PDA

View Full Version : Да имаш връзка с чужденка?



HideBoy
03-30-2011, 10:08
Моята история е следната.
Работих като сервитьор в хотел намиращ се в Китен.
Имахме група сърби на почивка за около седмица,но стана така че се влюбих което по принцип е характерно за мен аз се влюбвам много бързо и ме държи с години.
Стана така че и тя се влюби в мен.
Във началото не се разбирахме въпреки че сръбския е близък до българския ми беше трудно да я разбирам и разговаряхме на развален англииски :).
Както казах по горе тя беше в Българиа точно 1 седмица тръгна си и повече не я видях търсих контакти с нея прерових фeйсбук и всички женски сръбски профили във него.
Питал съм се хиляди пъти дали ако имах някаква връзка със нея щеше да излезе нещо,ако я видя някога отново какво ще направя как ще реагирам.За сега и за напред това е невъзможно сигурно ще я помня цял живот.

Nebuu
03-30-2011, 10:15
Шансът да се видите е доста малък, само това ще ти кажа. Дори да се намерите в интернет, какво от това? Просто ще си пишете.
8)

HideBoy
03-30-2011, 10:16
Да наясно съм просто ме мъчат някои въпроси и исках да го споделя.

stigmata
03-30-2011, 10:20
Баце,много е лошо това!Аз имам подобна история и до ден днешен не намерих нито скайп нито нещо подобно,но се правя на забравил :D

HideBoy
03-30-2011, 10:23
Много ми е трудно да забравя специално на мен мина 1 год от тогава и продължавам да мисля за нея не спя нормално изнервям се за най малкото ходих и на разни терапии с цел да отмине всичко но просто не става не виждам как да я забравя или заменя просто немога имал съм и други връзки от тогава но я няма тази тръпка.

valll
03-30-2011, 11:13
аз имам връзка с чужденец вече 7 месеца и мога да ти кажа, че ако от двете страни има желание, нито километрите, нито езика или нравите могат да попречат. ако имаш якаква възможност да се свържеш с нея говорете. съжалявам, че го казвам, но според мен тя няма желание да сте заедно, защото в противен случай щеше да ти остави някакви контакти. но има и друго нещо. малко хора вярват в подобни връзки. на мен лично като ми се случи мислех, че този мъж няма сериозни намерения, макар че ми го заявяваше многократно. може и за нея да е било така. напълно възможно е просто да си е мислила, че няма да се получи. :(

VaMpiRKaTaaa
03-30-2011, 11:15
Никакви терапии не ти трябват.
Всичко е в главата ти.
Ако на теб не ти пука,няма да имаш проблеми.
Пък и сте били заедно само седмица.
Нетрябва да си толко влюбчив и доверчив.
Пък и да я намериш да речем във фейса..тя е чак от Сърбия.

HideBoy
03-30-2011, 11:18
Не ми остави контакти защото аз не пожелах бях на работа в ресторанта 12/7 и накрая ми стана криво защото бях 1-ва смяна когато тя си тръгваше.Не ми е проблем че е от сърбия разберете че съм до болка влюбен ако мога някак да се свържа с нея и във момента я търся във фейсбук ще отида във сърбия сичко бих направил за нея.

DarkTemplar
03-30-2011, 11:19
Това "чак от Сърбия" го казвате все едно е от ЮАР, Китай или Австралия. :) Авторе, не знам на колко сте години, но не се отчайвай и продължавай с търсенето. Ако й намериш някакви контакти, това ще е голям бонус за теб - поне ще може да се видите и да се изясните какво, що.

Като се сетя каква хубава румънка срещнах в Слънчев бряг преди няколко години... :oops:

VaMpiRKaTaaa
03-30-2011, 11:22
Поне име,град...нещо такова не ти ли каза?

Josefinne
03-30-2011, 11:23
Аз съм на мнение, че връзките от разстояние не са истински. В смисъл - разбирам, ако гаджето ти е заминало да учи в чужбина, но все пак има някаква вероятност да се върне в България или ти да отидеш при него/нея и да си бъдете заедно. Но без никаква такава обозрима възможност, дори много да го обичам, бих му казала, че това няма да е истинска връзка и е по-добре да не се мъчим.
Ако я видиш пак - дано да си изкарате още едно прекрасно лято :) . Радвай се на това, което си имал, а не на това, което е можело да имаш...

