PDA

View Full Version : Тренирам здраво, но не отслабвам !



mine
07-09-2011, 14:53
Здравейте..
От 1 месец ходя на фитнес, ям по-малко сладко, избягвам соленото и всички глупости съм изключила от менюто си но НЕ ОТСЛАБВАМ !!

Тренирам 1 час и нещо в залата. Инструкторката ми направи програма по която да работя. Всичко спазвам, но не виждам ефект. И преди месец бях 60 кг и сега съм 60кг :(

Нормално ли е все още да не губя кила.. иначе сякаш леееко се стегнах ама наистина леко.


Препоръчайте ми някаква диета с която за 1 месец да сваля 5-7 кг, че да стана 53-55 кг . Нека да не се гладува само 8-)

cwetelina21
07-09-2011, 15:47
виж, незнам защо не отслабваш, но аз в понеделник почнах една диета и свалих 1 кг - не е много, но за толкова време е добре :) ето и диетата

СЕДМИЧНО МЕНЮ:
ПОНЕДЕЛНИК -всеки плод без банан и супа на корем
ВТОРНИК - всички зеленчуци. за вечеря си позволи картоф задушен с лъжица масло... пак супа
СРЯДА - плодове и зеленчуци, но без картоф... пак супа
ЧЕТВЪРТЪК - до 6 банана и мляко колкото можеш... пак супа
ПЕТЪК - 50 гр. говеждо или телешко,1/2 кг домати, от 6 до 8 чаши вода ... пак супа
СЪБОТА - колкото можеш говеждо, телешко или пилешко месо, зеленчуци и пааак супаа
НЕДЕЛЯ - ориз, неподсладен плодов сок и зеленчуци. последната супааа

а за глада.. поне аз не гладувам, а съм свикнала постоянно да се тъпчаа :-) аа ии попринцип се свалят около 3 кг на седмица с нея

WaterLilly
07-09-2011, 15:58
Момичето си е уредило правилен и здравословен режим, а ти веднага диета да пробуташ. *фейспалм*

За един месец не се вижда резултат. Просто почакай още.
Една приятелка така тръгна на фитнес и отначало никаква разлика не виждах, но 3-4 месеца ходи и един ден като я погледнах забелязах, че е страшно променена. Постепенно става. :)

cwetelina21
07-09-2011, 16:18
на мен ми е ясно, че става постепенно, но тя пойска диета ако не забеляза :) затова реших да и споделя моята диета

mine
07-09-2011, 16:28
Ехх.. до Септември ще ходя на фитнес(може би и целия Септември) и дано видя промяна..

Мерси и за диетата със супата 8-)
Каква супа трябва да е има ли значение ?

cyclops
07-09-2011, 16:31
Не знам дали са ти го обяснили във фитнеса, но си мери тялото(талия, бедра...) в сантиметри. Защото в момента ти заместваш мазнините с мускул. Т.е. килата нямат никакво отношение.

Thrombocyte
07-09-2011, 16:37
Намали въглехидратите ( ориз, тестени изделия, сладко), намали калориите с 200-300 от иначе обичайните и би трябвало да има ефект :)

cwetelina21
07-09-2011, 16:54
Ехх.. до Септември ще ходя на фитнес(може би и целия Септември) и дано видя промяна..

Мерси и за диетата със супата 8-)
Каква супа трябва да е има ли значение ?

.. няма значение .. поне аз си ям всякаква

babity
07-09-2011, 16:54
Аз пък от едно крайно време си зациклих на едни и същи сантиметри. Спрях си диетата (бях на 90-дневната), ям само готвено, плодове и зеленчуци. Не ям пържено, сладко, тестено и не пия натурални сокове и газирано. Пия ПОНЕ по 3 литра вода на ден. 5 дни в седмицата тренирам (повече, отколкото преди да спра диетата) и пак не мръдвам. В сантиметри! Ако някой се сеща от какво се причинява моя застой, нека ме просветли!

