath
03-13-2011, 09:35
Така, едитване на кирилица:

не бих направил всичко, но бих направил доста неща, които са ми по силите и във възможностите.
а ако си във връзка и обичаш другия, както и той обича теб, не е нужно да споменавам, че въпросът 'ще си по-щастлив с друг/друга' е напълно излишен, малоумен и идиотски.

ако обичате и вас обичат:
1) вие ще сте този, който човека до вас иска и обича и с който е щастлив (абсолютно щастие няма естествено, но изцяло погледнато), логично е, както и vice versa
2) ще станете това, което е най-добро в кофти ситуация, вместо да мрънкате за друг субект, на който да прехвърлите топката (ама тя/той ще е по-добра/добър)

все пак ако някой е решил да бъде с друг, явно има защо и са подходящи и желани нещата. всичко друго са филми, излишни усложнения и оправдания. :)

e3l4ito0
03-13-2011, 12:35
ами ако той би го направил.. и аз бих...!! 8)

lixofana
03-13-2011, 13:13
Според мен много зависи от човека и от ситуацията..

Missmarch
03-14-2011, 18:30
Разбирасе, стига да знам, че този за който бих направила това, изпитва същите чувства.. !

TheBeliever
03-14-2011, 18:51
Бих се борила с всички сили за Нашето щастие. А той ако ме обича, ще бъде щастлив с мен.

Не бих се борила да "задържам" някого до себе си. Никого не държа насила и нямам намерение. Ако той вече не желае да е с мен / не изпитва чувства - прав му път. Колкото и да го обичам няма да се унижа дотолкова, че да се бутам там, където съм нежелана.

fUcKsMiLe
03-16-2011, 12:47
Бих направила всичко по силите си!

djipsito
03-16-2011, 23:50
Ако той иска да бъде с мен, значи ще бъде. Ако не иска, няма да бъде.
Не бих се молила на никой, не бих се пазарила как ще му е по-добре и т.н. След като го обичам, ще оставя решението в неговите ръце, защото според мен човек сам може да прецени как ще му е по-добре, къде и с кой.

Най-точното мнение за мен !!
И аз мисля така а и опита ми тва показва. Защото колкото и да обичаш и да се бориш, ако от другата страна няма нищо, всичко е безсмислено, губиш себе си, цялата енергия е била вложена в нещо, което излиза едно голямо НИЩО.
От друга страна не съм аз човека, който да определя кой, как и кога е по-щастлив, защото всеки преценява сам за себе си. А тези думи "Без мен ще ти е по-добре, ще си по-щастлив" и от сорта, идват от филмите и са пълна глупост според мен...

smoker4e7o
04-11-2011, 17:38
ВСИЧКО ЩЕ НАПРАВЯ !!!

BgHtH
04-11-2011, 22:37
^


И какво ако не "Обичам те" кара хората да са заедно? Интереса ли?


А какво друго освен интереса?
Аз така го виждам,ако обичаш някой ще направиш всичко за него,за неговото щастие.Не зависимо той с какво ти връща и как се отнася,това е да обичаш - да поставиш чуждото щастие пред своето.

А "Без мен ще ти е по-добре, ще си по-щастлив" и от сорта, идват от филмите и са пълна глупост според мен..." на който му е дошло до главата само той може да го разбере.
Без да влизам в подробности ,ще кажа че на мен ми се случи нещо подобно ,бях пред труден избор и избрах да не съм с нея.

djipsito
04-11-2011, 22:45
А "Без мен ще ти е по-добре, ще си по-щастлив" и от сорта, идват от филмите и са пълна глупост според мен..." на който му е дошло до главата само той може да го разбере.
Без да влизам в подробности ,ще кажа че на мен ми се случи нещо подобно ,бях пред труден избор и избрах да не съм с нея.Минаха 5 години,още я сънувам от време на време.Само че на нея никога няма да й го кажа.

И защо реши, че не ми е било "на главата" ? Коя съм аз, че да определям на кой как му е по-добре и как е по-щастлив ? Или пък кой е той, че да го определя това за мен, след като аз си знам най-добре кога, как и с кой съм по-щастлива. Ако един човек те обича истински, никога няма да ти го каже това. На мен са ми го казвали и е ужасно болезнено.
Не можеш да знаеш какво точно му е отвътре на другия, че да определяш и за него. И ако го обичаш ще се СЪОБРАЗИШ И с неговото мнение.

xinfamous
04-11-2011, 23:07
Зависи какво е 'всичко'.