HideBoy
03-30-2011, 11:24
Имам и нейна снимка във другия си телефон но няма как да я търся по снимка на 20 съм и да продължавам вече месеца я търся и се чудя на себеси колко трябва да съм глупав да не поискам скайп или незнам тогава фейсбук не беше изгрял още но найстина ако я намеря вие ще сте първите които ще научат мерси много за куража и съветите с които ми помагате :)

HideBoy
03-30-2011, 11:26
Аз съм на мнение, че връзките от разстояние не са истински. В смисъл - разбирам, ако гаджето ти е заминало да учи в чужбина, но все пак има някаква вероятност да се върне в България или ти да отидеш при него/нея и да си бъдете заедно. Но без никаква такава обозрима възможност, дори много да го обичам, бих му казала, че това няма да е истинска връзка и е по-добре да не се мъчим.
Ако я видиш пак - дано да си изкарате още едно прекрасно лято :) . Радвай се на това, което си имал, а не на това, което е можело да имаш...
Горе споменах че ако намеря каквато и да е възможност да се свържа със нея заминавам за сърбия.

dimitar_ak
03-30-2011, 11:28
По име във facebook. Надявам се да знаеш имената й.

HideBoy
03-30-2011, 11:29
Знам само първото сръбските фамилии и като цяло имена много трудно се пишат като съдя по профилите които разгледах до тук.

VaMpiRKaTaaa
03-30-2011, 11:30
Горе споменах че ако намеря каквато и да е възможност да се свържа със нея заминавам за сърбия.
^^И като заминеш да речем за Сърбия,тя ли ще те гледа и храни докато си намериш работа и квартира?Помислили това,aко заминеш и искаш да останеш там?Верно,че често любовта прави чудеса,но трябва и да се мисли,преди да се предприемат някакви действия..

HideBoy
03-30-2011, 11:33
Просто ще отида да се видя със нея да обсъдим какво ще правим и да мисля за всичко но ако и тя все ощя иска да е с мен толкова колкото аз нищо неможе да ме спре ще си намеря работа имам заделени пари докато се остановя ще карам със тях.

Josefinne
03-30-2011, 11:34
Подкрепям горното мнение. А дори и да заминеш с пари, не мислиш ли, че това момиче може би след 1 година дори вече няма да си спомня кой си, още по-малко да има някакви чувства. Разбирам, че и тя те е харесала тогава, но повечето хора умеят да вложат някаква рационална мисъл в живота си и да си избиват абсурдните идеи от главата.
Всичко е много романтично...
Представи си, че тя не ти е дала никакви контакти, защото всъщност си има гадже в Сърбия и въобще не иска да намесва момчето, което срещнала на морето в България в живота си.
Въобще вие двамцата нямате никаква връзка, ни местна, ни международна. Нещото, което имаш ти, се нарича " фикс идея".

HideBoy
03-30-2011, 11:38
Добре сега виждам че е било грешка въобще да пиша тема когато се случи и на вас и разберете как се чувствам аз от година на сам с "фикс идеята си" тогава изкажете мнение по подобна тема.
Когато видя смислено мнение и когато се поставите на мое място тогава ще пиша за сега спирам.

Josefinne
03-30-2011, 11:46
Еми, сори, ама аз няма да съм човека, който ще ти каже " Да, иди в Сърбия, защо въобще я търсиш във ФБ, ти като идеш там , ще я намериш, Сърбия не е голяма." Знам, че ще ти хареса това мнение, защото явно смяташ за смислени само мненията, които ти харесват.
Искал си да споделиш, споделил си.
Фикс идеите не са нещо рядко срещано и това колко време те е държала тая фикс идея не я прави по-малко такава, а напротив, потвърждава същността й.


П.П. За някои хора романтичните филми са противопоказни.

DarkTemplar
03-30-2011, 11:49
Josefinne, нали знаеш ползата от това да даваш рационален съвет на човек, който не разсъждава рационално и е твърдо убеден да изпълни някоя своя "фикс-идея"?

