PDA

View Full Version : Върос съмнение за бременност и притеснение?



gabi7o0o3
08-26-2011, 11:44
Искам съвет от някое момиче което е било горе долу по същият начин..
По принцип с приятелят ми правим секс с презерватив, но е имало и моменти в които просто сме го правили и без и то за много малко време като не е свършвал в мене. Цикълът ми си е редовен и даже.. е през 18-19 дни максимум 20. В момента си имам всичките симптоми: болките в гърдите кръста и гърба както и в корема рядко ме наболяват и яйчниците, но това ме притеснява, че ми закъснява вече с 2 дена, мислехме за тест за бременност, но там пише че трябва да се използва 7 дни след закъснението на самият цикъл и за това искам да ви попитам възможно ли е цикълът ми да се измества защото по принципно ми идва в началото и края на месеца, а този месец ми свърши на 6 или 7, и сега пак трябва да ми дойде не знам защо е така но вече от 1-2 години ми идва по този начин. Възможно ли е да имам всичките признаци за цикъла, но от притеснение да не ми идва? Защото ми казаха, че от притеснение понякога може да ми закъснее, а и да в момента съм на възраст в която цикълът ми постоянно може да се промени само , че до сега си ми е идвал винаги през 18-19 дни.? Има ли вероятност да съм бременна?

annonimnna
08-26-2011, 11:49
Е като сте правили последния път секс в овулация ли си била? :)

granger
08-26-2011, 11:52
Първо не смятам,че е нормално цикъла ти да е 20 дни. Да, от притеснение може да ти закъснее. Щом не искаш да се притесняваш винаги го прави с презерватив. Възможно е да ти се променя цикъла. Аз те съветвам да отдеш на гинеколог,тъй като за мен не е нормално да ти идва на всеки 20 дни!Пък и като идеш ще и/му кажеш какво те притеснява ,ще те прегледа и ще ти е мирна главицата!

gabi7o0o3
08-26-2011, 11:52
Единят беше

granger
08-26-2011, 11:54
Единят беше
Била си в овулация и си правила секс без предпазни средства?! :shock: :-x УМНО!Иди на Гинеколог момиче!

gabi7o0o3
08-26-2011, 11:57
Първо не смятам,че е нормално цикъла ти да е 20 дни. Да, от притеснение може да ти закъснее. Щом не искаш да се притесняваш винаги го прави с презерватив. Възможно е да ти се променя цикъла. Аз те съветвам да отдеш на гинеколог,тъй като за мен не е нормално да ти идва на всеки 20 дни!Пък и като идеш ще и/му кажеш какво те притеснява ,ще те прегледа и ще ти е мирна главицата!

Въпроса е, че съм под 18, и странното е, че въпреки всичко през последната 1 година винаги ми е идвало на 18-19тия ден . А в момента ми закъснява с 2 дни, а имам типичните болки за цикъл както си ми е било всеки път и въпреки всичко не ми идва, а също така имам и бяло течение, което попринципно имам преди да ми дойде.

annonimnna
08-26-2011, 11:58
Еми първо спри да се притесняваш! Сигурно заради това ти закъснява.
Ако не ти дойде до седмица бягай да купуваш тест за бременност ;)

gabi7o0o3
08-26-2011, 11:58
Единят беше
Била си в овулация и си правила секс без предпазни средства?! :shock: :-x УМНО!Иди на Гинеколог момиче!

Въпроса е, че не ми е било за 1-ви път така докато съм била в овулация и гаджето ми си е пъхало члена в мене и да не ми е идвало напротив винаги след това си ми е идвало а и не може да се нарече секс, защото той го пъхаше около 4-5 пъти максимум и спираше .

granger
08-26-2011, 11:59
Тогава не се вкарвай и си почини. Не се притеснявай-стреса няма да помогне!Ако не дойде ,по-скоро иди на лекар. Тест-а също е вариант!

gabi7o0o3
08-26-2011, 12:03
Тогава не се вкарвай и си почини. Не се притеснявай-стреса няма да помогне!Ако не дойде ,по-скоро иди на лекар. Тест-а също е вариант!

Въпросът е, че не мога да спра да се притеснявам, а и гърдите и корема ме болят на моменти и спират което още толкова ме притеснява и обърква, направо съм се побъркала вече...

