PDA

View Full Version : Съществува ли любовта?



Despiteful
05-20-2011, 19:37
Е, въпроса ми е ясен мисля. :)

Аз лично в любов НЕ вярвам. В обич да, но не и в любов. Дори в обичта не съм напълно сигурна, освен в тази на родителите към децата им. Според мен всичко друго е интереси и от части привързаност. В редки случаи обич, но НИКОГА любов. Вие как мислите? :)

Abigoria
05-20-2011, 19:41
Дефинирай 'любов' и 'обич'

Despiteful
05-20-2011, 19:44
Дефинирай 'любов' и 'обич'
Обичаш майка си, но не си влюбен/а в нея, нали? Това имам предвид. Защото някои хора ходят с някой по 1-2 месец и вече са лудо влюбени. Как става тоя номер? Хората с години не могат да заобичат даден човек, а те за 2 дни се 'влюбват' какви са тия големи сърца не знам...

Angeleyes
05-20-2011, 19:52
Според мен любов и обич са едно и също нещо , но както и да е.... :D

Despiteful
05-20-2011, 19:54
Според мен любов и обич са едно и също нещо , но както и да е.... :D
Пак ще дам примера с родителите: Обичаш ги, но не си влюбен в тях, нали? :)

6toki
05-20-2011, 19:58
Няма любов! Има обич, привързаност и привличане... Имам връзка от 5 години, първите 5-6 месеца и аз си мислех, че съм влюбен, но осъзнах, че такова нещо няма, всичко е просто вълнение и тръпка от новата връзка, разнообразието спрямо предишната...

Abigoria
05-20-2011, 20:02
Там не опира до любов. Любов няма в началото, а по- нататък, критерия, според мен, е духовна и интелектуална зрялост. Отначало са ендорфини, които се възприемат като любов. Усещанията в началото на връзката, които повечето хора бъркат с 'любов', са си чисто и просто тръпката от 'новото'. Химия.
Все тая, идеята ми е, че един що- годе зрял човек прави разлика между химия и любов. Не може да очакваш от 12- 13 годишни хлапета да разбират от любов. Тепърва започва всичко за тях. Същото важи и за малко по- големите. Не бих споменала възрастови граници, за да няма обидени (пък и няма възраст, която да гарантира емоционалната стабилност на един човек- т.е. че вече не е разгонен пубер..)
Любов се намира трудно. За да твърдиш, че обичаш някого, трябва да обичаш себе си. За да обичаш себе си, трябва да се познаваш, и то адски добре. А кажи кой тийн познава себе си?
Другата ми теория е, че света е залян от вълна... ъм, тупирани, очилати, без вкус за облекло и грим нинджи- мутанти, целящи да унищожат представата на 'нормалните' за каквито и да било морални ценности.

ivcheto0o
05-20-2011, 20:03
Има и любов и обич,двете са доста различни.И да може да се влюбиш бързо,за мен любовта е тръпката,а обичта идва после.

Despiteful
05-20-2011, 20:07
За да твърдиш, че обичаш някого, трябва да обичаш себе си. За да обичаш себе си, трябва да се познаваш, и то адски добре. А кажи кой тийн познава себе си?
Ми аз съм на 15 и се обичам много, дори прекалено. :D И не мисля, че някога ще обичам истински някой друг освен себе си, мама и тати

Lioon
05-20-2011, 20:18
Между влюбване и обич има разлика. Както примера от по-горе с майката, тя ти е майка - ти трябва да я обичаш, както и тя тебе.
Докато любовта е между мъж и жена ( ее сега има и разновидности), те се запознават и се влюбват, но не се обичат, поне не в началото. Влюбването може да си отиде в един момент и да се появи обич между тях. Но аз това вече го приемам като един вид дълг и според мен, за да е перфектна една връзка, хората трябва да останат влюбени. Въпроса е, че когато си сигурен в това, че някой те обича - ти си склонен да го нараниш, както и той тебе. Но това си е лично мое мнение и не е много по темата.
Та, първо разлика има. И за мен поне влюбване има, както и обич.

Ssummerjam
05-20-2011, 20:25
И къв е смисъла тая дискусия да се води за 4585677662561 път? Има ги и двете неща, вече отделен въпрос е дали някога ще ги изпиташ.
Smile.

ForzaFelipe
05-20-2011, 20:35
Има любов,има обич не се безпокой,за всички има само че някой са по-напред други по-назад на опашката ;)

antifashionshit
05-20-2011, 20:42
ако вярваш, че има - за теб ще съществува. ако не вярваш, няма. както ти изнася повече

Despiteful
05-20-2011, 20:43
ако вярваш, че има - за теб ще съществува. ако не вярваш, няма. както ти изнася повече
изнася ми да няма! :D

GregoryHouse
05-20-2011, 20:47
И аз да правя свирки по дискотеки и за мен няма да има. Ако съм грозен на умиргане и никоя не ми връзва - пак няма да има. Ако съм червив с пари и само златотърсачки ми се лепят - пак ще викам "Нема Любов" ...

onestar
05-20-2011, 22:19
Можеш ли да отречеш съществуването на нещо без да знаеш какво точно представлява то? :-o

Sh@d0w
05-21-2011, 04:48
Темата за любовта е била разисквана много пъти тук,има доста теми.Щом твърдиш,че не съществува,значи не си я изпитала.

Не можеш да говориш за нещо,без да си го изпитвала.И да любов има.Рано или късно и ти ще я изпиташ,когато намериш точния човек ;)

Hilary_
05-21-2011, 05:32
Съществуват и двете, но вече стават рядкост ..