Josefinne
03-30-2011, 12:01
Josefinne, нали знаеш ползата от това да даваш рационален съвет на човек, който не разсъждава рационално и е твърдо убеден да изпълни някоя своя "фикс-идея"?

Сори, прав си.
Peace, out!

valll
03-30-2011, 12:04
аз пък те подкрепям за заминането в Сърбия, ако нали всичко мине както трябва. тук чета само мнения на хора, които явно не са се и докосвали до подобно нещо. как така това не е връзка, ами аз вече 7 месеца какво правя? и знам че следващите 2 години ще я караме на виждане през2-3 месеца, но това не означава, че не е връзка. Josefinne така говориш сега, но ако ти се случи ще си на друго мнени. и на мен би ми било лесно да ми е на 2 крачки път от мен, ама не стана така. когато обичаш толкова много няма значение, че се виждате рядко.

valll
03-30-2011, 12:07
П.П. За някои хора романтичните филми са противопоказни.

повярвай ми, понякога реалността е по-хубава дори и от романтичните филми. колкото и да не ви се вярва случват се и подобни неща.

Josefinne
03-30-2011, 12:10
valll, не мисля, че може да се изказваш така, че все едно ти е ясна цялата ми история. Може пък за твоя огромна изненада да знам какво говоря, а не да дрънкам наизуст.

valll
03-30-2011, 12:14
съдя по думите ти, защото ако го беше изживяла нямаше да изказваш така :)

Josefinne
03-30-2011, 12:18
съдя по думите ти, защото ако го беше изживяла нямаше да изказваш така :)

Или съм го изживяла и за това се изказвам така. А ти се изказваш така, защото го изживяваш. Всеки може да си имаме мнение, но айде да не се съдим и да не се убеждаваме. Няма грешни и няма правилни мнения. Има грешни и верни решения. В случая решенията ще ги вземе авторът на темата.

VaMpiRKaTaaa
03-30-2011, 12:20
съдя по думите ти, защото ако го беше изживяла нямаше да изказваш така :)
Имала съм ''връзка''от различни градовe и мога да ти кажа,че това не е никаква връзка.И двамата се мъчехме,че не сме всеки ден или поне през ден-2заедно.Накрая и двамата решихме,че ще е най-добре да се разделиме и всеки да тръгне по пътя си.

valll
03-30-2011, 12:26
josefinne конкретно към теб беше само мнението за гледането на романтични филми. останалото е към всички.

valll
03-30-2011, 12:27
съдя по думите ти, защото ако го беше изживяла нямаше да изказваш така :)
Имала съм ''връзка''от различни градовe и мога да ти кажа,че това не е никаква връзка.И двамата се мъчехме,че не сме всеки ден или поне през ден-2заедно.Накрая и двамата решихме,че ще е най-добре да се разделиме и всеки да тръгне по пътя си.

според мен просто не е имало достатъчно любов. според теб аз сега какво правя? само си губя времето?

VaMpiRKaTaaa
03-30-2011, 12:32
според мен просто не е имало достатъчно любов. според теб аз сега какво правя? само си губя времето?
ДА.
Точно това смятам.

DarkTemplar
03-30-2011, 12:32
според мен просто не е имало достатъчно любов. според теб аз сега какво правя? само си губя времето?
Знам, че въпросът не е насочен към мен, но болднатото ме провокира до известна степен. Това какво правиш ти, си е лично твоя работа и както виждаш никой тук не е тръгнал да ти държи сметка. ;) Бъди коректна към другите и уважавай гледната им точка, в замяна ще получиш същото.

Вампирката както винаги е крайна, но тоя филм вече сме го гледали. ;)

Лично за мен даването на примери (особено що се отнася до емоции и любовни истории) с "Аз еди си какво" за мен е крайно субективно и непрепоръчително.