Възможно ли е найстина всичкото това забавяне да е от притеснение ? И ако не успея да се успокоя колко ли би се забавило идването на самия цикъл?

annonimnna
08-26-2011, 12:07
ОК де като те болят гърдите, корема и кръста значи ще ти дойде... Тия болки неможе да са от бременност .

granger
08-26-2011, 12:08
Да, стреса и беспокойството няма да ти помогнат. Случвало ми се е от притеснение да ми закъснее със 1 седмица, но тогава не водех полов живот, а се притеснявах за друго,но както и да е! Възможно е ! Писах ти на ЛС !

Maaggiiee
08-26-2011, 12:09
ОК де като те болят гърдите, корема и кръста значи ще ти дойде... Тия болки неможе да са от бременност . И аз така си мисля.

gabi7o0o3
08-26-2011, 12:19
ОК де като те болят гърдите, корема и кръста значи ще ти дойде... Тия болки неможе да са от бременност . И аз така си мисля.

Да ама това е, че дори и колкото и да се опитвам да съм спокойна има моменти в който страшно много ме болят гърдите, корема и кръста, а не ми идва това ме изнервя допълнително .

SummerRain
08-26-2011, 12:34
Тест се прави на 1 ден от закъснението или 14 дни след рисковия полов акт, така че просто си вземи тест и се успокой.

gabi7o0o3
08-26-2011, 12:36
Тест се прави на 1 ден от закъснението или 14 дни след рисковия полов акт, така че просто си вземи тест и се успокой.

Да но въпроса е, че съм на такава възраст, че има съмнения за изместване на цикъла.

SummerRain
08-26-2011, 12:38
Колко време е минало от последния път, когато си правила секс без презерватив? На колко си?

gabi7o0o3
08-26-2011, 12:40
Колко време е минало от последния път, когато си правила секс без презерватив? На колко си?

Въпроса е, че то точно секс не може да се нарече, в смисъл няколко прониквания не са секс за мене иначе са минали около 10 дни. На 15 съм.

SummerRain
08-26-2011, 12:41
Почакай още 5-6 дни и ако не ти дойде до тогава си направи тест. Друго няма какво да направиш за момента.

Nadelina
08-26-2011, 13:11
Цикъла се смята от началото до следващото начало, следователно цикъла не ти е на 20 дни, а на поне 26, което е напълно нормално. Съвета ми е да не се притесняваш, защото нищо няма да промениш по този начин. Успокой се и изчакай да ти дойде. Толкова лесно деца не се правят.

2N3055
08-26-2011, 13:12
Хора знам че не е по темата ама да попитам какво е Овулация >

Nadelina
08-26-2011, 13:15
Хора знам че не е по темата ама да попитам какво е Овулация >
Времето, в което яйцеклетката се освобождава от яйчника. Само по време на овулация една жена може да забременее.

2N3055
08-26-2011, 13:18
демек цикъла или когато дупчиш ?

granger
08-26-2011, 13:25
демек цикъла или когато дупчиш ?
Ох,горкото , овулацията се пада 14 дни след първия ден от менструацията !

Shturrrche88
08-26-2011, 13:39
Колко време е минало от последния път, когато си правила секс без презерватив? На колко си?

Въпроса е, че то точно секс не може да се нарече, в смисъл няколко прониквания не са секс за мене иначе са минали около 10 дни. На 15 съм.
Ох, майкоууу...имало ли е проникване-имало е. Следователно риск има...
Значи вземи си тест за бременност, направи го, ако има дори леко бледа втора чертичка, най-вероятно си бременна. Ако няма-вземи още един тест за всеки случай.
И се научете да ползвате презервативи. Това, че ти го е вкарал няколко пъти без кондом, може да не е секс за теб, но не означава, че не носи риск...

Zarity
08-26-2011, 13:55
ОК де като те болят гърдите, корема и кръста значи ще ти дойде... Тия болки неможе да са от бременност . И аз така си мисля.
Бе не,че нещо,самоче при доста жени симптомите на бременност и на ПМС са сходни.Прави тест.

didkymd
08-26-2011, 14:31
Семенна течност се отделя не само при еякулация.Така,че това дали е свършвал в теб или не няма голямо значение.А за твоите години е напълно нормално да ти е нередовна менстуацията,може дори от стрес и други фактори някой месец да не ти дойде въобще.Така,че relax ! A и тези болки които имаш са знак,че най-вероятно ще ти дойде :)