Tempest
05-21-2011, 08:53
естествено, просто това, от което сте се разочаровали, не е любов.. ;]

mrazqkindergarten
05-21-2011, 09:30
естествено, просто това, от което сте се разочаровали, не е любов.. ;]

Тва не е вярно винаги. ;)

Grommash
05-21-2011, 11:26
"В редки случаи обич, но НИКОГА любов."

Интересно ми е как стигна това заключение, при положение че не си застрахована и може да ти се случи още утре. Грубо казано остават ти 3/4 от целия ти живот и вече си на мнение, че НИКОГА няма почувстваш любов. Остава само да си на 60-70 години и ако е така, се извинявам. :wink:

BlackJ
05-21-2011, 12:52
Там не опира до любов. Любов няма в началото, а по- нататък, критерия, според мен, е духовна и интелектуална зрялост. Отначало са ендорфини, които се възприемат като любов. Усещанията в началото на връзката, които повечето хора бъркат с 'любов', са си чисто и просто тръпката от 'новото'. Химия.
Все тая, идеята ми е, че един що- годе зрял човек прави разлика между химия и любов. Не може да очакваш от 12- 13 годишни хлапета да разбират от любов. Тепърва започва всичко за тях. Същото важи и за малко по- големите. Не бих споменала възрастови граници, за да няма обидени (пък и няма възраст, която да гарантира емоционалната стабилност на един човек- т.е. че вече не е разгонен пубер..)
Любов се намира трудно. За да твърдиш, че обичаш някого, трябва да обичаш себе си. За да обичаш себе си, трябва да се познаваш, и то адски добре. А кажи кой тийн познава себе си?
Другата ми теория е, че света е залян от вълна... ъм, тупирани, очилати, без вкус за облекло и грим нинджи- мутанти, целящи да унищожат представата на 'нормалните' за каквито и да било морални ценности.
+1

funkey
05-21-2011, 18:28
За жалост още не съм намерил момичето с което мога да го потвардя :/

Remy
05-24-2011, 10:42
Не съм чел другите постове, но НЕ любов няма !

bbbbPleasure
05-24-2011, 15:57
Първо тря'а да изпиташ т'ва чувство .. и след това нека поговорим дали има или няма 'lUBoFfFfFf' ;)

AutomatiC
05-24-2011, 16:10
по принцип, когато чуя думата любов, автоматично в главата ми изплуват 3 глагола за нея.. - "харесвам те", "обичам те" и "влюбен съм".. и това, че някой не успява да срещне любовта не означава, че нея я няма. защо да не е възможно първо да харесаш, после да обикнеш и най накрая да се влюбиш, било то за 3 месеца или години.. вярвам, че любовта съществува, но според разбиранията ми напоследък хората не я дефинират правилно..

peyton31
05-24-2011, 18:41
съществува и още как .. сигурна съм в това. дори в най-тежките моменти, в които съм си казвала, че няма любов това е било само и само, защото не искам да се чувствам наранена.. обаче любовта идва и не пита .. смея да твърдя, че съм я изпитвала към двама души извън семейството .. и това е най-уникалното усещане, което е възможно да преживееш . твърдят, че няма любов само хората, които още не са я срещнали .

w0sh
05-24-2011, 19:00
Що да няма бе?
Сами си отказвате да сте щастливи и да обичате, само защото искате да се покажете като силни и рационални.

Любов и обич има, стига да вярваш, че ги изпитваш.

DarkTemplar
05-24-2011, 23:45
Съществува ли тостера ми?
-Да, и ми върши добра работа. ;)

TheNewReligion
05-25-2011, 00:34
Сърцето ми е широко, като дупи на гей.
Проблем?
И да- любов има и обич има, и въобще от всичко по много.
:!:

Remy
07-17-2011, 20:45
Хаха, откакто спрях много, много да се поддавам на чувствата съм къде, къде по-щастлив. Такова нещо като любов няма ! Има привличане, временно привързване и после изхода е един и същ - омръзват си хората и тогава идват непоносимостта и проблемите. Погледнете реално на ситуацията. А сега, нека всички безнадеждни романтици да ми кажат като са изпитвали толкова много любов - какво е чувството ?

fUcKsMiLe
07-18-2011, 02:08
Има и любов, и обич.
Друг е въпроса дали ти си ги изпитала..

BloodRunsCold
07-18-2011, 05:45
Да...

sladkabebova
07-18-2011, 08:54
Определено съществуват и двете,но има голяма разлика между тях.
Любовта е привличането,тръпката.Обич та идва с времето както казаха и преди мен. :)

Rebirthing
07-18-2011, 09:10
Има я !

Zaharinka
07-18-2011, 11:16
Има разбира се,когато откриете правилният човек за вас,ще разберете,че сте грешили.И аз съм била наранявана,лъгана,използва на,но съм била обичана и оценявана.И не си мислете,че го казвам само така.Нямам никой до себе си,но въпреки това не спирам да вярвам в любовта,в онази вечната любов,която идва веднъж и остава до старините ни въпреки,че хормоните отдавна са спрели да бушуват..Светът без любов е нищо :)

wonderwall
07-18-2011, 12:56
И двете съществуват,но са доста различни като понятия.

sasha_90
07-18-2011, 17:37
Вярвам на действия и на съществуващи неща.В любовта вярвам,когато има някой до мен. :D

FancyGirl
07-18-2011, 21:49
Да.