PDA

View Full Version : Краш и Еди ... Борбените :Д



fredyy
07-02-2011, 11:48
Здравейте приятелчета ... Това е моята първа темичка . :) Сигурно заглавието ви е доста чудно но след малко ще го разберете ...
Така... Краш и Еди сме аз Лия (Еди) и моята 1 братовчедка и най-добра приятелка Александрина (Краш) ... Сигурно ви е ясно от къде произлизат имената ни така дее прякорите .. Причината поради която създадох тази темичка е ... нашата общаа мечта ... Да заминем заедно за Америка ... Най-вероятно след 12 клас ... Като можеби ще изтеглим заем за начало ще си намерим квартира и работа .... за да можем да погасяваме изтегления заем ... Започнали сме да събираме пари за да имаме някакви все пак.... за 6 години се надявам да съберем за билетите ... :oops: 8) :grin: Тя иска да става актриса ... А аз да уча право или банково дело ... :) Разбирасе да сме живи и здрави ... Пък си се знаем,че сме борбени ! :) Темата е създадена с цел да получим съвети .. Ще ви бъдем доста благодарни,ако ни посъветвате или поущрите дори ! Благодарим ви предварително !!! :grin: :smt058 :smt056

Lian4ety
07-02-2011, 15:58
Готина обща мечта, пожелавам да се сбъдне! :) Един съвет от мен чисто приятелски: не си правете планове от отдавна,защото всичко се прецаква. Няма лошо човек да мечтае, аз също от сега правя планове къде да уча, но гледам да избягвам детайлите, всичко с времето си :). Успех, искренно се надявам да успеете да сбъднете мечтата си!

0pAsNooosLaDkA
07-02-2011, 17:27
Наистина интересна,готина мечта и аз си мечтая нещо подобно,
но не е никак лесно постижимо :wink: дано успеете!!! Иии имате яки прякори... 8) :D :D

fredyy
07-04-2011, 10:37
БЛАГОДАРНОСТИ БЛАГОДАРНОСТИ БЛАГОДАРНОСТИ !
Lian4ety ... Благодаря ти много за съвета и съм съгласна с теб че при прибързани планове нещата се провалят,но сме толкова вдъхновени ,че не спираме да мислим за това ! Мерси и за подкрепата това е много за нас ! :grin: :-) :grin:
0pAsNooosLaDkA ... Да вярно,че е трудно постижимо,но както се вижда в заглавието ние сме борбени и ще се борим докато не постигнем това което искаме! Желаем ти искрено и твоята мечта да се сбъдне ... И щом плановете ти са подобни ,ако си в Америка ... Дано се срещнем ! Ха ха и благодаря за прякорите ... ! :P :D :grin: :-)

ccdesigns
07-04-2011, 12:04
В Америка доста трудно може да се развие един чужденец. Но все пак ви пожелавам успех :) И наистина не си правете дългосрочни планове. Винаги нещо се обърква.

Chacho
07-04-2011, 12:18
По-добре да си правиш планове и да се провалят, отколкото да чакаш нещата да се случват и ти да реагираш на тях. Пък и, ако полагат някакви усилия, няма да са на вятъра. Дали ще научат английски, ще разучат подробностите около кандидатстването, ще започнат от сега да учат, ще изкарат някой лев - винаги може да им е от ползва в някой друг аспект.


Всъщност, много добре сте направили, че отсега планирате нещата. Не чакайте да дойде времето, а работете по въпроса, това е истинският смисъл на думата "борбен". Учете езика, занимавайте се с избраните от вас неща. Ако постигнете някакви успехи в тези области, по-нататък може да се окажат решаващи за осъществяването на мечтата ви.


Замислете се дали наистина ви вълнуват тези неща или просто ви се струват интересни думите "актьорско майсторство" и "банково дело/право". Рано ви е да решавате тези неща, може много пъти да ви се променят плановете до 12 клас (че дори и след това), но с каквото и да се захванете, ако искате да станете добри в това което правите, ще се наложите да минете през трудности. В такъв момент, ако не сте на 100% сигурни, че това е мечтата ви, лесно ще се отклоните и ще потърсите нещо друго (където пак ще се изправите пред подобни трудности).


Имате време да се ориентирате, може да се съветвате и с родителите си. Успех ви пожелавам, много сте готини!

directing
07-04-2011, 12:23
По-добре да си правиш планове и да се провалят, отколкото да чакаш нещата да се случват и ти да реагираш на тях. Пък и, ако полагат някакви усилия, няма да са на вятъра. Дали ще научат английски, ще разучат подробностите около кандидатстването, ще започнат от сега да учат, ще изкарат някой лев - винаги може да им е от ползва в някой друг аспект.


Всъщност, много добре сте направили, че отсега планирате нещата. Не чакайте да дойде времето, а работете по въпроса, това е истинският смисъл на думата "борбен". Учете езика, занимавайте се с избраните от вас неща. Ако постигнете някакви успехи в тези области, по-нататък може да се окажат решаващи за осъществяването на мечтата ви.


++
Замислете се дали наистина ви вълнуват тези неща или просто ви се струват интересни думите "актьорско майсторство" и "банково дело/право". Рано ви е да решавате тези неща, може много пъти да ви се променят плановете до 12 клас (че дори и след това), но с каквото и да се захванете, ако искате да станете добри в това което правите, ще се наложите да минете през трудности. В такъв момент, ако не сте на 100% сигурни, че това е мечтата ви, лесно ще се отклоните и ще потърсите нещо друго (където пак ще се изправите пред подобни трудности).


Имате време да се ориентирате, може да се съветвате и с родителите си. Успех ви пожелавам, много сте готини!

RageAgainstTheMachine
07-04-2011, 12:26
Успех.

За съвет:

Научи английски 8-)

4o4ina
07-04-2011, 12:35
това са много хубави мечти,успех в осъществяването :)

directing
07-04-2011, 12:39
На колко сте ?6 клас ?Значи 12-13 някъде нали..Ами имате много време да,но е хубаво да се правят такива планове от по-рано.Ако приятелката ти има някаква нужда от помощ относно актьорското майсторство ,може да пита,защото аз съм разучил горе долу нещата,че може би ще кандидатствам и аз нещо такова :)

fredyy
07-05-2011, 09:09
ccdesigns,Да ,знаем ,че е трудно,но в крайна сметка,нищо от това което искаме няма да стане лесно...Мерси за пожеланието ! :grin:

Chacho,Мерси. !!
Относно това дали сме сигурни дали искаме да се занимаваме с това... ДА !Вярно,още не сме завършили ,но сме достатъчно зрели,за да знаем какво искаме ... :) Да посъветвали сме се и с родители ... Те са съгласни и се радват за нас. .. И са готови да ни помагат ... Поне в началото докато се устроим било то финансово или психически ... :grin: И ти си много готин ..И си от нашия тип хора ... Дано ни отоговарят още такива като теб ! :) :grin: :-P

RageAgainstTheMachine , Успех и в твоите планове ... И ние работим по въпроса с езика !

4o4ina , Благодарим успех и на теб ... :-) :grin: :-)

directing , Сега сме за 7 клас ии сме на по 13 години ... Да имаме много време ... И точно затова мислим ...Това съвсем не са малки планове ...

Краш -приятелката ;д Да,няма да е лошо да споделиш каквото си научил,би ми било от голяма полза,благодаря предварително !! :)

fen7asy
07-05-2011, 09:32
омг

на галено ми викат Еди.. и с 1 приятелка имаме абсолютно същата мечта ;х аз ще ставам актриса апък тя ще учи право.. ОМГ ОМГ ОМГ ;о

fredyy
07-05-2011, 11:09
fen7asy , Ами това е просто съвпадение пожелавам ви мечтата ви да се сбъдне... :) :) :)

scrooper
07-05-2011, 17:50
Ооо, тая темичка зарежда 8-) Та значи... Точно така, не се притеснявайте да планирате, да събирате информация, мнения, идеи.
Направете си на голям катастрон по едно майндмапчии http://en.wikipedia.org/wiki/Mind_map и включете и подредете всичко в него. Закачете го на видно място.
Но знайте, че на първо място, пред събирането на инфо и обмислянето,
стоят ДЕЙСТВИЯТА!!!!! Планирането само по себе си също е действие, но трябва да се наблегне най- вече на:
*АНГЛИЙСКИ
*УРОЦИ ПО АКТЬОРСКО МАЙСТОРСТВО, както и упражнение чрез имитация на добри актьори от филми; игри, свързани с това кой ще изимитира по- точно/ефектно даден персонаж/ опр. настроение и т.н.
*ОБЩУВАНЕ С ХОРА, които са минали по тоя път
*и много други, демек- НИТО ЗА МИГ ДА НЕ СЕ МЪРЗЕЛУВА!
Но вие ще се справите, ако поддържате този ентусиазъм. Айде, успех, и се надявам да ви гледам след години на кино 8)

Colouring
07-05-2011, 18:29
То е хубаво да мечтаеш,ама не е ли прекалено рано за такива планове?Да,хубаво мечтаете за бъдещето,но сте още на по 13.Кой знае какви неща ще ви минат през главата,кой знае още колко пъти ще си промените мнението за нещата,които искате да вършите като възрастни,кой знае дали още ще сте приятелки по това време...

fredyy
07-05-2011, 19:06
Colouring ние мислим оптимистично ... И не сме толкова малки,че да не знаем какво искаме .. Нормално е на всеки да му случват добри и лоши неща... Но ние сме си го задали като цел и е се борим надяваме се .. Да си сбъднем мечтата!

scrooper ... Много ти благодарим за съветите ... Иии дано някой ден наистина да ни видиш на екран ! :-P :grin: :D

Chacho
07-06-2011, 11:18
То е хубаво да мечтаеш,ама не е ли прекалено рано за такива планове?Да,хубаво мечтаете за бъдещето,но сте още на по 13.Кой знае какви неща ще ви минат през главата,кой знае още колко пъти ще си промените мнението за нещата,които искате да вършите като възрастни,кой знае дали още ще сте приятелки по това време...

Дори и така да е, какво губят?

@fredyy, малки сте, защото не знаете точно какво означава да учите банково дело/ право/ актьорско майсторство. Нито имате ясна представа другите специалности какво ви предлагат. За сметка на това, аз дори не знаех, че ще ми се наложи да кандидатствам след 12 клас (когато бях на вашата възраст). Нищо не ви пречи да разберете де. В кои университети се преподават тези неща, какво трябва да се направи, за да ви приемат и какво ще ви дадат там.

Не слушайте всеки съвет, който ви се дава, защото статистиката сочи, че много от преуспелите хора именно от млада възраст с борбеност са постигали мечтите си. Това обаче означава, че до 15-16 вече са имали някакви постижения.



PS: Съвет за мацката с актьорското майсторство. Пеенето и литературата много помагат в тази област. Засега може да си потърси театрална група, в която да участва, защото при нея е по-важно от сега да започне. И нека чете много, ще й се отрази положително, особено ако премине скоро на литература на английски.

Яко английски ви трябва.

fredyy
07-06-2011, 13:28
Да прав си че не сме изцяло запознати с всичко,с което искаме да се занимаваме,но знаем достатъчно ...Харесва ни и сме се решили...