ThisIsMe
08-26-2011, 15:07
Трябваше да се запознаеш с това кога е възможна бременност, преди да започнеш да водиш полов живот.Това,че при теб настъпва менструация през 19-20 дена,НЕ е нормално и говори за наличието на гинекологичен проблем.Ако си правила секс без презерватив и си била в овулация,бременност е възможна(В предеякулационната течност се съдържат минимален брой сперматозоиди ,които могат да оплодят яийцеклетката при налична овулация).Консултирай се с гинеколог и прави безопасен секс от тук нататък!

annonimnna
08-26-2011, 15:10
Слушай, Майна... Друг път, за да няма такива въпроси се пазете! ;)
Не му давай да прониква в теб без презерватив, даже и да е за кратко :)

ankata
08-26-2011, 15:40
защо позволявате да ви го ... без презерватив след като не мислите за възможните последици, които са напълно вероятни.. късно е за противозачатъчни, които като гледам колко ти е редовен цикъла май ще го променят още..купи си тест и всичко ще е на лице и другия път се пази С ПРЕДПАЗНИ СРЕДСТВА, за да ти е мирна главата !!!

Ducky
08-26-2011, 16:00
Хора знам че не е по темата ама да попитам какво е Овулация >

Ти нали беше на 15.. точно тази година си учил за мъжка и женска полова система .. можеше да запомниш нещо след като си имаш гадже и тя иска да правите секс.. поне да си малко просветен...

Съжалявам за спама.. всички преди мен казаха каквото имаше да се казва по темата.

kalpazanka
08-26-2011, 16:22
демек цикъла или когато дупчиш ?
Ох,горкото , овулацията се пада 14 дни след първия ден от менструацията !
Винаги ли?

Аторке, как броиш цикъла?

bubblef93
08-26-2011, 17:15
Първо не смятам,че е нормално цикъла ти да е 20 дни. Да, от притеснение може да ти закъснее. Щом не искаш да се притесняваш винаги го прави с презерватив. Възможно е да ти се променя цикъла. Аз те съветвам да отдеш на гинеколог,тъй като за мен не е нормално да ти идва на всеки 20 дни!Пък и като идеш ще и/му кажеш какво те притеснява ,ще те прегледа и ще ти е мирна главицата!

Въпроса е, че съм под 18, и странното е, че въпреки всичко през последната 1 година винаги ми е идвало на 18-19тия ден . А в момента ми закъснява с 2 дни, а имам типичните болки за цикъл както си ми е било всеки път и въпреки всичко не ми идва, а също така имам и бяло течение, което попринципно имам преди да ми дойде. ама и на мене така ми беше тоя месец ама щом те болят яйчниците трябва да ти дойде на мене мй дойде с три дена закъснение може да е от жегата

SheDevil
08-26-2011, 19:26
ОК де като те болят гърдите, корема и кръста значи ще ти дойде... Тия болки неможе да са от бременност .

може ама в по-напреднала бременност не в първите дни ...


а по темата НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ И НЕ СЕ ПОБЪРКВАЙ,защото така ще закъснее повече и само ще си "изкубиш " косите от нерви ...но ако не дойде до седмица си направи тест и ако не дай се боже е + към лекаря...


не всъщност няма да си бременна! :-o

Shturrrche88
08-26-2011, 19:29
ОК де като те болят гърдите, корема и кръста значи ще ти дойде... Тия болки неможе да са от бременност .

може ама в по-напреднала бременност не в първите дни ...



Да-към 3-4 седмица някъде симптомите са ама точно тези-ужасни болки в гърдите и кръста, в яйчниците едно напрежение...

letinova
08-26-2011, 19:50
Аз имам същия проблем :(
Ходих на гинеколог за преглед и той ми каза, че вижда лигавицата, която се получава пред менструацията и лявата ми яйцеклетка била отделена.. обаче тва се случва преди 1 седмица.. и още не ми е дошло. Не знам дали да си правя притеснения, след като доктора нищо не видя..

08-26-2011, 23:16
Тогава не се вкарвай и си почини. Не се притеснявай-стреса няма да помогне!Ако не дойде ,по-скоро иди на лекар. Тест-а също е вариант!

Въпросът е, че не мога да спра да се притеснявам, а и гърдите и корема ме болят на моменти и спират което още толкова ме притеснява и обърква, направо съм се побъркала вече...

Възможно ли е найстина всичкото това забавяне да е от притеснение ? И ако не успея да се успокоя колко ли би се забавило идването на самия цикъл?
Болките в гърдите и яйчниците са едни от първите симптоми на бременност. Направи си тест.

bubblef93
08-27-2011, 06:10
Тогава не се вкарвай и си почини. Не се притеснявай-стреса няма да помогне!Ако не дойде ,по-скоро иди на лекар. Тест-а също е вариант!