HideBoy
03-30-2011, 12:35
Валл няма смисъл да им обясняваш.
За мен лично ЛЮБОВ при вашите случаи е НЯМАЛО подчертавам.
Защото ако обичаш някого толкова колкото аз и примерно Валл и на друга планета да е няма да те интересува.
Не разсъждавате правилно според мен просто искате да се окажете прави, но това няма как да стане аз знам какво искам и какво правя "правилните и зрелите" ви мнения за мен не значат нищо.

valll
03-30-2011, 12:43
за мен няма значение кой какво казва, срещу много хора съм заставала, за да защитя любовта си. имате право на мнение, така е и въпреки всичко дано запомните това, когато откриете човека, с когото искате да сте не само, за да ви мине времето, а да остареете заедно и на друга планета ще отидете . дано някой ден изпитате тези силни чувства :)

а автора само да знае, че има подкрепата ми....съмнявам се да мога, но все пак, ако има някаква възможност да ти помогна, казвай ;)

HideBoy
03-30-2011, 12:47
Ммм мисля че няма как да ми помогнеш но мерси все пак :)

Josefinne
03-30-2011, 14:39
josefinne конкретно към теб беше само мнението за гледането на романтични филми. останалото е към всички.

И аз какво се очаква да направя, да седна да гледам Турски сериали ли?

valll
03-30-2011, 15:11
josefinne конкретно към теб беше само мнението за гледането на романтични филми. останалото е към всички.

И аз какво се очаква да направя, да седна да гледам Турски сериали ли?

:lol: много интересни идеи ти идват на ум. просто ти разяснявам, кое беше насочено към теб, защото си останала с погрешно впечатление.

bloodyF
03-30-2011, 21:21
и аз за един естонец си мечтая вече..5та година хахах
запознахме се в словакия, беше супер сладък и по детски станахме гаджета.. най-вероятно само сега е по-висок. но снимката си я имам още де. <3 имах и имейл, но някъде го затрих и нямам контакти вече с него.
но пък беше готино хлапе.

имах и подобно приключение миналото лято (даже беше в Китен хах) обаче разликата беше че той беше българин, който след 2 седмици щеше да заминава 1ва година студент в Англия и като ми каза набързо приключи морската любов с него.,че като се знам каква съм 'влюбчива'... : )

HideBoy
03-30-2011, 21:26
и аз за един естонец си мечтая вече..5та година хахах
запознахме се в словакия, беше супер сладък и по детски станахме гаджета.. най-вероятно само сега е по-висок. но снимката си я имам още де. <3 имах и имейл, но някъде го затрих и нямам контакти вече с него.
но пък беше готино хлапе.

имах и подобно приключение миналото лято (даже беше в Китен хах) обаче разликата беше че той беше българин, който след 2 седмици щеше да заминава 1ва година студент в Англия и като ми каза набързо приключи морската любов с него.,че като се знам каква съм 'влюбчива'... : )
Може и аз да съм бил хахаха.
Почти успях да се свържа с нея по скоро намерих една нейна приятелка :grin:
Но немога да публикувам нейна снимка защото съм нов потребител :?

eXxXciTeD
03-30-2011, 21:53
Готино е, че не се спираш от нищо, но няма какво да извлечеш от тази "връзка", ако не се пренесеш при нея, което е доста крайно.

HideBoy
03-30-2011, 21:58
Смятам точно това да направя но първо ще ида само да разгоравям с нея да прекараме малко време заедно за да съм сигурен че няма утре други ден да и скимне нещо друго.

[B]a[N]D[i]T[k]a
03-31-2011, 00:54
Е това не е ли края на една перфектна история ? :) замисли се ... ако имахте шанс за някаква връзка и тотално се бяхте изпокарали накрая нямаше да имаш такива хубави спомени каквито имаш в момента.

гледай позитивно на нещата! :)

VaMpiRKaTaaa
03-31-2011, 05:21
^^Съгласна съм с BANDITKATA.
A,и надали я 'обичаш',след като си бил само седмица с нея.
Просто ти е завъртяла главата,явно е много красива.
Но като отидеш при нея и поседиш там ще се приземиш на земята и ще разбереш,че действителността всъщност не е толко розова,колкото си мислиш.Пък и тя може да си има приятел.

valll
03-31-2011, 07:50
Почти успях да се свържа с нея по скоро намерих една нейна приятелка :grin:
Но немога да публикувам нейна снимка защото съм нов потребител :?