За актьорското майсторство..Да,казвали са ми че трябва да чета много и различни неща,както и че ще ми е полезно да свиря на нещо или да пея (пеенето го изключваме,искам здрави прозорци :D ),но съм свирила на цигулка,а сега съм мераклийка за пиано...пък ще видим.Напоследък чета повечко английска граматика..а за английската литература още не съм сигурна дали съм готова,но все пак ще опитам.

Отново Благодарим

:grin:

Chacho
07-06-2011, 14:54
Не става на въпрос да ставаш професионална певица. Да имаш силен, прожективен глас, правилна дикция и контролирано дишане са неща, които винаги биха ти били в плюс. Също така спорта ще ти се отрази добре, ако на 18-20 години решиш да се опиташ в актьорското майсторство с хубава фигура. Public speaking е друг важен аспект, на който в определен момент ще е хубаво да отделиш внимание.


Един актьор може да играе ролята си добре, ако е запознат от опит със даденият стереотип. Ако се сбие човек два-три пъти, ако е жънал успехи или изпадал в депресия, ще му е много по-лесно да пресъздаде автентично чувствата в роля. На този етап няма какво толкова да направиш по въпроса, но ако си социална (особено в по-голям и разнообразен кръг от хора и във възрастово и в идейно отношение) ще ти помогне в тази насока.


На този етап можеш да четеш разни книги на български. Книги, които ти дававт по-разчупен поглед върху нещата. Както и анализи. Ако не разбираш ролята, която играеш или постановката, в която се намираш, голям шанс е да омажеш нещата.

fredyy
07-07-2011, 17:12
Да,знам че не е нужно да съм проф.певица..;д Би ли ми обяснил какво е Public speaking ? ..Не съм го чувала преди .

Вярно ,би ми било полезно ,ако съм преживявала повече и различни неща,за да знам как да ги изиграя..От тези които ти изброи ,единството което не съм преживяла е бой...;д За четенето-там върви и мисля че няма да има проблеми,и без това ми е хоби..!!

Само се надявам,когато отидем там всичко да потръгне сравнително добре с това което сме намислили... :grin: :grin: :grin: :smt052

cigarettekisses
07-07-2011, 18:09
То е хубаво да мечтаеш,ама не е ли прекалено рано за такива планове?Да,хубаво мечтаете за бъдещето,но сте още на по 13.Кой знае какви неща ще ви минат през главата,кой знае още колко пъти ще си промените мнението за нещата,които искате да вършите като възрастни,кой знае дали още ще сте приятелки по това време...
точно..

fredyy
07-07-2011, 19:14
" Дори и така да е, какво губят? "

Още по точно...;dd

Chacho
07-08-2011, 07:13
Public speaking-ът се съсредоточава най-вече върху преодоляване на сценичната треска (особено пред голяма публика). Коментират се неща като сила и яснота на гласа, правилни жестове на езика на тялото, техники за акцентиране върху важни идеи, структуриране на речи и въобще на изказа, аргументация, т.н. Той е много тясно обвързан с PR-a, но пък PR в известен смисъл може да се приеме като актьорска игра (поне част от него и в конкретни случаи).

Бих ти препоръчал книгата на Алън Пийз и Алън Гарнър - Езикът на тялото и скритият смисъл на думите. (скритият смисъл на думите е доста тъпичък :D)


Психологията и философията винаги са в плюс, според мен. Колкото по-ясни са ти стереотипите и поведението, толкова по-лесни превъплащения. Между другото, повечето актьори, които познавам, са малко ексцентрични. Не защото искат да се правят на интересни (макар че изразяват себе си), а защото на определен етап са споделяли стандартните обществени идеологии и обичайната социална динамика им е скучна. И могат да говорят с часове на тема култура.



Както и да е, де. Свърши едно нещо, пък после мисли за друго! Едно по едно нещата, но само така ще разбереш дали е за теб актьорството - вървейки по пътя.


PS: В тази игра връзките може да се окажат решаващи. За това май не ти е рано, ако се запишеш някъде на актьорско майсторство, може да си създадеш ценни контакти.

WesCraven
07-08-2011, 09:31
Здрасти пак..Та браво на Чачо,щото човека отговаря доста подробно на такива теми,докато други я подминават с присмех ..Така че браво на теб.

Авторе ти пишеш " ;д;д;д;д " и т.н ,явно ти се вижда едно забавление ама ще не е и ще ви е доста тежко.За да те приемат,трябва да УЧИШ!Знам,че ще кажеш " да е то за сичко треа се учи " ама не е така.Трябва дипломата да ти е отлична,за да се отличиш малко или много от това..Трябва примерно да четеш много за да си минеш изпитите за специалния колеж или университет .. Тея школи-моли няма да са ти толкова полезни ,колкото всички казват според мен ,защото там те учат на актьорско майсторство в театъра и т.н ,но всъщност да излезеш пред камери и такива неща просто е много ама много по различно.Знам,че вече искаш да си Джъстин Бийбър и Селена Гомез,известен и богат на малка възраст,но за съжаление в България наистина подкрепям,че просто няма как да стане.Има много талантливи деца в България,но те не стават известни и т.н..Момиченцето Мина Маркова се показва в Комиците и Столичани в повече,но аз съм си писал с нея..Баща и е сценарист,режисьор и т.н и т.н .. Тя има толкова връзки,че не ми се говори ... Други почти няма.Та така..учи , чети различни книги и после ходи на някакви уроци по актьорско майсторство.Не казвам школи,а уроци.Ако имаш отлична диплома,подготвена си и знаеш и си ТАЛАНТЛИВА ,ще те приемат в такова училище..Но по хубаво пиши колкото можеш повече такива училища,че е много трудно.Не можеш да станеш известна без да си минала такова училище.Знам,че ще ми дадете примери от реалния живот за хора ,които не са,но те или са имали зверски късмет или са имали връзка,защото 99% от всички те са родени в САЩ,което си е огромен ++ (ама huuuugee) ..

Та така,старай се да имаш хубави оценки,чети и така..Още един съвет,който ще ти помогне много,ама много.Сигурно мислиш,че това няма значение,но гледай филми без субтитри ,примерно гледай любимият ти филм и се опитвай да казваш,някои реплики ,които са ти харесали нали пред огледалото и т.н ,за да може да свикнеш на всичките "жаргонизми" и така нататък ..защото ако си отидеш с българския акцент там,много лошо за теб,трябва да го изчистиш изцяло..за това гледай филми без субтитрите както казах и се опитвай да повтаряш някой неща и може би ще свикнеш.

Друго,което е..пробвай по някакъв начин да намериш от някъде да контактуваш с американци или англичани ,за да ти се оправи пак акцента.Аз примерно играя УоУ по 2-3 часа на ден,ако е много жега и то не толкова,защото ми се играе кой знае колко,а просто защото говоря с американци и англичани и това ми помогна много да изчистя този български акцент.Ти си намери нещо друго ако можеш и ще ти помогне.

Хайде успех..готини сте,ама това не е достатъчно и трябва да знаете,че ще ви е трудно..

SunC
07-09-2011, 17:51
Най-голямата грешка е да си мислиш,че си зрял на 12 години.Самият факт,че си го мислиш те прави незряла.Втората голяма грешка е да си мислиш,че желанието ти ще се запази още 6-7 години.Преди 7 години исках да стана космонавт. 8) Плановете ти са най-доброто описание на това,което никога няма да се случи,или поне със сигурност не по този начин.А това,как подгъзувате на чужда страна си е направо дразнещо и обидно.Ще кажете,че тук е много трудно да постигнеш нещо.Значи не сте достатъчно силни да го получите. :P

Concussion
07-09-2011, 18:42
California dreaming.. :-D ако знаете колко много хора по този свят искат да отидат в Щатите и да преуспеят... нито сте първи, нито сте последни. Така че аз ви съветвам вместо да си бленувате по цял ден че сте на върха на Импайър Стейт Билдинг, по-добре учете ЗДРАВО, щото посредствените хора там не издържат много дълго (ако въобще стигнат до там). И аз мечтая да правя милиони и да живея в Холивуд, но друго е да направиш нещо за да го постигнеш. :)

fredyy
07-09-2011, 19:21
Така....

WesCraven .. Да ,пиша ";дд" и наистииина ми е забавно,знам,че по-късно ще видим и тежката страна на нещата,но за сега само обмисляме и разучаваме все пак ...: ) Както вече споменах (няколко пъти)учим здраво за отлична диплома.

За Селена и Джъстин Бийбър няма да коментирам ,явно не си схванал нещо...Все едно-не си длъжен .

Не че се правя на голяма разбирачка,но според мен и в школата ще науча все нещо.Всичко е добре дошло,трябва да се започне от някъде. :) Благодаря за съветите !!

За Concussion . .Виж сега..да си мечтаем че сме на върха на Импайър Стейт Билдинг..Не си го мечтаем..но и така да е,какво лошо и защо не ?!?! Както и да е,казваш да се захващаме с ученето вместо да мечтаем,ами нали в момента се опитваме да разберем КАКВО да учим !Как точно и т.н. Моля те,за да не спамим-ако нямаш с какво да ни посъветваш по - добре не пиши,не си ни полезен с нищо.Дори да сме деца,които още не знаят какво искат от живота,сами ще се осъзнаем ,ще си допуснем грешките и ще си ги поправим...Голям спам стана,обаче такива като тебе много ме дразнят,извинявай, но наистина си дразнещ !


SunC ... Извинявай,ти на колко годни си ??? Ами ние като сме на 12 ... Да не мислим за нищо,а ? Ми аз пък ще ти кажа ,че има хора на по 30 години които не знаят дори 1\3 от това което аз знам ! ... И какво общо с темата има това,че си искал да станеш космонавт ? Какво ? Да не би да си нещо повече от космонавтите,че го казваш с насмешка ?!?А колкото това за плановете може би имаш такова впечатление,защото с теб става така ... Когато ние си правим планове ... ги осъществяваме ... Дотолкова ли си патриот,че чак те обижда нашето "подгъзуване" на Америка ? Мисля ,че доста добре знаеш,че в Америка е по-трудно ... Така че "най-голямата грешка" не е това,че си мислим ,че сме зряли на 12 (всъщност сме на 13 ) а че ти нямаш надежда ... :( :( :(

Chacho
07-09-2011, 19:29
Абе хора, кво ви става бе? Ако мислите, че сте много зрели, като ги съветвате да се откажат, по-добре си гледайте работата! Та те са на по 12-13 години и имат мечти. Вместо да им казвате колко е труден пътя, покажете им го кой е. Обяснете им с какво ще се сблъскат, а те нека решат сами дали ще се отказват или не. Радвам се, че се изказвате от позицията на опитни, но вземете две неща в предвид:

Първо, в даден момент от живота си, ако въобще още сте стигнали до там, сте взели и вие решение, какво искате да правите с живота си. А това решение сте го взели по много сходен на техния начин - преценили сте какво ви харесва да правите и сте поели по този път. Не ги съдете за това, че има шанс да направят важното си решение преди вас!

