PDA

View Full Version : Парене на гърлото при гълтане. Причини?



LoseeControl
08-28-2011, 20:38
Здравейте,
Има много теми за цигарите, но аз съм в една такава възраст (на 16 съм) и искам да Ви попитам дали е нормално да ми се пуши, никога не съм го правила, но моите приятели постоянно ме карат да опитам. Аз искам, но ме е страх да не пропуша сериозно и затова и досега не съм опитвала. Какво е чувството когато пушиш? Посъветвайте ме как да постъпя... А и още нещо не по-малко важно как казахте на родителите си, че пушите или изобщо те как разбраха и как реагираха?
Благодаря Ви много за отделеното внимание!

SilverRain
08-28-2011, 20:40
Моля : )) и пак заповядай

Requisition
08-28-2011, 20:42
Аз съм на 14, почти на 15 и не мисля никога да пробвам. Самият цигарен дим ме задушава, дразни, а не мисля, че е различно като ги пушиш. Общо взето даваш пари за да си имаш проблеми, а "плюса" ти е, че си "куул, гъзе". Много хора ми викат - ще видиш, ще пропушиш... Мога да се хвана на бас, че това няма да стане в близките 4-5 години.

ccdesigns
08-28-2011, 20:45
Ами алкохола и наркотиците къде ги забравяш. Обърни се към мама Марихуанка и дедо Херчо за пълен ефект.

Chacho
08-28-2011, 20:55
Здравейте,
Има много теми за цигарите, но аз съм в една такава възраст (на 16 съм) и искам да Ви попитам дали е нормално да ми се пуши, никога не съм го правила, но моите приятели постоянно ме карат да опитам. Аз искам, но ме е страх да не пропуша сериозно и затова и досега не съм опитвала. Какво е чувството когато пушиш? Посъветвайте ме как да постъпя... А и още нещо не по-малко важно как казахте на родителите си, че пушите или изобщо те как разбраха и как реагираха?
Благодаря Ви много за отделеното внимание!

Повярвай ми, ще се закачиш сериозно и няма да се откачиш от тях. Ще се кълнеш, че си ги почнала. Може да изпушиш една, но ме съмнява да ти хареса. Особено отначало ще ти замайва главата, ще ти люти на очите, може да ти треперят ръцете, ще ти се ускори пулса и т.н. Ще ти е тръпка, но самата цигара най-вероятно няма да ти хареса. И в един момент тръпката ще изчезне и ще пушиш като комин, просто от навик. Няма да усещаш много-много самата цигара, димът може никога да не ти стане приятен, ще изчезне замайването и т.н. и ще миришеш на избухнала микровълнова.

Не слушай приятелите ти, които те карат да пушиш. Като пушач никога не съм си позволявал да насилвам някой друг да го прави и е много долна постъпка. Въобще не разбирам такива хора.

Цигарите не те правят готина. Могат да те направят по-готина, ако ти вече си си.


На майка ми й казах на 1 април, хахаха. Разбра, че е сериозно, не се зарадва много, но нямаше и какво да каже. Понеже самата тя е пушач, завих по 1 цигара, изпушихме ги заедно и така. Сега редовно си крада от нея. След този пост пак ще ида да си взема, хахаха.




Съветът ми е да не пропушваш. Може би ще е едно от най-глупавите неща, които можеш да направиш. Смешно е аз да ти говоря тези неща, като дори не искам да ги отказвам за момента, но не искам да правиш мойта грешка.



PS: Ако те притеснява вписването в компанията, това е малко по-друг проблем и ако имаш нужда да поговориш, можеш да ми пишеш на ЛС.

DesireToFire
08-28-2011, 20:59
Недей. Няма да си по-готина и не го казвам просто така. Никога не съм била в среда, където това се смята за супер великото нещо. А и всички съжаляват като пропушат и все се канят да спират. А като кажа, че не пуша винаги са ме поздравявали и са ми се радвали.