ееее супер. наистина има я възможността да се разочароваш като отидеш при нея, но без да пробваш няма как да разбереш. аз лично бих била смаяна ако някой направи това заради мен :) така че продължавай с опитите. дори да се разочароваш, ще знаеш, че си направил всичко възможно и поне няма повече да се измъчваш какво е можело да стане.

Josefinne
03-31-2011, 17:38
Почти успях да се свържа с нея по скоро намерих една нейна приятелка :grin:
Но немога да публикувам нейна снимка защото съм нов потребител :?

ееее супер. наистина има я възможността да се разочароваш като отидеш при нея, но без да пробваш няма как да разбереш.
Ако бяга ужасена, продължавай да я гониш.

:-D :-D :D :-D

DevilWish
03-31-2011, 17:46
Никакви терапии не ти трябват.
Всичко е в главата ти.
Ако на теб не ти пука,няма да имаш проблеми.
Пък и сте били заедно само седмица.
Нетрябва да си толко влюбчив и доверчив.
Пък и да я намериш да речем във фейса..тя е чак от Сърбия.
Точно ;) това е вярното мнение, за съжаление, колкото и гадно да е.

vagarious
03-31-2011, 17:55
Сори за спама, ама авторе - откъде си !?Може и да съм се припознала де, ха. :lol:

HideBoy
03-31-2011, 18:07
Сори за спама, ама авторе - откъде си !?Може и да съм се припознала де, ха. :lol:
Бургас

vagarious
03-31-2011, 18:21
Хм, добре. :)

HideBoy
03-31-2011, 18:28
Хм, добре. :)
Ами ти?
Познаваме ли се :)

vagarious
03-31-2011, 18:30
Не,не .. припознала съм се явно. :)

VaMpiRKaTaaa
03-31-2011, 19:08
Никакви терапии не ти трябват.
Всичко е в главата ти.
Ако на теб не ти пука,няма да имаш проблеми.
Пък и сте били заедно само седмица.
Нетрябва да си толко влюбчив и доверчив.
Пък и да я намериш да речем във фейса..тя е чак от Сърбия.
Точно ;) това е вярното мнение, за съжаление, колкото и гадно да е.
Казвам го,защото се връщам от там,на където автора отива.
И,ако автора иска да си спести куп главоболия,ще спре до тук и ще забрави цялата тази история.Ще продължи животът си напред,ще учи и работи.Но си прави оглушки.Не иска да ме чуе,защото не му изнася.Обаче като се приземи..ще боли повече от обикновенно.Сега незнае за какво говоря,но след време ще разбере.

HideBoy
03-31-2011, 19:17
Никакви терапии не ти трябват.
Всичко е в главата ти.
Ако на теб не ти пука,няма да имаш проблеми.
Пък и сте били заедно само седмица.
Нетрябва да си толко влюбчив и доверчив.
Пък и да я намериш да речем във фейса..тя е чак от Сърбия.
Точно ;) това е вярното мнение, за съжаление, колкото и гадно да е.
Казвам го,защото се връщам от там,на където автора отива.
И,ако автора иска да си спести куп главоболия,ще спре до тук и ще забрави цялата тази история.Ще продължи животът си напред,ще учи и работи.Но си прави оглушки.Не иска да ме чуе,защото не му изнася.Обаче като се приземи..ще боли повече от обикновенно.Сега незнае за какво говоря,но след време ще разбере.
Виж сега несъм казал че не ми изнася и несъм можел да предположа от къде си се върнала и на къде отиваш!
Просто съм пропускал много възможности в живота си дори съм бягал от тях но уви пораснах дойде времето в което не мисля за чуждите яки каки мисля си за качествени като характер и държание момичета.
Другото което е не познаваш мен не познаваш и нея!
Аз за мен си знам че по добър и общителен човек от нея несъм срещал през целия си живот.
Дали ще падна и ще се нараня, много ли рискувам?
Винаги съм бил инат в живота си и ще продължа да бъда такъв защото благодарение на това несъм се предал все още взимайки предвит лайняния с извинение живот който ни предлага България!