Второ, нещо много пишете за шансовете им, но много от вас въобще не са се и сблъскали с онази конкуренция и само ви подсказва логиката, как стоят нещата навън. Имам доста познати навън (в доста престижни университети, в това число и Харвард). Имам и доста познати тук. Запознах се с достатъчно хора, за които Cambridge, Oxford, Stanford, MIT, Harvard, Yale не са табута и смело говорят за тях. Запознах се и с хора, които бутат науката напред и допреди тях въобще не ми го е побирало въобръжението, че човешкият ум може да действа така. Сега и аз вървя в тази посока и се надявам след време и аз да съм един от тези хора.

Ако има едно нещо, за което съжалявам, то е, че не започнах да гоня целите си на тяхната възраст. Покрай мен е пълно с хора, които не са направили тази грешка и си личи на какво недостижимо разстояние са в момента.



Само ще кажа в заключение, че и аз съм си правил планове, проваляли са се, и никога не съм съжалявал за това. Каквито и усилия да съм влагал, винаги си е заслужавало. Иначе нямаше да мога да пиша малко по-креативно, да рисувам на прилично ниво, да правя шпагат, да знам картофите в ястието ми какви хранителни вещества съдържат, да мога да чета научни трудове на чужд език и т.н.

Colouring
07-10-2011, 11:21
Добре бе,то хубаво да си амбициозен,ама трябва и покритие,а за Щатите трябва и мноооооооооого работа.Както каза Concussion,на ужасно много хора мечтата им е подобна,ама колко се реализират?Възможно е да стане реалност,но трябва много,много учене и средства и шансът не е много голям.Винаги има надежда разбира се,но нищо не се знае.Кой знае какво ще му поднесе животът утре?'Айде като си сбъднете мечтата ми се обадете.Тогава наистина ще ви кажа БРАВО,засега всички ми се струва супер нереално и далечно,защото много хора мечтаят,малко сбъдват мечтите си,защото животът е напълно непредсказуем. :wink:

Chacho
07-10-2011, 12:05
Добре бе,то хубаво да си амбициозен,ама трябва и покритие,а за Щатите трябва и мноооооооооого работа.Както каза Concussion,на ужасно много хора мечтата им е подобна,ама колко се реализират?Възможно е да стане реалност,но трябва много,много учене и средства и шансът не е много голям.Винаги има надежда разбира се,но нищо не се знае.Кой знае какво ще му поднесе животът утре?'Айде като си сбъднете мечтата ми се обадете.Тогава наистина ще ви кажа БРАВО,засега всички ми се струва супер нереално и далечно,защото много хора мечтаят,малко сбъдват мечтите си,защото животът е напълно непредсказуем. :wink:


Не е виновна само непредсказуемостта. Всеки е невъзможен лентяй и мотото на българина е "Работа ли е, не хвали ми я!" Нормално е милиони тъпанари да не постигат мечтите си, защото само седят по кафенетата и викат неволята.

Colouring
07-10-2011, 14:44
Добре бе,то хубаво да си амбициозен,ама трябва и покритие,а за Щатите трябва и мноооооооооого работа.Както каза Concussion,на ужасно много хора мечтата им е подобна,ама колко се реализират?Възможно е да стане реалност,но трябва много,много учене и средства и шансът не е много голям.Винаги има надежда разбира се,но нищо не се знае.Кой знае какво ще му поднесе животът утре?'Айде като си сбъднете мечтата ми се обадете.Тогава наистина ще ви кажа БРАВО,засега всички ми се струва супер нереално и далечно,защото много хора мечтаят,малко сбъдват мечтите си,защото животът е напълно непредсказуем. :wink:
Не е виновна само непредсказуемостта. Всеки е невъзможен лентяй и мотото на българина е "Работа ли е, не хвали ми я!" Нормално е милиони тъпанари да не постигат мечтите си, защото само седят по кафенетата и викат неволята.

Че сме глупав народ-такъв сме,но все пак има амбициозни млади хора,които мечтаят и се трудят.Е,за съжаление,не винаги като си скъсваш(с извинение) гъза от учене,е гаранция,че ще успееш в живота.Разбира се,това е основният фактор,но има много други неща,които могат да те възпрепятстват..защото както казах-животът е непредсказуем.
Но както и да е.Дано да им се сбъдне мечтата на момичетата,нищо не предричам,само споделям моя начин на мислене.

Chacho
07-10-2011, 15:53
Със сигурност имаш по-малък шанс, ако не си налягаш задника. А младите и амбициозни хора си бягат навън или се реализират тук, но са малко и като гледаме голямата картина, отбягваме да ги коментираме.

SunC
07-10-2011, 17:27
Не съм им казвал да се отказват.Казах им,че ще се откажат.Сама си прочети коментара и виж колко по детски е написан.Не съм и казвал,че аз съм зрял.Казвам,че вие не сте зрели и е нормално да не сте на тези години.Не ми пречи да си мечтаете,особено като знам,че няма да се сбъдне.Даже бих се радвал,щото така ще има повече свободни работни места в България. :lol: Щом искате да си продавате задничите,давайте.Там винаги ще сте чужди,ще работите за интересите на друга страна.Фие ще сте чужденци,вашето поколение - полудужденци,а това на децата ви - вече ще си е чисто американско.Яд ме е,че не само действията,които правите не са патриотични,ами даже и мечтите ви са такива."О,колко ще е хубаво в Америка,само да ида и сичко ше ми се опраи."Ето това ви е детинското.Сега знам,че ще кажеш,че знаеш какви са трудностите там.Знам,че може и да ги знаеш,но си ги оставила далеч от розовия свят,в който живееш.Ето това ти е детинското и незрялото. :P

Chacho
07-10-2011, 17:43
Казват, че искат да учат в Америка. На по-късен етап ще преценят дали България е за тях или не. Ти очакваш да е съзрял патриотизма в тях на 12-13? Та то сигурно имат само някаква наченка в резултат от възпитанието. Пък и по-добре ли ще е да си останат тук, при положение, че ги дърпа сърцето навън. Това е лъжливо родолюбие.

Плюс това, живот и здраве, ако завърши момичето актьорско майсторство навън, то по това време може вече да има добри възможности за работа и в България. Работи се много за развитие на киното. За правистката малко ме съмнява, че с това правосъдие :x


PS: Ако на милион се падат 10 борбени и тези момичета са сред тях, смятам, че си заслужават съветите. А ако отгатнеш, че няма да успеят, никой няма да ти даде близалка.

SunC
07-10-2011, 17:48
Значи нямат нужното патриотично възпитание.Пък и докато те завършат,щатите ще са рухнали. :) Господа,може да очаквате жълтата хегемония.Дано само сърцето тогава не ви завлече към Китай.

Chacho
07-10-2011, 17:51
Защо патриотизма трябва да е въпрос на възпитание, а не на собствен избор?

SunC
07-10-2011, 17:57
Ами явно е право на избор,или по-скоро право на неизбор.Много по-трудно е да си патриот и да действаш патриотично.Кой би го предпочел?Държавата кво ти дава нали,закво да я обичаме.И ето, бегаме към Хамерика.Патриотизмcj,както и много други неща трябва да бъдат възпитавани у децата от малки.Те са твърде глупави,податливи,неузрели ,за да могат да изберат правилния избор.В такъв случай трябва да има намеса от родителското тяло. 8)

Chacho
07-10-2011, 18:07
"Те са твърде глупави,податливи,неузрели" - аз мисля, че трябва да се работи в тази посока, а не да се налагат разни идеологии на децата. Младото поколение има тенденцията да отрича идеите на старото и по-скоро ще отрече това, което му е снасяно.

Второ, много от родителите също са глупави, податливи и неузрели, и грам идея си нямат, защо аджеба са толкова патриотични. Да не говорим, че пък и възрастното поколение се чуди, защо трябва да обича родината си. Чули-недочули, всеки обяснява колко сме зле и тънем. По-добре да избягат навън и да си разчупят мирогледа, пък след време, ако решат, да се върнат. И без това ще хукнат на по 18-19 години и вече ще са взели решение, дали има нещо, което да ги задържа тук.

Не ме разбирай погрешно, аз също обичам държавата си и не бих избрал да живея на друго място, но не е защото учителката ми по литература ме е карала да уча Ботев на изуст или от на баба възпитанието.

fenaNiki
07-10-2011, 18:38
И сега какво? Мечтите ви трябва да стават обществено достояние? Само на това ми отговорете. Повече няма да разпитвам, че ми е смешно.

fredyy
07-10-2011, 19:31
Вече се изморихме да повтаряме,че темата е създадена с цел да получим някакви съвети от хора (като Чачо),които знаят нещо по въпроса!Вас другите,съвсем не ви обвиняваме,защото от страни действително изглежда много наивно да си мислим,че просто защото ни се иска ще идем в Америка.Но помислете малко вие "зрелите",както казвате деца сме!Дори да искаме днес да сме в Америка,утре в Китай,какво от това?Сами казахте че не сме първите,нито последните.Защо ,подяволите,се опитвате да разбиете надеждите на всички които се опитват да постигнат нещо повече от това да имат прилична работа,дом и хубава кола?Ето,да речем че няма да стане нищо от нас...Но хайде стига,оставете ни да си направим опита и ако знаете нещо го кажете..ако ли не..просто зарежете ,защото няма да се откажем :) Специални благодарности на Чачo !!! :grin:

fenaNiki ... Всеки разбира нещата по различен начин ... Ние не искаме да се караме с никой,защото точно заради тези различни разбирания самите ние постоянно спорим ... Или дори се караме ! Да, ние сме решили да направим темата си обществено достояние ... Защото така ни харесва , имаш ли проблем с това ? Извиняваи фенаНики ... Ноо ,както виждаш ние не успорваме избора ти да мислиш ,че мечтите не трябва да се споделят в пространството ... Молим те ... Недей ти да успорваш нашият избор ! :)

Colouring ... Не мисля ,че ни познаваш дотолкова ,че да коментираш дали имаме покритие или не ... Ако мислехме все как много неуспяват ... Много неща нямаше да се случат ... :)

SunC ... Извинявй ... Сънк ... Ти роднина ли си с баба Ванга ?!?! КРАЙ ! (Като сме тръгнали да се правим на деца избрах най-гадния цвят,а я виж на Чачко,ама не завиждай ! ):-P :lol: :-P

ЧАЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЗЛАТЕН СИ БРООО ! Благодарим ти Благодарим ти Благодарим ти ! Да го е яд Сънки Фънки дебелия ! Магданоз такъв ! ( В кръга на нашата "детска" за теб шега Шънкиииииии ! ) :-P :lol: :-P

fenaNiki
07-10-2011, 19:48
Един ден ще пораснете и ще разберете много неща, които сега са ви Тъмна Индия. (точка)

iiordanova
07-10-2011, 19:52
Мечтата ви е супер.И ние с една приятелка имахме мечта,но с времето тя изчезна.И нашите пътища се разделиха... Но при вас е по-добре,защото сте братовчедки. Учете,защото в Америка успяват в тези професии само хора,които учат много и се трудят много. Макар и наистина да пишеш много детински (и може би след време няма да имаш такива цели) ,все пак ти пожелавам успех. ; ))

Concussion
07-10-2011, 20:33
АААХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХ ААААХАХАХАХАХАХХХХ :razz: :razz: :razz:

SunC
07-10-2011, 20:35
Така е,когато някой е щастлив или има мечти,ние трябва да му ги пречупим,с цел да го докараме поне на нашето равнищо на нещастие и безцелно съществувание.Иначе той би бил заплаха за нас,би бил винаги с една крачка пред нас. :)

Chacho
07-10-2011, 21:06
Така е,когато някой е щастлив или има мечти,ние трябва да му ги пречупим,с цел да го докараме поне на нашето равнищо на нещастие и безцелно съществувание.Иначе той би бил заплаха за нас,би бил винаги с една крачка пред нас. :)

:D +1

Едит: Ще се опитам да насоча вниманието на коментиращите в друга посока. Вместо да обсъждаме колко не успяват, хайде да погледнем, колко от успелите хора са поели по пътя си на тяхната възраст (някои дори и по-млади)!