Anichkaxxwee
08-28-2011, 21:01
Както каза Chacho "Цигарите не те правят готина. Могат да те направят по-готина, ако ти вече си си." .. А пък и аз доколкото знам, вече не е много гъзарско да пушиш :? :?

maksimal
08-28-2011, 21:08
Абе ко толкова се чудите да почна ли да не почна ли... Че и пускат теми в форумите.. Кат ва е страх недейте да почвате бе.. хах..

Colouring
08-28-2011, 21:11
Недей!С повече воля ще устоиш на желанието и един ден ще си доволна,че не си пропушила.И аз съм на 16 и нямам никакво намерение да ги почвам.Към нищо добро не водят.Мисли за здравето си!

Anichkaxxwee
08-28-2011, 21:15
Абе ко толкова се чудите да почна ли да не почна ли... Че и пускат теми в форумите.. Кат ва е страх недейте да почвате бе.. хах..

До някъде си прав

sm_95
08-28-2011, 21:23
Ох да ти имам и приятелите. Ако им пука за теб няма да искат да се тровиш, още повече да те карат. Моите приятели като разбраха, че пуша бяха повече от бесни.
Недей да започваш. Не искам да карам с някой от клишираните реплики, но пуша от осми клас ся ще съм десети и супер много искам да ги спра (главно защото ми гълтата по 20-25 лева седмично). И аз почнах с решението, че няма да пропушвам сериозно, а ся откарвам по половин кутия на ден и няма отърване.
Няма да станеш по готина, нито нещо такова. Не се води по мнението на другите.

zero
08-28-2011, 21:37
Ммм честно казано от 1 цигара да се пристрастиш .. :D
Пълен слабей брат :Д:Д
От 5 години пуша по ~ 4 цигари дневно (е като пия превишавам, но това се компенсира в дни, които изобщо не пуша)
Не мога да кажа, че съм пристрастен - понеже мога да ги спра когато пожелая ( и съм ги спирал без проблеми за толкова време за колкото съм си казвал)
Кофтито е, че го правя заради тръпката - понеже наще не знаят, че пуша иии като си наумя примерно ще пуша - просто го правя :) независимо от риска :D Самия риск от това да ме усетят, че пуша ми доставя по-голямо удоволствие от самата цигара :)
Иначе е гадно, единственото нещо, което ми харесва в тях е, че след 1 цигарка ти се замайва главата все 1 си пил 50 грама ракия :Д
А дукато пия ако пуша знам, че след фаса няма да съм по-пиян ако спра да пия :Д Един вид проверка :D

gugenceto2
08-29-2011, 07:16
Не мисля да опитвам.Ако сте си наумили да пушите по-добре е да сте над 20 че поне да не сте в пубертет. :? :? Не знам какво толкова ви харесва да опъвате една хартийка в която има тютюн и сякви други лайна.

SisiStrange
08-29-2011, 07:27
Я недей. Аз вече 3ти месец се чудя как по-точно да ги откажа като хората. Засега върви добре, но усещането е супер гадно в началото.
Вече въобще не е модерно да се пуши. Напротив. Създава лошо впечатление.

SmilezZz
08-29-2011, 09:15
Няма нищо хубаво в цигарите. Не им обръщай внимание,че веднъж почнеш ли оттърване няма. Пък и даваш пари на вятъра.

againstyou
08-29-2011, 13:01
Вотих нарочно с "ДА".Трови се !! ;)

anonymous708973
08-29-2011, 14:24
Пробвала съм доста настоятелно, за да се впиша. Глупости, какво да ти кажа. Никога не ми е харесвало, пък и аз не мога да пуша. Буквално.

Ако съм леко на градус, запалвам една и не я допушвам даже.

Greennight
08-29-2011, 14:27
Пробвай.Не е нищо особено,не вярвам да ти хареса :-o Просто няма смисъл да си вредиш на дробовете и да си хабиш парите за тия лайна...

sapphire5
08-29-2011, 14:48
няма смисал......