BgHtH
04-11-2011, 23:09
Никой не може да определя щастието на другите ,изобщо тая дума толкова много се използва из тоя форум имам чувството че се използва с обратно значение.
Обаче ако знаеш че няма да донесеш нищо освен проблеми на даден човек мисля че си длъжен да му ги спестиш.Така де, ако го обичаш.И ако аз преценя че момичето с мен няма да види нищо хубаво,а ще има само проблеми и скандали е по-добре да си навра мойте чувства някъде и да я оставя да си намери нещо по-добро.И да ти кажа все ми е тая тя какво ще мисли за това!

djipsito
04-11-2011, 23:28
Ако ти прецениш, ще й споделиш и от там вече тя си преценява кое е по-добре за нея.

valll
04-12-2011, 09:11
много егоистично е да бъдеш с един човек, защото много го обичаш и би направил всичко за него. ами ако при него не е така. когато обичаш, се стараеш да осигуриш и щастието на любимия, ако това не може да се случи и въпреки любовта, която му даваш виждаш, че той/тя не е щастлив/а с теб е наистина по-добре да се оттеглиш.

djipsito
04-12-2011, 13:29
Зависи от ситуацията... Ако на някой не му е добре с друг, защо да бъде с него ? Този, на който не му е добре сам ще се оттегли..

Josefinne
04-12-2011, 14:08
Вярвам, че бих потърсила решение на всеки проблем и бих се опитала с всички сили да реша това, което ни разделя, така че да бъдем заедно.
Но смятам, че ако човекът ме обича, няма да позволи да бъда нещастна, както и аз няма да позволя да бъде нещастен. Ако зависи от него, например ако му предлагат работа или страхотна възможност в чужбина, но той знае, че аз не мога да дойда с него, защото трябва да зарежа всичко, за което съм работила в живота си до този момент, то ще го оставя да реши, да избере по-малкото зло. Ако реши да замине, то ще знам, че аз не съм най-важното нещо за него и няма да замина с него.

IQA
04-12-2011, 14:22
еми да ще направя всичко..ще се боря да край !

XTREMEFREERIDE
04-12-2011, 14:34
Да обичаш е да се бориш. Скоро го разбрах и ще го помня винаги.

pLaMmMmM
04-12-2011, 15:11
:) Любовта е за двама.Ако само единият обича, а другият не, няма никакъв смисъл да се бориш за този човек.Не трябва да бъдем егоисти.Понякога просто трябва да оставим всичко да стане от само себе си.Ако трябва да стане ще стане, ако ли не, няма.Да бих се разделила с човека до мен, ако съм сигурна, че без мен наистина ще му е по-добре...

DqVoLsKoJeLaNiE
04-12-2011, 16:24
Бих направила всичко, но ако намирам отговор на това в неговите дейдствия. Иначе няма смисъл. просто защото наистина, любовта е за двама,които се обичат и се подкрепят, а не за един самозаблуден влюбен и още един, който си разиграва коня.

pitfall
04-12-2011, 16:45
бих направила всичко, стига и той да е готов да направи всичко за мен, ако това е само от едната страна, няма смисъл ...

rebeccaa
04-12-2011, 17:16
В момента много го обичам .. и правя всичко възможно по силите си за да сме заедно, понеже претърпяхме много раздели и събирания и сега сме в малко по-сложна ситуация..Така, че ДА ! Бих направила абсолютно всичко :) .

slbnchicet0
04-12-2011, 17:42
Стига да си заслужава определено бих. :)

Stralle
04-12-2011, 17:43
Зависи какво е 'всичко'.
Точно това си помислих и аз... "всичко" си има някакви граници все пак.
До сега не съм била с човек, за който си струва да изгубя себе си или да съм готова на всичко.....все така ми се получава :-o
Но пък всичко е толкова субективно...като се има предвид, че съм правила огромни жертви за хора, които определено не са го заслужавали.
Както и да ....ако човек обича истински човека до себе си нека се жертва.

Алтруизъм или егоизъм ....това е
Всеки да избира.

garfi94
05-09-2011, 16:16
Ако има смисъл и виждам, че си заслужава - ДА! :)

pomorians1
05-09-2011, 17:41
ако обичам истински и човекът си струва - ще направя всичко !

но, ако обичам с онази, заблудената любов, а човекът .. е слаба ракия - просто ще си хвана пътя, колкото и "трудно" да е