WesCraven
07-10-2011, 23:42
You're not going to make it.Sorry :(

fredyy
07-11-2011, 09:40
aras97 :-) ... Много ти благодарим ! И искаме да ти кажем , че докато четяхме историята настръхнахме ! Много се надяваме и ние да успеем ! Тепърва ще разберем , дали ще си променяме плановете ... Но със сигурност ще гоним мечтата си докрай !

WesCraven ... Will see !

Chacho ... Доста трудно Чачо ... :x :-D :x

SunC ... Съжаляваме , ако сме те засегнали ... Можеби го направихме , защото самите ние бяхме засегнати ... Не искаме да се караме с никой ... Но е ужасно , когато искаш нещо ужасно много , а някой ти казва "Не , не е възможно "

:grin: ? МИРЕН ДОГОВОР ? :grin:

Concussion ... Кое точно ... :-D

iiordanova ... Наистина съжаляваме за детинското писане в някои коментари ... Но колкото и смешно да звучи ... Това са нашите редовни изблици на лигня ! :-D :D :-D

fenaNiki ... 8-) ... Ти също ... Ти също ! 8-)

Chacho
07-11-2011, 09:47
И аз имам истории като на aras, които мога да разкажа и именно затова защитавам авторките.

От друга страна, май е време двете да разказвате с какво сте се захванали. Дали в тоя форум някой ще се заяжда с вас или не, не се вмества в пътя към целите ви. Всъщност ще е хубаво да успеете да го запазите като един непоколебим приоритет - настрана от хорското мнение, настрана от развлеченията, настрана от ангажиментите и да му отделяте достатъчно време. Та работите ли вече по въпроса?

Concussion
07-11-2011, 09:48
Фреди, да ти напомня само че не се намираме във форума на вестник "Втора младост", прекрасно бихме те разбрали и без да пишеш с този голям шрифт. :)

Blab
07-11-2011, 10:00
//сърдитите старчета да си направят отделна тема;

мечтата е това, което те поддържа жив, дава смисъл и т.н.
ходи ми се в Кореа, харесах си програма, взех си учебник. толкова.
мечтането не е като фантазьорстването, разбира се, всеки сам би следвало да съзнава границите на възможностите си. светът не е голям и спасение не дебне отвсякъде, но усмивката, тя води двама млади:Д(финалът ми е 1 път, знам:Д)

та друго имах предвид - много живителни сили у девойчетата, желание и преследване на щастието. успех!.)

//историите за успели математичета не са 1 и 2, но колко от тях са истински щастливи... не ми отговаряйте, аз за себе си знам.

Chacho
07-11-2011, 10:04
Дай ни задачки и няма да стъпим в дискотека, хахаха! :D

Blab
07-11-2011, 10:10
ти хубаво се шегуваш, ама аз, макар и да се пенсионирах, още си цъкам задачи за добро настроение. та, не е смешно... хич.:Д

//от друго не са доволни, че нямат време да си харчат парите. по-кофти от това, не знам аз:Д ама да не спамя на децата темата;

Chacho
07-11-2011, 10:35
Кой ти каза, че се шегувам? ^^ И мен ме е хванала пенсията - поне следгимназиялната, ма си нямам работа и също разцъквам (справка: няколко теми по-нагоре).

filmmaker
07-11-2011, 13:11
Защо..Защо,защо ,защо.Нали това ти е въпроса?Защо ние не можем,защо точно ние нямаме шанс,ама ние сме толкова амбициозни.Попринцип Чачо ме кефи,как помага на хората и им вдъхва енергия,но вие като го слушате,нищо няма да стане.Всъщност от всичко,което мразя по форумите,най-мразя на прости неща,които могат да се кажат с 1-2 думи да се отговаря с километрични глупости,с всякакви изтъркани клишета,които сте чули по телевизията и тука се правите на интелигентни..Защоо?Защо защо защо..Ето сега ще ти кажа защо.Самият факт,че търсите кураж (ДА ТОЧНО ТОВА ТЪРСИТЕ,вие нищо не питате в тая тема,вие искате съвети,тоест не съвети,а някой да ви каже ,че можете да го постигнете) ..Еми няма да стане..Краш и Еди?Стига бе,та това заглавие изглежда детинско дори и за 1ви клас хора.Нали сте зрели и знаете какво искате?Еми дръжте се като такива,не ми се хилете на всеки пост и ми се лигавете,а говорете сериозно.И спрете с глупавите си постове с 4 метра шрифт.

Най-ми е смешно като ми говорите за амбиция и вяра в себе си..Вяра?Амбиция?Did you lost your fuckin' mind?Те са в лятна ваканция,седят си у тях и си мечтаят.Да ама не.Не става така.Каква амбиция ,каква вяра..Да трябват ви..малко..Само в оптимистичния ви свят участват тези две думи.Знаете ли какво ви трябва?

Талант,изобретателност,тал ант,талант,изобретателност ,трябва да сте много ученолюбиви и не ви говоря да имате 5-6 в училище в 5ти клас..Слезте на земята..Като искате да сте не знам си какви в актьорско и пеене ,ходете на кастинги постоянно,следете ги в интернет ,не изпускайте възможност да се явите на такъв,четете книги постоянно свързани с това и научете английски..научете акцентите му,научете всичко,което ви трябва..Звучи лесно,но не е!Вие НЯМА да успеете за мене,знаете ли ЩО ?ЩОТ само си седите и говорите и приказвате и чакате някой да ви вдъхне увереност.Докато едни на вашата възраст вече са известни или поне имат опит,докато се трудят и са напред в материала,вие сте си вкъщи и говорите глупости как сте щели да идете в Америка и видиш ли от 5000 човека,които всеки ден го практикуват и се трудят,точно те дето само си искат и нищо не правят ( най-много да идат на някоя школа ,голяма работа като идете ) ще бъдат избрани и ще станат известни.Бе аре моля ви се,какво ги лъжете хората?Вдъхвайте им кураж,казвайте им ,че ще успеят,пък те нека си пишат по форуми та да искат някой да им го казва това..Забравете за амбицията и желанието.Всеки си мисли,че има такова.Защото ти нямаш желание,защото те влече киното,защото го обожаваш,а защото искаш майка ти и баща ти и приятелите ти да си кажат.Еха,колко е известна и богата,тя е супер,гордеем се с нея .. И също да си известна,богата..Там ви е желанието на вас..Вие ако имахте желание ,защото обичахте киното,нямаше да пускате теми,а щеше да си скъсвате задниците за да направите постижения и на тези години..Хайде сега Чачо да ми напише километричен коментар колко съм тъп и автора да ми напише


" ;д;д;д;;д;д; да знам може да си прав ;д;д;дд;;д,но все пак ние сме краш и еди,ние вярваме,че ще успеем въпреки ,че само си искаме и нищо не правим..но как може да го кажеш това,ние по цял ден си желаем и желаем,ходим на школа,въпреки че там нищо не научаваме (даже нз дали ходите ) д;д;д;;д;д,но ние ще успеем стига ни разваляй желанието ;д;д;д;д;д; "

4o4ina
07-11-2011, 13:32
SunC ... Извинявй ... Сънк ... Ти роднина ли си с баба Ванга ?!?! КРАЙ ! (Като сме тръгнали да се правим на деца избрах най-гадния цвят,а я виж на Чачко,ама не завиждай ! ):-P :lol: :-P

ЧАЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЗЛАТЕН СИ БРООО ! Благодарим ти Благодарим ти Благодарим ти ! Да го е яд Сънки Фънки дебелия ! Магданоз такъв ! ( В кръга на нашата "детска" за теб шега Шънкиииииии ! ) :-P :lol: :-P
:? :? :shock: :D :? :?

Extremescream
07-11-2011, 13:41
Подкрепям filmmaker за поста. Тая тема спрях да я чета отдавна не заради друго, ами защото толкова лигня и сладкост имаше в постовете, че получих кариеси.

Concussion
07-11-2011, 18:15
filmmaker ей т'ва е пича/пичката... ПОКЛОН!!!

filmmaker
07-11-2011, 18:31
Момче съм.

SunC
07-11-2011, 18:49
filmmaker,имам чувството,че си имал мечта,провалил си се и затова сега си изкарваш яда на тях 8)

filmmaker
07-11-2011, 18:51
На 15 съм,според теб дали съм я провалил или вървя нагоре?

SunC
07-11-2011, 18:54
Ако характерът ти е такъв,няма да стигнеш до никъде. 8)

filmmaker
07-11-2011, 19:07
Как можеш да разбереш характера ми от един пост?И какво мислиш,че факта,че пишеш глупости и се правиш на благородник,та тези две лигли да си повярват ,те прави с добър характер?Те си седят в къщи и си мечтаят,гледат форума,а мечтите им се подсилват..и така всеки ден,без да правят нищо.За мен те са лигли и не разбират нищо,не са се информирали от нищо..Най-малко можеше да разберат почти всички неща,които им трябват в интернет и тогава ако не им е ясно да отварят тема,защото до колкото помня авторката каза,че не е отворила темата за друго,ами за да пита въпроси относно Америка?Ти въпрос виждаш ли или само глезотия и чакане някой да ги надъха?

Concussion
07-11-2011, 19:16
Филммейкър, много ми допада начина ти на мислене и по който се изразяваш. :) Още повече че си на 15 и имаш реален поглед върху нещата. И ние с моята дружка щяхме да отиваме да следваме в САЩ, разиЙш ли, поне така го "планувахме" докъм 2-ри клас. Сега се разминаваме и дори не се поздравяваме. :)
Някои хора разбират тези неща навреме, други трябва да бъдат обрулени от ветреца на живота преди да прогледнат. :)

filmmaker
07-11-2011, 19:23
Вижте ,аз не казвам,че хората по света и по специално българите,не могат да отидат в Америка,но тея хора и децата таланти за които става въпрос вече имат някакъв опит,вече са участвали по места или тепърва участват.Те се борят със зъби и нокти.ТЕ,ТЕ драги ми авторке,не пишат по форуми за кураж,а го имат в сърцето си,защото ТЕ са амбициозни,а не са като вас :)претендиращи за нещо само с думи,без да се доказват.

Chacho
07-11-2011, 19:45
И аз съм на мнението на filmmaker. Мина времето за приказки и е време да се преминава към действия.

Между другото, не ги защитавам самоцелно. Идеята ми е въобще на някой, някъде, някак ако мога да помогна. Затова съм и във форума (предимно), където мога да си предложа знанията и мнението. Не че съм върха на компетенцията, никой не го задължавам с вижданията си, но пък в спорът се ражда истината.