LoseeControl
08-29-2011, 20:33
Благодаря на всички за обективните отговори! :)

Nqkuf
08-29-2011, 21:18
Еми аз лично ги почнах от любопитство "какво е чувството да пушиш",
с надеждата "аз като опитам и видя какво е ще ги спра" ...
Е сега се опитвам да ги откажа и е много трудно, така че не ги почвай...

Sarafina
08-29-2011, 21:46
От 1 цигара или 2 нищо няма да ти стане... но и няма да ти хареса. Ем кво да ти кажа - като искаш пробвай, но да се тровиш с това ...:?

xoxi
08-29-2011, 23:09
Пробвай, ако искаш. Лошо няма. Няма как да знаеш дали ще ти хареса или не, ако не си пробвала. А пък ако случайно вземе, че ти хареса, прочети какви последици може да има и пак сме на стартовата линия.

Аз ги опитвах още когато бях на 12, изпуших достатъчно за да схвана, че това не е за мен.

mrtn
08-30-2011, 07:27
Както и да го погледнеш не е хубаво да пушиш, но за някои хора това е удоволствие и не искат да се лишават от него, въпреки че е вредно. Остави парите и здравето.. ако не за цигари, то за друго ще ги похарчиш и не е гаранция, че като не пушиш ще си напълно здрав. Аз като пушач ще ти кажа, че ако наистина се храниш добре, тренираш си.. ще се чувстваш добре, въпреки че пушиш. От година и половина не съм се разболявал и съм си добре със здравето. :)
Но не ги почвай, лош навик си е и в сегашния начин на живот, просто пушетео е един голям минус. Даже и работодателите вече взимат хора, непушачи, но това е друга тема. :)

deni15
08-30-2011, 14:52
Да не си луда недей..
Аз много съжалявам за дето почнах и сега не мога да спра .Не вярвах че може да се пристрастя към това нещо,но...Пробвала съм да ги откажа ама нямам воля :?

LoseeControl
08-30-2011, 15:35
Да не си луда недей..
Аз много съжалявам за дето почнах и сега не мога да спра .Не вярвах че може да се пристрастя към това нещо,но...Пробвала съм да ги откажа ама нямам воля :?

Дени ти на 15 ли си, Благодаря ти за съвета, но ако може да ми разкажеш как започна да пушиш, родителите ти как разбраха и наказаха ли те по някакъв начин? Благодаря ти много! :)

XinZhao
08-30-2011, 18:06
Цигарите са отрова. След като те карат да се тровиш, помисли дали си струва да имаш такива "приятели". Според мен, не започвай. А ако все пак ти се пуши, най-добре говори с вашите, те поне мислят трезво. :neutral: Твой си е избора де.

eminemfenka
08-30-2011, 19:38
Не ги почвай.

Ще си хабиш парите на вятъра,ще смърдиш на кумин,ще направиш лошо впечатление на близките ти хора, а и може да загубиш доверието на Вашите,да не говорим,че и здравословните проблеми.

-
Пправи си сметка що за стока са твоите ' приятелчета ' .
-
На мен ми се ще изобщо да не ги бях почвала,именно щот и мойте хора бяха като твойте :? В момента се връткам как да ги спра,а ги почнах от тъпотия.. :-x :-x :-x

DesireToFire
08-30-2011, 19:50
Не знам вашите родители какви са, че не ви хващат, но майка ми по едно време беше решила, че пуша, а аз половин цигара не съм изпушвала през живота си и нямам намерение да го правя. Просто бях решила да си колекционирам по цигара от всеки купон с надписана дата, защото обикновено като чистим сутринта и има останали навсякъде. И веднъж бях забравила да си взема и на връщане момичето с което се прибирах ми даде една и си я прибрах в джоба на якето. След месец някъде дадох на майка си същото яке при което ми го връща с въпросът защо има остатъци от тютюн в джоба ми :D Ама го прие доста добре де, нищо че даже не пушех 8-)