А що се отнася до авторката, на мнението на всички останали разписали се съм - мери в см, а не в кг!

hellookittyy
07-09-2011, 18:25
Мускулът тежи повече от мазнините, така че гледай дали сваляш на сантиметри. :)

sexa_na_kompleksa
07-09-2011, 18:30
Или ви трябва повече време, за да свалите килограми/сантиметри, или правите нещо погрешно.

foreverr
07-09-2011, 19:15
Просто не става само за един месец, а и може малко да си отслабнала, но кантара да не го показва, защото ще си се стегнала-започни да се мериш със сантиметър(талия, ханш, бедро, ръка...)

bloodymirror
07-09-2011, 19:45
Споко и аз от месец (ако не и повече) съм се взела в ръце,тренирам,не ям вредно почти и разликата е 3 килограма.. нали знаеш,че трупането на килограми е най-бързо и лесно,но свалянето-най-трудно! :)

ledenakrasota
07-09-2011, 19:53
Миналата година влязох във форма със спорт всеки ден в продължение на 2 седмици. Бях си 52 кг. Следващите 2 седмици изгорих мазнините с японското чудо + тренировките всеки ден.

Бях отново 52 кг. , но разликата беше от небето до земята.


Така, че няма значение теглото. Важни са ти мерките. Все пак наистина това е фитнес.

Имай предвид, че 70 или 80 % от добрата фигура е режима на хранене. Което не означава глад. :)

Аз си познавам тялото, знам къде да наблегна и как и какво искам точно. Така,че залягай и не се тревожи :)

Alekssandyr
07-09-2011, 21:10
Щом мислиш да отслабваш лично моя съвет е да ходиш да тичаш .. заеби го тоя фитнес! Тичане и разделно хранене и за месец ше имаш резултат, колкото за 2-3 във фитнеса ;) Е.. освен ако не искаш да станеш неква РЕЛЕФНА в :lol:

badsector
07-11-2011, 12:48
При стандартните упражнения във фитнес се горят около 500 калории, при изключително силно натоварване. Повечето посетители горят около 250-300, т.е. колкото една-две вафли. Действайте с повече кардио упражнения под формата на интервални тренировки. Задължително е периодично да се сменя тренировъчната програма, иначе се получава застой.

CupcakeMonster
07-11-2011, 16:33
Трупаш мускули? 8-) Наблегни на кардиото.......

babity
07-11-2011, 16:46
При стандартните упражнения във фитнес се горят около 500 калории, при изключително силно натоварване. Повечето посетители горят около 250-300, т.е. колкото една-две вафли. Действайте с повече кардио упражнения под формата на интервални тренировки. Задължително е периодично да се сменя тренировъчната програма, иначе се получава застой.

Типа упражнения или самите упражнения?

titinkaa
07-11-2011, 18:03
Спокойно,продължавай с фитнеса и хранителния режим и ще има ефект след 2-3 месеца.
Аз,когато ходих,спазвах и лека диета и резултат видях след 2-я месец,и видимо личеше,че съм се постегнала малко,макар че на кг бях същата.

Bebolinkaf
07-26-2011, 23:10
Като за начало,според мен се откажи от фитнеса и се захвани с нещо наистина полезно за тялото ти (плуване,аеробика или конна езда).
Избягвай въглехидратите,солените,пъ ржените и тестени храни.Наблегни на рибата,плодовете и зеленчуците,както и на зеления чай,защото има пречистващо действие.
Ето и една диета,която е на Виктория Бекъм(макар да не е препоръчително гладуването) :
Първи ден
Само вода и зелен чай или чай от шипка, чай от хмел.
Втори ден
Закуска:
100 г нискомаслено кисело мляко, половин ябълка и половин порция варен ориз.
Обяд:
100 г краставици със зехтин и лимонов сок, половин порция варен ориз, 30 г шунка.
Вечеря:
омлет от едно яйце, половин порция варен ориз.
Допустимо е 1 филийка препечен черен хляб между обяд и вечеря
Трети ден
Закуска:
кафе или чай, 1 филийка черен препечен хляб с маргарин, 50 грама сирене, малък резен пъпеш.
Обяд:
70 г шунка, 50 г краставица с лимонов сок, два резена пъпеш.
Вечеря:
2 домата със зехтин, 70 г сирене, парче пъпеш.
Между храненията е допустим пъпеш.
Четвърти ден
Закуска:
200 г кисело мляко, в която е нарязан 1 банан и е разтворена 1 ч. л. бирена мая.
Обяд:
2 филии препечен черен хляб, 2 домата, 200 г кисело мляко.
Вечеря:
салата от 150 г чушки и 200 г краставици, 100 г свинско филе на скара, 200 г кисело мляко.
Между храненията е допустимо кисело мляко или айран.
Задължително се изпиват поне 1,5 вода за деня.