И не ме разбирайте погрешно, аз също не мисля, че са кой знае колко уникални и имат грандиозни възможности. Не ги познаваме, за да сме абсолютно сигурни, но често сме прави в преценките си. Все тая. Това, което правя е, да се опитам да се отърся от предразсъдъците си и да коментирам безпристрастно, и добронамерено. Не ми пука дали ще станат новите звезди, или ще им се разбият мечтите в даден момент. Някой обаче може да прочете това, на който да му е полезно и да го промени по някакъв начин. Дали тях, дали някой случаен сърфиращ из нета тип, дали самият аз в бъдещ момент, това ще ми е достатъчно. Форумът е малка трибуна, но това е моят начин да направя и аз нещо, вместо да си седя на задника. Пък и има причина, приказките ми още не са за по-голяма и образована аудитория.



Това е, аз май няма какво повече да кажа в тази тема. Поне на този етап. Надявам се утре една от двете да си каже "време е", да стане от стола и да хване учебника.

filmmaker
07-11-2011, 19:52
Достатъчно хора ви написаха ,че ще успеете и че сте супер готини.И това беше -край.Още няколко човека може да го напишат и темата свършва.И вие какво?Ще си мислите за тая тема от сега нататък ли?Я се заемете за работа и не чакайте друг да ви каже ,че може да направите нещо,само защото ви мързи вие да го направите..Ето как стоят нещата..Вас ви мързи и т.н,не искате да видите нещата,а просто чакате да станете известни и за това пишете темата,за да може хората да ви вдъхнат кураж и вие още повече да се надъхате,че ще станете известни ,обаче продължавате нищо да не правите.Ами съжалявам.Или от сега нататък се заемайте за работа или ще си останете с мечтите.

И още нещо за хората,които казаха ,че е рано.Хората от 5-6 годишни го започват това.За тази професия никога ама никога не е рано!

scrooper
07-11-2011, 20:49
Добре, хора, я ми кажете какво прави човек, който супер много се старае и се бори да осъществи мечтите си и на когото винаги му се е получавало (с тежък труд или просто така).... до момент на "застой"...
Как да се нахъса човек, когато вече не вижда резултати, а работи повече от всякога :(

filmmaker
07-11-2011, 20:51
Добре, хора, я ми кажете какво прави човек, който супер много се старае и се бори да осъществи мечтите си и на когото винаги му се е получавало (с тежък труд или просто така).... до момент на "застой"...
Как да се нахъса човек, когато вече не вижда резултати, а работи повече от всякога :(


Пиши тука какъв ти е проблема или направи нова тема,така нямак ак да ти кажем..

fredyy
07-13-2011, 09:02
Виж,filmmaker,дори да си прав,кое ти дава правото да ни наричаш лигли ?Не се вживявай толкова.Лигли?Опитваме се да напраивм нещо,да постигнем нещо...така да бъде.Как разбра че по цял ден седим у дома и чакаме някой от форума да ни каже колко сме добри ?Разбира се,хубаво е ,но сме се захванали с ученето ,повярвай ми .Като казвам учене ,имам предвид че учим езика.Сега ще сложиш под въпрос и това,нали?!?Ами трудим се достатъчно ,и вече се изморихме да даваме обяснения.Тази тема беше просто една от стъпките.Очевидно е обаче,че вие сте си решили нещо и ще си го поддържате до край !Е не можем да ви убедим в нищо. Веднъж казвате , че сме прекалено малки , за да се занимаваме с това , а след това , че сме лигли които си седят на едно място и чакат поощрение ! Е сега разберете , че колкото и да си повтаряте няма да се откажем ... Нито в единия нито в другия случай ! Не , не сме големи и зрели ,но правим всичко което ни е по силите ... Незнаем вие кое мислите , че може да бъде такова ... Мислим по цял ден за това и си скъсваме главите от учене ... За сега правим това ... Не можем да си купим апартамента вече ... :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?


P.S. - Темата не е направена за избиване на комплекси !

Chacho
07-13-2011, 09:07
Добре, хора, я ми кажете какво прави човек, който супер много се старае и се бори да осъществи мечтите си и на когото винаги му се е получавало (с тежък труд или просто така).... до момент на "застой"...
Как да се нахъса човек, когато вече не вижда резултати, а работи повече от всякога :(

Винаги работата води до някакви резултати. Ако ги няма, значи трябва още работа. Но за да не говорим много абстрактно, трябва да е върху конкретен проблем.

Chacho
07-13-2011, 09:11
А актьорското майсторство? По-добре потърси някаква школа, след някоя година ще е хубаво вече да се явяваш по конкурси/кастинги. Ще ти е трудно, без да имаш подобни неща в портфолиото си. Родителите ви насочиха ли ви към нещо?

fredyy
07-13-2011, 14:20
За актьорското майсторство-Ами в момента обсъждаме идеята да ме запишат в една школа и да тръгна на уроци по пиано.

scrooper ... Аз бих ти дала един съвет - Не се отказвай !
Всеки човек има такива моменти "на застой" ... Но помисли позитивно !
Всяко зло за добро... Ще дойде и твоят ден и сам ще се убедиш в това ! Искрено ти го пожелавам ! :grin:

filmmaker
07-13-2011, 14:43
Колко сте зле само вие си знаете..Работили усърдно .. Що не ми кажеш какво толкова работиш усърдно ,че не ми е ясно ..

Chacho
07-13-2011, 15:40
Тя като се запише, ще я насочат къде да се показва.

fredyy
07-13-2011, 16:21
Filmmaker ... Мислим , че обяснихме много добре... Върни малко назад и ще видиш . Не можем да разберем защо се заяждаш...Така просто показваш невъзпитано и комплексарско поведение ... Не ни пречиш като коментираш . Просто е безмислено ... Не правиш нищо като ругаеш ... Просто си досаден вече ... Пишеш едно и също ! Нима живееш с нас , нима спиш с нас , че ни съдиш така ? Ти просто незнаеш ние какво правим и ако следващия ти въпрос е " Какво? " Не си мисли , че ще ти даваме обяснения ! Молим те да спреш да коментираш преди да сме започнали да говорим по твоя начин ... :o :? :o

aras97 ... Чачо е прав ... Но ти благодаря за съвтите ... И наистина ще поработя по въпроса с търсене на кастинги и конкурси ... :P 8-) :P

filmmaker
07-13-2011, 17:09
Filmmaker ... Мислим , че обяснихме много добре... Върни малко назад и ще видиш . Не можем да разберем защо се заяждаш...Така просто показваш невъзпитано и комплексарско поведение ... Не ни пречиш като коментираш . Просто е безмислено ... Не правиш нищо като ругаеш ... Просто си досаден вече ... Пишеш едно и също ! Нима живееш с нас , нима спиш с нас , че ни съдиш така ? Ти просто незнаеш ние какво правим и ако следващия ти въпрос е " Какво? " Не си мисли , че ще ти даваме обяснения ! Молим те да спреш да коментираш преди да сме започнали да говорим по твоя начин ... :o :? :o

aras97 ... Чачо е прав ... Но ти благодаря за съвтите ... И наистина ще поработя по въпроса с търсене на кастинги и конкурси ... :P 8-) :P


Да бе така е..всички грешим.Чачо е прав,щото само той ви казва,че имате някакъв шанс..рофл..И стига си ми писала в 50 различни цвята или в 10 метра шрифт,не сме слепи ..

Concussion
07-13-2011, 17:15
Filmmaker ... Мислим , че обяснихме много добре... Върни малко назад и ще видиш . Не можем да разберем защо се заяждаш...Така просто показваш невъзпитано и комплексарско поведение ... Не ни пречиш като коментираш . Просто е безмислено ... Не правиш нищо като ругаеш ... Просто си досаден вече ... Пишеш едно и също ! Нима живееш с нас , нима спиш с нас , че ни съдиш така ? Ти просто незнаеш ние какво правим и ако следващия ти въпрос е " Какво? " Не си мисли , че ще ти даваме обяснения ! Молим те да спреш да коментираш преди да сме започнали да говорим по твоя начин ... :o :? :o

aras97 ... Чачо е прав ... Но ти благодаря за съвтите ... И наистина ще поработя по въпроса с търсене на кастинги и конкурси ... :P 8-) :P

Оффф, мнооого сте лигави, много! За къде сте тръгнали да се борите с тази безхарактерност, не знам. :?

Extremescream
07-13-2011, 19:43
Добре, може и наиситна сериозно да го искате, ама спрете да се лигавите толкова. Кои нормален човек ще ви вземе на сериозно, ако само се кискате и подхилквате като малки дечица?

kamen971
07-13-2011, 20:03
Filmmaker ... Мислим , че обяснихме много добре... Върни малко назад и ще видиш . Не можем да разберем защо се заяждаш...Така просто показваш невъзпитано и комплексарско поведение ... Не ни пречиш като коментираш . Просто е безмислено ... Не правиш нищо като ругаеш ... Просто си досаден вече ... Пишеш едно и също ! Нима живееш с нас , нима спиш с нас , че ни съдиш така ? Ти просто незнаеш ние какво правим и ако следващия ти въпрос е " Какво? " Не си мисли , че ще ти даваме обяснения ! Молим те да спреш да коментираш преди да сме започнали да говорим по твоя начин ... :o :? :o

aras97 ... Чачо е прав ... Но ти благодаря за съвтите ... И наистина ще поработя по въпроса с търсене на кастинги и конкурси ... :P 8-) :P
Никой не се заяжда,просто от много време наглеждам темата и все повече осъзнавам ,че това са детинщини.Хубаво е да имате мечти,но толкова много да се лигавите и от къде познавате Filmmaker или някой друг от тук за да правите подобни квалификации.Нима едни шестокласници ще определят кой е възпитан и кой не,за бога. :? И какви са тези лапешки заплашвания,че ще започнете по неговия начин,нима мислите,че сте нещо повече от другите и някой ще се уплаши от вас?И как едни дечица ще правят профил на поведението на ,когото и да е било.Получихте няколко коментара,които поущряват вашата мечта-това не ви ли е достатъчно,нужно ли е да се пишат повече лигави коментари.И аз имам мечти да уча в Европа,но не бездействам и не се лигавя,а сериозно работя по въпроса,но не правя тема в,която да се лигавя и да карам хората да ми е възхищават или нз как да го кажа.Какво си мислите,че като си пишете във форума и всеки ден си пускате в касичката по 2 лева,мечтата ви ще се сбъдне . :shock: Трябва да работите по въпроса и да учите,нищо не се дава даром. :)

filmmaker
07-13-2011, 20:16
Точно така..стига лигавщини .Искаш да ти кажем дали ще успееш?Е сега ще ти кажа.Отиди и кажи един монолог пред камерата,постни го тук за да видим дали си талантлива или не.То не става само с желание,а с талант..Вие си мислите,че като си искате нещо и то ще се сбъдне.Америка не търсят амбициозни хора,а талантливи хора.Да,точно така.Естествено,че трябва да си амбициозен,но те не търсят хора дет си мислят ,че са амбициозни и претендират за нещо дето не са..Таланта му е майката,а не вярата..

filmmaker
07-13-2011, 20:29
Filmmaker, прав си принципно. :) Но защо си мислиш, че ако пусне запис на свой монолог тук, преценката на форумците ще е обективна и показателна за нещо..Това е толкова виц, колкото и някои от техните приказки. Първоначално стоях твърдо на тяхна страна, дотолкова че всеки има право на мечти, желания и търсене на пътища да ги сбъдне.Но тези пътища обикновено са си доста стръмни и не включват писането на шаренки постове при никакви положения. :?