Chacho
08-30-2011, 21:31
Майка ми ми намира на 3 пъти цигари и ми прибра 10 запалки, без да разбере, че пуша. Доста ми се връзваше. Накрая, като й казах, ми призна, че не ме е била заподозряла.

danibebi
08-30-2011, 23:23
Харесва ми да пуша, колкото и странно да звучи. По принцип не съм сериозен пушач, но когато ми се отдаде възможност да пуша, не я пропускам. :D Какво да ти кажа- ти сам/а си преценяваш дали да ги почнеш. Аз все още не се навивам да ги почна сериозно. :)

FantaMen
08-31-2011, 03:19
Виж сега...На днешните времена с днешната младеж..12-16 години са нормални много неща който когато аз бях на вашата възраст си беше чиста лудост!Сега е нещо напълно нормално да се чукаш на 13-14-15 години...!Да започнеш наркотиците на 15-16... и така!На това да пушиш няма да му мине модата!Беше преди 5-10 години сега още е!Не започвай да пушиш само заради едни приятели(който всъщност не са ти приятели а просто познати с който си прекарваш деня)Ако наистина не го искаш не го прави...Едно че си иска част от парите за училище...друго че си преебаваш организма!Казвам това като човек започнал да пуши на 14 (то голямо пушене си беше 1 цигара на ден !!! )Не пушех почти година и половина и на 16 пак започнах покрай приятелите от класа (не са ме карали) и до сега си пуша!Знам че се преебавам хвърлям парите против здравето ми...но съм си казал че може 1 кутия да я пуша 2 седмици (обикновенно 20 цигари ми заминават за 10-12 дена) но трудно ще ги откажа и цигара няма да запаля!Не мисля че ми вреди кой знае колко много...Когато имам възможност винаги спортувам каквото и да е(сега лятото ходя да тичам всяка сутрин плуване и така)Ако толкова много желаеш (ти го желаеш не някой от познатите ти) опитай... но никой не ти го препоръчва!

deni15
08-31-2011, 16:21
Да не си луда недей..
Аз много съжалявам за дето почнах и сега не мога да спра .Не вярвах че може да се пристрастя към това нещо,но...Пробвала съм да ги откажа ама нямам воля :?

Дени ти на 15 ли си, Благодаря ти за съвета, но ако може да ми разкажеш как започна да пушиш, родителите ти как разбраха и наказаха ли те по някакъв начин? Благодаря ти много! :)
Неее не съм на 15 на 18 почти съм ,но на 15 някъде почнах просто защото бях в ново училище имах нови приятели,които пушиха и аз покрай тях. Наистина тогава мислех,че е голяма работа са държиш цигара,в началото ми се замайваше главата от тях,но ги понасях не ми бяха толкова гадни.Като почнах да пуша все се криех по тъмни места да не ме вижда никой,но постепенно започнах и по заведения , навсякъде.Пробвала съм на спра,но не мога.Даже веднъж бях на почивка с нашите и там те бяха непрекъснато с мен и не можех да пуша заради тях и едва издържах чак се будех посред нощ и излизах навън докато спяха.Дори не си носех цигари и обикалях да търся магазин да си купя.По принцип не пуша чак толкова много по десет на ден,но пия ли или ходя на дискотека от цяла кутия на сутринта имам само две три.Родителите ми са ме хващали преди,но мислят че вече не пуша.Разбира се реакцията им не беше добра ,защото не пушат. :) :)

gummybear
08-31-2011, 16:32
Този навик не те прави готина :( .. по-добре недей !

lisi4ety
08-31-2011, 18:35
Прави каквото си искаш, за цигарите няма значение на колко си години, при всички случаи си съсипваш живота.
Просто е глупаво да го правиш, наистина.
Отдавна вече не е модерно, въпреки че 13-17 годишните силно вярват, че е така.

deHiTo0
08-31-2011, 18:59
Няма смисъл да се тровиш заради Сульо и Пульо. Те, ако са ти истински приятелки няма да те карат да пушиш, а ще те приемат, каквато си.
:o :-o

mirki4a
08-31-2011, 20:20
Почни да пушиш, АКО ти се пуши,КОГАТО ти се пуши...Всяка възраст е подходяща.