Въпросът е, че не мога да спра да се притеснявам, а и гърдите и корема ме болят на моменти и спират което още толкова ме притеснява и обърква, направо съм се побъркала вече...

Възможно ли е найстина всичкото това забавяне да е от притеснение ? И ако не успея да се успокоя колко ли би се забавило идването на самия цикъл?
Болките в гърдите и яйчниците са едни от първите симптоми на бременност. Направи си тест.
Болките в гърдите да но те се появяват по нататък някаде май след около месец.
Не се притеснявай наистина ще ти дойде ако толкова се притесняваш направи си един тест и се успокой :)

mechtaq_za_teb
08-27-2011, 08:12
И от кога е нормално цикълът да е през 20 дни? :?

Колкото до въпроса ти, според мен не е станала беля и няма от какво да се притесняваш. Ще ти дойде. Друг е въпросът, че е най-добре да се пазите(тоест да слагате презерватив), за да нямаш подобни притеснения.
Изпитвала съм го на собствена глава, но после не съм спала нощи наред. От тогава само с презерватив!

kalpazanka
08-27-2011, 10:19
И от кога е нормално цикълът да е през 20 дни? :?


Може да не го брои правилно. Затова и попитах по-горе.
Все пак допустимият минимум е от 21 дни, затова е редно авторката да уточни.

Shturrrche88
08-27-2011, 13:45
Болките в гърдите да но те се появяват по нататък някаде май след около месец.

Не е вярно.

malkotoo
08-27-2011, 13:51
Първо: научи се да разграничаваш цикъл от менструация!
Второ: не е нормално самият цикъл да ти е 20 дни, явно не го пресмяташ правилно?!
и Трето: според мен само излишно си се притесняваш, по-добре иди си купи тест и се успокой.

Shturrrche88
08-27-2011, 14:12
Първо: научи се да разграничаваш цикъл от менструация!
Второ: не е нормално самият цикъл да ти е 20 дни, явно не го пресмяташ правилно?!
и Трето: според мен само излишно си се притесняваш, по-добре иди си купи тест и се успокой.
Аз имам съмнения, че тя брои дните от последния ден на едната менструация, до първия ден на другата. Ако прибави и 5те дена, в които е в мензис, то се получава, че МЦ е 25 дена...някъде ;)
Не съм сигурна дали от там й идва грешката, просто предполагам, че това е объркала.

08-27-2011, 15:11
Тогава не се вкарвай и си почини. Не се притеснявай-стреса няма да помогне!Ако не дойде ,по-скоро иди на лекар. Тест-а също е вариант!

Въпросът е, че не мога да спра да се притеснявам, а и гърдите и корема ме болят на моменти и спират което още толкова ме притеснява и обърква, направо съм се побъркала вече...

Възможно ли е найстина всичкото това забавяне да е от притеснение ? И ако не успея да се успокоя колко ли би се забавило идването на самия цикъл?
Болките в гърдите и яйчниците са едни от първите симптоми на бременност. Направи си тест.
Болките в гърдите да но те се появяват по нататък някаде май след около месец.
Не се притеснявай наистина ще ти дойде ако толкова се притесняваш направи си един тест и се успокой :)
Болките в гърдите се появяват във втората -третата седмица. В яйчниците също. Гаденето се появява най-рано в четвъртата, но при някои се появява и във втората. Болките все едно си в цикъл също са симптом И за ПМС И за ранна бременност (трета -четвърта седмица).

gabi7o0o3
08-29-2011, 18:41
Първо: научи се да разграничаваш цикъл от менструация!
Второ: не е нормално самият цикъл да ти е 20 дни, явно не го пресмяташ правилно?!
и Трето: според мен само излишно си се притесняваш, по-добре иди си купи тест и се успокой.

1-во нямам менструация от 3 месеца за да не знам през колко време ми е ;), 2-ро знам, че общо приетото название е "менструация, а не цикъл" ,но за твоя информация повечето момичета казват цикъл без да се замислят и не смятам, че за някое момиче е затруднение да разбере какво се има на предвид под думата "цикъл" и трето не съм искала мнение от момиче което ми дава съвети по възможно най-грубият начин.., а просто исках съвет, и го получих от много по - мили момичета тук. И спокойно вече нямам нужда от тест за бременност защото ми дойде, а колкото до цикълът ми "менструацията" ( да ти поясня) наред си ми е, защото до този момент не съм имала никакви оплаквания и закъснения относно нея ;).

gabi7o0o3
08-29-2011, 18:44
Първо: научи се да разграничаваш цикъл от менструация!
Второ: не е нормално самият цикъл да ти е 20 дни, явно не го пресмяташ правилно?!
и Трето: според мен само излишно си се притесняваш, по-добре иди си купи тест и се успокой.
Аз имам съмнения, че тя брои дните от последния ден на едната менструация, до първия ден на другата. Ако прибави и 5те дена, в които е в мензис, то се получава, че МЦ е 25 дена...някъде ;)
Не съм сигурна дали от там й идва грешката, просто предполагам, че това е объркала.