Не бе ,грешно си ме разбрала.То тоя монолог нищо няма да реши,но поне да постнат нещо тяхно,та да видим имат ли талант или само е с приказки .. Ето,ти даде ясен пример какво си правила и какво си участвала,те пък претендират,че нищо не са правили,но пък имат желание и са талантливи.Щом са такива,да не чакат на празни приказки ние да даваме обективни мнения,а просто да дадат някоя тяхна работа и да видим имат ли капка талант ,нямат ли..Все пак,не мислиш ли,че ако ти искаш да си певица и отваряш тема дали можеш да станеш професионална певица и т.н и т.н и всички ти казват ,че можеш и бля бля би било просто безсмислено.Не мислиш ли ,че би било по смислено да постнеш как пееш ,та хората да ти кажат,можеш ли не можеш ли.Знам,че форумниците няма как да дадат обективно мнение,но ако не иска такова да не пише тук.Не мислиш ли?

Chacho
07-13-2011, 20:38
Абе талант. Талант е дума, която са я измислили хора, които са искали да си обяснят как се получават нещата, за които успелите хора са положили много труд.

aras97 може да им послужи за добър пример, защото от цифра неща се интересува, пък е доста напред за възрастта си в това, в което се е съсредоточила. Не е много по-голяма от тях, но си личи разликата в изказа. aras, кажи грубо по колко време отделяш на предмета си, за да добият представа.

fredyy
07-13-2011, 20:57
Сега там ли е проблема ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!?!?

На нас така ни харесва с огромен шрифт и цветове ... Какво общо има с темата ?!?! Отговаряме на всеки индивидуално и никой не е пренебрегнат ... Дори и "критиците" ... Сега за цветовете и шрифта ли ще се заяждаме ... Когато няма какво да кажете по темата ?!? Защо да не си направим отговора така както ни харесва ... Мисля , че за вас по-важно е съдържанието а не това как изглежда.Не мисля , че едни цветни букви могат да докажат учим или не ! ... Не мога да разбера как може да има такава злоба във хората ...?!? Просто ... просто нямам думи ... Ужасена съм ... И защо не искаме в България ли ... ? Хаха !

Чачо и aras97 ... Ние отделяме по 4 часа на ден за учене ... Кажете ако има нужда от подобрение .

filmmaker
07-13-2011, 21:01
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Тактично избегнахте въпросите ми,браво!Още нещо - 4 часа?Стига бе,сериозно?И какво правиш през тия 4 часа,четеш Хари Потър ли?Все тая.Просто ми е ясно,че сте дечковци още и не знаете какво искате.Няма да станеш актриса,просто щото не действаш,а пишеш.Хайде,на ти предизвикателство..Искам да ми постнеш нещо твое .. Монолог или песен..Иначе ако ти кажа,че ще успееш,значи ли че ще успееш?Ние всичко може да ти казваме,ти от това ли се мотивираш?Друго вдъхновение освен Чачо нямаш ли?Нищо лично за Чачо,той си пише много готини работи и си мотивира хората,но..все пак?

Chacho
07-13-2011, 21:15
4 часа за 6-7 клас не е малко, с каквото и да се занимаваш. 4х365х5=7300 часа занимания за 5 години. Ясно ми е, че няма да е всеки ден, както и че ще имат нужда да се ориентират в заниманията си, преди да станат по-продуктивни, но дори и наполовина да ги съкратим, пак са 3650 часа подготовка. Аз за 5 години в гимназията по немски имам под 1000 учебни часа по документ, като 500+ съм проспал и пак се класирах на няколко олимпиади.

Нека пусне един монолог, но след половин година примерно. Та нали едва сега се захващат сериозно. Още помня как всеки се смееше на Бусто, че плюва на лавката в училище, като издава разни звуци, но спечели първо място на Нескафето по бийтбокс последния път.

fredyy
07-13-2011, 21:27
От момичето с актьорското майсторство-Здравеей..Прав си . : ) Всъщност знаеш ли...не пиша песни,но пиша стихове. Дано това ми помогне след време :) Между другото..наистина съм изчела всичко поредици на Хари Потър ;dd И все пак не правя това докато уча..Да, 4 часа :)
Ще ти обясна как ,ако искаш добави нещо ,за да ми помогнеш.Изтеглям някоя книжка на АЕ и започвам да чета,След това пиша думите на лист-отново и отново...Признавам-непознатите са доста(сега сигурно си обясни 4-те часа).Да,нищо не е ,но от тук започвам.Като включим ,че скоро най -вероятно ще тръгна на уроци...Знаеш ли, доволна съм от това което правя.След време ,когато стана малко по- независима ще предприема и други действия, които, както каза aras97 ще ме отличат от другите и ще ме изтласкат по- напред.Благодаря ти, че си откровен,но имам една молба-не обиждай,защото само се провокираме един друг: ) ...Това е от мен ,пак казвам,ако имаш да добавиш нещо(което да ми помогне),давай :)

PS:Чачо не ми е вдъхновение ,просто казвам благодаря всеки път,когато видя че проявява добронамереност и опити да ми помогне с нещо.(от възпитание : ) )

filmmaker
07-13-2011, 21:54
Много ми е готино да споря с вас,но вие сте прекалено наивни ..

Chacho
07-13-2011, 22:34
След този тон и изказ на мен би ми било гузно да не заровя предразсъдъците ;)



Един доста по-умен човек се изказа така за литературата: "Това е единствената интер-дисциплинарна дисциплина, която се изучава в училище. Ако искате децата ви да имат хабер от философия, психология, социология, антропология и прочие, пускайте децата си на часовете по литература!" От тази гледна точка, освен че може да ти помогне с езика, има и куп други неща, които може да развие у теб. Книгите най-добре разчупват мирогледа на човек.

Ще ти препоръчам малко неща за четене:

Поезията на Елисавета Багряна - не ме кефи особено, но е може би най-добрия защитник на жената като личност. Много жени подсъзнателно се водят по нейния модел на мислене и е фундаментален стереотип. Има много писаници на тази тема, но Багряна не е толкова трудно смилаема (поне по мое мнение и що се касае до основните неща)


Братята с лъвски сърца на Астрид Линдгрен - тази пък ми е сред любимите и в нея е силно изразена братската обич.


Принцът и Просякът на Марк Твен - Подчертават се особеностите на два често срещани антипода - беднякът и богаташът.


Не че точно тези 3 книги ще ти преобърнат живота, има къде-къде по-добри произведения, но вторите две ги четох точно на твойта възраст и са ми оставили трайна следа. Багряна ти я препоръчвам, защото нейните виждания съм почти сигурен, че в даден период ще се появят в съзнанието ти и някои ги носят по цял живот. Ако са преобмислени хиляди пъти, тогава можеш и да ги защитаваш, и според мен задължително присъстват в образа на всяка интелигентна, успяла жена.



Ето и малко неща за гледане:

Peaceful Warrior - Не съм сигурен, дали ти е време за този филм, но на същия принцип като Багряна го предлагам. Има неща, които се казват в този филм, които ще ти плуват интуитивно в съзнанието, а така ясно формулирани - може да се окажат важни житейски пътеводители.

Комедийни сериали - чувството за хумор е една от най-отличаващите черти. Много хора си мислят, че или го имаш, или го нямаш, което е абсолютна глупост. Мозъка ни има прекрасното свойство подсъзнателно да забелязва моделите във външната среда и шегите не са изключение. Колкото повече слушаш и се опитваш да практикуваш, толкова повече ще го изпипаш. Приятели, Двама мъже и половина, Теорията за големия взрив, Хаус, Джийвс и Устър, т.н.




Далеч съм от мисълта, че съм кинокритик, но съм изгледал доста неща и имам някакво там око за кино. Ето няколко неща, които са ми направили впечатление като актьорска игра или замисъл (демек може да не са точно за сега, особено някои):

Котка на горещ ламаринен покрив
Изкуплението Шоушенк
Боен клуб
Красив ум
Отблизо (Closer)
Дванайсет маймуни (актьорската игра на Брад Пит)
Дон Жуан Де Марко
Добрият Уил Хънтинг
Обществото на мъртвите поети
Матрицата (екшънът си е екшън, но оставен настрана, филмът има примамлива тема)
Преследване на щастието
Зелената миля
Леон
Шерлок Холмс
Страх и омраза в Лас Вегас
Брулени Хълмове (романът е по-добър, естествено)
Списъкът на Шиндлер
Експериментът
Речта на краля
Всичко ни е наред




Най-горещият ми съвет е да ходиш често на театър. Не мога да го изкажа с думи, колко ще те обогати това.


Надявам се скоро да се видя с едни познати. Учат в НАТФИЗ, момичето ще е втори курс, а момчето трябва да е завършил тази година. Ще ги поразпитам това-онова и може да дадът някой ценен съвет.

Chacho
07-13-2011, 22:48
Виж, aras, така е, но си има и причини. Хората в 12 клас не са сигурни какво искат да учат, камо ли в гимназията - затова ги готвят по всичко. Докладите по география са нужни, ако ще продължиш да се занимаваш с география, защото ще е срамно да не знаеш как се изготвя. Сама виждаш във форума колко се неориентирани повечето, за да се разчита на тях да си избират профили и интереси на тази възраст.

Второ, с възрастта се научаваш да си разпределяш по-целесъобразно времето, просто защото опитът те е научил. А за да стигнеш до момента, в който ще се организираш самостоятелно и качествено, трябва да пропилееш десетки дни по 4 часа, за да си извадиш изводите. Ако сега придобият навиците, след 1 година вече ще са ускорили многократно прогреса. Неуспешните опити обаче са задължително стъпало.

Каквато и ще да е причината за темата им, всичко си опира до тях. Дали някой ще им коментира шансовете или не, няма да им промени отношението към целите им. Или ще свършат нещо, или не. Ако обаче са навити, можем да им дадем насоки именно в такъв план - как да си разпределят времето и към какво да се насочат. Тийнпроблем има много посещение, така че не само те двете ще потърсат информация тука, може и други хора да намерят някои отговори в темата. Затова апелирам към смислени и придържащи се към темата коментари.

Blab
07-13-2011, 22:51
Най-горещият ми съвет е да ходиш често на театър. Не мога да го изкажа с думи, колко ще те обогати това.
да! докато сформираш вкус. (на мен ми отне 2 сезона, но особено активни - почти всяка вечер в салона)
после си следиш добрите и ставащите актьори и реж.(уви, не са много) и така;
//за театър може да ме питате на лични:Д понякога имам чувството, че не говоря за нищо друго :-o

Chacho
07-13-2011, 23:05
Мхм. Пък и съм на мнение, че задължителния материал в училище не е много и не случайно е включен в училищната програма. Може да има малки недоразумения в конспектите, но далеч не са толкова драматични, колкото се пропагандира. Истинското профилиране е редно да идва след гимназията.

