PDA

View Full Version : Секс преди първия цикъл ???



dream1707
04-16-2011, 17:45
Какви са рисковете от това да се прави секс, преди още да ти е дошъл първия цикъл ?
Бях чувала, че има някакви рискове .. заболявания и етц, но така и не намерих какви.
Та може ли някой да ми обясни, защото една приятелка е готова да го направи.. а е дебела глава и неще и неще да разбере, че не трябва.. най-малкото защото има разни опасности от това.

gandalfepi4
04-16-2011, 18:34
не е добра идея. не съм сигурен дали е напълно невъзможно (знам една която точно така искаше и просто "не можа да стане") или е и по-трудно, и вредно физически, а инфо в нета не мога да намеря

(само й кажи на твойта да си ползва презерватив така или иначе като не можеш да я откажеш, щото вярва или не вярва на партньора може да стане супер забавната случайност да се окаже че вече е способна да забременее и да е трябвало да й дойде два-три дни след това :D )

favS
04-16-2011, 18:39
Oще цикъл нямат, секс ще правят :lol:

xixixixi
04-16-2011, 19:28
Вие направо ми забихте шамар с крак :(

dream1707
04-16-2011, 19:44
Oще цикъл нямат, секс ще правят :lol:

Абе тя уж е на 15 ... ама щом не и е дошло, тя би трябвало да си знае, че не е достатъчно зряла за това.. Ама уви, не ще и не ще да разбере ;х

Eclipsercho
04-16-2011, 19:46
Oще цикъл нямат, секс ще правят :lol:

+1.

На 16 вече търсят белото в пудрата..

inloveinsomeone
04-16-2011, 19:48
Аз пък съм чувал, че не боляло, ама чак опасно - разбира се, с презерватив какво му е опасното и аз не разбирам, така, че... не ме слушайте много :D ...

Eclipsercho
04-16-2011, 19:50
Аз пък съм чувал, че не боляло, ама чак опасно - разбира се, с презерватив какво му е опасното и аз не разбирам, така, че... не ме слушайте много :D ...

Недоразвит организъм, не достатъчно, че да е готов за секс, Yo.

Не бе, не е опасно. Хич.

:?

krem4et0
04-16-2011, 19:59
След като природата счита, че тя не е готова - не е готова! Физически, емоционолно, да не говорим хормонално. Дето се казва няма и какво да я досърби, ащото според природата тя е още дете. Ама нали не е модерно да си девствен и на 15 трябва вече да си правил секс с няколко партньора...

dreamwalker
04-17-2011, 10:54
Подозирам, че ще съжалява ;]]

fUcKsMiLe
04-17-2011, 12:20
Още цикъл няма, секс ще прави. :?

Казваш, че не можеш да я спреш, поне презервативи да ползва..

Greennight
04-17-2011, 12:29
Секс преди цикъл ?!Докъде стигнахме...

kalpazanka
04-17-2011, 13:08
Без значение има ли менструация, респ. цикъл или няма, опасността от болести си остава. Само дето няма да стигнат до тръбите, а ще са си ограничени до външния отвор на цервикалния канал.

gabri3lla
04-17-2011, 18:12
О-ле-ле!!! :shock:

kremen4eto
04-17-2011, 18:34
Влагалището се нуждае от непрекъснато пречистване и това става чрез различните течности там. Менструалната кръв е една от тях. Когато няма менструация, а се прави секс, рискът от инфекции и заболявания просто е по-голям.

А и krem4et0 правилно каза, че природата си казва думата. Щом няма менструация, значи не и е време за секс.

kalpazanka
04-17-2011, 18:38
Влагалището се нуждае от непрекъснато пречистване и това става чрез различните течности там. Менструалната кръв е една от тях. Когато няма менструация, а се прави секс, рискът от инфекции и заболявания просто е по-голям.
Точно обратното е. Като няма менструация все още, цервикалният канал е плътно запушен. Инфекция нагоре не минава. Установи ли се месечен цикъл, започне ли овулация, се наблюдава зеничен феномен- цервикалният канал се разширява, цервикалната слуз става по-рядка с цел по-лесно преминаване на сперматозоидите. Е да, ама покрай тях вече по-лесно минават и патогенни гадове. Ако инфекцията е безсимптомна, тръбите ще се запушат без грам сигнал. ;)

kremen4eto
04-17-2011, 18:43
^ Е това, което аз казах, го прочетох преди няколко годинки тук, ама както и да е.


А другите течности във влагалището с пубертета ли се появяват или от преди това?

pitfall
04-17-2011, 18:50
*затъпяване* докъде стигна поколението ... :?
още недоразвити, направо са си деца, секс тръгнали да правят ... страшна мода стана това :?