PDA

View Full Version : нужно е трезво мнение относно положението ми



younggod
04-04-2011, 22:20
писанията са дълги, така че ако ви мързи не се занимавайте.

та аз съм един момък, на прясно навършени 18. от няколко години насам изпитвам разни терзания относно отношенията ми с нежния пол. Като за начало, никога не съм имал каквато и да е връзка, пък било и приятелство с момиче.

това все го отдавам на някакви глупави фактори - я било потресаващия ми външен вид, скапания ми характер, странните ми вкусове в музика/начин на обличане/каквото и да е, а и някои противоречиви аспекти в моите нрави.

но също толкова е възможно тия работи да си ги натяквам, понеже до що-годе скоро (а и май все още, просто не му обръщам внимание) бях взиман за дъвка от почти всички. това ми се отрази много здраво на психиката - срам ме е от себе си. страх ме е да заговоря човек (а за момиче не може и да се помисли), да не взема да оплескам всичко.

приятели имам. малко са, и не са особено отдадени, но не е като да нямам въобще. но за компания - не може да се говори, самият аз купонясвам от дъжд на вятър.

Както казах, не се занимавам с момичета. причина (освен срамежливостта): мързи ме да правя хиляди опити, докато не успея с произволно момиче, мисълта не ми харесва. Не, че не бих се лепнал на произволно момиче което ми хване погледа. (няма да го отрека, отчаян съм и съм точно това, заради което жените казват че мъжете сме един дол дренки) Но колкото и да не ми се занимава, от време на време ме хващат ужасни депресии относно липсата на любов в живота ми. Яд ме е, че съм сам, но също толкова осъзнавам, че сам съм си виновен.

Та, ако някой си е направил труда да го прочете тези безсмислени излияния, да каже дали има някакъв проблем. Ако да, какъв? благодаря!

TheNewReligion
04-04-2011, 22:47
Проблеми бол:
- ниско самочувствие;
- прекалено много те интересува чуждото мнение;
- не цениш себе си;
- сам не се харесваш- дали заради другите, дали заради самия себе си...
- не живееш в настоящето;
- страх от това да не бъдеш отблъснат;

Когато заобичаш себе си с промяна или без, нещата ще се оправят.

freakyY
04-04-2011, 23:02
Мм не мисля, че бих могла да ти помогна..не те познавам, но от нещата, които прочетох, съдя, че тази бариера, която си си израдил заради тези подигравки и тка нататък ти пречи доста..колкото и трудно да изглежда трябва да се отърсиш от тези неща и да повярваш в себе си .. и аз съм била обект на подигравки и никак не са ми се отразявали добре .. но не може да оставиш някакви празноглавци да ти казват дали ставаш или не ..
Др, което искам да кажа, е че ако не опиташ няма как да завържеш контакти ..не може да си седиш и просто да чакаш някоя да дойде при теб и да те заговори ..тряя да положиш някво усилие.. ако въобще не говориш с хората шансът да срещнеш момиче да се влюбиш и да откриеш любовта която търсиш е минимален... в основата на една връзка са разговорите .. от там тръгва всичко, от опознаването на др човек .. тка че стегни се, събери смелост и се опитай да намериш подходящата !

Успех =))

Righteousness
04-04-2011, 23:35
3 пъти ти гледах ника да видя да не съм я пуснал аз тази тема на сън и да съм забравил :D Сериозно не вярвах че има индивиди с мойте перипети.

И ако питаш останалите за решение ще се казва баналното "излизай с повече хора, търси компания/заведение" ама не чаткат че в нашия случай не е толкова елементарно ;)

Ако намериш решение казвай :oops:

Rorschach
04-05-2011, 06:00
Превърнали сте се в социални инвалиди, а това е жалко...


Препоръчвам да смените средата си коренно - нали си на 18 сигурно ти предстои да се махнеш от училище и да отидеш в университет или пък работа и т.н.
Опитвай се да говориш с хора и да подтиснеш ниското си самомнение.

Sh@d0w
04-05-2011, 06:56
Проблем има и от това което прочетах ръзрах че и ти го осъзнаваш.Въпроса ти накрая е безсмислен.

Ако питаш мен,смисъла на темата не е толкова да получиш отговор,колокото да направиш отчаян опит да привлечеш вниманието върху себе си.На 18 си,хормона те тресе,твърде мързелив си да се вземеш в ръце и да си хванеш приятелка.Един вид се опитваш по лесния начин,очаквайки някоя да се смили над "бедното момче от форума".

Сериозно вместо да се жалваш,след като знаеш какво те дърпа назад,промени нещо.

xxpamzy
04-05-2011, 07:41
Виж сега пич. Казваш, че си обект на подигравки, че не се харесваш и после "според вас има ли проблем". Да ти кажа нещо от личен опит: когато ти самия не се харесваш и не се уважаваш не очаквай това от другите ;) Да, решението е да си намериш нова компания (не че е много лесно де), но можеш също да се запознаеш само с един двама, кото чрез тях се запознаваш с другите от бандата. Това е, което мога да ти кажа. :)

stigmata
04-05-2011, 07:50
Ти направо требе да си смениш града и да почнеш от начало,но не като сдуханяк!Вече си на 18 няма как да се поправиш,хората са свикнали с тебе и те знаят като смотаняк.

valdesbg
04-05-2011, 08:22
Момко скивай ся.

