PDA

View Full Version : Премахване на косми



sasuke666
07-13-2011, 20:22
Здравейте!Преди време бяхме говорили с приятелка на тая темаи тя ми сподели че използва някакъв крем за краката с който примерно се маже през нощта и на сутринта космите са се махнали...та сега се сетих и се чудя наистина има ли такъв крем (не депилатоар).Защото вече с ечудя с какво да си махам космите по краката...алергична съм към самобръсначка и към епилатор :(

Vrogue
07-13-2011, 20:47
Как разбра ,че си алергична ? Да не съдиш по червените пъпчици ,защото на една приятелка също и излизаха ,но просто и е по-чувствителна кожата .След премахване на косъмчетата просто се мажи с дехидратиращ крем и не би трябвало да ти излизат .. ако това е проблема.

Decu
07-13-2011, 20:53
^ Ами сигурно е пробвала... ?!

За такъв крем, който не е депилатоар (макар че ти си написала депилатор) не съм чувала. Но ако пробваш според мен няма да имаш проблеми. Можеш да си купиш депилатоар на Veet за чувствителна кожа. :)

sasuke666
07-13-2011, 21:03
Как разбра ,че си алергична ? Да не съдиш по червените пъпчици ,защото на една приятелка също и излизаха ,но просто и е по-чувствителна кожата .След премахване на косъмчетата просто се мажи с дехидратиращ крем и не би трябвало да ти излизат .. ако това е проблема.
не просто като си премахна космите и после колкото и кремове да си сложа ужасно започва да ме сърби и освен червени точици се появяват и рани заради сърбежа...

Kallyn4eto
07-13-2011, 21:05
питай я приятелката и после сподели и с нас..

sasuke666
07-13-2011, 21:07
^ Ами сигурно е пробвала... ?!

За такъв крем, който не е депилатоар (макар че ти си написала депилатор) не съм чувала. Но ако пробваш според мен няма да имаш проблеми. Можеш да си купиш депилатоар на Veet за чувствителна кожа. :)
да но понякога нямам толкова много време за депилатоар и ми се струва че този крем за който говоря е някак по-удобен,само че от много време не съм се виждала с въпросното момиче и няма как да я питам

Kallyn4eto
07-13-2011, 22:11
не мисля че има подобно нещо..потърсих в гугъл и нищо подобно не излиза..а и според мен би било доста популярно. може би не си разбрала правилно. а и тези кремове депилатоар не изискват много време. 5-10 минути седиш с него и после го отмиваш. но ако наистина имаш толкова чувствителна кожа не мисля че това е най-добрият вариант, защото това си е чиста химия. ако искаш пробвай с някой за чувствителна кожа.
а за самобръсначката - тези сърбежи да не са от пяната която използваш? или защото бръсначката е стара?
от епилатора нямам идея как може да се получи такова нещо...ако искаш пробвай колата маска на джанкар, тя е органична и няма химия в нея. а и е супер евтина..в краен случай се консултирай с дерматолог..
надявам се да съм помогнала малко..

marin4itu
07-14-2011, 04:29
Наистина пробвай с кола маска. Ако пак има проблеми, значи си само за лазерна епилация...

SmilezZz
07-14-2011, 05:10
За такъв крем за пръв път чувам.
Може би не си разбрала правилно.
За крем-депилатор ,ако става въпрос - мажеш,изчакваш 10-15 мин. и се измиваш.
А да,пробвай с кола - маска. Първият път боли,но бързо се свиква и не е болка за умиране.

MaLkaTa_LaDy
07-14-2011, 06:05
Някой спомена за дехидратиращ крем. Що за чудо е това?
Аз също имам много чувствителна кожа и също ми се разранява след епилатор, но слагам пудра няколко пъти през деня след това и нямам проблеми. Пробвай, до сега не съм чувала за алергия към епилатор.

Josefinne
07-14-2011, 06:27
Как разбра ,че си алергична ? Да не съдиш по червените пъпчици ,защото на една приятелка също и излизаха ,но просто и е по-чувствителна кожата .След премахване на косъмчетата просто се мажи с дехидратиращ крем и не би трябвало да ти излизат .. ако това е проблема.
не просто като си премахна космите и после колкото и кремове да си сложа ужасно започва да ме сърби и освен червени точици се появяват и рани заради сърбежа...

И на мен ми се получава така. За целта: епилирай се след баня, когато порите ти са поразширени,след епилацията не се чеши - и пъпчиците, и сърбежът отминава за няколко часа.

WaterLilly
07-14-2011, 06:46
Някой спомена за дехидратиращ крем. Що за чудо е това?
Момичето се е объркало. Има предвид хидратиращ крем. Това всички го знаем какво е май. 8-)

sexa_na_kompleksa
07-14-2011, 08:09
И аз не съм чувала за такъв крем. Пробвай някоя от другите алтернативи за обезкосмяване. Според мен най-добрият начин е колата маска. Ето тук може да разбереш повече за различните видове обезкосмяване и да решиш кой е най-подходящият за теб:

http://www.neznam.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/31-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D 0%B0-%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%B5%D0%BD-%D0%B2%D0%B8%D0%B4/830-%D0%9C%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B4%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BC%D 1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5

titinkaa
07-14-2011, 08:28
питай я приятелката и после сподели и с нас..+1

sasuke666
07-14-2011, 08:37
не мисля че има подобно нещо..потърсих в гугъл и нищо подобно не излиза..а и според мен би било доста популярно. може би не си разбрала правилно. а и тези кремове депилатоар не изискват много време. 5-10 минути седиш с него и после го отмиваш. но ако наистина имаш толкова чувствителна кожа не мисля че това е най-добрият вариант, защото това си е чиста химия. ако искаш пробвай с някой за чувствителна кожа.
а за самобръсначката - тези сърбежи да не са от пяната която използваш? или защото бръсначката е стара?
от епилатора нямам идея как може да се получи такова нещо...ако искаш пробвай колата маска на джанкар, тя е органична и няма химия в нея. а и е супер евтина..в краен случай се консултирай с дерматолог..
надявам се да съм помогнала малко..
не, не са от пияната,нито че самобръсначката е стара-винаги го използвам за еднократна употреба.Бях ходила и на кожен лекар, а той ми каза че се получава защото кожата ми е суха...гледам да я хидратирам с кремове,но няма голям ефект когато се бръсна

sasuke666
07-14-2011, 08:38
питай я приятелката и после сподели и с нас..+1
не мога да я питам...то беше много отдавна и вече и нямам координатите

havefun
06-06-2012, 00:39
na kolko godini si?