Ето тук има малко по темата за ненужния материал, както и доста други неща: http://www.youtube.com/watch?v=mRC1JToNh1o

filmmaker
07-14-2011, 08:35
:lol: :lol: :lol: .. Театър..Театър......Театър,се иозно?Не и трябва театър,а кастинг.Ще ги "обогати" .Леле в 6 клас направо ще се размажат от обогатяване..И тя иска да стане филмова актриса,а не театрална.Разликата е огромна,то за това някой наши актьори изглеждат по тоя начин в сериялите ( някой само ) .Щото цял живот в театъра и изведнъж ги пускат да седят пред камера и да правят някакви неща,непознати за тях..Я ги зарежи тия театри и не знам си какво и почвай да търсиш навсякъде кастинги и конкурси и се явявай на тях.. И си намери книги,които ти дават съвети за актьорско майсторство и примерно прочети история на киното и т.н ,а не Елисавета Багряна..Чети всичко свързано с киното и т.н , не ми чети Елисавета..Нали ще ходиш в Америка,нали там искаш.Стига сте дрънкали глупости,Чачо и ти си същия наивник .. Сори,така е!Не било така с таланта бля бля бля не знам си какво .. Я се стегни и ти..С вяра всичко се постига.Ти така си мислиш нали?Но не е така.Нещата не се постигат с вяра,а с труд и талант.Мислиш ,че си добра?Мислиш ли го?Ако го мислиш ходи на някой фестивал или нещо от този сорт,ходи на кастинги,ходи на конкурси.Нали можеш да пееш,като можеш ходи на Мюзик Айдъл и не знам си какво още..на Х фактор и т.н и т.н..Не трябва да те е срам,а да се бориш,да се появяваш навсякъде и да се буташ и да блъскаш .. Имаш 2 варианта.Ходиш на кастинги постоянно,трупаш опит и имаш шанс да те вземат някъде или седиш в театъра да се обогатяваш и четеш Елисавета Багряна.Ти си избери ,кое точно да правиш.Харесай университет в Америка.Харесай 1,2,3,4,5 .. Влез във форумите им , виж какви книги и т.н са препоръчали,каква литература.Направи си сметка какво точно четат и каква Литература ще ти трябва..

Blab
07-14-2011, 09:26
^като ти гледам вкуса, не ми се отваря дума за кино...
//но егото ти е кинаджийско, дам, все едно си минал през Стенли

filmmaker
07-14-2011, 09:37
Нещо против Писък ли имаш?Нещо против Ханибал Лектър от предишния ми аватар?Или нещо против Кошмари на улица Елм Стрийт?Или нещо против Сиянието да имаш?М?Егото ми не е кинаджийско и не се опитвам да им кажа ,че не могат.Ако не искат няма повече да пиша в темата им.Опитвам се да им помогна,те могат да го направят,но трябва да почнат и да се заемат от сега,веднага ,а не да висят у тях.Ваденето на нови думи няма как да ти помогне да те приемат в елитен университет с актьорско майсторство.Това да знаеш английски е само първата стъпка,ми после?Като не знаеш и другите неща ? Казвам ти ходи по кастинги да трупат опит,супер грешно си ме разбрала ,че искам нещо да ти кажа че не можеш .. Ако си седиш у вас няма как да го направиш,просто няма..тия думи няма да ти помогнат особено .. Почни уроци по английски.За 1-2 часа на ден ще ти бъде 10000 пъти по полезно от колкото ти да си вадиш някакви думи сама.После си вземи примерно някоя препоръчителна литература за специалния университет,седни пред компютъра/лап топа и отвори речника от компютъра.Това ,което не знаеш ( в 6 клас,сигурно доста неща ) го превеждаш на компютъра и така..Но не 4 часа,защото за 2 часа на урок ще научиш 10 пъти повече.Това е,и ходи на всички възможни кастинги ,защото после като ходиш на прослушване,ще имаш повече опит и ще ти е по-лесно..Т'ва е..

4o4ina
07-14-2011, 09:50
Filmmaker ... Мислим , че обяснихме много добре... Върни малко назад и ще видиш . Не можем да разберем защо се заяждаш...Така просто показваш невъзпитано и комплексарско поведение ... Не ни пречиш като коментираш . Просто е безмислено ... Не правиш нищо като ругаеш ... Просто си досаден вече ... Пишеш едно и също ! Нима живееш с нас , нима спиш с нас , че ни съдиш така ? Ти просто незнаеш ние какво правим и ако следващия ти въпрос е " Какво? " Не си мисли , че ще ти даваме обяснения ! Молим те да спреш да коментираш преди да сме започнали да говорим по твоя начин ... :o :? :o

aras97 ... Чачо е прав ... Но ти благодаря за съвтите ... И наистина ще поработя по въпроса с търсене на кастинги и конкурси ... :P 8-) :P

Тоя пост просто ме уби :lol: Много ми е интересно какво ще стане като започнете да говорите по неговия начин?Следя темата и с всеки ваш пост разбирам колко сте кухи в действителност :?

filmmaker
07-14-2011, 10:05
Спирам да коментирам от тук нататък ,опитах се да ви кажа как стоят нещата вие казахте ,че ругая..После се опитах някакси с добро да ви кажа и вие отговорихте на мен и на Чачо ей така "



дададад азнам д;;д;д;д ние сме краш и еди ние сме суперзннаем всички турноасди трудности и ще успеем ние сме невероятни просто ;д;д;д;д;;д;д;ддмерси чачо,бро супер си, пиийс просто,невроятни сте хора,моий фенове..искам и да ви кажа,че просто филммейкър е един тАпанар щото само ни говори ,че не можем па ние сме краш и еди и ще го напраим,се пак сме пълни лигльовци и не сме отговорили сериозно на нито едно мнение, ма кфо от тфа ние сме супер ;д;д;д;д

filmmaker
07-14-2011, 10:18
Просто темата отдавна се изчерпа.Така или иначе те не приемат критиките и не отговарят на тях.Дори ме заплашиха ,че щели да почнат по моя начин.О ем джи.Супер лигави сте и сте си с лапешки акъл още,сори,но е така.Ти отговори подробно,аз отговорих подробно,Чачо отговори подробно.Ние не знаем великите тайни как да се влезе в университет,всичко което ти трябва е отговорено тук,сега ти трябва да работиш,да учиш,да се трудиш и да го постигнеш,но по начина по който разсъждаваш няма да стане.Ти искаш някой в тая тема да ти каже как изведнъж да станеш актриса и да станеш известна или да ти кажем как да отидеш в Америка и т.н.Казахме ти как,по -добре темата да се заключи,защото с техните лигавщини почват да дразнят и наистина се обръща на заяждане..Всичко,което можеше да се каже-се каза.

Concussion
07-14-2011, 10:26
В тая тема всичките пращите от акъл, наистина, то такъв интелект, ама едни разсъждения, едни километрични обяснения... и то за какво?! За два келеша, дето не знаят още откъде са излязли. Пъълна загуба на време, пълна.

fredyy
07-14-2011, 11:34
Здравейте ,

Благодаря за съвтите за кино,книги и филми ! Ще ни бъде от голяма полза ! За сега изгледахме един филм без субтитри ... И наистина това доста ни помага . Не разбрахме и голяма част от думите , но с много труд скоро ще ги разбираме перфектно . Татко ми ще ни кара често на кино и театър . Госпожата ми по английски език също ми препоръча филми в които имат правилен и изчистен изговор на думите .

Бихме искали да ни дадете съвети относно упражнения . Тоест , не какви книги да четем или какви филми да гледаме , ами как да проверим знанията си . Ще ви бъдем много благодарни .
Ние вече измислихме няколко начина,но още нещо със сигурност няма да ни е излишно .


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Тактично избегнахте въпросите ми,браво!Още нещо - 4 часа?Стига бе,сериозно?И какво правиш през тия 4 часа,четеш Хари Потър ли?Все тая.Просто ми е ясно,че сте дечковци още и не знаете какво искате.Няма да станеш актриса


и не се опитвам да им кажа ,че не могат.Ако не искат няма повече да пиша в темата им...

:razz: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :?

filmmaker
07-14-2011, 11:41
Да,защото не отговорихте на въпросите ми,нищо не правите и си бръщолевите глупости.Да,за мен ти няма да станеш актриса.Но ти казвам,че не се опитвам да ви кажа,че не можете ,ТОЕСТ не се опитвам да ви РАЗУБЕДЯ (може би аз не се изразих правилно ) ..За мене вие няма да станете актриси и не знам си какво,защото сте много лигави ,несериозни и питате елементарни въпроси,които ако имахте желание можехте да намерите от интернет..Естествено не искам да ви го казвам,че не можете ,но според мен вие няма да станете ( която там ще става фред,еди или квито сте там ) актриси..Изобщо не си ме разбрала какво ти говоря и дрънкаш едни и същи работи и нищо не правиш .. И аз не знам що ти отговорих.

scrooper
07-14-2011, 14:39
В тая тема всичките пращите от акъл, наистина, то такъв интелект, ама едни разсъждения, едни километрични обяснения... и то за какво?! За два келеша, дето не знаят още откъде са излязли. Пъълна загуба на време, пълна.

Всъщност не :) Темата е много хубава, една от най- добрите в раздела.
И да не помогне на авторите, на други ще помогне със сигурност.

4o4ina
07-14-2011, 14:43
В тая тема всичките пращите от акъл, наистина, то такъв интелект, ама едни разсъждения, едни километрични обяснения... и то за какво?! За два келеша, дето не знаят още откъде са излязли. Пъълна загуба на време, пълна.

Всъщност не :) Темата е много хубава, една от най- добрите в раздела.
И да не помогне на авторите, на други ще помогне със сигурност.

вярно е

SunC
07-14-2011, 17:18
Спирам да коментирам от тук нататък ,опитах се да ви кажа как стоят нещата вие казахте ,че ругая..После се опитах някакси с добро да ви кажа и вие отговорихте на мен и на Чачо ей така "



дададад азнам д;;д;д;д ние сме краш и еди ние сме суперзннаем всички турноасди трудности и ще успеем ние сме невероятни просто ;д;д;д;д;;д;д;ддмерси чачо,бро супер си, пиийс просто,невроятни сте хора,моий фенове..искам и да ви кажа,че просто филммейкър е един тАпанар щото само ни говори ,че не можем па ние сме краш и еди и ще го напраим,се пак сме пълни лигльовци и не сме отговорили сериозно на нито едно мнение, ма кфо от тфа ние сме супер ;д;д;д;д
Завиждаш,че са готини ли? 8) 8-)

filmmaker
07-14-2011, 17:30
Ти не си сериозен нали ?

kamen971
07-14-2011, 17:31
Много са готини ама много :lol:

Concussion
07-14-2011, 17:58
Спирам да коментирам от тук нататък ,опитах се да ви кажа как стоят нещата вие казахте ,че ругая..После се опитах някакси с добро да ви кажа и вие отговорихте на мен и на Чачо ей така "



дададад азнам д;;д;д;д ние сме краш и еди ние сме суперзннаем всички турноасди трудности и ще успеем ние сме невероятни просто ;д;д;д;д;;д;д;ддмерси чачо,бро супер си, пиийс просто,невроятни сте хора,моий фенове..искам и да ви кажа,че просто филммейкър е един тАпанар щото само ни говори ,че не можем па ние сме краш и еди и ще го напраим,се пак сме пълни лигльовци и не сме отговорили сериозно на нито едно мнение, ма кфо от тфа ние сме супер ;д;д;д;д
Завиждаш,че са готини ли? 8) 8-)

Дам. :)

SunC
07-14-2011, 18:42
Еми,сори,те са Краш и Еди и ще успеят,тва е положението.Пийс? 8-) :razz:

fredyy
07-14-2011, 18:44
Едно последно хаха за всички ! Filmmaker ти сигурно и на сън ще повтаряш "Краш и Еди са лигли , дааа те са лигли нее няма да станат актриси ! Нее глупости няма да станат" леле ти май пощуря , плашиш ме !!!
Щом като си толкова отегчен от нас,спри да ни коментираш и готово.Някъде спомена, че ако не искаме няма да го правиш.Ами ето-спри вече.Благодарим искрено за съветите,за градивните критики и т.н,но нямаме нужда някой постоянно да натяква колко сме лигави,дори да сме такива!Друго вярно нещо ,което каза е,че всичко ,което можем да научим от тук се изчерпа.Поради тази причина спираме да коментираме :) Дано все пак темата помогне на някого :) !