Ясно е че си по нисък от тревата в момента. Също така ти е ясно(надявам се) че за да имаш други отношения и самочувствие трябва да изхвърлиш всичко, в което си вярвал досега и да започнеш на чистичко.

Ама ще се искат титанически(от сегашната ти гледна точка) усилия. Предполагам че ще е добре поне в началото да имаш някой до себе си, който да ти следи прогреса.

По принцип не е задължително да се местиш в друг град, макар и да е препоръчително.

Важното е в нагласата и действията които ще предприемеш.

younggod
04-05-2011, 10:17
- не живееш в настоящето; Какво разбираш под това?

3 пъти ти гледах ника да видя да не съм я пуснал аз тази тема на сън и да съм забравил :D Сериозно не вярвах че има индивиди с мойте перипети.Аз пък 3 пъти гледах тоя пост, да не би да се окаже че някой друг в България слуша Swans. :Д

Един вид се опитваш по лесния начин,очаквайки някоя да се смили над "бедното момче от форума".Всъщност грешиш. Замисъла ми е да се подсигуря, че това което знам е вярно, да не се окаже някаква (само-)измама. За бога, анонимен съм в тоя форум. Защо си мислиш, че акаунта е пресен и е с 2 поста?

Ти направо требе да си смениш града и да почнеш от начало,но не като сдуханяк!Вече си на 18 няма как да се поправиш,хората са свикнали с тебе и те знаят като смотаняк.
По принцип не е задължително да се местиш в друг град, макар и да е препоръчително. Направо се махам от малката Българийка, където всеки знае всекиго. Все повече се убеждавам, че в нея няма нищо за мен. Наплюйте ме, че не съм никакъв родолюбец.

Като цяло, темата е за изтриване. Разбрах каквото ми трябваше да знам.

stigmata
04-05-2011, 15:52
Па ти там ще си още по зле!Само като разберат,че си българин,а пък за натам да не говорим!

VaMpiRKaTaaa
04-05-2011, 16:07
Доста ти е зле психическата нагласа...към тебе си,към живота и околните.
Ако толко те притеснява например стилът ти на обличане,промени го.
Имай самочувствие.От това,което прочетох...незнам ...как не написа 'искам да сложа край на скапаният си живот.' :D
Защото до като четях мислих,че това ще напишеш накрая.Но..поздравления не си толко зле.Като за начало,почни да се приемаш,такъв,какъвто си,зада те приемат и останалите.Колкото и чудно да ти звучи,хората усещат дали имаш поне някакво малко самочувствие,което естествено трябва да е в рамките на нормалното,или си без никакво самочувствие.И сега да стигнеме до същинсата част,трябва да се уважаваш,или приемаш..както искаш го наречи(разбери),зада те уважават и другите.

Cybershot
04-05-2011, 17:13
Не винаги живота е розов...
Горе главата, за всеки влак си има пътници :)

DreamForYou
04-05-2011, 17:48
Изглежда си доста срамежлив.. от там идва твоя проблем.. Преодолей го! Няма нищо лошо да опиташ.. Относно обличането, стила на музика и така нататък - всеки е различен! бъди себе си.. не мисли за мнението на другите! :)

velikmitov
04-05-2011, 18:01
Бро ..отиваш в някоя дискотека(най-лесно е в студентски град някаде, или друг чалга плейс) Шиеш 3-4 водки(аз така правя) Набелязваш си некоя девойка която си преценил, че е достатъчно хубава(ама не скачай още в началото на високо) за да е с теб и давай ...ако е пияна напрао може да си по-директен ...пък насутринта ше е преценяваш каква е що е ... и дали ти допада като момиче.

gergana7373
04-05-2011, 19:24
и аз съм имала такива моментни психически падове,най-добре е да добиеш увереност и да не се интересуваш от мнението на другите,понякога дори сама се иронизирам и си лигавя ,което не всеки би направил.Просто бъди забавен,комуникативен,пуск ай яки лафове и хората ще те отценят и още нещо дръж на приятелите си и дръж на думата си това също е много важно ,стига да попаднеш на правилните хора де! като цяло външния вид не винаги и критерий,аз примерно съм симпатичен човек ,но предпочитам верни приятели,които да ме уважават и да разчитам на тях,отколкото някакви наконтени дрисли,които се влияят от мода,пари,украшения и дрешки заради които са загубили отношениятя си човешки !

dontcare
04-09-2011, 14:43
Подценяваш се.Вдигни си малко самочувствието,пич!

sunity06
04-09-2011, 15:20
Виждаш проблемите в себе си, седни и се замисли какво можеш сам да направиш. Не търси внимание във форуми, защото това няма да ти помогне, ще получиш още подигравки. Научи се да се обичаш, пусни пердето и да не ти пука от подигравките, разходи се по магазините за нови дрехи, пусни си vbox7 и виж за нещо ново и свежарско и най-добре си отлепи задника от стола пред компа и се разходи и виж за някое симпатично момиче :D да не забравиш да се изкъпеш :D По-добре отиди на психолог, там ще получиш най-правилната помощ.

BgHtH
04-09-2011, 15:20
Направо се махам от малката Българийка, където всеки знае всекиго. Все повече се убеждавам, че в нея няма нищо за мен. Наплюйте ме, че не съм никакъв родолюбец.

Като цяло, темата е за изтриване. Разбрах каквото ми трябваше да знам.

Извинявам се за просташкия израз но една овца кадето и да отиде си остава овца.Прави си изводите.