М/у не се кълнете как няма да почнете да пушите,защото само след година-две-три ще търсите пари за кутия Victory (примерно).Когато бях в 8-ми клас имах 1 приятел,който точно така викаше,че няма да пуши никога,че било много гадно бла бла бла.Аз ги почнах в 9-ти клас и ги спрях втория срок на 10 (по собствено желание и от първия път).Той също ги почна в 9-ти клас но още не ги е спрял,а сега ще сме 12...

Само ако почнеш да пушиш не се крий от вашите.Кажи им...Аз така направих с моите и стигнахме до там,че си менкахме цигари и пушихме в хола вечер...

umri
08-31-2011, 20:30
Ако искаш след няколко месеца-година да ти се случи нещо подобно http://prikachi.com/images/378/3763378g.jpg почвай. ;д

На снимката липсват зипото, бензина и газта. На зипото му замина камъкът и съм го забутал някъде.

LoseeControl
08-31-2011, 20:41
Ако искаш след няколко месеца-година да ти се случи нещо подобно http://prikachi.com/images/378/3763378g.jpg почвай. ;д

На снимката липсват зипото, бензина и газта. На зипото му замина камъкът и съм го забутал някъде.

Еее, чак така дано да не стана, ако някога все пак ги почна! :)

Chacho
08-31-2011, 20:55
Ако искаш след няколко месеца-година да ти се случи нещо подобно http://prikachi.com/images/378/3763378g.jpg почвай. ;д

На снимката липсват зипото, бензина и газта. На зипото му замина камъкът и съм го забутал някъде.

Wow! Тва в торбата и то ли е George Karelias? И какви са оранжевите листчета?

kyon
08-31-2011, 22:06
Да ти имам проблемите :lol:

umri
08-31-2011, 23:47
Ако искаш след няколко месеца-година да ти се случи нещо подобно http://prikachi.com/images/378/3763378g.jpg почвай. ;д

На снимката липсват зипото, бензина и газта. На зипото му замина камъкът и съм го забутал някъде.

Wow! Тва в торбата и то ли е George Karelias? И какви са оранжевите листчета?
Тва е полвин кило тютюн от търговиите за 20 и кусур лева. Не е кой знае кво, ама е аванта, така че ше се изпуши. Листчетата са оранжево OCB. Имам и черно, ама са много лютиви и ги държа на stand by, ако изпадне чайче отнякъде.

Абе тютюна не е като да пушиш боро, ама е по-добре от контрабандтните боклуци и г/д никви пари за цигари не се дават.

Chacho
08-31-2011, 23:51
Е аз карах няколко месеца на тютюн, сега като отида на София пак ще мина на такова. То си зависи и от тютюна, вземах King и щях да повърна, но Golden Virginia/ George Karelias/ Choice са качествени. Аз минах от бяло боро на тях и ме кефят повече.

А оранжевите да не са от тези овкусените?

umri
09-01-2011, 01:23
Е аз карах няколко месеца на тютюн, сега като отида на София пак ще мина на такова. То си зависи и от тютюна, вземах King и щях да повърна, но Golden Virginia/ George Karelias/ Choice са качествени. Аз минах от бяло боро на тях и ме кефят повече.

А оранжевите да не са от тези овкусените?
Нормални са си. Карелиата е много готина и прекалено яко мирише, ама много пара. За 2 дена и половина, макс 3 заминава. 5,50лв пакета. Тоя тютюнец е леко дърварски, ама кат няма друго ще карам на тва, пък като ида в София сигурно и аз пак на Карелия ще се върна.