Имам един съвет , към тези които искат да получат нещо полезно от темата .

Никога не се отказвайте от мечтите си , щом имате сили да мечтаете , ще намерите и сили и начин , за да ги осъществите и за това няма да ви попречи нито , filmmaker , 4o4ina , Concussion или който и да било , като тях ! Борете се и един ден вие ще им се присмивате ...

SunC
07-14-2011, 18:46
Мен не ме спомена,"саднах" се 8)

filmmaker
07-14-2011, 18:49
Едно последно хаха за всички ! Filmmaker ти сигурно и на сън ще повтаряш "Краш и Еди са лигли , дааа те са лигли нее няма да станат актриси ! Нее глупости няма да станат" леле ти май пощуря , плашиш ме !!!
Щом като си толкова отегчен от нас,спри да ни коментираш и готово.Някъде спомена, че ако не искаме няма да го правиш.Ами ето-спри вече.Благодарим искрено за съветите,за градивните критики и т.н,но нямаме нужда някой постоянно да натяква колко сме лигави,дори да сме такива!Друго вярно нещо ,което каза е,че всичко ,което можем да научим от тук се изчерпа.Поради тази причина спираме да коментираме :) Дано все пак темата помогне на някого :) !

Имам един съвет , към тези които искат да получат нещо полезно от темата .

Никога не се отказвайте от мечтите си , щом имате сили да мечтаете , ще намерите и сили и начин , за да ги осъществите и за това няма да ви попречи нито , filmmaker , 4o4ina , Concussion или който и да било , като тях ! Борете се и един ден вие ще им се присмивате ...



Ти пък къде тръгна да даваш съвети кой как да следва мечтите си,като едни елементарни неща за " най - голямата си мечта " не знаеш.. " никога не се отказвайте " ,как го каза..все едно от както пусна темата до сега,вече си в Америка и си известна..яко филм а.. :razz:

SunC
07-14-2011, 18:50
Eeeeeeeeeeeeee,критиката после бе човек,остави ни да зяпаме! 8)

Concussion
07-14-2011, 18:56
Никога не се отказвайте от мечтите си , щом имате сили да мечтаете , ще намерите и сили и начин , за да ги осъществите и за това няма да ви попречи нито , filmmaker , 4o4ina , Concussion или който и да било , като тях ! Борете се и един ден вие ще им се присмивате ...

Их, начи! :? А аз само за това живея, цялото ми съществуване зависи от това да прецаквам хората и да им преча да сбъдват мечтите си. Сега всичко е толкова безсмислено... :o
Абе келеш сополив, ти просто не знаеш за кого говориш и заради това си толкова отворена. На живо щях просто да ти забърша сополите с два шамара и да ми се начуркаш в ръцете. :?

filmmaker
07-14-2011, 18:58
Не бъдете груби..Момичето наистина е права,регистрирах се във форума и като видях колко са информирани по въпроса с актьорското майсторство и за америката и ми стана тъпо,че са толкова амибициозни и сериозни .. и реших да им разбия мечтите.Сега като не съм ви разбил мечтите ми е много тъпо и ..не знам :smt089 :smt089 :smt089

4o4ina
07-14-2011, 19:10
Никога не се отказвайте от мечтите си , щом имате сили да мечтаете , ще намерите и сили и начин , за да ги осъществите и за това няма да ви попречи нито , filmmaker , 4o4ina , Concussion или който и да било , като тях ! Борете се и един ден вие ще им се присмивате ...

:lol: :lol: Чакай малко,я първо ми кажи ти за коя се помисли,че да правиш характеристики на хората,които ти говорят за реални неща от живота?Келешите като теб са много и най-разнообразни :? :x

scrooper
07-14-2011, 19:53
Не си внушавайте, че градивна критика не ви е нужна!

SunC
07-14-2011, 20:30
Пич,това е деградивна критика,повярвай ми! :lol:

filmmaker
07-15-2011, 12:09
Все още чакам Блаб да ми каже какво против имаше филмите (хорор) ?!

Chacho
07-15-2011, 12:35
Повечето хорори са аналози на чалгата в музиката.

filmmaker
07-15-2011, 13:18
Много знаеш ти.

Concussion
07-15-2011, 13:44
Ами, според мен е много тъпо да даваш подобни смешни опити за филми като примери за доброто кино, но...

filmmaker
07-15-2011, 13:54
Давам примери за класики в жанра на хорор филмите..И това ,че на Чачо и на Теб не ти харесват,те си остават класики в жанра и едни от най-добрите хорор филми.

Chacho
07-15-2011, 16:34
Знам разбира се, айде не ми давай акъл и по-нагоре някъде се изказа за наивността ми. Има да надрастваш егото си все още, мъжки, не го раздавай много тежко!

В топ 250 на imdb има едва 4 хорор филма:

25.Psycho - 1960
44.Alien - 1979
48.The Shining - 1980
173.The Thing - 1982


Повечето хорори залагат на сексапилни актьори, които ги избиват разни извратеняци и толкова за смисъла им. На същият принцип пеят силиконовите чалгарки за ебане, пари и изневери, и дотам.


Има някои по-качествени хорори, но те са жанрови мелези и заслугата трудно можеш да я препишеш на хорора. Пък за класики в жарна е редно да говорим за филмите по Кинг или някои други по-старички заглавия. Може би след още някоя годинка и SAW ще си запази място там.

filmmaker
07-15-2011, 16:44
Абсолютно нищо не разбираш за хорор филмите,така че си затваряй устата..Ходи да зубриш по математика и недей говори глупости.Това ,че има 4 хорор филма в тоя сайт,не значи,че са зле.Тоест,ти си зле.Само ми стана ясно като те видях какви глупости пишеш на тея 2те лигли.Това,дет видях,че пишеш свястно е,че помагаш на хората по математика,другите неща дето ги пишеш са пълни глупости.Хубаво ще е да спрете да използвате сложни думи дето сте научили вчера,че нямат нищо общо със значението ,което би трябвало да е използвано.Класики в жанра за Кинг?Пха?Те са класики в жанра,но в профила си не мога да постна снимки и анимирани картинки на 150 различни филма нали ?Нямаш доводи,няма с какво да се защитиш.Можеш да ми пускаш някакви класации на ИМДБ,но това няма нищо общо с реалността.След като не гледаш такива филми,не коментирай.

Chacho
07-15-2011, 16:57
Разбира се, кои са imdb та да ги сравнявам с твоята критка? И си мери приказките, защото не си ми на годините. Това, че пазя добрия тон във форума, не означава, че трябва да злоупотребяваш. Ясно е, че зад компютъра всеки е смел, но на живо нямаше да ми говориш така. Не си позволявай да ми коментираш нито речника, нито опита, нито културните познания! В пъти по-близо съм до това, което гонят двете, отколкото ти и съм имал досег с повече хора, минали по този път, от зъбите в устата ти.

Concussion
07-15-2011, 17:14
Filmmaker :lol: 'айде не ме карай да започна да изреждам ХУБАВИ филми. Много знаеш ти... :? С тоя вкус къде си тръгнал да ми говориш за кино. И си нагъл. Много нагъл. :x

filmmaker
07-15-2011, 17:19
Да запазя мнението за себе си?Всеки си има вкус?Че аз казвал ли съм нещо различно.Естествено,всеки е свободен да гледа филми.И на Concussion помиите може да ми се сторят помии,но на него да му харесват.Няма проблем с това.Но,вие първи почнахте да обиждате филми,които явно харесвам ( както и хиляди , милиони други хора ) ,които също и са с много висок рейт в ИМДБ ( нали така ги избираш ти ).Не обичам математиката и мисля ,че е скучна,но Чачо си я обича.За това не я обиждам.Така че като обиждате неща ,които аз харесвам,няма как да не "скоча" или както там го издрънка.

filmmaker
07-15-2011, 17:38
Леле като почнете 98 и 97 да говорите неща дето сте чули из форума и после да се правите на адски умни направо..много "елементарно" ниво,дошъл съм да попиша,да поспоря,да помогна на някой и да отдъхна докато правя всички глупости дето са ми на главата ( да правя ги пред компютъра ) .Да не мислиш ,че се старая да изглеждам супер интелигентен ,щото всички тук се правите на някакви дето не сте ?

Concussion
07-15-2011, 18:11
Моите "помии" са световно признати шедьоври, от които има само един нов филм, и той е от 2000-ната година, сравнително нов. :)
Така че, малък сополивецо, внимавай как ми говориш, щото сериозно ми лазиш по нервите. Ако ми говореше по този начин на живо (което не би посмял), отдавна да съм те смотала. Хайде сега върви да лъскаш на идиотщините с грозните духчета, смотльо.

WesCraven
07-15-2011, 18:30
Моите "помии" са световно признати шедьоври, от които има само един нов филм, и той е от 2000-ната година, сравнително нов. :)
Така че, малък сополивецо, внимавай как ми говориш, щото сериозно ми лазиш по нервите. Ако ми говореше по този начин на живо (което не би посмял), отдавна да съм те смотала. Хайде сега върви да лъскаш на идиотщините с грозните духчета, смотльо.


Хм като фен на хорорите ,няма да се включа в темата като ви кажа,че сте адски зле ,за да говорите лошо за цял един жанр,само защото вас не ви харесва.Все тая.Ти стига заплашва хората,голяма нинджа се извъди .. поне в 10 теми гледам как заплашваш ,че ще биеш някой.

Темата върви към заяждане,не знам защо я ъпнахте.По-добре я заключвайте.

Concussion
07-15-2011, 19:06
Чак пък десет...
Не заплашвам никой, нали не си представяш да тръгна да диря някой :-D за да го набия? Когато се отнасяте с респект към мен, и аз се отнасям с респект и обратното.

WesCraven
07-16-2011, 08:42
Критичке,никъде не съм се изживявал като такъв..

WesCraven
07-16-2011, 09:59
Това е RaceAgainstTheMachine или нещо от сорта.И няма проблем.

Extremescream
07-16-2011, 11:36
Темата леееекинко се извъртя. Май му е време за едно ключе.