Виж имам мнението на майка си и попитах точно за менструацията как се брой и не се брой от 1-вият ден на менструацията ами от деня в който е свършил до началото на другия :). Лесно е да се коментира от страни когато не ти си в моето положение и според мен е нормално цикълът ми да си идва когато си иска тъй като съм в възраст когато той се измества :).

Shturrrche88
08-29-2011, 18:51
Първо: научи се да разграничаваш цикъл от менструация!
Второ: не е нормално самият цикъл да ти е 20 дни, явно не го пресмяташ правилно?!
и Трето: според мен само излишно си се притесняваш, по-добре иди си купи тест и се успокой.
Аз имам съмнения, че тя брои дните от последния ден на едната менструация, до първия ден на другата. Ако прибави и 5те дена, в които е в мензис, то се получава, че МЦ е 25 дена...някъде ;)
Не съм сигурна дали от там й идва грешката, просто предполагам, че това е объркала.

Виж имам мнението на майка си и попитах точно за менструацията как се брой и не се брой от 1-вият ден на менструацията ами от деня в който е свършил до началото на другия :). Лесно е да се коментира от страни когато не ти си в моето положение и според мен е нормално цикълът ми да си идва когато си иска тъй като съм в възраст когато той се измества :).
Моето момиче, хубаво че имаш мнението на майка си, но бъркаш менструация и месечен цикъл.
Менструацията ти може да е 3-4-5-6-7 дена. Месечния цикъл обаче се смята от първия ден на едната менструация, до първия ден на следващата. Да, във възраст си, в която цикъла ти още не се е регулирал, но ако е сравнително редовен ( с 1-2-3 дена разлика), то не се пресмята толкова трудно...
Искаше коментари-получаваш ги. Сега, защо ревеш, че се коментира ситуацията, за която си искала мнение?

buzzzz
08-29-2011, 19:21
Авторке, не правиш разлика от цикъл и менструация. Два различни термина са. Щурчето ти обясни каква е разликата. НАУЧИ Я! За пореден път - подяволите, информирайте се повече преди да започнете да водите полов живот!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! За ваше добро е, боже :x

gabi7o0o3
08-30-2011, 16:19
Авторке, не правиш разлика от цикъл и менструация. Два различни термина са. Щурчето ти обясни каква е разликата. НАУЧИ Я! За пореден път - подяволите, информирайте се повече преди да започнете да водите полов живот!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! За ваше добро е, боже :x

Разликата между цикъл и менструация я знам. А колкото до инфоримирането спокойно информирала съм се достатъчно преди да започна полов живот и човека с който го започнах беше много по информиран и от мен. Търсех мнението на хора преминали през това, а не на някви тъпаци/чки дето се заяждат и после сдухват :)

annonimnna
08-30-2011, 16:27
Авторке, не правиш разлика от цикъл и менструация. Два различни термина са. Щурчето ти обясни каква е разликата. НАУЧИ Я! За пореден път - подяволите, информирайте се повече преди да започнете да водите полов живот!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! За ваше добро е, боже :x

Разликата между цикъл и менструация я знам. А колкото до инфоримирането спокойно информирала съм се достатъчно преди да започна полов живот и човека с който го започнах беше много по информиран и от мен. Търсех мнението на хора преминали през това, а не на някви тъпаци/чки дето се заяждат и после сдухват :)


Ти си тъпачката в случая... Хората се опитват да ти помогнат, разсъждават тука, блъскат си главите... Гледай Ти да не сдухаш след малко. Като не ти отърва-пътя, чантата и при гинеколога като си толкова притеснена, ние не сме лекари, че да ти кажем к'во ти има. ;)

kalpazanka
08-30-2011, 17:22
Не стига, че не можеш да ни ориентираш колко ти е цикъла и как го броиш, ами и обиждаш.
Решението е горе вдясно- червеното кръстче.