Chacho
09-01-2011, 01:42
Абе пак е много по-оферта от кутии. А и сега си докачвам 100 листчета за левче и 120 филтри за 2 лева, и двете ОСВ-та, та за под 15 лева си вадя 100 цигари с Карелия или Вирджиния.

skinny06
09-01-2011, 07:24
Мисли за здравето си.
Няма какво друго да кажа... (:

deni979
09-01-2011, 07:33
Не съм изчела коментарите,ама ти нямаш ли си собствено мнение?И какво, ако в анкетата 90% са отговорили с ''да'' веднага ще отидеш и ще си купиш цигари. :? А тези твои приятели-нямам думи...

flyingmonkey
09-01-2011, 07:47
Съгласен съм с deni979. Толкова ли не можеш да прецениш сама кое е вредно и кое не, ако искаш да си съсипеш здравето - давай ! След време ще съжаляваш. И с чий акъл слушаш някакви пишлемета :?

dark_angel3
09-01-2011, 07:56
Съгласен съм с deni979. Толкова ли не можеш да прецениш сама кое е вредно и кое не, ако искаш да си съсипеш здравето - давай ! След време ще съжаляваш. И с чий акъл слушаш някакви пишлемета :? +1 Най-обичам хора без собствено мнение, и които се водят по стадото, имаш си глава на раменете.. Направи си сама изводите или ти трябва сульо и пульо за това?

deni979
09-01-2011, 08:08
Съгласен съм с deni979. Толкова ли не можеш да прецениш сама кое е вредно и кое не, ако искаш да си съсипеш здравето - давай ! След време ще съжаляваш. И с чий акъл слушаш някакви пишлемета :? +1 Най-обичам хора без собствено мнение, и които се водят по стадото, имаш си глава на раменете.. Направи си сама изводите или ти трябва сульо и пульо за това?
Как обичам ''принципа на стадото''.Едната овца или единият козел започне да прави нещо и всички други тръгват след него.И после по улиците не можеш да различиш 50%от хората,защото са абсолютно еднакви...

Uncontrollable
09-01-2011, 09:14
Здравейте,
искам да Ви попитам дали е нормално да ми се пуши, никога не съм го правила, но моите приятели постоянно ме карат да опитам.

А ако ти кажат да се гръмнеш, ще го направиш ли :-o ти си решаваш дали да ги почнеш, ако искаш да си скъсиш живота с 20 години, успех...

Emma123
09-01-2011, 12:06
Недей! :?

antoniqqq
09-01-2011, 12:15
Веднъж започнеш ли,след това е невъзможно трудно да ги откажеш.Казвали са ми го хора с опит.Това е като дрога.Започнеш ли,след време много ще съжаляваш.Едно,че толкова парички ще даваш за цигари,друго ,че здравето ти отива на кино.Не си струва! :? :? :?

mitky132
09-01-2011, 17:44
пуши ама пуши солети като мен :D :)

umri
09-01-2011, 17:59
пуши ама пуши солети като мен :D :)
То така се почва!

LoseeControl
09-01-2011, 20:13
пуши ама пуши солети като мен :D :)


Една приятелка си пуши цигари, но от време на време пуши и солети като я запали и започва да мирише много приятно, все едно току-що си си извадил филийката от тостера! :D

FirkinF
09-01-2011, 20:15
Съветвам те да не допускаш грешката която направих аз, както и много други. Повярвай ми, да спреш да пушиш е много трудно, аз лично вече ги спирам за безброй поредни пъти.

NerZhul
09-01-2011, 20:55
Мале на 15-16 години и тръгнала да пита из форумите в нета дали да почне да пуши или не, дали е готино да пушиш или не. Еми момиче не можеш ли да прецениш кое е вредно и кое не ? А почнеш ли 1 път няма спиране после...

Chacho
09-01-2011, 21:19
Съветвам те да не допускаш грешката която направих аз, както и много други. Повярвай ми, да спреш да пушиш е много трудно, аз лично вече ги спирам за безброй поредни пъти.

Ахахаха, любимия ми лаф. Даже и на себе си го казвам. :D

N0pe
09-01-2011, 21:21
Никога не съм пушил редовно и ми е много странно като видя "много трудно се спират" :D Какво изпитвате като не пушите? Толкова ли ви е трудно просто да си наложите да ги спрете?

Chacho
09-01-2011, 21:25
Много неща те подтикват да запалиш една цигара и е трудно да не запалиш, защото ти харесва. Напрягаш се и издържаш 1-2 дена. Проблема е, че ти се допушва и след седмица, и след месец. Въпрос на постоянна воля, а не на напън. Също така, след 2 седмици си си казваш: "Абе защо ги спрях въобще? Очевидно е, че мога, хайде ще ги спра след половин година." Back to level 1.

N0pe
09-01-2011, 21:29
А как и защо ги почвате? От гъзария? От любопитство? Нормално ли е, че не изпитвам никаква нужда да пуша :D:D 8)

Chacho
09-01-2011, 21:31
Първия път от гъзария и любопитство. Втория знаех чувството и реших, че искам да пуша. На любопитството най-трудно се устоява, но ако не пушиш, без проблеми можеш да си останеш непушач.

FirkinF
09-01-2011, 21:33
Аз лично пропуших от нерви, просто от даскало, а и не само от него, имаше моменти в които бях много нервиран, и в началото си изкарвах яда на каквото и когото ми попадне, но в един такъв ден, един пич ми каза да пробвам да пуша, и пробвах, прав беше, успокои ме. И така започнах да пуша само като съм нервен, после се почна и по купони, после по 1 дневно, а сега се очудвам сам на себе си като се сетя някъде към обяд, че кутията купена сутринта е празна или почти празна.

FirkinF
09-01-2011, 21:35
Съветвам те да не допускаш грешката която направих аз, както и много други. Повярвай ми, да спреш да пушиш е много трудно, аз лично вече ги спирам за безброй поредни пъти.

Ахахаха, любимия ми лаф. Даже и на себе си го казвам. :D Не само че е любим на много хора, ама и много верен.

N0pe
09-01-2011, 21:42
Според моите наблюдения идва време когато ще е модерно да не пушиш (за училище говоря). Гледам, че все повече хора се опитват да не пушат. Не знам дали така е масово или само около мен, но се надявам, че наистина ще дойде момент, в който учениците ще са горди, че не са започнали.

Chacho
09-01-2011, 21:44
Всяко поколение се противопоставя на предното, спокойно. Кат знам кви беаме, добри времена се задават.

Anichkaxxwee
09-01-2011, 21:44
Според моите наблюдения идва време когато ще е модерно да не пушиш (за училище говоря). Гледам, че все повече хора се опитват да не пушат. Не знам дали така е масово или само около мен, но се надявам, че наистина ще дойде момент, в който учениците ще са горди, че не са започнали.

То май вече не е модерно

LoseeControl
09-02-2011, 16:50
Всяко поколение се противопоставя на предното, спокойно. Кат знам кви беаме, добри времена се задават.


С всяка година става все по-зле, но това е мое мнение! :)

jump897
09-02-2011, 18:57
Здравейте,
Има много теми за цигарите, но аз съм в една такава възраст (на 16 съм) и искам да Ви попитам дали е нормално да ми се пуши, никога не съм го правила, но моите приятели постоянно ме карат да опитам. Аз искам, но ме е страх да не пропуша сериозно и затова и досега не съм опитвала. Какво е чувството когато пушиш? Посъветвайте ме как да постъпя... А и още нещо не по-малко важно как казахте на родителите си, че пушите или изобщо те как разбраха и как реагираха?
Благодаря Ви много за отделеното внимание!
Слаба си в главата, къде е нормалното да пушиш езобщо :lol: Нито ще си интересна, нито нищо, просто компанията ти е тъпа, а не ти се пуши, просто искаш да си пробваш, пък после ще ти се пуши и ква полза? Вади си сама изводите, защото за 16 годишна мнението ти по собствената ти тема е оригинално тъпо и е като на дете!Кой нормален 16 годишен с всичкия си задава въпроса,дали е страшно и че го е страх да не пропуши?
Пък аз съм на 13 и смятам ПРОПУШВАНЕТО за избиване на комплекс, останалото е липса на воля за отказ :)

zero
09-02-2011, 21:46
Първия път от гъзария и любопитство. Втория знаех чувството и реших, че искам да пуша. На любопитството най-трудно се устоява, но ако не пушиш, без проблеми можеш да си останеш непушач.
Така е, но спирал ли си ги за 6 месеца и след това да запалиш?
Чувството е отвратително все 1 хващаш цигара за 1ви път..
Ама якото е, че като си пиян и кат свърши пиенето кат завъртиш 1 фас
ии та вкарва пак в джаза :D:D:D
Основно за това ги пуфкам аз - като пия :)

Chacho
09-02-2011, 22:17
Пуших 1 година, не пуших 6 години и после пак пропуших. Първият път ми беше гадно, вторият - не. Но определено не съм се тормозил през 6-те години, само известно време след като спрях.

cigarettekisses
09-03-2011, 11:52
Много са тъпи да те карат да пушиш..
Може веднъж да пробваш,за да видиш какво е,обаче не започвай всеки ден.Аз никога не съм си мислела,че редовно ще започна да пуша..Пробвах веднъж..След това почнах всеки ден и си викам,че нищо няма да ми стане и няма да се пристрастя,ама не.
Иначе като казах на наще,че пуша,не го приеха особено добре и ми казаха да ги спра,но в последствие свикнаха с мисълта. 8-)

LoseeControl
09-04-2011, 10:59
Благодаря на всички за мненията! :)))

venivr
09-04-2011, 16:37
ако ме питаш мене изобщо не започвай да пушиш няма никаква файда от това

LoseeControl
10-15-2011, 16:30
Един приятел ми беше казал, че понякога когато гълта му пари на гърлото... от какво може да е?

BrainlessROCKBABY
10-15-2011, 16:34
Недей!С повече воля ще устоиш на желанието и един ден ще си доволна,че не си пропушила.И аз съм на 16 и нямам никакво намерение да ги почвам.Към нищо добро не водят.Мисли за здравето си!
точно. голямата дилема.. looking cool>your health?

LoseeControl
11-01-2011, 15:33
quote]
точно. голямата дилема.. looking cool>your health?
[/quote]

Дилемата е, че ми се пуши, а не искам да започвам!

bloodyF
11-01-2011, 18:23
АХАХАХАХАХХ ЗНАЕШ ЛИ КАК ТИ ЗВУЧИ ЗАГЛАВИЕТО, МАЦКА? УНИКАЛНО!!!!



а иначе дали ще пушиш или не, няма значение..това не е фактора, който те прави готина (:

Loken
11-01-2011, 20:42
Of i na мен ми е много любопитно да пробвам ама като гледам майка ми...толкова е болна жената заради цигарите.Е отказа ги,но трудно.Баща ми още си пуши но ако почна да пуша майка ми ще ме разбере.....

а иначе авторке 6 страници се изписаха по тая тема сама си прави изводите.

CryToDie
11-02-2011, 12:21
Както каза Chacho "Цигарите не те правят готина. Могат да те направят по-готина, ако ти вече си си." .. А пък и аз доколкото знам, вече не е много гъзарско да пушиш :? :?
Да, вече цигарите са демоде, вече е "на мода" Джoйнта :?

xXxAngerfisTxXx
11-02-2011, 12:26
ако спортуваш цигарите не вредят :)

mynichkaTanq
11-02-2011, 14:25
Аз съм на 14, почти на 15 и не мисля никога да пробвам. Самият цигарен дим ме задушава, дразни, а не мисля, че е различно като ги пушиш. Общо взето даваш пари за да си имаш проблеми, а "плюса" ти е, че си "куул, гъзе". Много хора ми викат - ще видиш, ще пропушиш... Мога да се хвана на бас, че това няма да стане в близките 4-5 години.